o Ophof fit voor strijd tegen Belgen Guy Thijs maakt vandaag Belgisch elftal compleet HYS onderuit door straffen Stephan van den Berg weer even de beste voetballerlei VERVROEGDE AFLOSSING STAATSLENINGEN -ORT Heidóa Qowuvnt ZATERDAG 12 OKTOBER 1985 PAGINA 9 KNVB. -beker irste ronde Telstar-RKC la-Spijkenisse arken-Rheden VW-PEC Zwolle k-AZ'67 .V-Roda JC C Cambuur-DS'79 iSWH-Emmen i S-FC Wageningen O-Haarlem Balaven-VVOG 'wilhelmina 08-Spakenburg Voerendaal-Oe Graafschap Papendrecht-OWV Excelsior-FC Den Haag RCH-Wlllem II OHC-FC Twente EHC-NAC Rood Wit W-SC Heracles FC Utrecht-Helmond Sport SC Enschede-SC Her Drachten-Volendam 'ORT OP TV >c 1: 12.15 uur: Grandstand - 12.05 uur: Op the ball tkrland 2: 14.25 uur: wielrennen IM motorsport; 16.45 piö: 16.00 uur: wielrennen (Ronde 3: 20.15 uur: Sport im jland t 21.50 uur: das aktuelle |ië 2: 22.30 uur: Sport op zater- erland 2: 22.40 uur: Studio Sport I 1: 17.35 uur: Brandpunt l. sport) 1: 18.23 uur: die Sport- lortwereld len Dirk Nauta lag gis- n met zijn jacht de Innova- nog steeds aan kop van het handicap-klasse de zeilrace om de *ld Op weg naar Kaap de ide Hoop. ter hoogte van de drums, het gebied rond de liet hij L'Esprit d'E- en UBS Zwitserland zich. Pleun van der g met E&L op de ze de plaats. etbal Een week na de itbalinterland tussen België Nederland in het Constant ndenstockstadion kan het )liek zonder te betalen de dstrijd in de tweede ronde et toernooi om de Europa I tussen Anderlecht en ia Nicosia bijwonen. tfcbal Na een dienstver- i van 22 jaar is Eddie Gray als manager van eds United. De voormalige lotse international kwam keer in het eerste elftal Leeds uit, voordat hij half tot manager benoemd l P polisse n rring, er Thomas en Keizer actief in Europa Cup ZEIST Bep Thomas en Jan Keizer zijn in de tweede ronde van de Europese bekertoernooien actief als scheids rechter. Thomas werd aangewezen voor de wedstrijd op 23 oktober tussen Bangor City en Atletico Madrid in Wales. Jan Keizer komt twee weken later in actie en fluit op 6 november het duel tussen Bohemians Praag en FC Köln. Het duel tussen PSV en Dnjepr Dnepropetrovsk zal op 23 oktober in Eindhoven worden geleid door de Engelsman Midgley. Veertien dager later fluit de Zwitser Gaechter de return in Krivoj Rog. Sparta heeft in De Kuip de Span jaard Franco Martinez als arbiter in de thuiswedstrijd te gen Borussia Monchengladbach. In West-Duitsland treedt de Zweed Fredriksson als fluitist op. Ignace van Swieten werd door de UEFA als arbiter aangewezen voor de inter landwedstrijd tussen de Bondsrepubliek Duitsland en Tsjechoslowakije voor spelers onder 21 jaar op 16 novem ber Nieuw klassement bij wielerprofs HENGELO De professio nele wielerwereld krijgt er een derde klassement bij. Naast de strijd om het Su perprestige en de wereldbe ker voor merkenploegen, komt er een Coupe du Mon de. Alle klassiekers uit de zogenaamde HORS-categorie zullen meetellen. Een Ame rikaanse sponsor wil zich ga rant stellen voor de goedge vulde prijzenpot. De bedoe ling is dat na 1986 ook één- daagse wedstrijden buiten Europa voor het klassement in aanmerking zullen ko- Eerste nederlaag handbaldames WILDERVANK De Nederlandse handbaldames leden op de vierde dag van het Holland-toernooi in Wilder- vank hun eerste nederlaag. De ploeg van bondstrainer Jan Kecskemethy 'verloor met 24-15 van Hongarije. Bij rust was het 13-7 in Hongaars voordeel. Het Nederlands team speelde zonder Hanneke van Eyl. De handbalster van het jaar had vrijaf gekregen om als ge tuige op te treden bij een bruiloft. Jong Oranje won met 19-15 van Noorwegen en IJsland was vrijwel kansloos tegen Frankrijk, dat 14-9 zegevierde. Frankrijk 4-2; 6. IJsl Zes atleten geschorst LONDEN Zes atleten zijn gisteren in Londen door de wereld-atletiekfederatie (IAAF) levenslang geschorst wegens het gebruik van ver boden stimulerende midde len. Tot de zes behoren twee wereldrecordhoudsters; de Bulgaarse Ludmilla Andono- va en de Tsjechoslowaakse Zdenka Silava. Na achttien maanden kun nen de atleten een gratiever zoek indienen, dat tot nog toe vrijwel altijd werd gehono reerd. KIJKDUIN Vrijgezel Step han van den Berg heeft de waarde van olympische ringen eindelijk door een volmaakt huwelijk met de Noordzee kunnen bevestigen. De golven voor de kust van Kijkduin wa ren gisteren weliswaar niet vele meters hoog, maar kolk ten en schuimden toch vol doende om het op één na spec taculairste onderdeel van de wereldbekerstrijd brandings- urfen, de slalom, doorgang te SELECTIE BONDSCOACH BEENHAKKER BESCHIKT OVER COMPLETE ZEIST „De vlag staat er goed bij, en dat is wel eens anders geweest", kon bondscoach Leo Beenhak ker gisteren melden op de eerste dag van het trai ningskamp in Zeist, waar het Nederlands elftal zich voorbereidt op de eerste van twee WK-kwalifica- tieduels tegen België. De laatste twijfels over de blessure van Ajacied Edo Ophof zijn gistermorgen na een uitgebreide keu ring en een trainingstest weggenomen. Daardoor kan Beenhakker voor het eerste sinds hij in Zeist aan het bewind is, ook daadwerkelijk over de zestien door hem uitver koren spelers beschikken. ,.Het is de eerste kèer. dat de zestien opgeroepenen voor zo'n belangrijk duel zich ook melden", verklaarde Beenhak ker. ,,In het verleden haakte er altijd wel een aantal af". Van de geselecteerden waren Frank Rijkaard en Wim Kieft overigens niet present. Rijk aard is donderdag getrouwd en dientengevolge pas gister avond gearriveerd. Kieft ver schijnt pas maandagmiddag op het appèl, omdat hij morgen nog in de Italiaanse competitie uit moet komen. Ook over de mentale instelling van de spelers had Beenhak ker niets te klagen. Een week voor de wedstrijd in Hongarije, op 14 mei, zat de spelersgroep nog in zak en as. De bonds coach had toen nog al wat pro blemen om de selectie voor die belangrijke wedstrijd mentaal weer op de been te brengen. „Hoewel we nog niet met el kaar gesproken hebben, heb ik de indruk dat de clubbesognes voorlopig zijn vergeten. Het is natuurlijk ook beter zo, dan dat je eerst oud zeer moet weg werken". Hoewel er met de fit-verkla- ring van Ophof geen vraagte kens meer zijn over de inzet baarheid van de spelers, gaf Beenhakker de opstelling van komende woensdag in het Brusselse Van den Stocksta dion nog niet prijs. „Die komt begin volgende week. Ik ben er zelf al een tijdje uit, maar je moet toch eerst de ontwikke lingen bij de clubs en van mo gelijke blessures afwachten. Er kan dit weekeinde altijd nog wat gebeuren; van Kieft kan ik maandag pas met zekerheid zeggen of hij fit is". Ophof is (medisch) fit bevon den. maar de karaktervoetbal ler kwam dit seizoen nog nau welijks in actie voor Ajax. Een blessure en een schorsing hiel den de Ajacied, zeker de laat ste weken, op non-actief. Dat gebrek aan wedstrijdritme vormde voor de bondscoach echter geen beletsel om Ophof uit te verkiezen. Karakter Beenhakker, die de vraag of Ophof in de mandekking zou komen te staan tegen midden velder Jan Ceulemans onbe antwoord liet: „Voor elke rol in het elftal moet je een man op de bank achter de hand hebben. Maar vooral gezien zijn karakter wil ik hem er bij hebben. Ik heb me vanmorgen vergewist van het feit, dat hij woensdag vol uit kan gaan. Hij heeft nog slechts een heel klein blessureprobleem, maar dat is niets bijzonders. Ik zou dan ook niet weten, hij niet zou kunnen spelen. Als ik het niet zou durven, had ik hem ook niet opgeroepen". Ophof zelf: „Als ik bij de trai ning niet scherp zou kunnen spelen, was het niet verant woord geweest. Maar ik kan voluit gaan. Ik ben al fit sinds het begin van die schorsing". De international die in de kwalificatiewedstrijd in Oos tenrijk voor het laatst in het Oranje gehuld was, lacht om de suggestie, dat hij tegenover Ceulemans zou komen te staan. „Ik weet het niet. Ik re ken er wel op dat ik speel. Ik ben hier tenslotte niet zes da gen voor niets. Fit ben ik, er is alleen nog een lichte irritatie in mijn dijbeen, maar dat is niks bijzonders". Beenhakker zal de samenstel ling van het Oranje, die voor hem reeds vaste vorm heeft, niet wijzigen als zich in het Belgische team veranderingen mochten voordoen. „Of ze nou met Czerniatinsky of met Claesen als tweede aanvaller spelen, verandert weinig aan mijn plannen. Net zo min als de eventuele vervanging van Scifo door Vanderelst". ISTVAN KÖVI KNOKKE Bondscoach Guy Thijs maakt vanmiddag de op stelling compleet van het Belgisch voetbalelftal, dat woensdag in Brussel aantreedt voor de eerste van twee duels tegen Neder land om een plaats in de eindronde van de wereldtitelstrijd in Mexico. De elfde naam. die van de tweede aanvaller naast vaste keus Erwin Vandenbergh, wordt door Thijs ingevuld na het oe fenduel van het A-elftal tegen Jong België op het bijveld van de Heizei in Brussel. Eerder deze week gaf hij al tien spelers de verzekering van een optreden tegen Nederland: Pfaff, Gerets, Grün, Frankie Vander Eist, Renquin, Scifo, Ceulemans, Vande- reycken, Vercauteren en Vandenbergh. In het geval van de laatste vacature wilde Thijs zich gistermid dag na de training in'Knokke niet uitspreken over enige voor keur voor Nico Claesen of Alex Czerniatynski, de twee kandida ten van Standard Luik. Scifo sukkelt sinds een trainingsongelukje op dinsdag met een enkelblessure. „Hij wordt medisch verzorgd bij zijn club Ander lecht. Tot donderdag waren de berichten, dat zijn genezing vor derde. Ik wacht eventueel tot maandag met de definitieve be slissing over Scifo. Als hij in het weekeinde nog niet geheel fit is, dan benoem ik zeventien in plaats van zestien man voor mijn uiteindelijke keus", waren de woorden van Thijs. Over de gene zing van de geblesseerde knie van Jan Ceulemans is Thijs opti mistisch. ips voor Duindigt 5SENAAR Op de dag het bedrijfsleven staan er nst al trgenmiddag op de Wasse- ■e baan twee rennen en draverijen op het pro- ma. Voor het eerst na Ie jaren is er ook een monté- op Duindigt. De eerste s al om 12.30 uur. Onze luiden: KE IRAN BUITENZORGPRIJS: d. Zazou Supreme en Zita Vincent en Hollow Dane* W5U? Yorki. Walbert Dakla en Yoe- ri van Hiddem. W5(2): Allegretto L. Action Skotatter en Airs and Graces W5(3): Yzeren Hein. Valentien Melo die en Wina Oostland. W5(4): Zeus Boekelte, Zantana en Za- H.J.Pasman SCHILDERSBEDRIJF- PRIJS: Waal Hazelaar. Wio van de Lente en Wzella. RAAPHORSTPRIJS: Aktora. Mebi en Lyptosol Velvet. WESTLAND IMPORT INTERNA- TIONAAL:Wenri Princess. Yrono Hazelaar en Yeggy Girl. AMSTERDAM HYS heeft gisteravond in de eerste wedstrijd van de ijs- hockey(beker)competitie bij landskampioen Am sterdam verloren met 5-1 (1-0, 1-1 en 3-0). De Haag se formatie bood over het algemeen gelijkwaardig tegenstand, maar verloor de ontmoeting, die werd bijgewoond door duizend toeschouwers, door straf fen in de derde periode. Amsterdam buitte tweemaal een numerieke meerderheid doeltreffend uit. De Canadees Arley Olsen bracht de enige treffer van HYS op zijn naam. Zijn land genoot Greg Anderson in in middels spoorloos verdwenen. Volgens voorzitter Boy Key- sers leek hij in de gaten te hebben, dat hij niet aan de verwachtingen voldeed en moet daaruit zijn conclusies hebben getrokken. HYS is op zoek naar een nieuwe Cana dees. Het is ook niet uitgeslo ten, dat Dave Morisson toch terugkeert naar de Haagse club, die vanavond op De Uit hof speelt tegen Tilburg Trap pers (aanvang half negen). Smoke Eaters, dat zich heeft versterkt met o.a. erkend schutter Brian Sproxton, sloot gisteravond het bezoek aan Nijmegen af met een zege van 7-1 (1-3, 0-1, 0-3). William Klooster (10) bedreigt het doel van HYS. De Haagse doelman Ed Nienhuis en ver dediger Ron Witvoet (rechts) zijn paraat om het gevaar te bezweren. laten vinden. En de neo-pro- fessional uit Hoorn stuurde zijn plank letterlijk als geen ander door de branding, gaf de vele kijkers waar voor hum niet uitgegeven geld en surfte naar een fraaie dagoverwin ning. Stephan van den Berg haalde daarmee niet alleen een streep door de rekening van de niet krap bij kas zittende Robby Naish (2e), maar steeg in het algemeen klassement boven dien van de twaalfde naar de derde plaats. Hij bezit thans 31 punten, koploper Naish heeft er 41, nummer twee Aguera 32. De kaarten zijn dus nog niet zo definitief geschud als in vorige jaren. Van Neder landse zijde lieten ook On no Tellier (7e) en Olaf van Tol (10e) een redelijke indruk ach ter in het veld van ruim 60 he in het klassement i Tellier achtste plaats Bij de dames is de Fran^aise Nathalie Le Lièvre gewoon weer op weg naar haar vol gende wereldtitel. Zij won dit maal de slalom voor de Ameri kaanse Rhonda Smith. Petra Oudendijk was met een vijfde plaats de beste Nederlandse. Martine van Soolingen (7e) zakte in het algemeen klasse ment van de tweede naar de derde plaats. Oudendijk staat daarin zesde. De strijd wordt dit weekeinde afgesloten, maar nu staat al vast dat de nieuwe locatie Kijkduin qua surfmogelijkheden, gezellig heid en accommodatie de stoutste verwachtingen heeft overtroffen. Weer remise damtweekamp NIEUWEGEIN De vijftien de partij in de damtweekamp om de wereldtitel is vrijdag in Nieuwegein geëindigd in remi se, deze keer op voorstel van titelverdediger Gantwarg. Na 55 zetten staakten hij en uitda ger Rob Clerc het spel. Gant warg leidt de tweekamp met 16-14. Verlopp vijftiende partij met wit voor Clerc: 1. 35-30, 20-25; 2. 40-35. 15-20; 3. 45-40. 20-24, 4. 33-29, 24x33; 5. 38x29, 10-15; 6. 42-38, 16-21; 7. 38-33, 21-26; 8. 30-24, 19x30; 9 35x24, 14-20; 10. 14-19; 18 40-35, 19x30; 19. 20. 28-23, 17-22; 21. 32-28, 22x33; 22. 39x28, 11-17; 23. 44-39, 7-11. 24. 16x 7, 2x11; 25. 48-43, 4- 9; 26 38-32, 17-22; 27. 28x17, 11x22; 28. 34-30, 25x34; 29. 29x40, 20x29; 30. 23x34, 6-11; 31. 34-29, 11-16; 32. 39-33, 33x35, 17-21; 23-28; 46. 32x23, 19x28; 47. 38-33. 21-27; 48. 43-38, 16-21; 49. 40-34 21-26; 50. 45-40. 27-31; 51. 40-35. 31x42; 52. 38x47, 26-31; 53. 33-29. 28-32; 54. 34-30, 32-37; 55. 39-34, remi se op voorstel van Gantwarg. (ADVERTENTIE) Waterpolo-wedstrijd Zijl L.G.B.- A.Z. en P.C. Zaterdag 12 oktober aanvang 19.15 uur, zwembad de Zijl, aangeboden door: Mercasol. n eei Voorlopig geen uitwisseling De uitwisseling van scheids- I rechters, die de Westduitse cn Zwitserse voetbalbond de elopen jaren hadden met ^scheidsrechters is voorlopig reete *t0Pgezet- Dit r. Van rie> nmctrt ilari! >00. ;elijk naai i 10, aanleiding van de omstreden beslissin- sntidgen die de Zwitserse scheids rechter Schlup nam tijdens Kaiserslautern -Borussia Dortmund. Toevallig was in 'P hetzelfde weekeinde de lei- (ding van de Westduitser Er- mer bij Aarau-Xamax Neu- chatel ook aan zware kritiek onderhevig. De uitwisseling il was ooit ingevoerd om elijk^scheidsrechters, die nog niet aan het leiden van interna tionale wedstrijden waren toegekomen, al vast te laten wennen. Voorlopig heeft men genoeg van het experi ment. omdat al geruime tijd over het algemeen werd be weerd. dat Zwitserse fluitis- gewend zijn aan het tempo en de hardheid in de Bundesliga en Westduitse spelleiders te pietluttig leiden bij de gemoedelijke Zwitsers. Cupwedstrijd West-Duitsland Tsjecho-Slowakije veel toe schouwers zou kosten vanwe ge de Boris Beckerritus is niet bewaarheid geworden. Althans, de thuisclubs van afgelopen zaterdag waren over het algemeen zeer te vreden over de opkomst van de toeschouwers. In totaal trokken de wedstrijden in de Bundesliga 165.000 toeschou wers, hetgeen neerkomt op een gemiddelde van ruim 23.000. Startrecord geëvenaard Becker geen concurrent vrees van de de Westduit- Bundesligaclubs, dat de tv- "itzendingen van de Davis- Het lijkt wel. of dit voetbal seizoen overal records wor den gebroken, waar het gaat om competitiestarts. Niet al leen in Nederland dreigt FC Den Haag iets dergelijks te bereiken (wanneer de Hage naars de eerstvolgende com petitiewedstrijd winnen eve naren zij het startrecord van AZ'67, Feyenoord en Ajax, die ooit de competitie begon nen met 20 punten uit 10 duels). Manchester United liep het startrecord in Enge land net mis door afgelopen zaterdag gelijk te spelen bij Luton Town. In Frankrijk heeft Paris Saint Germain het reeds voor elkaar om het startrecord te evenaren. De zege van 4-2 op Rennes bete kende, dat het ongeslagen Paris SG op 26 punten kwam uit veertien duels. Het niet meer bestaande RC de Paris realiseerde dit liefst 25 jaar geleden. Trainen op havenkade FC Köln heeft vorige week voor de uitwedstrijd voor het UEFA-Cuptoernooi tegen Sporting Gijon op een onge bruikelijke plaats moeten trainen. In Candas, op 25 km van Gijon waar de Keulena ren verbleven, was in de ogen van trainer Hannes Löhr geen geschikt veld. De piste van de plaatselijke voet balclub was te hobbelig en dus gevaarlijk voor de enkels van de dure spelers van FC Köln. Löhr koos toen maar de kade van de haven van Candas als alternatieve loca tie. Bij eb was er een uitste kende gelegenheid om te trainen, bij vloed moesten de spelers snel maken dat zij wegkwamen om geen nat pak op te lopen. Bevel FIFA: tegelijk spelen De wereldvoetbalfederatie (FIFA) heeft om het sportie ve verloop zoveel mogelijk te waarborgen bevolen, dat dè kwalificatieduels voor het WK in Mexico in de Europe se groep 4 voor 16 november tegelijk moeten worden ge speeld. Het gaat hier om de duels tussen Oost-Duitsland en het reeds geplaatste Bul garije en Frankrijk-Joegosla vië. Beide duels moeten om 19.15 uur beginnen. Frank rijk, Joegoslavië en Oost- Duitsland maken nog kans op Mexico. Ook aanhang United op kop De supporters van Manches ter United staan bovenaan op een geheime lijst van de En gelse premier Magaret That cher. Dit houdt in, dat zij niet bekend staan als de suppor ters die de meeste rellen ver oorzaken, maar dat zij zich in de huidige competitie tot dus ver het keurigst hebben ge dragen. Ondanks het feit dat de Engelse koploper gemid deld meer dan 50.000 toe schouwers naar Old Trafford lokte, behoefde de politie daar (nog) geen arrestaties te verrichten. De lijst van meest faire supportersscharen wordt door de Engelse rege ring eventueel gebruikt als Boris Becker kostte Bundesli ga geen toeschouwers. aanbeveling, wanneer de kwestie van toelating van Engelse clubs tot Europese bekercompetities aan de orde komt. Uniek ontslag Meestal is het zo, dat een weinig succesvolle club voor tijdig afstand doet van de trainer, die financieel dan ook schadeloos wordt gesteld. In de tweede Westduitse Bundesliga deed zich het om gekeerde voor. Trainer Eek- hard Krautzun van Union Solingen vond, dat hij zijn draai bij de club maar niet kon vinden en bood zijn ont slag aan, vergezeld met een afkoopsom. Dit geschiedde na de thuisnederlaag van Union Solingen tegen Tennis Borus sia Berlin. Krautzun vertrok, zijn nieuwe club heette Ten nis Borussia Berlin... ^sportuitslagen Groep A: Nieuw-Zeeland - Zimbabwe 8-0; Ierland - Zuid-Korea 2-0; Pole- n-Argentinië 3-1. Groep B: Cana- da-Spanje 1-0; Maleisië-België 8-1. Algemeen klassement: 1. Naish 41 punten; 2. Aguera 32; 3. Van den Berg 31; 4. Salles 29,5; 5. Tim Aage- - i (Den) en Winner 26,5; 7. Teriite- Rhonda Smith (VSt); 3. Claire (GBr); 4. Jill Boyer (VSt); 5. Petra Ou dendijk (Ned); 6. Julie de Wert (VSt); 7. Martine van Soolingen (Ned); 8. Shawn O'Neill (VSt). Algemeen klassement: 1. Le Lièvre den dendijk 32,5. Aguera (VSt); 7. Onno Tellier (Ned); 8. Raphael Salles (Fra); 9. Jur- gen Höhnscheid (BRD); 10. Olaf van Tol (Ned). (Wdl)-Lodder (Ned) 5-7, 6-2, 6-0; Mo- Mannheim 11-14. raing (Wdl)-Vigmostad (VSt) 6-0, 6-2. VOETBAL Franse competitie: Marseille-Bastia cy-Rennes 0-0; Paris SG-Nantes 2-1 Lens-Toulon 1-1; Bordeaux-Lille 1-1; Le Havre-Monaco 1-1. Stand aan kop: 1. Paris SG 15-28; 2. Bordeaux berg-Hannover'96 3-3; FC Köln-FC Saarbrücken 3-1; FC Kaiserslautern- 1; VfL Bochum-Bayern München 3-0; Bayer Uerdingen-Hamburger SV 0-3. Stand aan kop: 1. Werder Bre men 11-17; 2. Borussia, Monchen gladbach 11-15; 3/4/5. Kaiserslau tern, Bayern München. Waldhof (ADVERTENTIE) STAAT DER NEDERLANDEN 8%% 15-jarige lening 1975" 8 25-jarige lening 1969 8 25-jarige lening 1970 8 lening 1971 Aflossing Op 15 november 1985 geheel vervroegd aflosbaar tegen 100%. Rente De rente loopt tot 15 november 1985 en wordt op deze datum betaal baar gesteld. Betaling Betaling van rente en hoofdsom vindt plaats op de gebruikelijke wijze bij de kantoren van De Nederlandsche Bank N.V. van 15 november 1985 af, tegen inlevering van de schuldbewijzen met couponbladen of coupons.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9