Noordwijkerhout luidt opheffing Muziekschool Bloembollenstreek in MTÏÏCT1 Uitslaande brand motel Eijmershof JOUR NAAL 18- ms Vergane glorie herleeft in Zevenhoven 35 BEWONERS ONTSNAPT AAN VUUR Weeshuis krijgt zeven mille Scouts leggen radiocontact Cultureel Centrum 1ft000gulden rijker Alle goede dingen bestaan in drieën. )BER 'fIDEN OMGEVING fietttoeCotnuni MAANDAG 21 OKTOBER 1985 PAGINA 7 m enstverlening ^OTHEKEN Oe avond- en LK Echtdlenslen van de apotheken de regio Lelden worden tot Ijdag 25 oktober waargeno- en door Apotheek Centraal In slden en Apotheek Boehmer In jlderdorp. ngevallenoienst zieken- uizen leiden Ongevallen- enst elke dag Academisch Zie- tnhuls behalve van dinsdag 3,00 u, tot woensdag 13.00 u. Ilaconessenhuls poliklinieken 155543. afdeling S.C.U. ezoekuren ziekenhuizen 11.15- 89-92. 40*2.00 u. (alleen voor echtgeno- van 15,00-16.00 u. en van .30-19.30 u. Kinderafdeling 15.00-18.30 u. CCU (hart- !0, bril: 9( iwaking) dag. i 19.00-19.30 u. Inten- 0. bbbbi eve verpleging: dag. i I: Dl. en vr. 13.00- 30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 00-15.00 u.; eerste klasse: de ehele dag. Academisch Zie- i: voor alle patiënten (be- 4.30-14.45 v. èn 18.30-18.45 u. r ouders en familie is voort- i doorlopend bezoek moge- Bezoek asn ernstige patiën- neer aan ernstige pa- doorlopend bezoek sgestaan kan de hoofd- tundige hiervoor spe- kaarten verstrekken. De tktljden van de kinderkll- zijn dagelijks 15.00-15.45 u. proken worden met de hoofd- prpteegkundlge) zijn dagelijks 1.15-15.00 u. en van 18.30- Rijnoordzlekenhuls: Jagelijks 14.30-15.15 u. en u Extra bezoek g: 11.00-11.30 u. vaders kraamafde- ling: 19 30-20.30 u. Kinderafde ling 15.00-15.30 u. alleen voor tuders 18.00-18.30 u. EIDSE RECHTSWINKEL Ju- (Steeg 10. tel. 130775; afde- j belastingen: alleen op af- praak. klachtenbureau: dl. en 18.30-20.30. afdeling •lingenrecht: 18.30-2" vr. 10-12. B.O.S.-OIENST Telefonische lulpdienst. tel. 071-125202. I trouwelijk. Dag en nacht bereik- I baar i bureau voor rechtshulp I Herengracht 50. tel. 123942; 1 spreekuren ma. en di. 10.00- 1 12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. I 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULAN- I CED/ENST Hulpverlening i. Tel. 071-174141. (kantooruren). Spre GE MAa S^Pver 10' Kil ^^foc lagmlddag foon 071 - 120611. maatschappelijk werk Stichting Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c. spreekuur dage lijks 09.00-10.00 u.; do. ook 19.00-20.00 u.. tel. 142144. Spreekuur gemeentelijke sociale dienst: di J4.00-15.00 u. Apollo- Noord. Ook tel. van 09.00-10.30 via 766600, afdeling maatschap pelijk werk. raad van arbeid Hoge Rijndijk 306, Leiden, tel 071- 899375. Kantoor geopend Binnenstad: Gerecht 10, wo. 17.00-18.00 u.; Noord: Van Ho- gendorpstraat 36, ma. 10.30- I 11.30 u.; Kool: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 u.; Morskwartler: Buurthuis Morskwartier, Topaas- pracht 45, 10.30-11.30 sociale raadsvrouw voorschoten Spreekuren: ma. 19.00-20.00 u. wo. en vr. 9.00-10.30 u. Leldseweg 33, sp hulp- en informatie dienst Groenesteeg 33, Lei- elke donderdag van 20.00-21.00 stichting vrijwilligers centrale Pallasstraat 1. Al phen aan den Rijn. Tel. 01720- 33033. Begeleiding en opvang k, pe een rbanl n eer :mbe Jan •-Tuts- rijger n be '50.-) heden van hulpverlening en de bereikbaarheid daarvan. vrijwilligers centrale Langegracht 246a. Leiden. Tel. 149064. Dagelijks bereikbaar werkende jongeren Klachten- en Informatieuur Elke dinsdagavond van 17.00 tot 20.00 u. KWJ-kantoor Koppen- hinksteeg 2. Leiden. Tel. 071- 121139. werklozen advies cen trum Breestraat 19. tel. 122000. Spreekuur ma. en do. 14-16 u. (Gedurende de maand augustus gesloten). leids werklozen komite Pieterskerkchoorsteeg 15, tel 123271. Spreekuur wo. 10.11.30 wetenschapswinkel In formatiecentrum tionsweg 37, ïiversiteit. Sta- 071 - 148333. Geopend: 16.00 u. fiom Hulpverlening bij zwan gerschap en alleenstaand ouder schap. Langegracht 61, 2312 NW Leiden, tel. 144715. Voetbaltoernooi Erodegeest geslaagd OEGSTGEEST Het zesde lustrum van de Endegeester personeelsvereni ging „PICA" werd zaterdag gevierd met een voetbaltoernooi. Daaraan werd deelgenomen door heren- en dameself tallen van onder meer het St. Ignatius- ziekenhuis Breda, De Ursulakliniek uit Wassenaar, Van Wijckerslooth Oegst- geest en Endegeest. De finale heren ging tussen „PICA" en "Ignatius Breda". Een spannende strijd die gewonnen werd door „St. Ignatius met 0-1. De dames van Endegeest haal den de winst wel binnen. Zij versloe gen de „Ursula", zij het dat strafschop pen de beslissing moesten brengen. De gebroeders André en Peter Bos hebben afgelopen zater dagmiddag op het erf van P. Domburg aan de Stationsweg op een ouderwetse manier graan gedorst. Met behulp van een puntgave 65 jaar oude Heinrich Lanz dorskast, afkomstig uit Zuid-Frankrijk, en een originele Vima draadpers, al vanaf 1948 niet meer in werking, werd het koren gedorst en werden grote balen geperst. Het geheel werd aangedreven door een Lanz bulldog traktor (1926), sinds 1955 niet meer in bedrijf, afkomstig uit een verzameling van Zevenhovenaar Toon Kem penaar. Pure hobby en nostalgie hebben André en Peter ertoe gedre ven deze machines aan te schaffen en in samenwerking met een enthousiaste Toon Kempenaar te laten werken. Zo kon den belangstellenden weer eens genieten van een stukje ver gane glorie. Volgend jaar wil men nog een stapje verder gaan. Het is de bedoeling dan een bunder (1 ha) tarwe met een oude korenmaaier te maaien en het graan op hokken en tollen te zetten alvorens het gedorst moet worden. Veel bekijks muziekconcours RIJNSBURG De grote NFCM-finale - een top show concours in de veiling Flora - heeft afgelopen zaterdag voor veel bekijks gezorgd. Van heinde en verre was men gekomen om ae verrichtingen van de korpsen en majorettenpeletons gade te slaan. Dit top show concours werd door de Rijnsburgse Floraband georganiseerd on der auspiciën van de Nederlandse Federatie van Chris telijke Muziekverenigingen. Alleen op uitnodiging van de federatie kon men aan het concours deelnemen. Er stonden maar liefst 33 onderdelen op het programma. De organiserende vereniging de Floraband bracht als laatste een show in de eredivisie. De band kreeg maar liefst 325 punten, wat de eerste prijs met lof van de jury betekende. In de jeugddivisie waren het de Jong Flora Band uit Rijnsburg en Constantijn Huygens uit Appin- gedam die met de eerste prijs gingen strijken en het majorettenpeleton Oranje uit Dokkum, in de le divisie was het Harmonia uit Zwaagwesteinde die een le plaats haalde met 333 punten met lof van de jury met recht op promotie. NOORDWIJKERHOUT B en W van Noordwij kerhout stellen de ge meenteraad voor om don derdag 31 oktober te be slissen uit de Muziek school Bloembollenstreek te treden. Wanneer de ge meenteraad met dat voor stel instemt, betekent dat automatisch het einde van deze voorziening omdat de overblijvende gemeen ten het benodigde geld voor de school niet alleen op kunnen brengen. Noordwijkerhout is de eerste gemeente die daad werkelijk deze verstrek kende maatregel aan durft. Eerder deze week besloot de gemeenteraad van Warmond nog maar akkoord te gaan met een bijdrage van ruim 47.000 gulden „en dan maar geen algemene muzika le vorming (amv) op de ba sisscholen want dan kost het nog meer" aan de school. B en W van Warmond kre gen zelfs van de meerder heid van de raad, VVD en Progressièf Warmond, on derhandelingsruimte om te voorkomen dat deze gemeen te er de oorzaak van zou worden dat de Muziekschool Bloembollenstreek wordt op geheven. De moeizame dis cussies in de diverse gemeen ten worden gevoerd naar aanleiding van rapporten die zowel de verenigde gemeen tesecretarissen als de mu ziekschool hebben opgesteld om de steeds stijgende kosten van de school in te dammen. Noordwijkerhout was één van de gemeenten die invoe ring van het amv op de ba sisscholen per 1 januari 1985 eiste van de streekmuziek- school. De sanctie voor het niet voldoen aan de voor waarde zou zijn de ge meenteraad heeft dat beslo ten in 1984 dat Noordwij kerhout uit deze gemeen schappelijke regeling treedt. Dat besluit wordt per 1 janu ari 1987 van kracht en dan moet de gemeente nog drie maal de bijdrage van 1986 betalen als uittredingsver goeding. Ervan uitgaande dat Noordwijk, Lisse en Sassen- heim voelen voor het door de gemeentesecretarissen op gestelde bijdragemodel, zou dat betekenen dat Noordwij kerhout drie maal 122.590 gulden, 367.770 gulden dus, moet betalen. Mochten be halve Noordwijkerhout nog drie gemeenten besluiten uit de gemeenschappelijke rege ling te treden en dat zit erin omdat de kosten niet op te brengen zijn, dan wordt de gemeenschappelijke regeling opgeheven en moeten de ge meenten alleen nog wacht geld aan de personeelsleden van de streekmuziekschool betalen naar rato van het aantal inwoners. Noordwij kerhout wil in de toekomst een eigen muziekbeleid gaan voeren en in ieder geval een vakleerkracht aanstellen voor het geven van amv op de basisscholen. KAAG Een felle uit slaande brand heeft in de nacht van vrijdag op za terdag de benedenverdie ping van Motel Eijmershof op Kaag-eiland bijna ge heel in as gelegd. De 35 bewoners van de apparte menten op de bovenver dieping kwamen met de schrik vrij nadat zij zich ternauwernood in veilig heid konden stellen. De brand is in de hal ont staan en de politie sluit brandstichting niet uit. De brand werd om vijf voor twaalf 's nachts gemeld door één van de bewoners van de appartementen. Die waar schuwde de politie, brandweer en overige bewoners. De blus- groep Kaag van de brandweer Alkemade was zeer snel ter kreeg later hulp Het motel bood zaterdag na de brand een troosteloze aanblik. bekend! van de collega-groep uit Roe- lofarendsveen. Met drie wa gens werd het vuur bestreden en het nablussen duurde tot kwart voor drie. Door het snelle optreden van de blus- groepen werd voorkomen dat het hele motel is uitgebrand en dat er gewonden zijn geval len. De aangerukte ambulance kon dan ook onverrichter zake terugkeren. Alleen de hal is totaal uitgebrand en de hele benedenverdieping is voor een groot deel uitgebrand en heeft verder flinke brand- en rook schade opgelopen. De boven verdieping die van de bene denkant wordt gescheiden door een twintig centimeter dikke betonnen laag heeft alleen rookschade opgelopen. De appartementbewoners wer den vrijdagnacht onderge bracht in een nabijgelegen zeilschool, maar konden de volgende dag weer naar hun woonruimte terugkeren. Mo tel-eigenaar H. Gottenbos, die al 15 jaar de Eijmershof in handen heeft, had er namelijk voor gezorgd dat zaterdag nog de electricjteit, verwarming en watervoorziening weer in orde werden gemaakt. Over de schade kon de eigenaar nog geen zinnig woord zeggen. Vandaag komen een expert en aannemer kijken om de stand op te maken. Gottenbos is in ieder geval vast besloten het motel weer in de oude staat te laten terugbrengen en wellicht direct bij het herstel ook wat moderniseringen aan te bren gen. De politie van Alkemade deel de vanochtend mee dat het technisch onderzoek nog niets uitgewezen had. De oorzaak van de brand en het schadebe drag zijn eveneens nog niet Inbreker betrapt NOORDWIJKERHOUT De politie van Noordwijkerhout heeft in de nacht van zaterdag op zondag een 24-jarige man uit die plaats aangehouden die had ingebroken bij een sani- tairzaak aan de Kerkstraat. Rond half twee hoorden de ei genaar van de zaak, die boven de winkel woont, en enkele omwonenden glasgerinkel. De politie werd gewaarschuwd, die de inbreker op heterdaad betrapte. De man is een be kende van de politie. Hij is zondagmiddag weer op vrije voeten gesteld. Inbraken Noordwijk JORDWIJK Uit het cul- jreel centrum Join aan de Zeestraat is vrijdagnacht inge broken. De daders namen een kleurentelevisie en een video recorder ter waarde van onge veer 1500 gulden mee. Zij kwamen binnen door een rooster in de achterdeur te verwijderen. Van hen ont breekt nog elk spoor. Vier geluidsboxen en een pak waterijsjes werden uit het clubhuis van voetbalvereni ging Norodwijk aan de Van Panhuisstraat gestolen. De on bekende daders vernielden een ruit om het pand binnen te komen. Geslaagde feestweek voor Casa Materna ZOETERWOUDE De werkgroep Casa Materna heeft na mens de bevolking van Zoeterwoude het echtpaar Daniele en Gigi Capuano een bedrag kunnen schenken van circa 7.000 gulden. Dat is naar verwachting de netto opbrengst van de feestweek die werd gehouden vanwege het 80-jarig bestaan van het Naoplitaanse weeshuis. Het cadeau werd za terdag aangeboden tijdens de slotavond in „Ons Huis". De zaterdag was overladen met activiteiten. Begonnen werd met de ballonnenwedstrijd gevolgd door het uitwerpen van stroopwafels aan parachutes. Door de wind kwamen er ech ter maar een paar op de Loethe alwaar de jeugd zich had verzameld. Vervolgens was er voor jong en oud van alles te doen. Van straatvoetbal tot zeepkistenrace en van zang en dans tot een fietsbehendigheidswedstrijd. Van goed gehalte was het optreden van het folkloristisch dansensemble „Achalay", de Callan band en Klaas en Ria. De formatie „Familiy" bestaande uit de zeven broers en zussen Olst- hoorn stal de harten van velen met zeer fijne muziek. De groep „Drijfnat" bracht Italiaanse nummers en dat gaf de sfeer waarin Zoeterwoude een week lang heeft vertoefd goed weer. Opmerkelijk was de bijdrage van volksmuziek groep „Kegelaar" met niet-alledaagse muziekinstrumenten. Misschien wel door het overladen programma was de be langstelling hiervoor niet zo groot. De uitslagen van de diverse wedstrijden zijn: Zeepkistenrace: 1. Frans Popma en Erik van den Berg, 2. Willemijn van der Poel en Miranda de Wit, 3. Arjan Hulsbos en Wibe van Houten. Skel terrace: 1. Vincent van der Pluim, 2. Jolanda van der Meij, 3. Dirk Borst. Fietsbehendigheidswedstrijd: 1. Walter van der Hoeven. 2. Tim Gielen, 3. Joost Onderwater. Straatvoetbaltoernooi: 1. team Van der Maat, 2. Team Vattegat, 3. Team Vlasveld, 4. Team Zwaan. Scouts in Leiden, Leiderdorp, Voorschoten, Katwijk, Zoeterwoude en Sassenheim hebben zaterdag en zondag deelgenomen aan de 28e „Jamboree On the Air (JOTA). Zij maakten deel uit van de driehonderd Nederlandse groepen, die aan de wereldwijde activiteit deelnamen. Door middel van het leggen van radiocontact wordt gesproken met scouts over de hele we reld. Scojesa Sassendheim en de Tjarda-ver- kenners (foto) deden het afgelopen weekeinde voor de tweede maal mee. De JOTA had in Sas- semheim een succesvol verloop. Door elf zenda mateurs afkomstig uit Leiden (3); Katwijk (1); Lisse (2); Badhoevedorp (1); Haarlem (1) en Sas senheim (3) werd deelgenomen. Er waren con tacten met 60 JOTA-stations in ons land. Ver der waren er veel contacten met buitenlandse stations uit België, Duitsland, Denemarken, Zweden, Polen, Rusland, Siberië en voor het eerst ook met Argentinië en Brazilië. Behalve met Las Palmas, waren er geen contacten met Afrika en tegenstelling met vorig jaar. Rondom de zendactiviteiten, was er in de deelnemende plaatsen een programma met spelletjes en der gelijke voor de scouts opgesteld.'Hiervoor be stond veel belangstelling. NIEUWE WETERING De fancy fair en rommelmarkt in het Kultureel Centrum in Nieuwe Wetering bracht dit weekeinde bruto tienduizend gulden op. Dit is minder dan waarop de organisatoren had den gehoopt. Zoals bekend wordt de opbrengst gebruikt voor de bestrijding van de on kosten die gepaard gaan met een grote onderhoudsbeurt van het Kultureel Centrum. Ondanks de gemeentelijke toe zegging van 70.000 gulden ten behoeve van de renovatie blijft het bestuur van het Cul tureel Centrum nu nog met een fors nadelig saldo van om en nabij vijftienduizend gul den zitten. Het bestuur wil evenwel alles in het werk stel len op korte termijn het ont brekende geld bijeen te krij gen om het centrum te behou den. Uitslag schietwedstrijden: 1. J. de Bil, Roelofarendsveen. 2. J. Hogenboom, Nieuwe We tering, 3. W. Klerks, Nieuwe Wetering. Het juiste aantal bo nen in een pot bedroeg: 5437. Mevrouw Straathof uit Nieu we Wetering raadde dit op een paar na. De pop heette: Eveli ne, geraden door Teun Los uit Roelofarendsveen. Het juiste gewicht van de kaas was 9 kilo en 535 gram, geladen door me vrouw Bouwmeester en Erwin Hoogenboom, beiden uit Nieu we Wetering. Zij mogen de kaas delen. De waarde van de boodschappenmand was f 71.07. Dit bedrag is op een paar cent na geraden door Ab Mastenbroek uit Nieuwe We tering. Uitslag grote verloting: 1. J. van Tol, Abbenes, 2. G. Hoogenboom, Nieuwe Wete ring, 3. T. Hoogenboom, Roelo farendsveen. Overige prijzen vielen op de nummers 1737, 920, 1258, 125, 1834, 141 en 406. BLOEMBOLLENMARKT TREKT DUIZENDEN LISSE De twaalfde Nationale Bloembollenmarkt is afgelopen weekeinde een groot succes geworden. Naar schatting acht- tot negenduizend bezoekers kwamen naar de CNB-hallen in Lisse om er vervolgens met grote plastic tassen vol bollen er wer den gezinnen met minstens zeven propvolle zakken gezien weer uit de komen. Het bleef vrijdagavond en zaterdag een af en aan slepen en er zijn dan ook honderdduizenden bollen over dë toonbanken gegaan. Vooral het mooie weer is daar volgens de organiserende Stichting Nationale Bloembollenmarkt Lisse de oorzaak van geweest. Een niet weg te cijferen factor vormde echter ook de tientallen verwijzingsbordjes op alle toevoerwegen rond en in Lisse naar de CNB-hallen. Mensen die nog niet wis ten van dit bollenevenement, werden door de routebordjes aan getrokken. In de hallen stonden de kwekers zij aan zij het toege stroomde publiek van de benodigde voorlichting en adviezen te voorzien. „We zijn geen concurrenten, maar collega's en willen allemaal hetzelfde: kwalitatief goede bollen verkopen voor een aantrekkelijke prijs", aldus een van de aanwezige kwekers. In 't Centrum werd een rommelmarkt gehouden. De opbrengst be droeg bruto 23.000 gulden. Dit wordt besteed aan doelen in de Derde Wereld. Bezinningscursus Het Diepgangcentrum in Hazerswoude houdt van af woensdag zijn 19e be zinningscursus onder de ti tel „Bemoediging en kracht om door te gaan". In vijf bijeenkomsten op 23 oktober, 20 november, 22 januari, 19 februari en 19 maart wordt van kwart voor acht tot kwart voor tien in zaal Het Brugge- hoofd aan de Steenschuur 11 in Leiden een bepaald thema behandeld: „Gezag en eigen verantwoorde lijkheid", „Zoeken naar medestanders", „Spiritua liteit als kracht van een beweging", „Hoe word je weerbaar tegen blokka des" en „Staan voor de nieuwe schepping". Na een inleiding volgt een groepsgesprek met de in leider. De cursus inclusief werkmap kost 55 gulden. Bange-dierenbos Het Amstel Toneel brengt woensdagmiddag vanaf kwart voor twee het stuk „Het Bange-dierenbos" van Karei Eykman op de planken naar het boek van Willem Wilmink. De muziek is van Harry Ban- nink. Dat gebeurt in het kader van de kinderboe kenweek in De Schel ft aan de Maandagsewete- ring in Noordwijkerhout. Kinderen van 7 tot en met 12 jaar kunnen bij de bi bliotheek voor een gulden kaartjes kopen. Het Ban ge-dierenbos gaat over de kleine Lena die bang is in haar donkere slaapkamer en over Konijn Knijn, ka bouter Zwaailicht, de Kluizenaar, de boeven Gabber en Grijpsma en de draak Cohen. Meidensoos De Lindehoeve aan de Kon. Marinelaan in Voor schoten begint donderdag weer met een meidensoos. Van zeven tot tien uur kunnen meisjes wekelijks terecht voor grimeren, film kijken, thema-avon den enzovoorts. (ADVERTENTIE) Drie prima tennisballen verpakt in een handige koker, krijgt u cadeau voor het aanbrengen van een nieuwe abonnee voor deze krant Stuur de bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag (postzegel niet nodig). CodeIN7| Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00, telefoonnummer 071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7