Ffr sproot gezin niet voor iedereen even gezellig IKON vraagt minister om meer zendtijd M. !MDIO/TELEVISIE CeidócScywuml DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1985 PAGINA 15 r°«l'n! ionde show van il Daniel bij AVRO ERSUM In mei van dit jaar tijdens het televisiefestival in ■eux de Gouden Roos toegekend .The Paul Daniel Magic Easter een Engelse BBC-produktie de goochelaar Paul Daniels, wereldvermaarde illusionist is bekend geworden door zijn ver- ide magische stunts. Bovendien hij zich in de loop der jaren een ïtie als humorist en entertainer ouwd. Zijn „Magie Easter Show", laandag door de AVRO-televisie II om 21.30 uur) wordt uitgezon- nag tot zijn allerbeste worden ge- d. Medewerking verlenen Tom y. Debbie McGee, Airjazz en de Roger Dancers. „De grijze plaag en de boze wereld Gerard Cox en Rients Gratama in nieuw cabareteske programmaserie HILVERSUM De AVRO brengt maandag (Ned. II om 20.45 uur) de eerste aflevering op het scherm van de tiendelige cabareteske pro grammaserie „De grijze plaag en de boze we reld". De presentatie is in handen van Gerard Cox en Rients Gratama. Het worden maande lijkse rechtstreekse uitzendingen vanuit het Theatercafé Plan C in Rotterdam. Gerard Cox en Rients Gratama, die vorig jaar samen door het land trokken met het theater programma „De grijze plaag" zullen gesprek- l*"** ken voeren met allerlei mensen over uiteenlo pende (aktuele) zaken. Bovendien zijn er eigen bijdragen in de vorm van samenspraken, liedjes en typetjes. Rients Gratema en Gerard Cox. Russische tv-beelden voor Groningse studenten GRONINGEN Een kwestie van twee knoppen, even zoeken en er is beeld: Tsjernomorets Odessa tegen Werder Bremen om de Europacup 3. Niet zo bijzonder lijkt het, de Duitse tv zond de wedstrijd immers rechtstreeks uit, ware het niet dat deze beelden rechtstreeks via een satelliet naar Gro ningen worden doorgeseind. Daar staat op het dak van de Faculteit der Lette ren sinds kort een schotelantenne, ge richt op één van de Russiche „Gori- zont"-satellieten. De bedoeling is dat de studenten Russisch van de Rijksuniver siteit Groningen binnenkort hun taal kennis kunnen verrijken aan de hand van dit nog unieke project. VERSUM - Pater fi de Greeve, op za ngavond beroemd jbakenprediker vroe- )ij de KRO, wijdt wel- )nde woorden aan de konoijer van het grote ge- d nógttien en meer kinde- Metain Marga Kerklaans >ral alanentaire over juist lar sle|moeders vroeger in >n wetmstandigheden. Dan dit aat je een heel ander eageeal: „Ik had geen mo ei geit voor me zelf. Altijd leseluf die kinderen. Nu ze vij ooihuis uit zijn, kom ik llenailijk eens een beetje hezelf. Je was katho- Iedereen had een t gezin. Maar van mij het niet gehoeven, al >n ze me allemaal l lief". (viering van het 60-jarig -an ontwierp KRO-tv een pientaire serie „Zestig n leed". Gemaakt verschillende medewer- komen hierin zaken aan de als huwelijksmoraal, igehuwde vrouw met een re roeping, de dienstbaar- aan de kerk, missionaris- het verzet in de oorlog, ook een figuur als de te l gestorven bisschop Bek en diens begrip voor de n van de gelovige, mdag 6 oktober wordt be- ■fcn met de moeders, die —medewerking werden op- -jpen via de KRO-gidsen ie zonder enige schroom hart hebben uitgestort, jt herkenbaar. Eerst op »r, nadien in een gesprek ervolgens voor de tv-ca- mera. De bedoelingen van hun verhaal werden toegelicht en na het bekijken van de opna men konden zij uitzending als nog tegenhouden. Die dit niet deden vertellen in deze documentaire hun le vensverhalen, van de vroege ochtend tot de late avond ge wijd aan het gezin: om zes uur 's morgens al luiers wassen, dan de kinderen naar school en vervolgens door een winke liersvrouw helpen in de zaak, terwijl de weeën van de vol gende haar alweer krom de den trekken van de pijn. Standaardgezin Vroeger werd het gezin stan daard ingericht. Iedereen ken de zijn eigen plaats binnen het gezin en de parochie. Een meisje dat trouwde kreeg kin deren, zoveel als zich aandien den. Vrouwen genoeg die hun halve leven lang zwanger heb ben gelopen, ook van vruchten die tot miskramen leidden of de geboorte niet overleefden. Vrouwen ook die artsen en geestelijken hebben nagelopen om gedaan te krijgen, dat zij voorbehoedsmiddelen konden gaan gebruiken. Of werden voorgelicht over periodieke onthouding. De toepassing daarvan verliep niet altijd naar wens. Er ontstonden toch zwangerschappen. De schrik sloeg die moeders dan om het hart. Marga Kerklaan, die zorgvul dig onderzoek naar deze zaken heeft verricht, laat weten, dat ook andersdenkenden er grote gezinnen op nahielden, uit vloeisel van de slogan die na de oorlog Frankrijk-Duitsland van 1870 in Europa opgeld deed, dat het bevolkingspeil danig had geleden en weer op Marga Kerklaan: „Er waren in die dagen katholieken genoeg die buiten de kerk om tot een eigen levenshouding kwamen in hun huwelijksbeleving". redelijk niveau moest worden gebracht. Bovendien speelde de eeuwen trotserende stelre gel, vooral in agrarische kring, dat veel kinderen goedkope werkkrachten op het land be tekenden en dat die ook een garantie vormden voor een verzorgde oude dag. Hierbij voegde zich het feit, dat de medische vooruitgang de vroe ger aanzienlijke kindersterfte indamde. Zo werden mede de voorwaarden geschapen voor het grote gezin, waarop eigen lijk te laat door de samenle ving, ook de kerk, is gerea geerd, met voor katholieken als bijzonder aspect, dat Rome het destijds sterk gepropageer de neo-malthusianisme, met daarbij methoden van geboor tebeperking, met kracht en als goddeloos van de hand wees. In datzelfde spoor zaten de ka tholieke artsen, die pas aan persoonlijke hulp en begelei ding bij beperking van geboor ten wilden meewerken als hiervoor van de zijde van de geestelijkheid toestemming werd verkregen. Door de toenmalige kerk werd echter niet één lijn getrokken. In het zuiden van het land en in enkele katholieke enclaves, zoals het Westland, vond men moeilijk geestelijken bereid tot een soepele houding. Maar er zijn echtparen geweest, die verschillende parochies aflie pen omtoestemming te krij gen voor de door hen gewen ste huwelijksbeleving. Zij za gen in, dat liefdesbeleving en kindertal vooral als zaken van het geweten golden waarin echtelieden het samen over eens moesten worden. Zegt een man in deze documentai re: „Ik heb het zo ervaren, dat binnen de huwelijksliefde en - relatie de sexualiteit nimmer tot zonde kan leiden". Bekend werd het verhaal van een andere man, die als vader van toen twee kinderen bij be zoek van de pastoor deze toe voegde, dat hij zich precies aan de bijbel hield, waarin staat: Ga en vermenigvuldig u. Twee maal twee is vier. Met zijn tweeën begonnen, waren zij nu met hun vieren, en of mijnheer pastoor niet kon re kenen? Doodzonde Zeker weerspiegelden deze op vattingen in het begin van deze eeuw en lang nadien niet de algemene gedachte. Vertel len vrouwen, dat de sexualiteit binnen het huwelijk was geënt op het krijgen van kinderen. Men ontving bij het kerkelijk huwelijk nog drukwerkjes, waarin duidelijk werd gesteld, dat het als een dagelijkse zon de moest worden aangemerkt, wanneer men plezier aan de daad beleefde, en dat het zelfs een doodzonde betekende, wanneer de daad onvoltooid werd gelaten, d.w.z. bevruch ting werd voorkomen. Veel vrouwen hebben geleden onder deze strenge huwelijks moraal, die mannen ervan weerhield de plezierige kanten van de sexualiteit te beleven, en vrouwen om te voorkomen, dat zwangerschap optrad. In de biechtstoel werd bij volhar ding in deze houding geen ab solutie gegeven, geen verge ving van de zonden. Toch bleek menige vrouw ten koste van veel pijn in staat om miskramen te bewerkstelligen, omdat zij niet weer een kind wilden. Volgens Marga Kerk laan hebben die vrouwen er zelfs trauma's aan overgehou den, waarvoor zelfs nu nog na jaren psychologische hulp op zijn plaats zou zijn. De verhalen van de moeders van grote gezinnen, de licha melijke narigheden die zij daarvan ondervonden, de on mogelijkheid tot een eigen le ven te komen, het altijd klaar staan voor de kinderen, ko men in deze documentaire bij na schrijnend naar voren. Me nige moeder van vroeger zal haar eigen ervaringen hierin herkennen. Maar ook hun zorg rond hun kinderen, die niet meer, althans minder voor de kerk trouwen en hun kinderen ook niet laten dopen. Mét de kerk God dreigen los te laten en dan mis je toch steun in moeilijke dagen. Feestelijk mag je deze terug blik bij een jubileum niet noe men, maar een gewetenson derzoek over het toenmalige rijke roomse leven is nooit weg en moet tot een verhel derde kijk kunnen leiden. TON OLIEMULLER HILVERSUM - Uitbreiding van de zendmogelijkheden op radio 3, 4 en 5 en mogelijk ook bij de instelling van Ned. Ill hebben niet geleid tot meer zendtijd van een zendgemachtigde als de IKON. Daarover zijn kortgeleden brieven aan minister Brink man verzonden, zowel door het IKON-bestuur als door kardi naal Simonis, die schreef namens het rooms-katholiek kerkge nootschap. De briefschrijvers baseren zich daarbij op al lang vastliggende bepalingen in de omroepwet, dat zendgemachtigden naar de mate van hun weerslag in de samenleving recht hebben op een redelijke hoeveelheid kans om zich ten overstaan van hun ach terban waar te maken. Werd door IKON aan de minister de vraag voorgelegd, of hij van mening is, dat de weerklank van de kerken in de samenle ving dermate is verdund, dat er om die reden geen recht zou. kunnen bestaan op meer zendtijd. Men verwacht op korte ter mijn antwoord uit Den Haag op die redelijke vraag, zeker aan een CDA-minister. Wat de tv betreft, dient de IKON zich in het komende seizoen aan als de eerste omroep, die een Surinaams gezin tot middel punt van een tv-serie maakt, nl. „De familie Wijntak", vader loodgieter, een zorgzame moeder en schoolgaande kinderen, die zakën als discriminatie en de problematiek van de volwassen wording de baas moeten blijven. Voor deze serie werden Surina- mers ingeschakeld, die bijzonder goed weten waar ze mee bezig zijn, te beginnen bij regisseur Frank Zichem. We komen hier nader op terug. Te betreuren valt, dat de uitzendingen hiervan samenvallen met de NCRV-produkties „Thomas en Senior" en de nieuwe Phill Cosby Show. Hieraan bleek ook in overleg met de NCRV geen mouw te passen. Gewerkt wordt bij de IKON aan de instelling Werkteatergewijs van een workshop, waarvoor twee Amerikanen van „All in the family" adviezen zul len komen geven voor een nieuwe doorlopende tv-serie over buitenlanders. Het spelersmateriaal hier slaan zij hoog aan. Bij het schrijven en produceren zullen zij met nuttige ideeën komen. Nieuw is ook bij IKON-tv de rubriek „Daar sta ik voor", waarmee binnenkort wordt begonnen. Met als gespreksleider Erik Jurgens, tot voor kort NOS-voorzitter, wordt er telkens een bij de actualiteit aan sluitend thema tot on derwerp van gesprek gekozen, waarbij voor- en tegenstan ders met elkaar in discussie tredeir De eerste keer zal dit gaan over de door ds Harrie Kuitert in""zijn boek „Alles is politiek, maar politiek is niet alles" neergelegde opvatting, dat de kerken niet dan in dringende zaken zich met politiek moeten inlaten. De kerken raken daardoor op een verkeerd spoor als gevolg van te tijdgebonden stellingname. Sociaal en politiek engagement is geen bijbaantje voor christenen. Politiek houdt zich ook bezig met macht, voor de kerken een gevaarlijk terrein. De kerken hebben een heel eigen boodschap, die ligt op de terreinen van geloof, liefde en directe levensvragen. In deze opvattingen wordt prof. Kuitert bestreden in een discussie die wordt gevoerd in het Muiderslot. De IKON krijgt nogal eens nagedragen, dat zij het kerkvolk te ver vooruit draaft en zo een nauwelijks meer te overbruggen kloof schept met het land van herkomst. Met die kritiek komt ook de zogenaamde „Groep Zwolle". IKON-directeur Wim Koole zou in overleg met die groep willen treden, maar zegt hiervoor te weinig openheid te ontmoeten. Staande in een pluri forme samenleving wil de IKON er aan blijven werken overwe gend in spelmatige vorm duidelijkheid te scheppen in de mense lijke verhoudingen waaruit kerkelijke bekommernis spreekt. Andrè Conrad speelt vader Wijntak in de gelijknamige IKON-serie, binnenkort op tv. )ERLAND 1 )0 I Happy Days, Ameri- lanse tv-serie. Afl.: Richie anches out. Om het meis van zijn dromen te ont- oeten, geeft Richie zich uit ior R.C., eigenaar van een pte ijzerhandel. Zij door- ït echter zijn smoes i Club Veronica Clips DS I Vz6-Journaal 50 I Agenda •DUCO 1-18.20 Medelanders Ne- irlanders. 'Alam wanita' ia-lna. De Moeders), vier- l deel uit de serie 'Sedja- h Kesabaran' voor Moluk- i vrouwen )0 I Countdown, poppro- amma gepresenteerd lor Adam Curry DS I Journaal DO Evening in Byzantium slot), tv-serie naar de ge- tnamige roman van Irving law. Jesse realiseert zich it zijn eigen script het sce- irio zou kunnen zijn voor in afschuwelijke ramp i Veronica Sport, sport- agazine i Ontwikkelingssamen- srking, het moet! (slot), trie korte informatieve ogramma's over de moei- (heden waarmee Derde ereldlanden in hun ont- kkeling te kampen heb- m. Vandaag: Brazilië en i industrialisatie i Reggie, Amerikaanse rie. Afl.: Once a father, it zijn grote schrik krijgt )ggie's dochter Linda een lantje als Miss Double Dip i een van zijn klanten l Bikinistory, documen- ire van Jef Rademakers 'er de geschiedenis van I bikini I Mike Hammer, Ameri- tanse serie. Afl.: Deadly <ey. Het kostbare hals- oer dat Velda van haar oer krijgt opent een oos van Pandorra' vol nokkelhandel en moord OS I Journaal DERLAND2 Nieuws voor doven Paspoort voor Turken Sesamstraat CD jeugdjournaal Journaal ON l m Zomer in Amsterdam Fotomodel Marie-Claire is een van de twee meisjes die van avond centraal staat in de laat ste aflevering van 'Zomer in Amsterdam'. Ned. 2 om 19.12 uur. (slot), serie over Amsterdam als centrum van de jeugd cultuur, gemaakt door stu denten van de Nederlandse Film- en Tv-academie. Afl. 4: Carrière op maat 19.37 Kenmerk, actualiteiten rubriek met aandacht voor de vredesbeweging en de activiteiten rond het volk spetitionnement. een repor tage uit Zuid-Afrika, waar Allan Boesak zondag j.l. voor het eerst na zijn vrijla ting weer zijn kerkelijke ge meente toesprak en een in terview met Johnny Issel, een zwarte Zuidafrikaan die ondergedoken is om aan een dreigende arrestatie te ontkomen TROS 20.00 De dochter van Mistral (5, slot), Amerikaanse serie. Fauve is in de zomer bij haar vader in Frankrijk. Mi stral ontdekt dat het kind artistieke talenten bezit en leidt haar op in het schil dersvak 21.40 Herfst- en wintermode 1985/86. Duits modepro gramma, gepresenteerd door de modejournaliste- /-tekenares Antonia Hilke, met fragmenten uit grote confectieshows van o.a. Yves Saint Laurent, Karl La- gerfeld, Kenso en Kansai Yamamoto NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag FEDUCO 23.00 Cursusinformatie NOS 23.10 Nieuws voor doven FILMNET 17.00 Airwolf herh. afl.: Prisoners of Yesterday 17.50 Hollywood Classics: Dark Angal 19.40 Patrol Boat afl.: Beggar Man Thief 20.30 Goldfinger 22.25 The Missionary 23.50-01.25 Look what happened to Roaemary's BRT 1 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma 18.05 Plons, kleuterserie 18.10 De Freggels (Fraggle Rock) 18.35 Rondomons. Afl.: Dat ben ik, Terri Coyle. Terri Coyle studeert in tensief klassieke zang. Dit is op zich niet ongewoon ware het niet dat Terri in Londonderry woont, de Noord-Ier se stad die gebukt gaat onder terro risme. Een meisje dat zich tussen al dat geweld bezighoudt met klassieke muziek: een symfonisch ballet van geweld? 19.00 Tijdrover. Kwizien 19.15 De garnalenvisser, Nederland se documentaire over een dag uit het leven van een garnalenvisser 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Politieke tribune 20.15 Kunstzaken 20.25 Hoger-Lager, spelprogramma 21.05 Panorama, actualiteitenrubriek 21.55 Da kracht van een vrouw (A woman of substance. 2), zesdelige Engelse serie. Dank zij haar enorme inzet kan Emma haar situatie verbe teren. Ze is radeloos na het overlijden van haar moeder, maar vindt opnieuw het geluk bij Edwin. Dan ontdekt ze dat ze zwanger is 22.45 Journaal en Coda BRT 2 19.00 Encyclopedia. Afl.: Water 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Politieke tribune 20.15 Videomatch. Videospelletje met Marleen Gordts 20.55-22.00 Herfstsonate (Höstso- nat), Zweedse speelfilm uit 1978 van Ingmar Bergman. Met: Ingrid Berg man, Liv Ullman, Lena Nyman e.a. Eva kan de dood van haar zoontje niet verwerken. Zij nodigt haar moe der Charlotte, een beroemde concert pianiste, uit bij haar te logeren. Die nacht hebben de vrouwen een emo tioneel geladen gesprek RTBF 1 18.15 Lollipop, kinderprogramma 18.45 Clip Club, videoclips 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.30 Journaal 20.00 Tribune électorale 20.10 The French Connection II, Amerikaanse speelfilm uit 1975 van John Frankenheimer. Doyle, verant woordelijk voor het oprollen van de grootste organisaties van drughande laren, komt aan in Marseille, waar hem een nieuwe opdracht wacht 22.00 Carrousel aux images, filmru briek van Sèlim Sasson 22.55 Journaal MUSIC BOX/TV 5 16.00 EINon-stop videoclips. Pre sentatie: Simon en Gary (16.00), Mo nique Emmen met 'Time Out for Hol land' (17.00) en Sunie en Gaz met 'Musical Chains' (18.00). 19.00 L'ecole des fans 19.30 La bande a B.D. 19.50 Aujourd'hui en Franc# 20.05 Le serin du major, tv-film 21.30 La vérité est au fond da la marmita, kookrubriek 22.00 Niauwa 22.30-02.00 EINon-stop videoclips. Herhalingen Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Ein Naai vollar Spassvögel (2), tv-serie 16.55 Der Doppelganger, aflevering uit de serie 'Denkste?' 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heuta 18.15 Einfach Lamprecht, tv-serie. Afl.: Wie Herr Lamprecht sich selbst überbietet 19.00 Der Unbekannte, tv-film. In het voorjaar van 1925 wordt in Italië een geestelijk gestoorde man opge pakt en door de politiearts in een in richting geplaatst. Als een tijdschrift hierover bericht, wordt iedereen met de neus op de feiten gedrukt 19.58 Heute im Era ten 20.00 (ETagesschau 20.15 Der 7. Sinn 20.18 Streitet für dia CDU... 'Heiner Geister, der schwarze General', docu mentaire van Walter Sucher 21.00 Kanguru, muziek en amuse ment met Hape Kerkeling. Met o.a. De Star Sisters en de George Baker Selection 21.45 Bitte umblattam, amuse mentsmagazine 22.30 Tagesthemen 23.00 Heinrich Heine: Dia zweita Vertreibung aus dem Paradies (1), tv-serie van Karl Fruchtmann mei o.a. Wolfgang Hinze. Donata Höffer en Kurt Sobotka over het leven van Heinrich Heine (herh.) 00.45 Tagesschau DUITSLAND 2 16.00 Heuta 16.04 Unsafe Nachbarn, dia Brittan 16.35 Tips für Aktive 17.00 Heuta 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.50 Dar rosarote Panther, teken films met o.a. Bugs Bunny m Ondertiteling via TeleTekst. El Uitzending in stereo. D Zwart/wit-uitzending. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. SI Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzenaing in orginele versie met ondertitels. Ter gelegenheid van geboortedag van Erich von Stroheim, honderd jaar geleden, zendt Duitsland 3 vanavond om 21.30 uur een portret van deze acteur uit 18.20 Die Nervensöge, tv-serie. Afl.: Der Nebenbuhler 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 SAus Oüsseldorf: Show A Co. mit Carlo - Made in Germany. M.m.v. Carlo von Tiedemann, Roland Kaiser, Howard Carpendale e.a. Cho reografie: Douglas Squires 21.00 Meine Seele braucht Musik. De invloed van tonen op mensen, in formatief programma uit de serie 'Kontakte', het magazine voor levens vragen 21.45 Heute-journal 22.05 Terror: Der geheime Krieg des internationalen Terroriamus (slot), tweedelige documentaire, ge maakt in internationale samenwer king. Afl. 2: Politiek en terreur. Aansl.: Discussie met deskundigen op het gebied van het internationale terroris me. Aansl.: Heute DUITSLAND 3 18.00 Talekolleg II: Elaktriacha Spannung, natuurkunde 18.30 Die Sendung mit dar Ma us, kinderprogramma 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine 20.00 Tagesschau 20.15 Film am Donnerstag: Die siebte Kavallerie (7th Cavalry). Ame rikaanse speelfilm uit 1956 van Jo seph H. Lewis naar een verhaal van Glendon F. Swarthout. Met in de hoofdrollen: Randolph Scott, Barbara Hale en Jay C. Flippen. Kapitein Tom Benson keert, na een korte vakantie, naar zijn eenheid terug. Maar zijn standplaats Fort Lincoln is bijna hele maal verlaten. Generaal Custer is na melijk met een deel van de 7th Caval ry bij Little Big Horn door de Indianen vernietigend verslagen. Benson wordt er nu van verdacht gevlucht te zijn en moet zien te bewijzen dat hij met toe stemming van de Generaal verlof heeft gehad 21.30 Zum 100. Geburtstag von Erich Stroheim, filmreportage t.g.v. de geboortedag van Erich Stroheim. 100 jaar geleden 21.45 Landesspiegel. 'Nicht irgend eine Reise' (2), verslag van een geza menlijke reis naar Turkije van de Duitse Renèe en de Turkse Mehmet 22.15 Nachtstudio. Afl.: Spaanse kunst, met een portret van beeldend kunstenaar Eduardo Chillida 23.00 Nachtstudio Spëtausgabs. Portret van de criticus, journalist, or ganist en theoreticus André Bazin (1918 - 1958) 00.15 Laatste nieuws SKY CHANNEL 16.45 EIFirst run, met Peter Powell 17.30 EThe great video-race 18.30 The Brady Bunch. Afl.: Vote for Brady 19.00 The flying Nun. Afl.: If you want to fly. keep your conette dry 19.30 Nanny the professor. Afl.: A fowl episode 20.00 Charlie's Angels. Afl.: The Mexican connection 20.55 A Country practice. Drama 21.50 E The Untouchables. Afl.: 22.45 All star wrestling 23.35 McDonald's international ju nior tennis challenge 00.35-01.00 ElThe great video-race (herh.) BBC 1 18.05 Blue Peter, kinderprogramma 18.35 Rolf Harris's cartoon time 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20.00 Top of the pops 20.30 EastEnders, tv-serie 21.00 Tomorrow's world 21.30 The Lenny Henry Show, amu sementsprogramma met Lenny Henry 22.00 Journaal en weerbericht 22.25 Just good friends, tv-serie. Met: Paul Nicholas. Jan Francis e.a 22.55 Rough justice 23.35 Glitter, Amerikaanse tv-serie 00.25 Darts kampioenschappen vanuit Redcar. the Unipart British professional championships, samen vatting 01.05 Weerbericht BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht met onderti teling en weerbericht 18.30 Darts kampioenschappen vanuit Redcar 19.00 Star Trek, Amerikaanse scien ce-fiction serie 19.50 The adventure game, spelpro gramma 20.30 Tekenfilm 20.35 Taate of health, informatieve serie 20.55 Gevarieerd programma 21.00 Bookmark 22.00 The new statesman, tv-serie met Windsor Davies. Anna Dawson. Eilian Wyn, e a 22.30 English towns. Afl.: Sandwich 23.00 Tender is the night 00.00 Newsnighf, actualiteiten 00.50 Golf: World matchplay cham pionship, Wentworth - hoogtepunten 01.10-02.05 Open University ITV 18.15 Blockbusters 18.45 Nieuws 19.00 About Anglic, regionaal maga zine 19.35 Crossroads 20.00 Anything goes 20.30 Give us a clue 21.00 Up the elephant and round the castle 21.30 Micky Spillane's Mike Ham mer. All.: The perfect twenty 22.30 TV-Eye 23.00 Nieuws 23.30 Look what we've found 24.00 Short etory theatre. Afl.: Home from far 00.30 Ice skate 01.30 Thursday Topic TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.00 Schooltv NOS 09.30 Nieuws voor doven 09.35 Schooltv NOS 13.00 Nieuws voor doven NCRV 15.30 Grote wereldrivieren (slot), all.: De Murray 16.30 NCRV-Jeugd-Matinee 17.00 Vrouw tje Theelepel, tekenfilmserie NOS 17.30 'A6-Journaal NCRV 17.46 Oe Carsons, Australische tv-serie MUSIC BOX 08.00 ENon-stop videoclips. Julie (08.00), Martin (09.00), "Between the lines': Sunie bekijkt de Engelse mu ziekbladen van deze week (10.00), 'First Sight Show' met Simon en een popartiest (11.00), Europarade' (12.00) en Gaz (13.00). 14.00 ENon- sfop videoclips. Herhalingen. DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 EShow Co (herh.) 11.35 Globus 12.10 Meine Seele braucht Musik 12.55 Perso verzicht 13.00 Tagesschau 13.15 Te letekst 15.00 Das Glück der Familie Rougon, tv-serie 16.00 Tagesschau 16.10 Der Waldhülar 17.25 Zirkusge- schichten 17.50 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.25 Pro gramma-overzicht 14.30 Menschen und Machte um Wallenstein 15.00 Wallenstein (1), vijfdelige tv-serle 16.30 Freizeit. Afl.: Bergwandelen in de Dolomieten 17.00 Heute 17.15 Te le-lllustrierte 17.45 E Vater der Kla- motte, slapstick SKY CHANNEL 08.45 Dennis the Menace. Afl.: Den nis and the bike 09.15 EPat Sharp Show (herh.) 10.00 EIFirst run (herh.) 10.45 EGreat video-race (herh.) 11.45 ElThe Pat Sharp Show (herh.) 12.30 ESee Trax, met Linda de Mol 13.15 ElThe great video-race (herh.) 14.10 A gift to last 15.10 Family. Afl.: Mirror, mirror on the wall 16.00 SPat Sharp Show 16.45 EBacktrax, met Tony Blackburn BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.30 Play School 11.50 Golt 13.30 Jour naal 14.00 Pebble Mill at one 14.45 The Flumps 15.00 Paarderaces van uit Ascot 16.55 Little misses the mister men 17.10 Yogi Bear 17.15 Beat the teacher 17.30 Friday film special: Breakout, speelfilm ITV 07.25 TV-AM 10.30 Schoollv 13.00 Heggerty Haggerty 13.10 Rainbow 13.30 Six centuries of verse 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 Royal four in hand 15.30 Snooker 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Rainbow 17.15 Done 17.25 Starstri- der 17.50 Illusions HILVERSUM 1 KRO: 16.03 Op de eerste rang. 17.03 Echo-magazine. 19.02 KRO's Country Time. 19.55 Ter Overweging. 20.03 Tombola. 22.02 Goal op donderdag. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. EO: 00.02 EO's country uur. 01.02 Zingen in de nach). 02.02 Muziek motief. 03.02 Snarenspel. 05.02 Daybreak HILVERSUM 2 VOO: 16.00 Veronica nieuwsradio. 19.00 Veronica Sport. NOS: 20.00 Nws. 20.03 Op de rand van het recht. NCRV: 20.45 De wereld zingt Gods lof. 21.45 In beweging. 22.15 Nocturne 22.30 Nws. 22.35 Hier en Nu. 22.45 Leerspiegel. 23.00 Waken en dromen HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De Avond- spits. TROS: 19.02 21 jaar TROS Pop. 20.02 Ferry Maat's Soul Show. 22.02 De L.P.- en C.D. Show HILVERSUM 4 VPRO: 18.00 Nws. 18.02 De Tafel van IV. 19.30 De laat ste beweging, met om 19.30 De Self- tapers. 20.30 Jazz live. NOS: 22.00 Muziek uit Middeleeuwen en Renais sance. 22.30 Akkoord. 23.00 Musica HILVERSUM 5 VARA: 17.30 De ge heime plek P.P.: 18.20 Uitzending van de EVP. VARA: 18.30 Luchtruim. NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlan ders. TELEAC: 19.40 De Supermach ten: I de V.S. Afl. 1(herh.) 20.10 EIBO Engels in het Basisonderwijs, intro ductieprogramma. 20.40 Kind en de Basisschool II. introductieprogramma RADIO RIJNMOND 16.30 Middagma gazine, mei nieuws, weerbericht en verkeersinformatie OMROEP RIJNLAND 17.30 Onderwijs 18.30 Varia 19.00 Regionale muziek. Morgen HILVERSUM 1 KRO: 07.03 Het leven de woord. 07.11 KRO's Ontbijtshow. 08.53 Pastores in de Regio. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.53 Pastores in de Regio.-12.03 Van Twaalf lot Twee. 14.03 Ratel. TROS: 15.03 Raad een lied....of niet. 15.30 Café de praat stoel. 16.03 Piekuur. HILVERSUM 2 VPRO: 07.06 Het Ge bouw. 07.06 Afdeling Binnenland. 07.23 Dorrestijns' Pers Agentschap (DPA). 10.00 Euroburo. 10.30 Nws. 10.33 Afdeling Binnenland. 10.45 De afloop. 11.00 De bovenkamer. 11.30 nws. 11.33 De koffer. 12.00 Onder vragingen. 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw (NOS). 12.30 Nws. 12.36 Afdeling Binnenland. NOS: 15.30 Nws. 15.33 Een leven lang. Vandaag: Arr Rutgers van der LoeH- -Basenau. IKON: 16.00 Kleur. 16.30 Nws. VPRO: 16.33 Welingelichte krin gen HILVERSUM 3 EO: 07.03 Ronduit op 3. 08.03 Tijdsein. 09.03 De Muzikale Fruitmand. NOS: 10.04 Jaargenoten. 12.04 Radio Thuisland. VOO: 13.03 Tipparade. 15.03 De Top 40 HILVERSUM 4 VOO: 07.02 Ochtend stemming, met o.a. 'de componist van de maand. 09.00 Veronica's Meesterwerken op compact-disc. 10.30 Muziek voor miljoenen. EO: 12.00 Lunchconcert. 13.00 Nws. 13.02 Songs of praise. 13.30 Metro- nomium. Werken van Ovorak. 15.00 Klein bestek. 16.00 De psalmen. HILVERSUM 5 NOS: 09 03 NOS- -Sportief. 09.25 Waterstanden. TELE AC: 09.30 Planten verzorgen met o.a. De Moestuin. Les 4: Bodem en be mesting. RVU: 10.00 In de overgang. 10.20 Straf in Nederland (4). AVRO- /VARA: 10.40 Schoolradio RADIO RIJNMOND 07.30 Actualitei tenmagazine: Reportages, spel. weer, verkeer, etc. 16.30 Middagmagazine; Reportages, spel, weer. verkeer, kui tuur en sport

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15