IKON zet Amsterdamse jeugd te kijk gADIO/TELEVISIE EöidócSoiwant ^VRO mikt ook op eigen publiekszender Veronica vandaag officiéél A-omroep Zwaartepunt bij VPRO: filmsmeer eigen werk en strijd tegen bet stuitend populisme Duitsland TV-morgen DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1985 PAGINA 17 LVERSUM - De scheiding der geesten is bij omroep bezig zich te voltrekken. Naast de leratie van ideële zendgemachtigden (KRO, OegJRV en VARA) vormde zich intussen het sa- chikjnwerkingsverband ATV van AVRO, TROS aanj VOO, die op het gebied van sport en film- ?ert pkoop al afgeronde afspraken hebben lopen omddie nu ook gedrieën dingen naar een eigen de (ider, een publiekszender n. 7RO*voorzilter Wallis de Vries heeft zich gis- leenjen op zijn jaarlijkse persconferentie met na- De lik naast de TROS en de VOO geplaatst in 6.06> wens, die door TROS-voorzitter mr Minde- ng wo eerder werd omschreven als een zender wont een publieksprogramma, gefinancierd door t noiopbrengsten van zwevende reclameblokken kaasen de programma's door. De heer Wallis: al dt voel me als AVRO geen zuil en naast de in. [ijdende omroepen bestaat er een duidelijke lats voor een publieke omroep. Als een belij dende omroep een show uitzendt, dan valt deze van haar geloof en niet ik". Hij keerde zich ook fel tegen de wijze waarop minister Brinkman het facilitaire NOS-bedrijf, een gezamenlijke instelling van de omroepen, wil omzetten in een zelfstandig bedrijf onder staatstoezicht. De heer Wallis: „Als de minister dit bedrijf efficiënter geleid wil hebben, dan moet hij hiervoor een vorm kiezen, waarbij de omroepen zegging houden over hun eigen tv- bedrijf. De controle hierop in handen te leggen van de overheid, een staatscommissie, daar heb ik nog nooit iets goeds uit te voorschijn zien ko men". Hij noemt de nieuwe mediawet een slecht com promis met gekunstelde oplossingen. Door de heffing van BTW op door de NOS aan de om roepen geleverd technisch werk gaat zeker vijf tig miljoen aan kijkgeld naar minister Ruding. De minister gebruikt dit voorstel als een bijdra ge in de bezuiniging ten koste van de omroepen en de kijkers. De AVRO wenst daar niet het slachtoffer van te worden. Wallis de Vries voelt voor wat de publieke omroep betreft het meest voor een joint venture, een samenwerking met het bedrijfsleven (pers en uitgevers). Met zend tijd op een eigen net met daartussen door zwe vende blokken reclame valt er 250 miljoen aan reclamegeld binnen te halen, dat nu dreigt te verdwijnen naar buitenlandse ondernemingen die op onze kabels penetreren. Hij ziet niets in een derde net zoals de minister wenst en waar op de NOS met sport en kunst en de zendge machtigden zonder leden een plaatsje krijgen. Dat een evt. publiekszender een pulpnet zou kunnen worden bestreed hij door er op te wij zen, dat de AVRO de komende winter met tachtig pet. eigen produkt op het scherm komt. HILVERSUM/DEN HAAG De omroeporga nisatie Veronica heeft gisteren formeel de A-s tatus verkregen, zo is door het ministerie van WVC meegedeeld. Minister Brinkman van WVC heeft op basis van de uitspraak van de Raad van State bepaald dat hier sprake is van een bijzonder geval en dat de zendtijduitbrei ding, die met de statusverhoging gepaard gaat, vervroegd kan worden ingevoerd. Nog deze week volgt er een advies van de om- roepraad, waarin wordt bepaald met ingang van welke datum de nieuwe zendtijd wordt toe gewezen. De verwachting is 1 oktober op tv en 1 januari op radio. Hierover wordt bij de NOS vergaderd. De minister legt zich bij voorbaat bij dit advies neer. 1,VERSUM Ruud van Laan is een derdejaars stu- t van de NFTVA (Neder- Ise Film en TV Academie) je hem in zijn hart kijkt, hij eigenlijk een beetje met 1 opdracht (een stage-pro- die hij van de IK(J)N Teg, in zijn maag. Amster- i mag dan door veel jeugdi gezien worden als een jomstad, daar een jongere te Jden en daar ook nog een Ér een groot publiek boei- p! portret van te maken, valt Ruud: „Mijn probleem i dat ik één persoon niet in- essant genoeg vond om 25 huten mee te vullen. Daar- heb ik er maar drie geno- n. Bovendien had ik nog I andere moeilijkheid, na- jijk: wat is de aanleiding j zo'n portret te maken. Brom ben ik uitgegaan van p's, laat ik zien wat er van ideren, die nog onbevangen j^en het leven aankijken, tot EM toe is geworden". ^Hi reeks portretten, die deel ^Hnaken van de vierdelige se- „1985, zomer in Amster- ^■n", wordt pas te beginnen HH12 september uitgezonden ze IKON-reeks start echter vanavond (Ned. II om 19.12 f) met een kijkje in een -psterdamse Sleep-in. Ul omroep heeft in het jonge- ijaar nogal wat aandacht ge- tonken aan verschillende eer fecten van jeugdcultuur opstpis gebeurde dat in heel t geiende vorm zoals in „Slik- ig h of stikken" en „Walking ironck to happiness" De serie a k#85, zomer in Amsterdam" rs *t echter op een stuurloos laartip dat in een stroomver- helling terecht is gekomen jr Vudewijn Klap, die de eind- n Hjactie had en ook de initia le fnemer is van de serie zegt: kke^e vonden het een leuk idee dam in het jongerenjaar, jonge mmakers de kans te geven ^Igdigen met de camera te ~|gen. Ik denk dat er boeien- de portretten zijn ontstaan waar jongeren zich aan kun nen spiegelen. De produkten geven een beeld van de eigen jeugdcultuur en laten horen hoe verschillende jongeren over hun eigen toekomst den ken". De IKON vond de serie be langrijk genoeg om hem in de vooravond te programmeren. De portretten gaan echter niet verder dan een oppervlakkige en korte kijk in verschillende mensenlevens. Het zijn jeugdi gen die een beetje buiten het normale stramien van de sa menleving vallen. Dat deze personen wat gemakkelijker in boeiende beelden zijn te vangen, blijkt uit het program ma en de toelichting van Ruud van der Laan. Hij zegt: „Ik krijg kromme tenen als ik naar Pauline kijk. Ze is zó ge woon. Ze straalt niets uit". Pauline leidt een normaal le ven. Heeft een flat, een vaste vriendenkring en leeft met de wens verpleegster te worden Pépe daarentegen woont in haar eentje in een bus Voor haar is het leven één groot avontuur. Ruud: „Dat is veel leuker om naar te kijken. Daar hoef je verbaal niet zoveel aan toe te voegen". Dat de jongeren in Amsterdam werden gefilmd heeft volgens Boudewijn Klap ook een prak tische reden. De Nederlandse Film- en TV Academie is na melijk in de hoofdstad geves tigd. Dat had dus facilitair zijn voordelen. De opdracht die Boudewijn Klap de vier produktie-teams meegaf was dat de documen taires allemaal in een andere vorm gegoten moesten wor den. Behalve deze moeilijk heidsgraad worstelden de stu denten met nog een paar pro blemen. De produkten moes ten voor een breed publiek ge schikt zijn, het portret mocht niet langer duren dan 24 mi nuten en de documentaires moesten voor september klaar zijn, omdat ze al in de pro grammering waren opgeno- Scéne uit het derde deel van ,,1985, zomer in Amsterdam" waarin de 17- jarige MOA C.S. wordt geportret teerd. Boudewijn: „Vooral met de eerste twee factoren hebben de studenten van de filmaca demie in de praktijk niet zo veel te maken. Tenslotte hoef je als filmmaker geen reke ning te houden met het pu bliek. De mensen betalen om jouw rolprent te zien. Als het produkt ze niet aanstaat, gaan ze niet kijken. Bij televisie werkt dat toch iets anders, al zou je kunnen zeggen; als je niet wil kijken moet je het toe stel uitlaten. Met de factor tijd waren ze ook nog nauwelijks geconfronteerd geweest. Meestal bepaalt het scenario hoe lang een film wordt". Om de mensen voor zijn pro- duktie te vinden, heeft Ruud echt moeten zoeken. Dit in te genstelling tot Jan Karl La- meer die de derde aflevering voor zijn rekening neemt en een jongen projecteert die hij twee jaar eerder al eens had ontmoet. Deze hoofdpersoon MOA C.S. liep op 13-jarige leeftijd van huis weg en weet als 17-jarige zijn hoofd nog steeds boven water te houden in de grote stad. Jan Karl laat weten dat de camera veel ver tekent. „Hij leeft in een grote groep en dan worden er al snel toneelstukjes opgevoerd en een rollenspel gespeeld. Mijn bedoeling in het begin was om de zaken wat meer te dramati seren, dus echt dingen in scène te zetten. Ik had een drama film met helden in mijn hoofd, maar dat was onbegonnen werk. Ze deden precies- waar ze zin in hadden". Ook zijn produkt valt enigs zins tegen, vooral als hij ver telt dat de aflevering is ver knipt uit acht uur bruikbaar materiaal. Dan vraag je je af waarom bijvoorbeeld in het begin zolang het zitten en kij ken uit de open ramen van het kraakpand in beeld worden gebracht. Overigens hebben MOA C.S. en zijn vrienden be paald wat er tenslotte wel en niet in de documentaire te recht kwam. Jan Karl: „Ik heb wat stukken die voor hun om geving belastend waren, eruit geknipt". Wie een boeiende reeks ver wacht met „1985. zomer in Amsterdam", zal teleurgesteld worden. De serie licht slechts een tipje van een sluier op over hoe jongeren ook kunnen leven, maar of veel jeugdigen zichzelf in de portretten zullen herkennen, blijft een grote vraag. HANS PIÉT HILVERSUM De VPRO brengt in het komend sei zoen veel eigen werk en meer informatie. Er komt ex tra ruimte voor kunst en cultuur, waaronder een vaste plaats voor de cinema: elke zondagavond een film van af 22.30 uur, waarin voor wat betreft de programme ring is gekozen voor terugblikken op regisseurs of ac teurs en actrices. Het gaat om films van o.a. Louis Mal le, Werner Schroeter, Eric Rohmer, Visconti en Robert Altman. De maand september wordt zoals we al schre ven gewijd aan de Zweedse regisseur Ingmar Bergman met de integrale televisieserie Fanny en Alexander. De VPRO zit op de zondagavond tussen 20.10 en 00.25 uur en op de zaterdagmiddag tussen 15.00 en 17.00 uur. De VPRO stelt zich in op de nimmer aflatende „strijd tegen het stuitend populisme". Een belangrijke plaats is ingeruimd vqor de jeugdprogramma's op de «middagtelevisie, waarin op elke leeftijdscategorie toege spitste series te zien zijn. Zo is er de „Wijde Wereld" voor de peuters, een animatieproject van Joost Roelofs, waarin de klein sten worden meegevoerd in de vriendelijk-bizarre wereld van de kunstenaar. De lagere-schooljeugd wordt bediend met het programma „Blikskaters", een vervolg op „Achterwerk in de kast", hoofdzakelijk gemaakt door de kinderen zelf en waarbij de programmamaker alleen als hulp in nood op de achtergrond functioneert. Die jeugd wordt ove rigens in het zondaga vondprogramma „Geef je ouders maar weer de schuld" eens flink te grazen geno men. De comedyserie (twee maal zes delen), geschreven door het Schrijverscollectief, steekt de draak met dat „verwende stelle tje kankerpitten dat verontwaardigd de schuld van hun lam lendigheid aan deze rotmaatschappij geeft". De actuele informatie wordt uitgebreid met een maandelijkse af levering van Dioge nes, een buitenland- rubliek waarin onder werpen en gebeurte nissen op politiek ge bied in cynische wijze behandeld zullen worden, in navolging Na de Bergmanserie Fanny" volgen van de in een ton le- films van o.a. de Franse regisseur Louis vende Griekse filo- Malle. soof die geldt als stichter van de cynische school (derde eeuw voor Christus). Jan Blokker is aangetrokken als eindredacteur voor deze rubriek. Wat blijft is de rubriek VPRO-nieuws met de binnenlandse on derwerpen die doorgaans minder de aandacht krijgen. Het ru briekje Post uit Nicaragua wordt gewijzigd in Post uit Moskou. Verslaggever Emile Fallaux heeft de hoofdstad van het „evil empire", zoals de Amerikaanse president Reagan het Sovjetrijk bestempelde, gekozen als zijn standplaats en zal vandaar uit alle uithoeken bezoeken. Ook Koot en Bie zijn weer van de partij met zes afleveringen van een uur en Adriaan van Dis zet zijn praatprogramma „Hier is in het nieuwe seizoen voort. EPERLAND 1 ha^ VOO ger.00 Veronica Sport Extra, wiji sportmagazine 'pla.45 Club Veronica Clips n sNOS mo30 Vr6-Journaal Jf bVOO ;aar.46-17.52 Agenda touvTELEAC ijn .40 Engels voor gevorder- egeden (Follow through), voor- >rdt lichtingsprogramma ,t VOO e «00 Blue Thunder, Ameri- nofkaanse tv-serie. Afl.: The Is- hiland. Chaney en zijn team »aranemen het op tegen een it. troep huurlingen, die erop schiuit zijn de rust op een idyl- afgelisch Carïbisch eiland danig ;stgite verstoren met hun ist moordplannen e gi NOS le'aiOO Journaal ijgëVOO .28 Evening in Byzantium (1). tv-serie naar de gelijk namige roman van Irving Shaw. Jesse Craig, een 3eens vermaarde filmprodu cer. maakt onverwacht zijn rentree op het glamour- en sprookjesachtige filmfesti- >val in Cannes. Meteen na dat het nieuwtje bekend is geworden dat Craig een op zienbarend script bij zich heeft ontstaat er enige op schudding ,20 Nederland Muziekland, muziekprogramma vanuit Tiel met vele artiesten en groepen van eigen bodem, ^gepresenteerd door Chiel H|van Praag IÉË05 Honky Tonk Freeway, ■^Amerikaanse speelfilm van John Schlesinger uit 1981. «Het stadje Ticlaw in Florida doet er alles aan om een af- slag van de nieuwe snelweg ,te krijgen, teneinde veel toeristen te trekken. En als -'de toeristen eindelijk toe- stromen loopt alles tenslot te uit op een gigantische chaos NOS rat50 Journaal ,55 Nieuws voor doven en slechthorenden lEDERLAND^^^ NOS 1.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 1.40 Sesamstraat 3.45 ^Jeugdjournaal 98,1.00 Journaal IKON ■^.12 E Zomer in Amster dam. Vierdelige serie ge- maakt door studenten van fm, de Nederlandse Film- en Televisie Academie. Afl. 1: Slapen en meer van dat. In deze aflevering wordt inge gaan op de mogelijkheden en invloeden van de Am sterdamse Sleep-ln op jon ge toeristen 19.37 Kenmerk, actualiteiten rubriek VARA 20.00 Eind goed, al goed (All's well that ends well), zwarte komedie van Shake speare over de liefde van een dienstmeisje voor een adelijke jongeman. Met in de hoofdrollen Celia John son. Ian Charleson en An gela Down NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag VARA 23.00 Nimmer rust gegund, serie tv-spelen naar de boe ken van Nadine Gordimer. Afl. 5: Een stukje robijnglas. Een Indische familie woont in een blanke wijk van Jo hannesburg. De vader ver koopt groente in de wijk en bemoeit zich liever niet met de politiek. Zijn vrouw denkt daar echter anders over NOS 23.56 Nieuws voor doven en slechthorenden FILMNET 17.00 Airwolf herh. afl.: Heroes 17.50 Hollywood Classics: Woman Chases Man 19.05 Patrol Boat afl.: The Alba tros 19.55 Man in de War 20.30 My Favourite Year 22.05 Rollerball 00.15-01.40 Death of a Snowman Scène uit de film 'Honky Tonk Freeway', vanavond op Ned. 1 om 22.05 uur. BRT 1 17.55 Journaal 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma 18.05 Plons, kleuterserie 18.10 De Freggels, poppenserie 18.35 Korte film 18.55 Tijdrover. Kwizien 19.15 Uitzending door derden: Pro gramma van de Stichting Syndicale Omroepvereniging 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Kunstzaken 20.20 De consulent (The Consul tant). Engelse thrillerserie van Cyril Coke over een computerspecialist. Afl. 4: Meer krediet. Na de moord op Alloway roept Webb de hulp in van Jake Kennedy, een briljante jonge computerspecialist, om uit te zoeken hoe Alloway precies te werk ging 21.15 Panorama 22.05 Mistrals dochter (Mistral's Daughter, 7), achtdelige serie van Douglas Hickox naar de roman van Judith Krantz. Jaren later keert Mi stral terug naar de Provence. Hij zoekt Maggy op en vraagt haar of Fauve een zomer bij hem mag loge ren. Maggy stemt toe. Tijdens het verblijf van het achtjarige meisje ont dekt Mistral haar artistieke talent. Hij wil van haar een schilderes gaan ma- 22.55 Journaal en Coda BRT 2 19.00 De blauwe planeet, documen taire-serie 19.30 Korte film 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Videomatch. Videospelletje met Marleen Gordts 20.20-22 10 Norma Rae, Amerikaan se speelfilm uit 1978. Met in de hoofdrollen: Sally Field, Ron Leibman en Beau Bridges. Regie: Martin Ritt 17.15 Mededelingen ONEM 17.40 Boite aui images 18.10 Lollipop, kinderprogramma 18.45 Clip Club, met Ray Cokes 19 00 Ce soir, regionaal magazine 19.30 Journaal 20.00 l'Homme qui voulut ètre roi (the man who would be king), Ameri kaanse speelfilm van John Huston met Sean Connery, Michael Caine en Christopher Plummer. Twee onderne mende avonturiers vatten het plan op om in een moeilijk bereikbare provin cie van India de macht over te nemen 22.15 Carrousel aux images, filmru briek van Séllm Sasson 23.05 Journaal 23.20 Presence protestante MUSIC BOX TV 5 16.00 (ENon-stop videoclips. Pre sentatie: Simon en Gary (16.00), Mo nique Emmen met 'Time Out for Hol land' (17.00) en Gaz met 'Musical Chains' (18.00). 19.00 L'ecole des fans 19.40 La bande a B.D., stripmagazi- 20.05 Apostrophes 21.20 La vérité est au fond de la marmite, kookrubriek 21.50 Voir 22.00 Nieuws 22.30-02.00 (EINon-atop videoclips. Herhalingen DUITSLAND 1 14.45 tHDie goldene Eins, amuse mentsprogramma, rechtstreeks vanaf de Funkausstellung in Berlijn, met vele prijzen en verassingen 17.40 [SFunkausstellung aktuell, berichten en reportages over de hoogtepunten van de dag en de nieuwste technische ontwikkelingen 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.15 Einfach Lamprecht, tv-serie. Afl.: Wie Herr Lamprecht sich erpres- 19.00 Pearl Harbor 19.58 Heute im Ersten 20.00 (üTagesschau 20.15 Der 7. Sinn 20.18 ISOstfarbe - Westfarbe. 'De (onbedeelde televisiewereld van de Duitsers', themaprogramma, recht streeks vanaf de Funkausstellung in Berlijn, over de tv-programma's van Oost- en West-Duitsland 21.15 IHExtratour, amusementspro gramma vanaf de Funkausstellung in Berlijn met o.a. Stefan Viering. Mar- garethe Schrienemakers, Bruno Jo- 22.45 Tagesthemen 23.15 Ruhe aanft, Bruno, tv-spel van Walter Kampley. Karl Hollstein Agar laat een vreemdsoortig testament achter voor zijn trouwe bedienden: zij zullen met 400.000 Mark beloond worden wanneer zij de overblijfselen van de 40 jaar geleden overleden Bruno opgraven en bij een Zwitserse advocaat afleveren (herh.) 01.05 Tagesschau Marilyn Monroe speelt de hoofdrol in de film 'Let's make love' (Machen wir's in Liebe)op Duitsland 2 om 23.20 uur. 17.00 Heute 17.05 lEShowplatz Berlin. De ZDF-infotheek op de Funkausstellung 18.00 Alte Gauner, tv-serie. Afl. Alte Meister. Hjalmar Schotzki en zijn jon gere compagnon leven van allerlei duistere bedriegelijke zaakjes. Als zij de rijke weduwe Franziska en haar dochter leren kennen, sloven zij zich enorm voor de dames uit 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute Tot 23.20 uur alle programma's rechtstreeks vanaf da Internationale Funkausstellung in Berlijn 19.30 ËJDalli Dalli, spel en amuse ment van en met Hans Rosenthal 21.15 Aua Forschung und Technik. 'Mehr SpaB beim Fernsehen', over de toekomst van de televisie 21 45 Heute-Journaal 22.05 Bürger fragen Willy Brandt. Gespreksleiding: Reinhard Appel 23 20 Machen wir'a in Liebe (Let's, make love), Amerikaanse speelfilm uit 1960. Met: Marilyn Monroe, Yves Montand. Rony Randall e.a. Regie: George Cukor. De millionair Jean- -Marc Clement wil de showwereld in gaan. Als hij merkt dat er in een show de draak met hem gestoken wordt, wil hij de show kopen 01.15 Heute DUITSLAND 3 DUITSLAND 2 CD Ondertiteling via TeleTekst. EJ Uitzending in stereo B Zwart/wit-uitzending. ■E Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 03 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. 16 00 Telekolleg II: Elektrische La- dung. Cursus natuurkunde, les 14 18.30 Het programma met de muis 19 00 Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 El Piraten im Karibischen Meer (Reap the wild wind), Ameri kaanse speelfilm uit 1942. Met in de hoofdrollen: Ray Milland, John Wayne en Paulette Goddard. Regie: Cecil B. DeMille. Er loopt weer een schip op de klippen van Key West in Florida. Loxi Claiborne leert onder avontuur lijke omstandigheden de jonge kapi tein Jack Stuart kennen, waar zij ver liefd op wordt 22.15 Grand Café, documentaire se rie van Klaus Jaeger en Mario Monta na. Afl. 9: Die ganze Welt in einem Koffer 22.30 Die Internationale der Germa nisten. Reportage over het congres van de Internationale Vereniging voor Germanistische taal - en Literatuur wetenschappen in Göttingen 23.30 Laatste nieuws SKY CHANNEL 16.45 EFirat run, nieuwe videoclips gepresenteerd door Peter Powell 17.30 HThe great video-race, nieuw video-spel waarbij Ronnie the Runner moet proberen binnen een minuut de telefonische verzoekvideo's van kij kers in de uitzending te krijgen. Als hij het niet klaarspeelt ontvangt de telefonische kandidaat een prijs 18.30 E Mr. Ed. Afl.: Love thy new neighbour 19.00 The spare tyres, komische film gel's trail 20.20 A Country practice 21.15 IJ The Untouchables. Afl.: The Floyd Gibbons story 22.05 Gillette World Sports Special 22.35 Davis Cup Tennis 1985 23.30-00.30 Fifa World Youth Foot ball Championship BBC 1 17.35 Lassie, kinderserie 18.00 Newsround with Paul McDo well, jeugdjournaal 18.10 Platypus cove, kinderpro gramma 18.35 Rolf Harris's cartoon time 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20.00 Top of the Pops 20.30 EaStEnders, tv-serie. Met: Nej- det Salih, Andrew Johnson, Oscar Ja- 21.00 Body matters, medisch maga- 21.30 The Lenny Henry Show 22.00 Journaal 22.24 Regionaal nieuws 22.26 Weerbericht 22.30 Just good friends 00.05 Glitter 00.55 Weerbericht BBC 2 18.10 Nieuwsoverzicht voor doven 18.15 World chess report 19.00 Star Trek, Amerikaanse scien- cé-fiction serie over de belevenissen van de USS Enterprise. Met William Shatner, Leonard Nimoy en DeForest Kelly 19.50 The adventure game 20.30 O'Donnell investigates the food connection, informatieve serie Afl.: What makes some people fat 21.00 Timewatch, compilatie 22.00 Gevarieerd programma 22.30 English towns. Afl.: Bury St. Edmunds 23.00 Summer season 23.55 Newsnight, actualiteiten 00.40 Weerbericht 00.45-01.45 Open University ITV 17.45 Children of the dog star 18.15 Blockbusters 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 19.35 Crossroads 20.00 Anything goes 20.30 Superman III. Amerikaanse speelfilm uit 1983 £3.00 Nieuws 23.30 Look what we've found 24.00 The Yellow Rose 01.00 Harvest Jazz 01.35 Thursday Topic NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven 10.00 Skoalle-teleboerd 13.00 Nieuws voor doven NCRV 15.30 Grote we reldrivieren 16.30 NCRV-Jeugd-Ma- tinee 17.00 Vrouwtje Theelepel NOS 17.30 V>6-Journaal NCRV 17.46 De Carsons, Australische serie MUSIC BOX 08.00 SNon-stop videoclips. Julie (08.00), Martin (09.00), 'Between the lines' met Gaz (10.00), 'Europarade' (11.00), 'First Sight Show' met Simon en een popartiest (12.00) en Gaz (13.00). 14.00 ËIHerhalingen DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 (EDalli Dalli 12.10 Umschau 12.25 Aus Forschung und Technik 12.55 Pers-overzicht 13.00 Tages schau 13.15 Teletekst Tot 17.50 alle programma's rechtstreeks vanaf de Funkausstellung in Berlijn 13.45 (HDie Stunde der Dritten 14.45 SDie goldene Eins, spelprogramma 17.40 IHFunkausstellung aktuell DUITSLAND 2 Alle programma's rechtstreeks van af de Funkausstellung in Berlijn 10.00 Tagesschau 10.03 SMit dem Ersten dabei 11.00 Tagesschau 11.05 SWir über uns 12.00 Tages schau 12.05 SDas Mittagsmagazin 13.00 Tagesschau 13.15 SARD en ZDF in gesprek met de kijkers. The ma: Amusement voor het publiek, al leen maar een strijd om de kijkcij fers? 13.45 Quasselbox 13.50 SQuick, quick, slow... 14.30 Grüezi, Servus, Guten Tag, 3SAT in Berlijn 14.45 SZehnkampf der Fernsehfans 16.00 SAIice's Teeparty 17.00 Heu te 17.05 SShowplatz Berlin SKY CHANNEL 11.30 HPat Sharp Show (herh.) 12.15 EFirst run (herh.) 13.00 SThe great video-race (herh.) 14.00 Live from London: The Monroes, muziek-special 15.00 Standby... Lightsl Camerl Actionl 16.00 SPat Sharp Show 16.45 SBacktrax BBC 1 07.50 Breakfast Time 10.20 Traders Union Congress 11.30 Play School 11.50-13.00 Traders Union Congress 14.00 Journaal 14.24 Regionaal nieuws 14.27 Weerbericht 14.29 Nieuwsoverzicht voor doven 14.30- 14.45 The Flumps 16.40 Songs of praise 17.18 Regionaal nieuws ITV 07 25 TV-AM 10.25 Sesame Street 11.25 Cartoon Time 11.35 The Pro tectors 12.00 That's Hollywood 12.30 About Britain 13.00 Heggerty Haggerty 13.10 Rainbow 13.30 All in a day's walk 14.00 Nieuws 14.20 Re gionaal nieuws 14.30 Bogie, Ameri kaanse speelfilm uit 1980 16.15 Ice 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Rainbow HILVERSUM 1 KRO: 16.03 Echo-spe cial. 19.02 KRO's Country Time. 19.55 Ter Overweging. 20.03 Tombo la. 22.02 Goal op donderdag. NOS 23.07 Met het oog op morgen. EO 00.02-06.00 True light HILVERSUM 2 VOO: 16.00 Veronica Nieuwsradio. 19.00 Veronica Sport. NOS: 20.00 Nws. 20.03 Op de rand van het recht. NCRV: 20.45 De wereld zingt Gods lof. 21.45 In beweging. 22.15 Nocturne. 22.30 Nws. 22.35 Hier en Nu. 22.45 Leerspiegel. 23.00 Waken en dromen HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De Avond- spits. TROS: 19.02 21 jaar TROS Pop. 20.02 Ferry Maat's Soul Show 22.02 De L.P.- en C.D. Show HILVERSUM 4 18.00 Nws. VPRO: 18.02 De Tafel van IV. 19.00 De laat ste beweging. 20.30 Caecilia Consort: Moderne en hedendaagse muziek. NOS: 22.00 Muziek uit Middeleeuwen en Renaissance 22.30 Akkoord. 23.00 Musica Nova HILVERSUM 5 VARA: 17.30 De ge heime plek. P.P.: Uitzending van de C.P.N. 18.30 Luchtruim. NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlanders RADIO RIJNMOND 16.30 Middagma gazine: Reportages, spel, weer, ver keer. cultuur, sport OMROEP RIJNLAND 17.30 Onderwijs 18.30 Varia 19.00 Regionale muziek. Morgen HILVERSUM 1 NOS: 07.00 Geluk wens t.g.v. de verjaardag van Z.K.H. Prins Claus. Aansl.: Wilhelmus. KRO- 07.04 Het levende woord. 07.11 KRO's Ontbijtshow. 08.53 Pater Adri Maat. 09.03 Adres onbekend. 10.03 KRO-Studio den Bosch. Mr, BB. Schmitz, voorzitter v.d. KRO opent de tentoonstelling 60 jaar KRO. 11.03 In antwoord op uw schrijven. 11.53 Pa ter Adri Maat. 12.03 Van Twaalf tot Twee. 14.03 Ratel. TROS; 15.03 Raad een lied... of niet. 15.30 Café de praatstoel. 16.03 Piekuur HILVERSUM 2 NOS: 7.00 Gelukwens t.g.v. de verjaardag van Z.K.H. Prins Claus. Aansl.: Wilhelmus. 07.02 Nws. VPRO: 07.08 Het Gebouw. 07.08 Af deling Binnenland. 07.23 Dorrestijns Pers Agentschap (DPA). OVER HEIDSVOORLICHTING: 10.45 Onder anderen. VPRO: 11.00 De Bovenka mer 11.33 De Koffer. 12.00 Onder vragingen. 14.33 Muziek uit het Gen bouw. NOS: 15.30 Nws. 15.33 Een le ven lang. IKON: 16.00 Kleur. 16.30 Nws. VPRO: 16.33 Welingelichte krin- HU.VERSUM 3 NOS: 07.00 Geluk wens t.g.v. de verjaardag van Z K.H. Prins Claus. EO: 07.05 Ronduit op 3. 08.03 Tijdsein. 09.03 De Muzikale Fruitmand NOS: 10.04 Jaargenoten. 12.04 Radio Thuisland. VOO: 13.03 Tipparade. 15.03 De Top 40 HILVERSUM 4 NOS: 7.00 Gelukwens t.g.v. de verjaardag van Z.K.H. Pnns Claus. Aansl.: Wilhelmus. VOO: 07.02 Ochtendstemming. 09.00 Veronica's Meesterwerken op compact-disc. 10.30 Muziek voor miljoenen. EO: 12.00 Lunchconcert. 13.00 Nws. 13.02 Songs of praise. 13.30 Metro- nomium. 15.00 Klein bestek 16.00 De psalmen. 17.00 Crème du baroque HILVERSUM 5 NOS: 09.03 NOS- -Sportief. 09.25 Waterstanden. TELE- AC: 09.30 Planten verzorgen. Les 1. RVU: 10.00 In de overgang. 10.20 Straf in Nederland (1) RADIO RIJNMOND 07.30 Ochtend magazine: Reportages, spel. weer. verkeer, etc. 16.30 Middagmagazine: Reportages, verslag van tocht door Rijnmondgebied, spel. weer. verkeer, kuituur en sport

Leidse Courant | 1985 | | pagina 17