Flodderwerk van BBC rond dood Marilyn Monroe ■RADIO/TELEVISIE CeidócSomcmt VRIJDAG 8 NOVEMBER 1985 PAGINA li Kate Bush in Countdown HILVERSUM „Ik moet iets hebben om over de praten. Het is zinloos om halverwege een in de maak zijnde elpee over dat produkt al iets los te laten. Voor mij is een langspeler een eeuwig veranderend produkt dat pas zijn definitieve vorm heeft wanneer hij in de winkel ligt", is de simpele,ver klaring van Kate Bush op Adam Curry's vraag waarom het zo rustig is geweest rond de Engelse zangeres. De 'Countdown'-presentator reisde voor het gesprek met een filmploeg naar de dansstudio van Kate in het landelijke Kent om met de componiste een aantal onderwerpen aan te snij den, die zo blijkt bij het bekijken van de ongemonteerde vide o-opnamen. vooral de vragen blijken te zijn van de producer. Het tweetal zit wat schuchter en naar later blijkt, met het koude zweet in de handen naar elkaar te kijken tijdens de opnamen en tot een echt gesprek komt het niet. Adam blijkt hier de grote schuldige te zijn. Hij moet de cursus 'interview- -techniek' met dikke onvoldoenden hebben beëindigd. Zo is hij veelal langer aan het woord dan Kate, is hij niet altijd even verstaanbaar, heeft hij zijn interview slecht voorbereid (Adam: „Wat is de rol van je broer9". Kate: „Welke broer be doel je?". Adam: „Heb je meerdere broers?". Kate: „Ja, twee") en stelt hij een duidelijke vraag om die vervolgens in dezelfde zin van zoveel onduidelijke toelichtingen te voorzien, dat nie mand de vraag meer begrijpt. Als televisie-kijker zul je daar weinig van merken. Daarvoor is het gesprek dat morgen in „Countdown" is te zien (Ned. I om 19.00 uur) veel te kort (on geveer vier minuten). Bovendien spreekt Adam, wanneer Kate een kop thee is gaan drinken, een aantal vragen gewoon opnieuw in en dat verklaart tevens waarom vraag en ant woord in „Countdown" niet altijd even goed op elkaar aan sluiten. Dat JCate, die onder alle omstandigheden uiterst be leefd blijft, met aardige wetenswaardigheden strooit, wordt ook duidelijk uit die ongemonteerde video-opnamen. Zo zegt ze over God, die regelmatig in haar teksten terugkeert: „Voor mij is God vooral een heel symbolische kracht, die niet aan een godsdienst toebehoort. Hij is de steun en toeverlaat van heel veel mensen". Kate verhaalt ook over haar liefde voor hoorspelen en klas sieke muziek en bekent niet zo heel veel naar de huidige stro mingen in de popmuziek te luisteren. Als ze een zanger voor een duet zou mogen uitkiezen werd dat waarschijnlijk Brian Ferry („die heeft zo'n fantastische stem") of (opnieuw) Peter Gabriel. Terwijl de video-opnamen even zijn gestopt, praat ze over het probleem dat haar katten geven. Kate: „Als je een kat hebt, is het moeilijk om de kattenharen van je kleren te houden". Het interview krijgt een muzikaal staartje met de vertoning van de videoclip van haar nieuwe single „Cloudbusting", ge ïnspireerd door het eigenlijk heel trieste „Book Of Dreams". Wie een langer interview met de zangeres wil zien, moet zon dag 24 november naar Music Box kijken Dan staat Kate cen traal in „The Sunday Special" (om 11.00, 17.00, 23.00 uur). HANS PIËT Een maand lang Hoornik bij NCRV HILVERSUM In de maand november staat Literama, het lite raire radioprogramma van de NCR V-radio, in het teken van het leven en werk van Ed Hoornik (1910-1970). Centraal staan vijf pro gramma's waarin de luisteraar op vijf verschillende manieren een ontmoeting kan hebben met Ed Hoornik, namelijk door middel van de Literama-kwis „Vondel had een kousenwinkel" en door ge sprekken met respectievelijk Mies Bouhuys, Harry Mulisch, Cees Nooteboom en Pierre H. Dubois. Daarnaast zullen in een aflevering van „Literama-donderdag" nog niet eerder gepubliceerde gedich ten van Ed Hoornik gelezen worden, die Mies Bouhuys heeft opge nomen in haar boek „Het is maar tien uur sporen naar Berlijn" (onlangs uitgekomen bij Meulenhoff). waarin zij ook het verhaal vertelt van haar leven met Hoornik. In een andere aflevering van „Literama-donderdag" leest Henk van Ulsen Hoorniks lange gedicht „De vis" Bovendien zal er van 4 november t'm6 december in de NCR V-studio een Ed Hoornikten- toonstelling te zien zijn. De uitzendingen zijn op Hilversum 4, af wisselend om 16.00 en om 21.30 uur. KRO biedt jonge journalisten plaats HILVERSUM Op 1 november werden bij de KRO acht jonge journalisten aangesteld. Het gaat om tijdelijke banen die het resultaat zijn van de onlangs doorgevoerde arbeids tijdverkorting. Voor vijftig procent maakt de ingeleverde prijscompensatie van de omroepmedewerkers dit project financieel mogelijk. De andere helft van het geld komt uit eigen KRO-middelen. De journalisten gaan twee jaar rouleren over respektieve- lijk de radio- en televisiedienst, Studio en Mikrogids, tele tekst en de dienst externe en interne kontakten. Na afloop van de tweejarige periode zal een aantal „kennismakers" bij de KRO kunnen blijven, in vaste dienst of op free-lan- ce basis. De nieuwkomers hebben verschillende achtergronden. De meesten van hen beschikken over enige journalistieke er varing. HILVERSUM Als de BBC staat voor gaaf journalistiek werk, dan gaat zij nu toch de mist in met Marilyn Monroe, maandag op VOO-tv op Ned. II om 20.15 uur. De overwe ging van de Grand Jury een nieuw onderzoek in te stellen naar de omstandigheden, waaronder Marilyn Monroe stierf in augustus 1962 na een overdosis slaappillen en lang durig coma. bracht de BBC tot de stap de rechter voor te blij ven. Zij zocht met medewer king van Amerikaanse tv- maatschappijen zelf naar ge tuigen en zet hun uitspraken op een rijtje onder de titel „Say goodbye to the presi dent", een titel waarmee de misleiding al begint. Dit zou haar laatste uiting ge weest zijn volgens de een, vol gens de ander niet meer dan de ruis van haar laatste adem. In elk geval heeft Marilyn enige uren thuis in coma gele gen voor zij in het ziekenhuis terecht kwam. In die uren zouden de Kennedy's, presi dent John en minister van jus titie Bobby, de sporen hebben uitgewist van haar beraamde dood, want die beide Kenne dy's zouden een verhouding met haar hebben gehad. Bei den overleden kunnen zij zich echter niet meer verweren. Bovendien gingen intussen vier kroongetuigen uit het le ven van Marilyn dood. Dit levert een documentaire op van tegen elkaar weg te strepen uitspraken, waarin zwaar wordt getild aan vooral de belastende verklaringen. Die krijgen bovendien sugges tieve beelden mee. Dat werkt als volgt: uit het archief komt een flard van een verkiezings toespraak van John Kennedy, waarin hij zijn volk vraagt om „hand and help". Dit onmid dellijk gevolgd door een frag ment uit een Broadway-show van Marilyn, waarin deze zich in de armen van willige man- stort. Volgens de docu- Gold Marilyns laatste adem een president Johnny? mentairemakers converseer den Kennedy en Marilyn hei melijk en met stille wenken met elkaar via in het openbaar gedane uitspraken en liedtek sten. Bovendien zouden die twee regelmatig met elkaar hebben gebeld. De bandjes hiervan zijn echter onvind baar. Op Kennedy's verjaar dag zong zij bovendien „Happy birthday to you" met het kin derlijke stemmetje van een toen al door haar zenuwen aangetaste labiele vrouw. zucht of een laatste groet aan Maar op meer feestjes op rege ringsniveau treden in Ameri ka sinds jaar en dag artiesten op- Rechter John Bates, vriend van John, vertoefde die nacht ten huize van de Kennedy's en liet weten John die nacht geen moment gemist te hebben. Aan die verklaring mag je hechten, omdat die komt van een man met gezag. Niet min der zwaarwichtig worden ech ter de verhalen genomen van een dienstmeisje en van zich gewichtig voordoende particu liere detectives, van wie niet helemaal zeker is dat die vrij waren van invloeden van Jim my Hoffa, destijds de machtige vakbondsleider met criminele contacten, die het o.a. zwaar te verduren kreeg van Bobby, toen deze als minister van jus titie definitief wilde afrekenen met de macht van de Ameri kaanse onderwereld. Dat persoonlijkheden in de Amerikaanse publiciteitswe- reld hebben verteld en aange toond, dat geen enkel bewijs van de betrokkenheid der Kennedy's in de dood van Ma rilyn boven weater is geko men, dat behalve in de roddel pers bruikbaar zou zijn in een serieus onderzoek, daaraan gaat de BBC voorbij. BBC-tv had zelf blijkbaar wei nig vertrouwen in deze docu mentaire. Haar normale stijl van werken, nuchter feitenon derzoek, liet zij los en stelde daarvoor in de plaats de Ame rikaanse suspense, het kunst matig oproepen van spanning. Zij zocht vooraf zelfs geld schieters om de kosten te dek ken, mogelijk uit angst dit pro dukt moeizaam te kunnen ver kopen. VOO-tv stortte op dringend verzoek bij voorbaat 7000 dollar en maakt zich als medeproducent mede verant woordelijk voor dit van insi nuaties en loze beweringen aan elkaar geplakte produkt, waarin de spanning wordt op geklopt door regelmatig geloei van politiesirenes en verstolen getelefoneer als te doen ge bruikelijk in zoveel Ameri kaans flodderwerk. TON OLIEMULLER ^Nederland^ NEDERLAND 1 AVRO 16.00 Ik zag twee beren, kleu terprogramma 16.15 Bas Boris Bode (1). twaalf delige Duits-Nederlandse tv-serie 16.40 Wordt vervolgd, strip- en tekenfilm-magaiine 17.10 Ontdek Je plekje. Afl.: Zutphen 17.20 AVRO* kies Clip NOS 17.30 V?6-Journaa1 AVRO 17.46 AVRO's Toppop, met Kas van lersel 18.15 AVRO's Bridgectirsus (3B) TELEAC 18.25 Grafische technieken, voorlichtingsprogramma 18.40 Biotechnologie, voorlich tingsprogramma AVRO 18.55 m De Fabeltjeskrant 19.00 Minibios 19.15 Ruud en Léonle, praatpro gramma met Ruud ter Weyden en Leonle Sazias NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 ffi De Brekers, comedy serie. Afl.: Sterallures 21.00 Televizier Boekenprijs 1985, rechtstreekse uitzen ding vanuit de RAI in Am sterdam. waar voor het eerst de uitreiking van de Televizier Boekenprijzen plaatsvindt. Presentatie: Ruud ter Weijden 22.20 AVRO's Actualiteiten, met om 22.20 Televizier waarin aandacht voor het invullen van tiendui enden vacatu res. Daarbij wordt de rol van de overheid, de werk gevers en de werknemers belicht. Om 22.50 Televi zier Den Haag en om 23.00 Sportpanorama 23.10 M.A.S.H. Amerikaanse se rie. Afl.: Zonder verdoving 23.35 Karei van de Graaf, praat programma over de be trokkenheid van verpleeg kundigen bij euthanasie 00.05 Tine, gedichten en verha len door Tine Ruysschaert NOS 00.12 Journaal AVRO 00.17 Tennis: Becker Lendl. Samenvatting van de de monstratiewedstrijd tus sen Boris Becker en Ivan Lendl. die dinsdag j.l. werd gespeeld in Den Bosch 00.55-01.10 Open Dames Kam pioenschappen tennis van Nederland, samenvat ting NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort 18.30 Sesamstraat 18.45 EJeugdjournaal 19.00 Journaal 22.30 22.45 KRO Bollie en Billie, tekenfili Zeilen rond de wereld serie over een Westdi gezin, dat gedurende aantal jaren rond de reld zeilt The Lion in the winter, gels filmdrama uit 19| van Anthony Harvey o\ de intriges en strubbeli gen rond de troonopvi ging van Koning Hendril tegen het einde van de 11 eeuw. Met o.a. O'Toole, Anthony Hopkij en Katharine Hepburn Gesprek met de ministens president NOS Journaal IKON Daar sta ik voor (2). briek waarin mensen hb 23.28 23.30 23.35 EUROPA TV I Programma overzicht Tic Tac. Kleuterprogramma l Bolke de Beer A champion and a child Sportreportages Europees weerbericht World Watch. Nieuwsp gramma Adamo a Olympia, muziekpi gramma Yankee Samurai, document Messidor, speelfilm World Watch, nieuwsp gramma Europees weerbericht avond: Het al dan niet galiseren van euthanat Presentatie: Erik Jurgens Wilde ganzen NOS Nieuws voor doven KRO Een heel leven voor je vie devant soi), Fran speelfilm uit 1977 Moshe Mizrahi. Met Sim ne Signoret, Claude Dau hin e.a. Madame Rosa, e prostituee van Joodse komst, verleent een aan kinderen, 'vergissing* van vroegere collega's, o derdak. Onder hen beviri zich de 14-jarige jong Momo, een jongen Arabische afkomst wie moeder door haar echte noot is vermoord met Rosa een speciale ba heeft 17.00 The Professionals, herh few 17.50 Kuifje: De krab met de gultMl*!- scharen 18.50 Diff'rent Strokes, afl.: Parel have rights too 19.15 Cartoons: Woody Woodpfl" ker 19.30 Het Huis 20.05 Who's the Boss, afl.: Gu«-- who's coming forever 20.30 Psycho II 22.20 Bridges at Toko Ri 00.00-01.35 Soldier of the Night 18.10 18.20 18.25 18.30 19.45 20.10 20.15 Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Plons, kleuterserie. Afl.: De Emma en Opa, kinderserie Basale en Adriaan (herh.) Juke Bok Star Trek, Amerikaanse SF-se- r>e over de belevenissen van de USS Enterprise Afl De verdelger. Met: William Shat- ner. Leonard Nimoy, DeForrest Kelley e.a Uitzending door derden. Pro gramma van de Socialistische Omroep Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Weerbericht De Verdachten (slot). Vierdeli ge documentaire-serie. Afl. 4: De afloop. Wie was nu precies verantwoordetijk voor de aan houding en de wegvoering van de verdachten? Welke invloe den had die wegvoering op de latere collaboratie van sommi ge verdachten? Kunstrijden op de schaats (2). Reportage van de kampioen schappen die begin dit jaar plaatsvonden in Goteborg Boekenbeur8nïeuws Fundamenten. Afl.: Europalia Spanje, een gesprek met Fer nando Savater. De laatste ja ren heeft het Spaanse intellec tuele leven een vernieuwings proces doorgemaakt. Jonge fi losofen ondervragen nu 'de politiek', de'moraal, het recht en de rechtspraak. Fernando Savater is bij uitstek de Spaanse denker die zich aan sluit bij het hedendaagse Euro pese denken. Frans Boenders spreekt met hem n.a.v. het Eu- ropalia-Colloquium 'Spanje en het hedendaagse denken' Journaal en Coda: 'De kinde ren var» Estremadura' van Ra fael Alberti 19.00 1 Week sport, magazine met hoogtepunten uit de afgelopen week 19.30 Juke Box 19.37 11 11 11 aktie. Overzicht van de projecten 19.42 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Weerbericht 20.15 Videomatch, videospelletjes met Marleen Gordts 20.25 Een jaar van alle gevaren (The year of living dangerously), Au stralische speelfilm uit 1983 van Peter Weir. Met Mel Gib son, Sigourney Weaver, Bill Kerr e.a. Guy Hamilton is een jonge journalist die voor het eerst naar het buitenland ge stuurd wordt: Djakarta. Hij is getuige van sociale en politie ke misstanden in het land on der Soekarno. Onderwijl be gint hij een verhouding met de ambassade-attaché Jill 22.20-23.20 Première-extra, film- nieuws met Jo Ropcke RTBF 1 Mel Gibson speelt de rol van Journalist Guy Hamilton in 'Een jaar van alle gevaren' (The year of living dangerously). BRT 2 om 20.25 uur. 17.50 Carrefoura, gevarieerd kinder programma 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.27 Quick et Ftupfce, tekenfilmse- 19.30 Journaal 20.15 Contact 20.20 Espionne, tafs-toi, Franse tv- serie met Grace de Capitani, Charles Denner, Sophie Gri- maldi e.a. Regie: Claude Bois- sol. Afl.: Fantasmagoria 21.20 L'incorrigible, Franse speel film uit 1975 van Philippe de Broca naar de roman van Alex Varoux. Met: Jean-Paul Bel- mondo, Geneviève Bujold, Ju- lien Guiomar e.a. Nog maar net is Victor ontslagen uit de gevangenis of zijn vriend Raoul stelt hem een nieuwe kraak voor Victor bruist van energie en heeft er echt zin in 22.55 Uitzending in verband met het Ontwikkelingswerk in de Derde Wereld 23.45 Journaal MUSIC BOX/TV 5 16.00 (^Muziekprogramma's. Edwi- na (16.00) en 'First Sight' met Simon en een popartiest (17.00) en 'Gaz Bag' met een interview met Richard Jobson (The Armoury Show) (18^00). 19.00 Kinderprogramma 19.22 Une mère rusae, tv-film naar een roman van Alain Bosquet over de omzwervingen van een Russische immigrantenfamilie in de jaren twintig 20.48 Thalaesa, informatief magazi ne met een reportage over de WK onderwater-vissen 1985 op de Balearen 21.13 Decibels de nuit, poppro gramma met de Afrikaanse muzikant Toure Kounda 22.00 Nieuws 22.30-01.00 [^Muziekprogramma's. Herhalingen. Edwina (22.30), 'First Sight' (23.00) en 'Gaz Bag' (00.00). d Ondertiteling via TeleTekst. E Uitzending in stereo. C Zwart/wit-uitzending. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 15.10 Der etememe F1u6, tv-film met Cora en Mark Néter, Peter Roggisch e.a. Regie: Thorsten Nater 16.50 ARD-Sport extra. WK kunst- turnen vanuit Montreal. Finale dames-teams 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.25 c WWF-Club 19.58 Heute kn Ersten 20.00 CC Tagesschau 20.15 Geld oder Leben (La bourse et la vie). Durts/Frans/ltaliaanse speelfilm uit 1966 Met o.a Heinz Rühmann, Femandel en Jean Poiret. Regie: Jean-Pierre Mocky Directeur Pelepan heeft hard een miljoen nodig. Aangezien hij het persoonlijk niet bezit, vraagt hij twee em ployés het van de firma-reke ning te halen. Deze onervaren types maken er een potje van 21.45 Pluaminus) economisch maga- 22.30 Tageathemon, met een repor tage uit Bonn 23.00 Die Sportecfcsu, met o.a. WK kunstturnen in Montreal 23.25 Moment mat, discussiepro gramma vanuit Munchen waar in kijkers zelf aan het woord komen. Aansl.: Tagesschau en Nachtgedanken. overweging door Hans Joachim Kuten- kampff DUITSLAND 2 Freizeit, reportage over 150 jaar Duitse spoorwegen Heute Cl Valer der Klamotte, slap stickfilmpjes. Afl.: Die fremde Braut am Boden Riick-Show 1972, schlagerfes tival gepresenteerd door Hugo Egon Balder. Met: Anita, Mary Roos. Tony Marshall. Mouth MacNeal e.a. Programma-overzicht Heute Auslandsjournal, reportages van buitenlandse correspon- Der Alte, Duitse politieserie. Afl. De zoon. Met: Siegfried Lowitz, Michael Ande, Jan Hendriks e.a. Tijdens een geld transport stuiten chauffeur en bewakers op een wegomlel- ding. Deze blijkt te leiden naar een paar overvallers die den ken een slim plannetje te heb ben gesmeed 21.15 (TDer Babbler-Clan, natuur film over een Arabische vogel- familie 21.45 Heute-Joumal 22.05 Aspekte, cultureel magazine 22.45 C La Strada, das Lied der StaBe (La Strada). Italiaanse speelfilm uit 1954. Met: Giuliet- ta Masina. Anthony Quinn, Ri chard Basehart e.a. Regie: Fre- denco Fellini. Gelsomina wordt door de krachtpatser Zampano bij haar moeder weggekocht. De man beschouwt het meisje als een ding. hoewel zij wel om hém geeft. Samen komen ze bij een circus terecht waar het meisje ervaart dat er ook nog personen zijn die met haar als mens om kunnen gaan 00.25 Die Profi9, tv-serie. Afl. Wer jagt den Jager? Mét: Gordon Jackson. Martin Shaw, Lewis Collins e.a. Bij de CI5 wordt een nieuw wapen met laser straal in gebruik genomen. Doyle neemt het wapen mee naar huis en wordt onderweg belaagd door iemand die het zowel op zijn leven als op zijn wapen voorzien heeft 01.15 Heute DUITSLAND 3 18.00 Tetekolleg II: Handlung und Sprache, cursus psychologie les 5 18.30 Hallo Spencer, tv-serie 19.00 Aktuelle Stunde, mit Blick- punkt Düsseldorf, regionaal magazine met nieuws, sport en weekend-weerbericht 20.00 Tagesschau 20.15 Arche 2000, magazine over mi lieubescherming 21.00 Die Erde lebt, (The Living Pla net). documentaire-serie van David Attenborough. Afl.: Aan de hemel 21.45 Landesspiegel 22.15 Heimat, tv-serie in elf delen van Edgar Reiz. Afl. 9: Her- mannchen. Met: Marita Breuer, Jórg Richter, Gudrun Landgre- be e.a. Regie: Edgar Reitz. De oorlog heeft ook het leven van de Duitsers op het land dras tisch veranderd. Anton is eige naar van een optisch bedrijf geworden, Ernst is met de dochter van een rijke houtfa brikant getrouwd en Hermann, de jongste, wordt verliefd op de tien jaar oudere Klarchen, hetgeen ook de nodige proble- 00.35 Laatste nieuws Scène uit 'La Strada' met Anthony Quinn en Giulietta Masina. Duitsland 2 om 45 uur. BBC 1 17.20 Beat the teacher, kinderpro gramma 17.35 The family Ness, kinderpro gramma 17.40 Record breakers 18.10 Grange Hill, kinderprogramma 18.35 Masterteam, spelprogramma 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20.00 Wogen, amusementsprogram ma rond Terry Wogan 20.40 Blankety blank, amusements programma 21.10 Dynasty, Amerikaanse tv-serie 22.00 Journaal en weerbericht 22.25 Bergerac, tv-serie 23.20 PC Olds: Marching forward 00.00 Weerbericht 00.10-01.50 The Late Film: The rol licking adventures of Eliza Fraser, Engelse speelfilm uit 1976 met o.a. Susannah York BBC 2 18.10 Nieuwsoverzicht voor doven 18.15 Monkey, tv-serie 19.00 H Tarzan and the She-devil, Amerikaanse speelfilm uit 1953. Met: Lex Barker. Joyce McKenzie, Raymond Burr e.a. 20.15 Cameo 20.30 Micro live, informatieve serie 21.00 Zoo 2000 21.30 Going to pot, programma met plantentips 22.00 Entertainment USA 22.30 Now the War is over, serie do cumentaire-films over Enge land van 1945 - 1951. Afl.: Schooldays 23.10 Did you see, herhaling van fragmenten van BBC-program- 23.55 Newsnight, actualiteiten 00.45 Weerbericht 00.50-02.35 Attack, Amerikaanse speelfilm uit 1955 van Robert Aldrich. Met: Jack Palance, Eddie Albert, Lee Marvin e.a. ITV 17.15 Doris 17.25 Worldwise, spelprogramma 17.50 WK Turnen in Montreal 18.15 Blockbusters 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 20.00 Albion Market 20.30 Me and my Girl 21.00 TJ. Hooker 22.00 The black tower, zesdelige misdaadserie naar P.D. James 23.00 Nieuwa 23.30 Cross Question 00.10 Late film: Kill, speelfilm uit 1972 02.10 Christian youth today SKY CHANNEL 16.45 EBacktrax, met Tony Black burn 17.35 ELive on Friday, met Gary Davies 18.30 The Brady Bunch 19.00 The Flying Nun 19.30 Nanny and the Professor 20.00 The New Candid Camera Show 20.30 Sfarsky and Hutch 21.25 Vegas 22.20 The Deadly Ernest Horror Show: The Body Stealers, En gelse horrorfilm uit 1969 met o.a. George Sanders en Mauri- NEDERLAND 2 NOS 09.35-10.20 Studio Sport extra: WK Turnen in Montreal. Samen vatting van de finales allround RTBF 1 08.30 Nouba-Nouba, kinderprogr. 09.30 Spreftk met ons mee, cursus Nederlands. Afl. 5 en 6 10.00-10.10 Allo, Bonjour, informa tieve serie. Afl.: Le Tèléphone 14.50 Interwallonie, programma voor Turken in België 12.30-13.30 Interwallonie: Ciao ami- ci, programma voor Italianen MUSIC BOX 07.00 ^Muziekprogramma's. Chart Attack' (herh.) (07.00). 'GTRTQ!' met Gaz (08.00), 'Non stop dance hour' met Ju lie (09.00), "One night stand': The Bluebells live (10.00), 'Vi- deopix 2' met Simon en Martin (11.00) en 'Rox Box', met Ray Cokes vanuit België (12.00). DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Die Sportschau 10.30 EGeld oder Leben 12.00 Dar Alpensteinbock, dieren- portret (herh.) 12.10 Plusminus 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 Programma-weekoverzicht DUITSLAND 2 10.00 Programma-weekoverzicht 10.30 Die Sport-Reportage, WK tur nen vanuit Montreal 11.30 Chemie, informatieve serie 12.00 Nachbarn in Europa, informa tie en amusement voor buiten landers en Duitsers BBC 1 09.30 What a mess, kinderserie 09.35 Children of fire mountain, kin derserie 10.00 Saturday Superstore, kinder programma 12.30 Lord Mayor's Show 13.15 Grandstand, sportprogramma met o.a. Paarderaces te Chel tenham. Zwemmen (ASA Club kampioenschap), Rugby en Motorsport SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine 11.10 Ivanhoe. Tv-serie 12.00 EPat Sharp Show (herh.) 12.45 EYoung, Free Single (herh.) ITV 07.25 TV-AM 10.25 TX 12.05 Otherworld, tv-serie 13.00 Nieuwa 13.05 Saint and Greavaie, tv-serie HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 TROS: Hugo van Gelderen. 17.55 Mededelingen (NOS). 18.06 TROS-Aktua. 19.02 TROS Country 20.03 Muziek uit duizenden. 21.02 Coulissen. 22.02 Sesjun. 23.02 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 In the mix. 03.02 Peter Teekamp. 05.02 Ook goeiemorgen. HILVERSUM 2 17.36 VARA: Dingen van de dag. 18.00 Nieuws. 18.10 BZ. 18.30 Overheidsvoorlichting. 18.40 HV: Het voordeel van de twijfel. 19.40 NOS: Tussen Wadden en Wuustwezel. 20.00 Nieuws 20.03 VARA: VARA vrijdagavond. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.02 Countdown Café. HILVERSUM 4 17.00 EO: Crème du baroque. 18.45 Orgelbespeling. 19.15 De cantates van Bach. 20.00 NOS: Europees Concert Podi- HILVERSUM 5 17.30 VPRO: Ahum Yum Yum. 18.20 PP: Uitzending van de VVD. 18.30 KRO: 60 jaar lief en leed. 19.00 NOS: Nieuws voor buitenlan- 19.40 Homonos. 20.10 Hobbyscoop. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: Non-stop mu ziek met om 17.30 Kunst. 18.30-19.30 Leiden Lokaal. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Kioskmuziek. 18.45 Uitzending van de Bond voor Grote en Jonge Gezinnen. 19.10 Actueel. 19.36 „Beraber". Voor Turke. 20.03 Akkordeonmuziek en Vlaamse liedjes. 21.03 BRT Jazzorkest live. 22.05 BRT 's Avonds. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Relax: Non-stop muziek. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 17.45 Pop-3 (5). 18.15 Muziek van de 20ste eeuw. 19.10 Actueel en weerbericht 19.30 Kroniek 2. 20.30 Radio-symfonie-orkest van Berlijn m.m.v. Edith Mathis, sopraan, dirigent: Berhard Klee: 1. „Idomeneo" Wolfgang Amadeus Mozart: 2. Symfonie nr. 4 in G voor groot orkest en sopraansolo. Gustav Mahler. 22.00 Cebedem en het jaar van de muziek (2). MORGEN HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Radio Sterrebos. 07.30 Hallo hier Hilversum! 10.03 De stand van zaken. 11.03 Tussen Barend en Van Dorp 12.03 De Rooie Haan. 14.03 Wie in 't Nederlands wil zin; HILVERSUM 2 07.00 Nieuws. 07.06 TROS: TROS Nieuws Show. 11.30 Nieuws 11.33 TROS Aktua kamerbreed. 12.30 Nieuws. 12.36 TROS Nieuws Show, vervolcfani 13.30 Nieuws - 13.33 AVRO: Pirn Jacobs met hits de 50er jaren. 14.30 Nieuws 14.33 Crossen op een omafiets. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non stop. 09.03 Gospelrock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast Superband Show. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. HILVERSUM 4 07.00 AVRO: Het vroege werk. 08.00 Nieuws. 08.02 Mooi zo. 09.00 Leggiero. 10.30 Concerto Mattinale 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. 14.53 Club Veronica Klassiek. HILVERSUM 5 09.03 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Tema: Te weinig te veel eten. 10.00 Taal van alledag. Les 3. 10.15 Ruim baan. Les 3. 10.30 Medelanders, Nederlanders. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. Cultureel magazine. 11.00 Niei 11.03 Het onderwerp Vandaag: Odean, de geschi van een zalencomplex. 12.00 Nieu 12.03 Wat Nu Weer? Omroep R land: Non-stop muziek Nieuws en actualiteiten 12.00-1! Weerpraatje. BRT 1 05.30 Met 1 Wakker. 08.20 Voel je thuis: voor en door granten. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het Kraaienest. 13.15 Matinee: de BRT Big Band 14.03 Opera- en Belcantoconcert. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 06.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 11.00 Vlaamse top tien. 11.30 Tips voor de top. 12.00 Top 30 De nationale hitpar* 14.00 Radio Rijswijck: popradio. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendconcert. 1. Villan gef voor piccolofluit en piano Fr cis Poulenc. 2. Nocturne, o| )aar; 20 nr. 2 voor hobo en ha Henri Brod. 3. Vier liederen 14. Segej Rachmanin 000 I ot 2C 4. Romance voor viool no, opus 23 Karol Szymanofearli ki. 6. Liebestraum nr. 3 Fr ent Liszt. 09.15 Uit het grote muziekrepertt (U- 10.00 Volwassenenvorming: machten (5). 11.00 Uit het grote muziekrepert (2). 1. Manfred-Symfonia, 58. Peter Tsjaikovski. 12.00 Koormuziek. 13.15 Keuze voor discofielen. lied* 2f( ,leld nini zerk rt°00 ent Sui verk

Leidse Courant | 1985 | | pagina 18