Rob Landsbergen zoekt een club Kasparov pleit voor wijziging van regels s Bondscoach Guy Thys haalt Broos terug Profbiljarten gaat van start sportuitslagen ËoidóeSou/umt NOC unaniem akkoord met Spelen '92 OUD-PSV'ER IS ZUIDKOREAANS VOETBAL BEU Sportwereld SPORT WOENSDAG 13 NOVEMBER 1985 PAGINA 9 EYENOORD BOTST tfETFILMNET [OTTERDAM Feyenoord heeft als erste voetbalclub de KNVB aansprake- jk gesteld voor eventuele derving aan ïn- omsten door het contract van de voetbal - ond met FilmNet. De Rotterdamse club erwacht minder toeschouwers bij de viswedstrijden omdat FilmNet competi- ewedstrijden rechtstreeks op de kabel il uitzenden. In een brief aan het bestuur ttaald voetbal heeft Feyenoord zijn tandpunt in deze kwestie toegelicht. De lub is niet bereid medewerking te verle en aan de uitzendingen van FilmNet. In it opzicht wordt het gesteund door stad- enoot Sparta. Excelsior daarentegen eeït wel toestemming gegeven voor het itzenden van wedstrijden op Woudestein. Trofee Kelly DEN HAAG De leden van het Nederlands Olympisch Comité zijn unaniem akkoord gegaan met de kandidaat stelling van Amsterdam voor de organisatie van de Olym pische Zomerspelen in 1992. De beslissing daarover valt op 17 oktober van het volgend jaar in Lausanne. Het ja-woora van het NOC maakte Amsterdam gisteravond pas officieel kandidaat. dat het NOC eerst wilde weten hoe de kaarten lagen bij het kabinet en de gemeente Amsterdam alvorens de leden, na een positief bestuursadvies, het groene licht te laten ge ven. Nadat het hoofdstedelijke gemeentebestuur en de re gering zich achter de Olympische plannen schaarden, was de toestemming van het NOC min of meer vanzelfspre kend. TWEE LEIDERS BU BILJARTEN DEN HAAG Na twee ronden van de bil- jartstrijd om de Haagse dHebandentitel eer ste klasse klein in de 's Gravenhaagse Bil jartclub hebben Gijsbertse en Van der Stoep de leiding met vier punten. Eerstgenoemde heeft een iets beter moyenne: 0.722 om 0.535. Het tpernooi wordt vrijdag voortgezet. Uitslagen eerste ronde: Van Spronsen-Spil- ker 30-28/57. Bussing-Gijsbertse 24-30/44, Snel-Berkhout 19-30/68. Van der Stoep- Dekker 30-19/49; tweede ronde: Berkhout- Spilker 24-30/36, Gijsbertse-Snel 30-25/39, Van der Stoep-Bussing 30-26/63, Van Spronsen-Dekker 28-30/44. Stand 1 Gijsbertse en Van der Stoep 4 punten alge meen moyenne 0.722 en 0.535. 3 Spilker 2-0.623. 4 Van Spronsen 2-0.574, 5. Dekker 2-0.526, 6. Berkhout 2-0.5l£ 7. Bussing 0-0.467. 8. Snel 0-0.411 Van onze verslaggever) IINDHOVEN Rob ^andsbergen is terug in ?igen land. Na twee sei- ioenen in Zuid-Korea bij Ie fabrieksploeg van Hy undai te hebben gespeeld raint de 24-jarige Lands- «rgen dezer dagen bij 'SV. Hij hoopt een con- ract bij een Nederlandse lub af te dwingen nu het hem in het Verre Oosten aatstelijk slecht is beval- Als hij er niet in laagt voor een transfer- en re- D'ink :nui om van 75.000 gulden ekend te v*nc*en keert Ne, lij wel terug naar Hyun- r- dai, waar ook ex-PSV- heeft iloegmaat en Zuid-Kore- 's voetballer van het jaar Jung Moo Huh actief is. lob Landsbergen: „Je kunt je [een voorstelling maken van iet voetbal in Zuid-Korea. Je «.peelt een competitie met zes reae^ )rofteams en twee amateur- jams. Die competitie wordt liet in uit- en thuiswedstrijden gespeeld, maar de clubs reizen met z'n allen naar een bepaald sudion en daar wordt een se- wedstrijden gespeeld. Vaak vele honderden kilometers ver. De week daarna gaat het ar een ander stadion, zodat twee, drie weken van huis int. Je slaapt dan in hotels, 'roeger kwam mijn vrouw isiree wel eens overvliegen vanuit Seoel, maar sinds we Yoram hadden (een zoontje van acht maanden) ging dat niet meer". „De clubs hebben geen enkele inkomsten uit die wedstrijden. De opbrengst van de kaartver koop gaat naar de Koreaanse voetbalbond. De clubs moeten alleen maar dokken. Het zijn vaak teams die industrie-gi ganten vertegenwoordigen, zo als Hyundai, waar ik voor speel, en de concurrent Dae woo, die ook auto's maakt. Winnen we van Daewoo dan krijgen we zo duizend gulden extra premie. Je wordt trou wens altijd „cash" na de wed strijd betaald. Je hebt gespeeld en je gaat je geld halen. Nooit een probleem. In de competitie speelt een team dat „Hallelu jah" heet; een christelijk, reli gieus team. waarvan de spelers de wedstrijd altijd met een ge bed op het veld beginnen. Dat herhalen ze als ze een doel punt gemaakt hebben". Ere naar de zin Rod Landsbergen vervolgt: „Ik heb het 't eerste seizoen ook heel erg naar m'n zin ge had. De eerste helft van dat seizoen was ik voorstopper, de tweede helft spits. Bij PSV had ik op beide plekken gespeeld Dit seizoen was het allemaal veel minder. Ik heb een opera tie aan m'n knie gehad (slijm beursontsteking) waardoor ik lang uitgeschakeld ben ge weest. Ik heb maar zeven wedstrijden voor Hyundai ge speeld. Jung Moo Huh heeft er de hele competitie trouwens maar vier voor Hyundai ach ter de rug. Hij speelt in het na tionale elftal en dat gaat voor. De club heeft daar niets in te vertellen. Hoeft alleen maar het salaris door te betalen. En voordat Zuid-Korea tegen Ja pan (dank zij een treffer van Huh) een beslissing forceerde en zich voor Mexico plaatste trainde dat nationale elftal verschrikkelijk veel en speel de het veel wedstrijden. Huh heeft er, geloof ik, al meer dan tweehonderd interlands opzit ten. Hoeveel Nederlandse voetballers kunnen dat zeg gen? Het resultaat in de com- 1 petitie is dat Hyundai op de vierde plaats geëindigd is. Het eerste jaar was de publieke be langstelling ontzettend groot. We speelden voor volle sta dions. Dit seizoen zaten er nog maar een man of achtduizend op de tribune" Zes dagen „Je trainde", vervolgt Lands- bergèn, „vijf tot zes dagen per week. Tweeënhalf uur 's och tends en drie uur 's middags. Van een partijtje had onze trainer, meneer Moon, nog nooit gehoord. Het was óf urenlang looptrainingen tot je het gevoel had dat je in oplei ding was voor de marathon, óf het was stilstaan, luisteren en oefeningen doen". „De trainers hebben daar geen enkele opleiding. We hadden twee ondertrainers die zelf Rob Lands bergen: „Ik zal nu even moe ten bijspijke ren" geen gat in een pak boter kun nen schieten. Meneer Moon, de hoofdtrainer, is ooit een be kende voetballer geweest, maar dat is heel lang geleden, toen het Koreaanse voetbal nog op een veel lager pitje stond. En die trainingen zijn onzettend streng. Hadden we een wedstrijd verloren, dan volgden er zware straftrainin- gen en ik heb zelfs meege maakt dat we na zo'n verlies in een kring bij elkaar moes ten komen en de trainer de spelers de huid begon vol te schelden Tot mijn verbazing begon hij zelfs de een na de ander een aantal taekwon- do-klappen uit te delen. Je zag de spelers als kegels omvallen. En geen commentaar, want Koreanen zijn ontzettend ge disciplineerd. De wil van de trainer is wet. Ze doen hun mond niet open. Ik heb on middellijk geprotesteerd dat ze dat niet bij mij hoefden te pro beren. „No, no, no", was het meteen, „this not Lange (mijn bijnaam) style, this Korean style". Ik ben zelfs een keer van een training weggestuurd. Nou, dat is me in Nederland nog nooit overkomen. Wan neer we thuis speelden, moest en zou je de twee dagen voor de wedstrijd in het spelersho me naast het stadion slapen. Heel vervelend als je op een half uur afstand van het sta dion woonde. En je kreeg op je donder als je er tien minuten te laat binnenkwam, 't Was net een concentratiekamp". Rob Landsbergen wil even tueel nog wel naar een ander Koreaans team, maar in zijn hart hoopt hij op een club in" Nederland. In december loopt zijn contract af. „Ik ben hier niet voor het avontuur naar toe gegaan", zegt Landsbergen. „Ik kreeg een goeie aanbie ding, nadat ik hier met PSV een vriendschappelijke wed strijd had gespeeld. Huh zal daar best voorspraak bij heb ben gepleegd". „Ik ga je niet vertellen hoe veel ik verdiende, maar het was heel wat meer dan in Ne derland. En we hebben twee jaar goed gespaard. Dus wat dat betreft mogen we absoluut niet klagen. Ik ben ook niet zo'n moeilijk mens, ik pas me makkelijk aan. Maar hoe moeilijk het daar was, kon je zien aan een Duitse voetballer van MSV Duisburg, die een proefcontract van een half jaar had. Hij wilde na een maand al weg. Mijn manager heeft contacten met Helmond Sport, maar het liefste zou ik bij een club als PSV komen. Ik ben daar absoluut niet achteruit gegaan. In 't eerste seizoen kon ik zo weer mee bij PSV. Na die knie-operatie heb ik te weinig wedstrijden gespeeld. Dus nu zal ik even moeten bij spijkeren". Die operatie liet hij zelf in een Koreaans ziekenhuis verrich ten. Anders had hij nog met die knie rondgelopen. Want de medische verzorging bij de clubs is slecht. „De verzorgers kunnen alleen een beetje mas seren, maar verder moet je zelf maar bij artsen te rade gaan. Ik ben ook eerst zieken huizen gaan inspecteren. In het eerste zag ik roestige bed den, dat leek me niks. Elders heb ik voor alle zekerheid maar een apart kamertje be dongen. Ze wilden er meteen een bed voor mijn vrouw neerzetten. Het is daar ge woon, dat vrouwen hun man naar het ziekenhuis vergezel len. Vrouwen gaan mee om hun mannen te wassen en te verzorgen, Koreaanse, ver pleegsters zijn daar te preuts AARDESPORT Mrten van Hilversum ERSTE KOERS. 2440 m: 1. Yonkers i.Kleyweg) km-tijd 1.24.4; 2. Yvette lendel; 3 Zeb David. Toto: winnend 13 80; plaats f. 5.50. f. 7.30. f. 3.40; Dppel f. 174.50; trio I. 4529.00. Niet •start: Yulee A. WEEDE KOERS. 1609 m: 1. Ybren- 1 Z (H.Langeweg) km-tijd 1.20.4; 2. adiac Victory: 3. Yorker W. Toto: innend f. 7.30; plaats f. 1.40. f 1.80, 1.40; koppel f. 15.10; trio f. 139.30. et gestart Warrie Renka. ERDE KOERS. 1609 m: 1. Yankee irst (K.Rump) km-tijd 1.19.6; 2. Yak azekamp; 3. Yshamo Lerona. Toto: innend f. 2.90; plaats f. 4.60. f. 2.30; 2 70; koppel 1 13.10; trio f. 174.40. IJlERDE KOERS. 1609 m: 1. Zoeft Heyenrode (M. Bouwhuis) km-tijd Ij 18.4; 2. William Weber; 3. Yan van Us Lente. Toto: winnend f. 1.90; Maats t. 1.20. f. 1.50. f. 1.80; koppel f. ||.30; trio f. 53.90 IfUFDE KOERS. 2000 m: 1. Ydra P van Klaveren) km-tijd 1.21.2; 2. ranl Westfrisia; 3. Vina O. Toto: win- ind f. 2.70; plaats f. 1.20, f. 1.30. I. 20; koppel f. 11.10; trio f. 41.40. iSDE KOERS. 2000 m: 1. Yvira S .van Stam) km-tijd 1.22.1; 2. Yo- Jnna; 3. Walter Signal. Toto: win- end f 3 90; plaats f. 2.20, f. 4.30, f. 50; koppel f. 86.40; trio f. 1206.00. iet gestart: Vitessle. •VENDE KOERS. 2000 m: 1. Year of ing (Mw.Dragt) km-tijd 1.20.5; 2. inkee Flight; 3. Une du Petal. Toto: innend f. 3.70; plaats f. 1.40, f. 1.50, 7 10; koppel f. 6.20; trio f 180.10. iet gestart: Worry Buitenzorg. CHTSTE KOERS. 2000 m: 1. Yurri- m L (J.Hennink) km-tljd 1.21.0; 2. ikon River; 3. Yona Oldeson. Toto: winnend f. 1.46.0; plaats f. 2.20, f. 2.50. f. 1.50; koppel f. 49.60; trio f. NEGENDE KOERS. 1609 m: 1 Yan kee First (K.Rump) km-tijd 1.19.3; 2. Yak Hazekamp; 3. Zoeff Neyenrode. Toto: winnend f. 5.10; plaats f. 1.80. f. 2.50. I. 1.50; koppel 1. 33.40; trio f. 130.30. TIENDE KOERS. 2000 m: 1. Verona Weber (P.Zeegers) km-tijd 1.19.7; 2. Van Sickengha; 3 Wina Oostland. Toto: winnend f. 6.80; plaats f. 2.00. f. 1.80. f 1.80; koppel f. 32.10; trio 256.90. ELFDE KOERS. 2000 m; 1. Veralynn R (H.Hamming) km-tijd 1.19.2; 2. Winco van Hulsel; 3. Terence Hill. Toto; winnend f. 2.10; plaats f. 1.30, f. 1.80. f. 1.50; koppel f. 2.90; trio f. 16.30. Niet gestart: Vino V; Wilwy. Omzet totalisator; f. 283.236.00. VOETBAL Duitse beker Achtste finales: Waldhof Mannheim- Ludwigshafen 5-1 Reserve elftallen Reserve divisie A: Volendam 2 - FC Utrecht 2 2-1. Reserve divisie B; Em- men 2 - SC Heracles 2 2-0, Heeren veen 2 - PEC Zwolle 2 0-1. De Graaf schap 2 - Cambuur 2 6-1, GA Eagles 2 - Veendam 2 1-0. Reserve divisie C: NAC 2 - RBC 2 4-1, PSV 2 - VVV 2 4-0. WIELRENNEN Zesdaagse München Eindstand: 1. Pijnen (Ned)/Freuler (Zwi) 472 punten. 2. Tourne/De Wilde (Bel) 399, op 1 ronde: 3. Wissing (Aus)/Doyle (Eng) 411, 4 Thurau/K- risten (Wdl) 370, op 4 ronden: 5. Her mann (Lie)/Oersted (Den) 173. op 7 ronden: 6. Knetemann (Ned)/Vallet (Fra) 61. 'aardesport De Stichting iet Nederlands Olympiade 'aard heeft opnieuw twee aarden vastgelegd tot de Hympische Spelen van Seoel. Iet totaal aantal paarden, "aarover met de eigenaren is •vereengekomen dat er voor Ie Spelen van 1988 geen ver loop zal plaats vinden, be- Iraagt nu elf. Voetbal Enrico Small, spits 'an amateur-hoofdklasser iVVV. is door de strafcommis- van het amateurvoetbal litgesloten voor tien wedstrij- len van de Amsterdamse ver jaging. Voetbal Oud-international Henk van der Linden is in het keinde op 66-jarige leeftijd erleden. wling Farida Pascoal reikte bij het WK in Seoel laatste zestien. Na zestien len bezet de Nederlander k Kok de zesde plaats. £>etbal Het Engelse voet balelftal is voor de eindronde van de wereldtitelstrijd in Mexico, voor ruim 70 miljoen gulden verzekerd. Volleybal In de tweede editie van de Haarlemse Vol- leybaldriedaagse, van 21 tot en met 23 december, komen Bel gië, Canada en Nederland uit. Voetbal In de derde ronde van het toernooi om de UE- FA-beker fluit Jan Keizer de tweede wedstrijd tussen Spor ting Lissabon en Athletic de Bilbao in Portugal. Bommen zonder konsekwenties DEN HAAG De bom-affai- re bij FC Den Haag-Volendam van zondag 27 oktober krijgt geen nadere konsekwenties. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de zaak gisteren geseponeerd en zal geen sanc ties ondernemen. Hetzelfde wordt verwacht rond het inci dent bij MVV-Feyenoord van afgelopen zaterdag. MOSKOU Gari Kaspa- deren van de regels bij rov lijkt zijn zaterdag ver- het kandidatentoernooi, overde wereldtitel scha- Tijdens de persconferen- ken aan te grijpen om tie na het veroveren van nog feller dan voorheen de titel, onthield de 22-ja- te pleiten voor het veran- rige Armeniër zich ver- Naar verluidt kan Gari Kasparov ook zeer verdienstelijk voet ballen. Hij speelde gisteren in een partijtje tegen persmensen en scoorde niet minder dan driemaal. rassend van vergaande uitspraken. „Ik wilde op de mooiste dag van leven geen schandaal veroorza ken. Maar mijn mening over de gang van zaken bij de tweekamp is niets veranderd". Maandag pakte Kasparov in een interview de draad van het uiten van harde kritiek op Anatoli Karpov en de voorzit ter van de internationale schaakfederatie (FIDE), Cam- pomanes, weer op. Hij liet we ten nog steeds zeer ontevre den te zijn met de huidige re gels en të pleiten voor een raad van grootmeesters. Die moet de gang van zaken bij een tweekamp om de wereld titel beter regelen. „De regels moeten worden opgesteld door een groep van groot meesters. Er moet een vak bond komen voor schakers uit oost en west die de reglemen ten grondig moet herzien. Ik ben nu wel de nieuwe kam pioen, maar ik ben niet in staat al deze problemen alleen op te lossen. Daar hebben we een democratisch stelsel voor nodig. Ik heb het hoogste in de schaakwereld bereikt. Het is nog steeds een droom voor mij. Maar het schaken heeft nieuwe, betere regels nodig. Een eerste stap in de goede richting is te beginnen met maatregelen tegen Campoma- Geen revanche Kasparov wil in de toekomst een tweekamp om de wereld titel beperken tot 24 partijen. Bij een gelijke eindstand be houdt de kampioen zijn titel. Een revanche-tweekamp wil de wereldkampioen in de toe komst afschaffen. De cyclus die een uitdager moet aanwij zen, moet volgens de 22-jarige Rus worden verlengd van, twee naar drie jaar. In het vraaggesprek maakte Kasparov ook bekend dat het nog niet zeker is dat de re vanche die Karpov heeft, in derdaad binnen 100 dagen be gint. De verslagen kampioen maakte zaterdag achter de schermen al duidelijk de tweekamp graag verschoven te zien naar een later tijdstip. Dat zou het aanwijzen van een uitdager van de wereld kampioen, waarvoor ook de Nederlander Jan Timman nog in aanmerking komt, nog ver der uitstellen. Bij verlies in de revanche heeft Karpov name lijk het recht op een twee kamp tegen de winnaar van de kandidaten-cyclus. Geen Luzern Kasparov maakt overigens geen deel uit van het Russisch schaakteam dat deelneemt aan de wereldkampioenschap pen schaken voor landen teams, die van 15 tot 28 no vember in de Zwitserse stad Luzern zullen worden gehou den. Een woordvoerder van de de organisatie zei dat de Russi sche schaakbond geen reden heeft opgegeven voor de af wezigheid van Kasparov. De voormalige wereldkampioen Anatoli Karpov maakt wel deel uit van het team. De andere Russische spelers zijn: Alexander Beljavski, Ra fael Vaganian, Lev Poloega- ievski, Arthur Joesoepov, Vassili Smislov, Alexander Tsjernin en Andrei Sokolov. Op Tsjernin na zijn allen grootmeester. DEURNE Op 3 januari tekenen tien internationale topspelers, onder wie de Nederlander Rini van Bracht, een profcontract voor het driebandencircuit van de Westduitse promotor Werner Bayer. Dit akkoord werd gisteren naar buiten gebracht door de Belgische biljart- grootmeester Ludo Dielis. In de principe-overeenkomst ontbreekt de dwingende voorwaarde, dat de proflicen tiehouders geen gelegenheid krijgen uit te komen in de internationale toernooien om de kampioenschappen van de traditionele biljart-organisaties (CEB en UMB). Volgens de voorzitter van de Europese federatie (CEB), de Ne derlander Jean Graus, houdt de nieuwe opstelling van Bayer een opening in, die tot volgende onderhandelingen kan leiden.- Dreigende schorsingen en scheuringen in de top kunnen moge lijk worden vermeien. De CEB besloot negen dagen geleden de toekomstige categorie beroepsspelers uit te sluiten van hun competities. De nationale bond, de KNBB, gaat volgens voorzitter Lageweg dat voorbeeld volgen. De Belgische bond laat de profs gewoon toe bij de strijd om de nationale kampioenschappen. Bayer heeft in zijn keurgroep van tien de Deen Thögersen ver vangen door de Amerikaan Gilbert. De andere spelers zijn de Belgen Ceulemans en Dielis, de Fransen Vierat en Bitalis, de Ja panners Komori en Kobayashi, de Zweed Blomdahl, de West duitser Muller er» de Nederlander Van Bracht. VERDEDIGER NA ZES JAAR WEER IN SELECTIE BELGIE (Van onze correspondent) BRUSSEL De vergeten voorstopper is terug van weggeweest. Na een afwe zigheid van ruim zes jaar keert de 32-jarige Hugo Broos terug in de nationa le ploeg. Bondscoach Thys kondigde gisteren aan dat de voorstopper van Club Brugge ook zal verschij nen tegen Nederland, als vervanger van George Grtin die thuis tegen Ne derland de vrijheid en de geboden kans niet heeft weten te grijpen en die se dertdien met een vertrou wenscrisis zit opgescheept. De vervanging van Grün door Broos is trouwens niet de eni ge wijziging die Thys zal aan brengen. Erwin Vandenbergh haakte gisteren na raadpleging van een arts definitief af voor Nederland-België. Het spier- letsel, opgelopen in de beker wedstrijd, zette de spits buiten spel. Wie Vandenbergh zal vervangen is nog niet uitge maakt, maar de kans dat Phi lip Desmet in De Kuip zijn de buut zal maken is nu toch wel erg groot. Het is zelfs niet denkbeeldig dat de speler van Waregem samen met Danny Veyt zal spelen, daar de pres tatie van Nico Claesen in de heenwedstrijd ook niet over tuigend was. Thys heeft gisteren een lijst van 18 spelers bekend ge maakt met het oog op de wed strijd van 20 november. Daar in komen dus de namen voor van Broos, Desmet en Veyt. Enigszins verbazingwekkend is dat de kandidatuur van Enzo Scifo (voorlopig) nog blijft gehandhaafd. Scifo is uit gevallen met een blessure aan de enkel tijdens de training van de Rode Duivels op 8 ok tober j.l. ter voorbereiding van de heenwedstrijd en heeft se dertdien hooguit 10 minuutjes gevoetbald. Maar hij wordt goed genoeg bevonden om van morgen tot zaterdag mee te doen aan de stage in Knokke. Het wijst erop dat Thys veel belang hecht aan de eventuele beschikbaarheid van het klas- serijke Siciliaantje, wiens af wezigheid zich sterk heeft la- Guy Thijs: selectie rond. Behalve Vandenbergh zijn uit de kern weggevallen: derde doelman Bodart, Mommens en Degryse die momenteel bij Club Brugge op de bank zit Op de buitenlanders PÏessers (geschorst) en Voordeckers (hand in gips) wordt geen be- roep gedaan. Van de andere over de grenzen voetballende spelers zal trouwens alleen Mi chel Renquin tijdens de voor- bereiding op het appel ontbre- ken. Renquin speelt zondag nog in de Zwitserse competitie Pfaff en Gerets moeten van avond nog spelen, maar zijn vanaf donderdag ter beschik king van de bondscoach. Zonder op de feiten te willen vooruit lopen, kan men stellen dat Thys neigt naar een sa menstelling die er als volgt uitziet: Pfaff; Gerets, Frank van der Eist, Broos, Renquin; Leo van der Eist óf Scifo, Vandereycken, Ceulemans, Vercauteren; Desmet, De Veyt of Claesen of Czerniatynski. De groep van achttien van Guy Thijs bestaat uit: Jean- -Marie Pfaff (Bayern Mün chen); Eric Gerets (PSV), George Grün (Anderlecht). Franky van der Eist (Club Brugge) en Michel Renquin (Servette); Leo van der Eist en Jan Ceulemans (Club Brugge). René Vandereycken en Frank Vercauteren (Anderlecht); Nico Claesen (Standard), Jacky Munaron (Anderlecht), Michel de Wolf (AA Gent), Alex Czerniatynski (Stan dard), Leo Clijsters (Water- schei), Hugo Broos (Club Brug ge), Filip Desmet en Danny Veyt (Waregem). Sportprijsvragen DEN HAAG De gegevens van de sportprijsvragen zijn: Lotto 45, Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 4 x 75.000,00, derde prijs: 84 x f. 2.651,20, vierde prijs: 4.264 x f. 52,20, vijfde prijs: 73.908 x f. 5,00. Toto 45, Eerste prijs: 4 x f. 7.910,40, tweede prijs: 136 x f. 155,10, derde prijs 1.957 x f. 26,90. Toto-gelijk 45, Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: geen prijs: 10 x f. 368,10, vierde prijs: 538 x f. 9,40. Engels voetbal blijft van de buis LONDEN De Engelse topclubs hebben het laatste aanbod van de televisiemaatschappijen BBC en ITV verworpen om het lea guevoetbal weer op de buis te brengen. De TV had, nadat geen overeenstemming was bereikt met de onderhandelingscommis sie uit de league, zich rechtstreeks gewend tot de voorzitters van de 92 clubs. Het antwoord van de voorzitters van de verenigin gen uit de hoogste twee klassen op de voorstellen was ook nega tief. Zij zijn echter bereid verder te gaan met de onderhandelin gen, die zich al zestien maanden voortslepen. Het twistpunt is dat de televisie zo veel mogelijk wedstrijden direct op het scherm wil brengen en de clubs zo weinig mogelijk. Volgens league-secretaris Kelly staan de clubs vierkant achter de standpunten die werden ingenomen door de onderhandelaars van de league. „Niemand voelt echter voor een definitieve breuk, hoe groot de verschillen van mening ook zijn Daarom willen wij proberen uitgangspunten te vinden voor nieuwe ge sprekken. waardoor in een later stadium van dit seizoen uitzen dingen in eigen land weer mogelijk zouden kunnen worden

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9