Qowiwntm Weekeinde vol krakersgeweld 9 Kabinet geeft geen gehoor aan volkspetitionnement r«r// ipressionisten ;stolen uit ari js museum WRAAKACTIES RICHTEN VOOR TONNEN SCHADE AAN iader afwezig, verslaafde zoon verkoopt huis )odelijke steekpartij ip station in Delft PEEN,UIEN EN VARKENSLAPPEN Vechtpartij in Lisse Sportschoolhouder gezocht voor rol in ontvoering Vooruit stormen BON Maandag 28 oktober 1985, 7?e jaargang no. 23334 Uitgave Westerpers. behorende tot Sijthoft Pers. Apothekersdijk 34,2312 DD Leiden, Postbus 112300 AA, tel.071 122244. Voor abonnementen: tel.071-313677. Giro 103003 BankiAmro-bank N.V. Leiden. Directeur-hoofdredacteur: I.J.Hallewas, Chef-redacteur: Wim Buijteweg. Abonnementen: (incl.5% BTW) per maand f 21.89 (aut.betaling),kwartaal f 65,68, jaar f 250,86. Klachten bezorging: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 14.00 tot 15.00 uur tel.071-122248. Advertenties: (excl.5% BTW) f 0,61 per mm, kleintjes f 0,43 per mm. Dierenbevrijdingsfront in Ak- tua op Ned. I om 21.55 uur. Om 22.30 uur telethriller „Op de vlucht". Op Ned. II om 20.55 uur Bou- dewijn Büch over pop. Op Duitsland 2 om 22.05 uur „Ediths Tagebuch". HET WEER Wolkenvelden en mogelijk een bui. Minimumtemperatuur rond 3 graden, middagtempe- ratuur ongeveer 10 graden. Zwakke tot matige noordwes telijke wind. Vanaf donderdag enkele buien. Zon op: 07.29, onder: 17.17; hoog water Schev.: 03.06 en 15.22, laag water: 11.17 en 23.31. tl JS Een gewapende bende heeft giste- negen bekende schilderijen van impressio- sche schilders, onder wie Renoir en Monet, olen uit het museum Marmottan in Parijs, de buit behoort Claude Monets „Impres- soleil levant", een schilderij van een zons- ing waaraan de impressionistische school oorspronkelijk spot- bedoelde naam <t. Ook het beroem- MOTORCOUREUR RIMMELZWAAN VERONGELUKT Een politie-agent bekijkt het wrak van de mo torfiets van Paul Rimmelzwaan (inzet). LEIDSCHENDAM De 31-jarige Paul P. H. Rimmelzwaan uit Leid- schendam is zaterdagmorgen veron gelukt toen hij op de Stompwijkse- weg in zijn woonplaats de controle over zijn motorfiets verloor en tegen een lam taarnpaal opbotste. De Nederlandse kampioen mo torrijden in de 80cc-klasse, die volgens een getuige met een vrij hoge snelheid reed, is vermoedelijk op slag dood geweest. Paul Rimmelzwaan reed omstreeks elf uur van Zoetermeer over de Stomp- wijkseweg naar Leidschendam. De getuige ver klaarde dat de motor plotseling begon te slinge ren, waarna de berijder met zijn voertuig van de weg raakte en via een lantaarnpaal en een hek werk in het weiland terechtkwam. Bhagwan gearresteerd PORTLAND De Indiase goeroe Bhag wan Shree Rajneesh en een groep aan hangers zijn gisteren door de Amerikaan se douane gearresteerd in de staat North- Carolina. Bhagwan probeerde uit de Vere nigde Staten te vluchten. Dat is bekendge maakt door de Amerikaanse Immigratie- en Naturalisatiedienst. Bhagwan heeft valse verklaringen tegen over de dienst afgelegd en illegaal in de VS verblijvende buitenlanders verborgen. De centrale commune van Bhagwan in Oregon, Rajneeshpuram, verkeert al meer dan een maand in staat van chaos, na de plotselinge vlucht van een groep hoge me dewerkers van de goeroe. Sindsdien is een officieel onderzoek gaande naar een groot aantal criminele activiteiten binnen de zwaar bewaakte muren van de commune. afereel van badende :wen, „Baigneuses", Pierre-Auguste Re is onder de gesto- werken. De waarde de negen schilderij- wordt geschat op jstens 37 miljoen Monets „Im- alleen al t geraamd op ze- 10 miljoen gulden. de politie [inden drie gewapen- annen zondagoch- om kwart over het museum bin- Ze dwongen acht ioosten op de grond ;aan liggen en hiel de rond 50 bezoe- onder schot. Ge- n door twee of medeplichtigen, die izoeker waren bin- igekomen, haalden [rijf Monets, twee Re- rs en werken van f-the Morisot en Na- fvan de muur. rna maakten ze zich i auto uit de voeten, t is een van de groot- kunstroven uit de inse geschiedenis. f. 6:* Gestolen im- jssionisten moeilijk verkopen. AMSTERDAM Het overlij den van de 23-jarige kraker Hans Kok, afgelopen vrijdag ochtend in een Amsterdamse politiecel, heeft dit weekeinde in Amsterdam en Haarlem voor gewelddadige wraakacties ge zorgd. Volgens de politie is voor honderdduizenden guldens schade aangericht aan gemeen te- en politiegebouwen en mate rieel. Zaterdagnacht zijn veer tien krakers aangehouden, wat het totaal op 46 arrestanten heeft gebracht sinds de ontrui ming van een huis in de Staats liedenbuurt vorige week don derdag. Alle arrestanten zitten nog vast op verdenking van ge- welpleging. Over de doodsoorzaak van Hans Kok is intussen nog niets bekend. Omdat de afgelopen vrijdag verrichte sectie geen bijzonderheden opleverde, werd besloten tot een toxicologisch onder zoek. De uitslag daarvan kan echter nog zeker drie weken op zich laten wachten, zegt mr. H. Wooldrik, offi cier van justitie in Amsterdam. „Er bestaat alleen een vermoeden dat zijn dood heeft te maken met drugs gebruik. We moeten dus met alles re kening houden en weten dus niet waarnaar we precies moeten zoeken. Er zijn daarom vele verschillende monsters genomen en op kweek ge zet. Wat dat oplevert kan tussen nu en over drie weken bekend worden". Hans Kok wordt morgen begraven, maar op welk tijdstip wilde de politie vanmorgen niet bekendmaken. Afgelopen nacht is ook Haarlem door krakersgeweld getroffen. Bij vier ge bouwen werden rond half vier brandbommen geplaatst. Twee ge bouwen, waaronder het stadhuis, raakten hierdoor beschadigd. Het di rectiekantoor van het bureau bouw en woningtoezicht brandde geheel uit. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. In Amsterdam is de schade door kra kers vannacht beperkt gebleven tot twee brandjes: één in een gebouwtje van de GGD, een ander in een wijk post. In het laatste geval wisten om wonenden het vuur te blussen. In Hamburg zijn, kennelijk in reactie op de gebeurtenissen in Amsterdam, de ruiten ingegooid van het Nederlands consulaat. Pag. 5 Politie heeft handen vol aan krakersrellen. (Van onze correspondent Paul van der Voort) IARCELONA Een aan heroïne verslaafde inwoner van Wiet Spaanse stadje Badalona heeft zijn 85-jarige vader een ^treek geleverd, die deze niet snel zal vergeten. De oude nan. was tijdelijk bij zijn dochter ingetrokken nadat zijn (rouw onlangs was overleden. Toen hij naar zijn eigen huis tn Hide terugkeren, merkte hij tot 'zijn schrik dat zijn liefheb- ende zoon een 28-jarige heroïneverslaafde de wo- ing had verkocht om aan geld voor drugs te komen. De nthutste vader diende onmiddellijk -een aanklacht in we ens onrechtmatige verkoop, maar volgens de justitie duurt et nog zeker zes maanden voordat de zaak is geregeld. De ieuwe inwoners zijn intussen begonnen met de verkoop an alle inboedel die in het huis aanwezig was. ÏLFT Een 32-jarige inwoner van Delft is vanmorgen rond [t uur op een perron op het centraal station in Delft neerge- jken en ter plaatse aan de verwondingen overleden. De man nd met zijn nicht op het perron op de trein te wachten toen b 31-jarige stadgenoot op hen toeliep. Er ontstond een woor dwisseling, waarbij het slachtoffer in zijn nek werd gestoken. dader heeft zich vrijwel meteen op het politiebureau tegen- fer het station gemeld en is ingesloten. Het motief voor de lid was vanmorgen nog niet bekend. Er zou sprake zijn van b landurige ruzie tussen de beide uit Suriname afkomstige ïftenaren. Die berichten kon de politie vanmorgen echter niet Vestigen. Ook wilde men vanmorgen de identiteit van het chtoffer nog niet vrijgeven. gn krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags gen 14.00 en 15.00, telefoonnummer 071-122248 en uw krant rdt nog dezelfde avond nabezorgd. •odelijk schot bij caféruzie IARLEM Bij een vechtpartij in een café in Haarlem is de [jarige Ben Jansen doodgeschoten. De vechtpartij ontstond ndagnacht nadat zes jongens eerder op de avond een meisje Öden lastgevallen. In het café kwamen drie vrienden van het lisje, onder wie het slachtoffer, het zestal tegen. Er ontstond li vechtpartij waarbij is geschoten. Het zestal is onmiddellijk brna op de vlucht geslagen. Een signalement van de dader is pr de politie in de Haarlemse café's verspreid. (ADVERTENTIE) (Ike dinsdag en woensdag jebben we groente en vlees i de aanbieding. [Cilo gewassen winterpeen ■kilo uien, 1 QQ amen J..OÖ /lagere varkenslappen, 500 g&484.98 O QO folo 3 4,11.980.^/0 ands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Hoewel 3.743.455 mensen het volkspetitionnement van het „Komitee Kruisraket ten Nee" hebben gete- w vaii iCgCiJlllg kend, is het toch vrijwel sluitvorming voorop te gaan Ten overstaan van een dui- Nu dit wonder tot dusver he- zendkoppige joelende, stam- laas is uitgebleven, zo liet Lub- pende en fluitende menigte, bers doorschemeren, blijft het die hem tijdens zijn speech kabinet weinig anders over massaal de rug toekeerde, ver- dan het nemen van een plaat- klaarde Lubbers dat het „nu singsbesluit. eenmaal de verantwoordelijk- heid is van de regering in be- Pag. 3: „We zijn onwijs te gaaf tegen" Hij kondigde aan dat het kabi net op 1 november „de balans zeker dat de regering deze week zal besluiten tot de plaatsing van de Ameri- zal opmaken" Daarmee ver- 1 wees hij naar de eis van de re gering dat de Sovjet-Unie op deze datum niet meer dan 378 SS-20-raketten opgesteld mag Irina Grivnina en gezin vanavond in Nederland DEN HAAG Irina Grivni na, de Russische dissidente die door de Sovjet-autoriteiten werd gelast de Sovjet-Unie voor eind oktober te verlaten, komt vanavond met haar man en hun twee dochters op Schiphol aan. Irina Grivnina heeft de afge lopen tweeëneenhalf jaar geij verd voor een uitreisvisum. Enkele maanden geleden ver klaarde het officiële Sovjet- -persbureau TASS nog dat zij geen toestemming zou krijgen te emigreren, omdat zij kennis zou hebben van „staatsgehei men". Met name Nederlandse politici hebben zich de afgelo pen jaren ingezet voor de emi gratie van de familie Grivnina naar Nederland. Pagina 4: Grivnina onder zocht misbruik psychiatrie. Kok na Lubbers het populairst HILVERSUM Wim Kok, oud- FNV-voorzitter en PvdA- kandidaat voor de Tweede Ka mer, is na premier Lubbers de meest populaire politicus. Dit blijkt uit een KRO-enquête van het bureau Lagendijk. Derde in populariteit is Marcel van Dam (PvdA), vierde is Hans van Mierlo (D'66) en vijfde PvdA-fractieleider Den Uyl vijfde. CDA-voorman De Vries en zijn VVD-collega Nij- pels staan samen op de zesde plaats. VVD-kiezers vinden nog steeds niet Nijpels maar Lubbers de meest sympathieke politicus. Uit de enquête blijkt verder dat 68 procent van de CDA-kiezers tevreden is over de VVD en slechts 23 procent over de PvdA. kaanse atoomwapens Woensdrecht. Dit bleek uit de toespraak die pre mier Lubbers zaterdag hebben. „Wat heb ik gehoopt hield in de Haagse Hout- en gebeden dat dit wonder als- rusthallen, nadat hij daar n°6 zou gebeuren, dat de Sov- ontvangst had genomen. president! ADVERTENTIE De handtekeningen zijn geteld. Het verwerken van uw éénmalige machtiging duurt nog even. Alvast onze dank voor uw financiële ondersteuning. Komitee Kruisraketten Nee Postbus 927,1000 AX Amsterdam Gironummer: 77555 Waterleiding alweer geknapt WARMOND Voor de tweede keer in een week tijd is in Warmond een waterleiding gesprongen. Zaterdag begaf die het onder de doodlopende Melmansdam, nog geen honderd meter van de plaats waar een week geleden ook al een lei ding knapte. De straatstenen verzakten en het zand liep weg. Het door de politie gealarmeerde waterleidingbedrijf heeft het water voor een paar uur afgesloten en tijdens die période het mankement verholpen. De omwonenden heb ben wel enige overlast gehad, maar het water is via de riole ring gewoon weggelopen. LISSE Een inwoner van Lisse is gisteravond omstreeks één uur door een plaatsgenoot mishandeld. Het slachtoffer werd twee tanden uit de mond geslagen en moest worden overge bracht naar een ziekenhuis. De twee zaten in een café aan de Kanaalstraat. Omdat de één raar naar de ander zou hebben ge keken ontstond een ruzie en een vechtpartij. Surinaamse uitnodiging FC Den Haag DEN HAAG FC Den Haag overtrof gisteren zelfs Ajax en Feyenoord. De elfde achtereenvolgen de zege vanaf het competi- tiebegin werd via een triomf van 5-1 op Volen- dam in een weer vol Zui derpark een feit en daar mee het record waarover velen al weken spraken. Rob Baan, door de suppor ters op handen gedragen, mengde zich niet in de feestroes. De Haagse trai ner weet dat voorzitter Stoop volgend seizoen lie ver verder gaat met Pim van de Meent. Velen waren ook naar het Zuiderparkstadion getogen om van het behalen van het record getuige te zijn. Ruim 16.000 toeschouwers telde het eerste-divisieduel. Inmiddels merkt FC Den Haag ook op andere wijze dat het goed gaat. Er is een uitnodiging ontvangen om begin januari vier wedstrij den te komen spelen in Su riname. Of FC Den Haag de uitnodiging van de Suri naamse club Transvaal ac cepteert hangt af van de voorwaarden. Amateurs De amateursectie van de KNVB heeft zich gekeerd tegen de overeenkomst - inzake het uitzenden van profwedstrijden - tussen de KNVB en Filmnet. De amateurs vrezen een terug lopende belangstelling voor het amateurvoetbal en een daarmee gepaard gaande dalende kantine-opbrengst. Naar verluidt bestaan er plannen zondag FC Den Bosch-Ajax om 15.30 uur uit te zenden. Morgen be slist het bondsbestuur van de KNVB over het con tract. Het Belgische RWDM zit in de problemen nu het be drijf van de hoofdsponsor van de club in financiële moeilijkheden is geraakt. Het voortbestaan van RWDM is daarom momen teel twijfelachtig. Enthousiaste Haagse supporters dragen Martin Jol na de triomf op Volendam naar de kleedkamer. Verder onder meer in Sporttribune: Kieft drie duels geschorst Italiaanse lotto in moeilijkheden Korfbalteam verslaat België UVS slagvaardig Noordwijk regelmatig langs Scherpenzeel AZC met moeite baas in eigen huis Oegstgeest vindt ritme AMSTERDAM De Amsterdamse politie is op zoek naar de sportschoolhouder Jan P. uit die stad, omdat hij een aandeel zou hebben gehad in de ontvoering van Gijs van Dam. De auto waarmee de ontvoerders 's nachts tijdens een achtervolging in de Bijlmermeer uit de bocht vlogen, staat op P.'s naam. De eige naar van de sportschool wordt gezien als één van de twee ver dachten die konden ontsnappen, toen de ontvoering vrijdagmor gen vroeg door de politie werd beëindigd. Twee van de daarbij aangehouden verdachten, de 22-jarige P.H. en de 23-jarige P.T., hebben inmiddels een bekentenis afgelegd. De twee andere ge arresteerden zeggen van de ontvoering niets te weten. Ze heb ben verklaard alleen hun woning in Lelystad aan de andere twee ter beschikking te hebben gesteld. Wal stormt er nu weer vooruit? Het areaal Oriental- lelies. En als u het artikel hierover in de land- en tuinbouwrubriek „In en om de kas" van vandaag leest ziet u zelfs dat de uitbreiding van deze lelieteelt zelfs „veel te explosief" is. Onze tuinbouwmedewerker vraagt zich af of dat allemaal wel zo in dit tempo kan doorgaan. Dat is dan uitbreiding van het aantal abonnees van de Leidse Courant. Dat kan niet hard genoeg vooruit stormen, zeggen we altijd. Al hoeft het natuurlijk ook weer niet per se explosief. Want we hebben graag lezers, die ook wéten dat ze een goeie krant in huis halen. i De Leidse Courant wil ik best 14 dagen proberen. Gratis en geheel vrijblijvend In een open envelop zonder postzegel opsturen naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag. fl§*£cidóe Qouxcmt l

Leidse Courant | 1985 | | pagina 1