„Niemand wil de wijsheid van ouderen gebruiken" ai Rob Out vindt Hilversum 3 een rommeltje Europees Parlement voor beperking van reclame op tv SI gADIO/TELEVISIE CeidteQowumt VRIJDAG 11 OKTOBER 1985 PAGINA 19 fOS-sportief wintertijd tlLVERSUM Het da- tliiks beweegprogramma r NOS-radio, NOS- ortief, zal na de zomer- irnee door het land ook i de komende maanden gelmatig vanaf lokatie direct worden uitge- nden. it en met december is ervoor _:ozen om iedere twee we ll rechtstreeks uit te zenden aandr^naf Sporthuis Centrum De emhof bij Zeewolde. Daar illen bovendien de opnamen .orden gemaakt voor de uit- CARkndingen in de aansluitende eek. tterdag 12 oktober is de eer- winteruitzending met als iale gaste atlete Els Vader, en 200 meter specialiste, presentatie van het pro- iamma is in handen van lick Passchier en Martine Le- oir leidt de oefeningen (Hil- presetrsum 5, 9.03-9.25 uur) chnoli De Eemhof worden die dag n 1.3 eens zes programma's op- •al doènomen, steeds met de aan en zeên vaste dag in de week ge- alle|»ppelde sport. Sinds 6 okto- De mèr zijn daaronder weer de wee itie wintersporten schaatsen, de mfciën en langlaufen, die in de dstofijaats kwamen van kanova- afgeletn. surfen en tennissen. Ver oor éfcr zijn er uiteraard de drie Isissporten die het hele jaar an bod komen: lopen, zwem- 't dirken en fietsen, ti-blofc oefeningen worden afwis- i bij halend gegeven door Martine en. Hjenoir (de basissporten) en ers ziilga Commandeur (de sei- dt elepensporten). de glajp 12 oktober worden de vol- :h geitnde speciale gasten ver als hfacht: Henri Ruitenberg je mtoort van de dag: schaatsen), n waa eleen Hagen (fietsen), Harold Man (skiën), Wilma Velzen die, c wemmen). VVim de Graaf jk, zo mglaufen) en Haico Scharn ok n jpen). eschi Aan ilternatieve elfstedentocht iant jirect op tv Jcia: jTRECHT De dertiende al- te, jnatieve elfstedentocht, za- 'ncarrdag 1 maart in Kuopio (Fin- nd), zal door de AVRO "*°jchtstreeks op de televisie i,e "prden uitgezonden. Volgens 'E organisatie van de schaats- n "Marathon over 200 kilometer een de AVRO geïnspireerd door tuur%t succes van de televisie-uit- H?enOnding van de echte Elfste- e's- fentocht in februari van dit die acht miljoen kijkers 'KK^' HILVERSUM „Hilversum 3 is een rommeltje en blijft een rommel tje." Deze weinig opwekkende uit spraak doet Veronica-directeur Rob Out na de zender tien jaar te heb ben meegemaakt. Vandaag bestaat Hilversum 3 precies 20 jaar. Hij werd destijds opgericht om tegen wicht te kunnen bieden aan de zee- zenders zoals Radio Veronica en Ra dio Caroline. Nu, na 20 jaar. word de inmiddels als popzender bestem pelde Hilversumse jongerenzende opnieuw door piraten bedreigc vooral lokale piraten en niet te ver geten sinds kort de Britse zender ra dio Monique. De luistercijfers verto nen een gestaag dalende lijn. Vol gens Out is die daling veel sterke dan men officieel wil toegeven. Out schrijft de beperkte levensvatbaar heid van Hilversum 3 toe aan het ontbreken van horizontale pro grammering. Dit vanuit de Verenig de Staten overgewaaide concept, werd en wordt door de piraten met succes toegepast. De luisteraar weet op elk moment van de dag waar hij aan toe is. Op geen van de Hilver sumse zenders is deze repeterende bloksgewijze programmering terug te vinden, behalve dan op 3 met het programma van Frits Spits en op 1 met het programma Met het Oog op Morgen. Deze NOS-programma's worden dan ook bijzonder goed be luisterd, zo constateert Out. De huidige gang van zaken op Hil versum 3, straks radio 3, omschrijft de VOO-directeur als een voortdu rende strijd om het populairste pro gramma van de discjockeys. „Het zijn, de goeden daargelaten, jongens die koninkje willen spelen en in fei te een omroepje binnen de omroep proberen te creëren. Er is nauwe lijks controle van bovenaf, iedereen doet maar en mag dat ook. Een groot aantal discjockeys, hoeveel er inmiddels rondlopen weet ik niet, heeft daarbij onvoldoende zelfkri tiek" Bovendien kwam in de loop der jaren aan het licht hoe deejees ten eigen bate hun positie misbruik ten om platen te pluggen. Daardoor verdween o.a. Joost de Draaier uit de ether. STRAATSBURG De reclame op Europese televisiekanalen moet in de toekomst worden beperkt tot zes minuten per uur en in afzon derlijke blokken worden uitgezonden. Dit zegt het Europese Parlement in een resolutie. Volgens het parlement moet de Europese Commissie een richtlijn maken om de recla mewetgevingen in de verschillende EG-lan- den aan elkaar aan te passen. De Commissie kan zich overigens alleen bemoeien met tv-uitzendingen die via kabel of satelliet ook in andere EG-landen te volgen zijn. Germaine Greer in „Levensloop" over ouder worden: HILVERSUM Oudere men sen in Nederland vormen een geïsoleerde groep. Het feit dat hun leeftijd hoger is dan 65 jaar, betekent dat zij geen rol meer spelen in de maatschap pij, want ze zijn „oud" of „be jaard". In de negende afleve ring van de RVU-serie Le vensloop. die dinsdag 15 okto ber om 17.00 uur wordt uitge zonden via Ned. 2. houdt de internationaal bekende femi niste Germaine Greer een pleidooi voor doorbreking van die isolatie en voor contacten dwars door alle generatie-klo ven heen. Drie programmamakers van „Levensloop", Eva Hoornik, Wil van Grinsven en Gie Meeuwis bezochten Greer in haar kluizenaarswoning in het Italiaanse Toscane. Zij teken den het verhaal op over het werk van Greer als schrijfster, maar ook over haar familie (moeder sloeg graag, vader niet gekend), haar huwelijk dat drie weken duurde, haar keuze feministe te worden en Germaine Greer: „Voor ouderen zijn er de maaltijden op wieletjes". over hoe zij zich voorstelt oud te worden. Germaine Greer beschrijft in haar laatste boek Sex and Des tiny ('t Lot van de vrouw) on - der meer over de isolatie van ouderen en het opbergen van mensen in tehuizen. In „Le vensloop" haakt zij daar op nieuw op in. „Omwille van hun leeftijd, zijn ze overbodig geworden voor de gemeen schap. Ze zijn alleen maar een last. Ze hebben geen vaardig heden en geen wijsheden die iemand wil gebruiken. Ze moeten maar gaan dammen met elkaar in het bejaardente huis waar ze hun maaltijd krij gen: hun eten op wielen". Germaine Greer stelt het alle maal erg zwart-wit, maar dat is haar eigen. Greer heeft er nog nooit voor terug gedeinsd met haar stellingen zowel de mannenmaatschappij op stang te jagen (met name in Female Eunuch) als de vrouwenbewe ging, vooral na haar voor noemde laatste boek Sex and Destiny, waarin zij de pil onza ligmakend verklaard en coïtus interruptus noemt als de weg naar het geluk van de vrouw. Betutteling Toch is Germaine Greer juist voor de serie „Levensloop" uitgekozen, omdat zij in een breed kader de filosofie weet weer te geven die tijdens eer dere afleveringen is verwoord door Nederlandse, ouderen. De filosofie dat mensen niet zo maar „oud" zijn, als een soort biologisch ramp, maar dat mensen een lang leven achter zich hebben, beïnvloed door anderen, door werk, maat schappij; dat ze keuzes hebben moeten maken, die van verder belang in het leven zijn. De serie „Levensloop" (Er zijn inmiddels acht afleveringen verschenen, maar voor wie ze gemist heeft alsnog te verkrij gen bij de openbare bibliothe ken, red.) verhaalt over die groep mensen, die meer verle den heeft dan toekomst, maar toch doorgaat met leven. Om dat leven compleet te houden, zouden oudere en jongere ge neraties meer met elkaar moe ten omgaan. Het indelen in hokjes wier grenzen niet wor den overschreden, betekent een verschraling van de maat schappij, aldus Eva Hoornik en Wil van Grinsven. Volgens hen gaan jongeren tegenwoor dig naar 'de disco, gezinnen naar het bungalowpark en ou deren overwinteren in Spanje. Maar de laatste groep pikt het niet meer. Wenst niet meer met „ouwetje" te worden aan gesproken noch de uitroep „Gut, kan u dan nog fietsen" te horen. De programmamakers ageren in hun serie tegen de betutte ling en hebben geprobeerd aan te geven dat ouderen niet per definitie „zielig" zijn. Ze be pleiten het zelfstandig blijven van ouderen. Dat daarbij soms een handje moet worden ge holpen bijvoorbeeld middels een flankerend beleid, zou niet meer dan vanzelf sprekend moeten zijn. In de tiende aflevering van „Levensloop", die dinsdag 22 oktober wordt uitgezonden, wordt een samenvatting gege ven van hetgeen in eerdere uitzendingen aan de orde is geweest. Het is een collage van veelal ontroerende fragmen ten met gewone Nederlanders, die in feite allen een uniek verhaal hebben te vertellen. JOOS PERSOON NEDERLAND 1 AVRO 16.00 Ik zag twee beren, kleu terprogramma 16.15 Ace Crawford, comedy se rie over een chaotische privé-detective 16.45 Wordt vervolgd, strip- en tekenfilm magazine 17.10 Ontdek je plekje. Afl.: Delft NOS 17.30 V26-Journaal AVRO 17.46 AVRO'8 Toppop. Over zicht van de Nationale Hit- 18.15 18.25 20.00 20.28 23.40 00.10 AVRO's Bridgecursus. Les 1-B TELEAC Engels voor gevorderden (Follow Through), les 1 AVRO E De Fabeltjeskrant Minibios, kinderprogram ma Ruud en Léonie, praatpro gramma, waarin onder meer de uitreiking van de Televizierring aan Hennie Huisman NOS Journaal AVRO fflDe Brekers, Nederland se tv-serie met o.a. Johnny Kraaykamp sr., Rijk de Gooyer en Adèle Bloemen- daal. Afl.: Koffers pakken AVRO's Platen-10-Daagse Gala. Muzikaal program ma vanuit het Casino in Den Bosch met optredens van o.a. Lori Spee, Brian Ferry, Alison Moyet, Ge rard Joling en Jermaine Jackson. Presentatie: Léo nie Sazias AVRO's Actualiteiten. Met om 22.25 AVRO's Televi- zier, ditmaal geheel gewijd aan het internationaal ter rorisme met o.m. een in terview (na de bootkaping) met PLO-leider Yasser Arafat. Voorts wordt com mentaar geleverd door on der meer mr. W.F. de Gaay Fortman. Om 22.55 Televi- zier Den Haag en om 23.05 AVRO's Sportpanorama M.A.S.H., Amerikaanse se rie. Afl.: Geheugenverlies. Sergeant Nielsen lijdt aan geheugenverlies en Dr. Friedman, de psychiater, moet er bij komen Karei van de Graaf, praat programma Tine, gedichten en verha len, voorgedragen door Tine Ruysschaert NOS Journaal NEDERLAND2 RVU 17.00-17.30 Vloedlijn, geva rieerd programma rond het thema gezondheid NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort den 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal NCRV 19.12 GDJa, natuurlijk. Spelpro- gramma over de natuur, gepresenteerd door Jan Just Bos, Antoon van Hooff, Piet Steltman en Frank de Graaf 20.40 Murder, she wrote. Ameri kaanse tv-serie. Afl.: Plan- tenkoorts. Een legendari sche Broadwayster organi seert samen met haar dochter een musical. Wan neer er een aanslag op hen gepleegd wordt is Jessica Fletcher er als de kippen bij 21.30 Getijden, gevarieerd pro gramma met gasten en geestelijke muziek 22.10 Gesprek met de Minister- President NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Sanne (1), vierdelige tv-se rie. Kort na haar moeders scheiding verhuist Lotje naar Amsterdam. Haar moeder heeft een drukke baan en Lotje moet zien dat ze zich in deze nieuwe situatie kan handhaven 23.30 Bericht van de Wilde Gan zen NOS 23.32 Nieuws voor doven NCRV 23.37-01.10 Stark, Amerikaanse tv-film van Rod Holcomb met o.a. Nick Surovy, Ma- rilu Henner en Dennis Hop per. Een politie-inspecteur gaat zelf op onderzoek uit wanneer zijn zuster ont voerd is EUROPATV 18.00 Programma-overzicht 18.05 Tic-tac, kinderprogramma 18.10 Bolke de Beer, kinderpro gramma 18.20 Sportverslagen, met de World Games te Londen 19.47 Verslag uit het Europees Parlement 20.30 Europees weerbericht 20.35 Country of the horses, spaanse documentaire 21.20 Alberta Hunt, muzikaal programma 22.10 Europees weerbericht - 22.13-22.18 Programma-voor? uitblik FILMNET 19.20 Tom and Jerry 19.40 Diffrent Strokes afl.: Push co- mes to Shove 20.30 A Place in the Sun 22.30 The Best Little Whorehouse in Texas 00.25-02.30 The French Lieute nant's Woman IRT 1 gitaa i bat< it. Dil in su- lorlo- Iragei s drit en, ir fabri Journaal I Tik Tak, kleuterprogramma Plons, kleuterserie Prikballon i Bassie en Adriaan (6. herh.) Juke Box Star Trek, science-fictionserie. Afl.: Lichamen in bruikleen. Programma-overzicht Journaal Politieke tribune De laatste ronde De olifantman (The Elephant Man), Engelse speelfilm uit 1980 van David Lynch. Met: John Hurt, Anthony Hopkins, Anne Bancroft e.a. Als chirurg Treves over de kermis loopt staat hij ineens oog in oog met de olifantman, de afschuwelij ke misvormde John Merrick, die als kermisattractie ten toongesteld wordt. Treves krijgt medelijden met John en een paar dagen later krijgt hij een plaatsje in het ziekenhuis waar Treves werkt. Vanaf die dag leidt John een menswaar- dig bestaan en bloeit helemaal op onder de zorg van Treves Ö.45 Journaal en Coda 1 Week sport, sportmagazine Juke Box Programma-overzicht Journaal Politieke Tribune j Videomatch. Videospelletjes met Marleen Gordts 5 De slag om de Ardennen (La Bataille des Ardennes), serie van Luc Rivet en Yvan Seve- nans. Deel 5 (slot): Nuts J-22.30 Première, filminformatie met Jo Röpcke STBF 1 7.20 Nouba Nouba 7.50 Carrefours, kinderprogramma 9.00 Ce soir, regionaal magazine 6.27 Quick et Flupke, tekenfilmse- 30 Journaal 00 Tribune electorale .10 Le Paria (6). tv-serie. Met: Charles Aznavour. Ottavia Pic colo. Judy Winter e.a. 10 Face a l'opinion 55 Mozart, tv-serie. Afl.6: Requi em. Met: Christophe Bantzer, Michel Aumont, Martine Che- vallier e.a. Na de dood van zijn dochter stort Mozart zich op zijn werk. In deze periode van zijn leven componeert hij zijn meesterwerken. Constance, diepbedroefd, zou het liefst naar Wenen terugkeren, naar haar vrienden en haar moeder I.20 Journaal KUSIC BOX/TV 5 3>bje<?i ^Muziekprogramma's. 'Euro- parade' (16.00) en 'First Sight" met Simon en een popartiest (17.00) en 'Gaz Bag" (18.00). .00 Kinderprogramma .22 Esprit de suite. Komedie van Jean Hennin ■06 Thalassa, waarin aandacht voor de vissers In zuiden van Tunesië .48 Prélude la nuit ■00 Nieuws 30-01.00 ^Muziekprogramma's Sylvia Kristel en Alain Delon in „The Concorde". Het is de laatste in de reeks Amerikaanse Airport-films, die in de jaren zeventig werd geproduceerd. Duitsland 1 om 20.15 uur. DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Scnimmi, tv-spel van Werner Masten naar de roman 'Auf ei- nem weiBen Plerd nach Süden' van Joe Pestum 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.25 WWF-Club 19.58 Heute im Ersten 20.00 (HTage8SChau 20.15 Airport '80, die Concorde (Air- port '80 - The Concorde). Amerikaanse speelfilm uit 1979. Met: Alain Delon, Susan Blakely, Robert Wagner e.a. Regie: David Lowell Rich. Kort na de start vanaf Dulles airport bij Washington raken beman ning èn passagiers in een Con corde in levensgevaar. Na een dramatisch avontuur komen ze in de Alpen terecht waar ze een noodlanding proberen te maken 22.00 Die Sportschau. Met o.a. voet bal uit de Bundesliga 22.30 Tagesthemen, met een repor tage uit Bonn 23.00 Plusminus, economisch maga- 23.30 Moment mal, discussiepro gramma, rechtstreeks vanuit Keulen, gepresenteerd door Hans Abich. Aansl.: Tages schau en Nachtgedanken, overweging door Hans Joa chim Kulenkampff DUITSLAND 2 14.55 Wallenstein, tv-serie naar de biografie van Golo Mann. Afl. 3: lm Labyrinth (herh.) 16.30 Freizeit... und was man da- raus machen kann. Vrijetijds- magazine 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustriarte, gevarieerd magazine 17.45 E Vater der Klamotta, serie slapstickfiimpjes. Afl.: Der stra- pazierte Hosenboden. Met: Ed die Lions en Eddie Clayton 18.20 Der Apfel fall! nicht weit vom Stamm, spelprogramma met Hans-Jürgen Baumler 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandsjournal. Reportages van buitenlandse correspon denten 20.15 Der Alte, misdaadserie. Afl.: Widerholungstöter. Met: Sieg fried Lowitz, Michael Ande, Jan Hendriks e.a. Andrea Desi- nee, een welgesteld meisje, wordt in haar woning neerge stoken. Hoofdverdachte is haar vriend Jurek Baumann die al een gevangenisstraf ach ter de rug heeft. Kort na de misdaad komt Jurek bij com missaris Köster maar wie zal geloven dat hij dit keer on schuldig is 21.15 Vorsicht, Fallal Tips van de re cherche door Eduard Zimmer- 21.45 Heute-Journal 22.05 Bücher und Autoren. Reporta ge van de Frankfurter Buch- messe 1985 23.20 Der Tag, an dem die Erde Feuer fing (The day the earth caught fire). Engelse speelfilm uit 1961. Met in de hoofdrol len: Janet Munro, Leo McKern en Edward Judd. regie: Val Guest. De journalist Peter Stenning en zijn collega verza melen berichten van catastro fes over de hele wereld. Alle meldingen blijken in verband te staan met twee enorme ker nexplosies 00.55 Heute DUITSLAND 3 Telekolleg II: Wahrnahmen und Erkennen. Cursus psy chologie. les 3 Hallo Spencer, kinderpro- gramma Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws, sport, weekendweerbericht en Blick- punkt Düsseldorf Tagesschau Tier-Report. All.: Baumeister der Lüfte Die Erda lebt (The Living Pla net), Britse documentaireserie van David Attenborough. Afl. 3: Die groBen Walder i Landesspiagel: Hier iet ee pri ma, reportage over het wel en wee van de patiënten en het personeel van het grote nieu we ziekenhuis in Aachen Kein schoner Land, tv-spel in zes delen van Elke Heidenreich en Bernd Schröder. Afl. 5: Groteskes auf Famllien und Politik Met: Ulrlch Pleitgen, Veronika Nowag en Nicolette Richter. Regie: Klaus Emme rich i Rockpalast. Vandaag: Moun tain, opname van een concert dat op 9 juli in Parijs gegeven Laatste nieuws BBC 1 The family Ness, kinderpro gramma Cry Wolf, kinderprogramma The Flinstones, tekenfilmserie Journaal en Weerbericht London Plus Wogan, amusementsprogram ma rond Terry Wogan Blankety blank, amusements programma gepresenteerd door Les Dawson Dynasty, Amerikaanse tv-serie Journaal en weekend-weer bericht Bergerac, tv-serie. Afl.: The Last interview Horse of the year Show The Late Film: Child's Play, Amerikaanse speelfilm uit 1972. Met- James Mason, Ro bert Preston. Beau Bridges e.a. Regie: Sidney Lumet. Een leraar op een kostschool heeft het gevoel dat zijn leerlingen een complot tegen hem sme den. Hij gelooft dat een collega hier achter zit Weerbericht BBC 2 Nieuwsoverzicht voor doven Monkey E Tarzan's New York Adven ture, Amerikaanse speelfilm uit 1942. Met: Johnny Weismuller, Maureen O'Sullivan, Johnny Sheffield e.a. Regie: Richard Thorpe Sky at night visits observato ries 'Siding Spring' Micro Live, informatieve serie King's Country Gardeners world, informatie voor de tuinier My Music Now the war is over, serie do- cumentaire-films over Enge land van 1945 - 1951. All.: From cradle to grave Did you see, herhaling van fragmenten uit BBC-program- 22.55 Newsnight, met o.a. hoogte punten van de Conservative Party Conference 23.50 Weerbericht 23.55 E Odds against Tomorrow, Amerikaanse speelfilm uit 1959. Met: Harry Belafonte. Robert Ryan. Shelley Winters e.a. Regie: Robert Wise 17.15 Blockbusters 17.45 Nieuws 18.00 About Anglia, regionaal maga zine 19.00 Albion Market 19.30 We love TV 20.00 South of the Border 20.30 Bruce Forsyth's play your cards right 21.00 Drummonds 22.00 Nieuws 22.30 Anglia reports, actualiteitenru briek met o.a. aandacht voor de Party Conferences 23.00 International Darts 00.00 Portrait of a Legend (herh.) 00.30 The message and the music SKY CHANNEL 17.35 SLive on Friday, met gary Da- 18.30 The Brady Bunch. Afl.: Going, going... steadyl 19.00 The Flying Nun. Afl.: The Re conversion of Sister Shapiro 20.00 The new candid camera 20.30 Starsky Hutch. Politieserie. Afl.: Terror on the Docks 21.25 Vegas. Afl.: Time Bomb 22.20 The Deadly Ernest Horror Show: The Haunted House of Horror, Engelse horrorfilm uit 1966 van Michael Armstrong met o.a. Frankie Avalon en Jill Hayworth 23.50 HSky Trax, met Gary Davies 00.40-01.00 (UBacktrax (herh.) CD Ondertiteling vla TeleTekst. El Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■E Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 01 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. E3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Sally Fields beleeft als Vliegende Non nieuwe avonturen. Sky Channel om 19.00 uur. RTBF 1 08.30 Nouba-Nouba, kinderprogram- 09.30-10.00 Spreek met ons mee, cursus Nederlands 11.50 Interwallonie: Hasret Nostal gie, programma voor Turken in België 12.30 Interwallonie: Ciao amicl, pro gramma voor Italianen in Bel- MUSIC BOX 07.00 ^Muziekprogramma's. 'Chart Attack' (herh.) (07.00), 'GTRTQ!' met Gaz (08.00), 'Non stop dance hour' met Ju lie (09.00), 'One night stand": The Chevalier Boys live (10.00), "Videopix 2' met Simon en Martin (11.00) en 'Rox Box', met Ray Cokes vanuit België (12.00). DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Die Sport-Reportage 10.35 Der Komödienstadsl 12.25 Plusminus 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 Programma-overzicht DUITSLAND 2 11.00 Programma-weekoverzicht 11.30 Chemie, informatieve serie. Afl. 2: Fundort Salze: Die Halo- gene 12.00 Nachbarn in Europa, informa tie en amusement voor buiten landers en Duitsers. (12.00 Spanje, 12.40 Joegoslavië en 13.20 Griekenland.) 14.00 CGDiese Woche, nieuwsover zicht BBC 1 08.30 What a mess, kinderserie 08.35 Children of fire mountain, kin derserie 09.00 Saturday Superstore, kinder programma 12.15 Grandstand, sportprogramma met o.a: Paardesport te Ascot en de 'Horse of the year show' ITV 06.25 TV-AM. 09.25 TX 11.05 Other world: Rock'n'roll suici de 12.00 Nieuws 12.05 Saint greavaie 12.30 Worstelen 13.20 Airwolf, tv-serie. Afl.: Fire strom SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory. Gevarieerd kin derprogramma met o.a. 'Ivan- hoe'. 'Roger Ramjet", 'He- man', 'Inspector Gadget' en 'Falcon Island" 12.00 SPat Sharp Show (herh.) 12.50 (ElYoung, Free Single, met HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 TROS: Hugo van Gelderen Show. 18.06 TROS-Aktua. 19.02 TROS Country. 20.03 Muziek uit duizenden. 21.02 Coulissen. 22.02 Sesjun. 23.02 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: De Stemband. 02.02 In the mix. 03.02 Peter Teekamp. 05.02 Ook Goeiemorgen HILVERSUM 2 16.33 VPRO: Welingelichte kringen. 17.30 Nieuws. 17.36 VARA: Dingen van de dag. 18.00 Nieuws. 18.10 BZ. 18.40 HV: Het voordeel van de twijfel. 19.40 NOS: Tussen Wadden en Wuustwezel. 20.00 Nieuws. 20.03 VARA: VARA vrijdagavond. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondsplts. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.02 Countdown Cafó. HILVERSUM 4 17.00 EO: Crème du baroque 18.45 Orgelbespeling. 19.15 De cantates van Bach. 20.00 NOS: Internation. Concertpodi- HILVERSUM 5 17.30 VPRO: Ahum Yum Yum. 18.20 PP: Uitzending van de PPR. 18.30 KRO: 60 jaar lief en leed. 19.00 NOS: Nieuws voor buitenlan- 19.40 Homonos. 20.10 Hobbyscoop REGIONAAL Radio Rijnmond: 1640-18.20 Middag magazine. Omroep Rijnland 17.30 Kunst. 18.30 Leiden Lokaal. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 Kioskmuziek. 18.45 Jonge Kerken. Missierubriek. 19.10 Actueel. 19.36 Beraber, voor Turkse migran ten. 20.03 Akkordeonmuziek en Vlaamse liedjes. 21.03 Brt Jazzorkest Live. 22.05 BRT 1 's avonds. Spektakelma gazine. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 17.00 Focus. 17.10 Radio twee. Een radioblok voor wie jong en/of jong van hart is. 22.05 Relax. Non-stop muziek. 2340 Twee tot twee. BRT 3 17.15 Tussen middag en avond. 1 Ro mance. Reverie et Caprice, Hector Berlioz, 2 Fantasie voor Hobo en Pianmo August de Boeck, 3 Roemeense Rapsodie nr. 1, George Enescu. 17.45 Pop-3. 18.15 Muziek van de 20ste eeuw. 1 De zeven Hoofdzonden. Jean Ab- sil. 2 Fragmenten uit de zeven hoofdzonden, Karei Candael. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.30 Kroniek 2. 20.30 National Arts Centre Orchestra Ottawa, m.m.v. Murray Pera- hia, piano en dirigent. MORGEN HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Radio Sterrebos. 0740 Hallo hier Hilversum! 10.03 De stand van zaken. 11.03 Tussen Barend en Van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. 14.03 Mefistofele, opera van Boito. HILVERSUM 2 07.00 Nieuws. 07.05 TROS: TROS Nieuws Show. 11.30 Nieuws. 11.33 TROS Aktua kamerbreed. 1246 Mededelingen land- en tuin- 12.30 Nieuws. 12.36 TROS Nieuws Show (vervolg). HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 0740 Rabarbara 08.03 Pop non stop. 09.03 Gospelrock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast Zomerspektakelshow. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. HILVERSUM 4 07.00 AVRO: Het vroege werk. 08.00 Nieuws. 06.02 Mooi zo. 09.00 Leggiero. 10.30 Concerto Mattinale. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. 14.55 Club Veronica Klassiek. HILVERSUM 5 09.03 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Voorlichtingspro gramma. 10.00 Medelanders Nederlanders. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Cultureel magazine. 11.00 Nieuws. 11.03 Het onderwerp van de week. 12.00 Nieuws. 12.03 Wat Nu Weer? Omroep Rijnland 11.00 Nieuws en ac tualiteiten 12.00 Weerpraatje. BRT 1 05.30 Met 1 wakker. 06.20 Voel je thuis. Voor en door mi granten. 10.03 Onze keuze. Kritisch overzicht van de nieuwste platen. 11.03 Het Kraaienest. 13.15 Matinee. 14.03 Opera-concert met Russische muziek. BRT 2 05.30 Welkom Weekend. 06.12 Te bed of niet te bed. Een pro gramma voor horizontale en verticale luisteraars. Presenta tie: Jos Ghysen. 10.03 Buitenspel. 11.00 Vlaamse Top-tien. 11.30 Tips voor de Top. 12.00 Top 30. 14.00 Radio Rijswijck. Swingende ei gentijdse popradio. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 06.00 Nieuws en Weerbericht. 08.15 Ochtendconcert. 09.15 Ein Heldenleben. opus 40 Cle- velandorkest, o.l.v. Lorin Maa- zel. Richard Strauss. 10.00 Supermachten: De Verenigde Staten van Amerika (1). 11.00 1 Symfonie nr. 6 In C Franz Schubert, 2 Rossiniana (suite) Ottorino Respighi. 12.00 Koormuziek. 13.15 Keuze voor discofielen. 15.00 De Muziekmakers.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 19