Jeugdhonk Wammes in de Ridderhof Alphenaar beste op jaarlijkse kaasdag mm m wi i JOUR NAAL ÏÏI EXPOSITIE OVER ENERGIE BESPARING IN ALPHEN Hans Gal jé en Ke je Molenaar bij Meerburg Ciicbcgouiatit dienstverlening dagpuzzei [i@Eiikeüken/0i> PASTOOR VAN BREUGEL OVERLEDEN Fietser gewond LEIDEN OMGEVING DINSDAG 15 OKTOBER 1985 PAGIN, yoor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen, raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. 18.30. 21.00. 14.00. EUROCINEMA II: Mad de donderkooi (12); ook 14.15. EUROCI- 14.00. KINDER- groene oerwoud (al); 19.00, 21.30. LIDO en STUDIO donderkooi (12). Fletch (al), Desperately seeking Susan (al); 14.30. 19.00, 21.15. Cocoon (al); 19.00. 21.15. TRIANON (Bree- straat 31. tel. 123875): The cot ton club (16); 14.30. 19.00, 21.15. zo. 14.15. 16.30. 19.00. 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52. tel. 071-125414): Intieme bij- les (16); 14.30. 19.00, 21.15. 19.00. di. 20.15. 30. tel. 01718-74075): A view to "1 (12): 14.45. 19.00, 21.15. THEATER IV: Places in the he art (12); 19.00. 21.15. KINDER VOORSTELLINGEN: CITY THEATER: Tom en Jerry, be kroonde tekenfilms (al); 14.15. de kraai (Ned gespr.); 14.00. Apotheek Zuid-West in Leiden en Apotheek Boehmer in Leiderdorp. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Dagelijks 14.15- 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Voor ouders en familie Is voort aan doorlopend bezoek moge- verpleegkundige hiervoor spe ciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkll- zijn dagelijks 15.00-15.45 u. FIGUURPUZZEL MAGISCH FIGUUR In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkregen kunnen worden. De tussen haakjes geplaatste getallen geven de plaats van verticale Invulling 2 (6) z 3 tijdsduur; 4 (4) appelsoort; 11 (7> V OPLOSSING Reünie van Huize Ursula NIEUWVEEN - Ter gelegonheid van het 50-jarig bestaan van Huize Ursula in Nieuwveen. is er op zaterdag 2 no vember een reünie voor alle oud-mede werkers van deze instelling. Vanaf 9.30 uur is er de hele dag een programma voor de bezoekers in elkaar gezet. Zo wordt er een bezoek gebracht aan een tentoonstelling in de Wintertuin van Huize Ursula, is er een optreden van de Ursulaband. worden er oude filmpjes uit de 50-er jaren gedraaid en zal na een rondleiding de ..huiscabaretgroep" optreden. Oud-medewerkers die nog geen uitnodiging voor de reünie gekre gen hebben, kunnen zich schriftelijk Ontsj spanning 3002, 244i 2440 AA in Nieuwveen. Nieuwbouw Rabo-bank HOOGMADE De Rabo-bank in Hoogmade pleegt nieuwbouw aan de Kerkstraat tussen de smederij van Deckers en de boerderij van De Groot. Onlangs werd de eerste paal geslagen door bestuurslid S.G. van Tol. Als alles volgens plan verloopt wordt het nieuwe ge bouw omstreeks juni volgend jaar in gebruik genomen. Het huidige bankgebouw, eveneens aan de Kerkstraat maar dan aan de overkant zal vanaf dat moment niet meer worden gebruikt. De Kerkstraat is door het be stuur bewust weer als locatie gekozen, met het oog op de toekomstige verlenging van de Van Alcmaerlaan, zodat de bank vanuit de nieuwbouw van Hoogmade nog makkelijker te bereiken is. Het nieuwe bankge bouw is ontworpen door architectenbureau J. Dekker BV uit Hazerswoude en wordt gebouwd door aanne- mersmaatschapii Gebr. Akerboom Zn BV uit Rijpwe- tering. Het pand krijgt een eigen parkeerplaats en zoge naamde „open" balies, zonders glas of enige andere af scheiding. STRAA TVOETBALTOERNOOI IN ZOETER WOUDE GESTART ZOETERWOUDE Op de Loethe is het straat- voetbaltoernooi van de Zoeterwoudse werkgroep Casa Materna gisteren van start gegaan. Een en an der vindt plaats in het kader van de festiviteiten rond de 80e verjaardag van het Napolitaanse wees huis. Zeven teams traden tegen elkaar in het strijd perk en heel wat toeschouwers hebben het straat- voetbalgebeuren gade geslagen. Uiteindelijk bleek het team van bewoners van de Zwaan het sterkst met als goede tweede „Team Vlasveld". Deze twee hebben zich geplaatst voor de kruisfinales die zater dag om 10.45 uur worden verspeeld op de Loethe. Alvorens het zo ver is wordt eerst hedenavond (dinsdag 15 okt.) nog een serie voorwedstrijden ge speeld op het parkeerterrein van de Eendenkooi aan de Hoge Rijndijk. De twee sterkste teams van vanavond komen ook zaterdag weer in aotie om uit te maken wie uiteindelijk de sterkste is. KPJ-Zoeterwoude heet voortaan „Utopia" ZOETERWOUDE „Utopia" is de nieuwe naam van de Zoeterwoudse KPJ hetgeen stond voor Katholieke Plattelands Jonge ren. Meer dan 20 jaar was die naam zeer vertrouwd in Zoeterwoude doch gelet op de gewijzigde doelstelling vonden bestuur en leden het verstandiger dan tevens de naam te veranderen. De betekenis van Utopia is droomland of land van belofte. Zodra nota rieel de naam is vastgelegd wordt de naam Utopia daadwerkelijk gehanteerd. Naar verwachting zal de volleybalafdeling gedu rende dit seizoen de naam KPJ blijven dra gen. Tijdens de algemene vergadering zijn tevens enkele bestuursmutaties doorge voerd. Penningmeester T. van der Salm heeft de „kas" overgedragen aan M. Blijle- ven terwijl A. den Elzen zijn plaats heeft afgestaan aan P. Hassefras. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Als het gemeen tebestuur, het bestuur van De Ridderhof en jonge- rensoos Wammes het eens kunnen worden, krijgt Wammes volgend jaar een eigen jeugdhonk binnen De Ridderhof. De voorzitter van de raads commissie voor welzijn, onder wijs en milieu, wethouder M. Tensen, deelde gisteravond mee dat uitvoerig overleg met alle betrokkenen aan de gang is. De kosten voor de interne verbouwing van de bovengale- rij van De Ridderhof raamt men op veertigduizend gulden. Het college v^n B en W is be- De rest zou de Stichting De Ridderhof zelf bij moeten pas sen. Het Ridderhofbestuur vindt evenwel dat de gemeen te minstens de helft bij moet dragen om het open jeugd werk in Koudekerk gestalte te geven. Wethouder Tensen zei ook de Stichting Jeugdvakan- tiewerk in de besprekingen te willen betrekken. Het jeugd- vakantiewerk heeft haar acti viteiten momenteel in dé kan tine van voetbalvereniging Koudekerk. Wanneer de ge meentelijke plannen om de sportcomplexen te verplaatsen doorgaan, zal de kantine ver dwijnen en zal de Stichting Jeugdvakantiewerk een nieu we onderkomen moeten zoe ken. Zwembadtarieven Twee van de drie commissiele den Wilden gisteravond nog geen beslissing nemen over de zwembadtarieven voor het volgende zwemseizoen. Het college van B en W stelt een trendmatige verhoging met drie procent voor. D. Patiwael (PvdA) en G. van Bostelen (CDA) wilden, evenals bij de belastingtarieven, de beslissing aanhouden tot de eerstvolgen de raadsvergadering op drie november. „Dan zijn de finan ciële gegevens en verwachtin gen voor het komende jaar be kend en weten we of verho gingen daadwerkelijk nodig Mevrouw M. Vorenkamp van de VVD wilde niet als enige een standpunt voor of tegen de trendmatige verhoging inne men. Wel wees zij op het grote bedrag dat de gemeente jaar lijks op het zwembad moet toeleggen. Ook staan de ge meente hoge kosten te wach ten met de invoering van de nieuwe wet op zwembadvoor zieningen. Bovendien is de zwembadtoren aan vervanging toe. Eerder liet de VVD al we ten vóór trendmatig verhogin gen van belastingen en tarie ven zijn. Gezien het hoge voorzieningenniveau in Kou dekerk achten de liberalen deze verhogingen redelijk. De keurmeesters bekijken onder meer of de korst van de kaas stevig, glad en degelijk is. TER AAR De kaasdag commissie Ter Aar-Al phen aan den Rijn heeft gisteren tijdens de tradi tionele jaarlijkse kaasdag in Ter Aar de heren M. A. W. van Tol en T. Ouds hoorn als beste producen ten van boerenkaas aan gewezen. Van Tol kreeg als beste producent van jonge kaas 95 punten; Oudshoorn kreeg als beste producent van belegen boerenkaas 90 punten. Boerenkaas onderscheidt zich van „fabriekskaas" door het gebruik van „volle", niet afge roomde kaas. Fabriekskaas wordt gemaakt van wel afge roomde, zogenaamde „rauwe" melk. De kaasdagcommissie Ter Aar-Alphen aan den Rijn, be staande uit de keurmeesters P. H. Burggraaf uit Hilversum en mevrouw F. T. Vos uit Bos koop, keurde gistermiddag 37 boerenkazen uit de omgeving! Onderdelen van de keuring waren uiterlijk, consistentie, geur, smaak en doorsnede, waarvoor maximaal honderd Eunten konden worden be- aald. 's Avonds werden de keuringsresultaten besproken en kregen de deelnemers gele genheid vragen te stellen over het maken van boerenkaas. Bij het beoordelen van de ka zen let men onder meer op de korst die stevig, glad en dege lijk moet zijn. Vervolgens proeven de keurmeesters de kaas, nadat zij ervoor gezorgd hebben dat de mond schoon is door het drinken van water en het eten van een droog biscuit- je. Na het proeven snijdt men de kaas door om de twee helf ten te keuren op geur en kleur. Bovendien wordt beke ken of de gaten niet te groot of te klein zijn. De volledige uitslag van win naars van de kaaskeuring is al volgt: Categorie jonge kaas: 1 M. A. W. van Tol (95 pnt.), 2 L. J. van Tol (Woerdense Ver laat), 95 punten, 3 L. J. Koot (Koudekerk aan den Rijn) 95 punten, 4 J. A. Kool (Alphen aan den Rijn) 92 punten, 5 M. Kroes (Woubrugge) 91 punten, 6 J. C. M. de Wit (Alphen aan den Rijn) 91 punten. Categorie belegen kaas: 1 T. Oudshoorn (Alphen aan den Rijn) 90 pun ten, 2 J. A. Kool (Alphen aan den Rijn) 89 punten, 3 J. J. J. Verkleij (Alphen aan den Rijn) 89 punten, 4 J. C. M. de Wit (Alphen aan den Rijn) 88 punten, 5 L. Kruyt (Alphen aan den Rijn) 88 punten. Inbraken in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Uit enkele in aanbouw zijnde woningen aan de Havikshorst zijn gisteren vijf verwarmings ketels gestolen. De appara tuur had een waarde van ruim negenduizend gul den. De onbekende daders wisten binnen te komen door de voordeursloten kapot te slaan. Dit weekend is er ook in gebroken bij een woning aan de Barnsteenstraat. De bewoners, die het week end weg waren, misten bij thuiskomst hun video-re corder, zes videobanden, twee giropassen en vijftien girobetaalkaarten. De da ders hadden de aluminium schuifpui aan de achter kant van het huis gefor ceerd. Broeiboüen De Noordwijkse afdeling van de Koninklijke Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt vanavond een ledenvergadering in het Buurthuis aan de Hoofd straat. Tijdens deze bijeen komst worden de bloembol len uitgereikt voor een huis- broeiwedstrijd en C. Verwey houdt een lezing met dia's over de flora en fauna van Turkije. Aanvang 20.00 uur. De Peel Pieter Verstappen exposeert tot en met 7 november zijn jacht- en natuurschilderijen Au berge De Kievit begon pas in 1979 met schil'- SteprQCG deren en is inmiddels daar- door enorm bekend gewor den. De expositie is van dins dag tot en met zondag te be zoeken van 9.00 tot 12.00 uur en van 15.00 tot 19.00 uur. dio 1986, verschijnt er een derde ansichtenboekje. Hier in worden uitsluitend foto's van personen opgenomen. Verkoop en inlichtingen bij: Westban 16 te Leimuiden en Herenweg 124 te Rijnsater- woude. Paard en pony De Landelijke Rijvereniging St. Hubertus en de ponyclub Poeleway in Lisse starten op het ruitersportcentrum aan de Rooversbróekdijk in Lisse het nieuwe seizoen. De dres- suurlessen, trainingen en la gere springlessen van St. Hu bertus zijn verschoven naar de zondag van 9.00 tot 13.00 uur. De springlessen voor hó gere lessen blijven op woens dagavond. De lessen van de Poeleway zijn op zaterdag morgen en beginnen op 2 no vember om half elf. Iedereen kan zowel bij de paard rij- als ponylessen vrijblijvend ko men kijken. Informatie is te verkrijgen bij A. Vermeulen, 02521-16676 (St. Hubertusen E.V. Verdegaal, 02521-30167 (Poeleway). Expositie Marie Louise Mehlem en Ben Vernimmen exposeren vanaf donderdag tot en met zondag 3 november hun werk in Ar- topa aan de Grevelingstraat in LiSse. De uit Parijs af komstige Marie Louise ves tigde zich tien jaar geleden in Lisse en maakt coloriet met een zuidelijk stempel. Zij ex poseert ook regelmatig in Pa rijs. Haar mede-exposant is werkzaam in de reclame- en onderwijswereld. De exposi tie is geopend op donderdag zaterdag en zondag van 13.30 tot 16.30 uur en donderdag ook van 19.30 tot 21.30 uur. Scouting Nieuwveen houdt ter gelegenheid van het 75- jarig bestaan zaterdag een steprace. Inschrijving dient te geschieden voor 31 okto ber. Het parcours wordt uit gezet in de nieuwbouwwij ken en bevat een aantal hin dernissen. De steprace begint om 13.00 uur. Voor de jeugd tot en met 13 jaar is de af stand 1400 meter, voor de ou deren het dubbele. De snelste stepper, alsook de origineelse step én stepper worden met een prijs beloond. Inschrijf formulieren zijn verkrijgbaar bij: André Wijfje, Blokland 31; Adri Lek, Nieuwveens Jaagpad 9 en Paula Burg- meijer, Schoterveld 55. Ansichten Na een lange wachtperiode is het eerste ansichtboekje „Leimuiden en Rijnsater- woude" weer herdrukt. De Stichting Oud-Leimuiden- /Rijnsatetwoude denkt vele (oud)-dorpelingen hiermee een plezier te doen. Ter gele genheid van het eerste lu strum van de Stichting, me- ffr Musical In het kader van de kinde- ren boeken week houdt het team van de bibliotheek Meerburg, gevestigd in de „Eendenkooi" te Zoeterwou de, morgen vanaf half drie een musical voor de kinderen maar ook de ouders zijn daarbij welkom. Met een lid maatschapskaart van de „bieb" is de toegang gratis, anders is de entree één gul den. De musical die wordt opgevoerd heet „De wonder- Knap Pleidooi voor industrieschap aan Middenwe LEIDSCHENDAM Leidschendamse Ondei mers Vereniging (LOV) privatisering door het ins len van een industriesc voor het industrieterrein de Middenweg in Leidsch dam. Dit terrein wordt de gemeente aangelegd, politieke partijen hebben LOV gevraagd wensen li baar te maken voor het leid van de gemeente in volgende raadsperiode van 1986 tot 1990 waa twaalf wensen zijn gefori leerd. De LOV houdt dinsdag oktober vanaf acht uur „De Witte Kaketoe" aan Damlaan over de wen een forumavond raadsfracties gevraagd is tegen woord igers te en in het forum zitting willen nemen. De LOV den kunnen dan nog stellen over zaken op het bied van ruimtelijke oi ning en de economie. De ondernemers daar zo hun ideeën over. verkeer rond de sluisbrug, zou moeten worden vei terd door het plaatsen stoplichten, asfaltering de sluisbruggen en het afv selend laten rijden van N bus 44 via de Wijkerl waarmee de Zeehelden' voor het openbaar ve zou worden ontsloten, vendien zou met alle kn moeten worden bevoi dat de Verlengde Landsct dingsweg wordt aangelegi Verder willen ook dat in belang van de ondernei de havenfaciliteiten woi verbeterd, de onroei goed-belasting niet w verhoogd, de huurprijs containers wordt verlaagd een gelijk blijven de enerj tarieven. zen<c. hebhvi Je ku verzin dekt lading café, o afé.f zakcal literai café - man? I niet. het sc ig het gt r tallen ^heden meer. ^voudij 'b' kolijk •H, 'het h reldje 1 Hermi rdkafé". O hier ügulder decern g jaard (ADVERTENTIE) Onze ervaring berusl op honderden Poggenpohl- keukens. Voor u betekent deze Poggenpohl-dege- lijkheid zekerheid, even als kwaliteit, een maxi male montageservice, perfekte planning en ad vies. Verliest u deze voor delen niet uit het oog poggenpohl I Industrieweg 14 De Grote Pole I Zoeterwoude-Rijndijk Tel 071-899206 re/op. fvracJ ject 1 rden ALPHEN AAN DEN RIJN De expositie „Iso latie en energiezuinige toestellen" is vanaf mor gen tot en met 26 oktober te zien in de ontvangsthal van het Alphens Gemeen telijk Energiebedrijf aan de Prins Bernhardlaan 1. Tijdens deze tentoonstelling zijn medewerkers van het mi nisterie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieu aanwezig met een infor matiestand over het isoleren verstrekt over energiebespa rende regelapparatuur voor verwarming. Voorlichtings brochures over de verschillen de onderwerpen zijn voor de geïnteresseerde bezoeker gra tis beschikbaar. Er worden tij dens de expositie persoohlijke gesprekken gehouden om na te gaan waar in de individuele situatie energiebesparing mo gelijk is. t expositie klaar om deze gege vens uit de computer te halen. Aan de hand hiervan kan eventueel financieel voordeel berekend worden. Om wachttijden bij de per soonlijke gesprekken te bek ten kunnen de bezoekers video-presentatie bekijken als titel „Isoleren, doe zelf". Deze video-opnal geeft een totaal overzicht alle energiebesparende regelen die in de eigen wonj toegepast kunnen worden, expositie is dagelijks te be; ken van 9.00 tot 17.00 uur halve; zondag). Mensen deze periode niet in de gi genheid zijn te komen kuni een andere afspraak met de voorlichter 1 Gemeentelijke Energiebedi telefoon 01720-81572. Het formatiecentrum v; energiebedrijf is het gel jaar tijdens kantooruren ZOETERWOUDE Het nieuwe jeugdhonk van de Zoe terwoudse voetbalvereniging Meerburg wordt morgen op feestelijke wijze in gebruik ge nomen. Werd het ,oude" jeugdhonk tien jaar geleden nog geopend door internatio nal Wim Rijsbergen, ditmaal komen Ajax-doelman Hans Galjé en Feyenoordspeler Keje Molenaar naar Meerburg om de opening extra luister bij te zetten. De officiële opening van de to tale nieuwbouw nieuwe kleedaccommodatie, bestuurs kamer en nevenruimten zal op een later tijdstip plaatsvin den. In verband met de herfst vakantie is de jeugd echter naar voren geschoven. Vanaf 10.00 uur wordt de jeugd, le den en niet-leden, jongens en meisjes op het Meerburg-com plex verwacht. Op Meerburg- doelman Rob Hannaart kun nen dan penalty's geschoten worden. Dat gebeurt per klas se en uiteindelijk mogen de beste F-, E-, D-, C- en B-junio- ren alsmede de meisjes om 12.45 uur strafschoppen nemen op Ajax-doelman Hans Galjé om op die wijze uit te maken wie zich echt „penaltyspecia list" mag noemen. Tijdens het nemen van de strafschoppen worden onder leiding van trainer Kantebeen, bijgestaan door drie spelers van het eerste elftal, trainings- lessen gegeven. Keje Molenaar zal niet op het voetbalveld te bewonderen zijn. Hij zal om 13.30 uur de eerste bal stoten op het gloednieuwe biljart dat in het jeugdhonk een plaatsje krijgt. Daarna wordt een span nende film gedraaid, 's Avonds is het mogelijk gezamenlijk naar de interland België-Ne- derland te kijken. LEIDSCHENDAM Pastor J.G.M. van Breugel (53), die zaterdagavond tijdens een eu charistieviering in de St. Jo seph Opifexkerk in Leid- schendam werd geïnstalleerd, is in de nacht van zaterdag op zondag overleden na een har taanval. Pastor Van Breugel zou pastoor geworden zijn van twee parochies, de „Opifex" en de Gedachteniskerk Paus Jo hannes XXIII in Prinsenhof. In de laatstgenoemde kerk werd hij vorige week zondag geïnstalleerd. In de Joseph Opifexkerk zou hij zondag zijn eerste mis opdragen. Pastor Van Breugel was kapelaan in Alphen aan den Rijn en in de parochie O.L. Vrouwe Ten Hemelopneming in Voorburg. De afgelopen elf jaar was hij pastor van de H. Sacraments parochie in Delft. De uitvaartdienst van pastor Van Breugel begint vrijdag morgen om 11.00 uur in de Sa cramentskerk van Delft; de begrafenis heeft aansluitend plaats op de begraafplaats Ie penhof in Delft. Morgenavond is er vanaf 17.00 uur gelegen heid tot afscheid nemen in de Sacramentskerk en om 19.00 uur begint de gebedsdienst. VOORSCHOTEN Een 84-jarige inwoner van Voorschot is gisteren na een ongeval met onbekend letsel overgebrat naar het Academisch Ziekenhuis Leiden. Het gebeurde bij krruising Koninklijke Marinelaan-Voorstraat. De fief reed rechts naast een vrachtwagen met aanhanger die bestuurd door een 28-jarige inwoner van Purmerend, vrachtwagencombinatie sloeg linksaf de Veurseweg richl Leidschendam op waarbij de aanhanger uitzwenkte er fietser knel zetten tussen aanhanger en stoeprand waar< de man kwam te vallen. Bankoverval: buit 50.000 gulden LEIDSCHENDAM Twee mannen hebben bij een over op de Rabobank in Leidsenhage gisteren naar schatti 40.000 tot 50.000 gulden buit gemaakt. Het tweetal kw; - rond half een het bankgebouw in het winkelcentrum b nenlopen, allebei met een pistool in de hand, en dwongen aanwezige klant en het personeel om op de grond te ga 'f£ liggen. Een van hen sprong over de balie en haalde een v de geldkastjes die daarachter staan, leeg. Het tweetal is vlucht in een auto met een vals kenteken. Er is maar e vaag signalement van de twee: ze zijn tussen de twintig §j| dertig jaar oud, 1.75 tot 1.80 meter lang en ze spreken Nedl lands. Beide mannen droegen een bivakmuts tijdens de ovi val. „Jongi

Leidse Courant | 1985 | | pagina 12