Beenhakker: desnoods ruzie Thijs kiest Claesen Justitie in België op alles voorbereid JcklócSomcwit Bijna gestaakt 1110 Kieft in vorm MAANDAG 14 OKTOBER 1985 PAGINA 13 •ging afpersing, rnd Schuster tCELONA Volgens een Cata- se sportkrant is Bernd Schuster, Vestduitse sterspeler van Barce- door een niet met name ge ilde terroristische groep be- Schuster zou er beter aan betalen als zijn gezondheid is. Het blad „El Mundo De- jvo" beroept zich op informatie Bjelerskringen, waar de poging persing het gesprek van de dag Een officiële bevestiging werd gegeven. Vier jaar geleden werd elona-aanvaller Enrique Castro ini" door een of andere bende oerd. Sindsdien wordt Schuster ijn familie door een lijfwacht be et. ROTTERDAM Excelsior-FC Den Haag werd door scheidsrechter De Munnik bijna ge staakt toen vanaf de tribunes stukken hout werk op het veld werden geworpen. De agres sie kwam van de Rotterdamse kant, waar sup porters van Feyenoord - dat zelf niet in actie kwam - hun kalmte niet konden bewaren. In de nacht van vrijdag op zaterdag hadden deze lieden zich op Woudestein ook al actief ge toond door op het veld anti-Haagse kreten te kalken. Overigens was het in het vak van de FC Den Haag-supporters behoorlijk onrustig. Pogingen de hekken uit de grond te trekken werden gestaakt toen de ME met harde hand optrad. Toch zal Excelsior, dat voor 15.000 gul den veiligheidsmaatregelen had getroffen, her stelwerkzaamheden moeten laten Advocaat wil Europa Cup in beslag nemen ROME De Italiaanse advocaat Anselmo Crisafulli heeft de inbeslagneming geëist van de Europa Cup voor landskampioenen, die in mei werd veroverd door Juventus in de rampzalige wedstrijd in het Heizel-sta- dion tegen Liverpool. Het drama in Brussel kostte aan 37 Italiaanse supporters het le ven, nadat voor aanvang van het duel rel len waren uitgebroken op de tribunes. Cri safulli behartigt de belangen van een jeug dig slachtoffer. Hij wil de beker, die bij Ju ventus in de prijzenkast staat, in beslag la ten nemen om de financiële schadeloosstel ling van de nabestaanden te garanderen. De advocaat stemt ermee in, dat de Europa Cup wordt toevertrouwd aan de Europese voetbalbond. Ski-tweeling huwt broers GRENOBLE De 22-jarige Poolse ski-tweeling Dorota en Malgorzata Tlaka trad zaterdag in het huwelijk met de Franse broers Christian en Christophe Mogore. Door hun huwelijk zullen de Poolse zusjes het komende wintersei zoen mogelijk in het circuit om de wereldbeker uitkomen voor het Franse team. Dorota Tlalka schreef in december van het vorig jaar de eerste Poolse overwinning in een wedstrijd, meetellend voor de wereldbeker, op haar naam. Zij huwde zaterdag Christian Mogore, een sportjournalist die zij op de sneeuw piste had leren kennen. Haar zuster Malgorzata liet zich in de echt verbinden met de wielrenner Christophe Mogore, een drie jaar jongere broer van Christian. De skifederatie dient het tweetal Tlalka dispensatie te verlenen om hun start voor het Franse team mogelijk te maken. Normaliter staat voor de overgangsperiode van het ene nationale team naar het andere een wachttijd van zes maanden. Havelange: „WK blijft in Mexico" MEXICO Joao Havelange, de voorzitter van de wereld voetbalbond FIFA, heeft zaterdag in Mexico Stad ver klaard, dat de eindronden van het wereldkampioenschap volgens plan in Mexico zullen worden gespeeld. De aardbe vingen hebben de accommodaties niet beschadigd. De Brazi liaanse voorzitter is sinds woensdag in Mexico. Een definie- ve beslissing valt in december tijdens een vergadering, voorafgaande aan de loting op 15 december. „Die vergade ring is een formaliteit", verzekerde Havelange. Oef en winst in trainingspak BRUSSEL In trainingspak heeft het nationale A-elftal van België zaterdagmiddag in Brussel zijn laatste oefen-1 wedstrijd van de voorbereiding op het kwalificatieduel te gen Nederland afgewerkt. Jong België werd op het veld van Racing Jet, op het Heizel-complex, met 5-1 verslagen. Bij rust van het duel, dat de lengte van een hockeywedstrijd (2 x 35 minuten) kende, was de stand nog in evenwicht: 1-1. De oefenwedstrijd in het heerlijke najaarszonnetje trok slechts een paar honderd Belgische fans. De selectie van Thijs startte het duel ontspannen. Het trainingspak bleef aan en ging ondanks de oplopende temperatuur niet uit Voorzitter FA vreest voor deelneming EK LONDEN Bert Millichip, de voorzitter van de Engelse voet balbond, vreest dat de UEFA zal besluiten tot de uitsluiting van zijn land van het eindtoernooi om de Europese titel in 1988. Morgen komt het dagelijks bestuur van de Europese voetbalunie bijeen. Millichip heeft geprobeerd bij die vergadering aanwezig te mogen zijn. Dat werd geweigerd. De Engelse voetbalclubs zijn, als gevolg van het drama in het Heizel-stadion, dit seizoen verbannen van de velden op het vasteland. (Van onze correspondent Aad Jongbloed) BRUSSEL De Belgi sche justitie laat niets aan het toeval over als ko mende woensdag de voet balteams van België en Nederland elkaar in het stadion van Anderlecht treffen om - in een eerste duel van twee uit te ma ken wie naar het WK in Mexico. Niet minder dan 1.000 politiemannen, brandweerlieden en leden van andere hulpdiensten zullen ingezet worden vanaf het moment dat de eerste Nederlandse sup porters (in de middagu ren) worden verwacht. Volgens de commandant van de rijkswacht in Anderlëcht zijn er aanwijzingen dat vanuit Amsterdam, Rotterdam en Utrecht jongeren zullen toe stromen, die er alleen op uit zijn herrie te schoppen buiten het stadion. „We hebben die aanwijzingen vanuit Neder land", aldus de politieman. „Het gaat om bekende „hooli gans", die overigens niet in be zit zijn van één van de 4500 kaartjes, die ter beschikking zijn gesteld van de Nederland se supporters. De eerste „bege leiding" van hen zal al plaats vinden in de treinen vanuit Roosendaal." De Nederlanders, die in het bezit zijn van een duidelijk herkenbare oranjekleurige toegangskaart, zullen worden samengebracht op een staan- tribune, die wordt omringd door een kordon van ruim honderd rijkswachters. Ook enkele zittribunes, waarvoor Nederlanders een plaats heb ben bemachtigd, staan onder permanente politiebewaking. In het stadion worden in totaal 500 politiemannen met o.a. waterkanonnen gestationeerd. Buiten het stadion zullen nog eens 300 rijkswachters in voer tuigen en te paard de orde handhaven. „Er zal zeer hard handig worden opgetreden als zich ordeverstoringen voor doen", waarschuwt de Ander- lechtse commandant. Naast de 800 politiemannen zullen nog eens 200 brandweerlieden en leden van het Rode Kruis worden ingezet om bij eventu aliteiten op te treden. Het Anderlechtstadion, waarin geen alcohol verkrijgbaar zal zijn, wordt permanent be waakt door twee camera's, die beelden doorgeven aan een centrale post waar vanuit di rect kan worden opgetreden als zich ongeregeldheden voor doen. Tenslotte zal er scherp op wor den toegezien dat zich geen zwarte markt ontwikkelt. Van de 35.000 kaarten voor Belgen, die via de clubs zijn verspreid, zullen ongetwijfeld meer exemplaren de weg naar de zwarte markt vinden. Buiten het stadion zal eenieder, die probeert een kaartje buiten het gewone circuit aan de man te brengen, zonder meer in de kraag worden gepakt. De poli tie zal zelfs in de cafe's in An derlecht en de naburige ge meenten Schaerbeek, Jette en Ganshoren controleren of er handel in kaartjes plaatsvindt. (ADVERTENTIE) Veiligheid naast de deur. Sloten, kluize i, elektronische beveiligings systemen, van Blijswijk heeft alles in huis voor een veilig thuis. En zit plezierig dichtbij. =.Mi] Jupiterkade 10,070-471791 Hogewal 1-9, Neptunusstraat 60. ST Voorlopig heeft dscoach Leo Beenhak- (42) alle critici de ld gesnoerd. De voor- ige ClOS-student ft namelijk Oranje in race naar Mexico te- gebracht. Eén voordeel ft hij: sinds zijn entrée bondscoach verloor nje nog niet één keer. Nederlands elftal is niet mij. Alleen, als het niet gaat dan hang ik. Maar op Zeist zit een meneer, manager en die heeft allig wel alles meege- brengt een schat aan ring mee, tot een WK aan Hij heeft het hoogste punt het Nederlands voetbal aliseerd, alles gezien. Ik it echt veel waarde aan de Michels. Er wordt afgekletst over hem. Maar ht, we hebben het toch hetzelfde? Ik vind over- geen vies woord, ben je Ik vind dat we heel dank- gebruik moeten maken de kennis en ervaring van iels. En daarna ga ik dan n mijn hokje zitten en een leggen. Wie de 16, wie de ijn, dat is dan mijn verant- rding". Aouterd I e spelen natuurlijk tegen a gelouterde ploeg hè, een ig die er al een paar jaar Die weet wat ze kan en inders goed wat ze niet 86. I |Je kunt 80 minuten alles Uim I mekaar hebben, maar als keer iets vergeet ben je Want je speelt op een •g niveau. Als je twee tlmatige ploegen hebt, iet zo geweldig kunnen ballen, dan kun je je alle- veroorloven om tien fou te maken zonder dat daar goal uitkomt. Hoe hoger niveau, hoe minder fouten 1 kunt permitteren. Want tegenstander is van een nate kwaliteit dat een je dan verkeerd kan zijn"./ it we tegen Oostenrijk heb- meegemaakt, één keer de Zina'S ensPelval verkeerd dicht pij ligt gelijk in het mandje. j gaat net om die kleine ;en. die de doorslag kun- geven wanneer twee ploe- min of meer gelijkwaardig En dat gaat dan tegen |ië een rol spelen. Waarbij an gelijk er achteraan moet ;en: het valt niet mee om deze generatie voetballers raken te maken. Het is makkelijk om te zeggen, ?r: je mag voetballen wat ilt en doen wat je wilt je moet minimaal dat en doen 90 minuten lang. Je op een gegeven moment dat ze dat een aantal ma ler wedstrijd vergeten, dat lat langs zich heen laten jk, als ik Benny Wijnste- zeg dat hij niet mag opko- maar rechtsback moet en spelen, dan is het voor niet interessant dat hij 20 r rechtsback blijft spelen, r mij is pas belangrijk die keer dat hij wil gaan, dat het vergeet. En dan blijkt het heel moeilijk is die af- ken zo te maken dat ze dat rdaad de volle 90 minuten Het probleem buiten- ■zetten, daar zul je afspra- over moeten maken. Om 90 minuten na te komen, heeft deze generatie nog- 'at moeite mee vind ik. En dan één van de grootste imen met dit elftal. Want ene keer dat je je niet aan raken houdt kan je i fspi chlsl- ieum- itionaal net de kop kosten. kunt het bekijken in het tactisch onvolwassen >n beetje gebrek aan mtwoordelijkheidsgevoel, an het alleen maar consta- n en er tegen vechten". ttrstelen heb Ajax in Porto zien stelen en Feyenoord hier •pnieuw is gebleken dat we als onze talenten interna- aal gezien toch nogal wat. Tt komen. En daarom is ook niet zo makkelijk. Je constateren dat de spe- Iers met ervaring allemaal verdedigers zijn. Dat geeft ook een bepaalde consequentie. De huidige generatie met erva ring zijn typespelers die er in de eerste plaats zijn om niet te verliezen. Van de Korput heeft internationale ervaring, mede door zijn transfers naar Italië en Duitsland. Wijnste kers, Spelbos, Van de Kerkhof ook, Van Tiggelen loopt toch ook al wat jaartjes mee. Voorin is de enige routinier misschien Tahamata. Heb je het over de rest, dan praat je over Van Basten, De Wit, de Vanen- burg/Been-figuren, Koeman, Rijkaard, Gullit. Die nog nooit wat gewonnen hebben". „Als we praten over onze ta lenten heb je het over jongens die deze wedstrijd voor ons moeten winnen. Daarom is het zo jammer dat Ajax en Feye noord nu al weer uit de Euro pa Cup liggen. Laat een Been en een Van Basten maar wor stelen in Europa, want dat is een totaal andere wereld. Ze missen een stuk fysieke en mentale hardheid.'Juist onder grote druk en spanning blijkt dat we onder ons niveau blij ven presteren. Ik vind Van Basten echt een kanjer van een voetballer, maar hij blijkt op de top nog net een beetje te kort te komen. Dat kun je hem niet verwijten. Als je op je ge mak per seizoen 8 of 9 Europa Cupwedstrijden speelt dan schiet het lekker op hoor. Hier groei je op in een beschermd milieu. Totdat het echt moet gebeuren en dan kom je te kort. Die Europa Cupuitscha keling is dan ook een enorme streep door de rekening". „Het gaat er vooral om de zaak mentaal op poten te krij gen. Tegen Hongarije is dat perfect gelukt, met een voor bereiding die afweek van de normale. Het is een gevecht van zes dagen geweest, tot er elf kerels stonden met het idee: hier staan we, kom maar op. Voordat je zover bent ben je zes dagen en nachten heel intensief bezig geweest. De één moet je'beledigen, de an der een zoen geven. Als het moet maak ik zes dagen ruzie met ze. Ik heb maar één doel: dat ze er woensdag om acht uur staan". WILLEM PFEIFFER HENK MULDER BRUSSEL Nico Clae sen is de Belgische aan valler, die woensdaga vond in het eerste van twee kwalificatieduels voor Mexico 1986 de grote forse mannen van de Ne derlandse verdediging moet dol draaien. De 23-jarige spits van Stan dard Luik werd zaterdag na afloop van de laatste oefenwedstrijd van het Belgisch elftal (5-1 tegen de „beloften") aangewe zen als de elfde man en tweede aanvaller naast topschutter Erwin Van- denbergh. Alex Czernia- tynski, collega-kandidaat en -clubspeler van. Clae sen, viel af na een dagje of vijf wikken en wegen door Guy Thijs. „Ik heb geopteerd voor Clae sen, omdat ik in het centrum van de Nederlandse defensie Spelbos en Van de Korput verwacht. Grote mannen, die het moeilijk zullen hebben met de snelheid en wendbaar heid van Claesen", motiveerde Thijs zijn uiteindelijke keuze. De 11-voudige international, 171 centimeter en 70 kilogram men metend, werd begin dit seizoen door het Westduitse Vfb Stuttgart aan Standard Luik verkocht. De Bundesliga- -kampioen van 1984 was be paald niet tevreden over de buitenlandse kracht, die vori ge zomer naar de Zuidduitse stad was verhuisd. Claesen toonde in het oefen duel van zaterdagmiddag te gen Jong België zijn snelheid, maar bovenal zijn lust tot zwerven. In tegenstelling tot de naar het centrum neigende Czerniatynski switchte Clae sen van de ene naar de andere vleugel. Guy Thijs heeft daarmee zijn opstelling voor het WK-kwali- ficatieduel in Brussel officieel compleet met het elftal Pfaff, Gerëts, Grun, Vanderelst, Renquin, Scifo, Ceulemans, Vandereycken, Vercauteren, Claesen en Vandenbergh, maar heeft ernstige twijfels over de inzetbaarheid van de aan de enkel geblesseerde middenvelder Enzo Scifo. De 19-jarige Anderlecht-ster ver scheen zaterdagmiddag in zijn mooiste pak en zijn duurste auto op het Heizel-complex, maar ging niet uit de kleren. Hij stapte licht trekkebenend naar de dug-out om direct na afloop weer te vertrekken. Hij had gezien, dat zijn tijdelijke vervanger, Brugge-speler Leo van der Eist, de meest rechtse kant van het middenveld met opvallende diepgang bestreek. Thijs moet dat ook zijn opge vallen en liet onmiddellijk na afloop weten, dat hij vandaag de knoop doorhakt over de in zetbaarheid van Scifo, de ont dekking van de Europese titel strijd van vorig jaar in Frank rijk. „Maandag volgt de defini tieve test voor Scifo, die vol gens de doktoren goed her stelt. Hij zal dan op match-ni veau moeten trainen. Als dat niet lukt, dan laat ik Scifo thuis. Ik kan bij dit soort be langrijke wedstrijden niet lan ger wachten", aldus de korda te trainer, die wegens de onze kere situatie rond de Italo- -Belg zijn voorlopige bankbe- zetting met één man extra, Clysters, uitbreidde. Munaron, De Wolf, Leo van der Eist, Czerniatynski en De Grijse zijn de andere reserves. Doel man Bodart en middenvelder Mommens werden zaterdag aangewezen als de laatste af vallers binnen de Belgische se lectie. Blunders Pfaff Over de afwezige doelman Pfaff, die vrijdagavond in de Bundësliga-wedstrijd Bochum- -Bayern drie keer naar het moest na twee blunders, was Thijs kort, maar krachtig. „We zullen voor de verandering hier maandag een rustige en stille Pfaff binnen krijgen." Opstelling België: Jean-Marie Pfaff (Bayern Mtlnchen); Eric Gerets (PSV), Georges Grun (Anderlecht), Franky van der Eist (Club Brugge) en Michel Renquin (Servette); Enzo Scifo (Anderlecht), Jan Ceulemans (Club Brugge), Rene Vande reycken (Anderlecht) en Frank Vercauteren (Ander lecht); Erwin Vandenbergh (Anderlecht) en Nico Claesen (Standard Luik). Bankbezetting: Jacques Muna ron (Anderlecht), Michel de Wolf (AA Gent), Leo van der Eist (Club Brugge), Mare de Grijse (Club Brugge), Alex Czerniatynski (Standard Luik) en (17e man) Leo Clysters (Waterschei). UDINE Drie dagen voor België-Nederland heeft' bondscoach Leo Beenhakker positieve berichten uit Italië ontvangen. Wim Kieft, voet ballend in dienst van Pisa, in vorm. De blonde aan valler was in de uitwed strijd tegen Udinese (1-1) uitstekend op dreef. Na af loop reisde Kieft naar Mi laan om vanochtend door te vliegen naar Amsterdam. Kieft meldt zich vandaag als laatste bij de Oranje-se lectie in Zeist FC Den Bosch klopt Oranje ZEIST De selectie van het Nederlands elftal, zonder Wim Kieft, heeft zaterdagavond een oefenwedstrijd tegen FC Den Bosch met 4-2 verloren. Coach Beenhakker begon het duel in Zeist met drie middenvel ders en drie aanvallers, maar wisselde na rust een aanvaller (Van Basten) voor een middenvelder (Valke). Voor de rust nam de selectie een voorsprong van 1-0 door Van Basten. In de twee de helft maakten Steinmann en Schouwenaar Bossche doelpun ten voor De Wit, de weinig productieve groep van Beenhakker op 2-2 zette. FC Den Bosch, dat op verzoek van de coach van het Nederlands elftal met twee spitsen speelde en een „vaste" laatste verdediger, schoot scherper en passeerde Van Breukelen daarna nog twee keer, door Gillhaus en Schouwenaar. Het Nederlands elftal kwam in de volgende samenstelling uit: Van Breukelen; Wijnstekers, Spelbos, Van de Korput en Van Tiggelen; Gullit, Rijkaard (Koeman) en Van de Kerkhof; Taha mata, Van Basten (Valke) en De Wit. Leo Beenhakker: „Het gaat er vooral om de zaak mentaal op poten te Guy Thijs: „We zullen voor de verandering een rustige en stille Pfaff binnen krijgen".

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13