John van Loen: nuchter en bescheiden Het land wil deze mensen niet meer jortoptv Bill Groot honkballer van het jaar voetballerlei Zina Garrison op tijd in vorm >ORT £eidóe6outti/nt ZATERDAG 9 NOVEMBER 1985 PAGINA 9 fAALD VOETBAL oningen-SC Heracles De Bakker in commissie veiligheid van UEFA ZEIST Rob de Bakker van de KNVB maakt deel uit van de speciale veiligheidscommissie, die de Europese Voetbal Unie (UEFA) heeft ingesteld. De com missie gaat zich bezighouden met de inspectie van stadions. Na de ramp in het Heizelstadion op 29 mei heeft de UEFA besloten de veiligheidmaatregelen in de sta dions te verscherpen en een con- trole-commisie in het leven te roepen. Voorzitter van de com missie is de Westduitser Ellert Schram, één van de vice-presi- denten van de UEFA. De Bakker is bij de KNVB in dienst al vei ligheidsfunctionaris. Forse straffen in profvoetbal ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB heeft deze week verschillende forse straffen uitgesproken. Erkelens van SC Cambuur kreeg voor een rode kaart in de wedstrijd te gen Eindhoven vier wedstrijden schorsing en een boete van 150 gulden. Trentelman van De Graafschap kreeg in een mondelinge behande ling van zijn rode kaart uit de wedstrijd tegen Telstar drie wedstrijden schorsing plus een omzetting van een nog lopende voorwaardelij ke schorsing van een wedstrijd in onvoorwaar delijk. Smjts van NAC kreeg een rode kaart in het duel tegen DS'79. Ook deze zaak werd monde ling behandeld. Smits kwam er af met twee wedstrijden schorsing en 150 gulden boete. Adriaanse van FC Den Bosch en Roossien van FC Groningen waren toe aan hun derde gele kaart en kregen één wedstrijd schorsing opge legd. VOORZITTER ENGELSE VOETBALBOND: 11 n LONDEN De 25-jarige Londe- naar Kevin Whitton begon wild om zich heen te slaan toen hij in de Old-Baileyrechtbank werd ver oordeeld tot levenslange gevange nisstraf. Whitton stond terecht we gens vandalistisch gedrag tijdens een voetbalwedstrijd, iets waar voor hij al eerder was veroordeeld. Tijdens de rechtszitting laaiden de emoties al hoog op, maar toen de rechter het vonnis had voorgele zen barstte Whitton zodanig in woede uit, dat parketwachten hem met de grootste moeite uit de rechtszaal konden leiden. Familieleden op de publieke tribu ne schreeuwde en zwaaiden met de vuisten. De moeder van de jon geman werd krijsend eq schop pend de rechtszaal uitgedragen en huilde hysterisch toen verslagge vers haar wilden interviewen. Voetbalautoriteiten verwelkomden de zware straf en zeiden dat deze schokgolven zou geven onder de potentiële rellenschoppers. De voorzitter van de Engelse voetbal bond Bert Millichip verklaarde: De supporter werd schuldig be vonden aan vechten en bedreigen van bezoekers van de wedstrijd Chelsea tegen Manchester United 29 december vorig jaar. Na afloop van de wedstrijd had hij met ande ren de Amerikaanse bedrijfsleider van een naburig café aangevallen. De veroordeelde hield de armen van de man vast terwijl een ande re voetballiefhebber een bierglas in zijn gezicht ramde. De Ameri kaan verloor twee liter bloed en overleed bijna aan de gevolgen. Rechter Michael Argyle zei voor hij tot het vonnis kwam: Dit is het soort gedrag dat een hele generatie Britse mensen in de ogen van de wereld gebrandmerkt heeft als ge-j welddadig en gevaarlijk. De be treffende voetbalvandaal was al eerder veroordeeld wegens voet balgeweld. De advocaat van de vandaal noemde het vonnis drakonisch en zei dat hij de familie zou voorstel len in hoger beroep te gaan. erland 1, 14.00 uur. Tennis: lestoernooi Loosdrecht. erland 1, 18.30 uur Oe heili- jië Nederlands, 22.40 uur rt op zaterdag. Island 1, 18.05 uur: Die rtschau. Island 2, 21.50 uur: Das Ak- Ie Sport-Studio. Island 3, 16.00 island 3, 20.15 n. I, 13.15 ir: WK scha- Grandstand. 19.55 uur: WK schaken. 13.30 uur: Worstelen. Channel, 14.30 uur IJshoc- Channel, 15.35 uur Motor* Channel, 16.40 uur: Austra- Channel. 20.50 uur: Worste- lerland 1, 17.35 uur: Brand- Ierland 1. 22.50 uur: WK tur- Montreal. derland 2, 15.30 uur Tennis: nestoernooi Loosdrecht. derland 2, 16.30 uur: WK tststoten en WK turnen. (Ierland 2, 19.00 uur: Studio Nederlands, 20.05 uur: Trtweekend. Igië Frans, 18.30 uur: Sport. 5, 21.00 uur: TV 5 Sports. itsland 1. 22.35 i liy Channel, 15.55 uur: Kunst- )rs verlies FS in Tilburg BURG HYS is gister- ld vrijwel kansloos ten on- gegaan in de uitwedstrijd »n Tilburg Trappers. De heren versloegen de Hage- s met liefst 12-4 na tussen- len van 3-1, 5-2 en 4-1. De straffen deden HYS weer de das om. Kreeg de sclub slechts acht strafmi- :n op te knappen, scheids ter Sijmons gaf de Haagse g liefst 24 strafminuten. rvan maakte o.a. Simpson treffend gebruik. Hij werd vijf doelpunten topscorer de wedstrijd, die door 1200 :houwers werd bekeken, avond om half negen lt HYS op De Uithof tegen .terdam, dat gisteravond loper Smoke Eaters uit Ge- de eerste nederlaag be de. Het werd voor 1200 houwers in Amsterdam 9-1 (2-0, 6-1 en 1-0). Pa- ic Den Bosch behaalde lijmegen een zege van 6-5 ar 2-3). IKBENNIETTELEURGESTELD, ALSIKNIETIN ORANJE STA' UTRECHT Wordt de zoveelste droom - spelen in Oranje - in het sprookje John van Loen ook wer kelijkheid? De pas twin tigjarige Utrechter maakt momenteel een bliksem carrière in de voetballerij. Het winnende doelpunt in de bekerfinale tegen Hel mond Sport, een klasse partij en een goal in Euro pees verband tegen Dyna mo Kiev, de „winnende" treffer tegen Ajax, een vierde plaats met 11 doel punten op de topscorers- lijst en nu dan zijn uitver kiezing voor de selectie van 22 van het Neder lands elftal voor het kapi tale treffen met België. John van Loen ondertussen blijft uiterlijk de nuchterheid zelve onder alle ophef om zijn persoontje: „Ik maak me niet druk hoor. Misschien andere mensen, maar ik niet zo. Ze schrijven heel veel over dro^ men. Ik zou heel wat afdro- men, als ik de mensen moet geloven". Hij zal het niet als een teleur stelling ervaren als hij maan dag van bondscoach Beenhak ker zou horen niet bij de laat ste zestien te behoren. „Ik vind het prachtig dat ik nou bij de laatste 22 zit. Ik zou het ook wel terecht vinden als Pe ter Houtman er tegen België als eerste in staat. Hij heeft veel meer ervaring en scport ook regelmatig. Dat anderen vinden dat ik al direct in de basis hoor, laat ik gewoon over me heengaan." Wie is nu die 1.95 mety lange en 76 kilogram zware John van Loen, die net een jaar ge leden (4 november 1984) zijn competitiedebuut voor FC Utrecht maakte? John van Loen woorTt inmid dels acht maanden bij de ou ders van zijn vriendin in een zijn nieuwste hoedanigheid: als geselecteerde van Oranje, luisterend naar de instructies van bondscoach woonwijk van zijn i Utrecht, vlakbij het stadion Nieuw Galgen waard ook. Hij is die middag net uit zijn bed, waarin hij na de succesvolle (twee doelpun ten) Wedstrijd tegen -Sparta van afgelopen zondag bijna onafgebroken heeft vertoefd. Een fikse hoofdpijn overge houden aan een botsing met Piet Wijnberg noopte hem daartoe. Van Loen deed woensdagmiddag niettemin volop mee op de training voor negen man van het Neder landse elftal. Dreietelefoontje Dat de snel stijgent zon niet louter positieve gelui den oplevert, komt in het an derhalf uur durende gesprek weldra naar voren. Naast veel fanmail ontving hij maandag avond een paar bedreigende telefoontjes, die zijn vriendin opnam. ,Als hij zondag in Rotterdam tegen Excelsior scoort, dan maken we hem af. Ik zag mijn vriendin helemaal wit wegt rekken. En toen belden ze nog op van: als je naar Portugal (met zijn zaakwaarnemer Mar co Cabo, ex-prof van FC Utrecht en SC Amersfoort, had de tot het einde van dit seizoen contractueel aan FC Utrecht verbonden Van Loen, die overigens hét liefst bij zijn huidige club blijft, onlangs een informeel onderhoud met een afgevaardigde van het geïnte resseerde Sporting Lissabon, redactie) gaat, dan snijd ik je kop eraf. Ik zal wel een ge heim nummer gaan aanvra gen". De vrij nonchalante reactie op de mensonterende telefoontjes tekent het karakter van Van Loen. Ondanks alle heisa om zich heen, zal hij zich nooit en te nimmer gek laten maken. Hij laat alles onbevangen over zich heen komen, wacht rustig af. Gaat Van Loen in het veld tegen welke voorstopper dan ook als een beest te keer, daar buiten in de omgang is hij de vriendelijkheid zelve. Dat hij daarbij in zijn eigen Utrechtse taaltje niet altijd iets zinnigs heeft te melden, zoals in hel televisie-interview met Ronald Spelbos (Van Loen: „Ik praat niet veel. Misschien kan ik ook nog niet zo goed praten voor de televisie. Maar zoals nu met zijn tweeën gaat het vrij vlot."), is hem niet eens kwalijk te nemen. Nuchter „Soms loopt het wel een beetje uit de hand. Dan denk je bij je zelf: dan moet ik even rustig aan gaan doen. Zorgen dat je niet naast je schoenen gaat lo pen. Ik blijf gewoon mezelf. Ik ben niet iemand die direct zijn mond open doet, omdat hij nou bij de laatste 22 zit. Anders had ik volgens mij al lang kap sones moeten hebben, want al les rond mij is al een tijdje be zig. Ik blijf gewoon mezelf. Dat is volgens mij het beste wat je kan doen. Natuurlijk, al die aandacht is leuk voor je zelf. Je kan bijna geen krant meer openslaan of Van Loen staat erin. Als je dan niet eer- gevoelig bent, ben je wel een hele koude kikker." Van Loen ten volle voeten uit: nuchter en relativerend. „Tot mijn 18e jaar voetbalde ik bij UW in Utrecht. Eerst speelde ik op het middenveld, omdat Marco van Basten in de spits speelde. Toen hij naar Elinkwijk ging, ben ik naar de spits verhuisd. Ik heb drie jaar samen met Marco gevoetbald. Toen ik zeventien was en in het eerste van UW speelde, kon ik voor twee jaar bij AZ'67 tekenen. Ik heb daar nog eén week stage gelopen, maar ben naar FC Utrecht ge gaan. Daar zat ik al zeven jaar in het jeugdplan. Ik heb één jaar in het C-team gespeeld en kwam daarna bij de A-selec- Lantaarnpaal" „Met Spelbos tegen Ajax ben ik in de wedstrijd als twee beesten tekeer gegaan. Daarna kan» hij overigens alles krijgen wat hij wil, behalve mijn geld natuurlijk. Ik ben niet zo ie mand die zegt: ik wil je nooit meer zien of ik pak je de vol gende keer. Lange voorstop pers liggen mij beter. Daar hou ik wel van. Kleine kereltjes kruipen gewoon onder je door. Die zijn veel beweeglijker. Ik ben niet zo wendbaar. Als ik er aan kom, lijk ik net een lantaarnpaal". „Het is een strijd om de bal daar voorin en dan kan het er wel eens hard aan toegaan. Vooral bij hoekschoppen en vrije ballen. Maar als je goed beweegt, kun je hem te snel af zijn. Ik heb nog niet meege maakt, dat ze mij bewust uit de wedstrijd probeerden te schoppen. Als Theo Vonk (trainer van Sparta, red.) zegt dat ik niet meer met faire middelen ben af te stoppen, dan ben ik wél vooruitgegaan. In de laatste paar maanden ben ik sterker in de lucht ge worden. We hebben ook een nieuw krachthonk in het sta dion. Ik ben niet zo'n kracht patser, ik ben te licht voor een spits, maar ik ga er ondanks die dunne beentjes gewoon in. Ik las dat mijn eigen trainer denkt, dat ik binnenkort wel een tand kwijt zal zijn. Dat hoop ik niet, want dat staat zo ongelukkig". Borussia MG loot tegen Real Madrid ZURICH In Ziirich werd gistermiddag de loting verrjcht voor de derde ronde van het toernooi om de UEFA Cup. Borussia Mönchengladbach, dat woensdag in de tweede ronde Sparta uit schakelde, speelt in de achtste finales tegen Real Madrid. Dnjepr Dnepropetrovsk, dat PSV uitschakelde, speelt twee keer tegen het Joegoslavische Hajduk Split. Ian (Ita); Nantes (FTa)-Spartak Moskou (Sov); Dnjepr Dnjer..r )-Hajduk Split (Joe); Hammarby IF (Zwe)-FC Köln (Wdl); Atletico Bilbao (Spa)-Sporting Lissabon (Por); Dundee United (Sch)-Xamax Neuchatel (Zwi), Inter Milaan (Ita)-Legia Warschau (Pol). De eerstgenoemde clubs spelen op 27 november thuis. De returns zijn op 11 SANTPOORT Bill Groot, de eerste honkman van lands kampioen Haarlem Nicols en het Nederlands negental is uit geroepen tot beste honkballer van 1985. Met een slaggemid delde van 0.460 (65 uit 141) bleef Groot al zijn concurren ten voor. Tevens werd Groot, die volgend seizoen voor Am- stel Tijgers uitkomt, gekozen tot meest waardevolle speler. Op de hitlijst wordt Groot ge volgd door Charles Urbanus en Jim Sieval, beiden Amstel Tijgers, die met 0.425 en 0.409 eindigden. Als allroundër werd werper Judsel Baranco van UW met zilver onder scheiden. Baranco speelt in 1986 voor Neptunus. Beste werper van het seizoen was Craig McGinnis van Gi ants. In achttien wedstrijden gooide de Amerikaan 99 in nings: 123 keer drie-slag, acht tien keer vier-wijd en 76 honkslagen. Zilver en brons in deze categorie waren voor Hans van Renselaar (Amstel Tijgers) en Bart Volkerijk (ADO). Weer geschreven tan gespeeld te Noor Soler is na ander alf jaar bij Hamburger SV erug gekeerd naar zijn va- erland. Hij gaat daar spelen Brann Bergen, dat be den. Begin 1984 kocht HSV voor 180.000 mark van illeströmSoler kwam lechts 25 keer voor HSV in De student filosofie eeft tijdens zijn verblijf in Vest-Duitsland wel ruim- •hoots de tijd gehad zijn in rukken op papier te zetten, lij wil ook een boek op de larkt brengen getiteld: Mijn ijd bij HSV. Sceptici merk- m prompt op, dat hij in Vest-Duitsland meer ge dreven dan gespeeld moet ebben. Schadeclaim van wintig miljoen Engelse vrouw, die vier amilieleden verloor bij de ribunebrand in Bradford, i eeft bij Bradford City een 'orse schadeclaim ingediend, leze bedraagt ruim twintig niljoen gulden. De club wijst Ue verantwoordelijkheid af. )e zaak wordt pas volgend aar behandeld. Touwtrekken om Irehme en Allots Hu het FC Kaiserslautern plotseling weer voor de wind gaat, moet de club alle moge lijke moeite doen om zijn beste spelers te behouden. Met name Thomas Allofs en international Andreas Breh- me zijn spelers die door di verse clubs worden begeerd. Het contract dat FC Kaisers lautern met beide spelers heeft, loopt aan het einde van het lopende seizoen af. Het bestuur van hun club heeft al laten weten, dat ge ïnteresseerde clubs niet be hoeven aan te kloppen, als zij minder dan twee miljoen mark willen betalen. Speculaties over nieuwe bondscoach In Zwitserland zijn specula ties over de opvolging van bondscoach Paul Wolfisberg momenteel aan de orde van de dag. Vijf hamen worden steevast bij herhaling ge noemd. Deze zijn Helmut Benthaus (nu bij FC Basel, daarvoor zeer succesvol bij VfB Stuttgart), Gilbert Gress (van de huidige Zwitserse koploper Xamax Neuchatel), de nu werkloze Daniel Jean- dupeux, de bij HSV onder zware kritiek werkende Ernst Happel en Udo Lattek, die nog altijd succesvol werkt bij Bayern München. De eer ste twee weigeren in te gaan op vragen en suggesties. Je- andupeux meldde het een grote eer te vinden als hij zou worden gevraagd en de laat ste twee vallen volgens de publieke opinie af, omdat hun maandsalaris minstens J 30.000 zou moeten bedragen. Doktoren klagen over trainer Trainer Dietrich Weise van Eintracht Frankfurt is vorige week in de publiciteit hevig onder vuur genomen door medewerkers van de medi sche staf van zijn club. Zij vonden dat Weise de vele jonge spelers van de Bundes- ligaclub te veel en te zwaar belast. Na blessures zou hij hen veel te vroeg weer beve len te komen trainen en te spelen. Weise repliceerde: „Dat zijn weer typisch gelui den die je hoort als je een paar nederlagen achter el- 'Harry Reuvekamp voldoet niet Was hij vorig seizoen bij Tel star een gevaarlijke spits, dit jaar is het geheel anders met Harry Reuvekamp gesteld. De Nederlander staat dit sei zoen onder contract bij de Zwitserse tweede-divisieclub FC Biel, maar de als storm ram aangekondigde spits vol doet in het geheel niet. Hij heeft zich medische laten on derzoeken. Daar kreeg hij te horen dat hij een uitstekend uithoudingsvermogen heeft en ook behoorlijk wat kracht kan ontwikkelen. Het enige negatieve aspect, dat naar vo ren kwam, was het feit, dat hij letterlijk snel uit even wicht is te brengen. Hij kreeg het advies maar meer vlees te eten. De verhoging van de uitgaven, die gepaard zouden gaan met meer vlees eten kon hij zich wel permitteren. Het eten van meer vlees was wel een probleem voor zijn Op zoek naar nieuwe structuur Voor het Engelse topvoetbal kan 12 november een belang rijke dag worden. Dan verga deren de voorzitters van de profclubs over hervormingen in de competitie. Er zijn stemmen opgegaan om de huidige structuur van vier divisies met 92 clubs te ver- Andreas Brehme (rechts): veel begeerde speler. anderen. Er- zal worden ge praat over inkrimping van de eerste divisie van 22 tot 20 of 18 clubs, de derde en vier de divisie zouden moeten worden gesplitst in vier klas sen van twaalf clubs en de indeling moet geografisch ge schieden, de afdracht van vier procent van de recette aan de bond dient te worden afgeschaft en elke profclub dient een vast bedrag van ongeveer 25.000 te ontvan gen uit tv-gelden. Wat over blijft van de tv-gelden dient te worden gedeeld door clubs, waarvan de wedstrij den zijn uitgezonden. Overi gens zendt de Engelse tv mo menteel geen enkele wed strijd uit. De bond kan im mers geen overeenstemming bereiken met de zendge machtigden. En de clubs ont vangen daardoor geen cent. Bessems rukt op naar tweede plaats SLUIS Na 32 figuren leidt de Fransman Francis Connes- son nog steeds de strijd om het wereldkampioenschap kunst stoten in Sluis. De Nederlan der Jean Bessems rukte giste ren op van de vierde naar de tweede positie, op negen pun ten (135 om 126) van Connes- son. De regerend wereldkam pioen Steylaerts viel met een score van tien punten uit zes figuren één plaats terug, van drie naar vier. De verrassende Fransman Coyret completeert het toptrio. Met ex-Europees kampioen Hans de Jager gaat het minder goed. Hij staat voorlaatste en heeft alleen de Japanner Sumiyoshi onder zich. Voetbaljeugd naar Oost-Duitsland ZEIST Bondscoach Dick Advocaat heeft zestien spelers geselecteerd voor de jeugdin- terland in Neu Brandenburg tegen Oost-Duitsland. De wed strijd voor spelers tot zeven tien jaar wordt gespeeld op 13 november. De zestien spelers zijn: De Jong (Fey- enoord). Grave (Go Ahead Eagles). Langenberg, Keizer, Sneekes, Roos en Markus (allen Ajax), De Jong (To- negido), Nijsink (Heracles), Vonk (AZ'67), Meijer (Excelsior), De Bruin (Sparta), Blinker (DHC), Thijssen (De Treffers), Koster (FC Groningen) en Van der Niet (Quick Boys). sportuitslagen BILJARTEN WK kunststoten in Sluis Stand na 32 van de 76 figuren: Connr 126-70; 3. Coyret 4. Steylaerts 115-66; 5. Casales 111-73; 6. Corin 110-74; 7. Immervoll 101-69; 8. Fernandez 100-77; 9. De Jager 82-79; 10.Sumiyoshi 61-86. NIEUW-LOOSDRECHT Zina Garrison lijkt op tijd in vorm voor de eindzege in het enkelspel bij de strijd om de open Ne derlandse tenniskampioenschappen. De Amerikaanse won vori ge week het Grand Prix-toernooi van Zürich door in de eind strijd de Tsjechslowaakse Hana Mandlikova te deklasseren. Gar rison, die de vijfde plaats op de wereldranglijst inneemt, startte in Nieuw-Loosdrecht echter zwak. Zij had donderdag in de eer ste ronde drie sets nodig om haar landgenote Kim Shaefer uit te schakelen. Gsiteren herstelde zij zich sterk. Nathalie Herreman, een in het internationale tennis nauwelijks bekende Frangaise die via de kwalificaties in het hoofdtoernooi kwam, was totaal geen partij voor Garrison. Na de eerste set met 6-0 te hebben gewonnen, nam de Amerikaanse in de tweede reeks iets gas te rug. Herreman slaagde er desondanks niet in meer dan twee ga mes op haar naam te brengen. In de halve-eindstrijd stuit Garrison op de als derde geplaatste Katerina Malejeva. De Bulgaarse, wier zusje Manuela tot de we reldtop is doorgedrongen, had veel meer moeite met Virginia Ruzici. De Roemeense, die in het dames-tennis met haar 30 jaar als een veterane geldt, nam in de eerste set snel en gemakkelijk een voorsprong van 5-1. Plotseling stokte het ritme bij de in Mo naco wonende Ruzici. Malejeva kwam beter in haar spel en won de eerste set verrassend met 7-5. In de tweede reeks hield het tweetal elkaar tot 5-5 keurig in evenwicht. Daarna drukte Kate rina Malejeva door en won ook deze set met 7-5. Uit de onderste helft van het zestien speelsters tellende schema, komt in ieder geval een ongeplaatste dame in de eindstrijd. Tine Scheuer-Larsen, de Deense nummer één, liet Petra Huber kans loos. De Oostenrijkse had donderdag ook tot haar eigen verras sing Marcella Mesker in drie sets uitgeschakeld. Tegen Scheuer- -Larsen was Huber echter geen moment opgewassen: 6-3, 6-1. In de strijd om een plaats in de eindstrijd van het met 75.000 dollar (225.00 gulden) gedoteerde toernooi, speelt Scheuer-Larsen tegen de Zweedse Caterina Karlsson, haar dubbelspelpartner in Nieuw-Loosdrecht. Voor slechts 350 toeschouwers versloeg de nummer 53 van de wereldranglijst de één plaats hoger geklas seerde Frangaise Catherine Tanvier met 6-3, 6-4. Het uiterst saaie base-line duel rechtvaardigde zelfs de komst van die wei nige tennisliefhebbers niet. Rentree Salnikov BONN Vladimir Salnikov zal tijdens het jaarlijkse zwem- festival begin februari 1986 in Bonn terugkeren in internatio nale wedstrijden. De Rus nam dit jaar niet deel aan de Euro pese titelstrijd in Sofia. Aange- nomen werd dat de veelvoudi ge wereldrecordhouder, die op de 800 en 1500 meter sinds 1977 ongeslagen is, zijn carriè re had beëindigd. Damesenkelspel, kwartfinales: Garrison (VSt)-Herreman (Fra) 6-0, 6-2; Malejeva (Bul)-Ruzici (Roe) 7-5, 7-5; Scheuer-Larsen (Den)-Huber (Oos) 6-3, 6-1; Karlsson (Zwe)-Tanvier (Fra) 6-3, 6-4. Dubbelspel, tweede ronde: Demon- geot/Tauziat (Fra)-Golder/Steinmetz (VSt) 6-2, 6-3. Grand-Prixtoernooi in Stockholm Herenenkelspel, kwartfinales: Ny- ström (Zwe)-Noah (Fra) 6-2, 7-5; Jar- ryd (Zwe)-Hlasek (Zwi) 6-2, 6-0; McEnroe (VSt)-Lundgren (Zwe) 6-1, 6-3; Edberg (Zwe)-Casal (Spa) 6-4,' 6-1. -Lille 0-0; Brest-Toulouse 2-2; Nancy- -Bastia 4-1; Paris SG-Metz 2-1; Lens- -Monaco 1-1; Sochaux-Strasbourg 3-1; Rennes-Toulon 1-0; Le Havre- -Bordeaux 0-1. Stand aan kop: 1. Paris SG 19-33; 2. Bordeaux 19-27; 3. Nantes 18-25.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9