Record aantal cursisten Teleac in afgelopen seizoen Mr. Duyser algemeen directeur NCRV Nieuwe mensen in „Met het oog op morgen Sitvangst van satelliet-tv voor particulieren interessant gekleurd gezien Film over gastarbeiders stuurt kijker het bos in Ingeland TV-morgen ^IQ/TELEVISIE CcidócSoivuMit DINSDAG 17 SEPTEMBER 1985 PAGINA 15 epen bevreesd voor snelle ideling mediawetsvoorstel ;UM Het NOS-bestuur 2al zo snel mogelijk een brief weede Kamer sturen om aan te dringen op een hoorzit- aanleiding van de indiening van het wetsontwerp medi- DS-voorzitter Van Dijke zei de indruk te hebben dat het werp op korte termijn door de Tweede Kamer behandeld jen. Het is daarom zaak dat de omroepen er bij de Kamer ■tfingen zo snel mogelijk een hoorzitting te organiseren, de bezwaren van de omroep en de adviezen van de Om- I en de Raad van State behandeld kunnen worden. Ge- draagwijdte van het ontwerp en de ingewikkeldheid er- ^acht Van Dijke dat de Kamer zonder meer ja tegen dit zal zeggen. Om intern op één lijn aan de hoorzitting te »aat bdeelnemen is het volgens de NOS-voorzitter tevens zaak jersonommissie van de voorzitters van de AVRO, KRO, VARA >en aaps die voor de omroepen de ontwikkeling rond de media- wordtjen, bijeen te roepen. De commissie zal voorstellen moeten iljoenier de te volgen tactiek en de bezwaren die tijdens de eheimpg naar voren moeten worden gebracht, hting# ruinpSLIM - Binnen de re- guldrfi het presentatieteam Ie NOS-radiorubriek IHBQ oog op morgen", elke Hilversum 1 om zijn enkele wijzigin- Dit is vooral op wens van de die met een nieuwe ei- n aan dit programma jen bijdragen. Hierin is g-g* -a door Gerard v.d. J het vaste gezelschap Hij verzorgt in lende seizoen elke don- a-Jle presentatie. ^-Jteam zijn in overleg ^betrokkenen verdwe- ls Racké die meer tijd geven aan andere iheden. Jan Roelands izorgen wil wijden aan pgramma „Wat een ans Sleeuwenhoek die moeten voldoen aan •re verplichtingen je- |NCRV en Hans Zoet, plaats wisselt met itema, die eerder zijn limde van Zoet. Ge- Berg blijft overigens V zijn rubriek „Glo- UTRECHT In het afgelopen seizoen 1984/1985 hebben ruim 250.000 belangstellenden zich bij de Stichting Teleac la ten inschrijven voor een van de zeventien cursussen. Dat be tekende een toeneming van tachtig procent in vergelijking met het voorafgaande seizoen. Uitspringers waren Handwer ken, Onderhoud Fiets en Literatuur die bijna 100.000 cursis ten trokken. Volgens Teleac bestond er ook veel belangstel ling voor de televiesieprogramma's. In het afgelopen seizoen zagen 4,5 tot 5 miljoen Nederlanders een of meer tv-uitzen- dingen van verschillende cursussen. Handwerken was niet al leen de meest verkochte, maar met een bereik van 1,5 tot 2 miljoen mensen, ook de meest bekeken cursus. De radiopro gramma's trokken per uitzending 10.000 tot 25.000 luisteraars, maar er zijn geen cijfers over het totale bereik doordat de slechte ontvangst van Hilversum 5 velen het luisteren onmo gelijk maakten, aldus Teleac. HILVERSUM - Mr. A. Duyser (48) is door het bestuur van de NCRV benoemd tot algemeen directeur. Duyser moet in deze voor de NCRV nieuwe functie leiding gaan geven aan de vier afdelingen waarin de omroep is opgesplitst, te weten radio, tele visie, financiën en personeelsbeleid en in- en externe betrekkin gen. De wijzigingen in de NCRV-structuur zijn het gevolg van dit jaar doorgevoerde reorganisatie van de top-structuur van het omroepbedrijf dat daarmee losser van de vereniging is komen te staan. Verwacht wordt dat Duyser begin 1986 aan het werk zal gaan. De nieuwe algemeen-directeur is geen onbekende bij de NCRV. In de jaren zeventig werkte hij eerst als directie-secreta ris en later als hoofd van het secretariaat van de Raad van Be stuur van de NCRV. In 1980 werd hij als directeur aangetrokken door Groot-Emaus, een inrichting voor licht geestelijk gehandi capte jongeren in Ermelo. erste Iff ern van „Met het oog" behoren nu Violet Falkenburg (KRO-zondag). Wim Bosboom (TROS-maandag), Karei v.d. Graaf (AVRO-dinsdag), Koos Postema (freelance-woensdag), Gerard v.d. Berg (NCRV-don- derdag), Frits Spits (NOS-vrij- dag) en Ivo Niehe (TROS-za- terdag). In december viert deze ru briek zijn tienjarig bestaan. Bij die gelegenheid zal deze ru briek een bijzonder cachet krijgen. Violet Falkenburg, namens de KRO in „Het oog", is al langer betrokken bij „Ra tel" en presenteerde eerder „Adres onbekend". Vroeger werkte zij voor de VARA, waar zij betrokken was bij het Gerard v.d. Berg doet namens de NCRV aan „Het oog" mee. tv-programma „Hoe bestaat het". Koos Postema doet vanaf het eerste uur mee met „Het oog". Hij heeft zijn plaats daarin wel eens ingeruimd, maar keert er ook graag weer in terug. Hij voelt zich bij „Het oog" even zeer thuis als in „Langs de lijn", waar hij met gemak ook Violet Falkenburg namens de KRO in „Met het oog". het zondagse sportgebeuren relativeert. Een echte nieuwkomer is Frits Spits, die wordt beschouwd als de meest populaire deejee van Hilversum 3. Hij trekt de meeste luisteraars voor zijn „Avondspits", welke rubriek hij zoals we al meldden nu een opzet heeft gegeven, waarbij de luisteraars de belangrijk heid van de uitgezonden werkjes bepalen. Niehe, Bosboom en v.d. Graaf blijven bij hun eigen omroe pen hun vaste werk doen, met daarnaast „Het oog". De eind redactie is in handen van Flip Fey. Met de nieuwe opzet wordt gestart op 1 oktober. RSUM Als een he- ekenis»am in het heelal zich nber? weegt in een baan intairm ander hemellichaam, reces |gen we dat de eerste ïg Kondliet is van de tweede maan een satelliet van kof- z'-in m heelal v^5e „natuurlijke" satel- je laatste tientallen ja- fden ook kunstmatige en in een baan rond de ebracht. Het gaat hier- stal om verfijnde elec- betek'e apparatuur van re(ardige kwaliteit, zoals en observatie-instru- •heidsa zenders- ontvangers. Zonne-energie-panelen zorgen ervoor dat alles continu blijft functioneren. Vooral voor communicatiedoeleinden bete kent de kunstmatige satelliet een enorme doorbraak. Hiermee worden zogenaamde geostationaire televisie-satel lieten bedoeld. Dat zijn een soort ontvangstations die di rect de ontvangen signalen doorzenden, als het ware als „spiegel" werken. Deze satel lieten, vroeger noemde men ze ook wel eens „kunstmanen", staan vanaf de aarde gezien op een vast punt boven het aard oppervlak en bewegen met een vaste snelheid. Deze is zo berekend, dat de satelliet stil staat ten opzichte van de aar de. Ze staat boven de evenaar op een hoogte van 36.000 km. Deze plaats is gekozen omdat in principe het aardoppervlak van Noord- tot Zuidpool dan bestreken wordt. Vanaf de aarde worden beelden èn ge luid nauwkeurig gericht aan gestraald naar de satelliet die de signalen op haar beurt met een zuivere smalle bundel te rugzendt. Met die bundel wordt een bepaald gebied op aarde bestreken. Wil men bin nen dit gebied van goede ont vangst verzekerd zijn, dan is het nodig om de toch nog vrij zwakke signalen door middel van een speciale antenne op te vangen. Daartoe worden zgn schotelantennes gebruikt. Hoe groter deze schotels hoe beter de ontvangst is. In de nabije toekomst zullen er ook voor particulier gebruik schotels te koop zijn, welke wat beperkter van afmeting zijn dan die, welke door stads- cai's en dergelijke gebruikt worden. De verwachting is dat particulieren met schotels van anderhalve meter doorsnee uitstekende resultaten zullen bereiken. De plaats van zo'n schotel is niet erg belangrijk; mits hij maar gericht wordt op een vast punt van de hemel. De satellieten van Nederland, Duitsland, Frankrijk, België enz. staan gepland op 19 gra den W.L. Zo'n groep satellieten heet een „cluster". Ze staan tamelijk dicht bij elkaar, de onderlinge afstand is enkele honderden kilometers. Het voordeel is, dat de ontvangst-antenne bij u thuis (de schotelantenne dus) niet van richting hoeft te wor den veranderd. Binnen enkele jaren zal het aanbod van tv- en radioprogramma's dat via een satelliet ontvangen kan worden, verveelvoudigd zijn. De ECS-satelliet zendt negen programma's uit op dit mo ment, de Intelsat V drie. Sommige landen zenden zoge naamde gecodeerde signalen uit. Dat wil zeggen, dat ze niet zonder een decoder te ontvan gen zijn. Nu kan die code per zender (of land) ook nog ver schillend zijn, zodat het in sommige gevallen nodig is de gegevens over die speciale code te weten voor men van ontvangst kan genieten. FRITS VAN ECHTEN Als je in de aankondiging leest dat filmer Vincent Monni kendam een half jaar heeft geleefd in de Gorkumse Tiende- penningstraat, tussen Turkse, Griekse en Marokkaanse gast arbeiders, daar vijftig uren film heeft opgenomen en die voor de NOS heeft samengesteld tot een vijfdelige documen taire over de remigratie-problematiek, ga je toch met hoop volle verwachting zitten kijken. Zondag was het eerste deel te zien, met als ondertitel de mysterieuze term „Facetten- reeks 1"; het werd een bittere teleurstelling. Monnikendam heeft veel te veel gekeken naar wat je als ty pische VPRO-documentaires zou kunnen omschrijven. Uit de roemruchte tijd van het gat van Nederland dateert daarin de aanpak van de versnipperde montage: je filmt een aantal mensen in verschillende situaties en omgevingen, je snijdt daaruit een aantal fragmenten en plakt die kris-kras door elkaar. Als je dat goed doet, ontstaat uit die legpuzzel uitein delijk een samenhangend sfeerbeeld, een verhaal met en door en over mensen met wie je je als kijker kunt identifice ren. Monnikendam daarentegen stuurt je het bos in: je krijgt mensen voorgezet die je niet kent, die je niet of nauwelijks verstaat, die dingen doen en zeggen waarvan de samenhang of de diepgang niet kunt bevroeden, en in de loop van de uitzending wordt de verwarring alleen maar groter. De fil mer hééft door zijn nauwe verbintenis met zijn slachtof fers'uniek materiaal kunnen maken: de gastarbeiders ac cepteerden zijn aanwezigheid met de camera volkomen en konden daardoor min of meer zichzelf blijven. Des te meer jammer dat dat prachtige filmmateriaal door klungelige montage en ondoordachte presentatie totaal zijn doel voor bijschiet. Waarom was het bijvoorbeeld niet mogelijk het gesprokene te ondertitelen? Waarom kon niet zo nu en dan even wor den uitgelegd wat er gebeurde en waarom? Op een gegeven ogenblik was er ruzie te zien, op straat, tussen een jonge Turkse man en een Nederlandse vrouw, maar waar ging het, over? Waarom kon dat niet een worden uitgediept door middel van een gesprekje met die jongen en met die vrouw? In de film kwam ook een oudere Turk voor, die zo te horen ook een periode in Duitsland had doorgebracht. De man (in zijn optreden en uiterlijk een soort kruising tussen twee fa meuze creaties van Kees van Kooten, meneer Pamuk en Cor van der Laak) voerde tegen de camera een verhitte mo noloog over iets onduidelijks, zonder dat even werd toege licht wat hij precies bedoelde. De mooiste scènes waren die met en rond het Griekse echt paar, dat geholpen door Nederlanders terugkeert naar het eigen land om daar een lampekappenbedrijfje op te gaan zetten. Maar voor dat je dat allemaal door had, na de ver snipperde flitsen die je van die mensen te zien kreeg, was de documentaire alweer voorbij. Dit onderwerp alléén was al een documentaire op zichzelf waard geweest... Het aardigste moment op de televisie van afgelopen week was in mijn ogen het vraaggesprekje dat Adriaan van Dis (voor hem is het winterseizoen dus al begonnen) voerde met de dichteres Neeltje Maria Min. Nou ja, gesprekje: het werd een soort monoloog van Van Dis, waarop Neeltje heel on derkoeld en ingehouden reacties losliet - en Adriaan bleek het steeds mis te hebben met zijn ingestudeerde, wijdlopige vraagstelling. Het mooie was, dat Min niks uitlegde of toelichtte, maar steeds gewoon „nee" zei of „dat klopt niet". En Adriaan van Dis kreeg een steeds wanhopiger blik in zijn trouwe kijkers: alweer een gesprekspartner op wie hij niet de geringste greep kreeg. Het moet ook weer een leerzame ervaring zijn geweest voor de man die een paar seizoenen terug werd ge lanceerd als het wonderkind van de talkshow. RENÉ DE COCQ Istakej^ IRLAND 1 zakje Wereld in oorlog, over de Tweede We- Nedejorlog. Afl.15 RO's Tekenfilmfesti- lerhefM Nestkuiken, jeugd- rt ituur in eigen land, documentaires over n en landschappen in irland. Afl.8: Het Geul- i behJijfers en Letters, spel- ramma iland icie OPurnaal faarom hebben ze het IA niet gevraagd? En- i detectiveserie naar cie Ziielijknamige boek van ha Christie. Deel 4. Dvinci#andpunt, actualitei- cie Zefcriek en Verre Opdracht, over hulpver- 0 aan de Derde We- ,ciën Vanavond: De Sahel hailand van Am» en Fans, maande- filmmagazine met een ,ftn filmfragmenten, ge- ■Mnteerd door Hans van ^^enburg ournaal lieuws voor doven en llhorenden IRLAND 2 indelingen ter Plek- |fl.13: Een getuige voor leplaatsten. (herh.) »t kleine huis, Ameri- serie. Afl.: Een spe- zomer. Ruthy Leiand -0t de zomer in Walnut Grove door. De kleine Ja son gaat graag bij haar op bezoek, zelfs wanneer zijn moeder hem dit*verbiedt 17.23 Het verhaal van Petrus. Afl. 16: 't Is voor alle men sen FEDUCO 17.30 Open Universiteit: Mil joenennota II. (cursus: Eco nomie van de collectieve sector.) NOS 18.00 Prinsjesdag 1985. Sa menvatting van de Troonre de en de rijtoer 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Italianen 18.30 Sesamstraat 18.45 Jeugdjournaal 19.00 Journaal EO 19.12 Anders is ook gewoon, serie over kinderen uit an dere landen. Afl.12: Met nieuwe ogen bekeken. Dit maal een reportage over kinderen op een eiland in de Stille Oceaan 19.37 De Gletsjer express, documentaire over de snel trein die dwars door het Zwitserse Alpenlandschap rijdt 20.20 Van U wil ik zingen. Christelijk Gemengd Koor Deo Cantemus uit Rotter dam o.l.v. Arie Pronk 20.50 Metterdaad. Dorp van de hoop - Haïti 21.10 God verandert mensen. Gespreksprogramma NOS 22.30 Journaal EO 22.45 Tijdsein, actualiteiten- -magazine NOS 23.15 Den Haag Vandaag FILMNET 17.00 Diffrent Strokes herh. all.: The Peacemaker 17.25 Who's the Boss herh. afl.: Dinner for Two 17.50 Bleeke Bet 19.35 Riptide afl.: Peter Pan is alive and well 20.30 Boccaccio 22.25 True Grit 00.35-02.00 Death of a Snowman In het programma „Films en aandacht voor de film „Flesh and blood" met in de hoofdrol de rabauw Rutger Hauer op Ned. I om 22.40 BRT 1 Willeke Alberti als Marleen Spaargaren in „De kleine waarheid", in herhaling te zien op BRT 2 om 20.25 uur. Afl.8. Met: Rowena Wallas, Brian Blair. Tom Richard e.a. John denkt dat zijn vriend Bill hem zal helpen de dader op te sporen. Bill weigert ech ter en brengt de politie zelfs op de hoogte van Johns schuilplaats 19.25 Tijdrover. Doe-het-zelf. Van daag: Tulnvijvers aanleggen. Presen tatie: Paul de Bolle 19.42 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Weerbericht 20.15 Videomatch. Videospelletjes gepresenteerd door Marleen Gordts 20.25 De kleine waarheid, tv-serie naar de trilogie van Jan Mens. Afl. 3: Met: Willeke Alberti, Emmy Lopes Dias, Jacques Commandeur, e.a. (herh). Vader Jacobus blijft conse quent doormokken over alles en nog wat. Marleen vertelt hem de waarheid 21.20 De Octopus (La Piovra), Itali aanse tv-serie van Damiano Damiani over de mafia. Met in de hoofdrollen: Michele Placido, Nicole Jamet en Ca- riddi Nardulli. Deel 3 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma Afl.34 18.05 Plons, kleuterserie. Afl. 10: Plons en de speelgoedauto, (herh.) 18.10 Prikballon, kleutermagazine over het maken van allerlei voorwer pen, afgewisseld met leuke animatie. Presentatie: Francis Verdoodt 18.25 Candy, Candy, Japanse teken filmserie over de lotgevallen van een weesmeisje. Afl. 19: Na een moeilijke reis 18.45 Juke Box 18.55 Uit je doppen. „De Top 7". Sinds enkele jaren kan van geen en kele hogere studierichting beweerd worden dat de kans op tewerkstelling optimaal is. Men mag echter niet alle diploma's op een hoop gooien, (herh.) 19.10 Veilig en zuinig autorijden, achtdelige serie. Afl. 1: Het omzetten van brandstof in beweging. Presenta tie: Jesse de Caluwé en Emiei Goelen. (herh.) 19.40 Lotto-winnaars, mededelingen en programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Weerbericht 20.15 Kunstzaken 20.25 I.Q., Kwis. met denk- en weet- vragen gepresenteerd door Herman Van Molle 20.55 Labyrint. Tsukuba: De stad van het brein. De Japanse regering heeft in Tsukuba de eerste „Weten- schapsstad" gebouwd, waar Japan in tientallen laboratoria aan de 21e eeuw werk. Het meest vooruitstreven de onderzoek is geconcentreerd in wat de Japanners „Brain-City" noe- 21.45 Proms '85: An American Even ing (deel 1). De Sinfonietta van Lon den o.l.v. Simon Rattle: 1. Ouverture "Strike up the Band", Gershwin. 2. Appalachian Spring. Copland. 3. "Central Park in the Dark" en „Three Places in New England", Ives 22.55 Journaal en Coda. Duetten en Intabulaties" van Dowland uitgevoerd door Lieven Misschaert en Marianne Buisseret. luit BRT 2 RTBF 1 18.10 Lollipop, gevarieerd kinder programma 18.45 Clip Club, videoclips met Ray 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.23 Lotto-uitslagen 19.30 Journaal 20.00 Les Sentiers du monde, docu mentaire-serie. Afl.: Les Papous, ceux que l'Histoire oublie 21.35 Le jeune homme vert, tv-serie van Roger Pigaut naar de roman van Michel Dèon. Met o.a. Anne de Bro- ca, Christian Barbier en Simon Bine. Afl.3. Jean besluit zich bij Constantin Palfy in Londen te voegen. Hij moet dan wel overschakelen van het bur gerlijke milieu in Dieppe naar het chi que Londen... 22.55 Journaal MUSIC BOX TV 5 16.00 IDNon-stop videoclips. Pre sentatie: Julie (16.00), Martin (17.00) Julie en Gaz met Eurochart, de Euro parade van Music Box (18.00). 00.30-02.00 (SNon-stop videoclips. Herhalingen. Eurochart (00.30) en Gary (01.00). Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Schoner Schein, reportage over schoonheid en cosmetica 16.55 Spass am Dienstag, kinder programma 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.25 Eigener Herd ist Goldes wart. tv-serie. Afl.: Ferien mit Omi 19.00 Falcon Crest, Amerikaanse se rie. Afl.: Machtwechsel.) 19.58 Heute im Ersten 20.00 Tagesschau (ondertiteld voor doven en slechthorenden) 20.15 Die Michael Schanze Show, amusementsprogramma met o.a.: Audrey Landers, Gigliola Cinquetti en de Dougie Squires Dancers 21.00 Panorama, reportages, analy ses en meningen 21.45 Magnum, Amerikaanse serie. Afl.: Luther Gillis slaat weer toe. Met Tom Selleck, John Hillerman. Roger E. Mosley e.a. Omdat Magnum het verschrikkelijk druk heeft vraagt hij Luther Gillis een zaak van hem over te nemen. Het gaat om een geval van afpersing 22.30 Tageathemen 23.00 Kulturwelt, boekenjournaal 00.00 Tagesschau DUITSLAND 2 16.00 Heute 16.04 Pinnwand 16.20 Pfiff, sportstudio voor jonge kijkers met Michael Sauer 17.00 Heute. Aansl.: Regionaal nieuws 17.15 Tele-lllustrierte. gevarieerd magazine 17.45 Mein Name 1st Hase, teken films met Bugs Bunny. Aansl.: Nieuwsoverzicht 18.20 Es muss nicht immer Mord sein, tv-serie. Afl.: Finanzprobleme. Met in de hoofdrollen: Karl Michael Vogler, Eva Pflug, Willy Semmelrogge 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Fahrten des Odysseus (Odysse/Ulisse). Italiaanse speelfilm uit 1954. Met: Kirk Douglas. Silvana Mangano. Jacques Dumesnil, e.a. Re gie: Mario Camerini. De strijd om Tro- je duurt aJ tien jaar. Odysseus be denkt de list met het paard van Troje, wat uiteindelijk tot kapitulatle leidt. Kassandra spreekt een vloek over Odysseus uit 21.12 Mach mit - der Umwelt zuliebe 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine 21.45 heuta-journal 22.05 5 nach 10. Discussieprogram ma. Vandaag: Geistige Heilung - was ist dran? Aansl.: heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 17.30 Einde 18.00 Telekolleg II 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde 19.45 Raamprogramma van de Re gionale zenders 20.00 Journaal en weerbericht 20.15 Au9landsreporter 20.45 Rückblende: 100 Jaar geleden overleden: Carl Spitzweg 21.00 Formel Eins: De ARD Hitpara de met Ingolf Lück 21.45 Landesspiegel: Es geht auch anders. Arbeltnehmerorientierte Strukturpolitik in London - ein Ver- gleich mit dem Ruhrgebiet. documen- 22.15 Drei vor Mittemacht. Versaut die Bundeswehr unsere Jugend. BBC 1 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 Think again, kinderprogram- 18.35 Charles in Charge, Ameri kaanse comedy-serie. Met: Scott Baio, Julie Cobb, James Widdoes e.a 19.00 Journaal en Weerbericht 19.35 London plus 20.00 Telly Addicts 20.30 EastEnders, tv-serie. Met: Ani ta Dobson. Tom Watt, Oscar James, 21.50 Points of view 22.00 Journaal 22.24 South-east news, regionaal 22.26 Weerbericht 22.30 Cagney and Lacey, politie-se- rie. Met: Sharon Gless, Tyne Daly e.a 23.20 Film '85 23.50 O'Donnell investigates the food connection 00.20 Late night in concert 00.50 Weerbericht BBC 2 18.00 Teletekst 18.30 Nieuwsoverzicht met onderti teling en weerbericht 18.35 Laremie, tv-serie. 19.25 Open to question 20.00 No limits 21.00 Hookedl international 21.30 Top Gear 22.00 Lame Ducks 22.30 Probation. Vandaag: Divorce 23.10 Waterloo Bowling 23.50 Newsnight 00.40 Weerbericht 00.45 Open University SKY CHANNEL The Brady Bunch. Serie The flying Nun. Serie Nanny the Professor. Serie Charlie's Angels. Serie A country practice. The deputy NFL football VFL football preview Roving Report. Serie Sky Trax. Popmuziek Einde ITV 18.15 Emmerdale Farm 18.45 News at 5.45 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads 20.00 Bygones. Film 20.30 Name that tune. Quiz 21.00 Carry on laughing 22.00 Travelling man 23.00 News at Ten 23.30 Mengele. Documentaire 01.00 Bette Midler - No Frills (herh.) 01.30 Startjng Point III Ondertiteling via TeleTekst. SI Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. BS Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. B3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. NEDERLAND 1 NOS/NOT 09.00 Schooltelevisie 09.05 Einde NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden NOS/NOT 09.35 Schooltelevisie 11.30 Einde NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden AVRO 14.00 De klei ne zeenimpf TROS 15.30 Calimero 15.43 De Bananasplit Show 16.40 Sons and daughters MUSIC BOX/TV 5 08.00 [SNon-stop videoclips. Presen tatie: Sunie (08.00), Simon met Au stralische muziek (09.00), Julie met 'Boogie Box' (10.00), Martin (11.00), Simon en Sunie met 'Chart Attack", overzicht van de Music Box Top 40 (12.00) en Gary (13.00). 14.00 SNon- stop videoclips. Herhalingen. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau en Tageathemen 10.23 Die Fahrten des Odysseus 12.10 Pano rama 12.55 Persoverzicht 13.00 Ta gesschau 13.15 Teletek8t-overzicht 15.40 Teletekst-overzicht 16.00 Ta gesschau 16.10 Auto '85 16.55 Jano- sik, Held der Berge 17.50 Tages- DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 13.15 Teletek- at-overzicht 13.30 Einde 15.40 Tele tekst-overzicht 15.56 Programma-o verzicht 16.00 Heute 16.04 Neues aus Uhlenbusch 16.35 Unser Frau- lein Lehrer 17.00 Heute 17.15 Te le-lllustrierte 17.50 Das Haua am Ea- BBC 1 07.00 Teletekst 07.50 Breakfast Time 10.20 Teletekst 11.00 Liberal Party Assembly 11.30 Play School 11.50 Liberal Party Assembly 13.30 Journaal 13.55 South-East news 13.58 Weerbericht 14.00 Pebble Mill at one 14.45 Hockey Cokey 15.00 Li beral Party Assembly 16.52 Sou th-East news 16.55 King Rollo 17.00 Brie-a-Brac 17.10 Battle of the Pla nets 17.30 Hartbeat 17.55 John Cra ven's Newsround SKY CHANNEL 08.45 Dennis the Menace 09.15 Sky Trax 10.00 Sky Trax 10.45 Sky Trax 11-45 Sky Trax 12.30 Sky Trax 13.15 Sky Trax 14.10 A gift to last 15.10 Family 16.00 Sky Trax 16.45 Sky Trax 17.30 Sky Trax ITV gramme 12.00 Middle Engl Tomorrow's people 12.34 A ques tion of economics 13.00 Orm and Cheep 13.10 Our Backyard 13.30 The Parlour game 14.00 News at one 14.20 Anglia news and weather 14.30 A Country Practice 15.30 So mething to treasure 16.00 Take the High Road 16.25 Anglia News 16.30 Sons and daughters 17.00 Orm and cheep 17.10 Cartoon Time 17.20 Vi deo A Chips 17.50 Hold tight HILVERSUM 1 16.30 Journalistenfo rum) AVRO: 17.03 AVRO-instuit Prinsjesdag 1985 VPRO: 18.06 Boe ken. 20.03 Het Evenement 21.02 Bui ten Beeld. 22.02 Het Bericht NOS:. 23.07 Met het oog op morgen VARA: 00.02 De nacht klinkt anders 02.02 Groot licht. 05.02 Werklicht HILVERSUM 2 17.36 TROS-Aktua 18.00 Nws. 18.10 Het journalistenfo rum. 19.00 TROS Klantenservice. 20.00 Nws. 20.03 Muziek uit mijn schooltijd. 21.00 Om het boek. 21.30 Finale. 22.30 Nws. 22.35 De plantene- ters, hoorsp. 23.00 Proeflokaal. HILVERSUM 3 18.04 De Avondspits, VARA: 19.02 Dubbellisjes. 20.02 Pop- krant. 21.02 Moondogs. 23.02 Mor gen gebeurt het HILVERSUM 4 17.00 Populaire klas sieken NCRV: 18.00 Nws. 18.02 Met hart en mond en handen. 18.15 Mu ziek in vrije tijd. 19.15 Entr'acte. 19.30 Pianomuziek van Schubert." 20.00 Radio Symf. Ork. v. Frankfurt 21.15 Catharijne Consort 21.30 Lite- rama. 22.30 Kerkorgelmuz. 23.10 Ka- HILVERSUM 5 AVRO: 17.30 Hilver sum 3 bestond nog niet P.P.: 18.20 Uitzending van de PSP. AVRO: 18.30 De berg heeft een muis gebaard. NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlan- RADIO RIJNMOND 16.30 Middagma gazine OMROEP RIJNLAND 17.30 Politiek en economie. 18.30 Varia-Tussenfa- se. 19.00 Regionale muziek. Morgen HILVERSUM 1 VOO: 7.03 Ook Goeie- morgen 9.03 Muziek terwijl u werkt. 10.03 Kletskop (10.30 Veronica Nwsradio.) 12.03 Will Wil Wel. 13.06 Nederland Muziekland. NCRV: 14.03 Kletsmajoor. 14.15 Douce France. 14.30 Middenin. HILVERSUM 2 VARA: 7.00 Nws. 7.06 De Wekkerradio. 8.30 Nws. 8.33 Het archief. 9.00 Muziek, merk Malando. 09.30 Nws. 9.33 Hoor Haar! 10.30 Nws. 10.33 Leef-tijd-genoeg. 11.30 Nws. 11.33 Radioweekblad. (11.34 en 12.36 Dingen van de dag. OVER HEIDSVOORLICHTING: 12 16 Ge sprekken met vrouwen. 12.26 Mede delingen voor land- en tuinbouw. 12.30, 13.00 en 13.30 Nws.) 14.00 De Schuurpapier. 14.30 Nws. 14.33 Trip naar Helikon 15.00 Leef-tijd-genoeg. 15.30 Nws. 15.33 Het zout in de pap HILVERSUM 3 EO: 7.03 Ronduit mu- sic-time. 9.03 Gospelsound. 10.03 Muziek motief. 11.03 Country Trail, VPRO: 12.03 De Wilde Wereld. 15.03 Ronflonflon met Jacques Plafond. NOS: 16.04 De Nationale Hitparade HILVERSUM 4 NCRV: 7.00 Het leven de Woord. 7.10 Preludium. 8.00 Nws. 8.02 Progr.-overzicht. 8.05 Platen- nieuws. 8.45 Te Deum Laudamus. 9.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 Ka- mermuz. 10.30 Jubileumconcert 12.10 De orkestmuziek van Bach (6). 12.20 Promenade 13.00 Nws. 13.02 Vocaal. NCRV Vocaal Ensemble. 13.30 Kerkorgelconcert. AVRO: 14.00 Telefoonnummer 39211. 15.30 Puur cultuur 15.45 Muziektheater 16.30 Muzenmarkt 1985: muz. voor klave cimbel en blokfluit HILVERSUM 5 NOS: 09.03 NOS- -Sportief. 9.25 Waterstanden. TELE AC: 9.30 Follow through RVU: 10.00 RVU Taairevue AVRO/VARA: 10.30' Schoolradio. 11.10 Einde. TROS: 17.30 Geachte jubilaris RADIO RIJNMOND 7.30 Actualiteiten- magazine 9.00 leder uur na het ANP- -nieuws regionaal nws. 16.30 Middag magazine OMROEP RIJNLAND 16.30 Leiden Lokaal. 17.30 Nieuws en Actualitei ten. 18.30 Geestelijk leven.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15