Oegstgeest vindt ritme I £c£dóe (Soma/nt Grasshoppers slaat toe Dames LMHC zetten opmars voort P BS Leiden: zes uit negen Dammers Katwijk te sterk voor Rijnsburg LMHC doorbreekt negatieve reeks Leidse short trackers vroeg in vorm LEIDEN MVKV moest in de eerste klasse afdeling zaterdag zijn meerdere erkennen in Oegstgeest, KRV behaal de een nipte overwin ning op SVLV, Alphia wees Leiden terug en LSVV '70 bond GWS aan de zegekar. MVKV - Oegstgeest 2-3 (1- 2) Oegstgeest lijkt het juiste rit me te hebben gevonden, want zonder al te veel moeite werd de lastige uitwedstrijd tegen MVKV in winst omge zet. De Katwijkers kwamen het best uit de startblokken en openden de score via Mar cel van Huissteden. Wim den Hollander, eerder de paal ra kend, en Alex Strating bogen die stand nog voor de rust om tot 1-2. Een eigen doelpunt van Ronald Maenhout deed- de wedstrijd eigenlijk „op slot". Toch slaagde Henk Langemaat er zes minuten voor tijd nog in om het ver schil te reduceren tot één. SVLV - KRV 1-2 (1-1) De koploper kwam niet ver der dan een krappe 1-2 zege bij een zich knap verwerend SVLV. Toch zorgde René Houwer al na drie minuten voor een forse opsteker door 0-1 aan te tekenen. Het spel' folfde heen en weer en de raaie gelijkmaker van Leo Zandbergen was dan ook niet geheel onterecht. Na de pau ze een sterker KRV, dat ech ter tot de 75e minuut moest wachten, eer het de winnen de treffer van John van den Eshof kon begroeten. Alphia - Leiden 3-1 (1-0) Een duel dat in het teken stond van „bijblijven of afha ken". Het eerste was dus van toepassing op de thuisclub, dat een verdiende 3-1 over winning behaalde. Wil van Klaveren rondde na vijf mi nuten een aanval perfect af: 1-0. In de 50e minuut ver dubbelde Kees van Raams- donk het verschil tot twee, waarna Ruud van Boot een „Leidse" strafschop benutte. Van Klaveren zorgde er mid dels een tweede treffer voor, dat Leiden definitief werd geklopt. GWS - LSVV 70 1-3 (1-1) Een uitslag waar weinig op af te dingen valt. Arjan Wil ting vóór, en Eric van Doese laar na de pauze zetten de gasten op een veilig ogende 0-2 voorsprong. Een knap doelpunt van Jaap de Best bracht de spannning slechts even terug, omdat Thijs Bru- na snel een antwoord klaar had. ZLC - Kagia (M (0-0) Slechte eerste helft van Ka- cia tegen een hard werkend ZLC, dat in het tweede part onder de voet gelopen werd. Richard Trompert was met een zuivere hattrick de grote Tweede klasse De topper tussen Abbenes en Woubrugge eindigde zoals die begop: 0-0. Abbenes kreeg de meeste kansen, maar de beste mogelijkheid was vlak voor tijd voor Wou- bruggenaar René van der Kooi die na een solo over schoot. LFC liep door de 1-3 zege bij Kickers '69 een punt in. Mat Planjer, Jan Zoete melk en Jan Keizer (straf schop) scoorden voor de ka naries en Tjerke Greidanus deed dat voor de thuisclub. HVZ zette de zegereeks voort tegen VVSB, 0-2, en kende zijn doelpuntenmakers in Leen Ditmars en Hans Wil- lard. In een slechte wedstrijd bezorgden Cock Gortzak en Leo Verhaar SVOW een 0-2 overwinning op Unitas Lei den. SJZ leed een geflatteer de 4-2 nederlaag bij „buur" Meerburg. De Zoterwoudse doelpunten kwamen van Theo Schuur en Guus de Ko ning, terwijl de Rijndijkse produktie via Kees Hage naars (2), Theo van Kuyk (strafschop) en Mat Planjer tot stand kwam. MAANDAG 28 OKTOBER 1985 PAGINA 18 LEIDEN De damderby Katwijk - Rijnsburg is in het voordeel van de Kat wijkers geëindigd, voorna melijk door fouten van Rijnsburgse zijde. Regio naal viel in de hoofdklas se de overwinning van Den Hoorn op tegen Bos koop, terwijl LDG in de eerste klasse ten onder ging tegen koploper Dam- lust 2. In een toch ontspannen sfeer („we hebben wel eens feller tegenover elkaar gezeten") werd de damderby Katwijk te gen Rijnsburg verwerkt. In het Valkenburgse Trefcen trum troffen de Katwijkers een overgeconcentreerde te- gestander aan de borden wat in sommige gevallen tot onno dig Rijnsburg verlies leidde. Daan Kromhout kon niets verweten worden hij zorgde tegen Jan Fase voor de eerste en enige RDC overwinning. Peter Bronstring (tegen Arno Kromhout), Jaap Duivenvoor de (tegen Piet van Egmond) en Cees Varkevisser (tegen Gert Cederhout) zorgden daarna voor een Katwijks overwicht. De overige partijen eindigden in remise waarbij de deling van Cees van der Bosch en Arend van Beelen dramatisch genoemd mag worden. Beide spelers zagen in het eindspel een drieslag en daarmee ook de overwinning over het hoofd waarna van schrik re mise overeengekomen werd. In de Dambond Midden Hol land zette Zoetermeer haar op mars voort door het nog punt loze Excelsior met 6-10 te ver slaan. Den Hoorn en Krimpen volgen de koploper op een' punt na Hoornse winst op Bos koop en een puntendeling van Krimpen tegen het Hazers- woudse Samen Sterk. Verras send was de overwinning van Kijk Uit Zegveld tegen Ons Genoegen Bodegraven (9-7). De vaste eerste bordspeler Kromhout verloor tegen de verwachtingen in, waardoor het verzet van onder andere Cees van Eenennaam (door een centrumpressie overwon hij een hekstelling) niet meer mocht baten. In de eerste klasse is het Leids, Dam Genootschap er niet in geslaagd de mede koploper Damlust 2 op achterstand te zetten. Sterker nog, met 7-9 bleken de Goudse tweede klasse landelij ke team sterker en bleef het team van Siem van der Kwar tel op vier punten staan. Een junioren-viertal van Rijnsburg heeft in Lunteren tijdens de eerste twee rondes van het nationaal kampioen schappen goede resultaten ge-' boekt. Dik van Dijk, Cor Vroegop, Cor Disseldorp en Gerard Linthout pakten met een 5-3 winst en een 4-4 ge lijkspel een voorlopige gedeel de tweede plaats. KATWIJK In de eerste divisie A bij de dames hebben de Katwijkse Grasshoppers zaterdag vernietigend toegeslagen. In eigen huis versloeg de ploeg van Ed Zaal koplo per PSV met maar liefst 96-52. De damesploegen van MSV en Lisse verlo ren beide, een lot dat ook de heren van Blitz was beschoren. De Noordwijk- se heren deden het al niet veel beter tegen BV Odijk: 66-84. Sneller, sterker en agressiever. Dat waren de drie trefwoor den waarmee de Katwijkse coach Ed Zaal het krachtsver schil tussen zijn Grasshop pers en PSV karakteriseerde. Bij rust hadden de Katwijkse dames al een groot gat gesla gen: 41-27. Koploper PSV uit Eindhoven kwam er ook in de tweede helft niet aan te pas. Petra van de Oever (24 pun ten) en Wilma Berkhey (18 punten) konden ongehinderd hun gang gaan en een ruime 96-52 overwinning bewerkstel ligen. Grasshopper nam daar door de leiding in de eerste di visie van PSV over. Hoe anders ging het in de pro motie-divisie. De Noordwijkse dames van MSV troffen een voor het eerst goed draaiend Midland aan in Utrecht. Tot 45-43 in de tweede helft (rust: 34-31) kon de ploeg van Titus Flapper het aardig bijbenen. Toen kreeg coach Flapper een technische fout en haakte MSV ondanks het goede spel van Arine Vlieger (17 punten) en Marjan Janson (12 punten) definitief af: 76-55. Ook Lisse kon het tegen AMVJ Amsterdam niet bol werken. Frans Broekhof zag zijn dames met name in het eerste kwartier van de wed strijd slecht spelen. Maar Lisse krabbelde in de tweede helft (rust: 30-22) terug tot 44-44. Daarna won de gelukkigste ploeg, en dat was Utrecht: 50- 48. Marjon de Bruin was met 12 punten de beste schutter. De heren van het Voorscho- tense Blitz verloren de aan sluiting bij de top van de eer ste divisie. Tegen het laagge klasseerde Rotterdam Zuid verloor de ploeg van Henk Krauwel met 93-75. De rust stand in Rotterdam was 56-37, Wim van Niekerk was topsco rer met 33 punten. De heren van MSV troffen het niet in de derby tegen BV Odijk. „Het lag aan de coach, die was verschikkelijk slecht", bekende de Noordwijkse coach Bert Samson na afloop. De ruststand 34-43 leek nog niet hopeloos, de einduitslag 66-84 was dat wel. LEIDEN De hockey- heren van Forescate her stelden zich goed van hun eerste nederlaag en ver sloegen Dopie met 3-1. Hi- salis boekte onderaan in de derde klasse zijn eerste zege. Bij de dames zet Lei den zijn opmars voort, Spirit werd met 4-1 ver slagen. Forescate speelde een zeer goede eerste helft tegen de studenten van Dopie. Bij de rust had de thuisploeg via Jelmer Siersema (2) en Eric Kruis Mulder een 3-0 voor sprong genomen. Na de pau ze vielen de Voorschotena ren terug. Door een tegen treffer van Dopie viel de uit eindelijke overwinning met 3-1 nog laag uit. Forescate handhaaft zich echter in de kop van de tweede klasse. Roomburg dat daar ook ver keert, verspeelde thuis een punt aan Evergreen, 4-4. Kees Wendt en Max Lich tenberg zorgden voor 2-0, maar de Leidenaren zagen de gasten inlopen en uitlopen naar 4-2. Kees Wendt en Pe ter Verheggen haalden op de valreep het Leidse punt pas binnen. Alecto staat door zijn 5-3 nederlaag tegen Car touche weer onderaan in deze klasse. Twee strafcor- ners van Peter Willem Hoekstra en een strafbal van Eric Brabander leverde geen puntenwinst op. Hisalis be haalde een belangrijke zege op mededegradatiekandidaat Terriers met 2-1. Flip Jansen en Gert Kloosterboer deden, de 1-0 achterstand teniet. Catwijck verloor met 3-1 bij Pijnacker. Alkemade leed een 1-0 nederlaag bij De IJs- sel. Alphen remiseerde met Gouda, 1-1. Dames Leiden boekte een regelma tige 4-1 overwinning op Spi rit. Suzanne Nivard (2) en Carolien ten Cate lieten 3-Q aantekenen. Leiden liet zich nu niet in de war brengen door een tegentreffer en Aleid Vietz schoot 4-1 bin nen. Noordwijk leed een 3-1 verlies bij Tilburg. Nicole Brouwer zorgde bij 2-0 nog wel voor de aansluittreffer, maar verder kwam Noord- wijk niet. Alecto behaalde een 2-0 winst op Cartouche. Maijolien van Aldewerelt scoorde voor rust, Correlien van Buuren deed dat na de pauze. Forescate versloeg Nieuwkoop met 2-0. Karen Wassink en Willemein van Woensel hadden binnen de 20 minuten de eindstand al op 2-0 bepaald. Roomburg ging met 3-0 ruim ten onder bij Groen Geel. Een matig spelende Leidse ploeg ver loor verdiend. Catwijck speelde geliik tegen Reeu- wijk, 1-1. Alkemade hield evenals haar tegenstander HLC het doel schoon, 0-0. Alphen won met 2-1 van Haarlem. man, terwijl John Iemans de eindstand vastlegde. EINDHOVEN Na zes opeenvolgende nederla gen heeft LMHC de nega tieve reeks doorbroken te gen middenmoter Oranje Zwart. Door deze 3-1 zege is Leiden de beide nieu welingen in de hoofdklas se, Hattem en Schaerwije- de op de ranglijst voorbij estreefd. en goede inzet op de trainin gen de afgelopen weken en een enorme wil im eindelijk eens -punten te pakken, lagen volgens Nol Baarschers aan de basis van de verrassende zege: „De eerste weken heerste er met name op trainingen een nogal gelaten sfeer. Men train de alsof we in de middenmoot stonden. De laatste weken is hier gelukkig een einde aan gekomen, aangezien iedereen het belang nu inziet van een goede motivatie, zowel zondag als door de week. Ik heb er ook op vriidae nog een trai- bt> Leiden speler Daan van Egmond stuurt Tanno Pieters met een schijnbeweging omhoog. Een persoonlijke fout voor Pieters en een drietal strafworpen zullen het gevolg zijn. derlaag in Amsterdam zelfs volledig onnodig. JACOB BERGSMA Scores Leiden: Heljdeman 22 (69%, 10 rebounds), Hagens 18 (70%), Kragtwijk 16(12 rebounds, 6 assists), Emanuels 12, Van Egmond 9, Sander Kales 8, Van Helfteren 2, Oscar Kales1^ en Zaal 0. Team: 53% (35 op 66). 38 rebounds, 9 balverlies. Scores Enschede: Ebeltjes 23 (59%), Irving 18, Pieters 9. Kruidhof 6, Bolte 5, Cremer 2, Luciano en Dam 0. Team: 38% (25 op 66), 34 rebounds, ning bij gegooid, om sommige) spelers wat meer specifieke; 1 technieken aan te leren". De gasten startten in een nogal j defensieve rol en hanteerden hierbij de counter. Vooral uit braken via Evert Vixeboxe. (opnieuw in de basis), Eiken hout en Jansen Schoonhoven in combinatie met de spitsen Dietrich en Klijn stichtten keer op keer gevaar. Na 10 mi nuten maakte Casper Klijn hier voor het 'eerst gebruik j[,nS€ van: 0-1. Vixeboxe haalde in®n rL een magistrale réflex een push van dichtbij van de lijn. De strafcorner van Leiden is in-*- middels een geducht wapen geworden. Vijf minuten voorL.,.. rust sloeg Herman Jansen r Schoonhoven de bal over de fnS liggende Ronald Jansen: 0-2. (fn. Oranje Zwart bleek ook na de PrJdsc hervatting niet in staat het els spel te maken. International funn( Mark Schaeffers viel vanuit ieret\ de spits terug op het midden- [aard veld, waar hij meer achter Ei- kenhout aanliep, dan dat hijk. zelf het spel kon dirigeren nijfc rerj T" "dLrï r de p Een actie van Eikenhout werd f onregelmatig afgestopt door de f Eindhovense goalie. Dietrich VY/1 werkte de toegekende strafbal j" J echter via de paal naast het doel. Kansen voor Oranje I Zwart, met name via Harry j] Kwinten, werden door de uit stekend keepende Tom der Meer teniet gedaan. Een- maal stuitte de bal ongelukkig bij de geheel vrijstaande Lex Leenen die toch nog 1-2 kende. Vlak voor tijd mocht Jansen opnieuw aantreden j voor een corner. Alleen met zijn stopper stond hij op de cir- cel (de rest had het wel gezien) I' en deed wat men van hem T verwachtte, namelijk de bal langs de doelman op de plan ken slaan: 1-3. LEIDEN De short- vore track-schaatsers van de I Indoor Hardrij Club Lei- P®1 J den hebben dit weekein- neid de hun visitekaartje afge- tend geven in Leeuwarden, nier waar het seizoen van start ien ging. De Leidse équipe [verl; won daar zowel de A-, B- 'QatnJ(: als juniorenfinale over [igde 1500 meter. Gisteren wa- ien ren de Leidenaars op alle jieuu fronten de betere van hun pet z Engelse tegenstanders uit 1 Nottingham. In Leeuwarden, waar naast IHRC teams uit Delft, Amster dam, Leeuwarden, Heereveen en Groningen aan de start kwamen, was nationaal kam pioen Charles Veldhoven (Oegstgeest) namens dé Leidse ploeg de sterkste schaatser in de A-poule. Boelsma (Delft) werd tweede voor Peter van der Velde (Zoeterwoude). In de B-poule waren de eerste drie plaatsen voor de „Leidse" schaatsers Richard Suyen (Stompwijk), Kees Boer (Wou brugge) en Edwin Chaudron (Hoogmade). Leiden won ook de aflossingskoers over drie kilometer. Gisteren bleken de Leidse schaatsers alweer voldoende hersteld om tegen Nottingham op de diverse afstanden over de langste adem te beschik ken. De heren wonnen met 112-63, de dames met 20-13 en de junioren met 23-10. LEIDEN Onverwacht gemakkelijk ging BS Lei den zaterdag langs het sterk geachte Interbril Greyhounds. De ploeg uit Enschede was totaal geen partij voor de Leidse bas ketballers. Zelfs met de „tweede vijf" speelde BS Leiden zich heel regelma tig naar de grote 88-63 overwinning. Leiden sloot daarmee het eerste com petitie-kwart af met zes overwinningen uit negen wedstrijden. Greyhounds bleek wel erg kwetsbaar zonder Amerikaan Dwight Higgs. Die was don derdag plotseling op het vlieg tuig gestapt, slechts met ach terlating van een verontschuli- gend briefje. „Heimwee" heet te de reden te zijn. Zonder Higgs was Enschede in ieder geval een ploeg zonder enige lijn. Vanaf de „1-plaats" kwam geen enkele dreiging. Edu Bol te werd daar volslagen aan banden gelegd door Emill Ha gens. Ron Kruidhof, inmiddels bij zijn zevende vereniging, wilde wel, maar kon niet meer, toen hij een contactlens verloor en de enige tegenstand was af komstig van Tanno Pieters en René Ebeltjes. De lange en vooral jonge centers kwamen echter niet echt los tegen de goed functionerende Leidse defensie. De 1-3-1 zone van Greyhounds werd door Heij- deman en Kragtwijk volledig dolgedraaid en tot slot was er zelfs een handvol minuten weggelegd voor de debuteren de Léon Zaal en Oscar Kales. Leiden had op dat moment al een grote voorsprong. De voor het eerst in het wit spelende Leidse basketballers liepen via 35-18 naar een voordelige 46- 29 ruststand en bouwden in de tweede helft rustig verder. Toon van Helfteren mocht zijn onwillige enkel de noodzake lijke rust geven en Leiden sloop in de tweede twintig mi nuten haast ongemerkt door naar een 79-48 voorsprong. Getuige de 88-63 einduitslag hoefde Leiden in de slotfase met de „tweede vijf" nauwe lijks in te leveren. Een over-, winning, die alleen door de schotpercentages al werd ver klaard: Leiden schoot in de eerste helft 61 procent, En schede slechts 35. Met zes overwinningen uit ne gen wedstrijden sloot BS Lei den het eerste competitie kwart daarmee boven ver wachtingen goed af. Van de drie nederlagen was de uitne-

Leidse Courant | 1985 | | pagina 18