Woede over grondverkoop door woningbouwvereniging Alkemade 1 t Kruising Rijksweg 11 me Gemeneweg gelijkvloers ^£eidóe2ouaa/nt Eencfld®011^ formacn College Leiderdorp tevreden over suggesties beveiliging rampstuk A4 LEIDEN OMGEVING QeidóaOowumt WOENSDAG 2 OKTOBER 1985 PAGINA Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen, raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. bioscopen KINDERVOORSTELLIN GEN: EUROCINEMA II: Tom A Jorry-featival IV (al); wo. 14.15. 071-121239): The last dragon (12); ma. t/m vr. 19.00, 21.15. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39. tel.124130): Rambo (12). 4.30. TRIANON (Bree- (16); 14.30, 19.0 t 56. tel. 01719-12800): The 21.15. ma. di. 19.00. 21.00. CITY THEATER II: Police Aca demy II (al); tijden zie City I. avontuur; wo. 15.00. 15.45 Whitnesa (12); haantje de voorste; 1 APOTHEKEN De nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 4 oktober waargenomen door Apotheek Doeza in Leid ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag (Diaconessenhuis poliklinie tel 155543. afdeling S.C.U tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth- ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 i tot 20.00. Niet i ten) van 15.00-16.00 u. lerj 'Cl 4.00-14.30 u. en van 19~00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in .30"u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku- als volgt: Dagelijks 14.15- 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Voor ouders en familie is voort aan doorlopend bezoek moge lijk. Bezoek aan ernstige patiën ten: wanneer aan ernstige pa tiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor spe- zijn dagelijks 15.00-15.45 u. en 18.30-19.00 u. De bezoektij den van de kinderafdeling (al leen voor ouders van kinderen kan er een afwijkende tijd afge sproken worden met de hoofd verpleegkundige) zijn dagelijks van 14.15-15.00 u. en van 18.30- 19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. Extra bezoek vaders kraamafde- )-18.30 LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau, Ketelboe- rssteeg 10. tel. 130775; afde- do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst, tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden zijn. Ver- ht bereik- BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreekuren ma. en di. 10.00- 12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULPDIENST Hulp verlening aan verongelukte hon den. katten, vogels, e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp. Oegstgeest. Warmond en Zoe- terwoude. Tel. 071-220021. BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2. tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u.. do. -Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezins verzorging, Rembrandtstraat 17, tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00- 10.00 u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELE FOON Op woensdag- en za terdagmiddag van 14-18 u. tele foon 071 - 120611. Inbreker betrapt ALPHEN AAN DEN RIJN Een 21- jarige Alphenaar is vannacht op heter daad betrapt bij een inbraak in restau rant Mr. Ed in Ridderhof. De dief was samen met een compagnon bezig bij het restaurant en dat werd door een poli tiepatrouille gezien. De Alphenaar gooide een ruit in en ging naar binnen, zijn maat blijf op de uitkijk staan. Toen de politie tot actie overging kon de „uitkijk" ontkomen. De Alphenaar werd na een korte ach tervolging in het restaurant aangehou den. Hij had nog niets kunnen wegne men en was in bezit van diverse in braakhulpstukken, zoals een schroe vendraaier. een zaklantaarn en twee sokken. De man, geen onbekende van de politie, is na verhoor ingesloten. Inbrekers (16) in de kraag gevat LEIDSCHENDAM Twee jongens van 16 jaar uit Den Haag zijn gistermiddag door de Leidschendamse politie aange houden na een inbraak in een woning. De jongens waren een woonhuis aan de Veurse Straatweg binnengedrongen door een openstaande tuin deur. De bewoner van het pand was even de deur uitge lopen. Omwonenden zagen de daders echter en waarschuw den de politie. Deze stelde een buurtonderzoek in en kon de inbrekers even verderop in de kraag vatten. Nieuwe cursussen voor vrouwen in Alkemade ALKEMADE Het Vrouwentrefpunt Al kemade heeft dit seizoen weer een aantal cursussen op het programma staan. In Roe- lofarendsveen start binnenkort een VOS- cursus (Vrouwen Oriënteren zich op de Sa menleving) die drie maanden duurt. Tij dens de wekelijkse bijeenkomsten wordt gepraat over allerlei maatschappelijke on derwerpen zoals: opvoeding, alcohol en drugs, opkomen voor jezelf en gezondheids zorg. Voor kinderopvang wordt gezorgd. Telefonische inlichtingen bij Hannie Klink op nummer 01713-5109. Voorts houdt het Vrouwentrefpunt een cursus Politieke Vorming voor vrouwen. De bijeenkomsten worden elke dinsdagoch tend gehouden in Dorpshuis De Alkeburcht en de hele cursus duurt ongeveer drie maanden. De kosten voor deelname bedra gen veertig gulden. Inlichtingen en aan melding bij Gerrie Meerstadt telefoonnum mer 01713-4557. Om meisjes van 13 tot en met 16 iaar de kans te geven met elkaar over onderwer pen te praten die hen bezighouden, organi seert het Vrouwentrefpunt bijeenkomsten voor een „meidengroep". Het progiamma verzinnen de meisjes voor een groot deel zelf. Mogelijke onderwerpen zijn: verliefd heid, zakgeld, school, beroepskeuze en werkloosheid. De bijeenkomsten zijn een maal per week van 19.00 tot 21.00 uur. In lichtingen bij: Annie Leyendekker, tele foonnummer 01713-5013. Televisies gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Een oplichter heeft on langs de firma Zanussi Inter national aan de Vennootsweg in Alphen brutaalweg be roofd van vier kleurentelevi sietoestellen. De man gaf zich uit voor een personeelslid van een be paald bedrijf en kreeg de toestellen, waarde 3300 gul den, zonder problemen mee. Het bedrijf ontdekte deze week pas hoe de vork in de steel zat. KANDIDAAT-KOPERS VOELEN ZICH GEPASSEERD ALKEMADE Het be stuur van Woningbouw vereniging „Alkemade" heeft zich de woede van drie zakenmensen uit Al kemade op de hals ge haald. Deze drie onder handelden met de wo ningbouwvereniging over de aankoop van een stukje industrieterrein toen het bestuur van de bouwvere niging plotseling een overeenkomst tekende met het bloemenhandels- bedrijf Zwet-van Ruiten. Tijdens de gisteravond gehou den ledenvergadering van wo ningbouwvereniging Alkema de voerde een verbolgen drs. Jan van der Sprong, directeur van het gelijknamige laborato rium in Roelofarendsveen, het woord. Hij had zich begin dit jaar samen met Jos Wesselman van een plaatselijk schilders bedrijf en Jan Lek van de fir ma Fitline aangemeld als be langstellende voor een stuk in dustrieterrein dat ligt aan de Alkemadelaan tussen het in aanbouw zijnde kantoor van de woningbouwvereniging en Rijksweg A4. De woningbouw vereniging had namelijk een perceel van anderhalve hekta- re gekocht om er een kantoor met werkplaats op te bouwen. Het bestuur besloot een halve hectare van de grond door te verkopen. Dat lukte uiteinde lijk voor meer dan het bedrag dat de bouwvereniging zelf voor het totale perceel van an derhalve hectare had betaald. De bouwvereniging betaalde namelijk voor anderhalve hec tare 445.000.- en verkocht een halve hectare daarvan voor een half miljoen gulden aan de firma Zwet-van Ruiten. Deze bloemenhandelsfirma wil op het perceel een bloeme- ninpakhal van tweeduizend meter laten bouwen. Onzeker Overigens is de kans teel vrij reëel dat de koop moet worden teruggedraaid. Rijkswaterstaat overweegt na melijk om op het perceel van Zwet-van Ruiten een weg aan te leggen. Als dat doorgaat krijgt de bloemenhandelsfirma geen bouwvergunning en tre den de ontbindende faktoren in het koopcontract in wer king. Een laaiende Van der Sprong maakte er de leden van de Woningbouwvereniging gis teravond op attent dat het be stuur van de bouwvereniging geen goed koopmanschap had bedreven door de grond voor een half miljoen gulden te ver kopen aan Zwet-van Ruiten, terwijl hij en de andere twee kandidaten er tezamen vijf honderdzeventigduizend gul den voor hadden geboden. „Het bestuur van de woning bouwvereniging heeft zeven tigduizend gulden verspeeld", zei Van der Sprong. Voorzitter J. van Meteren ver klaarde de handelwijze met: „Het was voor ons het voorde ligst om de grond aan één fir ma te verkopen. De firma Zwet-van Ruiten bood niet al leen een half miljoen gulden voor de grond, maar is tevens bereid vijfentwintigduizend gulden te steken in de aanleg van een dam en doet diverse grondwerkzaamheden voor tuinaanleg. Dit onderhande lingsresultaat getuigt volgens hem juist van goed koopman schap. Haast De belangrijkste grief van Van der Sprong was de wijze waar op de woningbouwvereniging was omgesprongen met de kandidaat-kopers. Oorspron kelijk (op 13 mei jl.) had Van der Sprong 110.- per meter geboden of anders een gulden boven het hoogste bod. Op 16 mei was hem door directeur J Kret van de woningbouwver eniging telefonisch meege deeld dat hij zich zo goed als eigenaar van het perceel mocht beschouwen. Op 7 juni belde Kret opnieuw, maar nu om te zeggen dat er een nieu we kandidaat was die het hele perceel voor f 120.- per meter wilde kopen. Hij wilde weten of Van der Sprong, Wesselman en Lek dat soms ook wilden betalen. Een beslissing moes ten ze binnen vier dagen ne men, Namens het drietal wer den de verdere onderhande lingen door de heer C. van der Poel, directeur van de RABO- vestiging in Rijpwetering ge voerd. Deze vroeg namens zijn cliënten een week bedenktijd om de zaak nog even te bekij ken. Die tijd werd de potentië le kopers niet gegund, want de woningbouwvereniging had inmiddels een nieuwe en ken nelijk betere kandidaat voor het hele perceel. Nadat de koop was gesloten, vroeg Van der Sprong het contract op bij het kadaster om tot de verras sende ontdekking te komen dat de grond voor slechts hon derd gulden per meter was verkocht. Onzekerheid over aanleg fietspad langs Gemeneweg HAZERSWOUDE De 4 leg van een fietspad langui Gemeneweg, dat de wijk R nenbirch met het Dorp-i zou moeten verbinden, sj op losse schroeven. ïn okto 1975 nam de gemeenteraad beslissing dat dit fietspad zou moeten komen. Tien j later vinden de leden van raadscommissie voor plan( gie en ruimtelijke ordening aanleg ervan nog steeds \3 selijk. maar hikken ze aan; gen de kostprijs van zeven t De raadscommissie voor a^ mene zaken en financiën hiervoor dekkingsmiddej zoeken. Twee ton is er al, want dat1 drag hoeft de gemeente i; bij te dragen in de aanleg andere fietspaden. De pa^ die zullen worden aangel) tussen de ten Heuvelhofi» en Coppierekade, langs de 1 penvaart en langs de Ka vaart komen voor rekenl van de ruilverkaveling. Resteert nog een bedrag vijf ton, dat geheel door de meente moet worden bracht. Mevrouw C. van Puti (PvdA/PPR) en mevrouw Hoogendoorn (CDA) vin4 de aanleg van een fietspad i de oostkant van de Gemei weg de beste oplossing. E pad op die plaats vormt beste verbinding tussen I oosten van Rijndijk en Dó En het voorkomt, dat fietsi die aan deze zijde moeten zj de steeds drukker worden Gemeneweg twee keer moei oversteken. Wel vinden zij 1 acceptabel, om in plaats hi| van het pad langs de Pap( vaart te vervangen voor e pad langs de Oostvaart. 1 zou voor fietsers een nog rei lijke omweg betekenen. A. Y Paridon (VVD) wilde eerst ten onderzoeken hoeveel fi« verkeer er eigenlijk tusi Dorp en Rijndijk is. schc dooi gestt NO' kee de na raa< krij in c ver! duv der mei bou ge de stra Voc nie\ hui: Ni Te veel versmald Het versmallen van een weg tot er één rijstrook overblijft is geen probleem. Maar versmallen totdat er niets overblijft, dat gaat te ver. Het provinciaal bestuur deinst echter niet terug voor derge lijke surrealistische zaken. Het verkeersbord aan de rechterkant van de Heereweg (de provinciale weg tussen Alphen en Leimui- den) geeft aan dat straks de linkerrijstrook wegvalt en dat alleen de rechterrijstrook kan worden bereden. Aan de linkerkant van de weg staat echter een bord dat de rechterrijstrook doet ver dwijnen en de linkerstrook als overblijver aanhoudt. Aan de au tomobilist om verderop uit te zoeken welk bord een juiste voor stelling van zaken weergeeft. Want van een doodlopende weg, dat blijft er namelijk over als je beide borden moet geloven, is geen sprake. Dat er op dit mysterieuze punt niet mag worden ingehaald, zoals tot twee keer toe wordt aangegeven lijkt een verstandige maatregel. Inhalen is een hachelijke zaak als je niet weet waar je de juiste rijstrook moet zoeken. Een luxe handdoek van 50 x 100 cm wordt uw deel, als u de (kleine) moeite doet een nieuwe abonnee aan te brengen voor deze krant. NOTEER ALS NIEUWE ABONNEE M.I.V. NAAM; POSTCODE/PLAATS: TELEFOON: Deze ontvangt de eerste twee weken de krant gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per: kwartaal automatisch per maand jaar STUUR EEN LUXE HANDDOEK NAAR: NAAM: ADRES: POSTCODE/PLAATS: Stuur de bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag (postzegel niet nodig). codeJNzJ Geen krant ontvangt en 15.00 uur. telefo nabezorgd. LEIDERDORP Het Leiderdorpse college van burgemeester en wethouders kan zich goed vinden in de aanbevelingen van de Raad voor de Verkeersveiligheid ten aanzien van de rijksweg A4 in Leiderdorp. Deze raad, die onder voorzitterschap staat van mr. Pieter van Vollenhoven heeft onlangs een advies uitge bracht aan staatssecretaris Scherpenhuizen van verkeer en wa terstaat. Dit naar aanleiding van de verkeersramp op de rijks weg nabij Leiderdorp op 11 april 1984, waarbij in dichte mist 120 auto's waren betrokken bij kettingbotsingen en zeven doden vie len te betreuren. Eén van de belangrijkste elementen van het advies is de sugges tie om de weg te verbreden van twee maal twee naar twee maal drie rijstroken. Dat is geen nieuw idee, want dat werd rond 1975 al een keer gesuggereerd door het gemeentebestuur van Leider dorp. Rijkswaterstaat wilde toen zelfs uitbreiden naar twee maal vier rijstroken. De gemeente Leiderdorp wil een eventuele uit breiding van het aantal rijstroken gecombineerd zien met de on dertunneling van de bebouwde kom. „Dat is niet de goedkoopste oplossing, maar het zou wel veel problemen oplossen", stelt wet houder A.H, Meerburg, verantwoordelijk voor verkeerszaken in Leiderdorp. „Bij ondertunneling kun je de weg veel dichter bij de bestaande bebouwing leggen, zodat die intact kan blijven". De A4 loopt in Leiderdorp dicht langs huizen. Om de geluidso verlast te beperken zijn er geluidsschermen aangebracht. Het Leiderdorpse gemeentebestuur gaat er voorlopig niet van uit dat er op korte termijn een verbrede, ondertunnelde snelweg door de gemeente zal lopen. Daarom is de blik gericht op andere maatregelen, zoals de automatische verkeerssignalering, waaro ver in het advies wordt gesproken. Dat is iets waar de gemeente zelf om heeft gevraagd, direct al na de verkeersramp, toen de toenmalige burgemeester M.A. van der Have een brandbrief aan de minister van verkeer en waterstaat schreef. Verder zijn er toezggingen gedaan door de minister ten aanzien van het ver plaatsen van op- en afritten. De brug over de Dwarswatering wordt waarschijnlijk verbreed met een uitvoegstrook zodat dit knelpunt ook een stuk veiliger zal worden. Deze maatregelen zullen rond 1987 hun beslag moeten krijgen. als f atris bosc Hon kan HAZERSWOUDE De leden van de raadscommissie voor planologie en ruimtelijke orde ning toonden zich gisteren weinig ingenomen met het standpunt van Rijkswaterstaat, over de kruising van Rijksweg 11 en de Gemeneweg. Deze in stantie wil de kruising gelijk vloers aanleggen. De gemeen teraad had zich uitgesproken voor een niet-gelijkvloerse kruising. Rijkswaterstaat heeft het ge meentebestuur laten weten dat het de tijdwinst voor het ver keer te gering vindt om zo'n dure maatregel te rechtvaardi gen, omdat er in ieder geval toch verkeerslichten moeten worden geplaatst. De commissieleden constateer den gisteren unaniem, dat de gelijkvloerse kruising met ver keerslichten het verkeer dat anders de Rijndijk gebruikt, ontmoedigt. Daardoor zou de Rijndijk onvoldoelde ontlast worden. Men had weinig waardering voor de beslissing om van Rijksweg 11 een ai weg te maken, terwijl d waarschijnlijk in de toeko( tot snelweg veranderd nl worden. Hiervoor wordt dl Rijkswaterstaat ook ruil opengelaten. Als er nu w een snelweg was gekozen, 1 de kruising wel ongelijk vlo moeten zijn. Daarom adviseerde de co missie het college van B en om vooruit te kijken, en Y te houden aan de eis van t niet-gelijkvloerse kruising. Doornhein De organist Anton Door nhein geeft vrijdagavond een concert in de Immanuelkerk in Rijnsburg. Doornhein werd onlangs winnaar van het Nationaal orgelconcours in Leiden in de categorie ro mantiek. De organist zal wer ken spelen van onder meer Pachelbel, Kellner, Franck en Duruflé. Het concert be gint om kwart over acht en de toegang kost vijf gulden. Vitesse De groep Vitesse treedt zater dagavond op in Het Kasteel aan de Concertweg in AL phen aan den Rijn. Aan vang van het popspektakel is negen uur. De toegangsprijs is zes gulden voor leden. Niet-leden betalen acht gul den. Postzegels Ruilvereniging Alkemade houdt zaterdag van tien tot vijf uur een ruilcontactdag voor postzegels in dorpshuis De Alkeburcht aan de Noordhoek in Roelofarends veen. Op deze dag worden ook inlichtingen verstrekt omtrent de rondzenddienst. Vogelexcursie De Vereniging Vogelwerk groep Koudekerk/Hazers- woude en omstreken houdt zaterdag een vogelexcursie in park De Houtkamp. Verza melpunt is het Milieu Educa tief Centrum bij de kinder boerderij achter het restau rant langs de Van Diepenin- genlaan. Vertrektijd is om acht uur. De rondwandeling neemt ongeveer twee uur in De groep Vitesse. beslag. Het dragen van felge kleurde kleding wordt afge raden. Inlichtingen en opga ve telefonisch bij de heer W.B. van Eijk op nummer 893006 (woensdag van 19.00 tot 21.00 uur en vrijdag van 18.30 tot 20.30 uur/. Ark Een muppetspeler ziet zijn poppen vernield door vanda len en vraagt de rechtbank de jeugdige daders geen ge vangenisstraf te geven, maar ze nieuwe poppen te laten maken onder zijn leiding. Voor hun eigen voorstelling moeten de vandalen boven dien een verhaal uit de bijbel kiezen. Deze strijd tussen het goede en het kwade wordt uitgebeeld in de film „Bro ther Enemy" die zaterdag in het Evangelisch Ontmoe tingscentrum De Ark aan het Picképlein 1 in Noord wijk wordt vertoond. De voorstel ling begint om acht uur, de toegang is gratis. Veiling Tamboer-, trompetter- en majorettenkorps Mavileo houdt zaterdag de jaarlijkse goederenveiling in de Nieu we zaal van 't Spant in Lei- muiden. Op deze veiling zul len goede gebruiksartikelen van eigenaar verwisselen on der leiding van veilingmees ter W. Klein uit De Kwakel. De veiling begint om acht uur. De zaal is open vanaf half acht. Wie nog goeder( ter verkoop wil aanbied kan bellen: 01721-9756, 8757 of 9139. Dans-bus De WV's in Lisse en Hilli gom en de Kulturele Raad i I die laatste gemeente hebbe voor balletliefhebbers wet 1 twee bustochten naar hi Circustheater in Schevenii gen op het programma staal 1 Dat geldt voor de uitvoerit gen op 1 november en 17 ji nuari van het Nederlani Dans Theater. De groe 1 brengt de eerste avond Ghoi Dances van Christopher Bri ce, Love Songs van Williai i Forsythe en Moves van Jen me Robbins en de tweea i avond een nieuw ballet va) NDT-danser Nacho Duato q j muziek van de Griekse com I ponist Xenakis, Ballet Scent 1 van Hans van Manen op mil ziek van Strawinsky eh Lit 1 der eines fahrenden Geselle] 1 van Jiri Kylian op muziel i van Mahler. De bus-dans kaarten kosten 30 gulden. Kinderboeken week De Zoeterwoudse bibli theek houdt ter gelegenhe. van de kinderboeken een wedstrijd voor de jeug Het is de bedoeling dat c kinderen, verdeeld in dr. K\ leeftijdscategorieën maken, of een verhaalt over een dier. Het leuks verhaal wordt in een hui aan-huisblad t

Leidse Courant | 1985 | | pagina 14