Angst en walging bij een kassenbouwer 1 7 Beurs van Amsterdam MARKTEN Kabinet komt scheepsbouw te hulp Banken willen chipcard-proef Nieuwe stap in Europees-Amerikaanse spaghetti-oorlog" ■ECONOMIE CcidocSouocmt ZATERDAG 9 NOVEMBER 198S PAGINA 8. Champignonexport naar recordhoogte DEN HAAG Nederland heeft zich sinds 1978 ontwikkeld tot de op één na grootstè exporteur van champignonconserven. De Ne derlandse industrie voerde vorig jaar 83,4 miljoen liter champig nons in glas of blik uit, iets min der dan China, met 96,7 miljoen liter de grootste exporteur. Uit cijfers van het Produktsehap voor Groenten en Fruit blijkt dat de belangrijkste exportlan den vorig jaar totaal 323,6 mil joen liter uitvoerden tegen 239 miljoen liter in 1978. Driekwart van de produktie wordt geconsu meerd door Westduitsers en Amerikanen. Slechte veiligheid betekent ontslag voor 16.000 mijnwerkers TAIPEH Het groot aantal bedrijfson- gelukken is officieel de reden voor de sluiting van tachtig van de 125 kolenmij nen in Taiwan. Zonder verder op econo mische achtergronden in te gaan maakte de regering van Taiwan gisteren bekend dat de ruim 16.000 betrokken mijnwer kers ontslagen zullen worden, omdat 300 van hun collega's de afgelopen twee jaar het leven verloren bij mijnongelukken. „Verder doorgaan is onverantwoord", al dus een woordvoerder. De vakbond voor mijnwerkers heeft in een eerste reactie laten weten betere veiligheidsmaatrege len te prefereren boven een massale slui ting. Weer miljardenorder voor Boeing WASHINGTON United Airli- nes, de grootste commerciële lucht vaartmaatschappij ter wereld, heeft een order Voor 116 verkeersvlieg tuigen geplaatst bij de Boeing-fa- brieken. De order, waarmee een bedrag is gemoeid van meer dan negen miljard gulden, is de grootste uit de burgerluchtvaartgeschiede nis en omvat 110 toestellen van het type 737-300 en zes jumbo's in lan- ge-afstandsversie. Voor Boeing is het de tweede miljardenorder bin nen een maand. Begin oktober plaatste Northwest Airlines een be stelling van zes miljard gulden, on der meer voor tien toestellen van het nieuwe type 747-400. Droogte ramp voor koffie-oogst Brazilië FRANCA Dè prijsverlaging voor koffie waartoe eerder deze week de grote Nederlandse koffiebranders hebben besloten, is volgens de Neder landse Vereniging van Koffiebran ders en Theepakkers niet gerecht vaardigd. De grote droogte in Brazilië kan de koffie-oogst van het land vol gend jaar halveren. Deze vooruitzich ten heeft op de wereldmarkt al geleid tot paniekaankopen, met als gevolg één van de sterkste prijsstijgingen sinds de zeer strenge vorstperiode in Brazilië in 1975. Koffiehandelaren zijn er bang voor dat de prijs verder zal stijgen als de vrees van een sterke vermindering van de Braziliaanse koffie-oogst wordt bewaarheid. Chrysler splitst zich in vieren DETROIT Chrysler Corporation, de op twee na grootste autofabrikant van de Verenigde Staten, gaat zich opsplitsen in vier autonome bedrijfs onderdelen, zo heeft de voorzitter van de raad van bestuur van Chrys ler, Lee Iacocca, laten weten. Hij verklaarde dat er ook over wordt ge dacht van Chrysler een houdster maatschappij te maken met vier dochterondernemingen, waarvoor overigens toestemming van de aan deelhouders is vereist. Aanleiding tot de herstructurering is de aankoop van diverse bedrijven buiten de au tomobielsector, zoals financierings maatschappijen en ondernemingen die betrokken zijn bij de luchtvaart. AF0.M5SÉKMUW éOfK Knallende ruzies, slaande deuren. Roddels en leugens. Zieke, uitgebluste managers. Angstig, walgend en boos personeel. Het was de laatste jaren een doodzieke sfeer bij de eens zo vermaarde kassenbouwer Voskamp in 's-Gravenzande. Nu de Groep definitief bankroet is, de algemeen directeur een nieu we zaak heeft, de huisbankier geen commen taar geeft, de leveranciers met klamme han den hun centen tellen, de vakbondsbestuur der verbolgen nieuwe banen zoekt en het personeel geslagen achterblijft, nu komen de tongen los. Bittere verhalen, die tot voor kort alleen klonken in de beslotenheid van de kantine, de directiekamer en de huiskamer. 's-GRAVENZANDE ,,Piet Voskamp was van huis uit een echte kassen bouwer. Een omhoogge vallen, geniale zakenman, die zich tot multi-miljo- nair wist op te werken. Ik zie nog hoe hij zich in zijn blauwe Rolls Royce liet AF&IUSSEK&0UW- VOSKAföPVY//VRIJLAND /"S-GRAVENZANDE (HOLLAND) KETELSCR3W Voskamp langs. In de loop der jaren gingen de Russen steeds meer bestellen. Van typema chines tot tractoren, allemaal via Voskamp, die de spullen in Nederland inkocht en er een verrijden tót aan dè trap van de kantine van de 's- Gravenzandse voetbal- gegeven moment vroegen de Russen aan Piet Voskamp of hij in hun land een grote club. Dan kwam hij de champignonkwekerij zou wil prijzen uitdelen van het lèn neerzetten. Ouwe Piet had voetbaltoernooi". De oud-werknemer van Vos kamp die hier aan het woord is. wil beslist anoniem blijven. Hij heeft tussen '78 en '84 bij Voskamp gewerkt, eerst op de afdeling boekhouding, daarna bij inkoop. Hij is met ruzie vertrokken toen bleek dat de zo'n ding zelfs nog nooit van binnen gezien, maar goed, om de uitstekende relatie met de Russen niet te bederven, zegde hij een offerte toe. Paniek in 's-Gravenzande. totdat Piet Voskamp een bedrijfje in Schiedam ontdekte dat in staat was een dergelijke offerte op te stellen. Zo gezegd, zo ge- venroKKen xoen oieex aai ae daan en vervolgens legde Piet toegezegde salarisverhoging er zo'n enorme winst tovenop, dat de Russen wel zouden wei- niet werd gegeven. Hij trad daarna in dienst bij een con current die hem zevenhonderd gulden netto in de maand meer betaalde. Zoals zovele (ex)-werknemers van Vos kamp wil hij nu „de zaak" bankroet is, lucht geven aan oud zeer. Agro Projecten De ex-werknemer: „Voskamp werd een bedrijf met wereld faam, dat ook goede zaken deed met Oosteuropese landen. De Russen kenden heel goed de weg naar de Rijnvaartweg in 's-Gravenzande. Als een Sovjet-minister naar Neder land kwam, ging hij eerst bij I RS KLM daalt door AMSTERDAM Terwijl de dollar ƒ2,95 noteerde veran derde er gisteren weinig in de koersen van de hoofdfonden op een kalme Amsterdamse effectenbeurs. Wel daalde KLM verder, nadat donderdag de tegenvallende halfjaarcij fers al waren ontvangen met een koersdaling. De luchtvaartmaatschapij bleef vrii stabiel op 53,40, Fokker daarentegen duikelde met ƒ1,50 naar 78. Elsevier op 147 en Océ van der Grin ten op ƒ363 gaven eenzelfde bedrag prijs, Heineken bleef stabiel. Hoogovens en Konink lijke Olie bleven gelijk, Akzo won twee dubbeltjes op 127,80, maar Philips viel er vier terug op 52,50. Bij de banken won NMB 1 op ƒ219, en klom ABN vijf gulden op ƒ544, terwijl Westland Utrecht en FGH licht terug gingen. Op de lokale markt leek zich een stijging af te tekenen, maar het beeld was hier wisse lend. Zo ging bij de uitgevers Audet 1,50 omhoog naar 136, maar ging Wegener ne gen dubbeltjes terug naar ƒ63,10, verloor De Telegraaf twee kwartjes op 274 en bleef Kluwer gelijk. Grote broer VNU deed het beter door 2 te winnen op 252. Bij de textielfondsen verloor Nijverdal ten Cate twee dub beltjes op ƒ96,30. Koninklijke Papier won 1 op 114,20, het havenfonds Furness 80 cent op 61. KAASMARKT ALKMAAR (8-11) - Commissienoteringen in gulden per kg: fabrieksedammer 6.56, middelba re 6,66 en Goudse volvette 6,64. goud en zilver De goud- en zilverprijzen van gistermiddag, tussen haakjes de vorige noteringen. Goud onbe werkt 30.400-30.900 (30.250-30.750). Bewerkt ver koop 32.450 (32.290). Zilver on bewerkt 540-610 (535-605). Be werkt verkoop 650 (640). geren en hij zonder gezichts verlies van die order af was. Je begrijpt het al, de Russen hapten wel toe en die peper dure champignonkwekerij kwam er. Voskamp zou ouwe Piet niet geweest zijn, als hij zich niet onmiddellijk had in gekocht in dat bv'tje in Schie dam. Die directeur werd er uit gewerkt en dat was het begin van Voskamp Agro Projecten. Die poot van het bedrijf stond onder leiding van directeur Ben Leendertse, een zeer am bitieuze man met een waan zinnige geldingsdrang die zich later in de hoofddirectie wist te wringen". Kool Agro Projecten, elders in 's- Gravenzande gevestigd, groei de als kool en op het eerste ge zicht was dat voor Voskamp- Vrijlandt, het oorspronkelij ke kassenbedrijf van de groep, een geschenk uit de hemel. Deze oorspronkelijke poot van de onderneming was in één jaar tijd van een miljoenen winst in de rode cijfers geko men door de ingeklapte kas- senmarkt aan het eind van de jaren zeventig. „In de topjaren was Voskamp in staat honderd hectare per jaar neer te zetten, maar moest vervolgens terug naar veertig hectare per jaar", vertelt de ex-werknemer. „De kassenpoot, die in de zo mer van 1979 ónder druk van huisbankier Amro moest reor ganiseren, werd qua omzet zwaar overvleugeld door de Agro Projecten. Deze bv groei de als kool en had in korte tijd een zeer goede naam opge bouwd in het buitenland. Die sterke veranderingen binnen zo'n korte tijd heeft men orga nisatorisch nooit goed kunnen opvangen. Voskamp en zijn rechterhand directeur Hofland waren van huis uit echte kas- senbouwers, die geen weer stand konden bieden aan Leendertse. Deze zeer ambi tieuze directeur, die vond dat „zijn" Agro Projecten voor rang moest krijgen, wilde de kassenbouw eigenlijk gewoon liquideren". Directeur Hofland is in alle stilte vertrokken en ook de Voskamp bleef niet lang meer. Oude Piet was toen al zwaar ziek nadat hij door een beroer te was getroffen op één van de buitenlandse rejzen. „Hij kon nog nauwelijks "lopen, ja soms met een stok, maar de meeste tijd zat hij in zijn rolstoel. Hij had natuurlijk geen greep meer op de zaak. Hij wilde wel, maar kon niet meer en leefde op het laatst als een kasplantje. Hij is naar huis ge gaan en niet meer op de zaak verschenen tot zijn dood op 8 december 1983. Hij is 62 of 63 geworden".^ Ziek Op „de zaak" was Piet Wan ders intussen binnengehaald als de directeur die orde op za ken zou stellen, vervolgt de ex-werknemer. Volgens hem had Wanders de ontwikkelin gen van korte afstand kunnen bekijken. Hij was namelijk di recteur van Alcomij, buurman en voor de helft eigendom van Voskamp. „Na de forse inkrimping die de kassenbouwpoot van Vos kamp moest ondergaan, sprak het vanzelf dat de Agro Pro jecten, tot dan nog gehuisvest aan de Einsteinlaan, binnen de poorten werd gehaald aan de Rijnvaartweg. Van toen af aan was Leendertse lijfelijk aan wezig op de zaak. Het boterde niet tussen Wanders en Leen dertse, op z'n zachtst gezegd. Knallende ruzies hebben we meegemaakt, gesmijt van deu ren. Agro ving de grote verlie zen in de kassenbouw op. De mensen van deze afdeling ke ken neer op de kassenafdeling. Er ontstond een heel ziek sfeertje. De laatste paar jaar ontstonden er echter ook bij Agro bijzonder hoge overhead kosten (allerlei soorten onkos ten, zoals personeel, voorraad red.). De vreemdste verhalen deden de ronde over Leen dertse. In het vliegtuig op een van zijn reizen naar het bui tenland hij eens iemand aan genomen die naast hem zat. Hij verklaarde later dat hij een begaafd verkoper had binnen gehaald. Die nieuwe man kreeg wel even een salaris van 125.000 gulden per jaar en een auto toe". „We hebben het nog veel bon ter meegemaakt. Wanders was op een keer van mening dat een sollicitant niet geschikt was voor de zaak. De volgende dag kwam hij die man toch te gen in de gang, aangenomen door Leendertse. Deze is een half jaar geleden uit zichzelf weggegaan en heeft ziph inge kocht in Agri Systems, een bv'tje in Schiedam. Waar schijnlijk zag hij de bui han gen". Piet Wanders heeft zich tot nog toe niet uitgelaten over de rol van de Amrobank in het debêcle van de Voskamp Groep. Het gesprek met de in middels ontslagen oud-alge meen directeur van Voskamp heeft plaats in de holklinken de, leeggehaalde directiekamer van Voskamp. In de bedriifs- febouwen heerst doodse stilte. >e zaak is opgeruimd, aange veegd en afgesloten. Alleen op enkele tafels slingeren nog bouwtekeningen die nooit af gemaakt zullen worden. Wanders, die er niet uitziet vanwege een stel enorme wal len onder de ogen, heeft een nieuwe bv opgericht die met dertig ontslagen Voskamp- werknemers de 120 stilgelegde projecten van Voskamp gaat afmaken. De vraag is nu, wat hij kan vertellen over de rela tie van de Amrobank met Vos kamp. Zoals bekend heeft Vos kamp zich verslikt in een om vangrijke order van Egypte voor de levering van een com plete kippenboerderij- en slachterij. De Nederlandse Crediet Verzekerings Maat schappij (NCM) wilde de risi co's van de order slechts dan verzekeren indien de Amro bank garant zou staan gedu rende de duur van het project. De Amro, die plotseling meen de dat de financiële basis van Voskamp wel erg zwak was, weigerde de voorwaarde te ac cepteren en vervolgens ging de order niet door. Met een schuld van dertig miljoen gul den bij de toeleveranciers en een even groot bedrag bij de Amro, kon Voskamp het, on danks winstgevendheid in de afgelopen twee jaar, verder vergeten. Amro Het merkwaardige feit doet zich voor dat de Voskamp Groep als gevolg van de nim mer gesaneerde schuldenlast, al jaren kampte met een zeer gering eigen vermogen. De Amrobank had derhalve nooit verrast kunnen zijn. Wanders antwoordt dat de re latie tussen banken en onder nemingen niet alleen een kwestie van geld is. „Er ont staat op den duur een vertrou wensrelatie en dat draagt er vaak toe bij dat de bank zich niet plotseling terugtrekt als de zaken slecht gaan. Maar waar de bank zijn grenzen trekt, weet je nooit. Op een ge geven moment bepaalt de raad van bestuur van een bank dat nieuwe risico's onaanvaard baar zijn. En dan gaat de stek ker eruit". Volgens Wanders is die grens blijkbaar bereikt toen de Am robank tien miljoen gulden op tafel moest leggen, als garantie voor de opdrachtgever. „Triest maar waar". „Wij rekenden op een winst van twaalf miljoen gulden op deze order. Dan zouden we terug zijn in de race". Gé Frielink, bestuurder bij de Industriebond FNV, is nauw betrokken geweest bij het fail lissement van Voskamp. Hij heeft zo zijn eigen gedachten over de rol van de huisban kier. „De Amrobank wilde waar schijnlijk al veel eerder van Voskamp af. De zaak liep al lang slecht, er waren ruzies en er bestond rancune over de diepe val die de onderneming had gemaakt. Piet Voskamp had in zijn laatste jaren bij het bedrijf in 's-Gravenzande een huissie van twee en een half miljoen gulden neergezet. Toen hij overleed, moest zijn vrouw verhuizen, want de vil la bleek eigendom van de Amro. In die tijd zat de bank dus al tot over z'n oren in Vos kamp verstrikt. Ik denk dat de bank net zo lang heeft ge wacht met eruit stappen, tot dat hun risico's het kleinst zouden zijn". „De NCM doorzag dat spel en heeft de Amro vervolgens uit de tent gelokt door aan de dekking van de order de voor waarde te verbinden, dat de Amro kredieten zou blijven verschaffen gedurende de loop van het project. Mij ging een licht op toen Voskamp plotse ling een andere contactper soon kreeg toegewezen bij de Amro. In de loop der jaren heb ik dat meer gezien. Als de banken dat doen, kun je fail lissementen verwachten", al dus de vakbondsbestuurder. Familie Volgens Frielink zijn tot nog toe nog veel zaken niet boven water gekomen. Zo is het con tract tussen Egypte en Vos kamp getekend in april '84, „Maar toen had Voskamp al moeten aanvangen met de uit voering". „Er is niet voor niets in het Westland een enorme roddel gaande over dit bedrijf. Iedereen weet dat de familie er van alles mee te maken heeft. Het is niet voor niets dat Langenveld, de voorzitter van de ondernemingsraad, in de afgelopen weken enkele ma len zeer indringende waar schuwingen heeft ontvangen dat hij z'n bek moest houden. Anders zou hij nooit en te nimmer meer aan de bak ko men in het Westland". Nogmaals de ex-werknemer: „Voor het personeel zijn die laatste jaren bijzonder schrij nend geweest. Er was een voortdurende haat en nijd, lange gezichten, knallende ru zies. De top liet dat maar wat aarrrommeien. Een paar maan den geleden kwam ik een oud collega tegen op straat. Hij zei toen al, als die order van Egypte niet doorgaat, dan kunnen we het schudden bij Voskamp. Hij zei: „Joh, als er nu iemand aan de poort staat die een andere baan voor me heeft, ga ik zo mee. En dan kijk ik niet eens meer om HENK ENGELENBURG Het Vossehol is de aardige naam voor deze riante villa die Voskamp in 's-Gravenzande liet neerzet ten. De peperdure materialen voor de inrichting werden van over de hele wereld aangesleept. „Want oude Piet wilde altijd iets aparts", aldus een werkster die ooit bij de familie in dienst was. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het wegvallen van investeringssubsidies (WIR) voor verliesgevende be drijven vanaf 1 januari 1986, zal voor wat de scheepsbouw betreft gecompenseerd wor den. Ambtenaren van Verkeer en Waterstaat en Economische Zaken werken daartoe aan een speciale regeling. .Minister Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat) heeft dit de Kamer laten weten in een rap port over de Investerings pre mieregeling zeescheepvaart (IPZ). De premie is een soort WIR. De subsidie beloopt vijf jaar, 2,1 procent per jaar. In 1984 zijn met behulp met de IPZ 37 nieuwe schepenge bouwd ter waarde van ruim 1,3 miljard gulden. Er ontston den 1150 arbeidsplaatsen. De bewindsvrouwe zegt dat daar mee minder in de scheeps bouw geïnvesteerd is, dan in 1984 werd verwacht. Geschat was dat de IPZ investeringen tot 1,6 miljard gulden zou ge nereren. De slechte gang van zaken in de scheepsbouw wijt de minis ter aan de situatie op de we- In 1985 is tot nu toe IPZ toege kend op investeringen ter waarde van één miljard gul den. Voor het hele jaar wordt een investeringspeil van 1,7 miljard gulden verwacht. reldmarkt. In de grote han delsvloot daalde het aantal schepen met vijf procent tot 146. De kleine handelsvloot bleef in 1984 op het peil van 1983. De vlootomvang is daar mee wel kleiner geworden. Smit-Kroes zegt echter dat de vloot tegelijk moderner is ge worden en een grotere concur rentiekracht heeft. AMSTERDAM De banken willen een proef beginnen met de chipcard. Het is nog niet bekend hoeveel mensen en hoeveel winkels aan de proef zullen meedoen, zo heeft de Raad voor het Betalingsver keer, een overlegorgaan van de gezamenlijke banken, giste ren bekend gemaakt. Een chipkaart is een plastic betaalkaartje, waarin een klei ne computer in de vorm van een chip is ondergebracht. Te goeden worden opgenomen door de kaart in een speciale bankcomputer tot een bepaald bedrag „op te laden". Als met de kaart betaald wordt, wor den de bedragen automatisch van de kaart afgeschreven. Zodoende functioneert de chipkaart als een elektroni sche portemonnee. BRUSSEL De Europese Ge meenschap heeft gisteren een nieuwe stap gezet in de tussen de Gemeenschap en de Vere nigde Staten woedende „spag- hetti-oorlog". Een woordvoer der van de EG-commissie maakte bekend dat er in de eerstkomende dagen een ver hoging te verwachten valt van de exportsubsidies op Europese deegwaren die naar de Vere nigde Staten worden geëxpor- i teerd. Die zullen opgetrokken^ worden van 20 naar 35 gulden per 100 kilogram. Met die 35 gulden zullen de Europese exportsubsidies zich weer op het niveau van begin juli van dit jaar bevinden. Ze werden toen teruggeschroefd in het kader van een „wapen stilstand" in de „spaghetti-oor- log" die vier maanden (tot 1 november) heeft geduurd. Een aantal maanden geleden dreigde Washington met een aanzienlijke verhoging van zijn douanerechten op Europe se deegwaren. De Amerikanen zijn namelijk boos over de voorkeursbehandeling die de Gemeenschap geeft aan im porten van citrusfruit uit de landen rond de Middellandse Zee. Die importen in Europa schaden volgens Washington de Amerikaanse fruitexporten naar de EG. De gemeenschap heeft dat Amerikaanse verwijt nooit geaccepteerd. Ze stelt dat de preferenties voor de Medi terrane landen passen in het Europees ontwikkelingsbeleid. Toch wilde de gemeenschap de Amerikanen wel iets tege moetkomen. In afwachting van een regeling van het ge schil verlaagde ze begin juli haar uitvoersubsidies op deeg waren naar de Verenigde Sta ten. Eind oktober bleek dat het handelsgeschil niet kon wor den bijgelegd. De Amerikanen verhoogden daarop hun im portheffingen op Europese deegwaren aanzienlijk. Voor die deegwaren waarin eieren zijn verwerkt ging de Ameri kaanse heffing van één naar 25 procent en die voor deeg waren zonder eieren steeg zelfs van één naar 40 procent. De Europese tegenstap volgde onmiddellijk. De Gemeen schap trok haar douanerech ten op verse Amerikaanse ci troenen op van acht naar 20 procent en die op Amerikaan se ongepelde noten van acht naar 30 procent.' De laatste stap die de Gemeenschap nu dus gezet heeft, is dat zij haar uitvoersubsidies op deegwaren naar de Verenigde Staten weer heeft opgetrokken tot het niveau van voor 1 juli. hoofdfondsen Akzo A.B.N. Alreota Buhrm.Tel 65 beurs Ml beurs 8-11 105,30 106.50 276.50 276,50 127,60d 128.30 beurs 7-11 beurs8-11 79.80 80,00 218,00e 221,50 184,20 185,00 Eteevter-NDU Fokker FrieschGr.H. Glsl-Broc. Heineken Heineken H. Hol.Bel.Gr. 119.00 114.20 171,50 147.50 79,50 59,00 242,50 189,50 168,50 120.00 115,00 170,50 148,00 79,00 59,20 244.50 188,80 169,00 130,50 73,20e Pak hoed Hold. 79,90 52,40 79,50 78,40 52.90 79,10 135,40 71,80 72.40 47,10 47,20 360,00 361,50 250,00 251,00 31,20 31,10 226,20 226,20 93.60 93,30 overige aandelen beurs7-11 beurs8-11 BAM^HoWrng Balen burg BorsumyWehry BoskalisW. BraatBouw 134,50 98,00 58.80 270.00 136.50 98,00 58.90 748,00 743.00 180,00 175,50 234,00e 235,00 207,00 103,50 482,00 40.20 654,00 230,00 16.00 211,00 228,00 228,00 175,00 171.50 Chamotie Unie Cindu-Key Claim Indo CredLBN Delt-My 1415.00 1410.00 488,00 491.00 2710.00 2710,00 183,80 184,80 67.00 67,20 emba"0 ErtkshokL Gamma Holding 107,00 118,50# 168,00 GieaservdeM GoudsmrtEd. Grasso's Kon. G Tl-Holding 60.20 183,00 23.90 195.00 50 50 147.00 75.00 169.00 62.00 48.00 88,70 226.50 226,50 NAGRON NBMBouw NEOAP Nyv-TenCate OTRA PaJembang PaJthe Pont. Kon. Pored. Fles Proost en Br. Riva(cert) Rommenhoefler Sanders Beh. Texl.Twenthe Thomassen Dr.-V. Tw.KabelHold Tw enGudde Ubblnk Ver Glasfabr. #VMF-Stork Verio VRGGem.Bez. Wegener's Westhaven Asd WoltersSamsom Wyers beers7-11 beurs8-11 54.00 54,70 160,00b 37.10d 37,50 10,40 10,40 116,80 118,00 129.90 129.90 7960.00 7990,00 188,00 187,60 157.00 156,00 96.50 96,00 209,00 215:50 146,00 146,00 116,00 117,00 58,50 58.50 122,30 122,50 87,00 90,006 443.00 442,50 190,00 189,00 29,00 29.00 417,00 415,00 2100,00 2080,00 2100,00 2070,00 1250,00 1245,00 117,00 119.00 39,80 40,00 587,00 581,00 217,50 219,80 55.20 55,20 41.90 42,10 274,50 274,50 135,00 132,00 53" 00 60,00 165,40 580,00 243.50 72,50 107,80 60,00e 165,40 585,00 243.50 77.00 105,50 64,00 61,90 321,00 321.00 294.00 300,00 61,00 62,50 23,90 202.00 48,50 143.50 73,00 170,30 83,00 50,30 89,50 beleggingsfondsen HunlerDpr. IHCCaland Industr My America Fund 445,00 439,50 82,50 82.50 29,00 82,00 29,50 Moeara Enlm M.EnanOB-cerl M.EntmWKert Mulder Bosk. Mynbouwk.W. 214.50 214.50 90.00 90.00 10.00 12.50e 800.00 805.00 10100.00 10050,00 2220.00 2220.00 88.80 88.001 108.006 110.50 BOGAMU Chemical Fund Colon. Growth Goldmines) 1) Obam.Bdegg. Old Court D. OrcoAustr.M. RentaJentBel. Rentef.Ned.W. RentotaalNV Sd/Tech Technology F. Tokyo PacH. Vance.Sanden 198,00 199,00 277,00 276.00 32.20 31.80 139.20 139.20 152.90 153.00 27.90 28.00 29.70 29.80 8.006 9.00e 1055.00 1065.00 36.50d 36.50 170,00 171,00 53,00 53,20 1157,50 1157,50 104,90 105.50 26,40 26,40 10,85 11.05 33,30 33,40 144,00 144.00 17,00 17,00 87,10 67,10 43,50 43,00 178,50 175,00 beurs7-11 beurs8-l1 beurs7-11 beursMI 2.25NL81-88 2.00NL81-91 2.00NL81-88 75NL81-91 .50 NL 80-90 50NL81-91 50NL81-92 50 NL 82-92 125NL81-96 1.25NL82-92 00NL81-88 .00 NL 82-92 0.75NL80-95 0.75NL81-91 0.50NL80-00 50 NL 82-92 0.50NL82-89 025NL80-90 0.25NL80-87 0.25 NL 82-92 I000NL8O-9O 10.00NL82-92 10.00NL82-69-1 10 00NL82-89-2 9.50NL76-91 9.50NL76-86 9.50NL80-95 9.50NL83-90 9.25NL79-89 9.00 NL 79-94 9.00NL83-93 8.75NL75-90-2 8.75NL 76-96 8.75 NL 70-94 8.75 NL 79-89 8.75NL84-94 8.50NL75-91 8.50 NL 78-93 8.50NL78-89 8.50 NL 79-89 8.50NL83-94 8.50NL84-94-1 8.50NL84-94-2 8.50NL84-91-1 8.50NL84-91-2 8.50NL 84-91-3 8.25NL76-97 825NL77-92 8.25NL77-93 8.25 NL 79-89 8.25NL83-93 8.25NL84-94 8-25NL85-95 8.00NL69-94 8.00NL70-95 8.00 NL70-85-3 8.00NL71-96 8.00NL76-91 8.00NL77-97 8.00NL77-87 8.00 NL 78-88 8.00 NL 83-93 8.00 NL 85-95 7.75NL71-96 7.75NL 73-98 7.75 NL 77-97 7.75NL77-92 7.75NL82-93 139.80 118.40 110,60 115,00 108,20 113,55 110,70 114,00 116.40 116,40 121,50 116.35 107,40 116.20 113,70 139,60 118,40 110,60 115,00 108,20 113,55 116,30 116,30 121,50 116,20 107,40 116,10 124,30 113,30 108,20 122,10 122.10 108,20 108.20 112.50 112,40 106,50 106,50 113,50 104,70 102,30 107,00 112,70 105,10 106,00 109,60 100,00 103.50 104.90 105,10 104,00 103,20 103,90 107,50 107,50 112,50 109,10 105,90 105,90 103,60 103,60 103,40 103,40 104,60 106,70 107,30 100,00 100,00 100,00 107,80 112,70 105,10 106,00 105,10 109,30 100.40 103.20 103,90 107,40 107,40 112,20 108.90 105,70 105,70 103.60 103,60 103,40 103,40 104,60 106,70 107,25 7.75 NL 85-00 7.50NL69-94 7.50NL71-96 7.50 NL 72-97 7.50 NL 78-93 7.50NL78-88-1 7.50 NL78-88-2 7.50NL83-90-1 7.50 NL83-90-2 7.50NL84-00 7.50 NL 85-95 7.50NL85-295 7.20NL72-97 7.00NL66-91 7.00NL66-92 7.00 NL 69-94 6.75NL78-98 6.75NL185-95 6.75NL285-95 6.S0NL68-93-1 6.50NL68-93-2 6.50NL 68-94 6.25NL66-91 6.25NL67-92 6.00NL67-92 5.75NL65-90-1 5.75NL65-90-2 5.25NL64-89-1 5.25NL64-89-2 5.00 NL 64-94 4.50NL59-89 4.50NL60-90 4.S0NL63-93 "4.25NL60-90 4.25NL61-91 4.25NL63-93-1 4.25 NL63-93-2 4.00NL61-86 4.00NL62-92 3.75NL53-93 3.50NLSI47-87 3.50NL56-86 3.25NLB48-98 3.25 NL 50-90 3.25NL54-94 101,50 101.10 loiiso 102,30 103,20 102,60 103,30 102.90 103,00 103.10 100.80 99,40 98,50 97.90 98,00 98,30 97,30 97,80 94,70 97,30 95,20 94,10 95,50 95,40 94,90 94,30 98,80 94,10 93,10 97,15 98,70 90,90 94,10 93,30 101.10 101,10 101,50 102,40 103.30 102,70 102,90 102,90 100.80 100,90 98,80 98,90 08,90 99,10 99,40 98,50 97,80 97,70 98,30 97,30 97,80 95,00 97,30 94,30 98,80 94,10 93,10 97,20 98,70 90,90 buitenlands geld 100.00 100,60 103,15 100,00 100,60 103,15 103,30 103,30 Amerikaanse dollars Engelse pond Belgische fr. (100) Duitse mark (100) i Ital. lire (10.000) Port. escudo (100) 102,80 102,80 105,20 105,80 100,90 105,20 105,60 100,90 Noorse kroon (100) Deense kroon (100) Oostenr. sch. (100) Spaanse peseta (100) Gr. drachme (100) Finse mark (100). J.Slav. Dinar (100) Ierse pond 35.75 38.75 134,75 139,25 35,75 38.75 35,75 38,75 50.25 53,25 0,50 1,20 3.34 3.64 beurs van New York Canadian pacific hewlett-pack. Ic. Indus Inco ltd. 43 7/8 3/4 57 7/8 601/2 3/4 2 3/4 5/8 21 7/8 15 3/4 3/4 14 1/4 47 1/2 12 1/2 1/4 37 5/8 5/8 41 5/8 7/8 43 7/8 5/8 34 3/4 5/8 61 1/2 3/8 44 7/8 3/4 52 7/8 47 3/8 1/2 61 1/4 1/8 67 1/8 3/4 27 1/8 1/4 32 royal dutch sears roebuck sfe-south.pac. united technolog westinghouse woolworth 132 1/8 132 1/2 7 5/8 7 7/8 33 1/2 33 5/8 17 7/8 17 1/8 68 3/8 68 3/4 117 5/8 119 1/4 30 1/8 30 1/4 52 1/2 52 3/8 47 3/8 47 1/4 62 1/8 62 1/8 35 3/4 35 7/8 51 1/8 50 5/8 38 1/4 38 5/8 122 1/4 122 1/4 23 3/8 231/4 26 5/8 26 1/4 40 5/8 40 5/8 42 3/4 43 52 3/8 521/4 Omzet 127.361.100 hoger

Leidse Courant | 1985 | | pagina 8