je's Crui jff-variant mislukt Karpov geeft op Club Brugge nieuwe leider België Fort idolen verliest Verhoeven derde in Toekomstronde The Chief baas op Duindigt Toch boksstrijd ondanks bedreiging Selecties badminton bekend i PACINI QeidM@owumt DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1985 PAGINA 9 1 al liadjN0 j^et voetbalelftal van Tsjecho-Slowakije heeft gis Weifen in Brno een vriendschappelijke interland tegen Polen i X-rvii1 6ewonnen Bij de rust was de stand 1-0 voor de a ^-"tyHjspioeg door een treffer van Berger. Twee minuten na de •en, recfvatting zorgde Prusik voor de gelijkmaker. Dezelfde spe- i. scoorde in de 61e minuut weer, maar ditmaal passeerde 1 radiq zijn eigen doelman, waardoor Tsjecho-Slowakije een are ho£rspron£ kon nemen- Acht minuten voor het einde maak- lCubik er 3-1 van. Zitplaat verzachtende omstandigheid voor Polen mag gelden, dat V en ddner Antoni Pichnieczek enkele sterke spelers thuis had wen. Komende woensdag speelt Polen in eigen land een idere riangrijke kwalificatiewedstrijd voor de eindronde om de An ireldtitel tegen België. De Polen plaatsen zich bij winst of ^üeSjjkspei voor Mexico, anders zijn de Belgen gekwalifi- es kaddrd pl°e6' d'e a^va^. heeft een kans zich via twee dstrijden tegen Nederland alsnog tickets voor Mexico te gulden-werven. Zoetemelk wint omnium in Oudenbosch OUDENBOSCH We- reldkampioen Joop Zoete melk heeft gisteravond het omnium van Oudenbosch voor beroepswielrenners gewonnen. Hij hield in het klassement, opgemaakt na een afvalrace, klasse mentsrace en puntenkoers, Jelle Nijdam en Reinier Valkenburg achter zich. In Oudenbosch keken 3000 belangstellenden toe. VALENCE D'AGEN De Colombiaan Edgar Corredor heeft gisteren de eerste etappe van de Ronde van de Toekomst ge wonnen. Corredor kwam alleen over de eindstreep met een ge ringe voorsprong op het peloton, waarvan de Sovjet-renner Alexander Zinovjev de eindsprint won vóór de Nederlander Nico Verhoeven. De Fransman Thierry Marie behield, ondanks het spel om de bonificatieseconden, de gele leiderstrui, omdat Corredor bij de proloog veertig seconden op hem verspeelde. De Spaanse prof José Recio heeft de proloog van de Ronde van Catalonië gewonnen. Recio had voor de individuele tijdrit over 4,6 kilometer 4 minuten en 56 seconden nodig. Hij was daarmee 0,18 seconde sneller dan de Nederlander Bert Oosterbosch, de. specialist van de ploeg Post op de wat langere tijdritten. Derde werd de Spanjaard Blanco Villar in 5.02. Steven Rooks eindigde als achtste en Theo de Rooy werd tiende. WASSENAAR The Chief van de En gelse trainer John Ives is in grote vorm. Dat bleek gistermiddag op Duindigt in de Biarritz-prijs. Met jockey Tony Manuel was de combinatie na de start in kanslose positie achterin het veld. Echter, in de laatste bocht was de zesjarige hengst al tweede en liep in de laatste rechte lijn na een zekere overwinning met aardig wat lengten voorsprong op de tweede aanko mende Lady Anna Livia en tweede favo riet Peter the Great. De tweede ren van de middag leverde een verrassende over winning op voor Lesley Davis met de driejarige merrie Sibora voor de favoriet Sku Ball (Terry Cain) en Danielle. BELFAST De boksstrijd in het vedergewicht tussen de Britse titelverdediger Barry McGuigan en de Ameri kaan Bernard Taylor wordt ondanks bedreigingen met de dood voor de Brit toch, op 28 september, in Belfast gehouden. De uitdager wilde uit angst het gevecht naar Engeland of de Verenigde Staten verplaatsen. McGui gan werd in een anonieme brief aan een Britse zondag krant aangekondigd als het aanstaande slachtoffer van een schietpartij, wanneer hij in de Noordierse hoofdstad zijn wereldtitel verdedigt. McGuigan, katholiek en Iers van geboorte, getrouwd met een protestantse, heeft veel verzoenend werk gedaan in Noord-Ierland. Extremis ten in Ierland beschouwen het echter als verraad, dat hij zijn nationaliteit heeft ingeruild voor de Britse om als professional verder te komen in de bokswereld. EERENVEEN Het .periment van Leo ïenhakker het Neder- ids elftal met vier spit- te laten spelen moet dstl i/Nor lopig als mislukt wor- »n beschouwd. In een aie oefeninterland tegen jlgarije kwam van de irwachte patronen hoe- •naamd niets terecht en resultaat, 1-0 door een te treffer van Rob de 'it, was dan wel gunstig, laar niet meer dan dat. Bulgaren sloofden zich niet te proberen meer uit de iPEGElèdstrijd te halen dan een ^)- loradische counter. Die toon- echter wel onmiddellijk de ^^^sivetsbaarheid van Beenhak- vondst aan. De gaten die de laatste linie vielen doen ergste vrezen voor het ge- een serieuze tegenstander met dit systeem gecon- lonteerd ziet. ye kern van Beenhakkers be- telingen was het pogen de te enstander vast te zetten. Die fxPzet slaagde feitelijk niet. De Sigaren hielden in de eerste elft Nederland ver van het Biel af, terwijl de pressie na de ist wel wat heviger werd, aar niet voldoende om de asteuropeanen voor veel on- ilosbare problemen te stellen, aarvoor stelden de Bulgaren :h ook te snel op het Neder- indse systeem in. Constant rerden zes mensen achterin ehouden. Daardoor werd de uimte voor de vier aanvallers klein om succesvol te kun- len opereren. •'./rank Rijkaard vond als voor z&aJe verdediging spelende libero "zzzjf net. de spelverdeling als taak Wjff vel vaak de vleugelspitsen, 7g naar De Wit en vooral Gullit f naakten er weinig van. Gullit vas zelfs zo uitgesproken wak, dat Beenhakker hem in Ie rust verving door Tahama- CHTTfe. Liep Nederland aanvallend )ij voortduring stuk op de UKSUoor libero Koev geregisseerde Bulgaarse muur, in de achter- ite lijn liep het helemaal niet. ^Oranje werd met dezelfde pro- t. 2 - 'A'M.i Rob de Wit op weg naar de enige treffer Sponsor wil af van contract met KNVB BADHOEVEDORP De sponsor van de KNVB, de Japanse electronicafabri- kant Sony, die vorig jaar een driejarige sponsorove reenkomst sloot met de voetbalbond, wil tussen tijds van die verbintenis af. De voetbalbond zal op de eerstvolgende vergade ring, op 10 september, daarover een uitspraak doen. Verwacht wordt, dat dan ook de naam van de nieuwe sponsor bekend wordt gemaakt. Sony is na een uitvoerige evaluatie van de eerste pe riode van de overeen komst tot de slotsom geko men, dat het „op grond van strategische en politie ke overwegingen" de voorkeur verdient het contract vrij te geven aan het Nederlandse bedrijf sleven. Na de bondsverga dering van 10 september zullen de betrokkenen een persverklaring uitgeven. De huidige geldschieter van de KNVB is wel van plan zich met de sport sponsoring in Nederland te blijven bezighouden. Volgens een woordvoerd- voerder van de KNVB zijn er nog geen contacten met Nederlandse bedrijven om als sponsor van de voetbal bond op te treden. In de wandelgangen werd ech ter de naam van Sony's Nederlandse concurrent Philips genoemd. blemen geconfronteerd als Ajax in de competitie. Door het spelen op één lijn ontston den vaak de gigantische gaten, waarin Bulgarije counters kon lanceren. De handige midden velder Kostadinov probeerde het een paar keer op de supe- rindividualist Getov. maar er ontstond zelden werkelijk ge vaar. Kwetsbaarheid In principe bleek echter toch de kwetsbaarheid van dit op papier zo offensieve systeem. De ruimte voorin wordt door de maatregelen «van de tegen stander te vol, en achterin val len de gaten waar een counte rende opponent, als daar zijn België en Polen, op wacht. Daarom ook is het zo merk waardig dat Beenhakker zich op dit soort experimenten stort. De uitleg van de bonds coach: „Om zo te kunnen spe len, dus met vier spitsen, moet je zelf goed voetballen. Nu speel je jezelf uit elkaar. In de eerste helft veroverden we vaak de bal, maar we verloren hem net zo snel. Bovendien speelden Van Basten en Kieft in het centrum te statisch. De tweede helft ging het wat be ter. De bal bleef meer voorin. Het gaat om het rendement. Je moet kansen creëren in het strafschopgebied. Je kunt nu beter de negatieve "conclusies trekken dan straks na België of Polen, want dan is het te laat". „We zoeken een oplossing om de aanvalskracht te verho gen". vervolgde de coach, pro- berend iets gunstigs te consta teren. „Eén van de mogelijk heden daarvoor is het spelen met vier spitsen. Ik heb dat in de tweede helft gezien. Er was meer beweging, De Wit kwam eens middendoor, Kieft over links. Je moet de tegenstan ders uit elkaar sleuren. Het probleem is, dat je bij een club acht weken hebt om zoiets te proberen en nu moet je het doen in een uurtje praten". In de verdediging moest de ge blesseerde Ernie Brandts (een gebroken teen, die hem drie weken uit de roulatie houdt) zijn plaats afstaan aan clubge noot Huub Stevens. De Bulga ren, op een overwinning in Luxemburg na zeker van kwalificatie voor Mexico, lie ten het na rust vrijwel uitslui tend bij verdedigen, waardoor de „nieuwe" achterste lijn slechts één keer werd be proefd. En wel door de voor Iskrenov ingevallen Gotchev. Hans van Breukelen klaarde, in samenwerking met Stevens, dat karwei. De Nederlandse kansen in de eerste helft ble ven beperkt tot een knap door Van Basten van richting ver hinderde afzwaaier van De Wit. Nederland slaagde in zijn op zet de Bulgaren op eigen helft te houden. Tachtig minuten lang vonden de Oosteuropea nen dat prima. Daardoor zette Oranje voornamelijk zichzelf vast en dat moet Leo Been hakker te denken geven. De ontevreden 12.000 toeschou wers in Heerenveen, waar heen de KNVB nu weer een onbelangrijke interland had verhuisd, kregen na het zin gen van enkele slaapliedjes daarvoor een beloning in de vorm van een doelpunt. Rob de Wit profiteerde van het enige misverstand in de Bul gaarse verdediging en passeer de doelman Valov met een droge knal. Het was het enige hoogtepunt in een wedstrijd waarvan verder slechts het re sultaat niet tot nadenken stemde. Beenhakker probeer de een variant van de uitvin dingen van Cruijff als de voor uitgeschoven libero, maar moet de problemen doorzien, die de landskampioen in de competitie al aan den lijve heeft ondervonden. Vernietigend Het meest vernietigende oor deel kwam van de assistent van de Belgische coach Guy Thijs, Julien Labeau. „Neder land is een zwak elftal, vooral aan de linkerkant. Valke en De Wit begrepen elkaar hele maal niet en Gullit kende ik niet meer terug. Ik heb Thijs niets te berichten, het was een slechte wedstrijd". Nederland-Bulgarije 1-0 (0-0): 80. De Wit 1-0. Scheidsrechter: Schmidhu- ber (Wdl). Toeschouwers: 12.000 Nederland: Van Breukelen, Wijnste kers, Brandts (Stevens), Van Tigge- len. Van de Kerkhof. Rijkaard. Val ke. Gullit (Tahamata), Kieft. Van Basten en De Wit. Bulgarije: Walov; Djakov (Pasjev), Kojev, Dimitrov; Petrov, Zadkov, Zdravkov, Gospodinov, Kostadinov (Kolev), Getov en Iskrenov (Gotsjev). Gara BRUSSEL Club Brugge s de nieuwe leider in de «loogste klasse van de Bel- Jische voetbalcompetitie. Lelf won de ploeg van rainer Henk Houwaart tbrde Brugse derby bij Cer- zoció'le met 1-0, terwijl de top- iren' Der tussen SK Beveren en i^nderlecht onbeslist ein- Jigde: 1-1. Beerschot kan vanavond de eerste plaats eiderveer van Club Brugge ak) Overnemen, moet dan 'fg^Jnoet wel worden gewon- eehoiien bij FC Luik. de t roonClub Brugge had aan een doel- voorjunt van Jan Ceulemans, die diners ruim een kwartier in de sstatjy/eede helft raak schoot, vol- kleloende voor de zege op stadge- en Rioot Cercle. De topper tussen Beveren en Anderlecht schouwers kreeg terecht n winnaar. Tegen de veld- ^erhoudingen in kwamen de Brusselaars door Peruzovic op N doorsprong. De gelijkmaker viel pas vijf minuten voor het «Sinde en kwam op naam van [gllarinelli. Engeland Manchester United is op de goede weg voortgegaan. De ploeg won ook de zesde wed strijd voor de eerste divisie van de Engelse league.Dit maal werd Newcastle United met 3-0 het slachtoffer van de dadendrang van de Mancuni ans, die nu het record van de beste seizoenstart van de club uit 1905 hebben geëvenaard. Tottenham Hotspur toonde aan na drie nederlagen achter een weer beter op schot te ko men door de Londense buur Chelsea met 4-1 te verslaan. Aanvoerder Colin Pates van Chelsea werd uit het veld ge stuurd en vijf spelers kregen een boeking. Glenn Hoddle, die alle vier doelpunten van de Spurs had voorbereid, moest met een blessure voor tijdig naar de kleedkamers. West-Duitsland Werder Bremen is bij FC Köln aan een dreigende nederlaag ontsnapt. De ploeg kwam in de tweede helft terug van een achterstand van 3-1 tot 3-3 en behield daardoor de leiding op Een duel der vedetten: Pierre Littbarski blijft namens FC Köln aan de bal, terwijl Rudi Voller van Werder Bremen ter aarde stort. de ranglijst van de Bundesliga dat mede-koploper Borussia met acht punten uit vijf wed- Mönchengladbach tegen een strijden. De Noordduitse club zeer sterk spelend Hamburger is nu zelfs alleenheerser, om- SV met 4-1 ten onder ging. Grensrechter geblesseerd ASCHAFFENBURG Bij een competitiewedstrijd in de tweede Bundesliga tussen Vik- toria Aschaffenburg en Tennis Borussia Berlin is grensrechter Peter Vasel geblesseerd ge raakt door een overtreding van een speler van de thuis club. Het niet alledaagse voor val gebeurde in de 43e minuut van de eerste helft bij een charge van Brauburger ten op zichte van de Berlijner Bialon in de buurt van de zijlijn. Bij de actie werd grensrechter Va sel van de sokken gelopen, waarbij zijn linkerarm uit de kom schoot. Hij moest worden vervangen door een toevallig op de tribune aanwezige scheidsrechter. «IEUWEGEIN Martijn van vernaaien, bondscoach van nationale badmintonselec- lie, heeft zich tot doel gesteld aansluiting met de Europe- toplanden op korte termijn at stand te brengen. )aartoe zal de Nederlandse ploeg op de Europese titelstrijd april 1986 in Uppsala in den dienen te promoveren inaar de A-poule. Van Doore- inaalen, die bij de Badminton- ^ond een volledige dagtaak '•heeft, acht die kans in ruime mate aanwezig. Hij narp voor- lopig acht speelsters en veer tien spelers op in zijn selectie. Na de nationale kampioen schappen op 4 en 5 januari wordt de ploeg voor de Euro pese titelstrijd samengesteld. De nationale selectie bestaat uit: Dames: Eline Coene (Velp), Jeanette van Driel (Den Haag), Erica van Dijck (Hel mond), Monique Hoogland (Leidschendam), Astrid van der Knaap (Den Haag), Con- tessa Raisina (Tiel), Carol Liem (Leidschendam), Karin van der Valk (Honselersdijk). Heren: Bas von Barnau Sijt- hoff (Rotterdam), Mecal de Boer (Heerhugowaard), Lex Coene (Arnhem). Edwin van Daim (Eindhoven), Frank van Dongen (Amsterdam), Jan Gerritse (Den Haag), Alex Meyer (Heemskerk), Ronnie Michels (Tilburg), Pierre Pelu- pessy (Haarlem), Michel Rede- ker (Hoogeveen), Rob Ridder (Haarlem), Hendrik-Jan Roze- meyer (Enschede), Uun Santo- sa (Amsterdam), Norbert Vin cent (Kortenhoef). MOSKOU Het is de eerste keer, dat Karpov in de strijd om het wereld kampioenschap een ach terstand oploopt. De ge schiedenis wil dat degene, die de openingspartij wint wereldkampioen wordt. Een uitzondering vormde Bobby Fischer, die tegen Spasski bij de match op IJsland met een achter stand van 2-0 begon. De Amerikaan raakte het eerste punt kwijt door te laat te arriveren en ver loor de tweede partij. Ver volgens leidde hij Spasski regelrecht naar de neder laag. Toen Fischer wei gerde zijn titel te verdedi gen, riep de wereld schaakbond in 1975 Kar pov tot wereldkampioen uit. Door de gewijzigde formule kwam Karpovs nederlaag dub bel zo hard aan. Nu remises weer meetellen, behoeft Kas parov de volgende 23 partijen in theorie slechts onbeslist te houden om de titel te verove ren. Het legertje schaakgrootmees ters, dat de match volgt - Tai- manov, Suetin, Dorfman, Smislov, Psachis en Geiler om er enkelen te noemen - was bij de nachtelijke analyse in de foyer hoog achter het balkon van de Tsjaikovski-zaal tot de conclusie gekomen, dat wits ver opgedrongen vrij-pion op de c-lijn met geen mogelijk heid te stoppen viel. Reden waarom Karpov het niet op een hervatting liet aankomen, maar telefonisch capituleerde. Grote interesse De heropening van de twee kamp trok een ongehoord aan tal bezoekers. De 1600 zitplaat sen in de Tsjaikovski-zaal wa ren tot de laatste stoel bezet. Buiten op het Majakovski- -plein, dat gedeeltelijk voor auto-verkeer is afgesloten, bi vakkeerden nog eens honder den belangstellenden, die geen kaartje hadden bemachtigd en door vrienden en kennissen op de hoogte werden gehouden van de laatste stand van za ken. Naar het zich laat aanzien heeft Karpov zich laten ver- rassën door de openingskeus van zijn tegenstander; het Nimzo-indisch, dat sinds de ontwikkeling van de Hübner- -variant als kansrijk voor zwart geld. Op de vijfde zet week Kasparov af met g2-g3 en het kostte Karpov een half uur bedenktijd eer hij ant woordde met Pe4. De dame- -ruil, die daar op volgde, was gunstig voor wit. De vrijwel dodelijke beklemming, waarin Karpov geraakte, werd even iets losser, toen Kasparov op de 24e zet Kd3 speelde in plaats van het sterkere Tfl, maar de opluchting van zwart was van tijdelijke aard. Vol gens grootmeester Taimanov speelde Kasparov tussen de 31e en 41e zet op zijn sterkst. Karpov werd gedwongen een pion te geven zonder enige compensatie, waarna de witte plus-pion op mars ging naar de achterlijn. sportuitslagen PAARDESPORT Koersen van Duindigt EERSTE KOERS, 2040 meter: 1. Yoka Kinley (C.J. de Leeuw) 1.23,5; 2. Zoe; 3. Yata Notice. Toto: winnend f. 2,60; plaats f. 1,60 f. 3,00 f. 2,40; koppel f. 22,00; trio f. 259,50. TWEEDE KOERS, 2040 meter: 1. Yor- ky (W.C. Strooper) 1.21,3; 2. Zignal Frisia; 3. Zeno Houberg. Niet gestart: Ydelpride. Toto: winnend f. 1,30; plaats f. 1,10 f. 1,10 1,10; koppel f. 3,10; trio f. 18,40. DERDE KOERS, 2600 meter: 1. Zorro Six (C. Hetteling) 1.24,1; 2. Wat Nu; 3. Walmiki A. Niet gestart: Zilco Buiten zorg. Toto: winnend f. 1,70; plaats f. 1,7- f. 2,50 f. 7,70; koppel f. 4,30; trio t. 143,20. VIERDE KOERS, 2100 meter: 1. The Chief (A. Manuel) 2.20,9; 2. Lady Anna Livia; 3 Peter the Great. Toto: winnend f. 1,50; plaats f. 3,40 f. 3,30; koppel f. 6,10; trio f. 13,60. VIJFDE KOERS, 1609 méter: 1. Zeus Boekelte (J. van Dooyeweerd) 1.18,6; 2. Young Maxi; 3. Zoeff Neyenrode. Toto: winnend f. 1,40; plaats f. 1,30 f. 2,80 f. 1,30; koppel f. 23,40; trio f. 104,40. ZESDE KOERS, 2000 meter: 1. Viva- tio Hil (J.A. Buijs) 1.19,9; 2. Woud bloem J; 3. Yllucy. Toto: winnend f. 22,80; plaats f. 3,10 f. 1,70 f. 1,90; koppel f 66,00; trio f. 585,80. ZEVENDE KOERS. 1900 meter: 1. Si bora (L A. Davis) 2.08,5; 2. Sku Ball; 3. Danielle. Niet gestart: Short Tem pered. Toto: winnend f. 11,70; plaats f. 1,40 f. 1,10 f. 1,10; koppel f. 7,50; trio f. 69,20. ACHTSTE KOÈRS, 2040 meter: 1. Vi tesse Fortuna (J. Kroon) 1.21,2; 2. Van Sickengha; 3. Whirl Pride. Niet gestart: Walko B. Toto: winnend f. 5,70; plaats f. 1,80 f. 1,50 f. 1,40; koppel f. 6,10; trio f. 86,30. NEGENDE KOERS. 2040 meter: 1. Wina Oostland (A. H. Suykerbuyk) 1.19,5 2. Valentin Melodie, 3. Tim Hanover. Toto: winnend f. 3,30 plaats f. 1,30 f. 1,30 f. 2,90 koppel f. 2,00 trio f. 52,10. TIENDE KOERS, 2040 meter: 1. Vo- landa (S. Diab) 1.20,8 2. Udo Wind- spiel, 3. Vulcana P. Niet gestart: Yvo- lien H Toto: winnend f. 2,80 plaats f. 1,50 f. 2,40 f. 3,30. koppel f. 6,30 trio f. 74,20. Omzet totalisatór: f. 237.199,00. TENNIS Open Amerikaanse kampioenschap pen in Flushing Meadow Damesenkelspel, kwartfinales: Na- vratilova (Tsj)-Garrison (Vst) 6-2 6-3; Steffi Graf (Wdl)-Shriver (Vst) 7-6 6-7 7-6. Damesdubbelspel, derde ronde: Kohde/Sukova (Wdl/Tsj)-McNeill- /Sands (Vst) 6-7 6-2 6-4; Lloyd-Evert- /Bassett (Vst/Can)-Horvath/Ruzici (Vst/Roe) 6-4 6-2; Mandlikova/Turn- bull (Tsj/Aus)-Hobbs/Jolissaint (Gbr/Zwi) 6-3 6-4; Lindqvist/Russell (Zwe/Vst)- Bunge/Pfaff (Wdl) 6-7 6-4 6-0. Herenenkelspel, kwartfinales: Wilan- der (Zwe)-Jarryd (Zwe) 2-6 6-2 5-0, Jarryd trekt zich terug. Jongens en kelspel, tweede ronde: Rossi (Isr- j-Mark van Eekeren (Ned) 6-4 6-2. Meisjesenkelspel, derde ronde: Ta- rabini (ArgFSchilder (Ned) 6-3 6-0. VOETBAL Zaterdagamateurs (WEST II) 28: 's-Gravenz.SV-FC Lisse 1-2; 3JL Ter Leede - 's-Gravenzande 2-2. Landelijke jeugd (groep B): RVC-Feyenoord 3-5. België: Kortijk-Charleroi 1-0; Bevere- n-Anderlecht 1-1; KV Mechelen-Wa- terschei 2-2; AA Gent-Seraing 0-1; RWDM-Lierse SK 0-1; Standard Luik- -Lokeren 2-2; Cercle Brugge-Club Brugge 0-1. Stand aan kop: 1. Club Brugge 6-9; 2. Beerschot 5-8; 3/4/5. Anderlecht, Beveren en AA Gent 6-8. Engeland: Tottenham Hotspur-Chel sea 4-1; Leicester City-Watford 2-2; Manchester United-Newcastle United 3-0; West Bromwich Albion-Aston Vil la 0-3. Schotland (League Cup, kwartfina les): Aberdeen-Hearts 1-0; Dundee United-St. Mirren 2-1; Hamilton-Ran gers 1-2; Hibernian-Celtic 4-4 n.v, Hibs. wint na strafschoppen. Spanje: Athletic Bilbao-Las Palmas 1-1; Sevilla-Osasuna 1-0; Barcelona- -Real Zaragoza 2-0; Cadiz-Racing 2-1; Real Valladolid-Espanol 1-0; Real Madrid-Valencia 5-0; Celta-Real Betis 0-1; Sporting Gijon-Real Sociedad 0-0. West-Duitsland: Fortuna Düsseldorf- -Borussia "Dortmund 4-2; Nürnberg- -Bayer Leverkusen 3-2; Hamburger SV-Borussia Mönchengladbach 4-1; FC Köln-Werder Bremen 3-3; Hanno- ver'96-VfB Stuttgart 1-3. Stand aan kop: 1. Werder Bremen 5-8; 2/3. Nürnberg en Borussia MG 5-7; 4/5/6. Waldhof Mannheim. VfL Bochum en Bayer Uerdingen 5-6. WIELRENNEN Ronde van de Toekomst (eerste etappe over 138,5 km van Castelaar- rasin naar Valence d'Agen): 1. Cor redor (Col) 3.40.30; 2. Zinovjev (Sov) op 0.09; 3. Verhoeven (Ned); 4. Vai de Vijver (Bel); 5. Oeslamin (Sov); 6. Philippe (Fra); 7. Gaigne (Fra); 8. Soe- oen (Sov); 9. Weber (Zwi); 10. Stumpf (Wdl); 11. Hermans (Ned) z.t.; 31. Kolkhuis Tanke op 0.09; 43. Bogers z.t.; 47. Breukink z.t.; 74. Van Poppel op 3.25; 98. Slendebroek op 5.09; 106. Van der Hulst op 8.22. Algemeen klassement: 1. Marie (Fra) 3.46.16; 2. Gaigne (Fra) op 0.01; 3. Bernard (Fra) op 0.11; 4. Robert (Fra) z.t.; 5. Poisson (Fra) z.t.; 6. Lavainne (Fra) op 0.12; 7. Bogers (Ned) z.t.; 8. Wiss (Zwi) op 0.13; 9. Zhdanov (Sov) z.t.; 10. Corredor (Col) op 0.16; 17. Verhoeven (Ned) op 0.18; 18. Breu kink (Ned) z.t.; 44. Hermans op 0.31; 61. Kolkhuis Tanke op 0.42; 74. Van Poppel op 3.45; 98. Slendebroek op 5.35; 106. Van der Hulst op 8.36. Proloog Ronde van Catalonië (tijdrit over 4,6 km): 1. Recio (Spa) 4.56.00; 2. Oosterbosch (Ned) 4.56,18;3. Villar (Spa) op 6 sec.; 4. Peiper (Aus) op 8 sec.; 5. Garcia (Fra) op 9 sec.; 6. Bei- da (Spa) op 10 sec.; 7. Millar (Sch) op 11 sec.; 8. Rooks (Ned) z.t.; 9. Colle (Spa) op 12 sec.; 10. Theo de Rooy (Ned) z.t.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9