lEi n nu verder Feyenoord mengeling van Ajax en PSY JcidócSoiwant ekerwedstrijd misschien toch in Zuiderpark Drie duels voor Kieft WIELERPARCOURS IN UITHOFPOLDER E. i Kat- rijdag- gesla- d, toen inhaal ik ont- auto's ngbot- hierbij N HAAG Het bestuur van de KNVB sec- betaald voetbal vergadert morgen over de in handeling en datum van de beker- Istrijd Spakenburg-FC Den Haag. Afgelopen k ontstonden daarover problemen, omdat gemeester Groen van Bunschoten/Spaken- g de voor 23 november vastgestelde wed- el in zijn gemeente verbood, kenburg wilde vervolgens uitwijken naar echt, maar daar stond men afwijzend tegen- het voorstel. De KNVB stond afwijzend over het voorstel van FC Den Haag om in Haagse Zuiderpark te spelen, npetitieleider Jan Huybrechts, gisteren aan- ig bij FC Den Haag-Volendam, sloot de mo- jkheden, dat de wedstrijd in één van de drie oemde plaatsen zal worden gespeeld niet Rob de Bakker, bij de KNVB werkzaam als igheidscoördinator, sprak vrijdag met bur- MAANDAG 28 OKTOBER 1985 PAGINA 11 gemeester Groen van Bunschoten/Spakenburg. Met de nodige aanpassingen zou de wedstrijd eventueel toch in Spakenburg kunnen plaats hebben. Huybrechts liet de deur ten aanzien van de mogelijkheid om te spelen in Den Haag op een kier. Hij bekende FC Den Haag inder daad een brief te hebben gestuurd, waarin op formele gronden het Haagse voorstel werd af gewezen' „Stel je voor", aldus Huybrechts, „dat FC Den Haag een uitwedstrijd loot tegen Go Ahead Eagles. Dan zou de burgemeester van Deventer kunnen zeggen: speel die wedstrijd maar in Den Haag". Hierop repliceerde secretaris Fred van Hal van FC Den Haag: „Er is sprake van een duidelijk verschil. De accommodatie van Spakenburg is niet berekend op het spelen van wedstrijden tegen profclubs, die van Go Ahead Eagles wel". ZURICH Wim Kieft heeft voor zijn rode kaart tijdens de wedstrijd België-Nederland van de FIFA een schorsing van drie wedstrijden ge kregen. Marco van Basten werd wegens zijn gele kaart in hetzelfde duel bestraft met één duel schor sing. Beide internationals missen daardoor de WK-kwalifikatie-in- terland tegen België op 20 novem ber. De straf van Kieft kan de spe ler van Pisa ondergaan in bindende A-interlandwedstrijden, zodat hij geen gevolgen voor het WK in Mexico behoeft te vrezen indien Nederland zjch plaatst. DEN HAAG De kans is groot dat er binnen afzienbare tijd in de Uithofpolder aan de Lozerlaan in Den Haag een gesloten wielerparcours gaat verschijnen. De Haagse Raad voor Sport en Recreatie heeft een plan in deze richting ontwikkeld. De PvdA en de VVD zullen plannen in deze richting binnenkort aan hun achterban voorleggen, die daarna overigens nog in de gemeenteraad moeten worden behandeld. Al jaren zijn de Haagse verenigingen in de weer voor het verkrijgen van een afgesloten wielerpar cours. Een kleine tien jaar is een werkgroep al aan het zoe ken naar een ruimte voor de aanleg van zo'n parcours. Maar tot op heden is er geen geschikte ruimte gevonden. De PvdA en de VVD willen nu voorstellen om in de Uit-' hofpolder een dergelijk parcours aan te leggen steunen. Zie verder elders in deze sportbijlage. JLENDAMSTAA T FC DEN HAAG EINIG INDE WEG iber SN HAAG Moeite- os, alsof het een vanzelf- rekende zaak was, haal- FC Den Haag het re- rd, waarover al weken rd gesproken, binnen. op zeer eenvoudige jze gerealiseerde zege Volendam (5-1) hete nde de elfde achtereen- ilgende triomf sinds het gin van de competitie, een Nederlandse club, lfs Ajax en Feyenoord hun gouden tijd niet, eeg zoiets voor elkaar. de Haagse supporters ras dit aanleiding om na het lafste fluitsignaal van jheidsrechter Dolstra bezit te |men van het veld en hun plen op de schouders te ne- >n ter hoogte van de Noord- bune. Er was een contrast: litiefunctionarissen bogen h over het gat in de gras- it, dat was ontstaan door haf de nieuwe tribune ge- oid vuurwerk. Het projectiel ed de zuidtribune trillen op li grondvesten en deed ompt het gejuich voor de iffer, waarmee Remco Boere stand op 5-1 had gebracht •stommen. De dader, zittend de eerste rij, werd in de aag gevat. oe prettig de aanleiding - het letbal en het succes - ook as voor het publiek om assaal de tribunes van het liderparkstadion te beklim- en, die relatief toch kleine oep kwaadwilligen slaagde er weer in de aandacht op zich te vestigen. Het had gelukkig geen invloed op de sportieve gang van zaken op het veld. Daar werd immers voorbeel dig opgetreden. In kwalitatief opzicht door FC Den Haag, dat weer een staaltje van zijn overmacht in de eerste divisie nadrukkelijk demonstreerde en qua sportiviteit door Volen dam, dat de indruk wekte dat een fair-playcup was te ver dienen. Elke minuut Zonder ook maar één greintje sportieve agressie maakte Vo lendam het FC Den Haag dan ook erg gemakkelijk. Daarbij kwam bovendien, dat er van organisatie in de Noordhol landse verdediging nauwelijks sprake was. Vandaar, dat FC klaar om te feliciteren. Den Haag na een openingsfase van aftasten de ene kans na de andere creëerde. Van de ze vende tot en met de twaalfde minuut kreeg de thuisclub elke minuut een kans (De Roode, Bouwens tweemaal, Purvis en Boere tweemaal). Een doelpunt leverde het niet op, omdat het vizier net niet juist was afgesteld of doordat doelman Jan Klouwer van Volendam tijdig uitliep. Toch had Volendam één keer een mogelijkheid te spotten met de •logica. Theo Bond slaagde er in Joop Böckling al combine rend te vinden. De laatste be hoefde slechts ferm te schieten om de onverdiende openings treffer te bewerkstelligen. De ex-speler van Haarlem maaide echter met zijn been over het leder. Het openingsdoelpunt viel aan de kant waar het gezien de veldverhoudingen behoorde te vallen. Remco Boere kopte half voorover buigend de bal achter Klouwer op aangeven van Karei Bouwens, die zich juist aan een dijblessure had laten behandelen. Het zou ook Bouwens laatste daad in het duel zijn, want hij liet zich vervolgens vervangen door Bram Rontberg. De stortvloed aan Haagse kansen hield daar na aan. Via een indrukwek kend afstandsschot van Ron de Roode en een „rebound- doelpunt" van Bram Rontberg (De Roode had een doorbraak beëindigd met een schot op de paal) bouwde FC Den Haag zijn voorsprong uitermate be scheiden uit tot 3-0. Trainer Barry Hughes van Vo lendam wisselde in de rust Hans de Vries voor spits Ed Vijent, die voor meer bewe ging in de Noordhollandse frontlinie zorgde, maar de soe verein heersende Haagse ver dediging nauwelijks kon ver ontrusten. Opbouwend toonde de thuisclub zijn superioriteit via combinaties, waaruit bij vlagen bleek hoe uitgebalan ceerd het huidige FC Den Haag is. Hoewel de formatie van trainer Rob Baan bij lange na niet meer die overmacht demonstreerde als voor de rust. De bezieling leek er niet meer zo te zijn, al haalde Al- fons Groenendijk nog een keer van ruime afstand doeltref fend uit en passeerde Boere Klouwer op aangeven van De Roode nog ten vijfde male. Tussen de bedrijven door had Volendam ook het net gevon den nadat Ab Plugboer na een splijtende pass van Johan Steur op de Haagse doelman René Stam was gestrand en Joop Böckling in de rebound raak kon schieten. Jaloers „Als er één club recht heeft op promotie is het FC Den Haag wel. Ik ben gewoon jaloers op die ploeg. Als je ziet hoe Otto speelt. Hij onderbrak vanmid dag zoveel aanvallen van ons met zoveel gemak. Passen doet hij alsof het geen moeite is", sprak Barry Hughes waarde rend. Over zijn eigen ploeg kon hij slechts hoofdschud dend opmerken: „Zij staan er niet, die gasten in de verdedi ging". Hughes vestigt nu maar weer zijn hoop op eer» Engels man (Kevin Killmore), die bij Volendam op proef komt. Over Ton Blanker en Dave Bennett kan hij immers voor lopig niet beschikken. De laat ste ondergaat zelfs een menis cusoperatie. Rob Baan kijkt nu het record binnen is met de nodige terug houdendheid naar de nabije toekomst. „Die wordt voor ons een testcase. Wij krijgen te genstanders als Veendam, Hel mond Sport en Willem II. Ie dereen wil je nu de eerste ne derlaag toebrengen. Eens komt deze er. Dan is het voor ons bomgooier door politie-agenten zaak niet uit het evenwicht te geraken". FRANS LEERMAKERS 70. Böckling 4-1, 82. Boere 5-1. Scheidsrechter: Dolstra. Toeschou wers: 16.000. FC Den Haag: Stam; Purvis, Jol, (Rontberg). Boere. De Roode. OTTERDAM Feye- >ord heeft zich gisteren toond in een gedaante, e een mengeling was de speelstijlen van jax en PSV: heel aardige rsoonljke parades en lijmscherp uitgevoerde itbraken. Jammer was tenwel voor de Rotter- ammers dat ze deze >ose" niet gedurende de olie negentig minuten onden aannemen, waar oor er gedurende te lan- tijd toch weer sprake as van het „gewone" ëyenoord. Maar een oost voor de doorgaans werkploeg aangeduide luipe van trainer Ab Fa- kan zijn dat ook Ajax PSV hun geprefereer- e concept niet altijd over e volle wedstrijdduur ten itvoer kunnen brengen. e „Ajax/PSV-mix" leverde Feyenoord in elk geval wel een stevige overwinning op te gen stadgenoot Sparta (5-2) en verleidde een opgewekter dan ooit zijnde Fafié tot de opmer king: „Zo moeten we proberen een tijdje te blijven spelen". Waaruit kon worden afgeleid dat de doorgaans nuchter ana lyserende oefenmeester con tent was met het grootste deel .van het optreden van zijn ploeg. En dat mocht best. Het nog immer voortdurende Europa Cup-avontuur van Sparta had het zoals bekend al eerder in dat verband uit de boot gevallen Feyenoord ken nelijk geïnspireerd. Met Troost na zijn uitgezeten schorsing weer in de ploeg voor Brard etaleerde de Kuip-ploeg zich als een gretige formatie. Waar in Troost, Eriksen en Tahama- ta zich positief onderscheidden en Hiele en Been daarnaast ook in een ander opzicht de aandacht op vestigden. Dit laatste duo legde nadat Feye noord zich in een riante positie had gemanoeuvreerd een aan tal irritante acties op de gras illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ Officieuze zaaltitel Brazilië MADRID Een team van Brazilië heeft gisteren het E toernooi om het officieuze wereldkampioenschap zaal- E voetbal in Madrid gewonnen. Brazilië zegevierde in de finale met 3-1 over Spanje. Bij rust leidde Brazilië met 1-0. Het toernooi in Madrid werd besmet verklaard door E de FIFA, omdat de organisatie niet in handen was van E de Spaanse voetbalbond. De FIFA kondigde straffen aan voor deelnemers die de boycot ontdoken. De meeste voetbalbonden besloten daarop geen officiële afvaardi- E ging naar Spanje te sturen. mat, die een minder gediscipli neerde ploeg dan Sparta ge makkelijk tot vervelend weer werk hadden kunnen verlei den. Rotterdams laatste Europa Cupvertegenwoordiger, die zich na eerdere misstappen tussen internationale verplich tingen (Roda JC en FC VVV) door energiek presenteerde was naar de smaak van zijn trainer echter veel te lief. Theo Vonk: „Het zijn semi- profs, maar desondanks waren we in de duels veel te aardig. Sparta heeft voor 80 procent balvaardige spelers, maar te weinig dienende voetballers. Dat is ons opgebroken". Stapje verder Vonk, die kennelijk nogal érg teleurgesteld was over het re sultaat van de Rotterdamse derby, die dit keer 14.000 toe schouwers trok, ging nog een stapje verder. „Tegen een man als Wijnberg heb ik nu al zo vaak gezegd dat hij de bal al leen maar bij Van Gaal moet inleveren en verder niks. Toch gaat hij zelf initiatieven nemen. En van de tien keer gaat dat negen keer fout". Deze opmerking van Sparta's oefenmeester was wat al te sterk aangezet en kennelijk in gegeven door irritatie over de manier waarop zijn ploeg de boot was ingegaan. En daarbij vielen best wat kanttekenin gen te plaatsen. Zoals bij de eerste treffer, die al in de tweede minuut tot stand kwam. Feyenoord veroverde de bal in de buurt van het strafschopgebied van Sparta, waarna Been met een breedte- passjes Sörensen bediende. De Deen haalde goed uit, maar doelman Van Noortwijk werd pa§ kansloos doordat de bal Keje Molenaar heeft slecht weggewerkt en Ronald Lengkeek (8) kan scoren. Wat slordig Deze vroege treffer betekende natuurlijk een stevige „opste ker" voor Feyenoord, dat evenwel vijf minuten later al tegen de gelijkmaker moest aankijken. De door West Ham United en Manchester United gevolgde linksachter Eijer lan ceerde een voorzet, waarna Molenaar wat slordig was in het wegwerken. De verrassend weer volledig fitte Lengkeek benutte dit buitenkansje be kwaam: 1-1. Daarmee leek de wedstrijd, die zich verder als een uiterst ple zierig kijkspel zou ontwikke len, weer geheel open. Ware het niet dat een PSV-achtige uitbraak van Feyenoord al spoedig na de gelijkmaker de Kuipploeg weer op voorsprong zette. Zij het indirect. Eriksen, die zijn beste wedstrijd voor Feyenoord speelde, lanceerde in een vloeiende beweging Troost, die keurig een sliding van Blind ontweek, maar een dreigende botsing met Van Noortwijk prima uitbuitte om een strafschop te Vonk: „Ik heb het zelf niet ge zien. Maar van Noortwijk be- zweerde me dat hij Troost niet heeft geraakt. Bovendien was de bal al buiten speelbereik". Hoe het ook zij, Eriksen mocht vanaf elf meter richten en Van Noortwijk kon zijn recen te reputatie van strafschop- stopper niet waarmaken: 1-2. Opnieuw treffer Een nieuwe PSV-achtige actie van Feyenoord leverde op nieuw een treffer op. Nadat Olde Riekerink zijn gelijkma ker tegen een reflex van Hiele had zien uiteenspatten, brach ten Troost en Been Eriksen in stelling. De Deen knalde knap raak: 1-3. Daarmee was het aantal spectaculaire momenten nog niet voorbij. Van Gaal, die kort na de pauze moest wor den vervangen na een eerdere, onnodig forse charge van Troost, bereikte uit een vrije trap Lengkeek, die echter op de kruising mikte. Waarop de zich ook in Britse interesse verheugende Diliberto, op nieuw één van de betere Spar tanen, over mikte. Opnieuw een verdedigingsfout van Sparta, ditmaal van Leng keek, bracht Feyenoord al voor de pauze in veilige ha ven. Via Eriksen en Sörensen kwam de bal bij Tahamata, die goed uithaalde: 1-4. Sparta liet zich niet ontmoedigen. De Spangen-ploeg bleef met aar dige combinaties het offensief zoeken, terwijl Feyenoord wat gas terugnam, maar via Been nog wel - volgens scheidsrech ter Blankenstein onreglemen tair - scoorde en in elk geval tot een aantal Ajax-achtige combinaties kwam. Het werd uiteindelijk 2-5, nadat Hiele te lakoniek optrad bij een kop duel met de ingevallen Van der Weel (waardoor Tiktak kon scoren) en Eriksen uit een goede actie van Ling zijn der de treffer liet aantekenen. Weinig kansen Ab Fafié was zoals boven aan gegeven content. „We hebben in de eerste helft weinig kan sen nodig gehad om te scoren en bovendien geconcentreerd gespeeld. Na de pauze was dat wat minder. Er sloop enige nonchalance in. Maar Eriksen was eindelijk in goede doen en ook l_.ing heb ik aardige acties zien ondernemen. Het spel van vandaag geeft in elk geval hoop voor de toekomst". En Theo Vonk: „We hebben steeds achter de feiten aange lopen. Maar we zijn veel te lief. Zelfs zo lief dat we de te genstander de gelegenheid ge ven de speaker van Feyenoord voortdurend aan het woord te laten. Dat is om Sparta het ge voel te geven een thuiswed strijd te spelen...". Waarop Vonk vervolgde: „Ik wil gele kaarten niet propage ren. Maar een feit is dat we nu het geringste aantal in de ere divisie hebben...". En de trai ner van Sparta besloot met „Ik zou me nooit zo hebben laten dollen als Tiktak liet doen door Been". FRANK WERKMAN Sparta-Feyenoord: 2-5 (1-4): 2. Sö rensen 0-1, 7. Lengkeek 1-1. 16. Erik sen 1-2 (strafschop), 25. Eriksen 1-3, 41. Tahamata 1-4, 75. Tiktak 4-2, 86. Eriksen 2-5. Scheidsrechter: Blanken stein. Toeschouwers: 14.000. Sparta: Van Noortwijk; Blind, An- drlessen, Wijnberg, Eijer; Lengkeek, Van Gaal (Van der Weel), Olde Rieke rink, Tiktak; Schmidt. Diliberto. Feyenoord: Hiele; Wijnstekers. Niel sen, Duut. Troost; Molenaar. Sören sen. Been; Ling, Eriksen, Tahamata. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER. RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11