Criminaliteit neemt toe in Alkemade Onroerend-goedbelasting in Leimuiden omlaag Overleden raadslid herdacht Voorlichtingsavond over landinrichting Meevaller vijf ton voor Leiderdorp Winkel diefstal in De Meerkreuk r •LEIDEN OMGEVING ficidóaQowumt DINSDAG 12 NOVEMBER 1985 PAGINA LiEir dienstuerlenmg ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13 00 u. (Oiaconessenhuis pollklinieken tel 155543. afdeling S.C U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u (Elisabeth- ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconeasenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kin derafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee patiënt Sint 18.30-19.30 u.; klasse afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15,00- 16.00 u. en van 18.30-19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. i 18.30-19 00 u. Sport- Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. In het St. Elisabeth-ziekenhuls. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Jelgersmakhniek: Team 21.00 u. met uitzondering van behandeltijden en etenstijden. Academisch Ziekenhuis: Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Da gelijks 14.15-15.00 u. en 18 30- 19.30 u. Avondbezoekuur afde ling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Praematurenafdeling dage lijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Voor ouders en familie is voortaan doorlopend ;tige patiënten doorlopend i 18.30-19.00 u. De bezoektij- de ki >r ouders van kinderen ien afwijkende tijd afge- van 14.15-15.00 u. en van 18.30- 19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafde ling: 19.30-20.30 u. Kinderafde ling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau. Ketelboe- terssteeg 10. tel. 130775; afde ling belastingen: alleen op af spraak. klachtenbureau: di. en do. 18.30-20.30. afdeling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst, tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden 10.00- 12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULAN CEDIENST Hulpverlening Zoeter- woude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2. tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u„ do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stich ting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezins verzorging, Rembrandtstraat 17, tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00- foon 071 - 120611. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur ma. t/m vr. 09.00-10.00 u. en vol gens afspraak, tel. 142144. Ge- .00-15.00, tel 212195. Ge zondheidscentrum Stevenshof, spreekuur do. 10.00-11.00, tel 311506. Breestraat 24: spreek- 14.00-15.00 u. Apollolaan 766600. afdeling maatschappe lijk werk. RAAD VAN ARBEID Hoge Rijndijk 306, Leiden, tel 071- 899375. Kantoor geopend ma. t/m vr. 9-12 u. 14-16 u. Telefoni sche informatie over kinderbij slag: 8-12 u. SOCIALE RAADSVROUW Spreekuren sociale raadsvrouw. Binnenstad: Gerecht 10, wo. 17.00-18.00 u.; Noord: Van Ho- gendorpstraat 36, ma. 10.30- 11.30 u.; Kooi: Driftstraat 49a, laan. 10.00-11.00 u. wo. 10.00- 13.00 u.; Tuinstadwijk: Heren gracht 45. vr. 10.30-11.30 u. Tel. 3254. SP HULP- EN INFORMATIE DIENST Groenesteeg 33. Lei den. Tel. 071-134640 of 071- 144600. Hulp en informatie op medisch, juridisch en milieuge bied. werk. sociale verzekering en huurkwestles. Spreekuur: elke donderdag van 20.00-21.00 STICHTING VRIJWILLIGERS CENTRALE Pallasstraat 1. Al phen aan den Rijn. Tel. 01720- 33033. Begeleiding en opvang VRIJWILLIGERS CENTRALE Langegracht 246a, Lelden. Tel. 149064. Dagelijks bereikbaar u VOQr |nf0rma. gerswerk en cur- persoonlijk ge sprek. WERKENDE JONGEREN Klachten- en informatieuur Elke dinsdagavond van 17.00 tot Boekje over vandalisme Mevrouw Graniewski voert WD-lijst aan D'66" GARAGE OP DRIESSENPLEIN LEIDSCHENDAM De leerlingen van de vijfde en zesde klassen van alle Leid- sehendamse basisscholen kriigen deze week een boekje over vandalisme. Het boekje is grotendeels gevuld met collages gemaakt door leerlingen van de openbare basisschool Juliana. In het boekje verder een uitnodiging voor de slotmanifestatie van het antivandalis- me-project in de hal van ,,De Fluit". In de sporthal wordt vrijdagmiddag een Ren-je- wordt de prijs uitgereikt voor door leerlingen ontworpen affiches. Het win nende affiche zal in Leidschendam de ko mende jaren als herkenningspunt worden gebruikt om het vandalisme-probleem in de belangstelling te houden. ZOETERWOUDE Mevrouw H.S. Graniewski-Wijnands, de Zoeterwoudse wethouder voor welzijnszaken, zal bij de komen de gemeenteraadsverkiezingen de lijst van de VVD aanvoeren. Daartoe werd gisteravond besloten door de algemene vergade ring van de liberalen in ,,Ons Huis". Mevrouw Graniewski is bezig aan haar eerste raadsperiode en werd direkt na de verkiezingen in 1982 gekozen tot wethouder. Na het aangekondigde vertrek van fraktievoorzitter Piet Kre- mer lag het voor de hand dat mevrouw Graniewski het vaandel zou overnemen. Als tweede op de VVD-lijst staat Peter Mulder die ook thans zitting heeft in de gemeenteraad. Als derde op de lijst staat Henk van der Kooi. woonachtig aan de Zwaluw 1. Ge let op het huidige zetelaanval van de VVD (drie) staat Van der Kooi derhalve op een verkiesbare plaats. De posities vier tot en met negen worden ingenomen door Erica Kors-Hamburger, Loethe 16; Lex van Hoof, Johan Frisostraat 10; Ton van der Salm, Weipoortseweg 7; Chris de Zeeuw, Zwa luw 32; Eilof Dantuma, Loethe 13 en Ingrid Sprey-Sanders, Weipoortseweg 95a. de binnenstad nodig is, moet deze op het Ir. Driessen- plein worden gebouwd. Dat zegt D'66 in het ontwerp verkiezingsprogramma voor de verkiezingen van de gemeenteraad volgend jaar. D'66 pleit verder voor meer fietsenstallingen bij de Haarlemmerstraat. D'66 heeft zich uiterst terughoudend opgesteld in het doen van concrete nieuwe voorstellen voor een volgen de raadsperiode. De partij conformeert zich aan het be leid zoals dat de afgelopen jaren is gevoerd, waarbij in een enkel geval het belang nog eens apart benadrukt wordt. Zo wil D'66 dat de politie meer wijkgericht gaat werken. Verdere inkomstennivellering door gemeentelijk beleid wijst D'66 af. De OGB-verhouding voor huurders en ei genaars dient daarom niet gewijzigd te worden. Behal ve de werving van kantoren dienen er in Roombuj ook industriële bedrijven te komen die aansluiten 1 de vraag naar werkgelegenheid. D'66 pleit ervoor 1 de gemeentelijke directie Milieu een meldpunt in stellen voor milieuklachten. Tenslotte spreekt D'66 zij uit tegen het scheppen van nieuwe wijken als de StI venshof. Uitbreiding van het woningbestand moet gl zocht worden in verdichting van bijvoorbeeld Zuil West. 1 D'66-raadslid J. Hoekema heeft zich inmiddels toi weer beschikbaar gesteld voor een volgende raadsp riode. Hoekema kondigde aanvankelijk aan er mee te willen houden. Vanuit zijn partij is hij gevraagd nol even te blijven. Hij wordt waarschijnlijk lijsttrekk^ voor zijn partij. Niet uitgesloten wordt dat Hoekem halverwege de raadsperiode opstapt. ALKEMADE Het voor malig raadslid J.P. Ho- genboom die vorige week onverwachts overleed werd gisteravond tijdens de raadsvergadering her dacht bij monde van bur gemeester J.S. Wagenaar. „De heer Hogenboom was in Alkemade een allerwege ge respecteerd persoon. Met name in het agrarisch bedrijfsleven en op organisa torisch en maatschappelijk terrein", aldus de burge meester. Op vrij jeugdige leeftijd, 33 jaar oud, trad hij toe tot de gemeenteraad als lid van de toenmalige Rooms Katholie ke Staatspartij, die later op ging in de KVP. Vijfendertig jaar achtereen heeft de heer Hogenboom, zonder enige onderbreking, zitting gehad in het bestuur van de ge meente. Behalve zijn functie als raadslid, bekleedde hij ook bestuurlijke functies in de LTB en bij de coöperatie ve boerenleenbank in Roelo- farendsveen, waarvan hij in 1938 bestuurslid werd en in 1943 tot secretaris werd ge kozen. In 1948 werd hij be stuurslid van het toenmalige waterleiddingsbedrijf „De Drie Gemeenten". Vele jaren was hij bovendien bestuurs lid van de woningbouwver eniging. AANTAL INBRAKEN IN WONINGEN BIJNA VERDUBBELD ALKEMADE De crimi naliteit in Alkemade neemt toe. Dit deelde bur gemeester J.S. Wagenaar gisteravond tijdens de be handeling van de begro ting voor 1986 in de ge meenteraad mee. In de eerste helft van 1985 was de stijging van de crimi naliteit 12,7% ten opzichte van het eerste halfjaar van 1984. Het oplossings percentage was 22%, het geen een stijging betekent van 11,3%. De inbraken in woningen gaf de grootste stijging te zien, namelijk van 21 naar 41 inbraken. De politie heeft een in ventarisatie gemaakt van gegevens van geldbanken en andere inbraakgevoeli- ge objecten. Ook heeft de politie aan bankpersoneel instructies gegeven over hoe te handelen bij over vallen. Wethouder L. Beelen gaf in vriendelijke niet mis te versta ne bewoordingen antwoord op de kritiek, die hem vooral van progressieve zijde ten deel was gevallen. Burgemeester Wage naar meende te mogen conclu deren dat op „zuiver politiek gebied een afname te bespeu ren valt van wat men „polari satie" neigt te noemen". De burgemeester deelde mee dat de werkloosheid in Alke made in twee jaar tijds met meer dan honderd personen is teruggelopen en gedaald is tot onder de 250. Derhalve circa zes procent van de beroepsbe volking. De heer Wagenaar gaf W. Nugteren (CDA) de meest re cente stand van zaken met be trekking tot de brandweer in Alkemade. Hieruit bleek dat de brandweervoertuigen van de blusgroep Roelofarends- veen in 1987 zullen worden vervangen. De bouw van een nieuw gemeentehuis is naar een (nóg) later tijdstip ver schoven. In de loop van vol gend jaar komt op de Alkema- delaan ter hoogte van de wijk Gogh Noord II een bushalte. Daarbij zal tevens een door verkeerslichten beveiligde oversteekplaats vanuit die wijk naar de Kerkstraat in Oude Wetering worden aange legd. Een kleine verhoging van de rioolrechten in de komende ja ren lijkt wethouder Beelen on ontkoombaar. Met betrekking tot de riole ringsperikelen in Alkemade deelde Beelen mee dat een ge deelte van de nieuw aan te leggen persleiding en wel het deel dat in de berm van de So- taweg komt, al in 1986 zal worden gerealiseerd. Een plan voor een nieuwe beschoeiing langs de Veerstraat kan pas in 1987 in uitvoering worden ge nomen. Het gemeentebestuur heeft een bedrag van één mil joen gulden apart gezet vor overbruggingskredieten als tot ontwikkeling van net derde tuinbouwgebied c.q. recon structie van het oude glastuin bouwgebied zal worden over gegaan. Dit bedrag is dus alechts „werkkapitaal" en geen eenmalige subsidie voor de tuinbouw. Duidelijk werd gisteravond dat Beelen niets voelt voor de aanleg van een kinderboerde rij in Alkemade, omdat daar binnen de gemeente geen be hoefte aan zou zijn. „De raad kakelt, maar het college moet het finanpiële ei leggen" aldus Beelen. De eerste fase van het renova tieplan voor het sportpark aan de Alkemadelaan start in april 1986. De tweede fase is ge pland in april 1987. „De door het Comité Vrijwilli gerswerk Alkemade onlangs uitgeschreven vergadering had slechts een matige op komst" liet wethouder Beelen aan zijn partijgenoot Van den Boogaard weten. Er is voorlo pig gekozen voor het opzetten en uitvoeren van twee projec ten, namelijk het schoonma ken van sloten en plassen en een kringloopproject. Wethou der Verhaar wees een grote interne verbouwing en uit breiding van het gemeentehuis af. Volgens hem Kan er in de huidige constructie niet veel extra werkruimte worden ge creëerd en moet er dus een ge heel nieuw gemeentehuis wor den gebouwd. Het verzoek van CDA-er N. Bakker om de bewoners van Oud Ade inspraak te geven over de nieuwe bestemming van- de voormalige kleuter school „De Venneweide" zal wethouder Verhaar nog bekii- ken. Vooralsnog ligt het in de bedoeling om binnenkort een advertentie te plaatsen waarin aan gegadigden voor het schoolgebouw wordt gevraagd zich te melden. Het slopen van het gebouw teneinde er een dorpspleintje te maken zou naar de mening van de wet houder een te grote kapitaals vernietiging betekenen. De bouw van een lift in het ge meentehuis voor invalide be zoekers van de raadszaal lijkt de wethouder vooralsnog een praktisch onuitvoerbare en te kostbare voorziening. SintMaarten- feestinDeKaag In Binnen- en Bui tenkaag werd giste ren door de kinde ren als vanouds het Sint Maartenfeest gevierd. Rond een uur of vijf gistermid dag gingen ze in kleine groepjes op pad. In de ene hand een mooie lampion of suikerbiet en in de andere hand een plastic tas waar lek kere gaven in mee genomen konden worden. Er werd vrolijk bij gezongen: „Sint Maarten, Sint Maarten, de koelen hebben staarten, de meisjes hebben rokjes aan. daar komt Sint Maarten aan." Huis-aan-huis kregen de kinderen als beloning iets lekkers mee. Na af loop verzamelde de Kaagse jeugd zich in de gymnastiek zaal in Buitenkaag. Daar kregen de kin deren een beker li monade en konden ze wat tekenfilmpjes bekijken. LEIDSCHENDAM De drie Hollandse Landbouw Organi saties (HLO) houden van avond in „Het Blesse Paard" aan de Dr. van Noortstraat in Stompwijk een voorlichtings avond over een mogelijke lan dinrichting in de regio. Spre ker is ir A. C. M. Willemsen„ planologisch medewerker van de Land- en Tuinbouwbond. De provincie vindt dat een herinrichting van het landelijk gebied moet plaatsvinden om dat veel plannen worden ont wikkeld die beslag zullen leg gen op landbouwgronden. De plannen betreffen bosaanleg, recreatievoorzieningen, bedrij venterreinen en locaties voor woningbouw. Uitvoering van die plannen zou verpaupering en daardoor afbraak van de bestaanszeker heid van veel agrarische be drijven kunnen betekenen. Gedepeteerde Staten hebben de afgelopen zomer een ver zoek om landinrichting gedaan aan de minister van Land bouw en Visserij. Een besluit tot landinrichting wordt na melijk gedaan door de provin cie. Dit in tegenstelling tot ruilverkaveling waar belang hebbenden zelf uitmaken of ruilverkaveling al dan niet doorgaat. Aan uitvoering van een herin richting gaat instelling van een aparte commissie vooraf en de HLO's moeten besluiten of ze in die commissie zitting willen nemen en dus meewer ken aan de herinrichting. Taak van de commissie is het resterende agrarische gebied zo optimaal mogelijk in te richten. Reden voor de pro vincie de HLO's om medewer king te verzoeken. Het gaat om het gebied „De Haaglan den", begrensd door rijksweg A4 van Leidschendam tot Stompwijk, de grens van de ruilverkavering Rijnstreek zuid, de grensbebouwing Zoe- termeer, de Katwijkerlaan richting Pijnacker, Rijksstraat weg richting Delft en verder van Delft langs de Vliet tot Leidschendam. Het gebied is in tweeën gedeeld waarbij de grens ligt tussen de Hoog heemraadschappen Rijnland en Delfland. Op de informatie avond gaat het morgen om het Rijnlandse deel. Aanvang 20.00 uur. De HLO's rekenen op een grote opkomst vanwege de vele aanslagen die in de toekomst op agrarisch gebied te wachten zijn. LEIDERDORP De gemeen te Leiderdorp heeft een mee valler van 500.000 gulden. Wethouder J. Bezemer (PvdA) maakte dit bekend tijdens de gisteravond gehouden verga dering van de raadscommissie financiën en economische za ken. In 1984 is de viif ton overgehouden door minder uit te geven dan was voorzien. De'mededeling van wethouder Bezemer was tegelijk een mooie aanzet voor een discus sie over de beleidsplanning zo als die in Leiderdorp functio neert. „Laat dat nou mooi ujt- komen", was de eerste reactie van CDA-fractievoorzitter J. den Boeft, die tijdens de be grotingsbehandeling in de ge meenteraad een voorstel had gelanceerd vijf ton uit de sal- direserve af te zonderen voor het verkeerscirculatieplan, maar dit bij gebrek aan vol doende steun had moeten te rugtrekken. Bezemer vond het echter wat voorbarig om de meevaller direct al de uitvoe ring van het verkeerscircula tieplan toe te rekenen. De dis cussie 'spitste zich toe op de vraag of deze incidentele mee valler werd voor blijvende structurele zaken mocht wor den gebruikt. Bezemer erkende dat een deel van de verkeersmaatregelen geen blijvende uitgave met zich meebrengt, maar hij zag toch liever dat de gemeente raad een afweging zou maken met andere eveneens hoog ge scoorde projecten uit het be leidsplan 1986-1989. Hii wees daarbij op een sporthal. Vol- fens Bezemer kan dit project, inancieel gezien zo uitgevoerd worden, omdat de post on voorzien in de begroting 1986 nog een ruimte heeft yan 121.000 gulden. Deze benade ring van wethouder Bezemer verkreeg de instemming van de raadscommissie financiën. Een punt van overweging de dat hoe het verkeerscirculatie plan er ook uit mag zien - de gemeenteraad beslist daarover pas op 16 december - de maat regelen toch niet in één keer kunnen worden uitgevoerd. jDe financiële gevolgen daar van kunnen over meerdere ja ren worden verdeeld. De ge meenteraad zal in de vergade ring van 18 november het be leidsplan 1986 vaststellen. OUDE WETERING De rijkspolitie in Alkemade heeft gistermiddag een 45-ja- rige inwoonster van Roelofa- rendsveen aangehouden, die betrapt werd op een winkel diefstal in winkelcentrum De Meerkreuk. Ze had zich ont fermd over een fles wijn, een pakje boter, handschoenen, een pot olijven en een fles mosterdsaus zonder daarvoor te betalen. De bedrijfsbevei- liging had haar in de gaten. De politie heeft proces ver baal opgemaakt. Eva den Hartog De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Rijnsaterwoude ontvangt vanavond Eva den Hartog Workshop van het Leger des Heils. Zij spreekt over haar werk in Derde Wereld-landen en Vietnam. Aanvang 20.00 uur Zaal Keyzer te Leimui- avond weer de gelegenheio om klaver- en kruisjassen f spelen. Vanaf 20.00 uur ka men terecht in café 't Lage-je land langs de Leidseweg Oud Ade. Swingavond Liefhebbers van rock roll en andere dansstijlen^ kunnen morgen weer terecht in de sociëteit Endegeest Oegstgeest. Daar begint 20. oo uur een gratis swinga-T vond met de forma f/ef' Thanks. Vorm ingscen trum Qbus Lisse herbergt op 15. 16 17 november een theater-V den. Postzegels De kantine van sporthal Wasbeek aan de Alkemade laan in Sassenheim herbergt vanavond weer een ruil/vei lingavond van de Vereniging Postzegelverzamelaars Sas senheim. Er komen ongeveer 90 kavels onder de hamer vanaf zeven uur voor de jeugd en vanaf acht uur voor de ouderen. Films Het thema geweld stelt het open jongerencentrum De Lindehoeve in Voorschoten vanavond aan de orde via twee films: 'Strawdogs' met Dustin Hoffman en 'The Nightporter' met Dirk Bogar- de. Aanvang respectievelijk 20.30 en 22.45 uur. Entree/4, CJP/2. Schrijfavond In Lisse wordt vanavond een schrijfavond georgani seerd door de werkgroep Amnesty International Hille- gom. Iedereen kan komen schrijvên voor één of meer politiek gevangenen. De leid door het gezelschap „Phope Booth" uit Amster-l dam. Het gebeuren wordt af-L gesloten met een zelfgemaakt te voorstelling op zondagmid-i dag 17 november. AanvangÜ, 15 november om 20.00 uur.L Meedoen kost 35 gulden perV persoon. Inlichtingen zijnl verkrijgbaar via 02521-14118.1 Apartheid De werkgroep Oegstgeest re-j' gen Apartheid houdt donder-yI dag een informatieavond het Hendrik Kraemerinsti-\ tuut aan de Leidsestraa t wegp ne 11 in Oegstgeest. Vana/fchep 20.00 uur wordt daar de ille-} gaal gemaakte film ,.<?uid-pnke Afrika: ongecensureerd" ver-|ebru toond. Daarna spreekt EsauK du Plessis. van de BoycotF Outspan Actie (BOA) en is t gelegenheid tot discussie e vragen stellen. Cabaret we ca bare tprogram ap r J Pieter de Jong, Jan ^jto ilom p d€ Klein foutje" is de titel cabareti ong. Brandsma en René Meer dat zij donderdagavond vanf 20.00 uur brengen in Cen traal aan de Hooftstraat 26 ir Alphen aan den Rijn. Het drietal werkt in een inrich ting voor geestelijk gehandi cap ten en hun programma gaat grotendeels ook kijk die de maatschappij op geestelijk gehandicapten hun ouders heeft. Elly de Waard De dichteres en poprecencen te Elly de Waard komt van avond naar de Openbare Bi- ATifripLfllmc bliotheek aan de Wetering- muzie*lllms kade in Noord wijk om te praten met poëzieliefhebbers en voor te dragen uit eigen werk. Aanvang 20.00 uur, en tree gratis. Kaartavond Het open jongerencentrum De Lindehoeve in Voorscho ten vertoont donderdag twee films met het thema muziek. 'Wie zingt daar zo' begint om 20.30 uur en speelt zich af in Joegoslavië in 1941. Om 22.30 uur start 'Bye bye, Brazil', een muzikale rondgang door Brazilië. Entree4, CJP2. B EN W UVEREN VOOR MARKT drijf" Brinl bedri genot LEIMUIDEN De onroe rend-goedbelasting in Leimui den gaat volgend jaar met ruim zes procent omlaag. De overige gemeentelijke belas tingen gaan met maximaal twee procent omhoog. Die ver hoging van twee procent is ge lijk aan de landelijke prijsstij ging. B en W stellen die tarief wijzigingen voor in de begro ting voor het volgend jaar. En kele weken geleden besloot de gemeenteraad al om volgend jaar de afvalstoffenheffing per woning met 20 gulden te ver lagen. In de begroting laten B en W weten ook een markt in Leimuiden te willen. Het college, onder leiding van nieuwbakken burgemeester M.J.J.M. Boelen, blikt met ge noegen terug op de afgelopen raadsperiode. „Niet zonder enige trots constateren wij dat veel van de voor deze vierjari ge periode voorgenomen plan nen zijn gerealiseerd", aldus het college in de begroting. De gezonde financiële situatie komt door een voorzichtig be leid in de afgelopen jaren. Lei muiden gaf nooit meer geld uit dan het nog in de reserves, zeg maar de spaarpot, had zitten. De verlaging van de onroe rend-goedbelasting komt ten goede aan zowel de eigenaren als de huurders van woningen en panden. Per 3000 gulden die het onroerend goed waard is, betalen eigenaren 22 cent en huurders 18 cent minder. Wie bijvoorbeeld in een eigen woning van 120.000 gulden woont, betaalt 16 gulden min der per jaar. In de omliggende gemeenten ligt alleen de on roerend-goedbelasting in Ter Aar lager. Op het verlanglijstje van B en W voor volgend jaar staat vervanging van de be schoeiing langs de Bilderdam. De beschoeiing is volgens het college zo slecht dat er nodig wat aan moet gebeuren. Ver der wil men komend jaar de Rietlanden bouwrijp maken bestaan er plannen om e fietspad tussen de Molenka<jz< en Westerdijk aan te Ook denkt het college markt, die wekelijks of twe wekelijks in Leimuiden moeten komen. Daarmee len B en W voorkomen Leimuidenaren niet in hun gen gemeente, maar erge anders gaan winkelen. H college wil laten onderzoek! of zo'n markt gewenst is. Onder het hoofdstuk verke laten B en W hun verontru ting merken over het t< mende sluipverkeer dat een weg door Leimuidi baant. Knelpunten zijn ond meer de Willem van der denweg, de Raadhuislaan Vriezen weg en de Leimuide i brug. De gemeente heeft al l de Provincie aan de bel gehai gen, maar die vindt dat de g meente zo veel mogelijk ze de gi Met krijg' langt het s erop d geho een oplossing moeten vinden WEINIG KANS OP GROEI MINI-MARKT ZOETERWOUDE Het ziet er niet naar uit dat de mini- weekmarkt op het Watertje te Zoeterwoude-dorp zal worden uitgebreid. Dat schrijven B en W in antwoord op door de CDA-fraktie gestelde vragen. Uitgangspunt van het beleid is dat er geen branches op de markt mogen komen die al in Zoeterwoude aanwezig zijn. Groei van het aantal stand plaatsen door inschakeling van plaatselijke ondernemers, zoals het CDA voorstelde, lijfc* waarschijnlijk mooier dan het is, menen B en W. De huidige mini-markt telt slechts drie kramen waarvan er één wordt bezet door een plaatselijke on dernemer. Een andere Zoeter woudse ondernemer, die wel een standplaats heeft gehad, keerde na enkele weken niet meer terug. Bij uitbreiding van het aantal standplaatsen zal overleg gevoerd moeten wor den met de Centrale Vereni ging voor de Ambulante Han del en deze vereniging zal, zo oordeelt het college, nooit to staan dat alle' ondernemer Een grotere koopkrachtbii ding en verhoging van de aai trekkelijkheid van het mark gebeuren worden in de og van het college alleen bereil wanneer de klant voor zi aankopen terecht kan bij verse stands met eenzelfde sortiment en da'órvoor zoudi de uitgangspunten Zoeterwoudse beleid gewijzi| worden. lengi van taald chau kwe: deed gewi luisti Keiz dig lijk

Leidse Courant | 1985 | | pagina 12