Klop j acht op verkrachter zonder succes ZeidóQ,SoiVtCMlt ^- STAD OMGEVING REO's protesteren tegen bezuinigingen 35 AGENTEN GRENDELEN LEIDSE HOUT AF kooo Postzegelbeurs De vereniging De Postzegel vrienden houdt vanavond in samenwerking met het comi té Tuinstadwijk /Staal wijk een ruilbeurs in gebouw De Linde aan de Herenstraat 64. Vanaf zeven uur zijn verza melaars van munten, postze gels en dergelijke welkom. De toegangsprijs bedraagt één gulden per persoon, voor de kinderen is een apart hoekje ingericht. Speelgoed Clubhuis.Matilo aan de Zaan- straat houdt morgen om half tien een bijeenkomst over verantwoord speelgoed. Dit uiteraard in verband met de komende Sinterklaasperiode. De kosten bedragen een gul den vijftig. SSR (1) Studentenvereniging SSR (Hogewoerd 108) viert haar verjaardag met drie activitei ten, waarbij „vervreemding" centraal staat. Aan de activi teiten kan ook door niet-stu- denten worden deelgenomen. Morgen praten kunsthistorici Kitty Zijlmans en Jan Kaak met de Leidse kunstenaars Fer Hakkaart en Henk Gos- ses over mooi en lelijk in de kunst. Donderdag 31 oktober wordt de film Schwestern van Margaretha von Trotta gedraaid, een verhandeling rond de vraag doorhollen of doordenken. SSR (2) Woensdag 30 oktober heeft een forum plaats over de vervreemding door toedoen van de technologie. Deelne mers zijn R. in 't Veld, direc teur-generaal bij het ministe rie O&W; R. de Moor, rector magnificus aan de Katholie ke Hogeschool in Tilburg; K. Teer, voormalig directeur van het natuurkundig labo ratorium van Philips; C. Zwart, directeur van de Vrije Hogeschool in Driebergen en H. van Gunsteren, hoogle raar in de politieke filosofie in Leiden. Stadsbeeld De heer A. Neve geeft mor genavond in stedelijk mu seum De Lakenhal aan de Oude Singel 28 een lezing met lichtbeelden over het Leidse stadsbeeld. Neve werkt met twee projectoren en kan gelijktijdig een stads beeld uit 1910 en 1970 tonen. De lezing begint om acht uur. Cursussen Buurthuis Morschwijck start weer een aantal cursussen. Zo is er vanaf morgen op dinsdagavonden de cursus volksschilderen van acht tot tien uur. Kosten 2,27 per week exclusief materiaal. Op woensdagavonden van half acht tot tien uur kan men meedoen aan de fotocursus voor beginners. Kosten 1,50 gulden per week, exclusief materiaal. Verder heeft de recreatie- tafeltennisclub van het buurthuis weer plaats voor nieuwe leden. Verder informatie: tel. 071-765656. Quiz In clubgebouw Noord-Rijne- vest aan de Groenesteeg 107 wordt morgenavond een quiz voor 55-plussers gehouden. De bijeenkomst begint om tien uur. Cursus In het Leids Volkshuis aan de Apothekersdijk (tel. 144087) gaat binnenkort een cursus „meer leren durven" van start. De cursus bestaat uit tien bijeenkomsten en deelname kost 35 gulden. MSG-demonstraties Tijdens de tentoonstelling van de MSG-technische school in de Lakenhal ter ge legenheid van het 200-jarig bestaan worden nog enkele demonstraties gegeven met draaimachines. Morgen van half drie tot vier uur, don derdag van tien tot twaalf uur en zondag 3 november van twee tot vier uur. 3INA6i MAANDAG 28 OKTOBER 1985 PAGINA 7 RIJNSTREEK De Re gionaal Economische Overlegorganen in Zuid- Holland, waaronder die van Rijn- en Bollenstreek hebben in een brief aan de Tweede Kamercom missie voor economische zaken geprotesteerd tegen een aantal bezuinigingen van de regering. Het gaat om maatregelen die vol gens de REO's de econo mische ontwikkeling in Zuid-Holland in de weg staan. Volgens de plannen van de re gering moet het ministerie van economische zaken de subsi dies waarmee de economie wordt gestimuleerd afbouwen. Een gedeelte van het geld dat de provincie beschikbaar stelt om de infrastructuur te verbe teren, moet verder worden ge bruikt voor het zogenaamde terugploegbeleid, dat is be doeld om werklozen aan de slag te helpen. De sociaal-economische ont wikkeling van de verschillen de regio's wordt belemmerd door knelpunten, tekortko mingen in de infrastructuur, zoals slechte verkeersverbin dingen. De oplossing van die knelpunten betekent volgens de REO's een grote stimulans voor de economische activitei ten en de werkgelegenheid. Als hier echter minder geld voor beschikbaar wordt ge steld, heeft dat zeer nadelige effecten, zo wordt gesteld. De provincie kan niet met minder geld op eigen kracht de econo mie gaan stimuleren. Het terugploegprogramma, waarbij uitkeringsgeld wordt aangewend voor het opzetten van werkgelegenheidsprojec ten doorkruist volgens de REO's de economische maatre gelen. Bouwbedrijven bijvoor beeld ondervinden bij het ver plicht aanstellen van werklo zen voor bepaalde projecten problemen. De orderporte feuilles van die bedrijven zijn vaak slecht gevuld en daar door komt de werkgelegen heid van het vaste personeel onder druk te staan. Boven dien kunnen niet alle projec ten door werklozen worden uitgevoerd. De REO's willen dat de financiering van de te- rugploegregeling wordt losge koppeld van het stimulerings beleid. Contouren Dever steeds duidelijker De opgravingen rond Dever gaan onverminderd door. De 'Vrienden van Dever' hebben zaterdag de daden van de af gelopen maanden voorgescho teld gekregen. Weken spitten en graven door amateur-ar cheologen hebben het funda ment van het Voorhuis van De ver bovengronds gehaald en dat was een feestelijk feit om bij stil te staan. Door deze vondst worden langzaam maar zeker voor de historici de contouren duidelijk van hoe Dever er vroeger heeft uitgezien. Uniek bijvoorbeeld is het feit dat Dever werd ge bouwd op slechts alleen de (harde) turflaag. Verzakken kon dus in die tijd gewoonweg niet uitblijven. De graafwerk zaamheden hebben de afgelo pen maanden ook een water put en diverse voorwerpen van steen, klei en aardewerk opge leverd. De meeste vondsten dateren uit de 16e en 17e eeuw. Op de foto toont de heer Hardenberg enkele vondsten. LEIDEN De Leidse politie en rijkspolitie hebben gisterochtend in de Leidse Hout tever geefs massaal jacht ge maakt op een man die wordt verdacht van vier verkrachtingen. Hoewel de Leidse Hout door in totaal 35 agenten werd afgegrendeld, zag de man toch kans te ontko men. De politie, die werd geholpen door twintig le den van een hondenclub, kwam in actie nadat de man gisterochtend rond zeven uur in de Meren- wijk een 28-jarige Leidse vrouw-had trachten aan te randen. Na deze mis lukte poging ging de man er vandoor. Een ge tuige zag hem niet lang daarna door de Leidse Hout fietsen. De 28-jarige Leidse vrouw reed gisterochtend op de fiets naar Warmond. Zij volgde de route station-Schiphol weg- viaduct Oegstgeesterweg- fietspad Merenwijk langs de brandweerkazerne- Warmond. Om vijf over ze ven passeerde de vrouw het centraal station Leiden. La ter verklaarde zij dat zij daar het gevoel kreeg dat ze werd gevolgd. Ze keek om en zag iemand op flinke afstand achter haar fietsen. Op het punt waar het fietspad sa menkomt met het fietspad Broekweg in de Merenwijk voelde de Leidse een hand op haar schouder van een man die naast haar kwam rijden. De man probeerde haar van de fiets te trekken en daarbij kwamen beiden ten val. Tij dens de stevige worsteling deelde de vrouw een paar ge voelige trappen uit en gaf de man haar klappen in het ge zicht. De vrouw had de aan rander kennelijk goed ge raakt want de man krabbelde overeind, stapte op zijn fiets en ging er vandoor. De vrouw reed naar haar ouders die in de Merenwijk wonen en haar moeder waarschuw de onmiddellijk de politie. De poging tot aanranding moet overigens zijn opgemerkt door een man die tijdens de worsteling voorbij fietste. Direct na de melding zwerm de de politie uit over de stad en omdat men meteen dacht met de verkrachter van de Leidse Hout te doen te heb ben, werd ook de rijkspolitie ingeschakeld. In de Leidse Hout zag een getuige een man „als een gek fietsen" en daarop werd de Leidse Hout afgegrendeld door 35 agenten met 15 auto's, een aantal mo toren en honden. De Leidse Hout werd uitgekamd, maar deze actie had geen resultaat. Tegen elf uur werd de speur tocht beëindigd. Dat niet al leen de politie naar de poli- tieradio luistert, werd weer eens duidelijk toen via de mobilofoon om koffie werd gevraagd. Al snel kwamen mensen met thermosflessen naar de Leidse Hout om de verkleumde agenten (velen De politie is er vrijwel zeker van dat de man, die gisteren de poging tot aanranding deed, ook schuldig is aan de vier verkrachtingen in en rond de Leidse Hout, op 20 mei. 21 juni, 29 juni en 31 au gustus. Het gaat om een on geveer 20-jarige man van 1.75 meter lang. Hij heeft halflang, donkerblond haar, een stevig postuur en een bol gelaat. Hij spreekt accentloos. Gisteren droeg hij een licht blauw jack met een witte kraag van kunstbont en een ribbroek. Hij reed op een donkere fiets. Volgens de po litie is het mogelijk dat de man zijn linkerpols heeft be zeerd toen hij met zijn fiets ten val kwam. De politie wil erg graag de man spreken die getuige is geweest van de worsteling in de Merenwijk en ook andere getuigen kunnen zich mel den. Het telefoonnummer is 149961. tigd: „Aann. bedrijf R. J. We ber", met o.a. rioleringswerk zaamheden. Aan Pasteurstraat 1 is geves tigd: „Ben Bos Holland B.V.", het slachten van vee. Aan Verbeekstraat 2 is ge vestigd: „Mondial", café-res taurant (filiaal van Wood Wheel Bar, Den Haag). Jaropa Wielersport, Morsweg 112, handelsnaam gewijzigd in: „Jaropa B.V.". Westenbroek Informatiesy stemen „Westinfo", de Sav. Lohmanplein 4, computerser vice bedr. wordt onder de 2e handelsnaam „Westinfo" Uit zendbureau uitgeofend, uit zendbureau van adm. en auto: COatiseringspersoneel. PLAKKERS MAKEN ZELF SCHOON LEIDEN Drie meisjes van 14, 15 en 15 jaar oud hebben zaterdag de leuzen die ze op het wegdek van de Haarlemmerstraat hadden gekalkt zelf weer ver wijderd. Het drietal werd bij het kalken en het plakken van affiches waarmee aandacht werd ge vraagd voor de Jongeren Vredes Aktiedag op 1 no vember door de politie betrapt De politie schakelde de ouders van de meisjes in en dat leidde tot de aan schaf van schoonmaakmiddelen op kosten van de meisjes. Nadat de meisjes hun werk onder het toe ziend oog van twee agenten hadden gedaan, konden ze weer vertrekken. Zaterdag werden op de Bree- straat ook een meisje van 16 en een jongen van 18 jaar betrapt bij het plakken van affiches voor de ak tiedag. Zij leverden hun spullen in. In de Merenwijk zijn in de nacht van zaterdag op zondag leuzen ge schilderd. Ditmaal op enkele fietspaden. Met de tek sten werd de onveiligheid van de vrouw benadrukt en steun uitgesproken voor de vrouwen die op de IJsselmeerlaan hoog opgeschoten struikgewas had den gesnoeid. Economisch ■land M Ü?„T bia Kwartet "lnPa Burcht tie dire tste m DEN Het Tibia Kwartet geeft ioorzoc genavond een concert bij de Stich- jost, ov 'Burcht aan de Burgsteeg J4. Dit jonger kwartet brengt avant garde mu- wordiwaarbij veel gebruik wordt ge kt van electronische apparatuur, eden van het kwartet, dat in 1981 opgericht, studeerden aan het r^elinck-Conservatorium in Amster- Op het programma staan „Tibiae" David Evan Jones, „Christus ka- van Pirn Moorer, „Quetzalcoatl" Alexandre Hrisanide, „Texts fot ling" van Jos Zwaanenburg en ';uor pour flutes" van Vic Legley. si; vail V IV. jroncert begint om half negen. Jirebrug even open o DEN Enkele kleine on- o ioudswerkzaamheden wa- 35 er vrijdag de oorzaak van, 0 'Je Marebrug in Leiden en- i malen geopend werd. Dat 1 dc tot wat opstoppingen. Jjbrug is ruim een jaar gele- o grondig opgeknapt. De ij- ofcn brug over de Oude Vest Jiaat al sinds 1852. Daarvoor o[ er een houten brug. Die °nde uit 1655. ■jzoekers sp snuffel - °\arkt [DEN De Zuid-Holland- inuffelmarkt die afgelopen m^keinde in de Groenoord- is gehouden, mocht zich grote belangstelling ■^BNgen. Zaterdag passeer- 4000 bezoekers de kassa's ?en tocht langs de kraamp- met „rommel" te maken, lag was de toeloop naar grote vlooienmarkt met al 15.000 belangstellenden nerkelijk groter De snuf- [iarkt van dit voorjaar trok 00 bezoekers. opmerkelijke opkomst, ze- nu de belangstelling voor zeer vele rommelmarkten terug te lopen Volgens inisator John Cozijn is het r waar dat de interesse vlooienmarkten is verf- vd. „Maar op groot opge- markten komen de men- aitijd nog wel af. Hier ko- jn ook veel bezoekers die nooit op een rommel- *t komen", meent hij jn wijst tevens op bijko- de attracties als het Bel- h-Nederlands kampioen- ip koeienmelken, sport- een videotheater e ambachten. Ook geeft de inisator toe dat de weers- tandigheden hem een dje hebben geholpen. Ze- het trieste weer van giste- 1 de bracht veel bezoekers het ent- een tochtje naar de Groe iend rdhallen te ondernemen. de Man overleden na val van trap LEIDEN De 57- jarige B. de Jong is vrijdag in het AZL overleden aan de gevolgen van een val in zijn woning. De man viel zondag 20 oktober van de trap in zijn woning aan de De Sitter- laan. Hij werd 's morgens door zijn vrouw onder aan de trap gevonden en met hersenletsel naar het AZL over gebracht. Vechtpartij in Breestraat LEIDEN De politie heeft in de nacht van zaterdag op zon dag drie Leidenaars van 17, 18 en 19 jaar oud aangehouden wegens mishandeling. Het drietal was een vechtpartij be gonnen met twee Leidenaars en een inwoner van Amers foort die in de Breestraat lie pen. De 18-jarige Leidenaar gaf één van de drie plotseling en zonder aanleiding een klap in het gezicht waarbij deze een bloedneus opliep. Daarop ontstond de vechtpartij. Overlast door krakers LEIDEN Omwo nenden van de Zui- derkerk hebben de po litie zaterdagmiddag omstreeks half zes te hulp geroepen omdat zij last hadden van de krakers van het uitge brande kerkgebouw. De krakers luidde langdurig de klok van de kerk. Toen de poli tie arriveerde, was het luiden van de klok al gestopt. Vrouw in treintunnel LEIDEN/SCHIPHOL 1 Een 81-jarige' vrouw uit Haarlem is zaterdagmorgen door een treinmachinist lo pend aangetroffen in een treintunnel bij Schiphol. De machi nist zag de vrouw tot zijn verbazing lopen, stopte, nam de vrouw k mee en leverde haar bij de Leidse politie af. Haar echtgenoot heeft haar later opgehaald en mee naar huis ge nomen. Twintigste verjaardag dameskoor Hartebrug Het dameskoor Hartebrug herdacht gisteren het feit dat dit zingende gezelschap twintig jaar gele den werd opgericht. De festiviteiten bestonden uit een Hoogmis in de Hartebrugkerk en aanslui tend een receptie in de Romanuszaal achter de kerk. Het spreekt vanzelf dat de dames van de Hartebrug deze Hoogmis zongen. Het koor, dat het laatste jaar onder leiding staat van mevrouw Van Scheppingen, heeft in zijn bestaan zeer veel rouw- en trouwdiensten vocaal ondersteund. Ook verzorgt het koor Hartebrug regelmatig eucharistievieringen in het Elisabeth gasthuishof aan de Caeciliastraat en in verpleegtehuis Leythenrode in Leiderdorp. Op de foto het jubilerende koor in de Romanuszaal. wel en wee Aan Zijlsingel 17 is geves tigd: „De Koerier", het verr. van koeriersdiensten. Aan Gangetje 6 is gevestigd: „Rinen Burgy Beheer B.V., Beheer mij. Aan Vrouwenkerkkoorsteeg 5 is gevestigd: „Rietveld An tiek,,, kleinhandel in en het restaureren van antiek en cu riosa. Aan Nieuwe Rijn 87 is geves tigd: „Mitico B.V., het verkr., expl., bezwaren en vervreemd, van onr. goed. «^Aan Vestestraat 7a is geves-

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7