Dé Stoop in eigen netten verstrikt TonvanLinder stuurt handbalploegop andere koers ruy Thijs wil ook el eens pokeren Nederland ligt keurig op schema AGINA PORT £eidóc6ou4a/nt VRIJDAG 15 NOVEMBER 1985 PAGINA 9 NVB verbiedt uitzending iropa TV ?uwste eze pag isschien kijken ie heet pelie r >edenwi Nederlai is gek re itrum di 5T Europa TV mag vanavond en mor- ivond de interlands Engeland-Noord Ier en Frankrijk-Joegoslavië niet uitzenden. KNVB heeft dat verboden. Deze uitzen- schaden de belangen van de bond, het telegram dat is ondertekend door Icteur E.J. van Eijk. De KNVB kan zijn het uitspreken over televisie-uitzendingen voetbalwedstrijden, die niet in Nederland of worden gespeeld op grond van beslis- en die de nationale voetbalbonden heb- laten vastleggen in de statuten van de in- lationale voetbalfederatie FIFA. Europa wil de voorgenomen voetbalwedstrijden oon uitzenden. Dat verklaarde program- eider Ordeman gistermiddag. De organi- s voornemens het verbod van de KNVB zich neer te leggen. Filmnet onvermijdelijk ZEIST De vergadering van de werkge vers uit het betaalde voetbal heeft gister avond in Zeist de pijn gevoeld van de blaren die zijn ontstaan uit de overeenkomst tussen de KNVB en Filmnet. Duidelijk bleek dat de afgesloten overeenkomst door de clubs als weinig gelukkig wordt beschouwd. „Een fout die de clubs aan zichzelf te wijten heb ben", concludeerde FBO-voorzitter Eugène Lemmens. „Wij hebben hen er van tevoren van proberen te overtuigen dat instemming met een bestuursvoorstel alleen dan verant woord is, wanneer de af te sluiten overeen komst doorzichtig is. De clubs zijn echter in de buitengewone algemene vergadering van 17 oktober met de voorstellen akkoord ge gaan. En als het kalf verdronken is, heeft het weinig nut meer de put te dempen. Het is bovendien een onmogelijkheid omdat het contract vast ligt". Spelers pikken dronkenschap arbiter niet DELMENHORST Een voetbalwedstrijd voor de Westduitse onderbond is om een opmerkelijke reden ge staakt. De teams van Hatp- stedter TV en TV Didlingen liepen al na 39 minuten bij de stand 1-0 van het veld. Naar hun mening stond de scheidsrechter al te zeer on der invloed van alcohol. Op dat moment had de arbiter volgens de spelers al drie strafschoppen over het hoofd gezien en allerlei merkwaar dige beslissingen genomen. VOETBALVANDALEN AANGEKLAAGD VOOR POGING TOT MOORD DUISBURG Vijf supporters van MSV Duisburg, die vanaf een brug over de au toweg A-3 een supportersbus van FC Homburg met stenen hebben bekogeld, zijn door de aanklager voor de rechtbank van Duisburg beschuldigd van poging tot moord. Op 3 oktober raakten drie inzit tenden van de bus gewond. De verdach ten, 18 en 19 jaar oud, ontkenden niet de stenen te hebben gegooid, maar stelden de ernst van hun daad niet te hebben beseft. Het vijftal had voor de wedstrijd een aan tal kroegen in Duisburg bezocht en had de consumptie van alcohol voortgezet in het stadion, waar de moeilijkheden met de be zoekers waren begonnen. Honkballers starten met nederlaag TAIPEH Het Nederlands honkbalteam is het internationale toernooi in Taipeh met ver lies begonnen. Het team van de coaches Henny Jenken en Leen Volkerijk verloor de ope ningswedstrijd tegen het gastland Taiwan met 6-3. Beste slagman in Oranje was Jacoba. Het Nederlandse team kwam tot acht hits, één minder dan de Taiwanezen. Het veld maakte net als dat van de gastheren twee fouten. Taiwan: 2-0-3-l-0-0-0-0-x= 6 Nederland: 0-0-0-0-0-1-0-2-0= 3 Werpcijfers Nederland: Venema 2 innings: 1-5-1-1; Van Renselaar 6 innings: 3-2-8-2. Sla gresultaten: Jacoba 0.500, Stoovelaar 0.333. Blacquiere, Knol, Kruyt, Baranco, Hickinson allen 0.250. ENGELSE VAKBOND TEGEN SPLITSING LONDEN De Engelse vakbond van beroepsvoetballers (PFA) heeft zich uit gesproken tegen de begin deze week be kend geworden plannen van enkele clubs de competitie te splitsen. Volgens een aantal topclubs moet er een eerste divisie van twintig verenigingen ko men. Daaronder hebben de toppers een- afdeling voorzien van 24 teams. De der de en vierde divisie zouden dan hun ei gen zaken moeten zien te regelen in een soort tussen-divisie. Gordon Taylor, voorzitter van de PFA, wees er op dat er niets aan de werksituatie van de spe lers kan en mag worden gedaan zonder toestemming van zijn bond. „En ik kan iedereen verzekeren dat wij dit plan niet zullen goedkeuren". gnetten bij V-Feijenoord IHOVEN In het [-stadion in Eindhoven Ie wedstrijd •Feijenoord vangnetten en aangebracht tussen de en van de rivaliserende irtersgroepen. eeft burgemeester dr. G. i van Eindhoven be- zo blijkt uit een gisteren •geven verklaring van de eente. De vangnetten zijn leid om te voorkomen dat erfilminjupporters elkaar met aller- irojectielen bekogelen, 'emeester Borrie heeft ook laid dat de wedstrijd niet aterdag 30 november mag den gespeeld, zoals aan- blijk was gepland. Hij it het beter als het treffen tsvindt op zondag 1 de- 1 duiver. eten bben dland im-tam bekef^ aters goedkot duurt deed Het schaft j u zich ber portwereld ttbal de Belgische '7uurdiPetitie heeft RWDM de Wedstrijd tegen Seraing met gewonnen. Door de zege ft de Brusselse ploeg van inderste plaats verwijderd. eTiom, b0'*'!' - In,d® eers.te o Cannise won Amsterdam de doen iswedstrijd tegen Gronin- met 4-1 via de periodes- en 1-0, 2-1, 1-0. nef De Finse bonds- {nn- ch Martti Kuusela, al functie, heeft zijn cor t met twee jaar verlengd, tbal De wedstrijden derde ronde van de strijd de UEFA Cup tussen Nan- <.ien Spartak Moskou zijn na'dt gewisseld. De Fransen spe- Exhl d Denl toen ■varen nt stet otste 1 'erns. %>bal iliek ualandentoernooi Haarlem to Slowakije-Frankrijk 21-16; land-Portugal 29-21; Rusland wegen 27-23. Stand: 1. Rusland 52-45); 2. Tsjecho Slowakije 2-4 34); 3. Nederland 2-2 (51-46); 4. ikrijk 2-2 (37-37); 5. Noorwegen (41-47); 6. Portugal 2-0 (37-50). sportuitslagen Greenfiat al op ■reldprffi Londen ite finales; Pate (Vst)-Edberg 6-7, 6-4. 7-5; Kriek (Vst)-Nelson ionden de slu (Wdl)-Bates 7-5, 7-6; Lendl (Tsj)-Smid (Tsj) 6-0; Jarryd (Zwe)-Taroczy (Hon) MET BESPELEN VAN PUBLICITEIT INZAKE BEKERDUEL DEN HAAG Nu zelfs het parlement in actie is gekomen in de „affaire- Spakenburg" heeft Dé Stoop het weer helemaal „gemaakt". Gisteren vroeg PPR-Kamerlid Lankhorst staatssecretaris Van der Reijden van WVC om stappen tegen de KNVB, die zoals bekend FC Den Haag toegang verleende tot de derde ronde van het nationale bekertoernooi nadat bur gemeester Groen van Bunschoten Spakenburg niet bereid bleek de aan hang van de club van Stoop in huis te halen. Lankhorst vindt dat de KNVB ten onrechte het duel heeft ge schrapt en vraagt ook minister van binnenlandse zaken Riet kerk om zich over de zaak te buigen. Dat is nogal wat. En betekent voor Stoop, die altijd heeft geroepen dat publiciteit het enige is dat hij wil, weer de nodige aandacht in de me dia. Maar de huidige ontwikkeling vraagt ook om de nodige kant tekeningen bij Jiet optreden van Stoop. Want goed be schouwd -heeft de altijd al veelbesproken voetbalbestuur der, sinds ongeveer anderhalf jaar actief bij FC Den Haag, het „onheil" grotendeels zelf afgeroepen. Stoop, die zoals bekend nog steeds in een rechtzaak is ge- Toch nog in Galgenwaard? UTRECHT De laatste ontwikkeling rond het beker duel Spakenburg-FC Den Haag is, dat er inmiddels toch weer pogingen worden gedaan om de wedstrijd te laten spelen. Gisteren is er overleg geweest tussen een aantal betrokkenen, beide clubs, de KNVB en de stadiondirec tie, en daaruit is gebleken dat het veelbesproken treffen eventueel in het stadion van FC Utrecht, de Galgen waard, zou kunnen worden afgewerkt. Vanochtend wordt er tussen de betrokken partijen overleg gevoerd met de Utrechtse politie en als die met het voornemen akkoord gaat kan Spakenburg-FC Den Haag alsnog worden afgewerkt. Het amateurbestuur van de KNVB heeft overigens voor vandaag een spoedvergadering over de affaire belegd met een delegatie van de sectie betaald voetbal. wikkeld (maar daarover straks meer), heeft zich vanaf het moment dat zijn club lootte te gen amateurclub Spakenburg dermate weinig diplomatiek opgesteld dat de huidige gang van zaken als het ware als een onweerswolk boven het duel kwam te hangen. Stoop liet geen gelegenheid onbenut om kenbaar te maken dat het in Spakenburg een „zooitje" zou worden als FC Den Haag daar met zijn beruchte aanhang zou neerstrijken. Opmerkingen, die burgemeester Groen van Bunschoten niet ontgingen en het klimaat, waarin wellicht constructief over mogelijke oplossingen in de sfeer van veiligheid en dergelijke zou kunnen worden gesproken, bepaald niet verbeterden; zo er al sprake was van een bepaal de sfeer voor overleg. Marktkoopman Stoop zou, zo is de gangbare opvatting, het bekerduel het liefst in het gemoderniseerde Zuiderpark doen plaats vin den. Daar zou meer publiek op af komen dan in Spakenburg en dat betekende domweg meer recette. En door de suc cessen van de laatste tijd loopt FC Den Haag toch al aardig de bestaande tekorten in, maar elke aanvulling daarop is wel kom. Stoop als marktkoopman in optima forma. En Stoop kent het middel van het bespelen van de media als geen ander. Dus een paar rake opmerkingen over die boefjes bij de supporters doen het dan altijd wel bij de bezorgde auto riteiten. Die zouden dan van zelf bij de club in kwestie aan dringen op omzetting van het dtiel, redeneerde Stoop. Spakenburg voelde daar aan vankelijk uit sportieve, over wegingen niets voor, maar was later bereid met die door Stoop beoogde verhuizing akkoord te gaan. Tot de KNVB roet in het eten gooide. Haagse druk De alwetende competitieleider Jan Huybregts wenste niet in te gaan op de Haagse druk met als argument dat hij geen pre- cedent wilde scheppen. Maar de vervolgens genomen beslis sing houdt een precedent in van-wat-heb-ik-jou-daar. Huy bregts bezweek voor het risico van bruut geweld en dat kan in de toekomst dan nog leuk worden. Op die manier maak je supporters wel erg belang rijk. En dat js nu juist wat veel van die figuren graag willen. Overigens over precedenten gesproken. In België komt het regelmatig voor dat een wed strijd wordt omgezet. Vooral Anderlecht noodt een armlas tige opponent nogal eens in het Constant Vandenstock-sta- dion, waarop de tegenstander maar al te graag ingaat. Maar Huybregts denkt aan zijn pre cedenten. Welke houding de bond overigens nog geld zou hebben kunnen kosten, want Spakenburg overwoog een claim in Zeist te leggen van wege gederfde inkomsten. Het bekertoernooi kent trou wens in de tweede ronde één duel tussen twee amateur clubs: Rohda Raalte-GVVV Veenendaal. Jan Huybregts moet straks bij de loting maar even goed opletten. Zwart geld Dé Stoop bespeelt de media. schuld van de gang van zaken geheel bij de Amsterdammer te leggen, maar dat hij zijn steentje heeft bijgedragen is zonneklaar. Zoals de voorzitter van FC Den Haag overigens al sinds zijn entree in het Zuider park voor de nodige spraak makende daden zorgde. Het begon al met de rechts zaak over zwart geld bij FC Amsterdam, zijn vroegere club. Stoop belandde daarvoor vorig jaar enige tijd in de cel en komende dinsdag dient de zaak eindelijk in Amsterdam. Stoop haalde zich vervolgens met herhaalde aanvallen op zijn trainer Baan ook niet be paald ieders sympathie op de hals. En zijn recent gedane op wekking aan de gemeente Den Haag om ook weer eens over de brug te komen, bijvoor beeld met kwijtschelding van terreinhuur, is hem ook niet door iedereen in dank afgeno- Maar dan die rechtzaak, waar in Stoop zich moet verant woorden voor transacties met zwart geld bij FC Amaterdam. Een zaak, waarvoor betrokken spelers al geruime tijd geleden tot soms stevige boetes werden veroordeeld. Stoop kon de zaak voortdurend juridisch rekken, maar ziet het zwaard van Damocles kennelijk han gen. Want de Amsterdammer, zo bekend met het functione ren van de media, heeft een rapport doen opstellen, dat hij verschillende kranten ter hand stelde. Publiciteit halen In dat rapport maakt Stoop een groot aantal documenten uit het vooronderzoek open baar, kennelijk met als oog merk om de rechtbank publie kelijk te beïnvloeden. Stoop zinspeelt er in zijn rapport op dat de inmiddels teruggetre den officier van justitie mr. J. de Bruin er altijd naar streefde de publiciteit te halen en dat Stoops verschijning voor de rechtbank in dat licht moet worden bezien. Opmerkelijkste mededeling in het rapport is dat Stoops advo caat vorig jaar De Bruin een aanbod heeft gedaan om de zaak af te kopen. Zijn toen ge dane bekentenis van onder meer valsheid in geschrifte doet Stoop nu af als zijnde ont staan onder dwang en drei ging. En was slechts bedoeld: om de voorlopige hechtenis te doen beëindigen. Deze beken tenis, zo kondigt Stoop aan, trekt hij dinsdag in. Hoe die zaak ook afloopt, wat resteert is de tuchtcommissie van de KNVB die Stoop waar schijnlijk ter verantwoording zal roepen vanwege zijn als ophitsend beschouwde uitla tingen in de richting van Spa kenburg. Dat betekent dan de tweede zaak tegen Stoop. En waarschijnlijk meer publiciteit voor de man dan hem lief is. Zodat Stoop tenslotte in zijn eigen netten verstrikt lijkt ge- FRANK WERKMAN Da ttiUSSEL Met uitzondering van Michel Renquin filmdk11 Servette Genève zijn alle geselecteerden voor het botsteflgische voetbalelftal gisteren voor de eerste officiële ok ^edaining in het Heizelstadion te Brussel verschenen. De n Zieeirdediger voegt zich zaterdag bij de selectie van Guy ,ar '"Jiijs. Op die dag wordt in Knokke de traditionele oe fenwedstrijd tegen de Belgische beloften afgewerkt. m ijs verklaarde gisteren, dat Renquin zich zeker mag achten >r de wedstrijd van woensdag tegen het Nederlands elftal in •tterdam. Verder deed de Belgische keuzeheer geen toezeggin- „Laat mij ook maar eens pokeren", verklaarde Thijs. Zater- brengt Thijs de selectie van achttien tot zestien spelers te- Niet eerder dan dinsdag zal hij zijn elftal bekend maken, lijs wacht af wat zijn Nederlandse collega Leo Beenhakker 1NSM^- Vraagtekens zijn er in alle linies. Thijs suggereerde wel voelen voor Hugo Broos-Georges Grün als centraal kop- de verdediging. Maar dat is afhankelijk van Beenhakker's voor Peter Houtman of John van Loen. Verder dient het n Knokke als fitheidstest voor middenvelder Enzo Scifo. lijs bevestigde, dat er volgende week waarschijnlijk slechts aanvallende Rode Duivel in de Kuip zal rondlopen. PRIJSVRAGEN EN HAAG De resultaten van de verschillende sportprijs- van afgelopen weekeinde zijn: Joto 45a: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 16 x 799,20; 3e prijs: p9 x 73,20. Jackpot voor toto 47: 4262,50. ijferspel 45 en 45a: le prijs: geen winnaar. f uitslag van midlotto 45a van gisteravond is: 1*22-28-30-35-41. Reservegetal: 15. Cijferspel: 596099. Extra prij- i op: 070557; 70557; 0557; 557. i BLOEMENDAAL Het debacle ligt menige handballer nog altijd zwaar op de maag. Inmid dels is het alweer ruim twee jaar geleden dat het NHV het B-wereldkam pioenschap naar ons land mocht halen. De verwachtingen rond het nationale herenteam waren hooggespannen, de teleurstel ling vervolgens daarom des te groter. Enkele erbarmelijk slechte vertoningen leidden immers tot een allerminst voorziene degradatie naar de C-groep, de kleuterklas van het internationale handbal en de kater was reusachtig groot. Volgend jaar februari hoopt de Nederlandse ploeg het eer ste steentje te kunnen plavei en op de weg naar eerherstel. In Portugal komen dan de zwakke broeders bijeen en de eerste plaats, want alleen die geeft rechtop de zo fel be geerde terugkeer naar de B- poule, is het doel waarnaar bondscoach Ton van Linder en zijn manschappen streven. Want de huidige status (met straks- als één van de oppo nenten de Far Oer-eilanden, op sportief vlak waarschijn lijk alleen handballend aktief) biedt weinig bevrediging. Jawel, de naam Van Linder is gevallen, hij is nu de verant woordelijke man en niet lan ger Jan Kecskemethy. De kleine Tsjechoslo waak huist weliswaar ook voor enkele dagen in het hotel in Bloe- mendaal waar de Oranje-se lectie is neergestreken voor het zeslandentoernooi in de nabij gelegen Kennemer- sporthal te Haarlem, maar hij heeft de touwtjes uit handen moeten geven. Kecskemethy is door het Nederlands Hand bal Verbond aan het dames team, dat volgend jaar in ei gen land het A-wereldkampi- oenschap wacht, toever trouwd. Chauvinistisch Ton van Linder: „Ik kan me best voorstellen dat er men sen zijn die twee jaar geleden de handballers uitlachten. Een ongekende voorberei ding, veel publiciteit en dan Zo slecht presteren. We heb ben daar als sport natuurlijk een enorme kans laten liggen. Kijk eens wat het succes van de volleybaldames nu alle maal aan publiciteit teweeg heeft gebracht. Daar ben ik best wel eens jaloers op, ja. Maar ik heb ook bovenop een stoel mee staan juichen toen ze die bronzen medaille ver overden. En ik hoop ook dat Ton van Linder: „Sport en maatschappij moeten elkaar eens wat beter leren begrij pen". het Nederlands voetbalelftal het straks tegen België redt. Dan ben ik geen handballer, dan ben ik ook even zo'n chauvinistische Nederlander", klinkt het lachend. Niet alleen de naam van de bondscoach is veranderd (en wat gemakkelijker uit te spre ken), ook de doelstellingen hebben enkele ingrijpende wijzigingen ondergaan. Ver dient Jan Kecskemethy dank zij de handbalsport veel geld, de 44-jarige Ton van Linder is leraar aardrijkskunde in het Gelderse Zevenaar en moet zijn aandacht verdelen tussen werk en hobby. „Een deeltijd baan", lacht Van Linder. „Tijd heb je natuurlijk altijd te weinig, maar ik heb er best vertrouwen in dat het kan slagen. Anders was ik ook nooit in het diepe gesprongen. Natuurlijk is de invalshoek voor mij anders. Mijn leven staat niet op het spel als we verliezen, ik kan wat geruster relativeren. Maar ik gooi wel al mijn energie hierin. Als het dan onverhoopt toch niet mocht lukken, jammer, maar het zij zo". Andere wegen Jan Kecskemethy geloofde (en gelooft ongetwijfeld nog steeds) heilig in een op Oost- europese leest geschoeide aan pak, met vooral veel trai- ningsarbeid om het onafschei delijke gat met de echte groot machten in ieder geval niet nog groter te laten groeien. Van Linder, die begin zeven tiger jaren als speler van het toen succesvolle Swift Arn hem een 23-tal interlands af werkte en daarna het (part time) trainersvak instapte, heeft een andere ontwikke ling in petto. „In Oost-Europa wordt vijf keer per week acht uur per dag getraind. Hier mag je al blij zijn acht uur per week haalt. Dat staat dus in geen enkele ver houding. Heb je mee te leven, kun je niet zomaar even ver anderen, al moet het streven natuurlijk immer op het ver beteren van dergelijke situa ties gericht blijven. Want an ders moet je er niet aan be ginnen. Sport en maatschappij moeten elkaar eens wat beter leren begrijpen, maar ja, dat is gemakkelijker gezegd dan ge daan. Dus moeten we eerst maar eens gaan zoeken naar eventuele andere wegen". Met zijn huidige selectie, waarvan Ton van Linder di verse spelers al uit hun Jong Oranje-periode kende en nu liet doorstromen, denkt de nieuwe bondscoach, nu de rollen tussen hem en Kecske methy zijn omgedraaid, een manier te hebben ontdekt. „Discipline blijft een eerste vereiste, maar ik wil vooral aandacht aan de techniek be steden. Dat is ons sterkste punt, moeten we van profite ren. De gemiddelde Neder landse handballer is wel zo intelligent om goed, aantrek kelijk, taktisch handbal te kunnen spelen. Qua kracht halen we het niet bij landen als de Sovjet Unie, Tsjecho Slowakije of West-Duitsland". „Handbal heeft in ons land een beetje negatieve naam. Dat komt hoofdzakelijk door wat de Westduitse televisie ons laat zien, veel fysieke kracht, veel hardheid. Maar handbal kan ook mooi zijn. En die willen wij nu juist op, daar wordt ook bewust op ge selecteerd. In aanvallend op zicht hebben we voldoende kwaliteiten, verdedigend moet dat tekort dan maar worden gecompenseerd met snelheid en inzet. En handbal is natuurlijk bij uitstek een sport waarin het gaat om meer doelpunten te maken dan je tegenstander". Het zeslandentoernooi in Haarlem is een interessante „testcase" om te zien hoe het er momenteel voorstaat met de nationale ploeg. De nu ver schijnende tegenstanders Frankrijk en Portugal zijn in februari ook op het C-wereld- kampioenschap aktief. „Het zal niet gemakkelijk worden om daar te winnen", kijkt Ton van Linder alvast enkele maanden vooruit. „Maar we kunnen het redden. Neder land hoort normaal gesproken in die B-poule thuis, onderin weliswaar, maar toch. Een zwak B-land, dat is onze plaats. Verder moeten we niet kijken, laten we toch vooral reeèl blijven". DICK KIERS HAARLEM De derde plaats heeft coach Ton van Linder zich namens het Nederlands herenhandbalteam ten doel gesteld tijdens het zeslandentoernooi in Haarlem. „De Rus sen en Tsjechoslowaken zijn normaal gespro ken Ie sterk vqor ons", aldus Oranje's huidige leider, „maar van Frankrijk, Noorwegen en Portugal kunnen we, mits in goede doen na tuurlijk, winnen". Na twee speeldagen ligt Van Linder's team keurig op het uitgestippelde schema. Werd woensdagavond met 25-22 van de Russen verloren, gisteren was Nederland te sterk voor Portugal: 29-21. Een regelmatige over winning en tevens een redelijk geruststellen de gedachte voor de komende maand februa ri wanneer in genoemd Zuideuropees land het C-wereldkampioenschap zal plaatsvin den. De gastheren hoeven dan, in Oranje's jacht op de eerste plaats en daarmee de terug keer naar de B-categorie, in elk geval geen onoverkomelijk obstakel te vormen. Want, dat werd gisteravond wel duidelijk, in Lissa bon en omgeving is handbal nog geen wijd verbreide sport en de Portugezen, die een ge brek aan lengte moeten compenseren door veel beweeglijkheid maar hierin gisteravond toch geen afdoende middel vonden, moeten vooralsnog dan ook tot de zwakkere broeders worden gerekend. Ten aanzien van het vijfdaagse evenement in Haarlem is de Nederlandse zege nog geen ga rantie voor het beoogde brons. Frankrijk en Noorwegen immers zullen daartoe ook nog uit de weg moeten worden geruimd en dat is, gezien de over en weer getoonde vorm, res pectievelijk morgen en zondag nog maar even af te wachten. Tegen Portugal hoefde Oranje niet het onderste uit de kan te halen, maar een wat minder tamme vertoning was voor de opnieuw circa 1200 toeschouwers be paald geen overbodige luxe geweest. Van Linder deed gisteravond weer een be roep op Jan-Willem Hamers, die een deel van de voorbereiding moest missen, er daarom te gen de Russen niet bij was, maar nu topscorer werd. Al moet daaraan eerlijkheidshalve meteen worden toegevoegd dat vijf van zijn acht treffers uit strafworpen afkomstig wa ren. Niettemin lijkt de wisselwerking tussen de speler van Herschi/V&L en zijn ex-ploeg- genoot Wil Jacobs nog altijd intact. Jacobs, in een dag opmerkelijk vlot in vorm gegroeid, speelt de nog komende drie wed strijden niet meer mee omdat hij zich ko mend weekeinde weer bij z'n nieuwe Belgi sche club Neerpelt dient te melden. Van Lin der blijkt overigens een geduldig man: „Hij hoeft morgen nog niet goed te zijn, ook over morgen niet, maar pas tijdens het WK". Van Linder gebruikt het toernooi mede om te experimenteren. Zijn complete Oranje-selec tie komt zo in aktie in Haarlem, waar behal ve Hamers ook Van Emmerik, Vlijm en Wil- tenburg gisteravond in vergelijking met woensdag de nieuwe inbreng vormden. Joop Fiege, Groener, Van Noesel en Vijgeboom móesten nu hun toerbeurt uitzitten. Zelfs re servedoelman Bassa mocht (de eerste helft) meespelen, maar gezien zijn matige prestatie moet een basisplaats voor de sluitpost, van Swift Roermond vooralsnog tot het rijk der fabeltjes worden verwezen. De Nederlandse doelpunten kwamen gister avond op naam van: Jan-Willem Hamers (8), Patrick van Olphen (4), Lambert Schuurs in zijn 75e interland (3), Martin Vlijm (3), Hans Wiltenburg (3), Leo Nieberg (2), Nico Beek man, Kees Boomhouwer en Richard van Em merik. DICK KIERS

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9