LZ'86 AV Holland wint „Dwars door Leiden" nog altijd puntloos DIOK „VERSLINDT THE BASSETS Leidse korfbaltop blijft het goed doen Rotterdam maatje te groot voor Philidor SPORTTRIBUNE Diverse Bassets proberen international Kees Koemans in de mangel te nemen. De DIOK-er zal als winnaar uit de strijd tevoorschijn komen. LEIDEN Het surplus aan routine en talent bij DIOK zorgde ervoor, dat het eerste ereklassetreffen tussen de Leidse rugbyers en het Sassen- heimse The Bassets niet die streekderbysfeer opleverde, waarop was gehoopt. Met maar liefst 48-9 werden de bollenstrekers naar af terugge wezen. De pupillen van oefen- meester Michael Patrick sloe gen al in de eerste helft toe (32-3) om tijdens het zwakkere tweede part de controle te be houden en de eindstand in de slotfase vast te stellen. Patrick stond tijdens de eerste periode te genieten, maar zijn goede bui werd in het laatste deel danig op de proef gesteld: „Natuurlijk ben ik tevreden over de behaalde punten. Het spel in de tweede helft was echter dusdanig, dat ik niet met volle tevredenheid kan te rugkijken. Zoals na de wisse ling moeten we niet "Spelen te gen Hilversum, want dan wor den we gegarandeerd opge rold". Iets wat als een paal bo ven water staat. Tegen The Bassets, dat geen moment een goedlopende driekwartlijn kon formeren, was de voorsprong al zo opgelopen, dat DIOK tij dens het zwakke half uur na rust, niets meer hoefde te vre zen. Wil de ploeg zich echter serieus bemoeien met de natio nale titel, dan zal een dergelij ke terugval (concentratiever lies) door zwaardere tegen standers beslist afgestraft wor den. Al binnen enkele minuten werd The Bassets op achter stand gezet door een try en conversie van Mark Michielse. Tries van Kees Kloots en Die- derik de Renardel de Laffay- ette met de bijbehorende vrije schoppen van Michielse zorg den voor 18-3. Martin Groene- veld had met een kick tegen- gescoo'rd. Wingers Rob Kamp en De Renardel plus een try van Yves Kummer maakten er nog voor het wisselen van speelhelft 32-3 van. In die fase was vooral de snelheid op de. flanken van DIOK opvallend. Die bovendien prima werden aangespeeld door de al even goed opererende driekwarters. Ook bij de scrum was het meestal een geelblauw shirt, dat er met de bal vandoor ging. Het volgend half uur was saai en rommelig. DIOK tui melde met open ogen in het spelletje van The Bassets. De organisatie van de Morsbewo- ners werd flink ontregeld en de gasten kwamen zowaar af en toe op de helft van de thuisclub. Pas in de slotfase worstelde DIOK zich weer uit de Sassenheimse „greep" en* liep via de scrum, Gideon van de Bom en de conversies van Michielse door naar een 48-3 voorsprong. Groeneveld maakte met zijn kicks de ach terstand nog wat draaglijker: 48-9. TJEERD SCHEFFER net voor rust 4-2 achterop OSCR. De Leidse formatie, d Cees Christiaanse (geschorsi1 moest missen, kwam via Eri 1r|! Kromhout (2) en Hennie vai| der Top wel op 4-5, maar ve gj0n zuimde toen de wankelend _su, thuisclub te vellen. Die heid stelde zich sterk en kon dod^jc spelbevriezen na 8-6 voorko a] men, een nieuwe treffer vai Hennie van der Top nog doo een gelijkmaker gevolgd wer< 8-7. Overwinningen AZC en De Zijl/LGB CcidócSommit MAANDAG 14 OKTOBER 1985 PAGINA Kort na rust raakte Zuidei kwartier haar 5-3 voorspron tegen Olympiaan kwijt, maa nu bleef het verder misfortuir bespaard. De thuisclub zag d club uit de residentie eej strafworp missen en kon zei door Simone van der Kaaj Theo van Leeuwen en Martij Verhorik, topscorer met twe goals, uitlopen naar 8-5. Dez doorbraak bleek voldoend voor de eerste winst, al weri het verschil nog tot 8-7 vet kleind. Gedurende het vierde kwaï tier had Fiks moeite om tegej GKV (G) het ritme te hervin den, maar Sandra van Geldg ren bracht met haar tweede ej derde doelpunt de 6-4 voor sprong naar rustgevende 8- hoogte. De vrouwelijke helf van het Oegstgeester twaalfta had met Reinetta de Mooy en Gwenny de Best een hoofc rol in deze topper, die daar door in een 10-6 overwinnih werd omgezet. Zelfs een wisseling van vakop stelling bracht Ons Eilani geen soelaas in de aanvallend onmacht, die bij TOP (A) if een onverdiende 5-3 nederia; resulteerde. Anja Ouwerkerl René Arnoldus en Wim Nije huis waren de enigen, die hi schoten eenmaal niet uit korf zagen rollen of op andei manier van de mand wegstui ten. Binnen zes minuten raak/ Velocitas bij Merwede van C 2 ineens 6-2 achter en di bleek net teveel. Rien vaa Poelgeest, die met een hattricf het meest imponeerdo. haaldj na een uur tot 8-6 op, maar c negende tegentreffer doofc alle Leiderdorper verzet, zod; het verlies nog tot 11-6 op lief Bijna raakte De Algemene problemen, toen De Zwervei van 9-5 tot 9-7 naderde en 9 wegens snijden werd afgc keurd. Invaller Marcel va Duyvenbode hielp zijn clu over het punt heen en met z'n twee treffers same met Martin Filippo en Ruu Swaak topscorer in dit due dat zo in 11-7 eindigde. Volstrekt schotloos moei Crescendo zich een afstraffir van Vlaardingen laten welgi vallen: 1-11. Anita Alberts koi twee minuten voor tiid uit eei strafworp de eer redden, maa niet voorkomen dat de groen witten nu laatste zijn. Halverwege de tweede heil dreigde Tempo overdondei te worden door het forse ti genspel van RWR, dat de acl terstand van 3-7 tot 5-7 kleinde. Gelukkig hield eerste aanvalsvak het hooi koel en kon Aad Haagsman het rondspelen de zege veilij stellen met twee treffers, n; dat vakgenoot Ronald Dri< duite eerder driemaal scoordi 59 zege. Andermaal speelde Flul verre van glazend tegen Spoi tief om toch voor de vierei twintigste keer ongeslagen blijven: 10-6. Aad van Drongf len had met drie strafworpi een groot aandeel in de win: net als Tjaard Sijpkes (2). Gelijkspel dammers Rijnsburg 3g( LEIDEN In de tweede roi de van de landelijke damcort petitie heeft Rijnsburg een gt i lijkspel uit het duel met De Haag gesleept terwijl Kat wij door een taktische zet vafi t« genstander Middelburg mi 12-8 ten onder ging. In Rijn burg nam de gelijknamig damclub al vrij snel door pas 13 jarige Cor Disseldoi j een voorsprong. Het antwooijf van Den Haag was hard: dr maal Haagse winst op rij zord de voor een 6-2 achterstan voor de Rijnsburgers die ech BIJ ter tot 6-6 terug kwamen do< INFOF Cees van den Bosch en Gei THEA' Cederhout. De overige partije EN1 eindigden in remise zodat eejBH 10-10 puntendeling in de start opgenomen werd. Katwijk verging het in en t< gen Middelburg minder. Dod een taktische zet van de tegei standers (twee sterke spele op de laatste borden zorge voor zekere punten) kregen Ge Katwijkers met 12-8 klop. I 9e bijzonder snelle winst va 18 Frans de Jonge zorgde voc *a een goed begin, maar hl 14 kansloze verlies van Th^ Zwetsloot op het derde bor '2 deed dat teniet. Arend va wc Beelen en Hans Klinkenbér av' werden het slachtoffer van d Middelburgse taktiek en daar door ook de hele ploeg. larr LEIDEN De Leidse promotieklassers hebben op de zesde dag van de veldcompetitie hun goede gewoonte voortgezet door andermaal te zegevieren. De verrassingen vielen dan ook in de eerste klas se, waar De Danaïden bij OSCR met 8-7 haar eerste nederlaag leed. Zuider kwartier bleef met dezelf de cijfers Olympiaan voor en dat was voor de blauw gelen gelijk de eerste overwinning in dit sei zoen. Reeds in de eerste helft nam TOP met 2-5 ruim afstand van SDO, dat naast werklust wei nig kwaliteiten bezat. De Sas- senheimers konden typisch ge noeg rustig hun topscorer Anne van der Zaag (3) inwis selen voor Frank Nijenhuis (ex-Pams), die zijn debuut met een doelpunt bekroonde. De overige goals van de 7-12 triomf werden door Barbara Romson, Stella van der Zaag, Gert Jan Natzijl en Aad Wie- gerink gelijkelijk verdeeld. Pas in het slotkwartier kon Fi des Pacta haar overwicht te gen VES vastleggen in de sco re, die na 3-0 tot 7-7 gelijk op was gegaan. Coach Berendes, die Patricia Gottmer en Ro nald van der Velden terugnam in de basis, zag invaller Henny Oiket („hij paste naar mijn ge voel niet zo in de ploeg") spor tief revanche nemen door de beslissende 7-8 en 7-9 te pro duceren. Nico Pikaar (3), Frank Peter de Haas en Robin Sommeling (2) onderscheidden zich ook als doelpuntenma kers, in dit met 7-10 gewonnen duel. Slechts één helft had Pernix serieuze tegenstand van Het Zuiden, dat van 5-1 verrassend tot 5-4 terug kwam. De oran jekragen schoten in de volgen de achtentwintig minuten on der impulsen van Peter Kui pers (3), Kees Brokaar en Kees Hortensius (2) door naar 14-5. Laatstgenoemde raakte bij zijn doelpoging geblesseerd aan zijn enkelbanden en dat was de enige tegenvaller voor de thuisclub, die verder niet meer tot scoren kwam: 14-6. Met een danig veranderde op stelling raakte De Danaïden LEIDEN De eerste ploeg van AV Holland heeft zaterdag de ter gele genheid van het jubileum opnieuw georganiseerde wedstrijd over 10 x 400 meter „dwars door Lei den" gewonnen. Ook de dames werden eerste. In de stralende zon namen de lopers van de eerste De Bata ven-ploeg de leiding in de 10 x 400 meter wedstrijd. Tegen de als vierde lopende Hans Baljet bleek de rode loper echter niet opgewassen en werd de eerste plaats ingeruild voor een tweede. De voorsprong die Holland daarna opbouwde met 'Baljet en Aad Kruit kwam niet meer in gevaar, de jacht was nog slechts op het par- koursrecord gericht. Dat uit 1954 daterende record ging er inderdaad aan, zij het op het nippertje. Met 8.50.0 minuten verbeterden Jaap Dirkx, Chris Winkel, Arjan den Haan, Hans Baljet, Aad Kruit, Frans Blom, Erik Ullrich, Peter van Proos dij, Michel Moll en Menno Swier de tijd van V&LTC uit 1948 van 8.51.3 minuten. De Bataven kwamen als tweede over de streep op bijna negen seconden (8.58.8 minuten) ach terstand, maar bleven de „oud recordhouders" (overigens was negentig procent van de deel nemers nog niet geboren toen de laatste wedstrijd gelopen werd) ruim vier seconden voor. Het Alphense AAV'36 noteerde een zesde plaats met 9.27.0 minuten, voor de tweede ploeg van Holland (9.35.8 mi nuten) en de tweede van Bata ven (9.40.2 minuten). De breedte van de Bataven kwam daarna tot uiting doordat de vijfde en de derde ploeg zich net wel en net niet bij de eer ste tien liepen. De strijd bij de dames was van begin tot eind gelijkopgaand. Tussen de loopsters van Bata ven en Holland zat nooit meer dan een klein aantal meters met om beurten een dame van een der beide verenigingen op kop. De laatste wissel bracht Yvonne van Dorp en Hellen Bank in een adembenemend duel. Van Dorp moest alles „uit de kast" lopen om de jon ge Batavin van het lijf te hou den en slaagde daar ook in. Met 11.15.0 minuten was de eerste winst voor damesploe- gen voor de organiserende club. Bataven kwam daarvoor precies een seconde tekort. Bij de overige sportverenigin gen was de strijd tussen de voetballende buren Lugdu- num en UVS spannend tot de laatste loper. De groenwitten (10.02.0 minuten) wonnen dit keer van de blauwwitten (10.06.0 minuten). Bij de be drijven en instellingen was de brandweer superieur met een tijd van 10.15.0 minuten. Terwijl Maar ten Gijsbers van Bataven nog staat te wachten Is Pe ter van Proos dij (8) al weg. Erik Ullrich (7) heeft hem als eerste het stokje overge geven; de winst voor AV Holland is zo goed als ze ker. LEIDEN De Leidse schaaktientallen presteer den dit weekeinde als verwacht. In de hoofd klasse was voor Philidor Leiden 1 het ELO-ver- schil met landskampioen Volmac-Rotterdam te groot. Uiteindelijk verlo ren de Leidenaars met 3- 7. Ook LSG 2 kon niet verrassen: tegen Utrecht 2 behaalde het met moeite 4,5 bordpunten. De beide andere teams haalden de voorspelde overwinningen binnen. LSG 1 overtroef de de Ooievaar 2 met een voorlopige 6,5-2,5 zege. En Philidor 2 won met nog ruimere marge van Vol mac-Rotterdam 3: 7,5-2,5. De nationale topper tussen titelkandidaten Eindho ven en de Koningsclub werd in het voordeel van de laatste beslist (4-6), zo dat nu alleen nog de Ko ningsclub en Volmac de volle winst hebben. De uitwedstrijd in Rotterdam begon voor Philidor 1 al met een achterstand van 0,5-2,5. In drie vooruitgespeelde partijen had alleen Joop Piket een half punt van Rini Kuyff afge snoept. Zaterdag kwamen daar twee halfjes bij van RAG de Graaff en Henk van Maaren. Ook Henk Hofland remiseer de. Hij slaagde erin een dame- offer van een ontketende John van der Wiel te neutraliseren. De enige Leidse zege kwam op naam van Coen Stehouwer, die IM Gert Ligterink vanuit de opening geen kans meer gaf. Na kwaliteiswinst rolde al snel het punt binnen. Omdat de overige spelers van Phili dor verloren wa^ de eindstand derhalve een 3-7 verlies. Philidor 2 was meegereisd met de eerste garde om de degens met Rotterdam 3 te kruisen. De Leidse reserves revan cheerden de nederlaag van hun eerste uitstekend door met 7,5-2,5 te winnnen. Alleen eerste-bord-speler Jaap Her man greep mis. Drie plusremi ses en zes maal winst (o.a. He- leen en Henriëtte de Greef) bepaalden de eindstand. Dit jaar wil het Leids Schaak genootschap weer terug keren naar de eerste klasse. Zaterdag werd de tweede stap gezet op weg naar de titel. In Den Haag bewezen de spelers hun vorm. Cees de Groot won met zwart al in 20 zetten, ondanks dat hij zich met het inferieure Alje- chin verdedigde. Charles Kuij- pers en invaller (en vast punt) Joan Baart voegden daar twee positionele overwinningen aan toe. Leon Konings en Timmo Henseler wonnen allebei in het Siciliaans, Leon met wit, Timmo met zwart. Twee remi ses en een verliespartij bepaal de de voorlopige eindstand op 6,5-3,5. Aad van Moorsel miste op de 10e zet een kwaliteits winst en is ondertussen al 70 zetten lang bezig zijn voordeel tje alsnog in winst om te zet ten, nu door te analyseren. Het geroutineerde Utrecht 2 gaf in de slotfase LSG 2 nog een kans langszij te komen. Nadat maar liefst vier Leidenaars naar remise waren ontsnapt kreeg, bij de stand 4-5, Simon Duindam winstkansen toege worpen. Hij kwam één tempo te kort, zodat LSG zonder matchpunten naar huis terug moest. LEIDEN AZC won dit weekeinde zonder al te veel moeite, overtuigend van het Haagse ZIAN (12—9). De Zijl/LGB ze gevierde na een wisselval lige wedstrijd toch nog ruim (10-6) over ereklas se-debutant AZ&PC uit Amersfoort. LZ '86 ver loor in Haarlem kansloos van Rapido '82 en is daar door deze competitie nog steeds puntloos. (149). AZC heeft tot nog toe met het Hilversumse HZC-De Robben, dat afgelopen zaterdag verras send won van kampioenskan didaat VZC (86), nog geen punt verloren. Reeds in de eerste periode, nadat AZC met 20 de leiding had genomen, brak Remco Pielstroom na een ongelukkige actie zijn duim, waardoor de Alphenaren de wedstrijd zonder deze interna tional moesten uitspelen. Hoe wel ZIAN-Vitesse de gehele wedstrijd goed kon blijven volgen hadden de Alphenaren ondanks het gemis van Piel stroom weinig problemen met de geheel op midvoor Anton Heiden steunende Haagse for matie. Onder leiding van nieu we spelleider Eric Noorder- graaf, die dit duel maar liefst 6x scoorde, bleef de marge steeds tot 2 3 doelpunten ge handhaafd en kon de ploeg van Istvan Goor de wedstrijd geroutineerd afmaken. Opvallend dit seizoen is de rol van Arco Verboom, deze in het verleden vaak verguisde Bodegravenaar vond dit sei zoen al menigmaal het net en liet ook zaterdag met 3 doel punten een goede indruk ach ter. Setstanden: 42, 32, 22, 33. Doelpuntenmakers: Noordergraaf 6x, Verboom 3x, Vogel 2x; van der Leden lx. De Zijl/LGB trad zaterdaga vond nogal gehavend aan te gen het Amersfoortse AZ&PC. Stan van Belkum werd ge kweld door een lastige steen puist, terwijl de Leidse ploeg Alex Verhoog (ziek) en Henk Harteveld (beschadigd net vlies) moest missen. Deson danks won de ploeg van Jan Evert Veer nog vrij gemakke lijk van de ploeg waarin Lei- denaar Aad van Mil dit jaar zijn opwachting maakte. Die zelfde van Mil zorgde ervoor dat zijn ploeg in de eerste pe riode met 01 de leiding nam met een man minder, nadat de Marc van Belkum scoort voor I rood-witten de bal door een foutieve pass verloren hadden. Nadat Alex van Belkum (straf worp) en broer Stan (afstand schot) de eerste periode had den afgesloten met een 2—1 voorsprong liep de Leidse ereklasser na een matte twee de periode in de derde periode uit naar een 72 voorsprong. Daarna lieten Veer cs en een aantal chaotische momenten de plpeg uit Amersfoort weer terugkomen tot 75, om ten slotte het karwei met 106 af te maken. Setstanden: 21, 3 Zijl/LGB. AZ&PC werd met 10- 11, 42, 32. Doelpunten makers: Stan van Belkum 4x, Nieuwenburg 2x, Mare van Belkum 2x, Alex van Belkum en Redegeld beiden lx. LZ '86 ging zaterdagavond in Haarlem tegen Rapido '82 we derom ten onder en is hard op weg dit seizoen tot een debécle te maken. Hoewel de uitslag enigszins geflatteerd was blijft staan dat de Leidse hoofdklas ser er dit seizoen wel erg wei nig van bakt. Aanvallend klopte er tegen de Haarlem mers niet veel van, er werd erg veel balverlies geleden en slecht geschoten iets waarvan -6 geklopt. de gastheren gretig profiteer den. Hoewel LZ '86 tot ver in het derde part Rapido '82 aar dig kon volgen zijn de Graaf cs niet eenmaal echt gevaarlijk geweest en kon de Haarlemse hoofdklasse-debutant de wed strijd gecontroleerd afmaken. Setstanden: 32, 33, 32, 52. Doelpuntenmakers: van Es, van de Brink, Muuse, allen 2x, de Wit, Rene van de Zeeuw, Michel van de Zeeuw, allen lx. Vivax won nipt (109) in een wedstrijd waarin de Oegst- geestenaren vele kansen lieten liggen van het Beverwijkse KZC. Setstanden: 12, 41, 32, 24. Doelpuntenmakers: Trijsburg 5x, Rompes 2x, Plas- meijer, Hoogewoning, de Groot allen lx. Koudekerk verloor in een chaotisch duel met 177 van Breda en heeft hierdoor dit seizoen nog geen enkel punt vergaard. Setstan den: 5—1, 3—2, 4—2, 5—2. Doelpuntenmakers:; Verhoog 3x, van Amsterdam 2x, Griffi oen, Sander beiden lx. Overige uitslagen: 3e klasse WVZDKD 8—4, Kat wijkGZC 65, Dames twee deklasse: de Zijl/LGBRaket 6—4.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 20