Wanvertoning van Anderlecht Sparta mist Voorhoede Bangor in rep en roer Dinamo Kiev weer positief Pikante score UEFA Cupduel in Belgrado Reclame heeft ons geholpen ri: JRKSE SUPPORTERS 'WINDING ROND SPAGQRT fjtide&Qowuvnt DONDERDAG 24 OKTOBER 1985 PAGINA 13 99 FLOOR BOUWER: ROTTERDAM Sparta heeft geen spijt van de uitgebrei de reclamecampagnes, die aan het duel tegen Borussia Mönchengladbach zijn voorafgegaan. In de Kuip zagen bij na 25.000 toeschouwers - ruim twee keer zo veel als tegen Hamburger SV - hoe Sparta 1-1 speelde tegen Borussia. „Wij danken dit aantal grotendeels aan de vele reclame die is gemaakt", reageerde penningmeester en tweede voorzit ter van Sparta, Floor Bouwer. „Het hele land wist dat wij vanavond speelden. Goed. ik had op 30.000 man gehoopt, maar we mogen niet klagen". Volgens Bouwer zal de bruto recette rond de vier ton be dragen. Daarvan zal Sparta netto ongeveer 120.000 gulden overhouden, verwachtte Bouwer: „Maar daar moeten de kosten voor de reis naar Mönchengladbach nog af". Ook moet de Rotterdamse club een deel terugbetalen aan de hoofdsponsor, de geldschieter van de televisiespot met Ju les Deelder en de reductiebonnen in enkele locale huis- -aan-huisbladen. „Ik heb onze sponsor hier al glimlachend zien rondlopen", grapte Bouwer. Van de duels tegen HSV hield Sparta 60.000 gulden over. Op basis van de recette betaalt Sparta de huursom aan de directie van de Kuip. Ook de spelers zijn gebaat bij een grote recette. Zij ontvan gen immers een bepaald percentage van de omzet. einde kwam de aanvaller tot Theo Vonk was na afloop een schot, maar dat ver- hard in zijn oordeel. „Van mocht doelman Sude niet te der Weel was onze zwakste verontrusten. man. Te weinig gevaar, te Kurt Pinkall, de maker van het van Sparta. Ploeggenoot Renè weinig agressie". En te wei nig snelheid kon daaraan worden toegevoegd, want de Sparta-spits werd een aantal keren aardig gelanceerd, maar kwam dan vervolgens meters tekort. Het siert het „onthoofde" team van Sparta, waarin Eyer met enige soli de aan dacht op zich vestigde, dat Borussia een uur lang met de rug tegen de muur werd ge zet. „Vooral over de vleugels kwamen we vaak goed door", vertelde trainer Vonk later, „maar voor het doel ontstond te weinig gevaar". doelpunt van Borussia Mönchengladbach, passeert Louis van Gaal Eijer kijkt toe. hoofd van Andriessen voor Scheidsrechter Martinez gebaart dat Drehsen naar de achterlijn moet om verder te worden ver zorgd. De Duitser bleef in het veld en kreeg daarvoor geel. Het weerwerk van Borussia, ook zonder Mill nog met drie internationals in de ploeg, was pover. De Westduitsers, die zo veelbelovend begon nen zonder overigens doel man Van Noortwijk echt in moeilijkheden te brengen, zakten gaandeweg steeds verder weg. Sparta kon het tempo wat opvoeren, maar bleek ook op het met de in vallers Tiktak en Veldhoen zwak bezette middenveld over te weinig stootkracht te beschikken om vanuit die li nie voor beslissende acties te zorgen. Vandaar dat Vonk kort voor de pauze de lang niet fitte Lengkeek alsnog inzette voor Veldhoen, maar deze wissel zette nauwelijks zoden aan de dijk. Desondanks kon Sparta vrijwel de gehele tweede helft op zijn naam brengen. Hetgeen voor een niet gering deel een gevolg was van een wel heel floris sante start van de Rotter dammers. Uit de eerste de beste aanval bracht rechts achter Blind, die zich na de pauze de evenknie toonde van zijn collega op links Eyer, Olde Riekerink vrij voor doelman Sude brengen. De Spartaan, één van de be tere spelers, haalde hard en doeltreffend uit: 1-0. In verschiet Even leek een herhaling van het optreden tegen HSV in het verschiet te liggen. Te meer daar Borussia bepaald niet de indruk wekte zich over het dode punt heen te kunnen tillen. Toch kwamen de Westduitsers, die de „held van Hamburg" Bas van Noortwijk in het hele duel slechts tweemaal op de proef stelden, nog op gelijke hoog te. Frontzick speelde Blind uit, maar zijn voorzet leek van gevaar ontbloot. De bal kaatste echter via het achter- de voeten van Pinkall. De even daarvoor nog door Duitse supporters naar de bank gewenste invaller liet zich deze buitenkans niet ontglippen: 1-1. „Je bent vantevoren bang, dat Borussia scoort uit coun ters", deelde trainer Vonk mee. „En dan valt zo'n doel punt uit een dergelijk mo ment". Sparta liet zich niet ontmoedigen door de gelijk maker. De Rotterdammers bleven constructief proberen tot meèr treffers te geraken. Maar zonder aanval is het moeilijk scoren. „Ik heb ge.en andere moge lijkheden helaas", verklaar de Vonk. „Maar ik moet mijn spelers een compliment maken. Er is hard gewerkt. 1-1 is een aardig resultaat, maar ik ben bang dat het in de tweede wedstrijd heel moeilijk zal worden". Colle ga Heynckes hield een slag om de arm. „In het Europa Cupvoetbal is 1-1 geen rantie voor het bereiken van de volgende ronde". Waarin Borussia het zal moe ten stellen zonder Drehsen, die van de Spaanse scheids rechter Martinez geel kreeg, omdat hij zijn blessurebehan deling niet buiten de lijnen wilde laten voortzetten. Het was de enige aanvechtbare beslissing van Martinez, die zich een consequent fluitist toonde. Hetgeen en passant ook Andriessen en Bruns nog een gele kaart opleverde. FRANK WERKMAN Sparta - Borussia Mönchengladbach 1-1 (0-0): 46. Olde Riekerink 1-0. 58. Pinkall 1-1. Scheidsrechter: Martinez (Spa). Toeschouwers: 24.000. Gele kaarten: Andriessen (Sparta); Bruns en Drehsen (Borussia). Sparta: Van Noortwijk; Blind. An driessen, Wijnberg. Eijer; Veldhoen (Lengkeek), Van Gaal, Olde Riekerink, Tiktak; Van der Weel, Diliberto. Borussia Mönchengladbach: Sude; Krauss, Bruns, Hannes, Frontzeck; Drehsen. Herlovsen (Herbst), Rahn, Lienen (Borowka); Pinkall, Criens. BANGOR Bangor heeft laten zien waarin een kleine club ook groot kan zijn. De komst van het roemrijke Atletico Madrid naar het onooglijke provinciestadje in Wa les, voor een duel in de tweede ronde van het toernooi om de Eu ropa Cup voor bekerwinnaars, in spireerde een leger vrijwilligers tot grote daden. Tot vorige week was het na afloop van een wedstrijd op het veld in het sta dionnetje aan de Farrar Road, dat 7000 mensen kan bevatten, voor de spelers niet mogelijk een douche te nemen. Ter ere van de Spaanse bezoekers is dat nu verleden tijd. Het bleef niet al leen bij deze ene verbetering. Met man en macht is sinds het bekendmaken van de loting gewerkt aan het verbete ren van het hekwerk, het alarmsys teem in geval van brand, afscheidingen tussen de verschillende delen van de tribunes en tussenmuurtjes om zoveel mogelijk aan de voorschriften van de UEFA te voldoen. Bij de vrijwilligers waren directeuren van bedrijven, spe lers en werklozen. Zij zorgden ook voor de installatie van een perstribune met zestig zitplaatsen. De totale renovatie van het stadion kost de club, die in de eerste ronde het Noorse Fredrikstad uitschakelde, rond 30.000 pond sterling ongeveer 130.000 gulden). Geen won der dat manager John Mahoney kort voor de wedstrijd tegen Atletico Ma drid, door de Spanjaarden tenslotte met 2-0 gewonnen, in vervoering uitriep: „Het is een gekkenhuis hier. Eén groot, geweldig, schitterend gekkenhuis". DEN HAAG Dinamo Kiev verschafte zich an dermaal een positieve uit- gangspostitie voor een thuiswedstrijd in het Eu ropa Cuptoernooi der be kerwinnaars. In Craiova kwam Universitatea niet verder dan 2-2. Bicu scoorde voor de thuisploeg twee maal, waarvan een keer vanaf de strafschop stip. Hij zette zette club eerste op voorsprong en voorkwam in de 85e mi nuut de nederlaag voor Craiova. Na de treffer van de aanval ler nam Kiev, de overwin naar van FC Utrecht in de eerste ronde, het initiatief. Dat resulteerde in twee doel punten van Javemisjoek, de eerste al vier minuten na de openingstreffer. Vier treffers vielen er ook in Lyngby bij het duel tussen de Deense bekerwinnaar en Rode Ster Belgrado. De Denen namen door Christensen en Spangs- borg een voorsprong. Na rust was de vreugde snel voorbij. Djurowski en Mrkela zorg den binnen tien minuten voor een gelijke stand. Het weerzien van de vroege re Westduitse bondscoach Jupp Derwall met zijn va derland was gisteren geen overhoopt succes. Bayer Ür- dingen verschafte zich een redelijke uitgangspositie voor het duel op 6 november door Galatasary te verslaan met 2-0. Schafer in de 35e minuut en Bommer vijf minuten voor het einden van de wed strijd, waren de doelpunten- makers. Benfica bevocht voor 90.000 toeschouwers tegen Sampdo- ria een bevredigende uit gangspositie (2-0). De doel punten vielen in de tweede helft. Diamantino brak twee minuten na de pauze de sco re open. De ploeg uit Genua hield daarna tot twee minu ten voor het einde stand. Toen verdubbelde Aguas tot grote vreugde van de Portu gese aanhang de marge. Montpe VAN DE KORPUT SCOORT VOOR FC KÖLN 1-0): 33. Q StelnkoglflENBURG/KREFELD Turkse supporters hebben Maihy 4-i|dag tijdens de eerste wedstrijden uit de tweede ronde van bekertoernooien voor opwinding gezorgd. In Go- puntenmair S bezetten twintig gevluchte Koerden tijdelijk het veld Toeschouvf de wedstrijd van IFK tegen Fenerbahce Istanboel (4-0), jnonstranten eisten op vredelievende wijze via spandoeken andenberJ,mje voor hun volk en werden door de Zweedse politie Petrovlc (F1 ve^ verwijderd. In Krefeld ging het er harder aan toe. 'ji de 27.000 toeschouwers voor de ontmoeting tussen Bayer Lius 0-ihgen en Galatasaray (2-0) bevonden zich liefst 16.000 im- 2-1. Scheten uit Turkije, die hun landgenoten met alle geweld wil- hnmoedigen. Daarbij gingen ze zover, dat de Westduitse j hardhandig moest ingrijpen. Dertien Turken werden ge ëerd wegens de handel in zwarte kaarten, de rest wegens enschap en gooien van vuurwerk. Een Koerdische demonstrant wordt afgevoerd in het stadion van IFK Gothenburg. a Sily t HAAG Het uitge- 3e optreden van An- echt, dat was vrijge- voor de eerste ronde het Europa Cuptoer- dij der landskampioe- taande 1 wercj een wanverto- ag<>. In de thuiswedstrijd "imman (rtn het nietige Omonia >4d e7-e6°*s*a werd het slechts i, Lf8-b4;door een doelpunt van m Vandenbergh vlak "Ths-gi* de rust. De trotse '2-f4. cjjsclub, met de door -f5Tbi5f begeerde, maar iht spelende Frank Ar- fn 'n basiselftal, 8; 22. 'tfnapte in de slotminu- Ke8-d zelfs, toen een doel- van de bezoekers 29. d3-d4jd afgekeurd wegens l!+i<c71-JenSPel- Dc4-b4. Verona in het Europese voetbaltoernooi is niet het Ve rona van de Italiaanse compe titie. Die conclusie kleeft aan de 0-0 tegen Juventus in de eerste wedstrijd van de tweede ronde. De titelverdediger in het land van de wereldkam pioen heeft een rampzalige seizoenstart achter de rug. Uit zeven wedstrijden werden zes punten behaald. Uitgerekend tegen Juventus, de trotste kop loper in de Serie A, volgde het (gedeeltelijke) herstel. In de competite opende de Turijnse bekerhouder met ,een reeks van zeven overwinningen. Het Italiaanse onderonsje krijgt een merkwaardig ver volg. Gisteravond waren 42.000 bezoekers in Verona ge tuige van de ontmoeting, waarin Valentine, de Schotse scheidsrechter, vier gele kaar ten uitdeelde. Vooral in de slotfase was ingrijpen noodza kelijk. De tweede wedstrijd zal zonder publiek plaatsvinden. Juventus is door de UEFA, de Europese voetbalunie, gestraft wegens het drama in het Hei- zel-stadion, waarbij 39 mensen omkwamen. Als pleister op de wonde mag de wedstrijd wel rechtstreeks worden uitgezon den op televisie. Bayern München vestigde te gen Austria Wien een record. Met de overwinning van 4-2 bleef het Zuidduitse elftal voor de 28e keer ongeslagen in een thuiswedstrijd één van de Eu ropese bekertoernooien. Bay ern München speelde de beste wedstrijd van dit seizoen. Dat gold vooral voor Reinhold Mathy. De lichtvoetige aanval ler, een grillig talent, maakte drie doelpunten. De vreugde werd enigszins bedorven door de twee tegentreffers. De eer ste was tevens het openings doelpunt. Steinkogler onder schepte een foutieve terug speelbal van Augenthaler. Het antwoord van de thuisclub volgde ogenblikkelijk. Na 22 minuten was het reeds 3-1. Het tweede doelpunt van de Oos tenrijkse kampioen, die ge steund werd door bijna de helft van de 64.000 bezoekers, ontstond uit een strafschop. Polster verzilverde die kans, toegekend omdat Eder hem had gevloerd. De Westduitse produktie werd gecompleteerd door Rummenigge. Uitblinker bij de gasten was Anton Resch, de doelman, die op het laatste moment als vervanger moest opdraven voor Franz Wohl- fart. De wedstrijd met de meeste toeschouwers (100.000) was Barcelona - Porto. Wat Ajax in de vorige ronde niet lukte, lukte de Spaanse kampioen wel. Door doelpunten van Pena en de van een blessure teruggekeerde Schuster werd het 2-0. Door blessures ontbra ken Archibald bij de thuisclub en Futre bij de bezoekers. Jean-Marie Pfaff tracht Tibor Nyilasi van de bal te zetten in het duel Bayern München-Austria Wien. TERDAM Dat het 46 <F voorhoede wel Toesdi erg moeilijk wordt een voetbalwedstrijd Protasov f- 1 r. o cheidsrectfinnen heeft Sparta rvonden. Als dan :oihou\Jiteêen **et internatio- over een behoorlijke jsrechter: [atie beschikkende szkiewicz esia Mönchenglad- een score van 1-1 oeschou^t bereikt, zegt dat Óver de eigen capaci- a)R Toes'cif1, maar meer over de ler waarop de West- i-o. Schejgpg zich presenteer- Redford 9129. ^Sltlrïie,.P1?e8 van '"'""r 1 Vonk gisteren had 1-0. 66. \jen beschikken over een f?^18:0(l®van iets meer allure dan aliagher Weel. hadden de •rdammers voor een Andres van Europese allure virdis <siten 20r6en- Die blee£ nu Toesct£n gezien de naam, die fesia in het eigen Bökel- °-k rstadion heeft, moet een Gorc&r Europa Cup-avontuur ackett (EnSparta niet zo erg waar- plijk worden geacht. kaart van aanvaller wen v<f"dt in Hamburg, waar éwonnei tege" ahe prognoses in 3egen j'Sparta werd uitgescha- City I 's de Spangen-formatie r wedsfroch n°g duur te staan 3-1 jnen. Hoewel de vorm, in Borussia gisteravond te verkeren, de. hoop Rotterdamse harten le- ,d met 9 zal houden. 1 de in de Bundesliga, i van de tëlevisieflitsen rwati Weekeinde meer indruk nsDeler" dan Borussia gister- een^agd kon doen, hoog ge- on tegeri^de pl°eg. kon slechts ien zitst sporadisch zijn eigen 'achten fiete spel spelen. Trainer stadie Heynckes zag de oor- daarvan voornamelijk voor Sparta's optreden. „We Burte veel onder druk ko- begin te staan", aldus Heync- n om de',(Sparta heeft opnieuw t^zen een ploeg met twee pten te zijn. In een Eu- Cupwedstrijd kan het veel agressiever spelen in de nationale competi- Dat heeft ons in de pro- ien gebracht". r niet meer ook niet. Want ta, dat in de openingsfa- erd geconfronteerd met paar uitbraken waarop tweevoudig UEFA >uder ('75 en '79) patent mocht het laatste uur de wedstrijd nog zoveel lie uitoefenen, met een rumspits als Van der leverde dat niets op. zes minuten voor het DEN HAAG In de tweede ronde van het UE- FA-bekertoernooi vielen weinig verrassende uitsla gen te bespeuren. Het meest opvallend was de nederlaag van de finalist van de vorige editie, het Hongaarse Videoton, op eigen veld tegen Legia Warschau. De Polen be slisten het duel twee mi nuten voor het eindsig naal in hun voordeel door toedoen van Araszkiewicz. Partizan Belgrado en Hajduk Split behoorden tot de gelijk spelende clubs. Voor Parti zan betekende de 1-1 in Bel grado tegen FC Nantes een teleurstelling. Pikant was het scoreverloop in de Joegosla vische hoofdstad. Voor de Joegoslaven scoorde de Franse international Le Roux in eigen doel (1-0). Voor de Fransen maakte de Joegoslavische international in dienst van Nantes, Hali- hodzic, in de tweede helft ge lijk (1-1). Dezelfde speler liep ook tegen de enige gele kaart op. Hajduk Split miste in Turijn tegen Torino door schorsin gen Petrinovic en Vulic. Het belette de Kroaten niet na dertig minuten de leiding te nemen door Sliskovic (0-1). Torino herstelde pas vijftien minuten voor het einde het evenwicht. De in Turijn ver guisde Oostenrijkse interna tional Schachner bracht de hoop in de harten van de 30.000 toeschouwers even te rug (1-1), maar de uitgangs positie voor de return over twee weken werd er niet echt beter op. Twee Belgische clubs, Ware- gem en FC Luik, troffen Baskische tegenstanders en verdeelden de buit op eerlij ke wijze. Waregem versloeg in .een bedroevend slechte wedstrijd Osasuna met 2-0 door doelpunten van De Sloover voor en Veijt na de rust. FC Luik liep in de laat ste minuut tegen Athletic de Bilbao tegen de nederlaag (0-1) op door een treffer van De Andres. Club Brugge was in Moskou niet onder de in druk van de imposante en tourage van het machtige Lenin-stadion en hield Spar- tak op 1-0. De ploeg van trai ner Houwaart werd versla gen door een benutte straf schop van Tsjerenkov (1-0). De Russische vertegenwoor digers uit de Oekraine gaven andermaal aan, dat het voet bal in de Sovjet-Unie in de lift zit. Dnjepr dwong PSV in Eindhoven tot een achtervol ging, Tsjernomets Odessa was in Madrid gelijkwaardig aan Real. De Witrussen wer den niet nerveus door de snelle openingstreffer van Gordillo, die binnen zestig seconden de Madrilenen op voorsprong bracht (1-0). Ze ven minuten later herstelde Bagarov de verhoudingen (1-1). Pas een kwartier voor het einde besliste de Argen tijn Valdano de strijd in Spaans voordeel (2-1)! Daar mee won Real weliswaar het eerste treffen, maar de Span jaarden zullen bezorgd de lastige reis naar Odessa aan vaarden. Voor FC Köln maakte Mi chel van de Korput tegen Bohemians Praag zijn eerste doelpunt. De libero van het Nederlands elftal schoot voor de Keulse ploeg van acht meter raak en tekende 3-0 aan. Daarvoor hadden Litt- barksi en Geils de thuisclub al op 2-0 gebracht. Littbarski maakte van de return een formaliteit met zijn tweede doelpunt (4-0). Sporting Lissabon, de be dwinger van Feyenoord, deed het in Tirana kalm aan. Tegen Dynamo hanteerden de Portugezen de behouden de speelwijze. Het resultaat was 0-0.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13