Minder geld voor Dierenbescherming )e tl VERDACHTEN VLEESFRAUDE GEDWONGEN IN HOGER BEROEP Progressief Zoeterwoude wil groene toekomst Opwinding over afbreken van caravan in Oegstgeest (encadeouv^ formaat EeïdaeSotïïont Geslaagde visserijdag in De Wil bert ^"DEN OMGEVING CeidócSomottt DONDERDAG 17 OKTOBER 1985 PAGINA 15 V0(|iar cel voor ekende Chinees JSTGEEST/DEN HAAG Een 26-jarige jegstgeest wonende Chinees is gisteren in >r beroep door het Gerechtshof veroordeeld een jaar celstraf waarvan vijf maanden •waardelijk. Die straf komt overeen met het jere vonnis van de rechtbank. De man had :tober van het vorige jaar de mede-eige- het door hen gezamenlijk gedreven (iees-Indisch restaurant met een mes in het fd gestoken. Zowel de officier van justitie veroordeelde gingen in hoger beroep te- ?t vonnis van de rechtbank. De Chinees it hij de straf te zwaar vond. Hij had niet _rs kunnen doen dan toesteken. Weggaan i immers gezichtsverlies hebben betekend. Fietskijkdag SASSENHEIM Sassenhei- mers die hun fiets kwijt zijn, kuryien zaterdag een kijkje nemen op het politiebureau aan de Menneweg in Sassen- heim. Daar worden van tien tot twaalf uur en van twee tot vier uur de fietsen uitgestald die het afgelopen jaar gevon den zijn, maar niet werden op gehaald. De rechtmatige eige naar moet wel een bewijs van aangifte van diefstal meene men. Ook kunnen gegadigden een bod doen op de aanwezige fietsen. Als de eigenaar zich niet meldt, gaat de fiets naar de hoogstbiedende. Italiaanse muziek in dorpskerk ZOETERWOUDE In de dorpskerk van Zoeterwoude wordt vanavond Ita liaanse muziek ten gehore gebracht. Dat gebeurt in het kader van de feeste lijkheden rond de 80e verjaardag van het weeshuis Casa Materna. Het con cert begint om acht uur en de toegang is gratis. Een vocale bijdrage wordt geleverd door jongerenkoor Iduna, het gemengd koor „Zingt den Heere" en sopraan Eveline Vis. Voorts is er een optreden van de Muziekschool met leerlingen en docenten, het koperblazersensemble „Suetane Musicia" en de mandolineve reniging. „Slang" in Het Water bos RIJNSBURG Het Rijnsburgse zwembad Het Waterbos beschikt sinds deze week over een „slang". Het is een zogenaamde snake of wel een als glijbaan uitgevoerde waters lang. deze zal 's win ters in het binnenbad worden geplaatst en 's zomers bij het golf- slagbad buiten. Inbraak bijBAVO NOORDWIJKER- HOUT Bij een inbraak woensdag nacht in een hou ten bouwkeet op het terrein van het psychiatrisch zie kenhuis BAVO in Noord wijkerhout is een elektrische schrijfmachine buit gemaakt. De daders kwamen de keet binnen door een ruit in te slaan. Poging tot brandstichting ALKEMADE Onbe kenden hebben de vorige nacht geprobeerd de kantine van tennisvere niging Alkemade aan de Sportlaan in Alkemade in brand te steken. Er werd een ruit ingegooid en brandend materiaal naar binnen geworpen. Ook werd geprobeerd een gordijn in brand te steken. Alle pogingen lie pen echter op niets uit en de schade bleef beperkt. Gewonden in Noordwijk NOORDWIJK Bij een ongeluk op de kruising Beeklaan/Vinkelaan is een 33- jarige fietster uit Noordwijk gisteroch tend gewond geraakt. Het slachtoffer fietste op de Beeklaan en kreeg geen voorrang van een automobilist die van de Vinkelaan kwam. De automobilist die in een okergele Opel Kadett met zwart dak reed, is doorgereden. De vrouw liep rugletsel op. Een 33-jarige automobilist uit Katwijk reed gistermiddag op de verlengde Beeklaan zo hard door de bocht, dat hij de macht over het stuur verloor en over de kop sloeg. Hij is met onder meer gebroken ribben opgenomen in het Academisch ziekenhuis in Leiden. Dieven betrapt ALPHEN AAN DEN RIJN Drie inwo ners van Leiden zijn gisteren op heterdaad betrapt bij het plegen van winkeldiefstal len. Het drietal, 60, 35 en 22 jaar oud, werd betrapt door de bedrijfsbewakings- dienst van V&D. Bij hun aanhoudingen bleken de mannen spullen ter waarde van 495 gulden te hebben weggenomen uit de bewuste win kel, de Hema, Blok ker en Albert Heyn. 'begrolrhuisvesting lerde ui io5oofelzijn in rbeidstil orhout v5"4iieuw ter sprake joedbelf 1 eigen daareny 0pnjeUw beslissen of gulden beschikbaar r .(Mi gesteld voor de huisves- 'P-'.uvan de gemeentelijke af- igen welzijn en financiën, september lag het be- voorstel voor de bouw n houten noodonderko- oor de afdeling welzijn het huidige raadhuis ook tafel, maar toen kon de niet tot overeenstemming Veel leden vonden het ;ostbaar" en wilden alter- even hebben onderzocht, nders. hebben B en W dat e1I?rzoek verricht. Bit als[ ^enc* [vesting van de afdeling P^.i^ijn in het gezondheidscen- >0- lo.jjj blijkt onmogelijk te zijn. it centrum is geen ruimte ikbaar. Tegen onder- het SEC-gebouw, voormalige ikt, voerden B ember al aan dat dat nade- s omdat er dan steeds bo lussen dit gebouw en het ïeesterjhuis moeten pendelen, er ichendiele kosten zijn op het ge- de geirj van zaken als schoonma- van d( kopieerapparatuur en in een bejxterne communicatie, chijneijerbrenging van het bu- 'evoerd welzijn in het neer te zet- it de schouten noodgebouw heeft emeenjnadelen niet, maar is op heet,, wel iets duurder. Het bu- i aangj financiën dat nu ook met er kjitegebrek kampt, zou de wordejcomende ruimten van wel zijn ein gebruik kunnen nemen de ko^relzijn krijgt in het nood- gaan i odige ouw meer ruimte leverete ontvangen en in enige ndelinfacy te woord te staan en e gemiadvies te dienen. lecemt* LU! irtersboot voor beginnende idernemers i fanci °r KF tinggnr zullen 'ir Parkla met ateurs - leggi welko DEN ALPHEN LISSE Kamer van Koophandel en rieken in Rijnland vaart 59, 30 en 31 oktober met de irtersboot" door Alphen, Lisse. Op de Star- boot wordt informatie ver- ;t aan degenen die een ei- bedrijf willen beginnen, j tegenwoordigers van de ler en onder meer van ken, voorlichtingsinstitu- de gewestelijke arbeids- ^'(eaus zijn op de boot aanwe- n verstrekken informatie. Startersboot is bedoeld degenen die nog hele- aan het begin van de be ing staan om een eigen be- f te beginnen. Voorlichting dt gegeven door deskundi- >n in de vorm van video en documentatie. Het is noodzakelijk om al een edig uitgewerkt plan te OTA irderei ■ip doop' ad. He gelijk e Jam ichtig J ijaarst bij ilbeurs en- M *1 efhebl ruisjas ir elkon d wrt" It VOOl\i[ vrij-ki maandag 28 oktober wordt Itartersboot geïntroduceerd bijeenkomst van de Ka an Koophandel in het j krestaurant van Avifauna, burgemeesters en wet- ders van economische za- gemeenten in het Ka- •district en vertegenwoor- ondernemersor- isaties zijn daarbij uitgeno- Voorzitter A. Konings- /an de Kamer zal kort woord voeren en de boot worden bekeken. De bij komst begint om vijf uur. Startersboot ligt 29 oktober ïnover Avifauna in Al- in, op woensdag 30 oktober le Haven van Leiden (nabij irlemmerstraat) en op don- dag 31 oktober in Lisse bij brug over de Ringvaart, i kan van twee tot acht uur de boot terecht. NOORDWIJK Burge meester en wethouders stellen aan de gemeente raad voor de afdeling Noordwijk/Noordwijker- hout van Dierenbescher ming een eenmalige subsi die te verstrekken van 6107,- voor de nieuw bouw van het opvangcen trum aan de Lageweg. Toen in 1982 deze nieuw bouw voor het eerst ter sprake kwam, was de bouw begroot op ruim f 161.000.-. Het toenmalige Taestuur bleek echter geen BTW te hebben ingecal culeerd. Vorig jaar kwam het afdelingsbestuur met een an der plan. Dat was zodanig ver soberd, dat men nog binnen de financiële grenzen van het plan 1982 was gebleven. Ver der was in de financiële opzet een eigen bijdrage van Dieren bescherming ad 25.000,- op genomen. Daardoor kwam het totale tekort op de bouw op nog geen 10.000,-. Om het manco te dekken draagt Noordwijk het voorgestelde bedrag van 6107 bij. Voor Noordwijkerhout dat eveneens participeert in de kosten van de nieuwbouw komt dit neer op 3743,- als eenmalige subsi die. Verder is Noordwijk bereid een garantie te verstrekken voor de post onvoorzien tot een bedrag van ƒ3775,-. Ver wacht mag worden dat de ge meente Noordwijkerhout het zelfde doet, wat haar portie betreft. Waar het gemeentebe stuur van Noordwijk niet voor voelt is het verstrekken van een garantie voor het geraam de tekort ad 4825,- op de be groting voor 1986 en een ver hoging van de subsidie van 26 cent tot 46 cent per inwoner. Omgerekend betekent dit dat het totaal van de subsidie van ƒ4850,- op 11.164,- wordt ge bracht. Volgens het bestuur is het meerdere geld nodig om het aantal werkuren van de gediplomeerde verzorgster van 10 op 20 uur per week te bren gen. Burgemeester en wethou ders vragen zich af of dit wel nodig is. Naar de mening van het college is onvoldoende on derzocht of er geen alternatie ven zijn. Men acht het raad zaam om eerst eens de resulta ten van het nieuwe opvang centrum af te wachten. Celstraffen geëist in plaats van boetes ZOETERWOUDE/DEN HAAG Twee eigenaars (37 en 44) van een Zoeterwoudse beheer- en beleggingsmaat schappij hebben jgisteren voor het gerechtshof in Den Haag ieder twaalf maanden celstraf, waarvan vier maanden voor waardelijk, tegen zich horen eisen wegens hun betrokken heid bij een gecompliceerde vleesfraude. De beide broers werden op 27 november van het vorig jaar door de Haagse rechtbank ver oordeeld tot geldboetes van 75.000 gulden en geheel voor waardelijke vrijheidsstraffen. De officier van justitie inder tijd, mevrouw mr. J. Couzijn, was echter tegen dit vonnis in hoger beroep gegaan, omdat zij de straffen te licht vond. Ook tegen een 57-jarige Leide- naar, directeur van een vlee- simportbedrijf, werd nu ge vangenisstraf gevorderd: acht maanden waarvan de helft voorwaardelijk. Hij kwam er voor de rechtbank eveneens met een geldboete vanaf: 25.000 gulden. De procureur-generaal mr. H. Holthuis verweet het trio ge zwendeld te hebben met de verwerking van bevroren rundvlees. De partijen konden door Nederlandse bedrijven relatief goedkoop in landen buiten de EG worden inge kocht. De vooruitbetaalde im portheffingen konden later weer worden teruggevorderd, mits het vlees tot conserven- produkten werd verwerkt. Dat gebeurde in de meeste geval len niet. Via ingewikkelde papieren transacties, waarbij gebruik werd gemaakt van fictieve facturen en geknoeid werd in de speciale verantwoordings- staten, zouden de verdachten grote geldbedragen hebben op gestreken. Het met de controle van de EG-regeling belaste Produktschap voor Vee en Vlees heeft de beide broers de betnota's opgelegd tot ruim een miljoen gulden. Het Zoeterwoudse slagersbe- drijf Jan Zandbergen, met fili alen in Leiden, heeft om even tuele misverstanden te voor- komen met deze affaire totaal niets te maken. Vonnis op 30 oktober. Door de afdeling bezigheidstherapie werd een aantal films ver toond. Tevens kregen de bewoners, veel oud-vissers en netten- boeters, gelegenheid zelf netten te breien en boeten. Daarnaast kon men genieten van een hapje vis of zelf gepelde garnalen. Om helemaal de sfeer van een nabij verleden te creëren werd op de afdeling bezigheidstherapie 's middags met roomboter be smeerde zeekaak gepresenteerd. Drie leraren en vier leerlingen van de school voor de Zeevisvaart verleenden hun medewerking aan de Visserijdag door de bewoners bij te staan bij het netten breien en boeten. Gisteravond werd in de ruimte, die voor de gelegenheid versierd was met stukken netwerk en veel foto's van moderne en oude vissersschepen, een grote film over de zeevis vaart vertoond. Nieuw Jeugdhonk Meerburg opengestoten Het was gisteren groot feest voor de jeugd van de Zoeterwoudse voetbalvereniging Meerburg. De opening van het splinternieuwe jeugdhonk werd sportief omlijst met allerlei activiteiten. Daarbij speelden Ajax-doelman Hans Galjé en Feyenoordspeler Keje Molenaar een belangrijke rol. Er was penaltyschieten op Meerburg-doelman Rob Hannaart. De beste schutters van elke categorie kre gen de kans strafschoppen te nemen op Ajax-doelman Hans Galjé. Als winnaars kwamen daarbij uit de bus Jelle Korbee, Pieter Terleng, Ben Coppenhage, Dennis de Jong en de meisjes Evelien Rijsdijk en Natalie van Diemen. Vervolgens kregen de vrijwilligers die de feestdag hebben doen slagen de kans Galjé onder vuur te nemen. Uitgerekend Meerburg-doelman Rob Hannaart deed dat het best. Na de strafschoppenserie werd door Keje Molenaar (die als scheidsrechter fungeerde bij het nemen van de strafschoppen) het jeugdhonk in gebruik genomen door het stoten van een bal op het nieuwe biljart in het jeugdgebouw. ZOETERWOUDE Groen is de kleur die als een „rode draad" door het verkiezings programma voor de komende vier jaar van Progressief Zoe terwoude loopt. Onder de slo gan „Voor een Groene Toe komst" heeft PZ het ontwerp- Lasten programma gepresenteerd. Zoeterwoude staat op een kruispunt van mogelijkheden, zo stellen de progressieven. re portefeuille van openbare werken beheert. De commissie beroeps- en bezwaarschriften dient te worden samengesteld uit onafhankelijke burgers en niet uit raadsleden. Op? bestuurlijk gebied wil PZ het een en ander bijsturen. Gemeentelijke commissies moeten open staan voor niet- raadsleden. Dienstverlening aan de burgers moet worden uitgebreid door bijvoorbeeld openstelling in de avonduren van het gemeentehuis. Bij de verdeling van portefeuilles be horen politiek belangrijke por tefeuilles (openbare werken, ruimtelijke ordening, welzijn en financiën) bij de wethou ders ondergebracht te zijn in verband met de politieke ver antwoordelijkheid aan de raad. Al eerder heeft PZ ge protesteerd tegen het feit dat burgemeester Houdijk de zwa- Omdat agrarische bedrijven voor het belangrijkste deel het groene karakter van Zoeter woude bepalen moeten die be drijven alle mogelijkheden krijgen. In dat kader moet het mogelijk zijn dat land bestemd voor veehouderij een andere landbouwbestemming krijgt. Ter bescherming van het groen dient op het gebied van de .woningbouw zuinig te wor den omgesprongen met de gronden. „Alleen bouwen voor eigen behoefte" is wat dat be treft de slogan. Voor alle partijen is de toena me van het sluipverkeer on toelaatbaar. Gelet op de voort schrijdende bebouwing van Zoetermeer zijn wat dat be treft de vooruitzichten alles behalve gunstig. Als beleid spunt stelt PZ dat het gebruik van de buurtbus gestimuleerd moet worden. Voorts dienen Oranjelaan en Miening te wor den afgesloten voor auto's. Hoog in het vaandel staat voorts een veilige route naar school voor kinderen van de basisschool en leerlingen van het voortgezet onderwijs. Schoolgebouwen zouden ook voor sociaal-culturele activitei ten gebruikt moeten kunnen worden. Sport Op sportgebied dient bestu deerd te worden of de privati sering van de sportaccommo daties voor zowel gemeente als gebruikers voordelen op kan leveren. Het sportgebeuren in de Eendenkooi en Klaverhal dient kostendekkend te zijn terwijl de gemeente zonodig initiatieven om ook overdag activiteiten in de sportieve en recreatieve sfeer op te zetten moet steunen. Goed nieuws voor de tennissers: als het het aan PZ ligt worden de tennis banen op sportpark Haasbroek zo spoedig hersteld. Bromfietsers frontaal gebotst ALPHEN AAN DEN RIJN Twee bromfietsers zijn gistermorgen op het Stations plein in Alphen aan dén Rijn frontaal op elkaar gebotst. Een 17-jarige Alphenaar en een 20-jarige inwoner van Nieuwerbrug, de laatste reed in de richting van de Prins Bernhardlaan, reden in te genovergestelde richting. Zij hebben beiden waarschijnlijk niet voldoende rechts gehou den op het fietspad waarop in twee richtingen mag wor den gereden. De man uit Nieuwerbrug is met onbe kend letsel opgenomen in het Hofpoortziekenhuis in Woerden. HAAG/OEGSTGEEST Iet afbreken van een staca- de tuin van pension- idster mevrouw Bakker de Geversstraat in Oegst- st heeft voor de nodige op- iding gezorgd. Volgens me- Bakker zou burgemees- Scheenstra van Oegstgeest persoonlijk hebben toege- dat de caravan kon blii- staan. Het verzoek om de aak te schorsen werd door Raad van State gisteren Her verworpen. de stacaravan verdwijnt, niet verwonderlijk. De noodzakelijke bouwvergun ning is er niet én kan ook niet worden gegeven omdat het be stemmingsplan voor het ach tererf van de Greversstraat geen bewoning toelaat. De af deling rechtspraak van de Raad van State besloot daar om, na beide partijen te heb ben gehoord, het verzoek tot schorsing op te heffen. De stacaravan werd in novem ber 1982 neergezet en diende als woning. Mede naar aanlei ding van klachten van omwo nenden drong het gemeente bestuur aan op verwijdering. In een onderhoud tussen de caravanhoudster en leden van het gemeentebestuur, onder aanvoering van burgemeester Scheenstra, werd echter afge sproken dat de caravan nog een half jaar zou mogen blij ven staan. Dit omdat mevrouw Bakker de extra ruimte drin gend nodig had om haar doch ter, schoonzoon en kleinkinde ren onderdak te bieden. Deze persoonlijke omstandigheden bleven gelden totdat de doch ter met haar gezin eind 1984 andere huisvesting had gevon den. Daarna kwamen de bestuur ders in Oegstgeest opnieuw in actie. Eind februari van dit jaar kreeg mevrouw Bakker te horen dat de caravan uit haar achtertuin moest worden ver wijderd. Daarna volgde de waarschuwing dat afbreken ook onder politiedwang kan gebeuren. Mevrouw Bakker diende een schorsingsverzoek in bij de Raad van State. In afwachting van deze uitspraak deed het gemeentebestuur niets. Tijdens de zitting van de Raad van State gisteren bleek dat me vrouw Bakker een grenzeloos vertrouwen had in de even tuele door burgemeester Scheenstra gedane toezeggin gen. Volgens haar zou de bur gemeester in eerdere gesprek ken hebben gezegd dat zij wel een vergunning had en dat de zaak afgesloten was. Ook stel de zij dat burgemeester Scheenstra dinsdag tegen haar heeft gezegd dat het allemaal niet zo'n vaart zou lopen en de caravan nog wel zo'n jaar of tien zou kunnen blijven staan. Burgemeester Scheenstra van Oegstgeest reageerde gisteren met verbazing op de opmer kingen van mevrouw Bakker. „Ik heb haar in dat gesprek van afgelopen dinsdag slechts uitgelegd dat zij tegen de gekondigde afbraak protest kon aantekenen bij dé Raad van State. Ik heb haar zelfs nog het adres gegeven. Toe zeggingen heb ik nooit gedaan. Omdat haar schoonzoon een huis had gekocht dat pas in november 1984 kon worden opgeleverd hebben wij niet vervelend gedaan over het verstrijken van die termijn van een half jaar. Daarna heeft zij zelf, tegen alle afspra ken in, de stacaravan ver huurd. Voor ons was er geen enkele aanleiding om de cara van van mevrouw Bakker te laten staan." Een luxe handdoek van 50 x 100 cm wordt uw deel, als u de (kleine) moeite doet een nieuweabonnee aan te brengen voor deze krant. NOTEER ALS NIEUWE ABONNEE M.I.V. I i I NAAM: I I ADRES: POSTCODE/PLAATS: I I I TELEFOON: Deze ontvangt de eerste twee weken de krant gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per: kwartaal automatisch per maand jaar STUUR EEN LUXE HANDDOEK NAAR: NAAM: POSTCODE/PLAATS: Stuur de bon ingevuldaandeLeidseCourant,Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag (postzegel niet nodig).

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15