Oegstgeest maakt weg voor ros in Kamsteeg vrij CcidóeSowuvnt Basisschool maakt einde aan 'School met den Bijbel Hedesf ietstocht met geluid door Oegstgeest handigekoffertje Informatieavond over minicontainers T erughoudendheid over neerzetten noodgebouw —[DEN OMGEVING Qeidó&Qowiant VRIJDAG 20 SEPTEMBER 198S PAGINA IS AGIT" TG EEST De Vredes- xht mag zaterdag alsnog Tjeld gaan van geluidswa- pok alle volgende aan- J voor het gebruik van «wagens bij evenemen ten de komende tijd in [[eest worden gehono- ftotdat de gemeenteraad ijerordening over deze heeft aangenomen, jfcn nog even duren om- urgemeester mr, Sj.H. jstra daarmee wil wach- de beslissing van de Iran State over een be- Pfchrift van het Vredes- Oegstgeest. Een en hebben B en W van Oegstgeest gisteren in de ge meenteraad gemeld naar aan leiding van vragen van het PvdA-raadslid mevrouw drs. M.A. Bosman. Het Vredesplatform vroeg op 6 september bij de Raad van State een schorsing aan van het besluit van B en W om geen vergunning voor het ge bruik van geluidswagens te geven. Daarop werd positief beslist en de volgende dag kon men huis aan huis melden dat men de kaarten voor de hand tekeningen vdör het volkspeti tionnement tegen de kruisra ketten kwam ophalen. Het be zwaarschrift op zich tegen het B en W besluit is daarmee ech ter nog niet behandeld. De fracties in de Oegstgeester raad willen die behandeling wel afwachten en pas daarna in de commissie algemene en bestuurlijke aangelegenheden over de kwestie discussiëren. De PvdA vindt in ieder geval dat het hele beleid op dit punt op de helling moet omdat nu de schijn wordt gewekt dat B en W vergunningaanvragen op hun inhoud is men het eens met het doel van de actie beoordelen. Wild-West in Cultureel Centrum VOORSCHOTEN Het hele Cultureel Centrum inclusief het voorterrein is morgen omgebouwd in een sfeertje van ongeveer honderd jaar geleden. Het Wilde Westen komt tot leven en daarvoor tekent de country en western Danceclub „The Dan cing Owls". Rond elf uur in de morgen wordt het startsein gege ven en dan kan iedereen zich vermaken met het kijken naar lasso-werpen, het beslaan van paarden en ponies, het zien van dressuurkunst met paarden en eventueel een ritje maken in de oude „sjees". Er is een internationaal gezelschap zoals de „Wild Bunch" uit België, de „Alle Seasons Dancers" eveneens uit België, de Ame rikaanse zanger Chuck Memphis, de country-zanggroep „Bour bon" uit Frankrijk en uit eigen land de Countrygroep „Nashvil le" uit Noordwijk en niet te vergeten de organisatorische Voor- schotense countrygroep onder bezielende leiding van „Big Ben" oftewel Ben Uileman. 's Avonds is er in het Cultureel Centrum een groot showpro gramma, dat begint om 20.00 uur en even van de hoogtepunten van die avond is een originele Can-cangroep. De toegang is de gehele dag vrij, het avondprogramma kost in de voorverkoop (VVV-kantoren) 7,50 en aan de zaal 10,-. Politieboot voor Vlietland LEIDSCHENDAM Voor de surveillance in het recreatiegebied Vlietland zal Leidschendam een nieuwe speedboot aanschaffen die inclusief een trailer voor het opbergen en de buitenboordmotor 32.000 gulden gaat kosten. De huidige aluminium boot werd acht jaar geleden van de Rijkspolitie te Water overgenomen die hem toen overigens al had afgeschreven. Om de boot in de vaart te hou den is het volgens de korpschef van de politie tegenwoordig ieder jaar nodig alle klinknagels aan te slaan om lekkages te voorkomen. Burgemeester W. F. de Vreeze heeft enkele weken geleden een tochtje met de boot gemaakt waarbij hem, zo zei hij de raadscom missie voor bestuurlijke aangelegenheden deze week, vooral de schoonheid van de natuur rondom Leidschendam was opgevallen. De nieuwe boot wordt pas over enkele maanden gekocht omdat op het laatste nippertje is gebleken dat binnenkort een veel betere buitenboordmotor op de markt komt. De burgemeester nodigde de fractievoorzitters uit voor een tochtje in het vooijaar, niet alleen om kennis te maken met de speedboot maar, voor zover zij daar nog niet bekend mee waren, ook met de natuur rond Leidschen dam. Toch geld voor kunstgras LMHC OEGSTGEEST De hoc keyclub LMHC krijgt toch een bijdrage van de Toto- /Lotto voor de aanleg van een kunstgrasveld. Dat maakte wetnouder A.J.W.F.M. Kohlbeck gis teravond bekend. De hoc keyclub krijgt 5.000 gul den ineens en nog eens een renteloze lening van 20.000 gulden. De gemeen teraad heeft gisteravond ingestemd met het lenen van 160.000 gulden aan LMHC. ITGEEST Digros :e(tch in principe in de ;|3 si leeggarage aan de in Oegstgeest 'sooj jen. De gemeente- kju,|i t heeft gisteravond l:iBBjl^oorbereidingsbesluit pen voor de wijzi- van het ter plekke Hjfide bestemmings- Planologische rede- Bregen van een krap- .1 acht tegen de >e gdjang boven economi- motieven die tegen tmnsLtiging van een su- dbrkt aan de Gevers- itvoel pleiten. De winke- •erenigingen Lange r 1 en Oegstgeest Ac- or 'a6van de De Kempe- En itraat en omgeving), !e peien al laten weten te- rond de Markthof en de De Kempenaerstraat. Voorwaarde is echter wel dat de plaatselij ke middenstand dan ook over de brug komt. De gemeente raad is gisteravond namelijk ook akkoord gegaan met een voorbereidingsbesluit voor de Markthof. Daarmee wordt de procedure op gang gezet om het bestemmingsplan van de Markthof zodanig te wijzigen dat vestigingen in de Markthof nog maar een maximum vloer- leerderheid van de oppervlak van 100 vierkante I— negen stemmen meter kunnen krijgen. B en W G kunnen dan eenmaal een vrij stelling daarvan verlenen voor een grootwinkelbedrijf dat dan 550 vierkante meter mag be slaan. Morgen worden de wij zigingen voor het bestem mingsplan ingediend en B en W hopen die dan aan het eind van september ter inzage te kunnen leggen. Burgemeester mr. Sj.H. Scheenstra wees de raad er gisteren aan het begin van de vergadering op dat het niet ging om het verlenen van t fee beslissing tot in tot vestiging aan logste instantie in be- een van beide supermarkten, inite gaan. Zij werden maar dat het een startsein is door de totale voor de betrokkenen om ,7hIiE>fractie en de PPR. bouwvergunningen aan te vra- irocnot gen. „Een besluit valt er dus gens bleek aan het einde maar we plaatsen de par- le discussie over het al liet mogelijk maken van marktsvestigingen aan Jeversstraat en thof dat de gemeenteraad in jg Markthof en Digros voor is geld beschikbaar te een onderkomen in de ge- voor oplossing van de noemde garage, want de eerste L Q^rproblematiek in en ziet van de plannen voor een tweede vestiging in Oegst geest, na die aan de Lange Voort, af, wanneer zijn con current zich in de garage kan gaan vestigen onder het motto dat Oegstgeest te klein is voor nog twee grote supermarkten erbij. Concurrentie De meeste gemeenteraadsle den meenden dat het een zaak is van gezonde concurrentie tussen ondernemers en dat het niet aan hen is te sturen of en zo ja wie zich waar moet vesti gen. Alleen de VVD-fractie steunde bij monde van voorzit ter H.A. Rijks de zienswijze van de Markthofkandidaat. Gezien de ontwikkelingen, de recente presentatie van de Profimarkt als kandidaat voor de winkelpassage, trok de VVD zich gevolgd door haar eigen wethouder van economi sche zaken mevrouw T.L. Blom-de Koek van Leeuwen, terug van het collegevoorstel. CDA-fractievoorzitter prof.drs. P. van Veen voerde de voorstanders aan. Hij meent dat de Geversstraat door de supermarkt in plaats van een milieu-onvriendelijke garage en autowrakken achter gaas een veel beter aanzien krijgt, temeer omdat het garagebe drijf na het doorvoeren van de overeenkomst met de super- grutter instemt met woning bouw op het gat aan de over kant van de Geversstraat. Het realiseren van 70 parkeer plaatsen op het eigen terrein is daarbij een extra positief punt voor het CDA dat verwacht dat de verkeersstromen op den duur daar toch minder zullen worden als gevolg van de rea lisering van de provinciale weg 4 van Katwijk naar Lei den de openstelling over enke le jaren van de Haarlemmert- rekvaartweg voor gemotori seerd verkeer na reconstructie van het Postviaduct in Sassen- heim en van het feit dat su permarktbezoekers de Rhijn- geesterstraatweg zullen nemen omdat aan die zijde ook de in gang van de winkel zal ko men. Het CDA wil echter wel dat er met Kamsteeg en Digros afspraken worden gemaakt over een geleiding van het winkelend publiek naar de De Kempenaerstraat, voor het aantal toegestane consessionai- res, kleine aanverwante win keltjes bij de Digros. De heer Van Veen stelde ook nog dat zijn fractie uiterst verbaasd is over het aanbod dat de voet balvereniging ASC zou hebben gedaan aan makelaar Proper om parkeerplaatsen beschik baar te stellen. „En dat terwijl wij onlangs nog 200.000 gulden sen meent echter dat het leef milieu van de omwonenden van de garage moet prevale ren boven het belang van een goedkope supermarkt voor de consument. Bovendien meent hij dat het „van de gekke" is wanneer men een nieuwe su permarkt laat bouwen terwijl er nog zoveel vierkante meters winkelruimte (Markthof) in de gemeente leeg staat. De PvdA vindt dat dat wel kan onder het motto dat de middenstand dat in een gezonde concurren tiestrijd maar moet uitzoeken. D'66-collega mr. G.P.I.M. Wuisman voegde daar nog aan toe dat de Markthof* gevuld kan worden met een anders- soortige trekker, bijvoorbeeld in de goedkope textielsector, voor de De Kempenaerstraat die tevens het Digros-publiek kan lokken. De VVD vreest een leegloop van de De Kem penaerstraat na de komst van Digros en woordvoerder H.A. Rijks stelde dan ook: „Wij wil len de twee gezonde winkel centra (Lange Voort en de De Kempenaerstraat) die we heb ben graag, behouden". Wet houder Th.L. van Hazel, die de beantwoording van zijn met haar fractie meestemmende voor hun velden beschikbaar collega Blom overnam, meen- hebben gesteld". Hij voegde daaraan toe dat het CDA al leen dan een supermarktvesti ging in de Markthof wil toe staan wanneer de parkeerpro- blematiek daar is opgelost. PPR-woordvoerder G. van El- de tenslotte dat wanneer de ondernemers van de De Kem penaerstraat het gezamenlijk krachtdadig aanpakken, zij de concurrentiestrijd om de gunst van de kopers best met de su permarkt aankunnen. 100-jarige in Foreschate Burgemeester mr. P. Canne- gieter van Voorschoten bracht gistermorgen een bezoek aan mevrouw Gezina Lucia Eisma- Bijkerk, die haar 100-ste ver jaardag vierde. De eeuwelinge woont sinds vijf jaar in het be jaardehuis Foreschate in Voor schoten. Mevrouw Eisma-Bij- kerk woonde vele jaren bij haar dochter in Drente. Vijftien jaar geleden, op 85-jarige leef tijd, vertrok zij naar Arnhem, waar zij woonde in het bejaar dentehuis Rosarium. Ze is nog opmerkelijk vitaal. Gisteren vierde zij haar eeuwfeest met haar jongste broer, die inmid dels ook al 85 jaar is, en haar dochter. Op de vraag aan me vrouw Eisma hoe zij de toe komst zag, zei ze gisteren heel rustig: „Ik begin gewoon aan mijn tweede eeuw". likt als modieuze lidertas is voor u wan ons een nieuwe giee opgeeft. De afme- rzijn 19x 11 x8cm. _euwe abonnee wacht sn hartelijk welkom: crijgt de krant de J twee weken gratis eer als nieuwe abonnee ingaande. 3code/plaats:_ efoon: ontióle bezorging) jj®.r^e ontvangt de krant de eerste twee weken gratisj irna wordt het abonnement betaald per: naand (per automatische betaling) ,n iwartaal per acceptgiro ur als dank het koffertje aan: im: ook tcode/plaats:. deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, VD Den Haag (postzegel niet nodig). Oranjefeesten Sassenheim zeer geslaagd De oranjefeesten in Sassen heim zijn gisteren succesvol af gesloten. Evenals andere da gen was de publieke belang stelling groot. Maar ook van deelnemerszijde liet men zich niet onbetuigd. Gisteren ston den viswedstrijden, een wan deltocht, wedstrijd met hinder nissen, tobbetje steken (zie foto), waarvoor zich meer deel nemers meldden dan ooit te voren, ruiter te paard, de touwtrekwedstrijden en het ringsteken te paard met tilbury op het programma. Sassen heim kan terug kijken op ui terst geslaagde dagen. Extra concert theater Pepijn DEN HAAG In het Theater Pepijn aan de Nieuwe School straat geeft de groep Mombasa zaterdagavond 29 september om 21.00 uur een extra con cert. Mombasa bestaat uit Lou Blackburn trombone, schalmei en percussi, Doug Lucas trom pet en percussi, Tom Nicholas conga's en percussi, Leonard Jones bas en percussi en Bill Brown drums en percussi. De jazz-formatie kreeg met name bekendheid, toen de groep deelnam aan het North Sea Jazzfestival in 1978. OEGSTGEEST Er komt een informatieavond voor de bewoners van de Oegstgeester wijken waarin het huisvuil vanaf 14 oktober op proef in minicontainers zal worden op gehaald. Wethouder Th.L. van Hazel meldde dat gisteravond tijdens de vergadering van de gemeenteraad die uiteindelijk met de proef en dus het be schikbaar stellen van 14.000 gulden daarvoor akkoord ging. De informatieavond wordt gehouden op 10 oktober in de aula van de PABO aan de Hazenboslaan en begint om acht uur. Tijdens de bijeenkomst zullen de bewoners vooral de flat bewoners die samen een grote container krijgen zijn ongerust over plaatsing onder slaapka merramen en dergelijke op de hoogte worden gesteld en mee kunnen praten over de gang van zaken rond de proef. De VVD heeft zich overigens tegenstander getoond van de wijze van proefneming. Vol gens deze fractie is een proef niet nodig omdat in andere ge meenten al ervaringen met minicontainers zijn opgedaan. De dienst gemeentewerken heeft in een nota geconclu deerd dat deze ophaalwijze vooral minder belastend is voor het personeel. VOOR HUISVESTING BUREAU WELZIJN VOORHOUT VOORHOUT De ge meenteraad wacht nog even met het nemen van een beslissing over het voorstel van het college van B en W een houten noodgebouw voor het ge meentelijk bureau welzijn neer te zetten. Het voor stel hiervoor 75.000 gul den beschikbaar te stellen werd door veel raadsle den in eerste instantie als „te kostbaar" van de hand gewezen. Afgesproken werd dat eerst de fractie voorzitters nog eens om de tafel gaan zitten om de si tuatie nader in ogen schouw te nemen, alvo rens een beslissing wordt genomen. NA 25 JAAR GELDINZAMELEN EN 75 JAAR BESTAAN WARMOND De 'School met den Bijbel' in Warmond viert in de week van 23 tot en met 28 september zijn 75-jarig be staan. gelijktijdig wordt herdacht dat 100 jaar gele den de vereniging werd opgericht die zich zou gaan beraden op „de stichting en instandhou ding van scholen met den Bijbel te Warmond". Vij fentwintig jaar heeft die vereniging naarstig geld ingezameld en plannen gemaakt om tot de realise ring van een school met den Bijbel te komen. Geldgebrek bleek steeds het grootste struikelblok te zijn zo zelfs dat eens werd voorgesteld om de vereniging ten behoeve van de lagere school maar op te heffen en slechts door te gaan met de be waarschool. Gelukkig werd dat voorstel met al gemene stemmen verwor pen. Het werk en moeizaam bijeen sprokkelen van geld bleken in 1908 vruchten af te werpen. Voor 1.120 gulden werd een stuk grond aan de Baan ge kocht en voor de lieve som van 6.760 gulden werd een complete school met onderwij zerswoning neergezet. Dat bleek niet genoeg te zijn en voor 185 gulden maakte de aannemer, na uitgebreid over leg met het bestuur, de woning 50 centimeter breder. Toen al het bouwstof was neergedwarreld, kon de nieu we school worden geopend. De officiële handeling werd op 30 september 1910 verricht en meester De Vries zwaaide daarna als hoofd der school de scepter over 49 leerlingen, en dat voor een jaarsalaris van 1.070 gulden. Ander cijfers uit die tijd die staan in schril contract tot de kosten van vandaag de dag slaan bij voorbeeld op het schoonhou den van de school. Betje Schrier deed dat per jaar voor slechts 80 gulden en aan leer middelen werd destijds 40 gul den uitgegeven. De school groeide uit haar jas je. Na een tijdelijke dependan ce in 't Trefpunt wordt op 10 september 1964 de nieuwe school aan de Laan van Oos tergeest geopend. In 1975 werd dat schoolgebouw uitgebreid met een vijfde lokaal en een handenarbeidlokaal. In dat zelfde jaar werd de kleuter school de Triangel achter de school met de Bijbel gebouwd. Beide scholen zijn nu gefu seerd tot een basisschool en het jubileum wordt dan ook door die basisschool gevierd maar wel met de oud-leerlin gen en oud-leerkrachten. De tegenstelling tussen de vaak wat geromantiseerde school van toen en de mogelijkheden van de school van nu staan centraal bij alle feestelijkhe den rond de vijfenzeventigjari ge school. Nieuwe naam Op maandag 23 september zal de nieuwe naam van de basis school onthuld worden waarbij alle leerlingen in „Ot en Sien"-stijl aan de feestavond beginnen. Spelletjes van toen en een optocht door het dorp staan eveneens op het pro gramma voor maandag. De leerlingen vieren echter niet alleen feest. Ze gaan ook hard ay het werk voor „hun" school. Woensdag bijvoorbeeld wordt er door alle leerlingen gelopen om geld bijeen te brengen voor de aanschaf van geluidsapparatuur voor de school en donderdag volgt de fancy fair waarvan de op brengst is bestemd voor de Mediatheek. Toch wordt er ook regelmatig weer terug gedoken in het verleden. Om de school van toen nog eens terug te zien wordt dinsdag een bezoek ge bracht aan het Nationaal Schoolmuseum en„Warmond van toen" kunnen de leerlin gen gaan ontdekken op vrijdag tijdens een wandeltocht met opdrachten. Ook de ouders een toneelvoorstelling. Zater dag wordt de feestweek beslo ten met een groots opgezette reünie voor oud-leerlingen en oud-leerkrachten in en om de school, voorafgegaan door een herdenkingsdienst in de her vormde kerk. Volgens het voorstel van B en W zou het noodgebouw naast het gemeentehuis moeten wor den neergezet. De in het raad huis vrijkomende ruimte, zou in gebruik moeten komen van de afdeling financiën. De afdeling welzijn van de ge meente kampt al jaren met ernstig ruimtegebrek als ge volg van een grotere toeloop van het publiek door de uit breiding van de gemeente en personeelsuitbreiding. Goede spreekruimte voor het voeren van persoonlijke gesprekken bij de aanvraag van uitkerin gen, is niet aanwezig. Door het college is ook een eventuele huisvesting van het bureau welzijn in het Sec-ge bouw overwogen en met name in de ruimte van het vroegere „Kontakt". Maar volgens het college wegen de voordelen niet op tegen de nadelen. Vooral burgemeester van de Wouw was tegen het uitplaat sen van een afdeling ver bui ten het gemeentehuis. Dit om dat er teveel extra kosten ge maakt zouden moeten worden zoals kopiëerapparatuur, post verwerking, bodediensten, schoonhouden, voorraden, in terne- en externe communica tie. Daarbij is het Sec-gebouw bedoeld voor sociaal culturele activiteiten. De meeste fracties spraken nu hun spijt uit dat op moment dat men het besluit nam om het oude postkantoor te slopen nog niet zo duidelijk was dat de huisvestingsnood ten aan zien van de sociale dienst zo nijpend was. Volgens de heer E. R. F. v.d. Laar had toen de CDA-fractie die keuze graag gemaakt. Bovendien is er komende dinsdag een bespreking met de fractievoorzitters van de Voor- houtse gemeenteraad omtrent het bouwen van een eventueel nieuw -gemeentehuis en op welke plek dat dan zou moe ten komen. Het college is van mening dat verbouw/nieuw bouw van een gemeentehuis binnen een hele korte tijd ge realiseerd moet worden al zei burgemeester van de Wouw er van overtuigd te zijn dat men een „spekkoper" was als het binnen 3 a 4 jaar gerealiseerd zou kunnen worden. ADVERTENTIE bouwvoorlichting centrum voor advies, aanschaf en oriëntatie De unieke expositie over bou wen en wonen met informatie over produkten en diensten tientallen bedrijven. VRIJE TOEGANG openingstijden: di., wo., vr. 9 00-17.00 uur do. 9.00-20.00 uur za. 9.00-14.00 uur staringlaan 6 waddinxveen

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15