Rijnsburg verbaasd over watercontract Sollicitatie-project moet schoolverlaters aan baan helpen Sportzaak koopt Cees en Ineke99 Ipace Center ïaast De Rank Space Center is haalbaar EcidócSotwoivt 3n Meerburg weer lijsttrekker Brandweer rukt veel vaker uit Lastige bushalte opheffen Jachthaven in Vlietland ietsers wond n .GINA li ■IDEN OMGEVING WOENSDAG 13 NOVEMBER 1985 PAGINA 15 tend drietal igehouden liepen. D namen SE Een drietal d sterdam afkomstige dat i huurdeiroutinecontrole ng wil k« e aangehouden. Zij den gestolen goede- jn hun auto. De spul- afkomstig ergaderin w. de Joi et bestui e heer lestuur» in stallen uit auto's in De jongens waren en 20 jaar oud en r ilitie vermoedt dat 'deel uitmaken van grotere groep die lit Amsterdam ope- LEIDERDORP Wethouder A.H. Meerburg Leiderdorp is wederom lijsttrekker van het CDA bij de komende ge komen J. den veld, allen gerij' lijst staat Coby Schellingerhout. Mevrouw A.J. louw-Kersbergen, die het overleden raadslid P. van der Kwaak opvolgt, heeft zich op een niet direct ver kiesbare negende plaats laten zetten. De nestor van de Leiderdorpse gemeenteraad J.M. Tieken heeft zich op eigen verzoek op een onverkiesbare veertiende plaats laten zetten. Óp de lijst staan in totaal 22 kan didaten. Bij de eerste tien staan verder nog G. Hoog- ervorst, D. Slofstra, A.J. Rietkerk en J. van Leenen. NOORDWIJKERHOUT De Noordwijkerhoutse brandweer is het laat ste jaar beduidend vaker uitgerukt dan voorheen. In de periode van no vember 1984 tot en met oktober van dit jaar werd er 41 uitgerukt. In het voorafgaande jaar was dat 23 keer: een toename van bijna 80 procent. Dat staat in het jaarverslag van de Noordwijkerhoutse vrijwillige brandweer „De Doofpot". In 25 gevallen moest er een brand geblust worden, negen keer was er sprake van loos alarm. Zeven maal ging het om andere vormen van hulp verlening, bijvoorbeeld bij aanrijdingen. De stijging hangt volgens burge meester F. Winkel van Noordwijkerhout samen met het drukker worden de verkeer op de SW1. „Ook wordt er vaker een beroep op andere vor men van hulpverlening dan blussen gedaan. De mensen weten de brand weer makkelijker te vinden", aldus Winkel. Afgelopen zaterdag reikte hij' aan twee leden van de vrijwillige brandweer een oorkonde en een me daille uit. Th.J.C. Bader was 12'/? jaar bij de vrijwillige brandweer. F.W. Marneth nam na ruim 30 jaar lidmaatschap afscheid vanwege het berei ken van de ontslagleeftijd van 55 jaar. NOORDWIJK Hef de bushalte aan de Par- ralelboulevard op. Dat was het spreekwoorde lijke „ei van Columbus", waar het liberale raadslid Rubbingh in de commissie verkeersza ken gisteravond op de proppen kwam. Het pu bliek van het uitgaanscentrum zou na het ver vallen van de bushalte, gebruik kunnen ma ken van de haltes aan het Pickeplein en het- Vuurtorenplein. Het voorstel tot opheffing vond allerwege waardering en wethouder Van Duyn zegde toe er snel met de NZH over te gaan praten. Oorspronkelijk lag er het voorstel de halte nabij de Schoolstraat te verplaatsen. Omwonenden hadden een lange lijst met klachten gedeponeerd, maar verschuiving van de halte zou ook de overlast verplaatsen. LEIDSCHENDAM De plannen voor de aanleg van een jachthaven in recreatiegebied Vlietland is weer een stap verder. Na de raaascommissie Financiën heeft gisteravond ook de commissie - - Welzijn zich in grote lijnen akkoord verklaard met het voorstel om de Watersportvereniging Leidschendam en Omstreken een garantie te ver lenen voor een lening van 750.000 gulden. De -- door de WSVL geplande bezetting van 115 van de 240 aan te leggen plaatsen, minder dan de helft dus, werd matig genoemd. Bovendien werd - zekerheid van de provincie gevraagd dat elders geen concurrerende havens zullen worden aange legd. rr Wete- Wete- veel eense, kon DERDORP Een 17-jarig Leiderdorp is gister- naar het AZL ge- ht nadat zij op het Loeves- door een auto was aange- n. Het meisje reed aan de teerde kant van de weg. 20-jarige bromfietster uit Aar lette gisteravond niet n reed op de Heereweg in saterswoude tegen een ge teerde auto. Het meisje st met een beenfractuur het ziekenhuis worden acht. Het ongeluk gebeur- ond half zeven, de Laan van Rijckevoorsel ,jsse reed gistermiddag een nfietster in op twee naast lar rijdende fietsers. De enste fietser en de brom- ter kwamen ten val. De ste moest met beenletsel het ziekenhuis worden racht. Het slachtoffer was mistig uit Lisserbroek. ■eekcommissie illenstreek DEN/NOORDWIJK Dc kcommissie Bollenstreek rit morgenavond een bij- tomst in Hotel De Witte de Duinweg 117 in rdwijk. De streekcommis- bestaat uit 20 streekbewo- die de bevolking wil be ken bij de provinciale ntelijke ordening. De com- 'e vergadert ongeveer in de maand. Op die ver- iringen kunnen streekbe- ers hun grieven ten aan- van de ruimtelijke orde- naar voren brengen. ^derdag zal de comissie zich beraden over het ont- p-streekplan Zuid-Holland 'i januari verschijnt. pi het provinciaal fietspa- komt ter sprake. De inkomst begint om acht RAAD PROTESTEERT TEGEN „SCHEMERLAMPENBELEID" RIJNSBURG Verba zing alom in de Rijnsburg- se raad doordat B en W zonder de raadsleden daarover te informeren een principe-akkoord blij ken te hebben gesloten met de Leidsche Duinwa ter Maatschappij (LDM) over de watertarieven. CDA-raadslid mevrouw E.M. Bubbers-Reimering sprak tijdens de algemene beschouwingen over de gemeentebegroting voor 1986 daarover haar ont stemming uit. De PvdA wil bij monde van me vrouw A. de Haas ook we ten hoe een en ander zit en en GPV-woordvoerder W. Van Egmond wil zelfs dat, de gemeente meer in spraak krijgt in de winst- besteding en het produk- tieproces van de LDM. D. Oudshoorn (RPF/SGP) stelde echter simpelweg dat hij blij was, dat de ta riefsverhoging tot zeven cent beperkt is gebleven. Niet alleen de LDM, ook het Energie Bedrijf Rijnland (EBR) en de openbare verlich ting in de gemeente passeer den tijdens de algemene be schouwingen de revue. Het G. Verheij: De winst van Rijn land moet naar de gebruikers. /SGP-raadslid Ouds hoorn als CDA-woordvoerder G. Verheij vinden dat de over winst ten goede moet komen aan de gebruikers in de vorm van tariefsverlaging. Over vermindering van de openbare verlichting in het dorp met 25 procent, is het merendeel van de Rijnsburgse raad niet te spreken. Ouds hoorn (RPF/SGP) wenst geen „schemerlampenbeleid", GPV- woordvoerder W. van Egmond waarschuwde voor een te lage afstelling van de lampen waardoor „de bewoners straks met zaklantaarns de straat op moeten" en en Verheij (CDA) wil dat de politie de effecten van het terugdraaien van de verlichting op de verkeersvei ligheid nauwgezet in de gaten houdt. Schrappen Hoewel de meeste reacties op de gemeentebegroting zeer lo vend zijn „een krap en knap beleid" maakten de verschillende fracties toch de nodige kritische kanttekenin gen. Niet alle bezuinigings voorstellen worden zonder meer geaccepteerd. Dat geldt bijvoorbeeld voor de logopedi sche hulp aan kinderen. VVD- woordvoerder A.C. Renooij wil eerst weten of mensen een ziekenfondsvergoeding hier voor kunnen krijgen. De PvdA is tegen schrappen van deze post omdat er nog steeds een schaarste is op logopedis- tengebied en het CDA wil eerst onderzocht hebben of er voldoende alternatieven zijn voor kinderen die deze hulp behoeven. Het CDA is tegen het zomaar bezuinigen van 5.000 gulden op de post volksfeesten ofwel op de Paardenmarkt en de Oranjefeesten. CDA en RPF/SGP willen ook niet zo maar de all-risk verzekering voor gemeentevoertuigen la ten vervallen vanwege het grote risico en de PvdA wil de .studietoelageregeling niet schrappen maar juist meer ruchtbaarheid aan het bestaan ervan geven. Deze fractie wil ook niet bezuinigen op de volksuniversiteit K&O. De RPF/SGP-fractie wil tenslotte dat de gemeentetoren weer wordt verlicht „die 320 gul den kunnen toch niet teveel zijn". Het muziekonderwijs baart ook veel fracties zorgen. Het CDA is akkoord met het be schikbaar stellen van 15.000 gulden voor algemeen vor mend muziekonderwijs op de basisscholen, maar de PvdA wil juist voorrang geven aan het financieel opvangen van de Rijnsburgse leerlingen aan de Katwijkse Muziekschool. Over het zwembad Het Water- bos tenslotte zijn de meeste fracties het eens: het tekort zal nooit minder worden dan 600.000 tot 700.000 gulden en dat zal de gemeente dus bij moeten blijven passen. GPV- woordvoerder Van Egmond wil onderzocht hebben of het complex niet in particuliere handen over kan gaan en ook de VVD-spreker Renooij wil een onderzoek naar privatise ring of sponsoring van het bui tenbad. CDA-raadslid G.J. den Heijer tenslotte meent dat het binnenbad bij slecht weer veel eerder moet worden ingescha keld. "t"; ffilTISCH NOORDWIJK: later d de ld op :a-da- n het kam- pelen .Alk- meen ORDWIJK De leefbaarheidsvereniging Kritisch Noord- i zal zich fel verzetten tegen de eventuele vestiging van een ce Center in de Noordduinen. Dat schrijft de vereniging aan gemeentebestuur. Kritisch Noordwijk heeft wel een alterna- e vestigingsplaats voor de ruimtevaarttentoonstelling: naast sociaal-cultureel centrum De Rank aan het Wantveld op de ats waar nu nog een pompstation is gevestigd. tisch Noordwijk vindt dat bij deze oplossing het mes aan kanten snijdt, of eigenlijk drie. Het Space Center komt wat in de bebouwde kom en bij de overige recreatieve voorzie- gen, bovendien kan een dreigend exploitatietekort van de dljjdende De Rank worden voorkomen en tenslotte krijgt het zinestation meer klandizie door de aanwezigheid van de iliekstrekker. Met deze suggestie wil de leefbaarheidsvereni- laten zien dat zij de initiatieven van de gemeente Noord- om de toeristisch-recreatieve mogelijkheden van het dorp 'ergroten toejuichen. en vestiging van het Space Center in de Noordduinen maakt buurt* Grote dat er geving tisch Noordwijk echter luid en duidelijk bezwaar en dezelfde redenen waarom andere plannen daar zijn afge-, ird. Ook tegen het grootscheepse Cosmo-Center (1984), een tel (1969), woningbouw (70'er jaren), een slag (strandafgang) sportvissers (onlangs) is al dan niet door deze vereniging en, succesvol geprotesteerd. De verdere aantasting van het ngebied ten noorden van Noordwijk is volgens de vereniging anvaardbaar en bovendien sluit vestiging in de duinen niet op de bestaande voorzieningen van het dorp. rt- X tegen Tussen dv^l gOBDWIJK Een Space Center in Noordwijk is finan- ieel haalbaar. Dat heeft een onderzoek uitgewezen dat op rj,pen tosten van de gemeente is verricht. De stichting Space Cen- weler die zic^ be'Jvert voor de vestiging in het zeedorp houdt lierover op 22 november een informatieavond in het dorps- luis De Kuip. De gemeenteraad bespreekt de plannen pas linuar'- vvant de maand december is gereserveerd legrotingsbehandeling. kgele" ^et haalbaarheidsonderzoek gaat uit van verregaande me estem, ^werking van de gemeente. Zo moet de grond voor het voor vierkante meter grote centrum gratis ter beschikking moet Worden gesteld, moet de gemeente een startsubsidie van het gulden geven en nog eens garant staan voor een le- nin® van half miljoen gulden. Volgens het onderzoek zou daii ^et 820.000 gulden kostende centrum in de Noordduinen van Noordwijk na drie jaar gemiddeld 58.000 bezoekers 'rekken en dat is ruim voldoende. Om het haalbaar te ma- tan zullen echter ook sponsors en subsidiegevers moeten gorden ingeschakeld. Die subsidie hoopt men bij tal van mi- krant nisteries los te peuteren. Elckerlyc kreeg de ruimte SASSENHEIM In de aula van het Rijnlands Lyceum werd gisteravond een geslaag de uitvoering gegeven door de Toneelgroep „Elckerlyc". Ge speeld werd de klucht „Geef ze de ruimte" van Cees Lau. sprake van een prima lies, die tijdelijk onder één dak vertoeven. Hoofdrolspeler Piet v.d. Zwet kreeg goed tegenspel van Leny Willemse en Hans Jeuer als broer en zuster en van Annie Immerzeel als huis houdster van de familie. An deren speelde leuke bijrollen. Ronald Berg als directeur ge meentewerken en Aad Schol ten als hoofd van de andere familie lieten vlot spel zien, terwijl Fred Berg als zoon Chris en Christel Wielinga, Li- sette Walenkamp en Ria Ver hoef niet onder deden. Regis seur Cees In der Rieden had het geheel goed in de hand. Na afloop was er een langdurig applaus en voor alle medewer kers een roos. wmM MMW» Het gebouw Cees en Ineke. FEESTZAAL BLUFT BEHOUDEN SASSENHEIM Sport zaak Landwer Johan kan zich vestigen in het leeg staande gebouw „Cees en Ineke" aan de Hoofd straat in Sassenheim. Dat is althans de mening van het gemeentebestuur. De eigenaar van de zaak C. Landwer Johan heeft een voorlopige koopove reenkomst gesloten met de huidige eigenaar C. Wiering. Landwer Johan wil in een deel van het gebouw een sportzaak vestigen en de grote feestzaal in tact laten. Dansschoolhouder Hans van de Pavert, ook gega digde voor het pand, is zeer teleurgesteld. Het gebouw „Cees en Ineke" staat al geruime tijd leeg. Het werd in het verleden altijd gebruikt voor feesten, partij-, en en bijeenkomsten. De eer ste belangrijke gegadigde voor het gebouw was de sportzaak Landwer Johan genboom wil de eigenaar het voorste gedeelte van het pand aan de Hoofdstraat een sportzaak inrichten. De grote feestzaal zou onveranderd blijven. Landwer Johan zelf wil over de plannen geen mededelingen doen. Dansschoolhouder Hans van de Pavert, die nu nog elders aan de Hoofdstraat zit, is zeer teleurgesteld in de houding van het gemeentebestuur. Hij was na Landwer Johan de tweede gegadigde die bij de gemeente om een vergun ning vroeg. Hij wilde in het gebouw zijn dansschool on derbrengen. Als hij de ver gunning had gekregen had de bestemming van het pand niet gewijzigd hoeven te wor den. Volgens Van de Pavert had het pand alleen een face lift gekregen en was het in de oude stijl gebleven. De dansschoolhouder denkt dat het pand verbouwd gaat wor den als Landwer Johan erin trekt. KATWIJK Voor het voort gezet onderwijs gaat binnen kort in de regio Katwijk, Val kenburg en Rijnsburg een sol licitatieproject van start. Bijna zevenhonderd leerlingen van het lager beroepsonderwijs en het algemeen vormend en voortgezet wetenschappelijk onderwijs worden daarbij in de gelegenheid gesteld prakti sche ervaring op te doen bij lijk te laten lijken, worden de leerlingen uitgenodigd op een bedrijf, waar zij geïnterviewd worden door mensen uit het bedrijfsleven. Het gehele pro ject „sollicitatie-training" komt voort uit een initiatief van de Rotary-club „Katwijk- Noordwijk" en de Stichting Kontakt Beroepsleven Onder wijs Katwijk (KBOK). Het is de bedoeling dat dit project volgend jaar herhaald wordt en ook vanuit andere gemeen ten is al interesse getoond voor het „draaiboek" van het solli citatieproject. In Katwijk bestaat de laatste drie jaar een succesvol contact tussen beroepsleven, onder wijs, arbeidsbureaus en ge meente. Door het dichten van de kloof tussen onderwijs en arbeid hoopt men in de toe komst eer. betere aansluiting te vinden tussen „leren en werken" en op die manier iets aan de werkloosheid te kun nen doen. Onderdelen van dat intensieve contact tussen het beroepsleven en het onderwijs het houden van bedrijfsbe zoeken van schooldecanen, het van docentstages en leerkracht gedu- dag meeloopt in het het houden van be drijfsbezoeken door toekomsti ge schoolverlaters. De bedoe ling van dit alles is, dat de leerlingen hierdoor beter ge wapend op de arbeidsmarkt hebben waarbij rende ee: bedrijf komen. Een nieuw project in het ka der van het Kontakt Beroeps leven Onderwijs Katwijk (en Rijnsburg en Valkenburg) is het sollicitatieproject. Het eer ste initiatief daarvan kwam van de „Community Service" van de Rotary Club. Binnen deze kring beraadde men zich op de mogelijkheden iets te doen tegen de bestaande werk loosheid. Lid van de kring Community Service was de heer J. van 't Veld, directeur van de Christelijke Technische School (CTS) in Katwijk en mede bestuurslid van het KBOK. Analoog aan een soortgelijk project in Wad- dinxveen ontwierp de heer Van 't Veld een plan om een Directeur J. van 't Veld in een van de praktijkloka len van de Chr. Techni sche School. sollicitatieproject op te zetten, waarin zowel de leden van de Rotary Club, alsmede het bedrijfsleven en het onderwijs een ondersteunende rol dien den te spelen. Net echt Om de procedure zo echt mo gelijk te laten verlopen ver schijnt er een speciale „krant" met daarin gefingeerde adver tenties. De leerlingen, die op school al voorbereid zijn op het schrijven van sollicitatie brieven en het maken van een iuiste keuze, schrijven hun brief gericht aan een bedrijf. Uit kringen van de Rotary en het bedrijfsleven zijn vijftig mensen bereid gevonden de sollicitanten op te roepen en te interviewen. Dit laatste ge beurt, om de procedure zo echt mogelijk te laten zijn, in een Katwijks of Noordwijks be drijf. De solliciterende leerling moet dus naar het bedrijf toe, zich melden aan de balie en bij de betreffende directeur, per soneelsfunctionaris of bedrijfs leider zijn of haar sollicitatie verder toelichten. De heer J. van 't Veld ver wacht dat er veel leerlingen gebruik gaan maken van de gelegenheid te solliciteren bin nen dit trainings-project. Af hankelijk van de school zal het wel of niet verplicht zijn aan de procedure mee te doen. Meer dan driehonderd oproe pen zijn evenwel niet moge lijk. Een aantal sollicitaties wordt echter op een videoband opgenomen, zodat die later klassikaal bekeken kunnen worden. Leerlingen die dus niet opgeroepen worden heb ben zo wel profijt van de trai ning, aldus de heer Van 't Veld, die zegt dat de capaciteit van driehonderd leerlingen gewoonweg komt door de oe- schikbare tijd van de intervie wers en de te gebruiken ruim te binnen de bedrijven.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15