Rob de Wit leeft van momenten Derde remise Timman 3NZO SCIFO VALT AF &idae(3ourta/ni Eerste verlies Glasbergen Sportwereld ieke Gantwarg mist winstkans DINSDAG 15 OKTOBER 1985PAGINA9 Lorei iefdadl md s wel d YoJ ol was).| theatj joppej ksrepi ;ren I gevoel [en d lerlan ?rvori Henk Houwaart: ...blindelings... „Allereerst moet ik zeggen, ik hoop dat België wint. Ik ben Belg, en ik ben Hagenees. Nou, Den Haag levert geen spelers voor het Nederlands elftal en daarbij heb ik er al leen maar profijt van als mijn jongens straks in Mexico er varing op kunnen doen. En...ze onderschatten Neder land hier niet. De fout van de Balkan maken ze niet nog eens. Wat het Nederlands elf tal op zal breken, denk ik, is de ervaring. De spelers bij ons vinden elkaar blindelings. Daarnaast gaan ze voor Guy Thijs door het vuur. Ik heb bij FC Antwerp zelf nog voor Thijs gepeeld. Ik kom daar, ik train voor het eerst mee, we zijn profs dus we trainen twee keer per dag, en in de mid dagpauze zegt Thijs, kom jon gens, we vatten een pintje. Daar stond ik toch wel een tikje van te kijken. Z'n ge zicht zag je nooit, daar hing altijd een rookwolk omheen van z'n sigaar". (Trainer Henk Houwaart van Club Brugge in de Haagsche Courant) LEIDEN De zaalvoetballers van Glasbergen hebben hun eer ste nederlaag opgelopen. In Rotterdam gingen de Katwijkers met 7-4 tennonder. In de hoofdklasse overtuigde Noordwijk te gen Cleijn Duijn: 3-8. THB Boys won met minimale marge van ROAC'79: 2-1. Glasbergen kwam in de eerste helft al met 4-1 achter tegen de counterende Rotterdammers. Alleen Jan Hogewoning scoorde. Na rust kwamen de Katwijkers nog goed terug. Peter 'Hogewo ning en Huug Aandewiel verkleinden de achterstand tot 4-3. De Rotterdamse doelverdediger en het houtwerk stonden echter een gelijkmaker in de weg. Na 5-3 maakte Peter Hogewoning er nog 5-4, waarna de thuisploeg tot 7-4 uitliep. Lugdunum kwam er met aan te pas tegen FC Lisse, dat al na tien minuten met 0-2 leidde. Gepi van Rooijen, Theo Godylla en Leon van der Zwet (4x) maakten de Lissese doelpunten. Hans van As redde de eer voor Lugdunum. Zwartewolf keek tegen D^ Maas al snel tegen een 2-0 achter stand aan. Ondanks stug verdedigen van de Rotterdammers kwamen de Leidenaars toch nog goed terug. Treffers van Ger Nachtegeller, Piet Sloos, Hennie Koet en Peter Gijsman lever den de Leidse ploeg nog een overwinning op: 3-4. Landwer won ruim van UVS. Loek van Kesteren en Ton Ar royo scoorden ieder drie keer. Hans de Kruijs (2x) en Hans Ver kuilen stelden daar drie doelpunten tegenover: 3-6. THB Boys leidde tegen ROAC'79 bij rust met 2-0 dankzij goede momenten van Ed Griffioen en Wim Diels. Hans Witteman scoorde tegen voor ROAC. Noordwijk was op dreef bij Cleijn Duijn. De Noordwijkers vonden acht keer het net. Andries Wendt, Jos Smits, René van Hensbergen (2x), Albert Bosma (2x) en John Marijt (2x) waren de doelpuntenmakers. Jeroen den Hollander, Anne Ouwersloot en Adrie Nijgh kwamen namens de thuisploeg maar tot drie treffers: 3-8. In de interregionale klasse won Silva Boys met 2-4 van Datarex. De Rozet klopte Grovo met 7-5. sportuitslagen (2) Derde ronde: Spraggett (Can)-Por- tisch (Hon) 0-1; Nogueiras (Cub)-Sei- rawan (Vst) 1/2-1/2; Sokolov (Sov>- Joesoepov (Sov) afgebroken; Smislov (Sov)-T al (Sov) 1/2-1/2; Tsjernir. (Sov)-Vaganjan (Sov) 1/2-1/2; Bel- javski (Sov)-Timman (Ned) 1/2-1/2; Short (Eng)-Ribii (Hon) 1-0; Spasski (Fra>-Kortsjnoj 1/2-1/2. Stand: 1. Short 2 pnt; 2. Portisch en Joesoepov 11/2+1 afgebroken par tij; 4. Kortsjnoj, Tsjernin, Timman, Tal en Seirawan 1 1/2; 9. Beljavski. Smis lov, Vaganjan, Spasski en Sokolov 1 1 afg.; 14. Nogueiras en Spraggett 1 16. Ribli 1/2 1 afg. TENNIS Federation Cup (dames) Finale: Tsjecho-Slowaklje - Verenigde Staten 2-1. Gedetailleerd: Sukova- -Burgin 6-3, 6-7, 6-4; Mandlikova- -Jordan (VSt) 7-5, 6-1; Marsikova/Ho- likova-Jordan/Burgin 2-6, 3-6. Zeilen Schipper Dirk Nauta van de Innovator lag gisteren in het officieuze klassement op de tweede plaats in de eerste etappe van de zeilrace om de we reld. De Innovator is nog ruim 3200 mijl verwijderd van het eindpunt van de eer ste etappe in Zuid-Afrika. Voetbal De voormalige Hongaarse voetbaltovenaar Ferenc Puskas is in dienst getreden bij de Paraguayaan- se eerste-divisieclub Sol de America. Puskas fungeert in de laatste fase van de compe titie als coach. Als de vroege re crack van Real Madrid voldoet, krijgt hij een con tract voor het komende voet- baljaar. Veldrijden Frank van Bakel maakt zaterdag zijn debuut als beroepsrenner tij dens de internationale wie- lerveldrit in Tilburg. De 26- jarige werkloze vrachtwa genchauffeur tekende een contract voor twee seizoenen met Arkel Telecommunicatie uit Siebengewald. Bij het WK amateurs in München werd Van Bakel vijfde. Atletiek Een anti-griep- middel is er waarschijnlijk de oorzaak van dat Ljoedmil- la Andonova, de wereldre cordhoudster hoogspringen, „levenslang" geschorst is. Dit heeft Spas Spassov, de vice- -voorzitter van de Bulgaarse atletiekbond, gisteren in So fia bekendgemaakt. MONTPELLIER Bij het kandida- sen van de Nederlandse grootmeester tentoernooi in ^lontpellier heeft Jan niet serieus aangetast. Het gaat in Timman ook de derde achtereenvol- Montpellier niet om één maar om vier gende partij tegen een Russische plaatsen, die toegang geven tot de hal- grootmeester met een remise besloten, ve finales van de cyclus om het we- In tegenstelling tot de schaakduels reldkampioenschap. Al is natuurlijk met Smislov en Tsjernin deden zich de hoofdprijs van 30.000 Zwitserse tegen Alexander Beljavski geen hek- franken niet te versmaden, tische taferelen voor. Het enige, was dat de serie zet-herhalingen werd De eerste partij in de beslissings- voortgezet zonder dat één van beide tweekamp om de Nederlandse spelers de reglementaire remise schaaktitel voor dames is gisteren in claimde. Uiteindelijk zei Timman op remise geëindigd. Jessica Hermsen en de 33ste zet: „Okay, draw" en werd de Hanneke van Parreren deelden het overeenkomst met het schudden der punt na dertig zetten wegens herha- handen bezegeld. Het derde achter- ling van zetten. De tweekamp in Arn- eenvolgende gelijkspel heeft de kan- hem gaat over vier partijen. Vriesekoop en Van Spanje zeggen af DEN HAAG Bettine Vriesekoop en Ron van Spanje hebben om verschil lende redenen afgehaakt voor de inter landwedstrijd in de superliga vanavond tegen West-Duitsland. Vriesekoop voel de er weinig voor te tafeltennissen te gen opponenten, die voor haar van te klein kaliber zijn. De Hazerswoudse wordt vervangen door Mirjam Klop penburg. Ron van Spanje heeft van zijn sponsor geen toestemming gekregen zich in het trainingspak van de NTTB te hullen, waarop reclame wordt gemaakt voor een ander bedrijf. Bondscoach Jan Vlieg heeft Edwin Angenent (Veluwe) aan de selectie toegevoegd. Vriendin Becker klopt Hanika betert zullen we zelfs in de vervanging van Czerniatyns- ki moeten voorzien", deelde bondscoach Guy Thijs mee. Hij nam gisteravond nog con tact op met Eddy Voordec- kers, om te horen of die eventueel morgen naar Bel gië kan komen. Desnoods zal Philip Desmet zich klaar moeten houden. Beenhakker Pas na de laatste training, vanavond om kwart voor acht in het stadion van An- derlecht, maakt bondscoach BRUSSEL De dag van gisteren telt niet voor Robbie de Wit. De voet ballerij leeft van momen ten en de wedstrijd die komt is de belangrijkste. Rond de 14e mei was hij, debuterend als invaller, voor even de held van de voetbalnatie. Zijn winnen de treffer tegen Hongarije in Boedapest leverde Oranje de barrage met België op. Een doelpunt van wonderschone kwali teit, al dacht men daar bij de zuiderburen vaak an ders over. Veel Belgen za gen enkele Hongaarse verdedigers wat al te ge makkelijk de verkeerde kant opgaan. Robbie de Wit maakt er zich allang ";et meer druk om. Kan zich de schitterende goal nog haarfijn herinneren, maar weet ook dat slechts de prestatie van vandaag maatstaf is. Rob de Wit: „Ze mogen van dat doelpunt denken wat ze willen, maar op zo'n moment moet je er maar staan. Ik ben ik elk geval blij dat ik hem erin schoot. Daar kan best geluk bij zitten, maar het be tekent wel dat je nu nog een herkansing krijgt om toch naar Mexico te gaan". Bij De Wit, die op het moment van praten nog geen zekerheid heeft over morgen al dan niet in de basis staan tegen België, is nuchterheid troef. „Gelukkig wel. Je komt op zo'n moment enorm in de publiciteit, maar je moet wel met beide benen op de grond blijven staan. Zo'n goal en vervolgens vier slechte wed strijden spelen en de mensen zijn je weer vergeten. Het clubbelang is ook belangrijk. Presteer je in het Nederlands elftal en niet bij je club, dan is het ook niet goed. Daarom was het ook wel prettig dat meteen na Hongarije uit Ajax-Feyenoord volgde. Er kwamen die dagen direct aanbiedingen van de tv en zo. Ik heb rust verkozen. Want het vergt toch veel van je lichaam als je overal maar naar toe hobbelt. Je kunt daar natuurlijk lak aan heb ben, maar zo zit ik niet in el kaar. Je moet erna wèl weer voetballen. En je speelt om geld te verdienen. Presteer je niet, dan ga je dat zelf mer ken, omdat je er naast komt te staan. Held? En de held van de natie? Zo heb ik mezelf nooit gevoeld. Als het uit en thuis tegen die Belgen wéér lukt, ja, dan ligt het wat anders. Dan ga je echt naar Mexico".En dat zou een prima zaak zijn voor het Nederlandse voetbal, vindt ook de nog maar net 22-jarige Rob de Wit. „Ik denk dat het voor elke jonge speler en toekomstige international goed is er in Mexico bij te zijn. Trouwens, ook al voor je naam als voet balland. In zo'n toernooi doe je een schat aan ervaring op. Neem de gouden elftallen van 1974 en 1978. De gemid delde leeftijd was 26, 27 jaar, er zat er hooguit één van 23 bij. Moet je kijken hoe jong deze ploeg nog is. Qua talent moeten de beste jaren nog duidelijk komen. Ik ben er van overtuigd dat we over twee of drie jaar een nog veel beter elftal hebben. Dat merk ik aan mezelf. Zoals ik bij Utrecht speelde en nu, dat is een wereld van verschil. Ik ben in Amsterdam een stuk beter geworden. Ook al omdat ik veel meer kracht heb gekregen. Bij Utrecht trainden we één keer per dag, hier tweemaal voluit. Daar word je sterker van". „Soms moet jezelf ook kun nen beschermen. Je wordt als aanvaller vaak van achte ren aangevallen. Gebeurt je dat twee of drie keer, dan moet je je wapenen. De eer ste twee keer spring je om hoog, maar de derde maal kunnen wel je achillespezen naar de knoppen zijn. Dus moet je wel eens toevallig op een enkel van de tegenstan der landen, zodat hij de vol gende keer ook wat beter na denkt. En twee keer een duw krijgen moet je soms be antwoorden door de derde keer achteruit te lopen en een elleboog te gebruiken. Dat hoort er bij in de top, an ders ben je zelf de klos". De „vorderingen" van Rob de Wit zijn in niet geringe mate een gevolg van de les sen van Johan Cruijff. Welis waar moe.t .Ajax zijn eerste topduel nog altijd zonder verlies afsluiten, volgens de linkerspits is dat een kwestie van tijd. „We hebben heel weinig geluk gehad, kansen laten liggen die er normaal ingaan. Ook al ging het mis tegen PSV, FG Groningen, Feyenoord en Porto, er is niets aan de hand. We moe ten gewoon op deze manier doorgaan. Het grootste voor deel van Cruijff is de manier waarop hij alles uitlegt. Hij kan het ook voordoen. Hij zegt dat het zus of zo moet en twee tellen later zie je dat dat ook zo is. In alles heeft hij gelijk". Fataal Tegen de Belgen zal een open strijdwijze als Ajax pleegt te hanteren evenwel fataal zijn. Nederland moet met zijn jeugdige elan optor nen tegen een geroutineerd brok Belgische stugheid. „Ik denk dat iedereen weet waar het de komende twee wed strijden om gaat. Het is een kwestie van winnen of ver liezen, een tussenweg is er niet. Aan de inzet zal niets mankeren. Als je ziet hoe in Hongarije het hele team voor elkaar gevoetbald heeft, moet dat geen enkel pro bleem zijn. Iedereen zal ook weten dat balverlies dodelijk kan zijn. Zeker tegen die Belgen. Zelfs toen ze in Po len moesten winnen, loerden ze in feite nog op dat ene kansje. Je kunt dus verwach ten dat hef twee saaie wed strijden gaan worden. Een sterk punt van de Belgen is hun collectief, maar ik denk dat ook wij verdedigend een goed elftal hebben. Boven dien hebben wij meer spelers met acties en als je als ploeg ook nog eens je dag hebt kan dat beslissend zijn. Zéker omdat we het voordeel heb ben dat we dé tweede wed strijd thuis mogen spelen. Zestigduizend man op de tri bunes in Rotterdam, zo'n gekkenhuis kan je er door heen slepen". Rob de Wit is zo'n momen tenvoetballer, van wie Ne derland er vermoedelijk over vijf weken in Rotterdam meer nodig zal hebben dan morgen. Of de aanvaller in Brussel in het veld dan wel op de bank begint, is nog on zeker, maar de aanvaller verheugt zich wel op de bot sing met de Belgen. WILLEM PFEIFFER DN OP ZAND Voor de derde keer achtereenvolgende in de tweekamp om het wereldkampioenschap dammen t titelverdediger Anatoli Gantwarg een mogelijke winstvari- Dver het hoofd gezien. Op de 49e zet ontsnapte uitdager Rob c aan een mogelijke nederlaag en twee zetten later eindigde zeventiende duel op voorstel van de zieke Rus dan ook in ise. Gantwarg behield zijn kleine voorsprong (18-16) en t aan twee punten voldoende voor titelprolongatie. nverloop: (wit). Gantwarg (zwart) 29. 18-23; 2. 29x18. 13x22; 3. 34-29, 12-18; 4. 40-34, 7-12; 5. 45-40, 9-13; 6. 4-9; 7. 32-28, 19-23; 8. 28x19. 14x23; 9. 35-30, 13-19; 10. 40-35, 1-7; 11. 8-13; 12. 47-42, 2-8; 13. 31-26, 10-14; 14. 30-25. 5-10; 15. 50-45, 20-24; 16. I, 15x24, 17. 44-40, 22-28; 18. 39x22, 17x28; 19. 34-30, 16-21; 20. 26x17, 21. 36-31. 6-11; 22. 31-26, 11-17; 23. 37-32, 28x37; 24. 42x31, 7-1; 25. 41-36, 26. 31-27, 22x31; 27. 26x37. 17-22; 28. 38-32, 22-12; 29. 39-33, 8-12; 30. 23-28; 31 32x23, 18x38; 32. 43x32, 13-18; 33 48-42, 22-27; 34. 32x21, 17x26; 1-43, 12-17; 36. 43-38, 11-16; 37. 37-32, 3-8; 38. 41-37, 8-12; 39. 40-34, 17-22; 1-29. 24x33; 41. 38x29, 19-23; 42. 42-38, 23x34; 43. 30x39, 12-17; 44. 39-33, 45 45-40, 17-21; 46 40-34, 9-13; 47. 33-29, 13-18; 48. 38-33, 15-20; 49. 35-30, 50. 25x14, 19x10; 51. 30-25, remise. FILDERSTADT In het Grand Prix-ten- nistoernooi van Filderstadt, in de buurt van Stuttgart, heeft de als zesde geplaatste Westduitse Sylvia Hanika in de eerste ron de vérrassend verloren van de Amerikaan se Sue Mascarin, die in de Duitse boule vardpers momenteel alle aandacht krijgt omdat ze enkele dagen bij Wimbledon-win- naar Boris Becker in Monaco heeft gelo geerd. Mascarin, die 37e staat op de wereld ranglijst, won in twee sets van Hanika: 6-4, 7-5. De tennissters van Tsjecho-Slowakije hebben gisteren voor de derde achtereen volgende keer de Federation Cup gewon nen. In de finale van het in Nagoya (Japan) gehouden toernooi versloegen zij elfvoudig winnaar de Verenigde Staten, dat aantrad zonder Chris Evert-Lloyd en Martina Na- De Amerikaanse Susan vratilova, met 2-1. Mascarin. Ik ke| ar ik ®RUSSEL De Itali- ript gejanse Belg Enzo Scifo lan Anderlecht zal we- Sujens een blessure mor- Austrajen niet van de partij zijn vj} wedstriJd België- favor#ederland- ZÜn Plaats Two fial worden ingenomen rley Mjoor Leo van der Eist evfan Club Brugge. Aan b geplet lijstje wisselspelers is meSu Clijsters van Water- ar anr£hei toegevoegd. operniatynski heeft een stij- in Lor* ne^ opgelopen, een oee ujscheefhals", zoa dokter Tedant het in medische ter- B hen uitdrukte. „Als het niet Leo Beenhakker openbaar welke elf spelers mogen be ginnen aan het eerste duel. „Niet om geheimzinnig te doen, maar omdat ik geen zin heb om mee te doen aan de modegril om alle details te vertellen. Daarmee dien ik het algemeen belang van ons Nederlandse voetbal niet", zo meende Beenhakker. Hij verklapte wel dat hij van de vijf aanvallend ingestelde spelers in zijn selectie er vier in de basisopstelling zal pos teren, waarvan drie in de aanval. Hetgeen vrijwel ze ker betekent, dat Simon Ta- hamata of Rob de Wit op de bank zal moeten beginnen. eugeri poppf" dierefroen ik dat stadion binnen- krijg^wam wist niemand dat ik ukkiivillie Banks was. Ze zagen uitsnet ik een USA-shirtje aan perfejad, dus ging het van yeah! gt mefSA! Het intereséérde hen lar eik niet dat ik Willie Banks en qras, alles wat hen interes- looflifeerde was USA, USA! Als er de mimand uit België won ging n dojet van yeeaah (klinkt als lk vejèèè), voor de USA ging het ke uifeeeaaah! Als die Belg een egev^SA-shirtje had aangetrok- goeen waren ze net zo hard te- volgaeer gegaan. En als je hen moeiian had verteld dat ze in de an ginaling waren genomen had- r Den ze je heel schaapachtig Idpadlangekeken. Waarom Ameri- mooanen zo zijn? Ze worden eeverspoeld met nieuws. In de er eaedia is er een enorme strijd r joqm de aandacht van het pu- effliek. Het is zo'n groot land, ukonfo een bepaalde manier heel 'erhaljk, mensen kijken alleen loogtiaar binnen, naar hun eigen g wotnd. Ze zien niet wat er om n woéen heen gebeurt, ze zijn te wogqeel betrokken bij wat er met [estattenzelf en hun directe omge- elenJing gebeurt". leurdHinkstapspringer Willie go®anks in Sport Internatio- an hè nal) t groiMijn opvatting is wel dat in vendle top van de voetballerij de uipugd maar weinig vertrou- ie toren geniet. Ajax is natuurlijk eeje grote uitzondering. Maar MlJf Bondscoach Leo Beenhakker geeft aanwijzingen aan (v.l.n.r.) Wim Kieft, Frank Rijkaard, Joop Hiele, Ruud Gullit, Willy van de Kerkhof en Marco van Basten. „Als trainer moet je niet zo radicaal zijn, niet langs de ui tersten wandelen. Je toont je van de verkeerde kant, als je bij winst juichend de perska mer binnenstormt en er bij verlies stilletjes langs probeert te sluipen. Ik ben een even wichtig mens en daar voel ik me happy bij. De spelers we ten precies wat ze aan me hebben. De groep kan op de klompen aanvoelen hoe ik me op bepaalde dingen zal reage ren. Daar kan intern geen misverstand meer over be staan. Er zijn veel collega's, die toneel spelen; die zichzelf niet meer kunnen zijn. Dat is in mijn visie een slechte zaak. Maar ik reaiseer me. dat ik daarmee de kans loop dat men gaat zeggen: „daar heb je die dooie weer". (Voetbaltrainer Ab Fafié van Feyenoord in Elf) kij nou eens naar PSV. Jon gens van 18 tot 22 jaar lopen er toch niet rond? Voor Feye noord geldt hetzelfde verhaal. Mario Been heeft er lang over moeten doen voordat -hij is wat-ie nu is. Hij heeft het op een verschrikkelijke manier moeten afdwingen. Het is voor de jonge voetballer moi- elijk om een poot tussen de deur te krijgen. Een moeilijke 'situatie ook wel. Je kunt het de trainer die uit is op direct resultaat niet verwijten dat hij teruggrijpt op die speler met intérnationale ervaring. Toch ,vind ik dat dat de jeugd meer kans moet worden geboden. De jeugd daarentegen moet meer lef tonen, brutaler zijn. Gelukkig móeten zij in de eerste divisie wel terugvallen op de jeugd". (Voetballer Jerry Cooke van De Graafschap in Voet bal International) „Door het basketbal ben ik ei genlijk pas in mezelf gaan ge loven. Tot mijn zestiende wist ik met mezelf geen raad. Ik was een 2,07 meter lange slungel, die het liefst thuis bleef en een minderwaardig heidscomplex had van hier tot ginder. Toen ik bij Flamingo's kwam konden ze me, vanwe ge mijn lengte, goed gebrui ken en heb ik geleerd voor vol te worden aangezien. Daarbij kwam dat ik behoor lijk bleek te kunnen mikken. Vanaf toen is alles heel snel gegaan en ik ben blij dat ik het allemaal heb mogen mee maken. Ik stop heus niet met een bloedend hart, al lijkt dat misschien zo. Over een maand ben ik het allemaal vergeten". (Cees Akerboom in NRC/Handelsblad) „Vroeger was er sprake van respect voor een uitzonderlijk goede Nederlandse lichting, zeker niet van verlammings verschijnselen. Dat is nu hele maal niet van toepassing. We zijii uiterst zelfverzekerd. Ik kan me moeilijk indenken, dat het ongetwijfeld aanwezi ge talent in de oranje-ploeg nu in die anderhalf uur in eens zal openbreken. Een blik op de recente Europa Cup-uit slagen schept genoeg duide lijkheden. Al moet ik zeggen, dat de uitschakeling van Ajax en Feyenoord door de Portu gezen ons eigenlijk niet zo zeer hebben verrast. Wij plaatsen ons voor de laatste grote toernooien, Nederland niet. En als het moet kunnen we behoorlijk borstelen, waarbij ik me niet onbetuigd zal laten. Er spreekt dus veel in ons voordeel". (René Vandereycken in de Volkskrant) „Absoluut gezien, in cijfertjes, ziet de begroting er voor het komend seizoen net zo uit als pakweg veertien jaar geleden. Eigenlijk is het slavenarbeid. Als je weet, dat Emiel Hop man in de voorbereidingspe riode acht weken lang van 's ochtends zes tot 's avonds tien uur op de trekker zit om zijn vader té helpen. Dat is niet meer in verhouding met de eisen, die de huidige topsport maatschappij stelt. Begrijp me goed, je moet naast topsport afleiding hebben. Niet te ver stard raken en oogkleppen op hebben, maar dat topatleten zoals mijn jongens moeten werken om financieel rond te komen in de periode dat ze volop met de training bezig dienen te zijn, is uit de tijd. Dat moet eigenlijk niet meer kunnen". (Schaatscoach Henk Ge- mser in de Telegraaf) Henk Gemser: ...niet in verhouding...

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9