Winkels in Ter Aar 4 zondagen geopend Woningbehoefte drastisch gedaald POLITIEK WOUBRUGGE TEVREDEN r, -LEIDEN OMGEVING CcidacSoinmit VRIJDAG 15NOVEMBER 1985PAGINA] en De Ruiter: za. dr. j, tel. 412166, zo. dr. srhage. tel. 218661. Groep 2: dr. Klaas- sen. tel. 213546. zo. dr. Rus. tel. 132500. Groep 3: Pleiter, i Leeuwen. Smit. W. de Bruij- ne. J. de Bruijne. Stolk, Jurgens en Fogelberg: za. dr. Smit. tel. 130177, zo. dr. Fogelberg. tel. 132877. Groep 4: Van Winger den, Lahr. Van Rijn, Bènit, Nieu- wenhuis, Roos, Boer, Van de Waard en Arnou: za. dr. Lahr, tel. 120347, zo. dr. Roos. tel. 766123. Groep 5: Schaefer, Hammerstein: tel. 155666. Patië Steenhoven o len naar 176867. Spreekuur za. en zo. 11.30-12.30. Kaag - Ab- benes - Nieuw Vennep: tel. 02526-72850 Leiderdorp: za. en zo. dr. Van der Leden en dr. Van der Beek. tel. 894539. Spreekuur van 12.30 tot 13.00. Voorschoten: za. dr. Vrijenhoek, Sroepspraktijk tel. 19300. Noordwijkerhout - Lisse: dr. i/an Grieken, spreekuur za. en :o. 12.00 en 17.00 uur. Katwijk lan Zee: dr Lodder, tel. 14600. Katwijk - Rijnsburg - Valken- Hagen, tel. 13222. Steen, zo. dr. Boss. Hazers- woude -Koudekerk: dr. Van Buuren, tel. 01714-2020. Ben thuizen - Boskoop: dr. J. en T. Buiter. tel. 079-313737. Lange- raar - Nieuwveen - Ter Aar - Woubrugge: dr. Nooter en dr. Sluis, tel. 01725-9301. TANDARTSEN Leiden - Lei derdorp - Oegstgeest: dr. Mok- veld. tel 146540. za en zo spreekuur om 13.00 uur. Alke made Leimuiden: eigen tand arts bellen voor 15.00 uur Leidschendam: voor spoedge vallen tel. 974491 Bollen streek: dr. Kiele, tel. 02523- 2996. APOTHEKEN Leiden - Lei derdorp - Oegstgeest - Voor schoten: Apotheek Zuid-West in Leiden en Apotheek Boehmer in Leiderdorp. Alkemade: Apo theek Alkemade. open: zat 12- 13, 17.30-18 u. zon feestda gen 12.30-13 en 17.30-18 u. Noordwijk - Katwijk: Apotheek De Jong. Noordwijkerhout: za geopend van 9-13. u. en van 17- 18 u. en zo van 12-13 u. en 17- 18 u. Spoedrecepten tel. 3511 of dienstbel. Sassenheim: 02522- 10169. WIJKVERPLEGING Leiden - Noordwijkerhout - De Zilk - Voorhout: tel. 071-122222. Bollenstreek: Wijkverpleging Gezondheidscentrum, tel. 02522-14147. Hillegom: Opga ve via het antwoordapparaat, tel. 02520-16217. Leidschendam: Kruisvereniging, tel. 070-455300. Oegstgeest: Kruisvereniging, tel. 071-177444 DIERENARTSEN Leiden: dr. Roest. tel. 890405 en dr Van der Wouw. tel. 764058. Voor schoten - Leidschendam: dr. Westgeest, tel. 268616. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie- (Diaconessenhuis poliklinieken tel 155543. afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth- ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur 1.00-14.45 "18.30-19.30 u.; klasse- afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00- 16.00 u. en van 18.30-19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewa- 14.30 u.; zo 14.00-15.00 gehele dag. Di. en vr. 13.00- 11.00-12.00 u. en i.; eerste klasse: de Jelgersmakliniek: Academisch Ziekenhuis: Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Da gelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afde ling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Praematurenafdeling dage lijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Voor ouders en familie is voortaan doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. De kinderafdeling (al- i.30-15.15 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafde ling: 19.30-20.30 u. Kinderafde ling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau. Ketelboe- terssteeg 10. tel. 130775; afde ling belastingen: alleen op af- 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst, tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden 10.00- 12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. Geen cent voor discriminatie ALPHEN AAN DEN RIJN „Geen Cent voor Discrimina tie" is de naam van een actie van de heer J. Geerlof uit Al phen. Hij vraagt daarmee aan het gemeentebestuur geen geld meer beschikbaar te stellen aan organisaties die zich op enigerlei wijze schuldig maken aan welke vorm van discrimi natie dan ook. De actie is juist nu gestart om dat er een nieuw welzijnsplan in Alphen moet worden ge maakt. In dat plan zou een anti-discriminatiebepaling moeten worden opgenomen. Progressieve samenwerking in Alphen ALPHEN A/D RIJN Vier partijen hebben tot samenwerking besloten voor de raadsperiode 1986-1990. De PPR/PSP, CPN en EVP gaan de verkiezingen in als één partij onder de naam Pro gressief Alphen. De eerste vier plaatsen van de kandidatenlijst worden bezet door vertegenwoor digers van de vier partijen. Op plaats nummer 1 staat Cor Doolhoff (PPR). Hij heeft op dit moment één raadsszetel van de PPR. Nummer 2 is Moni que Hoving (EVP), 3 is Joop Bosman (CPN) en 4 Henk van der Zanden (PSP). De PSP en CPN hebben samen nu één raadszetel die de eerste twee jaren van deze raadsperiode be mand werd door Joop Bosman en nu door Van der Zanden. Progressief Alphen hoopt op vier ze tels bij de komende verkiezingen. Lukt dat niet dan zal Monique Hoving na twee jaar aftreden ten gunste van Henk van der Zanden. Streek- commissie praat over vaaromlegging ALPHEN De streekcommissie Al phen vergadert maandag in 's Mole- naarsbrug aan 's Mo- lenaarsweg 2 in Al phen. Aan de orde komen de vaarom legging Alphen, het werkprogramma van de commissie en en het fietspadenplan. Aanvang 20.00 uur. POSTDUIVEN IN OUDE WETERING ALKEMADE Postduivenvereniging „De Witkop" houdt komend weekend haar jaarlijk se grote duivenshow in het clubgebouw aan de Schoolbaan in Oude Wetering. Deze tentoon stelling heeft twee afdelingen, één voor leden van de organiserende vereniging en één voor liefhebbers uit de regio. Gestreden wordt om het open kampioenschap van Alkemade. Verwacht wordt dat keurmeester Dries Hagers uit Rotterdam zo'n 240 duiven te keuren krijgt. Ter afwisseling worden er zaterdagavond enige rondjes bingo gespeeld. Op zondagmiddag is er bovendien een „bonnenverkoping". Hiervoor hebben bekende duivenmelkers uit club en re gio bonnen ter beschikking gesteld. De tentoon stelling is zaterdagavond van 20.00 tot 23.00 uur geopend en zondagmiddag van 12.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Woningbouw Herenweg RIJNSATERWOUDE De ge meenteraad van Rijnsaterwoude heeft gisteravond een voorberei- dingsbesluit genomen om de bouw van woningen op het ter rein Herenweg/Kerkweg moge lijk te maken. Gebruik gemaakt gaat worden van het contingent gesubsidieerd woningen dat het rijk volgend jaar aan de gemeente toewijst. De raad stemde met het voorstel in De heer Boot (lijst Wenmakers) voegde toe, dat de huizen wat ruimer van elkaar gebouwd moesten worden dan in de Meer- bon. Ook andere raadsleden wa ren van mening dat de woningen hier te dicht op elkaar staan. Muntenverzameling ei sieraden ontvreemd m ALPHEN AAN DEN RIJN Uit een woning aan de Prelud' weg in Alphen is gisteravoi t een kostbare muntenverzarn ling gestolen. De collectie zat een geldkist en bevatte ongeve duizend munten uit verschille de landen. De munten zijn enk le duizenden guldens waard. 1 onbekende inbrekers namen i dezelfde woning ook gouden si raden mee. De waarde daarv is onbekend. De daders kwami het pand binnen door de achte deur te forceren. De bewone waren op dat moment niet thu ONDANKS VERZET CDA TER AAR In Ter Aar mag de gemeente vier zondagen aanwijzen waar op de winkels geopend mogen zijn. De raad had twee vergaderingen nodig om een besluit te nemen. Bij de stemming in de vo rige raadsvergadering staakten de stemmen. Gis teravond werd een krappe meerderheid behaald. De aangelegenheid kwam gis teravond opnieuw aan de orde via een gewijzigd voorstel van burgemeester en wethouders. Het college stelde voor om de vier zondagen te wijzigen in vier feestdagen, die niet op een zondag vallen. Via een motie van vijf raadsleden (VVD lijst Otto) werd de ge meenteraad echter voorgesteld om toch het oorspronkelijke voorstel van te volgen, nl. vier zondagen. Toen ook het PAK bij monde van raadslid Van der Meulen zich achter deze motie schaarde, waren de kaarten geschud. Bij stemming bleken 7 raadsleden vóór de motie te zijn en 6 tegen (CDA- fraktie plus wethouders), waarmede een regeling werd vastgesteld die het mogelijk maakt dat door de gemeente op een viertal zondagen per jaar aan de middenstand ont heffing kan worden verleend voor openstelling van de win kels op zondag. Het CDA had om principiële redenen grote moeite met het genomen besluit en de andere raadsleden werd het verwijt gemaakt geen rekening te houden met minderheden. Van der Meulen (PAK) merk te op. dat dit helaas meer het geval is in de Nederlandse sa menleving. Over en weer wor den door de raadsleden nog enige verwijtende opmerkin gen gemaakt, hetgeen echter geen verandering teweeg bracht in het besluit. ALKEMADE „Het aan tal ingeschreven woning zoekenden in Alkemade is het afgelopen jaar terug gelopen van ruim vijfhon derd naar minder dan tweehonderd. Woningen met een huur van meer dan ƒ625 per maand wor den vaak geweigerd en huizen met een redelijke koopprijs staan vaak lan ger dan een half jaar te koop". Dit deelde burge meester J. S. Wagenaar gisterenavond mee aan de leden van de raadscom missie Bestuurszaken. Om deze reden presenteerde hij een ontwerp-woonruimte- verordening die aanmerkelijke versoepelingen inhoudt. De verordening wordt pas vol gend jaar door de gemeente raad behandeld, omdat gister avond duidelijk werd dat de politieke partijen in Alkemade de verordening eerst grondig willen bestuderen. Voor een woning in Alkemade zullen volgens het voorstel voortaan niet alleen inwoners en econo misch gebondenden van 18 jaar en ouder in aanmerking komen, maar ook „maatschap pelijk" gebondenden. Hiermee worden bedoeld per sonen die „een redelijk, met de lokale samenleving verband houdend belang" hebben om zich in Alkemade te vestigen. Ook studenten, die minimaal drie jaar in Alkemade hebben gewoond en niet langer dan zes jaar geleden zijn vertrok ken voor het volgen van een dagstudie, kunnen als zij dat willen als woningzoekende worden ingeschreven. Burgemeester en wethouders stellen voor iedere woningzoe kende de mate van urgentie vast aan de hand van een pun- tentabel. De volgende faktoren zijn hierbij van belang het in gezetenschap, de economische binding, leeftijd, inschrijvings duur, financiële omstandighe den, medische indicatie, socia le indicatie en de grootte en het huurbedrag van de huidige woning. Een woonruimtevergunning zal ook worden verleend aan kopers van een woning, die geen binding met Alkemade hebben. De verkoper moet dan aan het college hebben aange toond dat de woning vergeefs is aangeboden aan personen die wel een verbinding met Alkemade hebben. Ton van der Heijden lijst trekker CDA ZOETERWOUDE CDA- wethouder Ton van der Heij den wordt lijsttrekker van de christen democraten bij de komende verkiezing voor de gemeenteraad van Zoeter- woude. Het bestuur van het CDA heeft een advieslijst sa mengesteld waarover de le den zich maandagavond tij dens de algemene vergade ring in „Ons Huis" aan het Kosterspad zullen uitspre ken. Achter A.R. van der Heijden staat de huidige fractievoorzitter R.L.G. Ho- genelst als tweede genoteerd, gevolgd door C. J. A. Roes- sen. De eerste dame is mej. M.T.A. van Bemmelen. Zij staat op een verkiesbare, vierde plaats. Eveneens op een verkiesbare plaats - het CDA heeft thans 6 van de 13 zetels - staat J. W. M. van der Salm. De heer Th. GF. M. van Steijn staat voorlopig op de zesde plaats. Op de CDA- lijst prijken 13 namen. Als laatste staat genoteerd J.A. G. van der Geest, thans lid van de raad. Op eigen verzoek staat hij op een on verkiesbare plaats. Hetzelfde geldt voor L. J. van der Post. De CDA-lijst ziet er vanaf de 7e plaats als volgt uit: Me vrouw J. Berkhouwer-van der Laan; mevrouw M. C. van der Krogt-van der Poel; S. J. van der Salm; L. T. J. van der Hoeven; L. J. van der Post; B.W. Beskers en J. A. G. van der Geest. Maaien in Alkemade Alkemade kan voortaan beter Alkemaaien heten, zou je zeg gen als je op de provinciale weg de borden ziet waarop aangegeven wordt dat de berm wordt gemaaid. Op zich zelf eep goede zaak, want het kan niet de bedoeling zijn dat het verkeer zich straks door het oerwoud van een uitge groeide berm moet heenwer- ken om de gemeente te berei ken. Toch wekt het bevreem ding om bij maaiwerkzaamhe- den een driehoekig bord te zien'met een man er op afge beeld, die heel duidelijk in een berg aarde staat te scheppen. Er mag dan wel met grote let ters „maaien" onder staan, het blijft een tegenstrijdigheid. En dat terwijl het toch heel simpel moet zijn om een mannetje met een grasmaaier in een rode driehoek af te beelden, waarmee een onderbord wordt uitgespaard. Het Nederlandse verkeerbordenwezen heeft echter nooit uitgeblonken in het ontwerpen van nieuwe bor den. Tot diep in de jaren zestig stond op het bord „Gesloten voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen" een old-timer uit pakweg 1920 afgebeeld, terwijl het verkeersbord dat een onbewaakte spoorwego vergang aangeeft het nog steeds moet doen met een af beelding van een stoomtrein. Twee leden van The Art Company. Promenade-concert In de St. Agatha-kerk in Lis- se wordt zaterdag om twee uur het jaarlijks promenade- concert gegeven met onder anderen organist Joh. Akker boom. het Leids Vocaal En semble en René Gervais op gitaar en draaiorgel en de or ganist Theo Griekspoor uit Aalsmeer. The Art Company De Nederlandse groep V.O.F. De Kunst, die sinds kort The Art Company heet, treedt za terdag op in Het Kasteel aan de Concertweg in Alphen aan den Rijn. Aanvang 21.00 uur, entree f9, leden f Ambach tswinkeltje De verkoop van handge maakte kadootjes vindt dit weekend plaats in creativi teitscentrum De Ambachts- schuur, Dorpsstraat 46 in Zoeterwoude-dorp. Zaterdag is het „ambachtswinkeltje" geopend van 10.00 tot 16.00 uur, zondag van 12.00 tot 16.00 uur. Op dinsdag 10 en woensdag 11 december is in het creativiteitscentrum gele genheid om kerstkaarten te maken, kaarsen te versieren en kaarsboeketjes te maken. Jismaël Het Interkerkelijk Jeugdkoor „Jismaël" houdt zaterdag in Sassenheim een autopuzzel- rit. Leden en donateurs kun nen gratis deelnemen, ande ren kost het f 2,50. Voor deelname en nadere informa- Bluesfestival In jongerencentrum Linde hoeve aan het Burgemeester van der Haarplein 8 in Voor schoten wordt zaterdag een bluesfestival gehouden met de Nederlandse bluesforma tie Barrelhouse rond het middernachtelijk uur, de Ca boodle Band en de Leidse formatie Blues Affair. Aan vang 19.30 uur, entree 10, CJP-houders f 7,50. Ruilbeurs De Prentbriefkaartkring Bol lenstreek houdt zaterdag weer een grote ruilbeurs van oude ansichten in De Bran ding aan de Rembrandtweg 26 in Noordwijk. Voor de entree van f 1,50 krijgt men een oude ansicht kado. De beurs is van 9.30 tot 16.00 Video -première In het Bollen bad aan de Noordwijkse Nieuwe Zee weg wordt vanavond de pre mière gegeven van „Video 10 jaar Bollenbad". De afgelo pen zomer vierde het Bollen bad haar tweede lustrum. Van de talrijke Zondagmiddag concert (2) De dwars fluitiste Yvonn -j Stevens van Abbe en de pia nist Emil Kijzer geven dagmiddag om drie uui de Nederland Hervormde Kerk in Voor hout. Ze spelen werken Handel, Schubert, Coplant Reinecke. Entree/3, kin deren en Pas 65-houder 1,50. Pop-workshop wijkse video-< heren Jagtenberg en De Rid der, een vier uur durende re portage gemaakt. Deze wordt vanavond vertoond. Alle me dewerkers aan het jubileum feest en alle belangstellenden zijn vanaf 20.00 uur welkom in het restaurant Dolfijn van het Bollenbad. Zondagmiddag concert (1) Onder de noemer Vier Speel se Handen spelen Ans Bouter en Miep van Luin zondag middag vierhandige piano- werken van Wolfgang Ama- deus Mozart. Aanvang 12.00 uur in Artopa aan de Greve- start zondag om 15.00 met een pop-workshop; wekelijkse cursus voor ieder een die popmuziek wil lerei maken onder professioneh begeleiding. Relax zorgt vooi gitaren, drumstel en key board en geluidsinstallatie. Meedoen kost 90 gulden. In schrijven kan bij Werkgroep Relax, Postbus 1051, 2340 BI Oegstgeest, 071-154773. Duivenexpositie In Dierenpark Wassenaai wordt zaterdag en zondai een duiven ten toonstelling geII houden in de entreehal. Da openingstijden zijn zaterdag van 14.00 tot 21.00 uur e zondag van 11.00 tot 18.C uur. Voor de tentoonstelling gelden geen extra entreeprijl worden betaald. LPKV De Leidse Pluimvee en Ko nijnensportvereniging LPKV houdt zaterdag en zondag dt jaarlijkse clubtentoonstelling de Agrarische School de Lange Voort 70 in Oegst geest. Konijnen, duiven hoenders, gerbils e zijn zaterdag te 20.00 tot 22.00 uur e van 10.00 tot 17.00 uur. tree f 2, tot 14 jaar gratis. i zondai Kansen voor sporthal in Ridderveld ALPHEN AAN DEN RIJN Een turn- en sporthal ten noorden van het toekomstige winkelcentrum De Herenhof in Alphen is haalbaar. Er is voldoende behoefte aan de ac commodatie bij de sportvereni gingen in Alphen en ook fi nancieel is een dergelijke hal haalbaar. Dit heeft een onderzoek van de Stichting Turn- en Sporthal Ridderveld uitgewezen. De Stichting heeft daartoe een en- queête gehouden naar de mate van behoefte aan de turn- en sporthal. Een aantal deskundi gen heeft zich gebogen over de vraag of het complex finan- cieel-economisch haalbaar is. Om het plan goed uit te wer ken is het wel noodzakelijk, dat de Alphense Sportstichting en de gemeente hun steun daaraan geven. Het is de bedoeling dat de turnsport in de nieuwe hal op hoog niveau beoefend kan worden. Bovendien moet er in het sportcomplex een spelzaal komen die geschikt is voor ta feltennis, schermen en denk sporten, alsmede een sport- medisch centrum, een kracht centrum, vergaderzalen en een horecavoorziening voor de sportverenigingen. Met het oog op eventuele internationa le wedstrijden zou de hal voor zieningen voor hét verzorgen van radio- en televisie-uitzen dingen moeten krijgen. Wonen in Rijnsaterwoude weer goedkope: RIJNSATERWOUDE Het wonen in Rijnsaterwoude wordt in 1986 opnieuw goed koper. De reinigingsrechten worden verlaagd met 8 tot 100 per woning per jaar. Het tarief der onroerend goedbelasting is door de ge meenteraad verlaagd tot 3,35 per eenheid. De leges en begrafenisrechten worden met 2% verhoogd. Het voorstel van het college om het begraafrecht op de algemene begraafplaats gefa seerd te verhogen van 194 tot 300 werd gisteravond door de raad goedgekeurd. Echter niet op grond van het argument dat de tarieven voor de r.k. begraafplaats en het kerkhof achter de Woud- se Dom gelijk komen te lig gen. Van der Geest (CDA) WOUBRUGGE Poli tiek Woubrugge is tevre den over het reilen en zei len van de gemeente. Dat bleek gisteravond uit de van de algemene beschou wingen. Tekenend daar voor waren de beschou wingen van de oppositie. De VVD kwam niet ver der dan drie kantjes A- vier, waarin de kritische noten nagenoeg ontbra ken. De Woubrugse oppositie bab belde nog wat na over de sporthal, waar zij tegen is. Dat houdt echter niet tegen dat maandag voor die sporthal de eerste paal wordt geslagen. De VVD berijdt ook weer het oude stokpaard van de ver koop van gemeentewoningen. Dat zal er echter niet van ko men, zolang het CDA zich daartegen blijft verzetten. De PvdA richtte zich in haar al gemene beschouwingen vooral tegen de VVD en de BBG (Be woners Belangengroepering Hoogmade). Socialist Hendriks verwijt die partijen natrappen ten aanzien van het sporthal- beslujt. De PvdA-fractie kwam met twee voorstellen. Allereerst wil men de raadscommissies Financiën en Algemeen Be stuurlijke Zaken samenvoe gen, omdat de behandeling van onderwerpen veelal uit doublures bestaat. Ten tweede acht de PvdA het verstandig om de herbezetting van de ar beidsduurverkorting voor de volle honderd procent te reali- Mevrouw De Lange-Koenders (Gemeente Belang) vroeg zich af: „Wanneer de fietsroute naar Alphen voor de Wou brugse schoolkinderen einde lijk eens wat veiliger wordt?" Tevens is zij van mening, dat het Hoogheemraadschap de werkzaamheden aan de Wou brugse afvalwaterzuivering spoedig ter hand moet nemen, omdat de Oudendijkse Polder vooral in de zomer lelijk aan het vervuilen is. Het CDA de grootste fractie in Woubrugge wees erop, dat b en w best tevreden mo gen zijn, maar gaf toch aan, dat er nog veel te doen is. Zo wil men ook de kleinste uit hoeken van de gemeente van riolering voorzien. Over het dorpscentrum was de fractie ook duidelijk. Het zal Wou brugge zeer verfraaien, maar men wil ten nauwste betrok ken blijven bij de ontwikke ling ervan. Dat het CDA wei nig ontgaat, bleek uit hun no titie over de Woubrugse hon den. Uit gemeentelijke stuk ken blijkt, dat het hondenbe stand nauwelijks toeneemt. Dat klopt niet volgens het CDA. i hierover niet te ten dat er concurrentie g ontstaan. Na onderzoek is P bleken dat de algemene I ijk. graafplaats over drie jaar n klein is geworden. Burj irf meester Boelen deelde m T bc dat het de bedoeling is om el 1986 grond te verwen^ (door aankoop van enkele gen graven) voor de van een pad naar het acht ?f le liggende terrein. de th Pleintje in centrum Hoogmad ■rkg HOOGMADE Op een in het centrum van Hoogtle: aantal punten kenden de een pleintje te makSi algemene beschouwingen ««f festiviteiten kun van Woubrugge aandacht Plaats heb en' voor het dorp Hoogmade. Grote aandacht vraagt De belangrijkste zijn de dermeer het CDA voor woningbouw en het een- woningbouw in Hoogma* trum van het dorp. Deze partij verwijt het pi?f vinciaal bestuur „bediller) -e De Woubrugse politiek be- omdat deze overheid M '1™' gint nu al plannen te maken haar zeggen niet al vast e 'r*e voor de tijd, dat de Hoogma- gedeelte van het bestel fl dese Kerkstraat niet meer mingsplan wil goedkeur! dagelijks gekweld wordt zodat het gemeentebestu door tienduizend voertuigen, voort kan met de plannen Eind 1988 moet de omlei- de grondverwerving voor dingsroute gereed zijn. De zo hoog nodige woningboit^.1 PvdA voelt er alles voor om in het dorp.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 12