adio 1 geen mg leven eschoren ideiifl» Jans 611 de ijdel- KRO een dag in teken van country-muziek fe [dio/televisïë CeidóeSouocmt DINSDAG 15 OKTOBER 1985 PAGINA 15 iet »id van de tekenaar te rechtgeaarde Nederlandse stripliefheb- verzot op „Jan, Jans en de kinderen Ze- De ee^s d'e stripliefhebber twee kinderen heeft loging tt het hoofd staat van een of meer poezen. dbelast V'JP1 dat een dergelijke stripliefhebber in groen I rouwenblad Libelle als eerste de pagina k liikt 'an Kruis opzoekt om te genieten van de Jerkenbare belevenissen en (vooral) ge- ...o ken die Jan en Jans en hun kinderen inden \aken en voeren. Trefzeker geschreven en end, met humor, gevoel en zelf spo ten van de betere Nederlandse strippro- Een hittere teleurstelling is het dan, als de TROS zich meester maakt van Kruis en zijn strip om er een televisiebewerking van te ma ken die geheel lijkt te zijn opgezet om de (be grijpelijke) ijdelheid van de succesvolle stripte kenaar ruim baan te geven. „Tekenfilmserie" heet zoiets dan, maar in wer- kelijkheid zie je de kunstenaar in zijn atelier doende met onduidelijke bezigheden op zijn werktafel, terwijl hij een oude aflevering van het stripverhaal navertelt, al trachtend met zo genaamde komische wendingen in zijn stem de verschillende stripfiguren tot leven te wekken. Wat je te zien krijgt, zijn gewoon de plaatsjes uit het damesblad waaruit de tekstkolommetjes zijn weggegomd. Het enige animatie-effect zijn de een of twee overvloeiers per aflevering, waarin het ene plaatje electronisch wordt ver vangen door het volgende. Dit alles heeft dus niets te maken met strip, heeft niets te maken met tekenfilm en is maar een heel flauw aftreksel van de werking van de originele papieren versie. Het enige dat be klijft is de irritante koketterie met de persoon lijkheid van de maker. De hele aanpak lijkt sprekend op het gedoe van Rien Poortvliet met zijn getekende boeken, die ook in beeld komt uitleggen wat het voorstelt: Ook zo'n onvoor stelbaar ijdele man, die via de televisie kans krijgt zijn commerciële praatjes te slijten. De A VRO probeert inmiddels zijn kweekvijver voor mediatalent, zoals die vroeger bestond on der de naam „Minjonnieuw leven in te bla zen. Nu uiteraard via televisie. Nieuw en onbe kend talent mag nu onder regie van Anneke Hoog Antink op de buis laten zien waar het straks, in de jaren negentig, met televisie naar toe zal gaan tenminste, het is te hopen dat zo'n soort doelstelling ergens aan „Minjon" ten grondslag ligt. Wat we vorige week donderdag te zien kregen, liet nog niet veel zien van een dergelijke filoso fie. Of liever: Helemaal niets. We zagen een soort marsepeindecor, waarin op nogal klunge lige wijze onbegrijpelijke stukjes cabaret wer den opgevoerd, we zagen een paar jongelui op interviewerspad, die nog een lange weg hebben te gaan voor ze het vanzelfsprekende vakman schap zullen hebben dat nodig is om een gemid deld item voor „Van Gewest Tot Gewest" te kunnen maken. Nou ja: Misschien komt er wel op dezelfde onverwachte manier nog eens een talent uitrollen zoals dat gebeurde met de Play- backshow van Hennie Huisman. Voorlopig kan „Minjon Magazine" niet in de schaduw staan van „Jonge Helden", het jongerenmagazine van de VPRO. Over de „Playbackshow" gesproken: vorige week deed zich tijdens het „Platengala" van de AVRO een heel curieus moment voor. Zanger Gerard Joling, die in het soundmix-deel van die „Playbackshow" vorig seizoen roem oogstte met zijn imitatie van de Amerikaanse zanger Don McLean, mocht nu het podium van het „Platengala" op met een eigen liedje, onder ei gen naam. En wat gebeurt? Hij stond het te playbacken. RENE DE COCQ O-RADIO DIRECTEUR JAN HAASBROEK: ;n. Op )ijna ilaatse] /D. Ir de en bov^J ■r wethj doet ludersp tels in" drieënl iet col] iten t Vassen I. Barn rt dei na de n col] dat eeiVERSUM De di- spiegel^ur van VPRO-radio CDa" Haasbroek voorspelt ■kiezinPdio 1 êeen lanêer raten"b beschoren zal zijn rogramitwee jaar. De VPRO tting jert dan ook deel te één pfen aan opgelegde to°|erkleuring. „Met de 'VD wdwet in de hand zul- en mWe ons daartegen ver loofde tn. Wij hebben teveel ering»aren tegen het beleid aan minister Brinkman 1ibang voor hem te aldus de VPRO-di- n£ indelijke B-omroep - per tie een buitenbeentje in ngen op „st [e. In ichten het Hilversumse bestel - wil zich in wezen zo min mogelijk met de regionale en lokale om roep bezighouden. Tegen de wil van de VPRO in hebben de regionale en de landelijke omroepen onlangs echter een contract getekend voor de tot standkoming van de landelij ke/regionale nieuws- en actu aliteitenzender Radio 1. Vooral tegen de verplichting om bui ten „newstime" liefst 80 pro cent te vullen met lichte mu ziek is de VPRO sterk gekant. De VPRO past er voor om de huidige, succesvolle formule van „Het Gebouw" binnen Ra dio 1 in te lijsten. „Het Ge bouw" is een dagvullend pro gramma met veel gesproken woord. Liefst 25 van de 40 me dewerkers van de VPRO hou- Jan Haasbroek: „Het Gebouw" is zo goddeloos dat katholieke luisteraars er niets voor zullen voelen in ons programma ingebed te zijn". iana Ross in „Countdown jVERSUM De Amerikaanse zangeres Diana Ross. die mag #e week vijf uitverkochte concerten geeft in het Rotter- nde vinse Ahoy' Sportpaleis is zaterdag te gast bij Adam Curry 1990 ihet popprogramma „Countdown" (Ned. I om 19.00 uur), zulljdens het interview dat door Adam mocht worden afgeno- »n, vertelt de ster onder meer over haar Europese tournee, samenwerking met Michael Jackson en de op stapel ;en gaande film over de Franse danseres Josephine Baker. Ve- adminica heeft ook filmopnamen mogen maken van een van aken <ar Nederlandse concerten en laat daar beelden van zien. den zich met dit radiopro gramma op. Radio 1 moet een zender wor den met veel muziek (gemid deld 50 procent in de „spitsu ren", de regionale omroepen leveren dus hoofdzakelijk ge sproken woord) die geschikt is om de hele dag aan te laten staan. Met nieuws van Liba non tot Den Haag. De VPRO voelt niets voor zo'n twee slachtig beleid. Nico Haas broek. broer van de VPRO-di- recteur en hoofd van Radio Rijnmond, pleit voor een door de regionale omroepen gepro duceerde zender waarbij ze naar gelang gebruik kunnen maken van landelijk aanbod. Ook Jan Haasbroek ziet dat als een optie. Een andere is om één gezamenlijke redactie voor Radio 1 vast te stellen. „Wij zijn tegen iedere verzui ling in de regio. Daarom heb ben we ook als enige landelij ke omroep geweigerd om mee te praten over de lokale om roep in Amsterdam. Radio 1 moet op den duur een volledi ge regionale zender worden. Daar hunkeren we zo naar dat we nu helemaal niet op die zender willen. En laten we wel wezen: „Het Gebouw" is zo goddeloos dat de katholieke luisteraars van bijvoorbeeld Omroep Brabant er niets voor zullen voelen in ons program ma ingebed te zijn", aldus Jan Haasbroek, die veelbeteke nend wees op de invoering van de FND-zenders (zenders met een klein regionaal be- reilf) waarop de regionale om roepen over enkele jaren vol gens hem zeker zullen terug vallen. HILVERSUM De KRO- radio organiseert op zaterdag 26 oktober een country westerndag. Van twaalf uur 's middags tot zeven uur 's avonds zijn er in de diver se studio's van het KRO-ge- bouw aan de Hilversumse Emmastraat 52 allerlei acti viteiten en concerten van country-artiesten. Op de avond van deze KRO coun- try-dag zijn er optredens van The Flying Burrito Brothers en zangeres Lacy J. Dalton. Tonny Eyk en Martin Kes- seler zijn 's middags te ho ren op de honkey-tonk pia no in de saloon, waar ook zanger-pianist Martin B en de groep Sandwich optreden. Een van de studio's is een muziektheater waar wordt opge treden door de groepen Groundspeed, Cool Breeze,'Sand wich en Trend en door de round- and squaredancegroup Hei-de-ho's. Verder is er een filmtheater waar de hele mid dag country-videoclips zijn te zien en is er een country- markt met onder meer een schiettent -en een 'qiechanic buil'. Het gehele gebeuren is gratis toegankelijk en duurt van twaalf tot zeven uur. Om acht uur begint in studio 1 het concert van The Flying Burrito Brothers om kwart voor tien volgt dan het optreden van zangeres Lacy J. Dalton. Dit avondconcert is al uitverkocht, maar er bestaat wel de mo gelijkheid 's middags de repetities bij te wonen. Van het avondconcert worden met een 24-sporenbandrecor- der opnamen gemaakt, die later worden uitgezonden in het wekelijkse radioprogramma „Country Time". (Donderdags Hilversum 1 om 19.02 uur). Lacy J. Dalton. Opnieuw Henri de Greeve op de radio HILVERSUM „Verbeter de wereld, begin bij jezelf". Deze beroemd geworden spreuk is bedacht door pater Henri de Greeve, een man die mede het gezicht van R.K. Nederland in de afgelopen zestig jaar heeft bepaald. Aan hem is op don derdag het KRO-radioprogramma „Zestig jaar lief en leed" gewijd (Hilversum 1 om 16.03), een serie van dertien portret ten van dergelijke katholieke „kopstukken". Henri de Gree ve (1892-1974) was in de jaren 1935-1950 (m.u.v. de oorlogsja ren) wekelijks voor de KRO-microfoon te horen in het „Lichtbaken". Hierdoor kwam hij in 1938 tot het oprichten van de nog steeds bestaande Bond Zonder Naam. NCRV 15.40 Welles nietes, discussie programma 16.20 NCRV Jeugdmatinee met om 16.20 Apestreken, Russische tekenfilm en om 16.23 Booker, Amerikaan se jeugdfilm over de ne gerjongen Booker T. Was hington NOS 17.30 V»6-Journaal NCRV 17.46 Lo» Vaat-TV, rechtstreeks programma met vele (in ternationale gasten en de Los-Vast-(super)band. Presentatie: Jan Rietman TELEAC 18.25 Kind en Basisschool (2) NCRV 18.55 mDe Fabeltjeskrant 19.00 Thomas en Senior (3), jeugdserie. Thomas wil Se nior helpen bij het opspo ren van de winkeldieven, maar dit loopt slecht voor hem af 19.25 The Cosby Show, Ameri kaanse tv-serie. Pa ver biedt zijn dochter een be paalde film te gaan zien. Als zij dit stiekem toch doet, kan zij er 's nachts niet van slapen NOS 20.00 Journaal NCRV 20.28 Zeskamp Cup '86 (1), ze vendelige reeks sportieve spelprogramma's, ditmaal vanuit 'De Trije' in Frane- ker. Presentatie: Dick Pas- schieren Frank Masmeijer 21.30 Hier en Nu, actualiteiten magazine ditmaal gewijd aan een interview met de Cambodjaanse vluchteling Dith Pran. Zijn belevenis sen vormden de basis voor de bioscoopfilm „The kil ling fields" 22.05 Meditatief moment 22.10 Hill Street Blues, Ameri kaanse politieserie. Henry redt een jonge vrouw, die zich vervolgens in zijn ar men stort 22.55 Cheers, Amerikaanse co- medy-serie. Afl.: Coach in love (2). Coach Ernie is se rieus verliefd en vraagt zijn uitverkorene ten huwelijk NOS 23.25 Journaal 23.30 Nieuws voor doven NEDERLAND2 RVU 17.00 Levensloop (9). De schrijf ster Germaine Greer ver telt over de keuzes die ze in haar leven maakte FEDUCO 17.30 Voorlichtingsprogramma 17.40-18.10 Open Universiteit: Wie onderwijst leert NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Italianen 20.55 21.30 22.30 22.45 23.30 Sesamstraat CD Jeugdjournaal Journaal IKON CD Familie Wijntak, zesde lige jeugdserie. Afl. 3: De ommekeer Kenmerk, actualiteitenru briek met de bijeenkomst van CDA'ers tegen kruis raketten, de oproep van de scheidende secretaris van de Raad van Kerken prof. Fiolet aan de Nederlandse RK-kerk om lid te worden van de Wereldraad van Kerken en de Nobelprijs voor Artsen tegen de Kernoorlog NOS Horizon, populair-weten- schappelijk en technolo gisch magazine. Presenta tie: Ingrid Drissen en Ben Kolster. Onderwerpen: een vliegende tv-camera, een tafel die niet kan wiebelen en de mogelijkheid om denkprocessen in de her senen op een tv-scherm zichtbaar te maken Analyse: De Paleontolo gie, documentaire-film van Louis van Gasteren over de Utrechtse paleontoloog Paul Sondaar, die in de grot van Corbeddou op Sardinië sporen van men selijk leven vond, die veel ouder zijn dan men tot nu toe aannam. Aansluitend: discussie Panoramiek, actualiteiten rubriek Het hart van de draak, se rie over China. Afl. 1: De herinnering. Traditie heeft in China door de eeuwen heen hét leven bepaald. In deze aflevering zien we in hoeverre Mao Tse Toeng brak met het verleden of erbij aansloot NOS Journaal Den Haag Vandaag Nieuws voor doven EUROPA TV 18.00 Programma-informatie 18.05 Tic Tac (11). Kinderpro gramma 18.10 Bolke de Beer (11). Kin derprogramma 18.20 Sportreportages 20.30 Europees weerbericht 20.35 De groene ruimte (1), do cumentaire-serie 21.10 Europees weerbericht 21.50 Feature Film: Het eiland van Grande-Jatte, tv-film 22.10-22.18 Programma-over zicht voor de volgende dag FILMNET 17.00 Diffrent Strokes herh. afl.: Push comes to Shove 17.50 A Place in the Sun 19.50 Riptide afl.: Girl's Night Out 20.30 An Eye for an Eye 22.10 The Fan 23.45-01.25 Don't Drink the Water Joumaal Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Plons, kleuterserie. Afl.: De zil verreiger (herh.) Prikballon (5), magazine voor kleuters over het maken van allerlei voorwerpen Candy, Candy, tekenfilmserie over de "lotgevallen van een klein weesmeisje. Afl.: Haar eerste afspraak Uit ja doppen. Afl.: Een twee- r.*j.de kans- De opsporingsdienst nwage van '(ju je doppen' onderzocht 'welke mogelijkheden er zijn om na de dagtaak als werkstu- n W o opleidingsniveau wat t r^cJoP ,e krikken (herh.) i t-ast Juke Box i in I veilig en zuinig autorijden, ikelpai Afl.: Uw leven kan afhangen ar-ves!vao uw banden. Presentatie: t bii I Jess'e de Caluwé (herh.) Mededelingen en program- neDtt ma-overzicht Journaal Weerbericht Kunstzaken I.Q. Quiz met denk- en weet- vragen gepresenteerd door Herman Van Molle Labyrint. Afl.: Een teken van hoop, laatste deel van een do cumentaire over kanker, waar- In de vorderingen in de behan deling van kanker worden be licht. Er is de laatste jaren heel wat vooruitgang geboekt op het vlak van bestrallngsthera- pie. de medicamenteuze be handeling en de pijnbestrijding Uitzending door derden. Pro gramma van de Christen-De mocratische Omroep Journaal en Coda. 'Romanza' van Willy Ostljn. Uitgevoerd door Xavier Claeys, viool en Katrien Verbeke, plano gemt ken v gt in fT vel al kwest noest het w oorloj ader torsch i, ma van! e :ijn m >en. zenwi luurr waarl zove I op zijds n hoj reker -edeli de w vermP"2; Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische tv-se rie. Met: Rowena Wallas, Peter Phelps en Pat McDonald. John beseft dat verder onderduiken nutteloos is. Angela wil hem helpen Tijdrover. Doe-het-zelf Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Weerbericht Videomatch. Videospelletje met Marleen Gordts CU De kleins waarheid (6). tv-serie van Willy van Hemert naar de triologie van Jan Mens. Met: Wllleke Alberti, Emmi Lopez-Dlas. Jacques Commandeur e.a. (herh.). Mar leen is nog steeds in dienst bij professor Buwalda. Nadat zij een wandeling gemaakt heeft door de stad, treft zij in huize Buwalda mevrouw dood aan op haar bed. Marleen vraagt haar ontslag aan bij de profes sor, deze gaat echter niet ak koord Morgen is België - Holland. Vooruitblik op de wedstrijd die morgen gespeeld wordt. De historie van België - Nederland wordt geschetst met fragmen ten uit vroegere wedstrijden 22.55 WK Latijns-Amerikaans dansen voor amateurs. De halve finales en de finale van het WK Latijns-Amerikaanse dansen die op 30 maart van dit Marleen Spaargaren (Willeke Alberti) gaat vanavond op ver jaardagsvisite bij haar moeder. BRT 2 om 20.25 uur. RTBF 1 17.20 Nouba Nouba, kinderprogram- 17.50 Carrefours, kinderprogramma 19.00 Ce «oir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilmse rie 19.30 Journaal 20.00 Contacts 20.05 Billet de faveur: Une clé pour deux, toneelstuk van dohn Chapman en Dave Freeman met o.a. Claude Vlgnon, Mimi Bedin en Georges Pirlet. Re gie: Freddy Charles. Henriëtte, een jonge gescheiden vrouw, onderhoudt een relatie met twee mannen die beiden ge trouwd zijn en van eikaars be staan niet afweten 22.10 II étais une fois la télé. Afl. 1: Sans rancune. Herling van oude tv-programma's, gevolgd door een discussie 23.10 Journaal 23.35 Tribune économique et socia- MUSIC BOX/TV 5 16.00 [^Muziekprogramma's. 'Off beat' met Martin (16.00) 'Euro- chart', de Europarade van Mu sic Box met Julie en Gaz (17.00) en 'Sunle hits the screen' (18.00). 19.00 La grande chance 20.30 La montagne d'or, programma over de leefomstandigheden in 21.35 Concert de musique classl- que. Werken van Georg Frle- drich Hëndel, vertolkt door het Zwitsres/Romaans orkest o.l.v. Gilbert Varga 22.00 Nieuws 22.30 L'enfance nue, speelfilm uit 1968 vanb Maurice Plalat over de lotgevallen van een tienjari ge jongen die door zijn moeder in de steek wordt gelaten 00.00-01.00 [^Muziekprogramma's. Herhalingen. 'Sunle hits the screen' (00.00). m Ondertiteling via TeleTekst. El Uitzending in stereo. E Zwart/wit-ultzending. ■BZwart/wit-ultzendlng met on dertiteling via TeleTekst. BS Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wlt-ultzendlng In orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 Tagesschau Wegen Reichtum geschlos- sen, filmreportage waarin twee lottokoningen vertellen over hun leven Spa(3 am Dienstag, met o.a. 'Flip-Flop', kinderprogramma met Claus Krueskert Da schau herl Kinderprogram- 17.50 18.00 I 18.25 I Tagesschau Hier und Heute Kontakt bitte... Afl.: Kleine Problems 19.00 Falcon Crest, Amerikaanse se rie. Afl.; Besitzansprüche 19.58 Heute im Ersten 20.00 CQTagesschau 20.15 Die Montagsmaler, spelpro- gramma met Sigi Harreis 21.00 Report, actualjteltenprogram- 21.45 Dallas, Amerikaanse tv-serie. Afl.: Die geheimnisvolle Frem- de. Als Bobby Ewing in het zie kenhuis ligt. wordt er weer een moordaanslag op hem ge pleegd. Het wordt nu duidelijk wie hem naar het leven staat 22.30 Tagesthemen 23.00 Kulturwelt: Unter deutschen Dachern. 'Tote Hosen in Pa ris?' Filmreportage van Roman Brodmann 23.45 Tagesschau 23.50 Nachtgedanken. Overweging door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 16.00 Heute 16.04 Pinnwand. Met Maren Bien- hold 16.20 Pfiff. Sportstudio voor jonge kijkers met Michael Sauer en Monlka Hirsch 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.45 Mein Name 1st Hase, teken films met Bugs Bunny 18.20 Es muB nicht immer Mord sein, tv-serie. Afl.: Eine Num mer zu groB. Met: Heinz Honig, Christians Carstens, Arthur Brauss e.a. Het jonge echtpaar Peter en Gerti Wlngen zijn naar de stad verhuisd. Belden hebben een goede baan, dus hebben ze een dure woning gehuurd en voor de inrichting een krediet genomen bij een zekere Dolt. Dan krijgt Gerti een ongeluk en kan niet meer werken. Peter moet Dolt alleen afbetalen 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 EJEin Privatteben (Tschastina- ja shign), Russische speelfilm uit 1982. Met in de hoofdrol len: Michail Uljanow, Ija Saw- wina en Irina Gubanowa. Re gie: Juli Raisman. Sergej Abrl- kossow is een hoogstaande Russische wetenschapper. Op een dag wordt hij ontslagen en verliest alles. Geen auto, geen chauffeur en geen secretares se meer. Zodoende leert hij het gewone leven weer te waarde- 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine. Met o.a. de volgende onderwerpen: Een dag met een Duitse economisch verte genwoordiger in Moskou en Russische kinderliteratuur op de Duitse boekenmarkt 21.45 Heute-joumal 22.05 IS Da9 verklungene Lied, mo dern Russisch sprookje van Radij Kuschnerowitsch en Ro- dion Nachapetov. Met: Vera Glagoleva, Andrej Smoljakov, Tatjana Boschok e.a. Regie: L. Aksjonowa 23.15 EIDas Bolachoi. Uitstapje in de ziel en de geschiedenis van dit grote Russische theater 23.45 heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: Analysis Diffe- rentialrechnung 5. Cursus wis kunde 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Auslandsreporter. Carl Weiss: Vom Westwall zur Maginot-Li- 20.45 Rückblende. 40 Jaar geleden: Die Neue Zeltung, documentai- 21.00 Formel Eins. De ARD Hitpara de met Ingolf Lück 21.45 Landesspiegel. 'Der Hlmmel hangt voller Geigen', reportage over de romanschrijfster Mar iene Eschkötter 22.15 Drei vor Mitternacht. 'Streit urn blauen Duft', over rokers tegen niet-rokers. Aansl.: Laat ste nieuws Een bezoek aan het beroemde Bolschoi-theater maakt onderdeel uit van de Russische avond op Duitsland 2 (23.15 uur). BBC 1 17.10 Think again, kinderprogram- 17.35 Charles in Charge, Ameri kaanse comedy-serie. Afl.: Triók or treat 18.00 Journaal en weerbericht 18.35 London plus, actualiteiten 19.00 Telly Addict9, spelprogramma 19.30 EastEnders, tv-serie 20.00 Big Deal, tv-serie. Met: Ray Brooks, Sharon Duce, Patrick Durkin e.a. Afl.: Partners 20.50 Points of view 21.00 Journaal en weerbericht 21.25 Cagney and Lacey, politle-se- rie. Met: Sharon Gless, Tyne Daly e.a. Afl.: Who said it's fair (2) 22.15 Film '85 22.45 Plague of hearts, informatieve serie. Afl.: The coronary stakes 23.10 Glitter, Amerikaanse tv-serie. Met: David Birney, Morgan Brittany, Dorian Harewood e.a. Afl.: Nightfall 00.00 Weerbericht BBC 2 17.35 Laramie, tv-serie. Met: John Smith, Spring Bylngton, Dennis Holmes e.a. Afl.: A grave for Colly Brown 18.25 Open to question, discussie programma 19.00 Whistle test, popprogramma 20.00 Hookedl Programma over hen gelsport. Presentatie: Derek 20.30 Top Gear, auto- en motorma gazine 21.00 Lame Ducks, comedy-serie. Met: John Duttine, Lorraine Chase, Brian Murphy e.a. 21.30 Probation. Afl.: Alcohol 22.10 Winter Harvest (slot), tv-serie 23.00 Newsnight, actualiteiten 23.45 Weerbericht ITV 17.15 Emmerdale Farm. 17.45 Nieuws. 18.00 About Anglia, regionaal maga- 18.35 Crossroads. 19.00 Bygones 19.30 Name that tune, muzikale quiz 20.00 Des O'Connor show 21.00 Travelling man, politieserie. Afl.: Last lap 22.00 Nieuws. 22.30 Disappearing world. Afl.: In search of cool ground 23.30 Television superbowl 00.30 Recipe for living SKY CHANNEL 16.50 EMonstera of rock, met Amanda Redington 17.35 ElEngelse top 50, met Peter Powell 18.30 The Brady Bunch. Afl.: The Babysitter 19.00 The flying Nun. Afl.: The Puce Albert 19.30 Nanny the Professor. Afl.: The Masculine-Feminine Mysti que 20.00 Charlie's Angels. Afl.: Lady Killer 20.55 A Country Practice 21.50 The Deputy. Afl.: Ma Mack 22.20 NFL American Football, sport programma 23.40 Roving Report, actualiteitenru briek 00.10-01.00 ElEngelse top 50 (herh.) NEDERLAND 1 •NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven VARA 14.30 VARA'S Filmclub 14.55 Pippi Langkous, kinderserie. 15.20 Op Weg, Duitse kinderserie. 16.10 Zo jong als je je voelt..., come dyserie. 16.35 VARA's Videonieuws 17.00 VAR A's Clipparade NOS 17.30 V>6-Journaal VARA 17.46 Je ziet maar, jongerenmagazine NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven VPRO 15.30 Punky Brewster, kinderserie 15.56 Achterwerk in de kast 16.12 Lange Jaap. 16.35 Theo en Thea lp.45 Een Nieuwe Nourejev, Engelse Kinderfilm 17.10-17.30 Kleuterclips DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau und Tagesthemen 10.23 Als Mutter streikte (herh.) 11.50 Um- schau 12.10 Report 12.55 Persover zicht 13.00 Tagesschau 13.15 Tele tekst 16.00 Tagesschau 16.10 Zwi- schen Recht und Gesetz 16.55 Flori- an 14 17.50 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Der liebe Gott im Schrank 16.35 Unser Fraulein Lehrer, kinder serie 17.00 Heute 17.15 Tele-lllu strierte 17.50 Trio mit vier Fëusten BBC 1 06.50-09.20 Breakfast Time 10.30 Play school 10.50-11.19 Gharbar 12.20 Write nowl 12.30 Journaal 12.54 Nieuwsoverzicht voor doven 13.00 Pebble Mill at one 13.45-14.00 Mop Smiff 15.52 Regionaal nieuws 15.55 Paddington 16.00 Fingermou- se 16.15 Dr. Doolittle 16.35 Hartbeat 17.00 John Craven's newsround 17.10 Colour in the creek ITV 06.25 TV-AM 09.30 Schooltelevisie 12.00 Orm and cheep 12.10 Our backyard 12.30 Barbara Dixon 13.00 Nieuws en actualiteiten 13.30 Tele vision superbowl 15.30 Sons and daughters 16.00 Orm and cheep 16.10 Doris 16.20 Talking animal 16.45 Hold tight 17.15 Blockbusters MUSIC BOX 07.00 EMuziekprogramma'a. 'Sound vision' (07.00), 'Sit tight' (o.a. Australische muziek) (08.00), 'Boogie Box' (09.00), 'News flash' (10.00), 'Chart Attack', overzicht van de Music Box Top 40 (11.00) en 'Gaz Bag' (12.00). 13.00 EIHerh. SKY CHANNEL 08.45 Dennis. Afl.: The Party Line 09.15 EPat Sharp show (herh.) 10.00 JSMonsters of rock (herh.) 10.45 ElEngelse top 50 (herh.) 11.40 ElSky Trax, herhalingen 14.05 The down under show, documentaire-se- rle 15.05 Family 16.00 SPat Sharp show 16.50 EYoung, Free Single HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.55 Mededelingen (NOS). 18.06 Boeken. 20.03 Het Evenement. 21.02 Bulten Beeld. 22.02 Het Pandemonium. 23.02 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 02.02 Groot licht. 05.02 Werkllcht. HILVERSUM 2 17.30 Nieuws. 17.36 TROS-Aktua (18.00 Nieuws). 18.10 Het journalistenforum. 19.00 TROS Klantenservice. 20.00 Nieuws. 20.03 TROS Huiswerklijn. 21.00 Nieuws. 21.02 Helpers weg. 22.00 Om het boek (22.30 Nws.). 22.35 Theophilipus North. 23.00 Rond about midnight HILVERSUM 3 teder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks. HILVERSUM 4 18.00 Nieuws. 18.02 Lied van de week. 18.15 Entr'acte. 18.30 Muziek in,vrije tijd. 19.30 Amsterdamse Kamerork. 20.00 Pianorecital. 21.19 Cellorecital. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Kamermuziek. HILVERSUM 5 18.00 AVRO: Steunpunt. 18.20 PP: Uitzending van de PSP. 18.30 De berg heeft 'n muis gebaard. 19.00 NOS: Migranten-nieuws. 19.40 TELEAC: Eigen Bedrijf, les 1. 20.10 Kind en Basisschool II, les 1. 20.40 Plantenverzorgen, les 6. (herh.). REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: 17.30 Politiek en economie. 18.30 Varia-Tussenfase. 19.00 Regionale muziek. BRT 1 18,10 Actueel. 18.30 Accordeonmuziek. 18.45 Beroepsbelangen. 19.10 Actueel. 19.34 Apo mas ja sas, voor Grieken. 20.03 Welkom in Vlaanderen! 21.03 Op de Mengelberg-Tropical. 22.05 BRT I 's avonds. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.00 Focus, regionieuws. 17.10 Radio Twee. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 17.45 De Rommelpot. 18.15 Home Made, Vlaamse muziek. 19.10 Actueel en het weer. 19.30 Essay: het Spaanse denken. 20.30 Herdenkingsconcert Franz Schreker (1878-1934). 22.00 De Babbelaars, hoorspel. 22.40 Idrees Sulleman Kwintet. 23.00-23.45 Blues and jazz. MORGEN HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will Wil Wel. 13.06 Nederland Muziekland. 14.03 NCRV: Kletsmajoor. 14.15 Douce France. 14.30 Middenin. 17.03 Hier en Nu-woensdagmagazine. HILVERSUM 2 07.00 Nieuws. 07.06 VARA: De Rode Draad. 09.00 Hoor Haar-Magazine. 10.30 Nieuws. 10.33 Leef-tijd-genoeg. 11.30 Nieuws. 11.33 De Rode Draad. 14.00 De Schuurpapier. 14.30 Nieuws. 14.33 Wel en Wee. 15.00 Leef-tijd-genoeg (15.30 Nws.). 15.33 Het zout in de pap Magazine. 16.00 Late liefde, hoorspel. 16.30 Nieuws. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit muslc-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 VPRO: De Wilde Wereld. 15.03 Ronflonflon. 16.04 NOS: De Nationale Hitparade HILVERSUM 4 07.00 NCRV: Het levende Woord. 07.10 Preludium (08.00 Nieuws). 08.05 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 Kamermuziek uit de Barok. 10.30 Orkestpalet. 12.00 De orkestmuziek van Bach (10). 12.30 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 Liederen v. sopraan en piano. 13.30 Orgelconcert. 14.00 AVRO: Telefoonnummer 39211. 15.30 Puur cultuur. 15.45 Muziektheater. HILVERSUM 5 09.03 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 TELEAC: Follow through (2). 10.00 RVU: RVU Taairevue. 10.30 AVRO/VARA: Schoolradio. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten- magaz. 16.30 Mlddagmagaz. Omroep Rijnland 16.30 Leiden Lokaal. BRT 1 05.30 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het Vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Culturele informatie. 14.03 Van Kattekwaad tot erger. 15.03 Imago' 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Gopde morgen, morgen. 07.12 Klaproosters, Ontbijtradio. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany, Schlagers. 14.00 Vrijaf: Jong geluld. 17.00 Focus. BRT3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert (1). 09.15 Ochlendconcert (2): 1. Symfo nie nr. 1 en e - opus 39; Jan Sibelius. 2. Suite champetre opus 98; Jan Sibelius. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee. 12.18 Tafelmuziek: 1. Triosonate In E - opus 2 nr. 6; Francois Fran- coeur „Le Cadet"; 2. Les Na tions, Francois Couperin. 13.10 Aktueel. 13.30 The Musical Snuff-box. 14.00 Oberto, Conté di San Bonlfa- clo, opera van Verdi. 16.10 IPianomuziek. 16.28 Kamermuziek. 17.00 Wel thuis.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15