„Made in Britain en de schoonheid van acteren gekleurd gezien •iADIO/TELEVISIE CeidócSoivumt DINSDAG 22 OKTOBER 1985 PAGINA 17 Is er camera s zijn, is Tan der Reyden er ook jsti test e moet er geweest zijn om erover te kunnen linr (delen Dat is al jaren de bekende dooddoe- r. als iemand vindt, dat een ander zijn mond iet houden over de situatie ergens anders op wereld. Of het nu gaat over apartheid in HA \id-Afrika, vervolgingen in Chili, onderdruk- ig in de Sovjet-Unie, racisme in Amerika: ar mag je geen oordeel over hebben als je er »t zelf geweest bent. Onzin natuurlijk. w tarom warm aanbevolen al die series over landen, zoals over China (Hart aak) waarin meer wordt geboden dan wat er t rder nog te zien is op de aarde. bijv. over de partementenhotels langs de Middellandse e, de campings in Frankrijk en de bossen van Veluwe (om maar eens een paar geliefde va kantiebestemmingen van de Nederlanders op EN- sting men Is w nieu Cam) linrel ?r, di] Haag »en er Du voortb park ïg een VV-di: ip te en maar jemeei drag( oorziei i ok België krijgt J ilmnet abonnee-tv USTERDAM - In navolging Nederland wordt in Belgie ingang van de maand de- !mber Filmnet abonneetele- %ie gelanceerd. Filmnet heeft rnemei roeid dat 5r de ring v !;«rii de irell i zeer aantn binne is dir door inden »e van i het n 1 za coek" een rijtje te zetten). Misschien bekruipt u zelfs wel de impuls volgende keer een ticket Peking te bestellen... Het Nederlandse volk schijnt in meerderheid de eventuele komst van de Olympische Spelen in 1992 naar ons land toe te juichen, en de rege ring heeft zich al garant gesteld voor een be drag waarmee ze een aardig aantal noodlijden de verenigingen in ons land leuk uit de proble men zou kunnen helpen. Persoonlijk zie ik een dergelijk gebeuren met enige zorg tegemoet, al was het maar omdat we dan tot het fatale jaar in bijna elk televisieprogramma geconfronteerd zullen worden met de officials en bewindslie den die er hun zegje over willen doen. Het is voorlopig al erg genoeg dat we Ome Joop (vroeger was dat de koosnaam van Den Uyl, la ter een onduidelijke schepping van André van Duin, geannexeerd door de NCRV) om de ha verklap op ons scherm zien opduiken. Joop van der Reyden, in dit geval, in het dage lijks leven staatssecretaris voor Sportzaken, maar nooit te beroerd om in welke onzinnige rol dan ook op te duiken als er maar televisie camera 's in de buurt zijn. Zo zagen we hem in een tijdsbestek van een dag of drie de pias uit hangen bij Ted de Braak, een congres vol sport- officials toespreken en een stadion vol niet-luis- terende voetbalsupporters aansporen zich te melden om hun nieren en hun hart ter beschik king te stellen. Mooi doel, geen kwaad woord, maar zou mevrouw Van der Reyden haar man nog wel eens ergens tegenkomen? Ik vraag maar. De VPRO heeft het team van de Stratemaker- op-Zee-show (en later van J.J. de Bom) overge nomen van de VARA. en dat heeft nu het doel wit wat verlegd. Ging het er in de roemruchte VAR A-series voornamelijk om kinderen mon dig te maken en kinderproblemen op een speel se manier aan de orde te stellen, nu zijn het de gefrustreerde ouders die hun probleempjes in spelvorm krijgen voorgezet onder de titel „Geef je ouders maar weer de schuld". Een komische serie zou het worden, maar de vormgeving is min of meer dezelfde als destijds bij jTj. de Bom: een serie sketches en liedjes, met een paar figuren die nu en dan terugko men als een rode draad. Leuk, aardig, dat mag best gezegd, en deze vader beleefde er ook wel momenten in waarin de problematiek herken baar was. Maar niet briljant, soms zelfs heel flauw, en de aanwezigheid van het modieus aangeklede studiopubliek kwam op mij wel heel gewild over. Nou ja, je kunt niet alles heb ben. Over komische series gesproken: heeft u wel eens gekeken naar de Bill Cosby-show? Vindt u dat jongste dochtertje ook zo aanbiddelijk? Waar halen ze dat soort talentjes toch altijd weer vandaan in Amerika? En nu ik het daar toch over heb: waar is toch die Webster geble ven? RENE DE COCQ is afgesloten de Antwerpse kabelmaat- appij Integan. Integan telt 1.000 kabelabonnees. Ook andere Belgische kabel- aatschappijen zijn al contac- gelegd voor de uitzending Filmnet abonneetelevisie, transmissie en eindregie beuren vanuit het Belgische Stevens Woluwe. Van daar at het signaal per straalver- nding naar het grondstation Lieaekerke, om vervolgens ruggestraald te worden naar Nederlandse en Belgische onnees, aldus Filmnet. [erman Bode i redactie van Lonsumentenman ILVERSUM - VARA's Kon- jgen. I mentenman Frits Bom krijgt het komende seizoen voor jn rubriek de assistentie van erman Bode, voormalige ce-voorzitter van het FNV. de geré>t zijn specialiteit worden ge- tr een kend de sociale verzekerin- id w< n en de volksgezondheid, nota i |S de bedoeling, dat hij n auj *>r deze onderdelen de vaste len en edewerker wordt. Daartoe is opgenomen in de redactie iar.' A m deze rubriek, zodat hij ook stellen jn zegje kan doen in andere het f( tderwerpen, die niet door De zullen worden gepresen- )e Rin ienl- De VARA trok juist njet eaem aan, omdat hij over het Ter fer mogen beschikt ingewik kelde zaken helder uit te leg- en, daarbij steunend op grote f'""jfennis van zaken, ite tijdf eert hi ihakelj HILVERSUM De NOT (Nederlandse Onderwijs- Televisie) begint morgen ochtend (Ned. 1 om 10.30 uur) met een televisie-se rie die ongelooflijk triest is, maar tegelijkertijd zo prachtig in beeld wordt gebracht, dat eigenlijk ie dereen die de gelegenheid heeft, zijn televisie-toestel moet aanzetten of zijn vi deorecorder moet voor programmeren. De drie-delige Engelse pro- duktie „Made in Britain", die bestemd is voor de derde en vierde klassen van het voort gezet onderwijs werd terecht in 1984 bekroond met de Prix Italia. Niet alleen het verhaal is veelzeggend, ook de acteer prestaties van hoofdrolspeler Trevor liggen op zo'n hoog ni veau, dat meerdere malen de gedachte opkomt, dat het hier niet om een in beeld gebracht verhaal gaat, maar om een stukje realisme, dat toevallig door de camera in beelden kon worden gevangen. „Made in Britain" werd door de onafhankelijke, commercië le televisie-maatschappij Cen tral vervaardigd. De negentig minuten durende produktie werd in eigen land niet onder gebracht bij de schooltelevisie, maar werd gewoon op een door-de-weekse avond tussen acht en negen uur uitgezon den. Dat het verhaal veel stof zal doen opwaaien in Nederland, bleek na de voorvertoning in VAR A's filmtheater, toen de discussie hoog oplaaide. Jan Zwerus, didacisch medewer ker van de NOT, hoopt dat op de scholen tijdens de maat schappij-leer, waarvoor dit produkt is bestemd, hetzelfde gebeurt. De serie, die onder de paraplu-titel „Lief en Leed" wordt gebracht, gaat vergezeld van een handleiding voor do centen. Deze notitie bevat in formatie over alle drie de tele visie-programma's en sugge sties voor nabespreking in de klas. Waarschijnlijk zal die klas al snel in twee kampen zijn verdeeld namelijk voor- en tegenstanders van het ge drag van Trevor. Waar veel leraren en misschien ook ou ders over zullen vallen is de constante stroom schutting woorden, die deze tiener ge bruikt en die ongecensureerd in de ondertitels zijn terug te vinden. Skinhead Het verhaal van Trevor, een 15-jarige skinhead, die redelijk intelligent is, maar een rebel, die zich niets aantrekt van de regels die de maatschappij nu eenmaal voorschijft en hier door langzaam steeds verder afglijdt, lijkt een bekende ge schiedenis, waar de kijker da gelijks mee wordt geconfron teerd. De keus het in Engeland te laten spelen is ook niet vreemd. Tenslotte houdt het verhaal rechtstreeks verband met de gigantische werkloos heid in het land van Maggie Thatcher. Waarin de reeks echter verschilt met al die an dere series die deze problema tiek in spel of woorden vorm geven, is de invalshoek. Het verhaal van „Trevor" wordt belicht vanuit het standpunt van de hoofdpersoon... en dat is heel verfrissend. Tijdens een schitterende scène in de iso leercel, waar de debuterende Tim Roth als Trevor zijn kwa liteiten toont die hem onge twijfeld meer acteerwerk heb ben opgeleverd, komt vooral naar voren dat de moralise rende opmerkingen, die onder meer door de directeur en zijn twee medewerkers worden ge maakt, averechts werken. Dat het hele lesje wat ze hem bij proberen te brengen Trevor totaal niet raakt, blijkt uit de subtiele opmerking die hij maakt als een van de mannen op zijn horloge kijkt. Research Voor het verhaal in beelden kon worden gevangen pleegde schrijver David tfeland eerst een grondige research. De hoofdpersoon en zijn mentor Harry Parker (Eric Richard) zijn dan ook gebaseerd op de belevenissen van mensen die Leiand tijdens de voorberei dingen tegenkwam. Daarna begon hij met schrijven, waar bij David niets aan het impro visatie-vermogen van de spe lers overliet. Elke seconden wordt met veel vakmanschap in beeld gebracht. Het levert een heel treurige film op, die de jongerenproble- matiek op indrukwekkende wijze in beeld brengt en nog eens onderstreept dat veel randjongeren economisch ge zien weinig vooruitzichten hebben. Als kijker zit je on dertussen wat hulpeloos voor het televisie-toestel. Het be nauwende is namelijk dat de film geen oplossing biedt of met een positieve wending eindigt. „Made in Braitain sig naleert alleen het probleem. Over eventuele oplossingen wordt echter met geen woord gerept. HANS PIET NEDERLAND 1 NCRV 15.35 'n Dik uur Dick, middag magazine gepresenteerd door Dick Passchier 16.35 NCRV Jeugdmatinee, met om 16.35 Vrouwtje Theele pel, tekenfilmserie, om 16.50 De Giraf, tekenfilm en om 16.58 Drie eek hoorntjes, Finse film over de eekhoorn NOS 17.30 1/j6- Journaal NCRV 17.46 Popsjop-tv. Presentatie: Jaap de Groot TELEAC 18.25 Kind en Basisschool 2 (3) NCRV 18.55 m De Fabeltjeskrant 19.00 Thomas en Senior (4), jeugdserie. Thomas en Se nior worden achtervolgd door een bende. Het is ze blijkbaar te doen om het vreemde apparaatje dat Thomas in zijn bezit heeft 19.25 The Cosby Show, Ameri kaanse tv-serie. Afl.: You 're not a Mother Night NOS 20.00 Journaal NCRV 20.28 It's all in the game, com- puterkwis waarbij twee teams van middelbare scholleren hun bekwaam heid met computerspelle tjes moeten demonstre ren. Presentatie: Hans Bri an 21.20 BZN '85 in Canada, mu- ziekspecial over een rond reis van de Nederlandse groep BZN door de provin cie Ontario in Canada 21.50 Farce Majeure. Fred Be- navente. Jan Fillekers, Henk van der Horst, Alexander Pola en specia le gast Pieter Lutz reage ren op toestanden van vandaag de dag 22.20 Hier en Nu, actualiteiten rubriek met een reportage over het Amerikaanse oor deel betreffende het ko mende Nederlandse raket- tenbesluit en aandacht voor de recente stijging van de benzineprijzen 22.55 Meditatief moment, kort internsezzo 23.00 Hill Street Blues, Ameri kaanse politieserie. Afl.: El Capitan NOS 23.50 Journaal 23.55 Nieuws voor doven NEDERLAND2 RVU 17.00-17.30 Levensloop. Pro gramma waarin het ouder worden centraal staat FEDUCO 17.40 Open Universiteit: Trier, Romeinse Stad. Cursus: de Mediterrane Wereld NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Italianen 18.30 Sesamstraat 18.45 fflJeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 CD Familie Wijntak, jeugd serie met Din Bauer, Bren- da van Dijk, Maikel Austen e.a. Regie: Frank Zichem. Afl. 4: Voor schut 19.37 Kenmerk, actualiteiten magazine met een reporta ge naar aanleiding van de afgekondigde noodmaat regelen in Nicaragua. Ver der aandacht voor de pro cessen tegen leiders van de Sanctuary Beweging' in de VS. Deze kerkelijke groeperingen helpen vluchtelingen uit Midden- Amerika en de Verenigde Staten onderduiken. Vol gens de Amerikaanse wet hebben deze vluchtelingen geen politieke status en is deze hulp Illegaal NOS 20.00 AllemansRecht, informa tieve serie over juridische zaken. Afl. 1: Wonen, waarin de problemen van huurders centraal staan. Slachtoffers doen hun re laas en juristen geven ad vies over hoe en waar de huurder zijn recht kan ha len 20.55 Panomarlek: De les van oostenrijk, documentaire over Oostenrijk, dat op 26 oktober de dertig-jarige neutraliteit viert 21.30 CD Het hart van de draak, Engelse documentaire-se rie over het leven in het he dendaagse China. Afl. 2: De zorg NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag FEDUCO/TELEAC 23.00 Voorlichtingsprogramma NOS 23.10 Nieuws voor doven EUROPA TV 18.00 18.05 18.10 18.20 18.48 20.30 20.32 20.40 21.33 Programma-informatie Tic-Tac(18) Bolke the Beer (18) Ali Baba (1) Sportreportage(l) Europees weerbericht World Watch Mossad (2), documentai re-serie Het eiland van Grande- Jatte, documentaire WorldWatch 22.06 Europees weerbe richt en programmaover zicht FILMNET 17.00 Diffrent Strokes herh. 17.50 I Love my Wife 19.25 Tom and Jerry 19.40 Riptide afl.: Buzz Busters 20.30 Hell Squad 22.00 The Best Little Whorehouse in Texas 23.55-01.45 On Golden Pond Journaal Tik Tak, kleuterprogramma Plons, kleuterserie. Afl.: Plons en de poesjes I Prikballon, magazine voor kleuters over het maken van allerlei voorwerpen Candy, Candy, tekenfilmserie over de lotgevallen van een klein weesmeisje I Vogels van bij ons. Afl.: De kokmeeuw Uit je doppen. Afl.: De zachte sektor. Afgestudeerden uit de cultuur-, mens- en maatschap pijwetenschappen maken wei nig kans op de arbeidsmarkt I Veilig en zuinig autorijden. Afl.: De brandstoffen voor uw auto. Presentatie: Jessie de Caluwé I Mededelingen en program ma-overzicht i Journaal l Weerbericht Kunstzaken i I.Q. Quiz met denk- en weet- vragen gepresenteerd door Herman Van Molle Labyrint. Afl.: Over kanker spreken, is... een taboe door breken. Na twee uitzendingen over de vorderingen van het wetenschappelijk onderzoek i.v.m. kanker, vertellen mensen met deze ziekte uit eigen erva ring. Presentatie: Paula Semer i Uitzending door derden. Pro gramma van de Socialistische Omroepvereniging I Journaal en Coda: 'Sonate XI 1639' van Marco Uccellinl, uit gevoerd door Ensemble Ba- roccolocco s met v.l.n.r. Willeke Alberti, Hetty Caro van Eyck. BRT 2 om 20.25 en Mevr. Scalonje. Jan Engel- moer komt op proef om een kastje te restaureren 21.15 Merette, Zwitsers drama uit 1982 met Anne Bos, Jean Bouise en Isabella Sadoyan over een klein meisje dat God verantwoordelijk stelt voor de dood van haar moeder 22.50 Handel en wandel. Afl.: Kwali teit. de zorg voor het goede (herh.) IRT 2 ^9.00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se rie. Met: Rowena Wallas. Peter Phelps en Pat McDonald e.a. Jill gaat eindelijk in op de avances van Wayne $9.25 Tijdrover. Doe-het-zelf 1 [19-42 Mededelingen en program- li ma-overzicht .p.45 Journaal ]0.10 Weerbericht 0.15 Videomatch. Videospelletje met Marleen Gordts 10.25 CC De kleine waarheid, tv-serie van Willy van Hemert naar de triologie van Jan Mens. Met: Willeke Alberti, Emmi Lopez- -Dlas. Jacques Commandeur e.a. (herh). Marleen kan goed opschieten met de professor RTBF 1 17.20 Nouba Nouba, kinderprogram- Carrefours, kinderprogramma Ce soir, regionaal magazine Quick et Flupke, tekenfilmse- Journaal l Contacts Billet de faveur: La dame de chez Maxim, toneelstuk van George Feydeau met o.a. An dre Debaar, Jean Rovls en Ge orges Bossair. Regie: Leo Quoilin. Na een bonte avond, overgoten met een flinke hoe veelheid alcohol, wordt mijn heer Petypon wakker met een flinke kater. Hij blijkt ook niet alleen thuisgekomen te zijn II étais une fois la télè. Herha ling van oude tv-programma's gevolgd door een discussie Journaal i Tribune économique et socia- MUSIC BOX/TV 5 16.00 [^Muziekprogramma's. 'Home movies' met Martin (16.00) 'Eurochart', de Europarade van Music Box met Edwina en Gaz (17.00) en 'Sunie hits the screen' (18.00). 19.00 Jardins divers, waarin ge sprekken met Albert Ducrocq, Suzan Farkas. Georges Mous- taki en Diane Tell 20.30 Temps présent, documentai re-serie 21.40 Folklore international 22.00 Nieuws 22.30 Le banquet des fraudeurs, speelfilm uit 1952 van Henrl Storck, met o.a. Jean-Pierre Karian en Raymond Pellagrin. Siska wordt verliefd op een smokkelaar. Op zich is dat niets bijzonders, maar doordat haar vader douane-beambte is leidt deze verliefdheid tot vreemde verwikkelingen 00.15-01.00 [^Muziekprogramma's. Herhalingen. 'Sunie hits the screen' (00.15). DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Das Haus in der Normandie, filmreportage over de muzi- kante Lydie Auvray die als rustpunt in haar roerige leven een boerderij in Normandië heeft gekocht 16.55 HeiBe Ohren, ein Hör-Spiel, tv-spel onder regie van Lothar Spree. Met o.a. Ralf Muller, Jenny Nimpsch en Björn Reichwald 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.25 Kontakt bitte... Afl.: Droom- 19.00 Falcon Crest, Amerikaanse se rie. Afl.: Die Trumpfkarte 19.58 Heute im Ersten 20.00 [STagesschau 20.15 Was bin ich? Beroepskeu ze-Informatie 21.00 Report, actualiteitenprogram- 21.45 Dallas, Amerikaanse tv-serie. Afl.: Die liebe Familie. JR is erg argwanend als de meegeno men lifster zijn nichtje Jamle blijkt te zijn. De rest van de fa milie neemt haar liefdevol op. Ook Cllff Barnes wantrouwt een fusie-offer aangezien hij denkt dat JR daar wel eens achter zou kunnen zitten 22.30 Tagesthemen 23.00 Kulturweltspiegel, cultureel programma 23.45 Tagesschau 23.50 Nachtgedanken. Overweging door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Computer-Corner, program ma voor computer-freaks 16.20 Ich stelle mich vorl Program ma voor scholieren 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.45 Mein Name ist Hase, teken films met Bugs Bunny 18.20 Es muB nicht immer Mord sein, tv-serie. Afl.: Twee pro cent van tien miljoen. Met Her- bert Stass. Uschi Bour, Jo Bol ling e.a. Hansl Lehr is chef van de afdeling electronica van een groot warenhuis. Met zijn vriendin Gaby wil hij graag een buitenhuisje kopen alleen waar haalt hij het geld vandaan? 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Schwarzwaldklinik, vier delige tv-serie. Afl. 1: Die Heimkehr. Met: Klausjürgen Wussow, Gaby Dohm, Sascha Hehn e.a. Regie: Alfred Vohrer. Volgens Angelika Grossmann geeft chirurg Klaus Brinkmann haar vriend een slechte behan deling. Zij zorgt ervoor dat hij overgeplaatst wordt. De hele familie Grossmann is de chi rurg slecht gezind. Een levens reddende operatie van een fa milielid brengt daar geen ver andering in 21.05 Ratschlag für Kinoganger, filmmagazine 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine 21.45 Heute-journal 22.05 Neue deutsche Filme: Dies ri- gorose Leben, Duitse speelfilm van Vadim Glowna. Met: Ange la Molina, Jerzy Radziwilowlcz, Vera Tschechowa e.a. Als Rosa verkracht dreigt te wor den schiet haar vriend Joey de dader neer. Deze komt in een tuchthuis terecht. Als hij vrij wordt gelaten wil Rosa met hem weg uit het verlaten oord In Texas. Joey echter voelt zich verplicht om bij zijn zuster te blijven na de dood van hun moeder 23.40 Heute DUITSLAND 3 Telekolleg II: Analysis - Diffe- rentialrechnung. Cursus wis kunde. les 6 Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau Auslandsreporter. Hans-Josef Dreckmann vanuit Ethiopië: wierook en honger Riickblende. 160 Jaar geleden geboren: Johan Stauss, com- Formel Eins. Overzicht van de ARD-Hitparade met Ingolf Lück Landesspiegel. 'Twist-Queen', observaties van een jong ren- Deutscher Alltag. 'Hauptsa- che, man liegt im Trend', port ret van twee dj's Wie uns die Nachbarn se- hen... besser geteilt? Laatste nieuws [B Ondertiteling via TeleTekst. E) Uitzending in stereo. D Zwart/wit-uitzending. ■IZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. BI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. In 'Kulturwelt spiegel' wordt o.a. aandacht besteed aan de uit Rusland gevluchte cineast Andrei Tarkowski.die onlangs zijn eerste produktie in het Westen heeft gemaakt. Duitsland 1 om 23.00 uur. BBC 1 Journaal en weerbericht London plus Telly Addicts, spelprogramma EastEnders, tv-serie Big Deal, tv-serie. Afl.: The rabbit and the hare Points of view Journaal en weerbericht Cagney and Lacey, politie-se- 22.15 Film '85 22.45 Plague of hearts, informatieve serie. Afl.: Licensed to kill 23.10 Rock Gospel Show 23.45 Weerbericht BBC 2 15.00 Snooker: Rothmans Grand Prix, the Hexagon, Reading 18.00 Tuckers luck, kinderprogram- 18.25 Open to question, discussie programma 19.00 Whistle test, popprogramma 20.00 Snooker: Rothmans Grand Prix, the Hexagon, Reading 20.30 Top Gear, auto- en motorma gazine 21.00 Lame Ducks, comedy-serie. Met: John Outline. Lorraine Chase, Brian Murphy e.a. 21.30 Probation. Afl.: Prison 22.10 Snooker Rothmans Grand Prix, the Hexagon, Reading 22.40 Newsnight, actualiteiten 23.25 Weerbericht 23.30-00.15 Snooker: Rothmans Grand Prix, the Hexagon, Re- ITV I Emmerdale Farm, kinderpro gramma i Nieuws l About Anglia, regionaal maga- Crossroads l Bygones Name that tune, muzikale quiz I Des O'Connor tonight I Route 66, muzikale impressie van John Davis over de meest gefilmde en bezongen autoweg van Amerika: de route 66. die over 2000 mijl van Chicago naar los Angeles voert Nieuws Route 66, vervolg Mannix, tv-serie Recipe for living SKY CHANNEL 16.45 SMonsters of rock, met Amanda Redington 17.35 EDe engelse top 50, met Pe ter Powell 18.30 The Brady Bunch. Afl.: The tattle tale 19.00 The flying Nun. Afl.: The crooked convent 19.30 Nanny A the Professor. Afl.: The art of relationships 20.00 Charjie's Angels. Afl.: The seance 20.55 A Country Practice, dramase rie 21.50 The Deputy. Westernserie. Afl.: Palace of chance 22.20 NFL American Football 23.45 Roving Report, actualiteitenru briek 00.15-01.00 BDe engelse top 50 (herh.) NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven 09.35-11.00 Schooltv 13.00 Nieuws voor doven VARA 14.30 VARA's Filmclub .14.55 Pippi Langkous 15.20 Op Weg 16.10 Zo jong als je je voelt..., komische serie 16.35 Sport- laan 80 17.00 VARA's Clipparade NOS 17.30 'A6-Journaal VARA 17.46 Büch, programma over boeken NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven VPRO 15.30-17.30 VPRO's Weide Wereld. Met om: 15.30 Punky Brewster, 15.56 Blikskaters!, 16.12 Lange Jaap, 16.31 Theo en Thea, 16.42 Verhalen van de zwarte kraai, 16.53 Kleuter clips MUSIC BOX/TV 5 07.00 EMuziekprogramma'8. 'Sound vision' (07.00), 'Sit tight' (o.a. Australische muziek) (08.00), 'Boogie Box' (09.00), 'News flash' (10.00), 'Chart Attack' (11.00) en Gaz en Edwina (12.00). 13.00 EHerh. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10.03 WISO 10.35 Die Schwarzwald klinik (herh.) 12.10 Report 12.55 Per soverzicht 13.00 Heute 13.15 Tele tekst 16.00 Tagesschau 16.10 Frei sein zu glauben und zu denken 16.55 Florian 14 17.50 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Nicole, Oder: Die Zeit heilt 16.35 Tao Tao, tekenfilmserie 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.55 Trio mit vier Fausten, tv-serle BBC 1 06.50-09.20 Breakfast Time 10.30 Play school 10.50-11.15 Gharbar 12.20 Write nowl 12.30 Journaal 12.54 Nieuwsoverzicht voor doven 13.00 Pebble Mill at one 13.45 Mop Smiff 14.00-15.00 Snooker 15.52 Regionaal nieuws 15.55 Paddington 16.00 Fingermouse 16.15 The voya ges of Dr. Doolittle 16.35 Hartbeat 17.00 Paul McDowell's Newsround ITV 06.25 TV-AM 09.30 Schooltelevisie 12.00 Orm and Cheep 12.10 Our backyard 12.30 Play it Again 13.00 Nieuws 13.20 Regionaal nieuws 13.30 A Country Practice 14.30 So mething to Treasure 15.00 Take the High Road 15.25 Regionaal nieuws 15.30 Sons and Daughters 16.00 Orm and Cheep 16.10 Doris 16.20 Talking Animal 16.45 Hold Tight SKY CHANNEL 08.45 Dennis. Afl.: Dennis and the bike 09.15 SPat Sharp Show (herh.) 10.00 EMonsters of rock (herh.) 10.45 BDe engelse top 50 (herh.) 11.40 ESky Trax, herhalingen 14.10 Skyways. Afl.: The waiting game 15.10 Family. Afl.: See saw 16.00 EJThe Pat Sharp Show 16.45 DYoung, Free A Single HILVERSUM 1 teder heet uur nieuws (NOS). 17.55 Mededelingen (NOS). 18.06 Boeken. 20.03 Het Evenement. 21.02 Buiten Beeld. 22.02 Het Pandemonium. 23.02 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 02.02 Groot licht. 05.02 Werklicht. HILVERSUM 2 17.36 TROS-Aktua. (18.00 Nieuws). 18.10 Het journalistenforum. 19.00 TROS Klantenservice. 20.00 Nieuws. 20.03 TROS Huiswerklijn. 21.00 Nieuws. 21.02 Helpers weg. 22.00 Om het boek. (22.30 Nws.). 22.35 Theophilpus North (4). 23.00 Rond about midnight. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks. HILVERSUM 4 18.00 Nieuws. 18.02 Lied van de week. 18.15 Entr'acte. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Klass. pianomuz. 20.00 Pianorecital. 21.30 Llterama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Kamermuziek. HILVERSUM 5 18.00 AVRO: Steunpunt. 18.20 PP: Uitzending van de D'66. 18.30 De berg heeft een muis ge- 19.00 NOS: Migrantennieuws. 19.40 TELEAC: Eigen Bedrijf, les 2. 20.10 Kind en Basisschool II, les 2. 20.40 Plantenverzorgen. Les 7. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagprogr. Omroep Rijnland: 17.30 Politiek en economie. 18.30 Varia-Tussenfase. 19.00 Reg. muziek. 20.30 Sportcafé. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Accordeonmuziek. 18.45 Vakbondskroniek: het A.C.V.. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.34 Programma voor Grieken. 20.03 Welkom in Vlaanderen! 21.03 Op de Mengelberg Tropical. 22.05 BRT 1 's avonds. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 17.45 De Rommelpot (4). 18.15 Home-Made. 19.10 Actueél en weerbericht. 19.30 Essay. 20.30 Symfonie-Orkest van De ORF. M.m.v.: Michael Pletnow, pia no. 1. „La Bagarre", Souvenir de l'atterrissage de Lindbergh au Bourget (1926). Symfonisch allegro. Martinu. 2. Concerto nr. 1 in Des. voor piano en or kest. allegro brioso - andante assai - allegro scherzando - poco piu sostenuto, Prokofjev. 3. symfonie nr. 1 in f opus 10, Sjostakovitsj. 21.35 Instrumentaal Recital. 22.50 „Journey home as seen through the fairness of life". 73.00 Blues and Jazz. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will Wil Wel. 13.06 Nederland Muziekland. 14.03 NCRV: Kletsmajoor. 14.15 Douce France. 14.30 Middenin. 17.03 Hier en Nu-woensdagmagazine. HILVERSUM 2 07.00 Nieuws. 07.06 VARA: De Rode Draad. 09.00 Hoor Haar-Magazine. 10.30 Nieuws. 10.33 Leef-tljd-genoeg. 11.30 Nieuws. 11.33 De Rode Draad. 14.00 De Schuurpapier. (14.30 Nws.). 14.33 Wel en Wee. 15.00 Leef-tijd-genoeg. (15.30 Nws.). 15.33 Het zout in de pap Magazine. 16.00 Joke. hoorspel. (16.30 Nws.). HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 VPRO: De Wilde Wereld. 15.03 Ronflonflon. 16.04 NOS: De Nationale Hitparade. HILVERSUM 4 07.00 NCRV: Het levende Woord. 07.10 Preludium. 08.00 Nieuws. 08.05 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 Kamermuziek uit de Barok. 10.30 Orkestpalet. 12.00 De orkestmuziek van Bach (11). 12.30 Promenade. (13.00 Nieuws). 13.02 Liederen van Debussy. 13.30 Kerkconcert. 14.00 AVRO: Telefoonnummer 39211. 15.30 Puur cultuur. 15.45 Muziektheater. 16.30 Grand Piano Festival. HILVERSUM 5 09.03 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 TELEAC: Follow through (3). 10.00 RVU: RVU Taairevue. 10.30-11.10 Schoolradio. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten- magazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.30 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Culturele informatie. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 15.03 Imago. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 07.12 Klaproosters. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf. Jong geluld. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 Pianostukjes van Donizetti. 14.00 Maria Stuarda van Donizetti. 16.15 Alicia de Larrocha en de Spaanse pianomuziek.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 17