Pater Titus Brandsma zocht geloofsmystiek us IDIO/TELEVISIE QeidóeQowiarit DONDERDAG 14 NOVEMBER 1985 PAGINA 19 at vroeger gelezen werd ■VERSUM In de serie KRO-pro- nrna's onder het motto ,,Wat hebben we ifgelopen zestig jaar allemaal gelezen" dt op dinsdagmiddag 19 november 13-14.33 uur, Hilversum 2) aandacht be- d aan de vraag, welke literatuur de ka- ieken van vandaag boeit. Duidelijk is, de tijd van de z.g. „katholieke roman" er de rug is. In de afgelopen zestig jaar t zich in de katholieke bevolkingsgroep verandering voltrokken: het gesloten lolicisme is naar een open houding toe- oeid. Het overheersende van de kerke- leer in kranten en tijdschriften heeft ts gemaakt voor beschrijving van de selijke (geloofs)ervaring. Wel kan men aatste jaren spreken over de opkomst „het religieuze boek". In de studio dt over de toekomst van dat religieuze gesproken met kunstcritici. Emancipatie in „Zin in pop" HILVERSUM Het KRO- zondagochtendprogramma „Zin in pop" besteedt op zondagmorgen 17 november (09.00-10.00 uur, Hilversum 3) uitgebreid aandacht aan het begrip „emancipatie". Daarbij wordt aangesloten bij het thema van het jonge- renmaandblad „De Jonge Kerk". Aan de orde komen vragen als: Hoe denken jon gens over de kansen van meisjes? en Is de popmuziek wel echt vrouwvriendelijk? Onder het draaien van pop muziek praten de jongeren daar uitgebreid over. Nieuwe serie school-tv over „Jonge Europeanen" HILVERSUM Op dinsdag 26 november om 11.30 uur (Ned. 1) start de nieuwe school-tv-serie „Jonge Europeanen", be stemd voor dé middenklassen van het voortgezet onderwijs. Drie school-tv-pro- gramma's, van elk 30 minuten, over de si tuatie van jongeren, een jaar nadat ze de school hebben verlaten. De serie belicht de situatie van schoolverlaters in drie ver schillende E.G.-landen Bondsrepubliek Duitsland, Italië en Engeland. De serie „Jonge Europeanen" wordt uitgezonden in het kader van het Internationale Jongeren- jaar op initiatief van het comité schooltele visie van de Europese commissie. De serie wordt geproduceerd door de Duitse en Ne derlandse schooltelevisie en zal in meerde re E.G.-landen worden uitgezonden. CDA vraagt optreden tegen VPRO-uitzending DEN HAAG/HILVERSUM - De VPRO-radio-uitzending op maan dag 28 oktober onder de titel „Uw avontuurlijke radiospelletje: een lied in de politiek" is verkeerd ge vallen bij de CDA-politici Van der Sanden en Van der Burg. Zij heb ben minister Korthals Altes (justi tie) gevraagd, waarom het open baar ministerie niet tot vervolging van de betrokken programmama kers en van het VPRO-bestuur is overgegaan. In schriftelijke vragen noemen beide Kamerleden de uit zending „smalende godslastering" en „naar haar aard krenkend ook voor hen, die de uitzending niet zelf hebben beluisterd". In de uit zending wordt een zekere Mien Buizinga uit Veen opgevoerd, frac tiemedewerkster van het GPV. In een gesprek met programmamaker Ischa Meijer zegt zij regelmatig „met God te voozen. Gewoon, dan heb ik seks met God natuurlijk. Ik ga gewoon met hem naar bed en vrij met hem, dan praten we en dan zoent hij me overal en alles. Volgens Mien Buizinga wordt er op partijraden van het GPV heel wat afgevoosd. Mevrouw Buizinga zegt het zelf alleen maar thuis te doen. „Ook wel eens met God's zoon erbij en dan bedenken we sa men de heilige geest of ik speel dat zelf. Dus trio. En dat is goed want daar kom je veel losser van". isschoppen- tiode op dio en tv VERSUM Van maan- 25 november tot en met lag 8 december wordt in ie een buitengewone bis- ppen-synode gehouden, is ditmaal een speciale loeting van de voorzitters de verschillende bisschop- ■onferenties met dê paus. bisschoppensynode dient evaluatie van het Tweede caans Concilie, dat twintig geleden plaats had. Uit land neemt Kardinaal Si- is aan de Synode deel, ge- seerd door Mgr. Lescrau- De KRO-radio en -tele- zullen uitgebreid verwa- doen van dit bijzonder ge ren. Op 17 november ver een gecombineerd team radio- en tv-verslaggevers Rome. Het team staat on- leiding van Fons Peters, informatieve program- televisie. Voor de radio ten in Rome: Ambro Bak en Gerard Klaassen; voor televisie Marinus Huy- hts, Henk Jenner (eame- Ron v.d. Lugt (geluid), t Middelhoff, Lia Stok en ré Truyman. De redaktie federland wordt gevormd André Nelis, Fons de en Ton Verlind. )-radio besteedt aandacht de bisschoppensynode in vaste rubrieken „Kruis- ijn t" (zondags. 12.20-12.30 Hilversum 2 en dinsdags je 0-12.16 uur, Hilversum 2) ;n. „Echo". Daarnaast werd id- Is vanaf 6 oktober jl. een ak van acht katechesepro- >u- imma's uitgezonden over it en inhoud van het Vaticaanse Concilie. v.,. Joop Reinboud van KRO- tv, die vanavond op Ned. II om 21.20 uur zijn docu mentaire portret over de zalig verklaarde Carme- liet pater Titus Bransma toont, laat in de benade ring van dit leven uitko men, dat de druk op Rome tot die stap van on der af is gekomen, van mensen uit zijn naaste omgeving. Die hebben hem ervaren als „heilig", als een man Gods van wie bezieling uit ging. Zonder in deze biografie in beelden een uitgesproken standpunt in te nemen, gaat hij daarmee in tegen de hier en daar vernomen opvatting, dat deze zaligverklaring na dertig jaar procesgang in Rome aanzienlijk bespoedigd zou zijn als een voetval voor de behoudende katholieke krachten in dit land. In Rome arriveerden in de loop der jaren vijftig getuige nissen, waarin de erkenning van martelaarschap voor de zaak van de Kerk centraal stond, zijn marteldood in Da chau. Bij zijn portret heeft Reinboud van een oude radio band de stem van Titus ge plaatst: „Het Nederlandse volk is principiëel en houdt er niet van zijn overtuiging te verbergen". Een strijdbare figuur derhal ve, die als geestelijk adviseur van de kath. journalisten re dacties bezocht om deze te weerhouden van voorgeschre ven NSB-propaganda in hun kolommen. Hij deed dit in overleg met de toenmalige kardinaal de Jong. evenals hij ook een onverzettelijke Fries. Zijn „heiligheid" moet noch tans bepaald zijn geworden door zijn hang naar mystiek, de in Stilte en eenzaamheid te bereiken relatie tot God. Hij noemde dit een bijzondere re ligieuze ervaring. Hij koos voor het Carmelie- tenklooster om daar gelegen heid te vinden voor studie en gebed, maar net als de oor sprong van de Carmelieten, de vroegere kruisvaarders voor het behoud van Jeruza lem, de verdedigers van de berg Carmel, kreeg hij taken opgedragen, waarin strijd baarheid van hem werd ver langd. Als hoogleraar wijsbe geerte en in de geschiedenis van de mystiek in Nijmegen nam hij op wetenschappelijke grond stelling tegen het nazis me. Dat maakte hem in Duits land al verdacht lang voor het Duitse leger op 10 mei 1940 hier binnenviel. Ondanks zijn zwakke gezond heid, hij kreeg al jong te ma ken met maagbloedingen die hem op het randje van ster ven brachten, stond hij als hoogleraar altijd voor ieder een klaar. Nooit liet hij ie mands vraag, verzoek om hulp onbeantwoord. Men zegt ook wel dat zijn wetenschap pelijke arbeid daaronder gele den heeft, omdat hij zich te vaak van zijn werk liet halen om anderen in enig opzicht terwille te zijn. Vooral hierin beleefde hij zijn mens-zijn. Toch bleef hij de stilte van zijn studeerkamer minnen. Daar schreef hij ook talrijke artikelen over de mystiek, die in tal van kerkbladen ver schenen. Toen hij in 1942 werd gearresteerd door de Si- cherheitsdienst, die zijn gan gen had gevolgd langs de kranten, belandde hij in een Scheveningse cel. Tegenover zijn bewakers liet hij blijken zich daar dicht bij God in de stilte van zijn cel veilig te voelen. Daar schreef hij de dichtregels: „Ik ben gelukkig in mijn leed, omdat ik van geen leed meer weet". Later in het doorgangskamp Amers foort en nadien in Dachau maakte hij indruk door zijn vergevingsgezindheid jegens zijn beulen, die knuppels stuk sloegen op zijn hoofd, waarna hij opnieuw ook door zijn ge duldige houding en woord troost verschafte aan medege vangenen, terwijl hij lichame lijk nog slechts een schim van leven toonde. Joop Reinboud laat hem ook zien als ijveraar voor religieu ze ervaringen. Voor „Frisia catholica" organiseerde hij be- Joop Reinboud: „De verzoeken om zaligverklaring kwamen uit de directe omgeving van pater Titus Brandsma". zoeken aan kloosters. Hij bracht de bedevaart op gang naar Dokkum, waar de eerste christen in ons land, St. Boni- facius, werd vermoord. Hij stichtte voor hem een kapel. Verder bracht hij nieuw leven in de devotie tot Maria en in de ijver voor de missie, waar voor hij gezien zijn zwakke gezondheid niet geschikt was. Hij leidde een zo met God verweven leven, dat toen de Duitsers in 1940 ons land bin nenvielen en Nijmegen be reikten, hij als enige de mis las, terwijl al zijn collega's, priester en leek, een veilig heenkomen zochten. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 EO 16.00 Daktari, Amerikaanse se rie. Afl.De diamanten smokkelaars. Onder het mom van oudheidkundi gen dringen een paar dia mantdieven het gebied binnen 16.50 D'r kan nog meer bij, pop- penprogramma 17.14 Tom was liever tien ge bleven, tekenfilm NOS 17.30 Journaal EO 17.46 Tijdsein-Buitenland. On derwerpen: Debat over de plaatsing van kruisraket ten, de ontwikkelingen in Zuid-Afrika en de terreur- golven in België. 18.00 Einde TELEAC 18.25 'n Eigen bedrijf beginnen, les 6 - NOS 18.55 De Fabeltjeskrant EO 19.00 De Familie Robinson, te kenfilmserie. Afl. 7: Een vlot bouwwerk 19.25 Flap-uit, kinderprogram- EO 20.28 Ben Hur (2), Amerikaanse speelfilm uit 1959. Ben Hur wordt veroordeeld tot sla venarbeid. Wanneer hij van een galeischip ont snapt ziet hij kans Rome te bereiken- 22.00 Ronduit-tourn^, discus sieprogramma. Met: Feike ter Velde 22.50 Tijdsein, actualiteitenma gazine met interview Zuid- afrikaanse onderminister van inlichtingen Louis Nel. Deze uit zware beschuldi gingen over het beleid van Nederland ten aanzien van Zuid-Afrika. Verder repor tage over experiment in Delftse en Zeistse wijken waarbij de tv-kijker via de kabel kan kiezen uit twee verschillende programma- paketten. NOS 23.30 Journaal 23.35 Nieuws voor doven NEDERLAND2 18.15 18.20 18.30 18.45 19.00 19.12 22.30 22.45 23.00 NOS Nieuws voordoven Paspoort voor Turken Sesamstraat Jeugdjournaal Journaal KRO De beste Muppetshows, keuze uit de Muppetshows van de afgelopen jaren. Vanavond als gaste: Deb bie Harry De 1-2-3, Lotto Show, maandelijks spelprogram- ma. Presentatie: Ted de Braak en Mariëtte Brugge- man. Thema: Zeeroverij Pater Titus Brandsma, Carmeliet, documentaire over het leven en werk van deze Nijmeegse hoogle raar NOS Journaal Den Haag Vandaag Nieuws voor doven Europa TV Programma overzicht Tic Tac. kleuterprogramma Rexie de Hond. kinderpro gramma The Thunderbirds. kinderpro gramma Sport Reports Weerbericht World Watch. nieuwspro gramma Jason King, drama Current Affairs, documentaire Live/Life - Het Nederlandse Nationale Ballet World Watch. nieuwspro gramma Weerbericht Programma-overzicht, sluiting 17.00 City of Angels, herh.afl.: The November Plan (1) 17.50 The Last Married Couple in America 19.40 The Professionals, afl.: Close Quarters 20.30 Four Deuces 22.00 Brandende Liefde 23.40-01.30 Psycho II vanavond het tweede en laatste deel uitzendt. (Ned. I om 20.28 uur. titie 5 terO Schooltelevisie ldu£> Journaal Tik Tak, kleuterprogramma. Afl. 92. (herh.) Plons, kinderserie. Afl. 46: De goudvis ;tit^0 De Freggels (Fraggle Rock), poppenserie van Jim Henson. Afl. 24: 't Beest van de blauwe rots. (herh.) wa|5 Rondomons. Afl.: Kinderen van twee werelden (3). Acht Chinese kinderen bezoeken Australië JtETijdrover. Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Van daag: Ribstuk met aardappel- gratin. Presentatie: Etienne Cocquyt Uitzending door derden: Pro gramma van Televisie en On derneming Mededelingen en programma- -overzicht Journaal Kunstzaken Hoger-Lager, spelprogramma met speelkaarten. Het koppel dat wint in de voorrondes mag in de superronde gokken om belangrijke prijzen waaronder de felbegeerde auto. Presenta tie: Walter Capiau Panorama Windmolens (Moinhos de ven- to), Braziliaanse serie van Wal ter Avancini over een tragische liefde. Deel 3. Met: Renèe de Vielmond en Carlos Augusto Strazzer Coda: Sevillanas van Albéniz uitgevoerd door Xavier Claeys, viool en Katrien Verbeke. pia- IT 2 Villa Tempo. Met: 1. Het legi oen van de rockcultuur be zoekt Pandoras Music Box in Rotterdam. 2. Jeffrey Lee Pier ce op Fenomena. 3. Studio: The Woodentops en Minimal Compact. 4. Interview: Jesus and Mary Chain. 5. Danser Laurie Booth improviseert op Tempo. Presentatie: Bart Pee- ters 2 Mededelingen en Program ma-overzicht Journaal en programma-over zicht 'O Videomatch, videospelletje met Marleen Gordts 0 Koningin van twee zomers (Elle n'a régné que deux étés). Vijftig jaar geleden, op 29 au- oustus 1935. kwam koningin documen- „Koningin van twee BRT 1 om 20.20 uur. Astrid om het leven te Küss- macht. Deze documentaire schetst een beeld van deze door het volk enorm geliefde koningin 21.10 0 Un flic, Franse speelfilm uit 1972. Met: Alain Delon, Cathe rine Deneuve, Richard Crenna, e.a. Regie: Jean-Pierre Melvil le. De overwerkte politiecom missaris Coleman wil een he roïnehandel oprollen. Maar ook de bende van Simon wil een duit verdienen ten koste van de heroïnehandel 22.50 Einde 17.20 Nouba Nouba, gevarieerd kin derprogramma. Presentatie: Claire Diez en Philippe Drecq 17.50 Carrefours, gevarieerd kinder programma. (Met: 17.53 Dacin- 'days, tv seriè.) 18.00 Carrefours (vervolg) met om 18.24 Invité. 18.30 Nieuwso verzicht. 18.32 Micro-dèfi, spelprogramma. 18.49 Servi cerubriek.) 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilm 19.30 Journaal 20.00 Autant savoir, magazine 20.30 Ne nous fachons pas, speel film van Georges Lautner met o.a. Lino Ventura. Jean Lefèb- vre, Mireille Darc e.a. Ex-gang- ster die winkelier is geworden in Zuid-Frankrijk laat zich over halen om de dief op te sporen die hem heeft bedrogen en ook wordt gezocht door een Engelse bende 22.10 Le monde du Cinéma 23.00 Journaal 23.25 Uitzending P.P.: de U.D.R.T. MUSIC BOX/TV 5 16.00 [^Muziekprogramma's. Martin en Edwina met interview Ar moury Show (16.00), 'Time Out for Holland' met Monique Em- men (17.00) en 'Musical Chains' met Sunie en Gaz (18.00). 19.00 L'Ecole des fans. Showpro gramma 19.40 La Bande a B.D. Striphelden 19.55 Aujourdttui Is France 20.05 Examen Tv-film 21.35 Le vérité est au fond de la marmite. Kookrubriek 22.00 Nieuws 22.30-01.00 ^Muziekprogramma's. Herhalingen. Martin en Edwina (22.30), 'Time Out for Holland' (23.00) en 'Musical Chains' (00.00). DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Ein Nest voller Spassvögel (4). kleinkunstprogramma 16.55 Mission Terrs, kinderprogram ma. Afl.: Expeditie naar de blauwe planeet 17.25 Herr Rossi sucht das Glück, tekenfilm 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.25 Heidi. Afl.: Der Alp-Öhi 19.00 Der Fahnder, tv-serie. Afl.: Een tas vol geld.) 19.58 Heute im Ersten 20.00 03 Tagesschau. 20.15 Der Wendekanzler, portret van Helmut Kohl 21.00 Telestar, uitreiking van de TV Amusementsprijs 1985. Met o.a. Aline Caroll. Peter Fessier en Günter Adam 21.45 Besuch bei Hildegard Knef. Van en met Werner Beacker 22.30 Tagesthemen 23.00 Tatort, Duitse politieserie. Afl.: Haie vor Helgoland. Met: Man fred Krug, Edgar Bessen. Fer dinand Dux. e.a. (herh.). Na ze ven haar komen Lepka en Jüs- sen weer vrij. Ze beraden met hun 3e partner een nieuwe overval. Deze lukt maar er valt een dode. De kogel echter is afkomstig uit een pistool waar mee een week eerder ook al iemand gedood is 00.30 Tagesschau 00.35 Nachtgedanken, overweging door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 16.00 Heute 16.04 Bild(n)er der Chemie. Afl.: Luft zum Essen, (herh.) 16.35 Ein Fall für TKKG, tv-serie. Afl.: Angst in der 9A. Met: Fa bian Harloff, Christian Pfaff, Kai Maahs, e.a 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lan- dern, regionaal nieuws 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.45 De Pink Panther, tekenfilm. Aansl.: Nieuwsoverzicht Die Nervensage, tv-serie. Afl.: Die Ausreisser. Met: Dieter Hallervorden, Rotraud Schind- ler. Nathalie Hallervorden, e.a Programma-overzicht Heute Dalli, Dalli, spelprogramma. Presentatie: Hans Rosenthal Kopfduell: Arbeit schaffen - aber wie?. De strategieën van Kurt Biedenkopf en Wolfgang Roth Heute-journal Artze aus dem Jenseits, re portage over paranormale ge nezing in Brazilië Francois Villon: Das grosse Testament, toneelstuk van Ernst Stankovski naar het werk van Francois Villon. Met Ernst Stankovski in de rol van Villon. Lichamelijk al gebroken begint Francois Villon in 1462 aan het 'Grote Testament Heute DUITSLAND 3 Telekolleg II: Atomodell. Cur sus natuurkunde, les 24 Het programma met de muis Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Raamprogramma voor de re gionale studio's Tagesschau/Weerkaart Film am Donnerstag. Ein Mordsschwindel (True confes sion), Amerikaanse speelfilm uit 1937. Met o.a. Carole Lom bard, Fred MacMurray en John Barrymoore. Helen heeft een baantje als secretaresse om dat haar man. een advocaat, niet veel verdiend aangezien hij uit idealisme alleen mensen verdedigt die onschuldig zijn. Als haar baas wordt vermoord, is Helen verdachte nr. 1. Man lief wil haar niet verdedigen Filmtip Landesspiegel. Brunos Bunte Bühne, poppen- en mensen theater Nachtstudio. Kulturszene, cul tureel magazine Nachtstudio Spatausgabe. Subway heute: Freddie Hub- bard-Quintett Laatste nieuws Vanwege haar zestigste verjaardag ging Werner Baecker op be zoek bij actrice, zangeres en schrijfster Hildergard Knef. Duits land 1 om 21.45 uur. BBC 1 Regionaal nieuws Tea tv, kinderprogramma Superted, kinderprogramma Jackonory, kinderserie Ulysses 31 John Craven's newsround, jeugdjournaal Blue Peter, kinderprogramma Masterteam, spelprogramma Journaal en weerbericht London Plus Top of the pops EastEnders, tv-serie Tomorrow's world Happy families, comedy-serie. Journaal en weerbericht Crimewatch UK Just good friends, tv-serie. Question time Crimewatch Updat Samenvatting van het Benson Hedges Tennis Kampioen schap vanuit Wembley Weerbericht BBC 2 Het Benson Hedges Tennis Kampioenschap vanuit Wem- Nieuwsoverzicht The Journey Star Trek Floyd on fish Documentaire The Prince and Princess of Wales in Australia and the USA Bookmark Alas Smith A Jones Forty minutes, documentaire- Black Silk, tv-serie. Newsnight Weerbericht House of Lords Summary ITV Take the High Road Anglia News Sons and Daughters The Giddy Game Show Doris Scooby Doo Murphy's Mob Blockbuster News at 5.45 About Anglia Crossroads Give us a clue The Benny Hill Show, (herh.) Miss World 1985 News at ten Kennedy, (herh.) Thursday Topic, followed by closedown SKY CHANNEL 16.00 The Pat Sharp Show. Popmu- 16.45 First Run. Popmuziek 17.35 The Great Video Race 18.30 The Brady Bunch. Tv-serie. De familie gaat op vakantie in de Grand Canyon 19.00 The Flying Nun. Tv-serie. Zus ter Bertrille wordt verdacht van stelen. 19.30 Nanny and the Professor. Tv-serie. 20.00 Charlie's Angels. Tv-serie. 20.55 A Country Practice. Tv-serie 21.50 The Untouchables. Tv-serie. 22.45 All Star Wrestling 23.40 The Great Video Race. 00.30 First Run. Popmuziek 01.00 Sluiting ^Vjrtorger^ NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven 09.35 Schooltelevisie NOS 13.00 Nieuws voor doven AVRO 14.30 AVRO-Service 16.00 Ik zag twee beren 16.15 Bas Boris Bode, afl. 2. Bas Boris wórdt achtervolgd door Leo van Gulden. 16.40 Wordt vervolgd, strips- en tekenfilm maga zine 17.10 Ontdek je plekje. Afl.: Hulst 17.20 AVRO's kies clip NOS 17.30 Journaal MUSIC BOX/ 07.00 [^Muziekprogramma's. 'Ed's Elite' met Edwina (07.00). '60 minute mix' met Martin (08.00), 'Between the lines': Sunie bekijkt de Engelse mu ziekbladen van deze week (09.00), "Hear and now' met Julie (10.00). 'First Sight' met Simon en een popar tiest (11.00) en 'Gaz Bag' (12.00). 13.00 [^Muziekprogramma's. Her halingen. DUITSLAND 1 11.10 Rund urn Big Ben 11.55 Um- schau 12.10 Kopfduell. 12.55 Per soverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 Diese Woche im Europai- schen Parlament 15.00 Evas Töch- ter. Afl.: Das Vergnügen der Tren- nung 16.00 Tagesschau 16.10 Vor- hang auf - Film ab 16.25 Such nicht nach mir, Noorse film (1982). Tor z'n vader is alcoholist. Zijn moeder houdt het niet meer uit en vlucht het huis uit. DUITSLAND 2 14.45 D Fred Astaire: Top Hat, Amerikaanse musical-film (1935). Met: Fred Astaire en Ginger Rogers. 16.20 Freizeit, ....und was man da- raus machen kann. Kerstcadeautjes om zelf te maken 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. BBC 1 07.50 Breakfast Time 11.30 Play School. 13.30 Journaal 14.00 Peb ble Mill at one 14.45 Trumpton 15.00 Paardesport vanuit Ascot 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Pad- dington 17.00 Count me in. Afl. 1 BBC 2 SKY CHANNEL 08 45 Dennis. 09.15 The Pat Sharp Show. 10.00 First Run 10.45 The Great Video Race 11.40 The Pat Sharp Show. 12.30 First Run 13.15 The Great Video Race 14.10 Skyways. 15.10 Family. Afl: Diversions ITV 13.00 Heggerty Haggerty. (herh.) 13.10 Rainbow 13.30 Eye to the fu ture 14.00 News at one 14.20 An glia News and weather 14.30 Film Matinee: She's in the army now 16.15 Cartoon Time 16.25 Anglia News 16.30 Sons and daughters HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 KRO: Echo-magazine. 19.02 KRO's Country Time. 19.55 Ter Overweging. 20.03 KRO's Tombola. 22.02 Goal op donderdag. 23.02 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VPRO: VPRO's Nachtleven. HILVERSUM 2 16.00 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.00 Veronica Sport. 20.00 Nieuws. 20.03 Op de rand van het recht. 20.45 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 21.45 In beweging. 22.15 Literama-donderdag. 22.30 Nieuws. 22.35 Hier en Nu. 22.45 Van binnen uit. 23.00 Waken en dromen. 23.00 NCRV-Leerhuis. 23.15 Rondom het woord. 23.45 Met hart en mond en handen. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits 19.02 TROS: De Goeie Ouwe Show. 20.02 Ferry Maat's Soul en Disco Show. 22.02 De L.P.- en C.D. Show HILVERSUM 4 18.02 VPRO: De Tafel van IV. 19.30 De laatste beweging, met om 19.30 De Selftapers. 20.30 Pierre op locatie. 22.00 NOS: Muziek uit Miodeleeuwen en Renaissance. 22.30 Akkoord. Vandaag: VU-Orkest. 23.00 Musica Nova HILVERSUM 5 17.55 VARA: Wel en wee 18.20 PP: Uitzending van de CPN. 18.30 VARA: Luchtruim. 19.00 NOS: Nws voor buitenlanders. 19.40 TELEAC: De Supermachten: I de V.S. Afl. 8. (herh.) 20.10 Kind en Basisschool II. Les 6. 20.40 Eigen Bedrijf. Les 6. 21.10 Einde REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: Non-stop mu ziek met om 17.30 Onderwijs 18.30 Varia 19.00-19.30 Regionale muziek. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Akkordeonmuziek. 18.45 Politieke tribune: V.U.. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.31 „Paso a paso", voor Spaanse migranten. 20.03 Liedjes van lang geleden. 21.30 Op de Mengelberg-filmmuziek. 22.05 BRT 1 's avonds, boekeneditie. 23.30 „Twee tot twee". BRT 2 17.00 FOCUS. 17.10 Radio twee: poptelefoon. 19.10 Funky Town. 22.05 Boem Boem. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 17.00 Piano-,.Watermusic" van Im pressionisten. 17.45 Volksmuziek El Canto Flamen co (7). 18.15 Zelden gehoord, getokkeld. 19,00 Nieuws. 19.30 Dossier. 20.30 Beethoven-wedstrijd 1985 We nen. Slotconcert van de Beethoven- wedstrijd. Opnamen -van het concert met de drie finalisten in de „Grosser Musikvereinssaal" te Wenen. 22.20 Variaties op een slovaaks the ma voor cello en piano, Bohuslav Ma- tinu. Heinrich Schiff, cello, Aci Ber- toncelj, piano. 22.30 Nieuwe muziek. MORGEN HILVERSUM 1 leder heel uur nws. (NOS) 07.03 KRO: Het levende woord. 07.11 KRO's Ontbijtshow. 08.53 Pastores in de Regio. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.50 Pastores in de Regio. 12.03 Jubileum tournee van Twaalf tot Twee. 14.03 Ratel. 15.03 TROS: Continu muziek. 15.30 Café de praatstoel. 16.03 Andrë van Duin. 17.03 De Hugo van Gelderen Show. HILVERSUM 2 07.06 VPRO: Het Gebouw. 15.30 Nieuws. 15.33 NOS: Een leven lang. Vandaag: De dichter Koos Schuur. 16.00 IKON: Kleur. 16.30 Nieuws. 16.33 VPRO: Welingelichte kringen. 17.30 Nieuws. 17.36 VARA: Dingen van de dag HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit op 3. 08.03 Tijdsein. 09.03 De Muzikale Fruitmand. 10.04 NOS: Jaargenoten. 12.04 Radio Thuisland. 13.03 VOO: Tipparade. 15.03 De Top 40 HILVERSUM 4 07.00 VOO: Ochtendstemming. 09.00 Veronica's Meesterwerken op compactplaten. 10.30 Muziek voor miljoenen. 12.00 EO: Lunchconcert. 13.00 Nieuws. 13.02 Songs of praise. 13.30 Metronomium. Werken van Chopin. 15.00 Zeggen en schrijven. 15.30 Klein bestek. 16.30 Uit de schat der eeuwen. 17.00 Crème du baroque HILVERSUM 5 09.03 NOS: NOS.-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 TELEAC: Planten verzorgen. 10.00 RVU: Beter! 10.20 Leergeld. 10.40 AVRO/VARA: Schoolradio. 17.30 VPRO: Ahum Yum Yum REGIONAAL Radio Rijnmond 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30: Middagmagazine. BRT 1 05.30 Met 1 Wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.30 Van Minne- en Zinnestrelend, chansons en poëzie. 15.03 78 Toeren tijd met Jo Leemans 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 06.12 Happening. 10.03 Platenpoets. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Ha die Micha. 14.00 Het vertoon. 15.30 De Zonnewijzer. Magazine. 16.00 Abraham al gezien? 17.00 Focus. 17.10 Radio Twee. BRT 3 07.00 Goede Morgen (1). 08.15 Ochtendconcert (1). 09.15 Gelegenheidsprogramma met muziek voor kopers. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee. 12.05 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 Scott Ross speelt Scarlatti. 13.55 Symfonieën. 15.30 Liederen. 16.20 Pianomuziek.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 19