Sparta vol vertrouwen 'Kan ik lenen en ook doorlopend over geld beschikken? •eenhakker iest kracht a hardheid CcicUcSommit FEYENOORD: ZORGEN OM BEEN EN MOLENAAR .onder de. Hillen terug in hockeyploeg Winst Glasbergen in derby 0 )RT DINSDAG 17 SEPTEMBER 1985 PAGINA 7 arpi ist wrten in vrije verkoop ijsefi 'EM De KNVB zal de toegangskaarten voor de ficatiewedstrijd Nederland-België in de vrije voor- op brengen. Dit verklaarde Jan Huijbregts, secretaris ~7voetbal, gisteren in Arnhem. De voetbalbond komt m leruS °P het voornemen de entreebewijzen voor Ie peaLjisscnde kwalificatiewedstrijd voor het wereldkam- 'viseer\chap 19S6 in Mexico uitsluitend via de eigen afdelin- gar Pijn je man te brengen. Tussen de 10.000 en 20.000 anie/T1f/i gaan naar de verkoopadressen van Feyenoord. De yjjj wordt op 20 november in Rotterdam gespeeld. varbegangsprijs zal maximaal zestig gulden bedragen, dat en J tientje meer dan voor de wedstrijden tegen Honga- Europ|j Oostenrijk. Het is niet de bedoeling de goedkopere sdgar b/j in die mate te verhogen, maar daarover moeten '51 hs nog beradenaldus Huijbregts. Om veiligheidsre- Y zullen er niet meer dan 57.000 kaarten voor de wed- QQjn Rotterdam worden verkocht. VNG houdt vast aan meldingsplicht ZEIST De Vereniging van Neder landse Gemeenten is gisteren tijdens het overleg met de KNVB in Zeist bij hel standpunt gebleven, dat voor wedstrijden in het betaald voetbal een meldingsplicht moet gelden. Behalve vaststelling van de speeldata en tijd stippen kunnen ook andere voorwaar den worden gesteld aan het doorgaan, zoals bijvoorbeeld het verbod alcohol houdende dranken te verkopen. Door een bepaling in de algemene politie verordening kap de burgemeester maatregelen nemen als hij dat nodig acht. Het idee van een vergunningen stelsel werd voorlopig afgewezen we gens de bureaucratische rompslomp die dat zou meebrengen. Tsjechoslowaakse atleten geschorst PARIJS Twee gerenommeerde Tsjechoslowaakse at leten zijn door de Europese atletiekassociatie voor het leven geschorst. Het zijn kogelstoter Remigius Machura en Zdenka Silhava, de wereldrecordhoudster discus werpen. Het duo is beschuldigd van doping tijdens de eindstrijd om de Europese beker, op 17 en 18 augustus in Moskou. De schorsingen betekenen in de praktijk, dat Machura en Silhava ten minste achttien maanden zijn uitgesloten van wedstrijden. Pas dan mag de Tsje choslowaakse bond een gratieverzoek indienen. De ge straften missen in elk geval de strijd om de Europese titels, in 1986 in Stuttgart. Silhava is bovendien uit de ploeg gezet, die binnenkort strijdt om de wereldbeker in Canberra. Haar plaats wordt ingenomen door de Bul gaarse Tsvetanka Khristova. Ook de Italiaan Stefano Mei (op de 5000 meter voor zijn landgenoot Alberto Cova) en de Belg Vincent Rousseau (op de 10.000 meter voor de Westduitser Thomas Wessinghage) komen van Martin Ramirez wint Ronde van de Toekomst PLAISANCE DU TOUCH Vijf jaar, nadat Alberto Flores werd gehuldigd als de eerste Colombiaanse winnaar van een etappewedstrijd in Europa, heeft Martin Ramirez toegeslagen in dezelfde (gewaar- derde) wielerkoers: de Ronde van de Toe komst. De inmiddels op leeftijd rakende Flores kreeg in zijn 24-jarige landgenoot een uitstekende opvolger. In 1984 won Ramirez ook al de Dauphiné Libéré. De Nederlandse profploeg van Ben van Erp joeg gisteren in het slotritje van 85 kilo meter tevergeefs een tweede etappesucces na. In de persoon van Eric Breukink, de debuterende neo-prof, werd de achtervol ging ingezet op Benno Wiss. De pogingen om de Zwitser in te halen, mislukten ech- Tips voor Duindigt WASSENAAR Twee rcnnci negen draverijen slaan morgcr hel programma van de Wasscna baan Duindigt. De eerste start i! 14.00 uur Onze tips luiden: KASTANJEPRIJS: Zudella Wilgenhof eb Tango en Lady Anna Livia. CRITE RIUM DER AMATRICES: Weet Last's. Wil Noordlandia en Wodan Weber LINDENPRIJS: Zorro Stap, Zambesi Cede en Young Maxi. CRAONPRIJS (tweede afdeling): Sku Ball. Celtic Gem en Here Co- mes Spring BERKENPRIJS Van- zaa S. Vasco Buitenzorg en Woer den. WILGENPRIJS: Vordcn's Dil- Curfew eb Ulrica Sam Avon en Wina Oostland. PO- PULIERENPRIJS. Yerry Buiten zorg. Udo Tonka en Vuurpijl. lenhakker propageert geen schoppartij. Lbos vervangt stevens in ectie nederlands elftal iEM De selectie voor het Nederlands elftal, -» 16 oktober en 20 november twee WK-kwalifica- "Sstrijden tegen België speelt, telt acht Ajacieden. icoach Leo Beenhakker maakte gisteren in Arn- 4de namen van twintig spelers bekend. Het is de Bling dat de groep na het oefenduel met Vitesse Bnde week dinsdag) wordt aangevuld tot 22 man. ^kker denkt voor de twee resterende plaatsen aan Vanen- rVan 't Schip (beiden Ajax) en Been (Feyenoord). Ook Ide KNVB-staf John Metgod (Nottingham Forest) in het lenhakker zal zelf morgenavond FC Porto-Ajax bijwonen bekijken of de twee Ajax-kandidaten „onder druk over- unnen blijven". Bondcoördinator Rinus Michels bezoekt recht-Dynamo Kiev. .eken met de groep van zestien voor het duel met Bulga- p Brandts, Stevens (beiden PSV), Been en Van Dijk (FC igen) afgevallen. Brandts brak in Heerenveen een teen en ier weken niet voetballen. Spelbos heeff de voorkeur ge- boven Stevens, die door Beenhakker beiden als „ortho- perdedigers worden beschouwd. [ze selectie liikt de technische staf van de KNVB te heb rozen voor kracht en hardheid. Beenhakker: „De norm [internationale voetbal is hard. Het mag niet alleen, hard moet. Puur op techniek win je tegenwoordig geen wed- ji meer. Zeker als er iets op het spel staat. Dat betekent lijk niet, dat ik een schoppartij propageer". Ikker beklemtoonde maandag in Arnhem, dat de spelers [selectie completeren niet per definitie nummer 21 en 22 als eerste weer zullen afvallen. Voor de wedstrijd tegen j is Van de Korput zeker beschikbaar. Kieft komt zo goed Ier naar Arnhem. De KNVB heeft Kieft's werkgever Pisa ht hem vrij te geven. Zondag speelt de centrumspits de ptrijd tegen Torino. Voor de ontmoeting met Vitesse zal fckker de groep eerst tot zestien of achttien man terug n. Maandag komt het gezelschap op het KNVB-centrum t bijeen. .'etie bestaat uit: Spelbos, Ophof, Silooy, Koeman, Boeve, ld. Van Basten, De Wit (Ajax); Hiele, Wijnstekers, Taha- r eyenoord); Van Breukelen, Van de Kerkhof, Gullit, Val- V); Snelders, Schoenaker (FC Twente); Van Tiggelen (FC Igen); Van de Korput (FC Köln); Kieft (Pisa). (Van onze verslaggevers) DEN HAAG Sparta gaat zijn optreden in het toernooi om de UEFA Cup met het nodige ver trouwen tegemoet. De Rotterdammers, die „Eu ropees" mogen acteren dank zij de schorsing van Engelse clubs na het Hei- zel-drama, beschouwen zich voor het treffen met Hamburger SV weliswaar als underdog, maar achten zich niet geheel kansloos. Dat baseert de ploeg van trai ner Theo Vonk, die op de licht geblesseerde Lengkeek na over een fitte selectie kan be schikken, vooral op de laatste competitiewedstrijd, afgelopen zondag in Groningen. Daar had Sparta, onder het oog van de voor de tweede keer spion- nerende Ernst Happel, verre weg het beste van het spel. Slechts gebrek aan fortuin stond een winstgevende gene rale van de Spangen-ploeg in de weg. Sparta, dat twee jaar geleden door Spartak Moskou in de derde ronde van hetzelfde be kertoernooi werd gestuit na zeges op Coleraine en Carl Zeiss Jena, etaleerde tegen FC Groningen zelfs zo'n grote gel dingsdrang dat de ploeg de in druk wekte het Europa-Cup- gebeuren volledig uit de ge dachten te hebben gebannen. Dat moet zelfs trainer Ernst Happel van HSV, twee jaar ge leden nog winnaar van de Eu ropa Cup der landskampioe nen maar in de Bundesliga wat minder overtuigend ope rerend, ietwat hebben geïmpo neerd. Happel liet zich na Sparta-PSV in enigszins obli gate termen uit over Louis van Gaal c.s., maar heeft zijn oor deel na zondag wat moeten bijstellen. Sparta, dat zijn thuisduel morgen in het Feye- noord-stadion afwerkt, zal te gen Hamburger SV, waar de geblesseerde Wolfram Wuttke ontbreekt, trachten de opgaan de lijn van de vaderlandse competitie op zijn minst vast te houden. Feyenoord Feyenoord is gistermiddag met de volledige selectie afgereisd naar Lissabon. Trainer Ab Fa- fié heeft achttien spelers mee genomen voor het eerste tref fen met Sporting Lissabon, morgenavond, in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA Cup, waarvoor Wim van Hanegem wegens griep af zegde. Gistermorgen werd door de medische staf druk gewerkt om Keje Molenaar en Mario Been fit te krijgen voor het duel in de Portugese hoofd stad. De twee middenvelders verlieten zondag in de wed strijd tegen Haarlem voortijdig het veld. Molenaar bleef in de rust in de kleedkamer achter omdat hij hinder ondervond van een oude enkelblessure. Been ging in de tweede helft, eveneens met een geblesseerde enkel, van het veld. Fafié ver wacht dat Been morgen in elk geval zal kunnen spelen. Ten aanzien van Molenaar liggen de zaken problematischer. Aanvoerder Wijnstekers en doelman Hiele, die zondag ook met blessures kampten, her stellen goed. Hun meespelen is zeker. Ajax Iets meer behoudend dan in de Nederlandse competitie laat Johan Cruijff Ajax morgen avond in de eerste ronde van de strijd om de Europa Cup voor landskampioenen tegen FC Porto spelen. „Ik ga weinig in de opstelling veranderen, want er valt weinig te veran- Ajax niet in indoor soccer (Van onze verslaggever) PORTO Landskampioen Ajax zal niet deelnemen aan het indoor soccer-toernooi, dat de KNVB tussen Kerst en Oud en Nieuw gaat afwerken. Dat heeft het bestuur van de landskampioen gisteren aan het bondsbestuur meege deeld. „Het spijt ons geweldig, maar we willen onze spelers tussen de feestdagen geen verplichtingen opleggen",ver klaarde vice-voorzitter Arie van Eyden gisteren op weg naar Porto. Aanvankelijk zou het indoor soccer-toernooi pas op 5 januari beginnen, maar de eventuele trip van het Nederlands elftal in die periode naar Argentinië maakte een verschuiving noodzakelijk. Ajax was vorig jaar smaak maker van het evenement en won in de finale van Sparta. deren", sprak de technisch di recteur gisteravond aan de rand van het hotelzwembad in Varzim, een badplaats bij Por- Hoewel Cruijff het niet met zoveel woorden zei („Ik heb voor mezelf al een keuze ge maakt, maar ik maak woens dag pas de opstelling bekend") zou het niet hoeven te verba zen als Sonny Silooy op de bank terecht komt. Het ligt voor de hand dat de technisch directeur voor deze gelegen heid de voorkeur geeft aan de fysieke kracht van Ronald Spelbos en Edo Ophof. Laatst genoemde is volledig hersteld van een dijbeenblessure en te gen de levensgevaarlijke voor hoede van FC Porto (met top schutter Gomes en troetelkind Futre) lijkt de robuuste gestal te van Spelbos geen overbodi ge luxe. Met name centrumspits Marco van Basten zal in Porto min der offensief spelen (Jan hij ge wend is. Op de beide vleugels blijven Rob de Wit en Gerald Vanenburg op scherp staan. FC Utrecht Nol de Ruiter staat aan de vooravond van zijn vuurdoop op Europees niveau. En als ge loof mag worden gehecht aan zijn woorden, dan is Dynamc Kiev, hoewel internationaal in hoog aanzien, geen tegenstan der die het verblijf van de Utrechtse club op voorhand tot de eerste ronde zal beperken. De Ruiter ziet zeker mogelijk heden voor de winnaar van de KNVB-beker, die door een zege in de finale op Helmond Sport in Dë Galgenwaard te recht kwam en het matige sei zoen op de valreep meer, dan goed maakte. Zeker nu de UEFA over het hart streek en FC Utrecht een echte thuis wedstrijd gunde, in plaats van de „club als straf voor eerdere uitspattingen van supporters naar Groningen te verbannen Wel vraagt De Ruiter geduld van de aanhang, want zijn stu diereis naar Kiev leerde dat de lijstaanvoerder van de Russi sche competitie op verdedi gend gebied weinig meer kan worden bijgebracht. De Amsterdamse wethouder Jan Schaeffer vergezelt Ajax naar Porto en is hier in gesprek met (van links naar rechts) Rob Rijnink, Stanley Menzo en Felix Gasselich. de amateurs werd wel i mi hard gereden natuurlijk, ifB'l in het vertrek. Maar de reden eerst 120 kilome- |stig en bleven dan zestig ieter lang 60, 65 in het [liegen. Op 't laatst zat ik beneden te kijken: ja, hij ich op de twaalf, we heb- 'een tanden meer. In het lar hadden we in Spanje Dt tweeduizend meter. Ik twee keer uit de kop- i gereden. Ik zag zwarte i langs de kant staan en olifanten en ijsberen. Op moment wordt de in te groot". ,De Vlaeminck deed na bizoen gymnastiek om al- veer soepel te krijgen, doe je ook voor de rest? 'naar wielrenners onder ouche. Dat ziet er toch uit. Allemaal zó'n buik, [erstouwen enorm veel bel, zitten de hele dag en die buik hangt als een soort buidel indcr te klotsen. En dan allemaal een builtje hier het ademen". \N>-profrcnner Peter van Knoop in de Volks- Y/j krant) niet voor niks gevraagd? Als ik daar eenmaal volledig mee draai', denk ik dat ik nog wel boven het niveau van de Ita lianen kan uitgroeien. Ze heb ben een harde mentaliteit, maar dat was bij Voorburg ook altijd het geval. Ik heb weinig zin mijn inkomen in de krant te zetten. Maar voor dat er serieus sprake was van een transfer, waren mijn vriendin (Hanna Sevenster van Voorburg, die ook bij To rino aan de slag kan, red.), en ik het erover eens dat het bij 50.000 gulden per jaar interes sant werd om naar Italië te gaan. Je geeft er tenslotte ook wat voor op. Mijn studie fy siotherapie bijvoorbeeld, zal ik komend jaar niet kunnen afronden. Dat moet maar als ik terugkom". (Volleyballer Jan Clardey in Trouw) „Met Opel hebben we een grote sponsor binnengehaald en daar moeten we van profi teren. Als ik zeg dat we spe lers gaan betalen valt ieder een haast van z'n stoel. Dat is Holland op z'n smalst. We gaan ,niet zwart betalen en daar zijn we uniek in. De ach terliggende gedachte is dat we willen Voorkomen dat spelers voor geld naar een andere club gaan. Ze kunnen nu re kenen op een aantal tege moetkomingen op het sociale vlak. Ik weet het, ik ben niet de ideale voorzitter. Maar wel iemand die commercieel denkt en snel wil handelen. Jammer genoeg kom ik bin nen de vereniging weinig mensen tegen die met mij op verder dan alle andere trai ners, want ik laat zelfs m'n keeper scoren. Maar serieus: als je degradatiekandidaat bent, dan ga je toch niet met open vizier strijden? Je moet het maximale uit je ploeg ha len, gericht zowel op punten als op het publiek. Je balan ceert als het ware, maar de punten blijven voor mij het belangrijkst". (Trainer Rinus Israël van FC Den Bosch in het Rot terdams Nieuwsblad) Prima. Als de ploeg ook tegen België die discipline kan op brengen, hebben we een kans. Dus niet te avontuurlijk, te aanvallend, te Nederlands spelen. En in Brussel niet Kieft en Van Basten samen in het elftal". (Ex-international Arie Haan in de Haagsche Cou rant) „Ik ben niet rancuneus, ik heb er gewoon geen behoefte aan om zo te reageren, 't Is gebeurd en er is al genoeg stof opgewaaid. Dat mij onrecht is „Ik zat bij Hongarije-Neder- aangedaan, is duidelijk, maar Rinus Israël: ...verder dan alle andere trai ners... één lijn zitten. Er is met mod der gegooid, maar ik kon niet teruggooien". (Ton Smit, voorzitter Stich ting Topsport Opel/Nicols, in het Algemeen Dagblad) „Ik heb het goed naar mijn zin bij FC Porto, maar mijn droom is toch om ooit nog eens in Italië te spelen. Daar om zijn wedstrijden als tegen Ajax ook zo belangrijk. Dan krijg je de aandacht van het buitenland toch iets gemakke lijker op je gericht". (Voetballer Paulo Futre van FC Porto in De Tele graaf) „Het gaat om je eigen visie. Aantrekkelijker voetbal is leuk, maar het resultaat blijft voor mij nummer één. Den Bosch heeft de intentie om ri- sisco's te nemen. Ik ben al land tussen wat KNVB-mem sen in. Oranje wachtte voor rust af en ik hoorde enkel kritiek om me heen. Typisch Nederlands. Maar ik vond dat we toen juist wél goed speel den. Na rust sloegen we toe. Paulo Futre (19) ...maandsalaris 25.000 gul den... tevens is dat niet relevant meer. Het gaat nu om Sjaak Storm en zijn toekomst die in Groningen ligt. Daarvoor zal ik vechten, dat is de eerste vereiste. Dat ik daarbij het ongelijk van Ajax bewijs, is een logisch gevolg maar is mijn doelstelling niet. Als je nu nog rancuneuze gevoelens hebt, ben je verkeerd bezig. Je geeft ze dan het gevoel de macht over je te hebben. En hoe ik me voel, dat 'bepaal ik liever zelf. Ik voel geen spijt, maar juist blijdschap; om het vertrouwen dat ik nu geniet. Eindelijk kan ik op een eerlij ke manier samenwerken met mensen - en dat is de basis van succes. Vanaf nu wil ik me volledig op mijn nieuwe werkgever concentreren. Het is de laatste keer geweest dat ik over mijn Ajax-tijd heb ge sproken. Vanaf nu wil ik daaraan niet meer worden herinnerd". (Sjaak Storm, doelman FC Groningen, in Voetbal In ternational DEN HAAG De selectiegroep van het Nederlands dameshoc keyteam is ten opzichte van het vierlandentoernooi van juni in Amstelveen op enkele plaatsen gewijzigd. Bondscoach Gijs van Heumen, die op 1 oktober met de voorbereiding begint op een testserie van vijf wedstrijden tegen Groot-Brittannië (van 4 tot en met 10 november op verschillende plaatsen in Nederland), moet twee ervaren krachten missen. Marieke van Doorn is niet beschikbaar in verband met studie en Irene Hendriks verblijft begin november als fysiotherapeute met de Nederlandse turn- ploeg bij de wereldtitelstrijd in Montreal. Daar staat tegenover, dat Elsemieke Hillen zich weer beschikbaar heeft gesteld voor Oranje. De Amsterdamse stopte na de Olympische Spelen van vorig jaar een tijd, trouwde, maar heeft weer voldoende ambitie om de invitatie voor een plaats in de selectie te aanvaarden. Nieuw in de kerngroep zijn: Terry Sibbing, Willemien Aarden- burg (beiden Amsterdam) en Noor Maas (MOP). Frederique Krikke (GHBS) is niet herkozen. LEIDEN De interregionale zaalvoetbalstrijd tussen FC Lisse en Glasbergen leverde de Rijnsburgse formatie een 1- 4 overwinning op. Zwartewolf klopte Ceverbo met 4-3. Ove rige uitslagen in die klasse: De Rozet - De Maas 3-8, Datarex - FC Grovo 3-3 en Spartaan '20 - FV Snoekie 2-3. In de Leidse hoofdklasse was Van der Plas te sterk voor Bahlmann: 4-1. Het eerste kwartier van de streekderby met Glasbergen was voor FC Lisse. De forma tie van coach Johan Elfering kwam echter niet tot scoren, waardoor de rust met een dub- belblanke stand werd gehaald. Na de pauze was Glasbergen de betere ploeg. In tegenstel ling tot de Lissese équipe slaagden de mannen van Nico Glasbergen er wel in dat bete re spel met doelpunten te be kronen. Martin van der Plas (2x), Huug Aandewiel en Wim Driebergen scoorden. Wim Bouckaert redde de eer voor de, opnieuw zonder verhinder de Frans van der Laan spelen de thuisclub: 1-4. Zwartewolf omzeilde met moeite de lastige klip die Ce verbo heet. Na de pauze wer den de Leidenaars zelfs eerst nog op een 2-3 achterstand ge zet, voordat definitief voor sprong kon worden genomen. Hennie Koet, Ger Nachtegel- ler, Ben de Roo en Peter Gijs man verzorgden de vier Zwar- tewolf-goals. Hoofdklasser Bahlmann toon de zich tegen Van der Plas een „lastig ploegje", maar moest uiteindelijk toch met een 1-4 nederlaag genoegen nemen. Ton van der Laan opende na mens de al snel zonder wissels spelende Alphenaren de score. Ron van der Kolk (2x), Rick Curfs en Leen van der Plas antwoordden gepast. SCHAKEN Toernooi Tilburg 11e ronde: Poloegajevski (Sov)-Kor1s- jnoj (Zwi) 0-1. Stand aan de kop: 1. 1. Hübner (Wdl). Miles (Gbr), Kortsjnoj 7,5; 4. Ljubojevic (Joe) 7. VOETBAL Bulgarije Vratza-Beroe Stara Zagora 0-2; Lo- komotiv Plovdiv-Pirin Blagoevgrad 3-1; Etur Veliko Turnovo-Trakia Plov div 2-2; Spartak Varna-Slavia Sotia 1-0; Akademik Svshtov-Vitosha Sofia 3-1; Lokomotiv Sotia-Spartak Pleven 3-2; Dunav Russe-Sliven 1-1; Sredets Sofia-Cherno More Varna 4-2. Stand aan de kop: 1. Beroe 5-9; 2. Sredets 5-8; 3. Lokomotiv Plovdiv 5-7. Roemenië Steaua Boekarest-Petrolul Ploesti 6-1; Universitatea Craiova-Unlversita- tea Cluj Napoca 1-0; Dynamo Boeka- rest-Arges Pitesti 0-2; Bihor Oradea- -Gloria Buzau 1-2; ASA Tirgu Mu- res-FC OU 2-0; Bacau-Brasov 1-0; Victoria Boekarest-Corvinul Hune- doara 1-0. Stand aan de kop: 1. Steaua 6-12; 2. Craiova 6-11; 3. Dy namo Boekarest 6-8. Tsjecho-Slowakije Inter Bratislava-Tatran Presov 1-0; RH Cheb-Lokomotiva Kosice 1-0; Dy namo Ceske Budejovice-Sigma Oio- mouc 1-1; Dunajska Streda-Sparlak Trnava 2-0; Slavia Praag- TJ Vitkovi- ce 0-0; Banik Ostrava-Bohemlans 2-4; Sparta Praag-ZVL Zilina 3-0; Dukla Banska Bystrica-Dukla Praag 1-1. Stand aan de kop: 1. Sigma Oio- mouc 5-8; 2. Dukla Praag 5-7; 3. Sparta Praag 5-6. WIELRENNEN Ronde van de Toekomst 13e etappe: 1. Wiss (Zwi) 85 kilome ter in 1.53,20 (met tijdvergoeding I.53,05); 2. Zdanov (Sov) op 0.14 (1.53,24); 3. De Wolf (Bel) op 0.16 (1.53,31); 4. Abdoezaparov (Sov) op 0.19; 5. Van Poppel (Ned); 6. Zinoviev (Sov); 7. Ansermet (Zwi); 8. Hermans (Ned); 9. Guay (Fra); 10. Brandinl (Ita); II. Lilholt (Den); 12. Balague (Spa); 13. Mitani (Jap); 14. Amardeilh (Fra); 15. Weber (Zwi); 16. Stumpt (Wdl); 17. Nijboer (Ned); 60. Kolkhuis Tanke (Ned); 76. Breukink (Ned); 79. Bogers (Ned); 86. Slendebroek (Ned) op 11.17. Eindklassement: 1. Ramirez (Col) 43.47.03; 2. Salomon (Fra) op 1.09; 3. Cabrera (Col) op 1.32; 4. Munoz (Spa) op 2.34; 5. Agudelo (Col) op 4.02; 6. Richard (Fra) op 6.29; 7. Cornillet (Fra) op 10.21; 8. Amardeilh (Fra) op 12.46; 9. Palacois (Col) op 14.28; 10. Bernard (Fra); 11. Roosen (Bel) op 14.35; 12. Castillo (Col) op 15.00; 13. Le Flohic (Fra) op 16.39; 14. Bohor- quez (Col) op 21.24; 15. Cattaeneo (Zwi) op 26.20; 47. Breukink op 1.04,38; 52. Kolkhuis Tanke op 1.11,12; 58. Nijboer op 1.21,40; 67. Volleybal Jong Oranje (he ren) verloor de eerste wed strijd in de halve-finalegroep bij het WK in Bologna met 3-1 van gastheer Italië. (ADVERTENTIE) Zo'n Doorlopend Krediet bij de NMB is heel makkelijk. Je hebt altijd geld achter de hahd. Wat het kost? Kijk maar. Bij een opge nomen Doorlopend Krediet van f12.000,- betaalt u per maand f240,- terug. Leent u f20.000,-, dan kost dat f400,- per maand. In deze bedragen is de effectieve rente van 0,95% per maand in begrepen. Andere bedragen lenen kan natuurlijk ook. En misschien is een Persoonlijke Lening in uw geval wel verstandiger. Welke vorm u ook kiest, het overlijdensrisico is in elk geval gratis mee verzekerd. Kom snel eens met ons N^B BANK praten'De NMB denkt met u mee. I

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7