Wassenaar blijft bezuinigen Bouw goedkope flats dichterbij ktjvr«i GS wil Alkemade bij IGOR indelen AGRARISCHE SCHOOL DRAAGT BU AAN SIERRA LEONE Scouting Warmond viert veertig jarig bestaan Noordwijkerhout akkoord met extra kosten dierenopvang Strijd om culinairste" instellingskoiï LEIDEN OMGEVING SaidóaQowumt VRIJDAG 4 OKTOBER 1985 PAGINA 11 >ADI Man poogt meisje te wurgen LEIDSCHENDAM Een 16-jarig meisje uit Leidschendam is gistermiddag omstreeks twaalf uur in de kelder van een flatgebouw aan de Frederiklaan in Leidschendam door een onbekende man bij de keel vastgegrepen, waarna hij haar probeerde te wurgen. Het meisje kon zich los rukken en vluchten. Daarna waarschuwde zij de politie. Uit haar relaas bleek, dat wel meer mensen uit de buurt der gelijke ervaringen met de onbekende man hadden. Omdat de politie echter nooit eerder met dit soort aangiften uit de buurt is geconfronteerd, roept zij nu getuigen op die dit eventueel eerder mee maakten. Het signalement van de man die het meisje probeerde te wurgen luidt: ongeveer 40 jaar, 1 meter 80 lang, fors postuur, donker blond krullend haar met snor. Hij had een lichte broek aan en een grijs wintersportjack met een gebreide boord. Hij droeg een vierkante zonnebril. Neparts weer actief KATWIJK De neparts, die veel vrouwen met zijn telefoontjes de stui pen op het lijf jaagt, heeft gisteren weer van zich laten horen. Bij de Katwijkse politie kwamen twee meldingen binnen van vrouwen die door de zogenaamde arts waren opgebeld. De man stelde zich dit keer voor als kinderarts van het Academisch Ziekenhuis in Leiden en zei dat hij in samenwerking met de- huisarts een enquête hield. Al snel wist hij het gesprek zo te manipuleren dat het onderwerp op sexuele voorlichting kwam. Uiteindelijk bleek de man al leen in sex geïnteresseerd te zijn. De politie van Katwijk vraagt die een dergelijke ervaring met de nep arts hebben meegemaakt te reageren. Ruiten ingegooid NOORDWIJKERHOUT De etalageruit van een boekhan del aan de Havenstraat in Noordwijkerhout is vannacht ingegooid. De dader, een jeug dige inwoner van Noordwij kerhout, was echter door om wonenden gezien en herkend Hij kon later door de politie bij zijn woning aangehouden wor den. Ook bij de firma Hartevelt aan de Rijndijk in Zoeterwoude werd vannacht een ruit inge gooid. De dader, een 18-jarige inwoner van Hazerswoude. kon direct na de vernieling in zijn kraag gevat worden. Sikkens Award voor Italiaanse architecten SASSENHEIM Een Sikkens Award is toegekend aan de Italiaanse architecten Germano Tagliasacchi en Riccardo Za- neta. Zij scharen zich aan de zijde van de ontwerper/tuinar chitect Benno Premsela uit Amsterdam die al eerder dit jaar een award toegewezen kreeg. Beide awards zullen op 19 ok tober tijdens een bijeenkomst in het RAI Congrescentrum in Amsterdam worden uitgereikt. Het bestuur van de Stichting Sikkensprijs heeft beide archi tecten de prijs toegekend vanwege het door hen verrichte onderzoek naar het gebruik van kleur in Turijn gedurende de eerste helft van de negentiende eeuw. Zij hebben in een reeks spectaculaire publicaties de grondgedachten van een uniek te noemen stedelijke bouwpolitiek bloot gelegd. De re sultaten van hun onderzoek hebben mede geleid tot een aan tal opmerkelijke initiatieven van de zijde van het Turijnse stadsbestuur die ook elders zijn toe te passen. Sieraden gestolen HOOGMADE Uit een woning aan de Kerkstraat in Hoog- made is gisterochtend een aantal sieraden ontvreemd. Het is niet bekend hoeveel de gestolen goederen waard zijn. Het is de Kolitie een raadsel oe de daders het pand zijn binnenge komen. Er zijn geen sporen van inbraak gevonden. Geluidwallen langs SW1 NOORDWIJKERHOUT Er kunnen geluidswallen worden aangelegd langs de provinciale weg SW1 ter hoogte van het stilte- en congrescentrum De Tiltenberg aan de Zilkerduin- weg 375 bij Vogelenzang en op de aardebaan bij het viaduct Joppeweg. Dat advies geeft de raadscommissie openbare wer ken en ruimtelijke ordening i B e i W. De raadscommissie kon gister avond volledig instemmen met het gelijkluidende advies van Provinciale Waterstaat. De Tiltenberg had bezwaar ge maakt tegen het gekozen tracé voor doortrekking van de SW1 richting Noord-Holland. Men was vooral bevreesd voor geluidsoverlast van het vele verkeer. In het kader van de Wet op de Geluidhinder moe ten maatregelen worden ge troffen om die geluidoverlast te beperken. Dat zou bereikt moeten worden door de aanleg van een geluidswal van een meter 60 hoogte boven het ter rein van De Tiltenberg. Bij het viaduct over de Joppeweg moet een geluidsduinwal van een meter 25 hoogte op de aar- denwal worden aangelegd. Dieren bijna vergiftigd WARMOND De extra ver wennerij rond de Dierendag is gisteren niet goed afgelopen voor de geiten van de Kinder boerderij Kloosterhof. Voor uitlopend op de Nationale die- renverwendag sleepten kinde ren gisteren allerlij voer aan voor de beesten van de Kloos terhof. Daaronder bevond zich een tak van de Laurierskers die na de snoei door omwo nenden in het park naast de kinderboerderij was gedropt om daar te verteren. De bladeren van die struik scheiden bij kneuzing echter blauwzuur af dat zeer giftig is. Alle geiten werden ziek en voor een Toggenburger geit kwam de snel gealarmeerde dierenarts te laat. Het bestuur van de kinderboerderij over weegt een bord te plaatsen met een waarschuwende tekst, waaruit valt te lezen dat veel struiken en heesters giftig zijn voor dieren. Soms is een hand je giftig blad of naalden al vol doende om zelfs een paard te doden. GEMEENTE PRESENTEERT BEGROTING VOOR 1986: WASSENAAR Een sluitende begroting voor Wassenaar in 1986, met wederom veel bezuinigin gen maar ook de verla ging van enkele gemeen telijke belastingen. Die conclusie kan worden ge trokken uit de aanbie dingsbrief bij de Wasse- naarse begroting die giste ren openbaar werd ge maakt. Blijkens de begroting voor 1986 gaat in de gemeente voor ongeveer 69 miljoen gulden om. Volgens wethouder C.P.M. Barning (financiën) is dat bij na vier miljoen gulden minder dan het vorig jaar. Er is het af gelopen jaar opnieuw stevig bezuinigd door het Wassenaar- se college van B en W, waarin de VVD met drie wethouders is vertegenwoordigd en de PvdA met één wethouder. Die bezuinigingen zijn voor Wassenaar noodzakelijk omdat het Rijk minder geld ter be schikking stelt aan de kleine gemeenten. De maatstaf voor betaling is al enige tijd het aantal inwoners en niet meer de oppervlakte. Gezien het be trekkelijk geringe aantal in- •ners van Wassenaar (26.743) het grote gebied de gemeente zich uitstrekt, viel (en valt) er daarom wel een en ander te beknibbelen. In de afgelopen jaren is al voor 4.889.200 gulden be spaard. Er resteert nog een te bezuinigen bedrag 864.700 gul den voor de komende jaren, zo schrijft het college van B en W. Voor het komende jaar wordt bezuinigd op het ge meentelijk woningbezit; de GG en GD en de ambulance dienst; de exploitatie van het gemeentelijke zwembad. Ook moet de automatisering het werk bij de gemeente doelma tiger maken. Het is niet alleen besparen, be sparen en nog eens besparen in Wassenaar. Er is een post „onvoorziene uitgaven" op de begroting, waarvan men nu al dient te weten dat die niet ge heel benut gaat worden. Het gaat om anderhalf miljoen gul den. Met dat bedrag wil de ge meente de rioolrechten met twintig procent laten dalen en aan Wassenaarders eventueel reeds betaalde energiekosten restitueren. Voor werkelijk onvoorziene uitgaven resteert na deze uitgaven een bedrag van ruim een half miljoen gul den, ruim een ton minder dan de pot vorig jaar bevatte. Hondenbelasting noemen dat de hondenbelas ting in totaal meer opbrengt voor de gemeente. Bewijzen dat er meer honden zijn, wor den niet geleverd zodat het vermoeden rijst dat met name door betere controle (door de sinds kort aangestelde milieu wachters) meer geld in het laatje komt. De geraamde in komsten uit de hondenbelas ting zijn met twintigduizend gulden gestegen naar honderd tienduizend gulden. De onroe rend goed-belasting levert Wassenaar per jaar overigens het lieve sommetje van 3.550.000 gulden op. In de aanbiedingsbrief van de begroting wordt ook gespro ken over de verdeling van wo ningen. Op het bouwprogram ma staan voor 1986 honderd dertig woningen. Na 1986 wordt begonnen met de bouw van in totaal driehonderdvijf tig woningen in het Wetering- park. De plekken waar het volgend jaar wordt gebouwd, zijn overwegend zogeheten „snipperlocaties". Tegenover de aantallen te bouwen wonin gen staat het aantal woning zoekenden. Het gaat in Wasse naar om iets meer dan twee duizend mensen. Daarvan is meer dan negenhonderd een „beginner" op de woning markt. De gemeentelijke cij fers geven alleen weer hoe het staat met de gemeentelijke dis tributie. omi eidi Q PROTESTEN VAN ZOETERWOUDE EN LEIDERDORP ALKEMADE Gedeputeerde Staten (GS) willen dat de ge meente Alkemade wordt ingedeeld bij het samenwerkingsgebied de Rijnstreek (IGOR). Ook de gemeente Leiden vindt dat Alke made daar thuishoort. De gemeenten Leiderdorp en Zoeterwou de hebben evenwel aan Provinciale Staten van Zuid-Holland brieven geschreven, waaruit blijkt dat zij de Alkemadese voor keur voor indeling bii de Leidse regio ondersteunen. Gedeputeerde Staten stellen zich een samenwerkingsgebied Leidse regio voor dat bestaat uit de gemeenten Leiden, Leider dorp, Oegstgeest, Voorschoten en Zoeterwoude. De gemeente raad van Alkemade wil dat ook Alkemade bij deze Leidse regio wordt ingedeeld. Dit standpunt is gebaseerd op de sociologische oriëntatie en de geografische ligging ten opzichte van Leiden. Gedeputeerde Staten verwerpen deze argumenten echter en ba seren de indeling van Alkemade bij het samenwerkingsgebied Rijnstreek op de mogelijke vorming van een „Braassemgemeen- te". waarvan Alkemade. Leimuiden, Rijnsaterwoude en Wou- brugge deel zouden gaan uitmaken. Een tweede argument ontle nen Gedeputeerde Staten aan de inventarisatie van de bestaan de gemeenschappelijke regelingen. Hieruit zou blijken dat Alke made meer samenwerkingsovereenkomsten heeft met Rijn streekgemeenten dan met Leidse gemeenten. Het gemeentebestuur van Leiderdorp schrijft aan Gedeputeerde Staten dat de vorming van een Braassemgemeente minder zeker is dan GS wensen. In dit verband verwijst Leiderdorp naar een groeiende weerstand in het parlement tegen grootschalige herin delingen. Voorts verwijst Leiderdorp naar de conclusies in een door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) gehouden soci aal-demografisch onderzoek in de Leidse agglomeratie. Hierin staat dat, vanwege de oriëntatie op Leiden en de recreatieve functie voor de Leidse regio, Alkemade tot de Leidse agglomera tie zou moeten worden gerekend en derhalve deel hoort uit te maken van een gewest Leiden. i" 1 1f ,i I f I f -'V. t I - De agrarische school in Oegstgeest De OEGSTGEEST agrarische school Oegstgeest opent dinsdag een dependance en start ter gelegenheid daarvan een actie voor een ont wikkelingsproject. De ge- méente Oegstgeest heeft in dat land al een land bouwproject in gang gezet en de agrarische school wil daar nu zijn steentje aan bijdragen. Het lijkt niet meer dan logisch dat de school aan een dergelijk project wil meedoen. De vier jarige dagopleiding voor lager agrarisch onderwijs, voortge komen uit de Landbouwschool Leiden, maakte in de loop der jaren een sterk groei door, niet alleen wat betreft het leerlin genaantal (naar 600), maar ook wat betreft de studierichtin gen. Bloembinden en de le vensmiddelentechnologie wer den onder meer aan het pak ket toegevoegd. Bovendien startte een part-time opleiding voor een dag in de week voor hoveniers die twee jaar duurt en in het kader van het leer lingenstelsel ook met twee as sistent-opleidingen. Tot slot kent de school ook nog een uitgebreid cursusprogramma voor personen uit het vak en voor werknemers van sociale werkplaatsen. De nieuwbouw voor de Land bouwschool werd tien jaar ge leden in Oegstgeest gereali seerd en onder leiding van di recteur A.G. Klumpers moest enkele jaren geleden al weer naar uitbreiding worden om gezien. Na het bijbouwen van vier lokalen, blijven zo'n 500 leerlingen les krijgen in een ruimte die geschikt is voor de helft van hun aantal. Daaraan is een eind gekomen met de dependance die direct aan de school aan de Lange Voort grenst. Burgemeester Mr. Sj.H. Scheenstra opent die dinsdag middag om twee uur officieel. Daarna start om half vijf een feestweek met een bazar, rad van avontuur, rommelmarkt, boekenbeurs, films, poffertjes en pannekoeken en dergelijke. De bazar is die dinsdag open tot tien uur 's avonds en woensdag van een tot negen uur. Verder komt de schrijf ster Gertie Evenhuis een le zing houden en treedt de to neelgroep Centrum op de voor de leerlingen. De opbrengst van dit alles komt ten goede aan het Sierra Leone-project. WARMOND Scouting War mond viert zondag het veer tigjarig bestaan. Vier decennia geleden begonnen een jon gens- en een meisjesgroep on der de namen Margreet Sin clair en Tarsicius op de zolder bij melkboer Van der Horst. De scoutinggroep telt inmid dels zo'n 150 leden. De van oorsprong rooms-katholieke signatuur is veranderd in een wat meer algemeen karakter. Het jubileum wordt zondag ge vierd in het thuishonk 't Meerpunt met een open dag. In de afgelopen veertig jaar heeft de scouting in Warmond vele „ups en downs" meege maakt. Grote bloeiperioden, maar ook momenten waarop werd overwogen om scouting Warmond maar op te heffen en met enkele groepen is dat ook werkelijk gebeurd. De verkenners- en de gidsengroe- pen zijn beiden enige tiid van het toneel verdwenen bij ge brek aan leden. Inmiddels is de ruimte in 't Meerpunt echter weer te klein. Door dat ruimtegebrek kunnen de verschillende scou tinggroepen ook niet de ge bruikelijke hokken en hoeken inrichten die zo typisch horen bij het scoutingspel. De wat oudere leiders en leidsters denken met heimwee terug aan de grote zolder van de St. Nicolaasschool waar voor ieder volkje of groepje een eigen hoekje kon worden ingericht met een eigen karakter. Een groot nadeel van die immense zolder was echter dat die niet warm te stoken was, zodat er in de winter werd uitgeweken naar De Burcht, later de per- Het Meerpunt. waar Scouting haar onderkomen heeft, staat zon dag bol van de activiteiten. manente residentie van de scouting werd. Daar werd het na verloop van tijd zo bouwvallig dat men het onverantwoord achtte op die filaats langer door te gaan. Ge- ukkig kon toen de zolder van 't Meerpunt betrokken wor den, een ruimte die nu te klein wordt. Voor met name de ver kenners en welpen wordt een ander onderkomen gezocht. Er wordt onder meer gedacht aan een onderkomen op het eiland Koudenhoorn. Dat is de grote wens van de hele scouting voor de toekomst. De Scouting Warmond is in middels een bloeiende vereni ging met 8 groepen variërend van kabouters tot rowans (ou dere verkenners). De vrij strakke regels die vroeger bij de padvinderij werden gehan teerd zijn verdwenen, terwijl er toch een zekere discipline aanwezig is. Er wordt echter veel speelser gewerkt en met meer eigen verantwoordelijk heid voor ieder lid van de scouting. Veel aandacht wordt besteed aan creatief spel, zang en dans en aan de onderlinge band. Het jaarlijkse kamp is een belangrijk en essentieel onderdeel van de scouting. De jongere deelnemers kamperen steeds in Nederland maar de oudere groepen trekken de grens over. Het jubileum wordt zondag ge vierd mét onder meer een op tocht, kermis, terras, poppen kast, popcorn, spelletjes en volksdansen. Behalve de 150 leden zijn alle belangstellen den vanaf twee uur welkom op de zolder van 't Meerpunt vanaf twee uur. 's Avonds is er een gezellige bijeenkomst voor oud-leden en leiding van af half negen. GEMEENTE LEIDERDORP: Hazerswoude mag horizon niet verder aantasten HAZERSWOUDE De gemeente Leiderdorp wil dat Hazerswoude de be drijven aan de Rijn tegen over de Achthovenerpol- der beperkt in hun moge lijkheid om uit te breiden. De Achthovenerpolder is volgens Leiderdorp van hoge landschappelijke en natuurwetenschappelijke waarde. Daarom heeft deze gemeente de bedrij ven aan haar kant van de Rijn nog maar een bebou wingspercentage van zes tig procent toegestaan. Voorheen was dit 95 pro cent. Leiderdorp vraagt nu van Ha zerswoude hetzelfde. Volgens het bestemmingsplan Tussen Rijn en Rail staat Hazerswou de echter een bebouwing van 75 procent toe. Het ziet er niet naar uit, dat B en W hier ver andering in willen aanbren gen. In een reactie zei burge meester J. W. van der Sluijs niet in te zien. hoe de al be staande situatie nog erger zou kunnen worden. Wel was het college al eerder tegemoetge komen aan de wens van de Leiderdorpse collega's om de bouwhoogte aan banden te leggen, om zo „horizonvervui ling" voor Leiderdorp te be perken. Eén van de bedrijven in het gebied, Fasson, verzoekt de ge meente juist om de mogelijk heid om de grond voor hon derd procent te kunnen be bouwen. Fasson wil in de toe komst uitbreiden met een dis tributiecentrum. Hiervoor zal dit bedrijf de nog beschikbare grond waarschijnlijk helemaal moeten benutten. Het zal gaan om de bouw van een overkapt centrum om ook 's nachts te kunnen laden. Geen versnel?3^3 schade- onden i unt met vergoeding kje VOOr feïTha Sasenheimer K DEN HAAG/SASSENH^reemen De Sassenheimer J. P^nkomst vliet krijgt geen versnjn geen schaderegeling na de aafear weg van de ontsluitingsweg fenskamt Postwijk langs zijn hie is nu Voor een regeling van. regelin schade moet hij bij dejks meenteraad aankloppen., Eerste kamer uit de comi sie AROB, een commf waar bezwaar gemaakt i worden tegen overheid^ sluiten, heeft hem dat lf weten. Parlevliet woont aan Jerst Né Hoofdstraat in Sassenhterven, Naast zijn huis wordt de elde tc naar Postwijk aangeljlmer Volgens hem ontstaateeft da; schade door aanleg vanfag 0p weg. Voor een vergoefljrufcï, van die schade is een art* opgenomen in de Wet ojrL Ruimtelijke Ordening. Napol bepaalt dat een onafhaifapels, lijk bureau in Rotterdan/ op I* hoogte van schade vastsur. Zijr waarna burgers bij depzinskr meente voor vergoe<[oeder kunnen aankloppen De^j en jaarde Parleviet vond die geling echter te omslacl" te langdurig en te onze?0 e Hij stelde voor een comj011 °P sie van drie leden te befeg gev men, die de schade snel kun dei den regelen. De com mé rol v. AROB vond dat daar te t>ria we nig reden toe was. igezet, e vroui ie twee. HAZERSWOUDE Na de vergadering van de raadscom missie voor algemene zaken en financiën lijkt de beslissing om grond te verkopen aan de in oprichting zijnde stichting ter bevordering van het eigen wo ningbezit, voor de bouw van 22 woningen voor alleenstaan den, dichterbijgekomen. Na mens de PvdA toonde J. Ka- paan interesse in het plan, dat deze partij vorige week tijdens de raad nog te vaag vond. Nog steeds zijn er veel onzekere punten. Daarom wil Kapaan in de extra raadsvergadering van aanstaande donderdag waarschijnlijk instemmen met het voorstel, maar onder de bindende voorwaarde dat de raad zich voor de overdracht van de grond zal kunnen vin den in de dan gereedgekomen statuten van de stichting, en zich kan verenigen met de fi nanciële consequenties. Kapaan zei gisteren het te be treuren, dat er voor het plan geen risicoberekeningen zijn gemaakt. Daarom maakte hij zich zorgen over de levensvat oor de c olkte wi aal laat a het bi baarheid van de stichting, imerikar is de bedoeling dat de stichfer Paga in plan Zonneveld 22 koof%t opruii ningen voor één a twee-j. voor soons huishoudens gaat Un aanb ren. De woningen moeten 'oop op e sen 66.000,- en 86.000,- £mSt „i. kosten. De nettohypothee%n Amei f 365,-, wat ook voor lagen zal dan variëren van f 285,tt beelt lager^nnen c toegamkin accep moet zijn. De koper is z^k meel dat de stichting de flat bijbor de v vertrek terugkoopt voor ver haa zelfde prijs, minus de abschikk( sing. Dit laatste element Sftzet var Kapaan aan. W. Vriend (Cl was zeer ingenomen met plan, dat de gemeente i handvat geeft ook bij doorK-rF; koop de flats voor eigen zetenen te bestemmen. VVD, bij monde van J. Fi~ sen was principieel tegen"""®®^® gekozen vorm van stichtir. bemoeienis. Wel is deze pIEDEI voorstander van de bouw de zogenaamde HVAT-t gen, maar men wil de v« gewoon in handen va aannemer geven, zonder plichte terugloop. "u AVRO jlp.OO Ik kleute 3.15 Ac —i tel 17.10 Oi Harlin NOS 7.30 W AVRC .7.46 tC zicht parad Kas v 15 A' 18.25 M 8.55 ii 19.00 M Balth; NOORDWIJKERHOUT Als het aan de raadscommissie' sumei nanciën in Noordwijkerhout ligt, kan het dierenopvangcentra. 15 Ri tussen deze gemeente en Noordwijk eindelijk worden gebout Sazia De commissie is bereid ongeveer 4.000 gulden extra bij te draf ontva in de realisering van het nieuwe centrum. Noordwijk zou on| beker veer 6.000 gulden extra moeten bijdragen. De commissie fini nen- ciën in die gemeente bespreekt het voorstel woensdagavond, aand. radio Het nieuw te bouwen dierenopvangcentrum, dat ter vervang. NOS van het huidige aan de Lageweg in Noordwijk dient, gaat on}0.00 J< veer 200.000 gulden kosten. De Dierenbescherming afdeli AVRC Noordwijk en beide genoemde gemeenten moeten dat finamJ0.28 H ren. De eerste draagt 25.000 gulden bii en de gemeenten respf lands tievelijk 62.000 en 100.000 gulden en daar komen nu de vier-; schre zesduizend gulden bij. De stijgende bouwkosten en per ongel mer. niet begrote kosten, zijn de oorzaak van die stijging. er, J Het nieuwe opvangcentrum zal 160 vierkante meter beslaan en Ai plaats van de 40 waarop het huidige houten onderkomen sti 1: Ee Een tijdje geleden werd overigens al de extra subsidie van be Een I gemeenten gevraagd. Toen was echter niet duidelijk waarvi buitei dat bedrag nodig was. Met name in Noordwijk vroeg men i bij t af of de inrichting van het centrum nu bij de totale bedraf wordl was inbegrepen of niet. Dat blijkt nu dus niet het geval te a ei is Om geld voor de inrichting op tafel te krijgen zal deze weeKI.OO In de gemeenten Noordwijk en Noordwijkerhout worden gecoll Bouw teerd en ook is een gironummer (57992) door de dierenbesch kend. ming afdeling Noordwijk hiervoor geopend. fronte zijn HEERLIJKE GEUREN IN WASSENAARSE TENNISHAL aan WASSENAAR De hal van de Wassenaarse sportvereniging De Kie viten is al vaker voor an dere evenementen ge bruikt dan voor tennis, maar nog nooit heeft er een complete instellings keuken gestaan waar niet minder dan 32 koks de heerlijkste gerechten stonden te bereiden. Toch waren ze daar gis termorgen in alle vroeg te. Dit alles in het kader van de strijd om de Zilveren Instel- lingsknoop en de culinaire show: „Wie is de culinairste instellingskok van het land". Dit tweedaagse evenement wordt eens in de twee jaar gehouden en is op touw gezet door de Vereniging Keuken hoofden, Ziekenhuizen en Instellingen. Het doel van deze gebeurtenis is om vooral de leken te laten zien wat er zoal in een instellingskeuken aan werk moet worden ver richt voordat de maaltijden bij bewoners of patiënten worden gebracht. Volgens voorzitter Koek van der Kleij is de belangstelling voor de show groter dan twee jaar geleden: „Zowel van het publiek als van de instellingskoks zelf". Giste ren kwamen tweehonderd gasten proeven van wat de instellingskoks hebben ge wrocht. Van der Kleij rekent vandaag op eenzelfde aantal. Onder hen bevinden zich de vice-voorzitter van de Twee de Kamer, mevrouw G. Cor- nelissen, en enkele andere politici. serie. De strijd om de Zilveren In pjerc stellingsknoop is volgens d- naar heer Van der Kleij ook des tF Hawl belangrijker omdat de instel- comr lingskeuk'ens de laatste tijjfe.K) K een nogal negatieve publici praal teit hebben gehad. De deel gewij nemende instelllingskol fabel Hennie Jacobs van het Verê3.40 T pleeghuis Meppelrode ir haler Eindhoven: „Zo n wedstrijdTine is prima en erg leerzaam. Bo NOS vendien kan iedereen zie£3.47 J dat het er heel anders aan toe AVR. gaat dan vroeger. Het is geeiC3.52-0 groot stampwerk meer. Jf voor bent culinair bezig". me),

Leidse Courant | 1985 | | pagina 16