Vanaf f19.400,. kunt u zich sterallures veroorloven. Mazda laat zich niet tot zinloze veranderingen verleiden ZUINIGER MODEL IS UITGEBRACHT? KIJKINDE KRANT. Leiden; Elam B.V., Haarlemmerweg 2-4, Tel. 071-121210/213341 UW6LT TOCH OOKSNEI WETEN DAT ER EEN NIEUW, AUTOCcidócSotvumt DONDERDAG 24 OKTOBER 1985 PAGINA i ]}I ,En een stroomlijntje, meneer!' De best gestroomlijnde auto van de nabije toekomst lijkt de Ford Probe V te worden. Ford Motor Companay onthulde onlangs een polyester proefmodel van deze vooruitstrevende experimentele auto. De Probe V heeft een zeer laag luchtweerstandscoëfficiënt (Cw-waarde) maar is ook in hoge mate ongevoelig voor zijwind. De Probe-serie van Ford begon in 1979 met model I, dat een Cw-waar de had van 0,25. Achtereenvolgens werd die waarde verbeterd via 0,22 en 0,15 tot de 0,137 van de Probe V. Voor een verkoper geen moeilijk produkt om aan te prijzen: „En een stroomlijntje, meneer! Om te zoenen". De „V" is uitgevoerd als een 2+2-zits sportcoupé, omvat een als kooi uitgevoerd raamwerk met uit thermoplastische kunststof ver vaardigde huidplaten. Tot de overige bijzonderheden behoren vol ledig afgeschermde voor- en achterwielen, volkomen vlak in de carrosserie opgenomen ruiten, een geheel glade bodem, een rugvin, schuifdeuren, stoelen met opblaasbare rugleuningen, alsmede een speciaal wegdraaibaar instrumentarium met een samen met het stuurwiel verstelbaar instrumentenbord. Nissan test midden - motor sportwagen Nissan hoopt medio volgend jaar het testwerk inclusief lange- duurtest met de MID-4 te hebben voltooid. De MID-4 is Nissans eerste middenmotor sportwagen en werd onlangs in Frankfort als wereldprimeur geïntroduceerd. „MID" staat voor midden-motor en „4" staat voor: 4-wielaandrij- ving. 4-wiel besturing, 4 nokkenassen en 4 kleppen per cilinder. De nieuw ontwikkelde 3 liter, V6 motor is dwars voor de achter as geplaatst en drijft via een viscose-koppeling alle vier wielen aan. De motor levert 169 kW (230 pk) bij 6000toeren per minuut Evolution in rally'86 Citroën neemt volgend jaar deel aan het wereldkampioenschap rallyrijden door het inzetten van twee BX 4 TC Evolution's be stuurd door Andruet en Wambergue. Het motorvermogen be draagt 380 pk. AMSTERDAM Burgemees ter Van Thijn van Amsterdam heeft gisteravond in het Am sterdamse Concertgebouw het eerste exemplaar van de ge meentekalender 1986 aangebo den aan de vertrekkende chef- -dirigent van het Concertge bouworkest Bernard Haitink. In deze kalender wordt name lijk de geschiedenis in beeld In Autotron show „40 jaar bevrijd,, De vredelievende verzamelaarsclub Keep Them Rolling showt aanstaande zondag (van 11.00 tot 17.00 uur) origi neel oorlogsmaterieel in het Autotron te Drunen. In de koepelhal komen 25 le gervoertuigen te staan die in 1940-1945 door de Britten zijn ingezet tegen de vij and. Deze show „40 jaar bevrijd" is een welkome aanvulling op de jaarlijkse mi litaire voertuigenmarkt. Te zien zijn on der meer een Dodge commandcar, een Chevrolet Canada truck (zogenaamde platneus), een scoutcar, jeeps, GMC- trucks kippermodel, rupsvoertuigen en motorfietsen waaronder de legendari sche Harley Davidson Liberator. Voor Beeld van de de verzamelaars is er ook een ruilmarkt. Drunen. Pas onlangs stuurde Maz da het „geboortebericht" rond voor een flink ver nieuwde 323, nu al is er weer nieuws in de vorm van een gefacelifte 626. Daarmee is dus in één klap veruit het populairste deel van "de Mazda-reeks een nieuwe jaargang inge gaan. De koek is deson danks nog niet op, want ook een geheel nieuwe RX7 staat eraan te komen - weer met wankelmotor, sneller dan het huidige model en naar verluidt ook als echte cabriolet. Blijft dan nog de 929, die al enige tijd niet meer drastisch aangepakt is, al waren er wel verfijningen zoals de versie met brand stofinspuiting die begin dit jaar op de RAI stond. Van de 323-serie hadden we het nieuwe topmodel nog te goed, dat nu met de aangepas te 626 werd getoond. Dit spor tieve model GTX heeft weer iets nieuws te bieden: een nieuwe motor. Men kwam aan een inhoud van 1.6 liter door zowel boring als slag te ver groten, waarnaast dan nog een inspuitsysteem voor een inte ressante vermogensstijging zorgde. De oude 323 GT on derscheidde zich met een ver mogen van 65 kW/88 pk nog niet zo duidelijk als „sportmo- del" van zijn soortgenoten, de Kalender Concertgebouw voor Haitink gebracht van het bijna hon derdjarig Concertgebouw, dat momenteel een grondige reno vatie ondergaat en van het Concertgebouworkest. In een korte toespraak bij de over handiging, herinnerde de bur gemeester er aan dat ergens in die kalender ook de datum staat dat Haitink het orkest gaat verlaten. Een niet zo pret tige gebeurtenis, vindt de bur gemeester. Haitink zei in zijn dankwoord dat hij niet veel wilde zeggen over dat vertrek. „Wij hebben de laatste tijd al te veel in de publiciteit gestaan en niet al tijd op een leuke manier", zei hij. De dirigent voegde eraan toe het orkest niet te zullen vergeten: „Ik houd van Am sterdam, en van het orkest." In de kalender geven illustra ties een beeld van onder meer het gebouw, orkest, instru menten, programmaboekjes en affiches. De kalender, die een educatief karakter heeft, is een produkt van de Amster damse Stadsdrukkerij. /Mi Nou, nou, nou, nou. Renault Cj| maakt het nu toch wel heel erg w/ mooi voor u De Renault 9 en 11 Broadway met een serie extra's waar je u tegen zegt Bijv. een Philips radio. En van buiten mogen ze d'r ook wezea Hiervoor hebben wij beide 1 modellen vagante wieldoppen verstelbare buitenspiegel en u begrijpt (sportief bovendien), niet hoe dit mogelijk is voor zo'n prijs, bredere banden, spoilers f19.400,- voor de 9 en f19.500,-voorde en daar nog eens boven- 11 Broadway, op voor de 9 Broadway Beide uitge- een fraai stel dubbele koplampen rust met een geheel uitgerust met extra TM hierbij op een soepel schakelende vijf-ver-1 snellingsbak, speciale be kleding, een van binnenuit I nieuw ontwikkelde 12 liter krachtbron Maar het tweetal is ook leverbaar, tegen een geringe meerprijs, met 1.4 liter mo tor die goed is voor 68 paardekrachten En zelfs dieselaars komen nu in de schijnwerpers, want er zijn ook Broadways met 1.6 l dieselmotor Ziezo. Willen de mensen die wel van een beetje show houden zich dan nu even bij ons melden? RENAULT 9 EN 11 BROADWAY IN PREMIEREi 323 GTX doet dat met 77 kW/105 pk al veel meer. Ui terlijk is het verschil al even onmiskenbaar door een andere grille, vergrote voorspoiler en dubbele achterspoiler (boven op de achterruit). Natuurlijk is er een verzwaarde vering, met als extra attractie het schok- demper-instelsysteem dat eer der op de 626 en 929 werd toe gepast. Verder zijn er ook nog schijfremmen op de achterwie len gemonteerd. Standaard aijn brede 185/60 HR 14 banden, die zo mooi zouden combineren met licht metalen velgen - waarin niet wordt voorzien. Dan zijn er nog twee elektrisch bediende buitenspiegels, een elektro nisch digitaal dashboard, kop- lampsproeiersv en in het inte rieur nog een multi-verstelba- re bestuurdersstoel met ver warming. O ja, en ook nog centrale deurvergrendeling. De 323 GTX kost f 29.295,-, een bedrag waarvoor je auto's kunt kopen die vrijwel 200 km/h halen. Mazda richt zich kennelijk op de kopers die niet het snelst hoeven te zijn en liever over comfort en uitrus ting beschikken. 626 Over nu naar de nieuwe 626, waarbij we eveneens een nieuw topmodel met injektie- motor, instelbare schokdem persysteem en een nieuw dashboard voor de hele serie met een belangrijk rianter me terpaneel vinden. De meeste verschillen tussen oude en nieuwe 626 moet je zoeken: een iets gewijzigd front en achteraanzicht, wat verander de stoelen met open hoofdsteu nen, een beetje soepeler ve ring, wat lichtere maar ook in- direktere besturing. Mazda weet kortom als geen andere Japanse fabrikant de verleiding te weerstaan om zinloze veranderingen aan te brengen, uitsluitend om een indruk van vernieuwing te wekken. De 626 is Europees en succesvol genoeg. Het aanbod wordt wel wat uitgebreid met een snellere GT-versie. Deze beschikt over de bekende tweeliter motor, die nu echter goed is voor 88 kW/120 pk. In combinatie met de inspuit- motor worden aan de achter wielen schijfremmen gemon teerd, terwijl alle modellen al geventileerde in plaats van massieve schijfremmen aan de voorwielen meekrijgen Het veringssysteem beschikt nu over een heuse computer, die ook reageert op langs- en dwarsversnelling. Die zorgt dus voor extra stabiliserende werking in de bocht en onder drukking van duiken of stei geren bij remmen of fel op trekken. Niet helemaal duide lijk is of dit systeem tevens od de 323 GTX werd toegepast, o dat die 323 nog het oude sys e teem heeft. Tot slot nog de prijzen, dit U? voor de 626-serie nu uiteenlo-L pen van f 22.295,- (1.6 DX i vierbak, alleen vierdeurs se- i dan te koop) tot f 36.295,- (2.11 injection GT-S vijfdeurs) er Daarmee houdt Mazda het 'n^ heel netjes, want dat beteken nauwelijks een stijging t zichte van het oude model ar he terwijl toch vele detailverbete- ringen worden aangeboden irt, Dat was nooit gelukt als Maz- gt, i da de 626 er per se „v nieuwd" had willen laten i zien. Een plu

Leidse Courant | 1985 | | pagina 20