m Geduld Cruijff is op Been redt iFeyenoord AZCkomt kracht en spelers tekort "ïeidaeSowa/nt onk ziet mogelijkheden TOESCHOUWER SLAAT ARBITER KNOCK OUT "n IK GA NU ANDERE SPELERS INZETTEN FC Den Haag wint met pijn en moeite Ba vo HOUT - ussen vy MAANDAG 21 OKTOBER 1985 PAGINA 11 roken psyehia Bav< De c VENTER Trainer Theo Vonk van „uw b i"ta heeft zaterdag Borussia Mönchen- te slaai Ibach, de Westduitse tegenstander van f er wa ïflsdag in het UEFA Cuptoernooi, de duideli prwedstrijd tegen Schalke 04 met 3-1 obeerd i verliezen. verdoi i» had in Gelsenkirchen kunnen 2j eren, dat Borussia Mönchengladbach gd r het eerst sinds lange tijd weer op sterkte aantrad. Desondanks ging de w van trainer Jupp Heynckes kansloos Jeruit. Vonk: „Het is een zware tegen- SDAGDE (jer, maar ik heb toch kunnen vast- dat het kwetsbaar is. Borussia de problemen als het moet speten kleine ruimte. Maar als het de ite krijgt, is het levensgevaarlijk. We Dnjepr Dnepropetrovsk, woensdag tegen stander van PSV in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-beker, is afge lopen weekeinde op de tweede plaats be land van de voetbalcompetitie in de Sov jet-Unie. Het speelde in zijn dertigste wedstrijd 1-1 tegen Dinamo Tbilisi. Met een duel meer gespeeld heeft Dnjepr een achterstand van vier punten op Dinamo Kiev, de ploeg die verantwoordelijk was voor de uitschakeling van FC Utrecht in het Europese toernooi van de bekerhou ders. Kiev versloeg Spartak Moskou, der de in het klassement, met 2-1. WAALWIJK Scheidsrechter Van Mierlo heeft gistermiddag na het cerstc-divisieducl RKC Telstar (1-1) een half uur groggy in zijn kleedkamer gelegen. Van Mierlo, invaller voor zijn collega Dolstra, werd bij het verlaten van het veld geslagen door een 41-jarige sup porter van de thuisclub, die later door de gemeentepolitie werd aan gehouden. De arbiter kon, nadat RKC-arts Andriessen hem had on derzocht, vroeg in de avond naar huis. Tijdens het duel vonden geen rellen plaats. Wel had Van Mierlo veelvuldig gefloten voor door RKC-spelers gemaakte overtredingen. Voorzitter Van Dhintcr van de Waalwijkse club zei het incident te betreuren. „We hebben nog geen loopkooi naar de kleedkamers, dat is pas na vier seizoenen eerste divisie verplicht. Maar gezien deze negatieve gebeurtenis zullen we die kooi zo snel mogelijk aanschaf fen". IANTMET LMS.MUZ .Exposn fietspa V) UTRECHT Aan Cruijffs geduld kwam gisteren in de Galgen waard een eind. „Ik ga andere spelers inzetten", zei hij na Ajax' eerste ne derlaag in het bestaan van FC Utrecht tegen de fusieclub. Die in de 1-0 in de bijna uitverkochte Galgenwaard zelfs een zwakke afspiegeling van het spelbeeld mocht zien. Of Cruijff adequate in vallers heeft staat de ko mende weken te bezien. Het beste zou hij zelf weer het Ajax-shirt kun nen aantrekken. Vóór de naar Oranje sollicite rende Van Loen in de 27e minuut matchwinner werd, hadden Godee en Van de Waart opgelegde kansen ge mist, erna hadden Van der Hooft en Van Loen de score nog kunnen opvoeren. Daar kwam nog bij, dat Adelaar kon scoren voor een leeg doel. Hij kreeg de kans niet, omdat Menzo hem torpedeer de. De ambitieuze arbiter Blankenstein was coulant voor de Ajax-doelman. Hij trok de gele kaart waar de rode op zijn plaats was. Het betekende wel de derde gele kaart voor Menzo, die de dubbelfunctie keeper-libero in een falend Ajax-geheel niet altijd aankan. Menzo voorkwam een vroege ach terstand voor zijn machteloze ploeg. Een kwartiertje later stak hij Utrecht letterlijk een handje toe. Hij sloeg de bal na een schot van Van der Hooft voot' de voeten van Van Loen, die niet kon i Nauwelijks Na een onbeholpen handsbal van Du Chatinier in een nau welijks gevaarlijke situatie mocht Van Basten vanaf de stip de stand gelijk trekken. De topscorer wist door de bal sterk effect te geven beide palen, maar niet het net, te raken. Deze misser was ken merkend voor de onmacht van Ajax. Opvallend was het lauwe optreden van de inter nationals uit België-Neder- land. Koeman werd kort na rust gewisseld, Spelbos ver loor de meeste duels tegen Van Loen en was alleen win naar met een elleboogstoot, waarmee Van Loen uit de wedstrijd verdween, Van Basten was net zo onzicht baar als De Wit. FC Utrecht speelde, na enke le overtredingen in de begin fase, gedisciplineerd en geïn spireerd vanuit de verdedi ging. Iedere speler overtrof zichzelf in de uitvoering van de stringente opdrachten. Zij leidden het eerst zo hoogge prezen Ajax van Cruijff naar de vierde competitie-neder laag. Waarschijnlijk niet de laatste. FC Utrecht - Ajax 1-0 (1-0): 27. Van Loen 1-0. Scheidsrechter: Blanken stein. Toeschouwers: 19.500. Gele kaart: Du Chatinier (FC Utrecht). Silooy (beiden Ajax). Plomp. Adelaar; Van der Waart (Lecker). Van Loen (De Basten, De Wit. [otterdam Mocht f nog iemand zijn ge- eest, die - wellicht beïn- loed door de uitslag van et duel met Ajax van eertien dagen geleden - eeft getwijfeld aan de m istheid van Feyenoords tschakeling in het Euro- Cuptoernooi, dan is die nds gisteren geheel Yertuigd. Ieyenoord slaagde er dan wel waar in om ook FC Twente et dezelfde cijfers als Ajax •1) te verslaan, de manier aaróp had veel overeenkom en met de genoemde stede- mlmoeting: weer verdiende eyenoord de zege niet en op- ieuw vestigde doelman Joop iele nadrukkelijk de aan* acht op zich. Twee zaken, die atuurlijk alles met elkaar te aken hidden. - iele toonde eens te meer aan it hij nu inderdaad het oran- shirt maar eens om de schou- •s moet krijgen. Hij verijdel- vijfmaal een Twentse door- Dring van zijn heiligdom en avendien op psychologisch tlarigrijke momenten; kort i aanvang, direct voor de luze en in de tweede helft bij stand van 1-1. Al deze red ingen zouden normaal ge- •roken goed zijn geweest oor een gelijkspel van Feye- oord tegen de degelijk opere- ende Tukkers. Maar ruim in lessuretijd werd het vonnis ver de toch al niet zo bijster oed geklasseerde ploeg van ainer Korbach alsnog geveld, lario Been nam in de 47e mi- bAuut in een alles-of-niets-po- A^yvig een afgeschampte bal od MÊk slof en zag het leer tot zijn ^^■hiitsprekelijke vreugde alle HHPogelijke Twentse benen en tank de armen van doelman Snel- ders passeren: 2-1. Ontluistering De ontluistering bij de spelers van FC Twente was compleet én begrijpelijk. Want 90 minu ten lang had de oostelijke for matie zich op basis van gelijk waardigheid gepresenteerd. Hetgeen voor de Enschedeërs een verder doortrekken van het sinds kort ingezette „lichte herstel" (Korbach) betekende, maar ook niet meer. Want Feyenoord acteerde als een verzameling zo juist in een museum gedumpte stoomloko- motieven. Met slechts Taha- mata en Hiele als uitzonderin gen werd een staaltje plicht matigheid ten beste gegeven, dat zijn weerga nauwelijks kende. Hetgeen werd gepersonifieerd door Ling, wiens enige ver dienste mocht worden ge noemd het feit dat hij voortdu rend de zijlijn bezette. Maar de pas een kwartier voor het ein de door Rep gewisselde Hage naar zag van daaruit niet een maal kans een redelijke voorzet af te leveren. Het mocht al opvallend worden genoemd als Ling de bal voor bij de eerste paal kreeg.... Magere ontmoeting Het werd in de frisse Kuip een magere ontmoeting, waaruit Korbach ook maar niet al te veel positieve conclusies moet trekken. Want het niveau van beide partijen ontsteeg nauwe lijks de top van de eerste divi- De Enschedese brigade werd naast het verlies nog eens ex- tra gedupeerd door een aantal voorzet te geven. Met het rechter been kreeg de Hagenaar geen andere elementen. Zo liep Carbo volkomen onnodig te gen zijn derde gele kaart op door te lang demonstratief voor een grensrechter te blij ven staan bij een vermeende ingooi voor zijn ploeg. Boven dien raakte FC Twente na het winnende doelpunt van Been ook voorstopper Koopman nog kwijt met een zware hersen schudding. „Hoe dat verder gaat met Koopman weet ik niet", duidde Korbach de zor gen aan. Feyenoord raakte ook een spe ler kwijt, voorstopper Duut. De kwetsbare verdediger, die de laatste tijd nogal succesvol was als schutter, zag zijn bijna permanente enkelblessure verder verslechterd door een opgelopen trap. „Ik denk dat Duut voorlopig niet speelt", meende trainer Fafié van Fey enoord, die voorlopig ook al niet kan beschikken over de geblesseerde Hoekstra. Mis schien dat Fafié nu dan zo langzamerhand eens (al is het dan noodgedwongen) kan den ken aan het inzetten van jeugd. Iets, wat sommige be stuursleden van Feyenoord zo nadrukkelijk nastreven. Nog even terug naar de wed strijd. Na de niet onaardige openingsfase, waarin FC Twente terecht geen respect toonde voor zijn opponent dreigden de Tukkers toch al snel de mist in te gaan. Scheidsrechter De Munnik was het eens met het uitblij ven van een vlagsignaal we gens buitenspel bij een treffer van Eriksen en Twentse pro testen mochten niet baten. Het was de enige keer dat Eriksen zich echt liet zien. FC Twente kwam na drie mi nuten al langszij dank zij Car bo, die onbegrijpelijk veel vrij heid kreeg: 1-1. Daarmee was de wedstrijd eigenlijk ge speeld. FC Twente trok zich terug, loerde op de counter en was daarmee zelfs een paar keer bijna succesvol. Doelman Hiele werkte echter niet mee. Verdedigend hielden de Twentenaren het hoofd koel en leken daarmee af te steve nen op een verdiende remise. Een gelukkige treffer van Been beroofde hen vin die il lusie. Waardoor Feyenoord nog im mer (gedeeld) lijstaanvoerder is van de eredivisie. Een beter bewijs van de malaise va voetbal kan nauwelijks den gegeven. FRANK WERKMAN Feyenoord-FC Twente 2-1 (1-1): 13. Eriksen 1-0, 17. Carbo 1-1, 90. Been 2-1. Scheidsrechter: De Munnik. Toe schouwers: 17.942. Gele kaarten: Bosch, Carbo, Vreijsen (allen FC Twente) en Eriksen (Feyenoord). Feyenoord: Hiele; Wijnstekers, Niel sen, Duut (Stafleu), Brard; Molenaar, Been, Sörensen; Ling (Rep). Eriksen, Tahamata. FC Twente: Snelders; Bosch, Vreij- Koopman. Wilson; Birkedahl, Open Engelse badmintontitels BOURNEMOUTH De open Engelse badmintontitels zijn Deense handen terechtgeko men. Bij de dames bleef Kir- sten Larsen in het bezit van df titel na een uiterst eenvoudige overwinning op de voor gastland uitkomende Gillian Gowers. Ook de heren streden een Deen-Britse eindstrijd Morten Frost won van Steve Butler. Bestuur NTTB treedt af UTRECHT In een tumul- uze bondsraadsvergadering Utrecht is zaterdagmiddag het hoofdbestuur van de Ne derlandse tafeltennisbond (NTTB) opgestapt. Dit gebeur- a een motie van wantrou- ingediend door zes afde lingen. Het hoofdbestuur van de NTTB, onder voorzitter schap van Jaap Roeten, stapte hierna op. Er kwam een acht leden tellend bestuur ad inte- onder voorzitterschap van Paul Koopman. De bonds raadsvergadering was na in enkele uren, meer dan was zien, tot de conclusie ge komen, dat het hoofdbestuur de NTTB onder leiding Roeten steeds de verkeer de beslissingen had genomen. Daardoor werd de bond gecon fronteerd met een forse aan slag van de belastingen en een intrekking van de subsidie voor het runnen van het tafel- tennistrainingscentrum in het inmiddels gesloten Prins Wil lem Alexander-sportcentrum in Zoetermeer. ALPHENSE WATERPOLOPLOEG UIT EUROPA CUP VEENENDAAL AZC staat weer met beide be nen op de grond. Na de onverwachte zege op het Italiaanse Posillipo hoop ten de Alphense waterpo- loërs zich tegen de ver wachting in toch te plaat sen voor de halve finales van de Europa Cup door winst op het Duitse Span- dau of (waarschijnlijker) het Hongaarse BVSC. AZC liep die kwalifikatie voor de volgende ronde uiteindelijk ruim mis. Za terdag hielden de Duitsers zich in (6-8) en een dag la ter maakten de Hongaren meedogenloos aan een eind aan de Alphense illu sies: 3-10. Onmiddellijk na de Hongaarse dreun verzamelde coach Goór zijn spelers om zich heen. „Vergeet die partij van van daag, denk alleen nog maar hoe goed we gisteren en eer gisteren speelden", fluisterde hij zijn ontluisterde spelers groep toe. De Hongaar overdreef daar mee de kwaliteit van de zater dag door zijn ploeg geleverde prestatie. Toen al wekte het AZC-zevental de indruk, dat de stunt tegen de Italianen een eenmalige was. Omdat de Duitsers bij een 1-7 voorsprong inhielden, kwamen de Alphe- naren nog goed weg: 6-8. BVSC maakte een dag later overtuigender duidelijk, dat AZC nog niet toe is aan pro longatie van de in Europa be haalde successen. Daarvoor komt de formatie van Goór in de eerste plaats fysieke kracht tekort. Konden de Alphenaren vrijdagavond met een enorme inzet Posillipo nog achter zich houden, tegen Spandau en BSVC slaagde AZC er niet in om met vecht- en werklust het gebrek aan kracht te compen seren. Daarbij beschikten die opponenten over bredere se lecties en kon AZC door het ontbreken van de geblesseerde Remco Pielstroom het gros van de spelers geen rust gun nen. Goór bracht alleen Leide- naar Wilco van der Zeeuw als wissel in het water, terwijl die daar na blessureproblemen ei genlijk nog niet aan toe was. Ewoud van Winsen wees de krappe selectie als belangrijk ste oorzaak aan voor de zwak ke voortzetting van het toer nooi: „De Hongaren beschik ten over dertien inzetbare spe lers, wij hadden maar één wis selmogelijkheid. Zelf dacht ik Ruud Misdorp: sterk toernooi. wel eens: een paar minuten rust zou wel prettig zijn. Om dat je alles speelt, voelde ik me vanochtend toen ik wakker werd ook bepaald niet uitge rust". Van Winsen was van zelfsprekend niet de enige die mat, minder bezeten acteerde dan in het duel met de Napoli- tanen. Alleen doelman Ruud Misdorp viel nog wel eens in positieve zin op met flitsende reddingen, maar aanvallend bleken de Alphenaren tot niets in staat. Goór wees na afloop tradi tioneel in waterpololand be schuldigend in de richting van de arbitrage. De scheidsrech ters floten echter bepaald niet tegen AZC, zeven maal stuur den zij een Hongaar naar de kant, drie keer een AZC'er. De Alphense formatie benutte maar twee van die man-meer- situaties. De Hongaren buitten de nummerieke meerderheid wel alle keren uit. Toen de ploegen elkaar getalsmatig in evenwicht hielden, scoorde AZC maar één keer. Na het vertrek van Ed van Es en Tony Buunk proberen de Al phenaren hun aanvalsspel meer op snelheid en minder op het aanspelen van de mid- voorpositie te richten. Tegen Spandau en BVSC kwam die speelwijze er niet uit. De Al phense poloërs wisten vaak niets anders te bedenken dan het aanspelen van de centrale figuur Ron de Vogel, die later steun kreeg van Wilco van der Zeeuw. „We zijn pas twee maanden met dat nieuwe sys teem bezig", Vond Van Win sen. „Tegen mindere ploegen moet je dat er eerst inslijpen. We hebben individueel en als ploeg nog veel te leren. Daar om is het ook goed dat we deze HZC/De Robben wel in halve finales SOFIA Het waterpolo- team van HZC/De Robben heeft zich in Sofia wél ge plaatst voor de halve eind strijd van het toernooi om de Europa Cup vooi be kerwinnaars. De Hilver- sumse ploeg eindigde in het toernooi uit de tweede ronde in de Bulgaarse hoofdstad als tweede ach ter het sterke Dynamo Boekarest. Van dat team werd op de openingsa vond, vrijdag, met 10-17, verloren. Zaterdag en zon dag volgde het herstel. Za terdagmiddag werd door HZC verrassend gewon nen van de Bulgaarse gast heren, CSKA Sofia: 8-5. De zege van zondag, 13-8 tegen het Franse Charen- ton, hield een klassering als tweede in voor de Ne derlanders. Het nog niet geheel kansloze Sofia ver loor namelijk van Boeka rest. In de halve finales, met een uit- en een thuiswed strijd, treft HZC/De Rob ben één van de twee sterksten van de voorron de in Pescara, Partizan Belgrado en Vasas Boeda- Europa-Cupervaring hebben opgedaan. De vorige ploeg heeft er toch ook jaren over gedaan om de top te berei ken". WILLEM SPIERDIJK WAGENINGEN Met pijn en moeite heeft FC Den Haag de tiende achtereenvolgende overwinning kunnen boeken. Bij FC Wageningen had de Haagse eerste divisieclub veel moeite de ongeslagen status te behouden. Toch ging de winst (2-0) mede dank zij goed kee perswerk van René Stam naar de residentiële club. Door de tiende achtereenvol gende overwinning evenaarde FC Den Haag het record van Ajax, Feyenoord en AZ '67. Zondag kan FC Den Haag in het Zuiderpark tegen Volen- dam als eerste Nederlandse profclub tot elf overwinningen komen. De Hagenaars zullen dan echter beter moeten spe len dan gisteren bij Wagenin gen het geval was. Want door veel geluk en goede reddingen van Stam bleef tot de rust een stand van 0-0 gehandhaafd. Na een „donder-speech" van trainer Rob Baan deed FC Den Haag er na de rust een schepje bovenop. Al snel volg de de openingstreffer toen Heini Otto een hoekschop van Alfons Groenendijk koppend in het Wageningse doel ver lengde. Vier minuten voor tijd stelde Remco Boere de Haagse zege zeker door een voorzet van Marcel Tolsma - door Groenendijk de diepte inge stuurd - af te ronden.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11