Ftscm E Vestiging van openbare HAVO/ VWO heeft geen schijn van kans ja Boedelbak biedt uitkomst voor vervoersprobleem bij klussen Digros kan in januari p in garage Geversstraat De rage Open dag van Slot Teylingen AANLEG VAN BUSHALTE AAN HOOFDSTRAAT KAN BEGINNEN CcidoeSowuM LEIDEN OMGEVING £oidóe6ou/ioni DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1985 PAG11 Eerste lustrum buurthuis Weipoort ZOETERYVOUDE Het Zoeterwoudse buurthuis De Weipoort viert vrijdag 6 september het eerste lustrum met een gondelvaart door de Weipoortsevliet en Noord Aa. Om half negen wordt ter hoogte van de boerderij van C. van der Sluis, Weipoortseweg 7, het startsein ge geven. Vervolgens varen de gondels via de Weipoortsevliet naar de Noord Aa waar midden op het water een kampvuur wordt ontstoken. Degenen die dat willen gadeslaan wordt geadviseerd via de Weipoort richting Noord Aa te gaan waar men via het weiland waar de voormalige „noodweg" lag het hele gebeuren vrij goed kan bekijken. Na het kampvuur varen de gondels rich ting buurthuis waar het jubileumfeest wordt voortgezet. Zaterdag 7 september wordt om half elf de jeugd ver wacht voor een programma met allerlei spelletjes en tot slot pannekoeken eten. Vrijdag 13 september is er een klaveijasavond ten behoeve van de Zoeterwoudse mis sionarissen. Wetenschapswinkel komt in beeld LEIDERDORP De Openbare Bibliotheek van Leiderdorp in Muzenhof heeft tot en met maandag 23 september een expositie over het werk van de Wetenschapswinkel in huis. De Wetenschapswinkel is een instelling van de Leidse Universiteit die onderzoek kan laten doen voor groepen mensen die met bepaalde vragen zitten, mar geen geld hebben om zelf onderzoek te doen. De tentoonstelling geeft een beeld hoe de winkel werkt, welke groepen er terecht kunnen en wat voor soort vragen zij kunnen stellen. Aan de hand van voorbeelden wordt duidelijk gemaakt wat voor vragen de winkel de afgelopen tijd heeft gekregen en tot welke onderzoeken die hebben geleid. Voor meer informatie: Wetenschapswinkel, Klok- steeg 25, tel. 071-148333. De expositie is te be zichtigen gedurende de openingsuren van de bibliotheek. Muziek en zang bij Suetanborgh ZOETERWOUDE De stichting Oud-Zoeterwoude houdt in de periode van 7 september tot 6 oktober een in de weekeinden toegankelijke tentoonstelling in de oudheidskamer Suetanborgh met als thema muziek en zang. Dit in het kader van het Euro pees jaar voor de muziek. De geschiedenis van de diverse Zoe terwoudse koren en muziekgezelschappen wordt op de expositie gevolgd. Het gaat daarbij om drumfanfare De Rijntamboers, op gericht in 1963; de Zoeterwoudse Mandoline Vereniging, opge richt in 1938, in 1967 ontbonden en in 1978 weer tot leven geko men; de christelijk gemengde zangvereniging Zingt den Heere, opgericht in 1918; het meer dan 100 jaar oude kerkkoor van de Sint Jans kerk in de Zuidbuurt waarvan de exacte oprichtings datum niet meer is te achterhalen; zangkoor Sint Caecilia van de Meerburgkerk, mogelijk al actief in 1855; de Sint Jans fanfa re en de drumband die in 1967 onder de naam VIOS een eigen weg zou gaan. Overigens besteedt ook het blad Suetan van Oud Zoeterwoude uitgebreid aandacht aan het wel en wee van de Zoeterwoudse muziekverenigingen. De tentoonstelling in Sue tanborgh wordt zaterdag 7 september geopend en is dan steeds op zaterdag en zondag geopend van half drie tot vijf uur. Verbod op geluids wagens in Oegstgeest OEGSTGEEST Burgemeester Sj. Scheenstra heeft het gebruik van geluidswagens om het ophalen van de handtekeningen tegen kernwapens in Nederland kracht bij te zetten verboden. Uit een bericht, gisteren in de krant zou het misverstand kunnen ontstaan dat Oegstgeests burgemeester de ophaalactie van petitie- kaarten zou hebben verboden. Dit is absoluut niet het geval. Geluidswagens worden volgens burgemeester Scheen stra alleen ingezet bij calamiteiten. Het is trouwens niet de eerste maal dat in Oegstgeest het gebruik van ge luidswagens niet wordt toegestaan. Bij verkiezingscam pagnes in de jaren zeventig werd eveneens geen ont heffing verleend. De wagens zouden de rust in Oegst geest ernstig verstoren, was het argument. Dat men nu teruggrijpt op gebruik bij calamiteiten klinkt evenwel niet geloofwaardig. Zondag was er nog een geluidswa gen aanwezig bij de in Haaswijk gehouden triathlon. Asfalt voor t speelterrein Buitenlust lv on Ier. OEGSTGEEST De OerfR\ ter wijk Buitenlust beschikjnw een door de gemeente aan|V( speelterrein. Het verkeert nkc in niet al te beste staat om^dif groot gedeelte van de »de „naar elders" verdween. JR( Nu overweegt de gemeenten terrein te asfalteren. De bk worden geraamd op 16.06H w den. De buurtvereniging vo e het terrein gedeeltelijk woijt ei asfalteerd, zodat zij ook no(opl viteiten op het terrein ka*sen plooien. Het college zal d| vi nog eens nader bekijken, lijdt NOORDWIJK De stichting van een openba re school voor HAVO/V WO in Noordwijk heeft op dit moment geen schijn van kans. Wethouder Warmerdam deelde dit gisteravond mee aan de raadscommissie voor on derwijszaken. Aanleiding daartoe was een brief van het Centraal Orgaan voor het Gemeentelijk Voort gezet ONderwijs. Zelfs de vestiging van een openba re MAVO is nauwelijks haalbaar, vertelde de wet houder. De wethouder van onderwijs zaken wees er op, dat een eventuele vestiging van een gemeentelijke MAVO conse quenties zou kunnern hebben voor de beide reeds bestaande MAVO's van bijzondere signa tuur. Om rechten te behouden, was het gewenst om de vesti ging van een openbare MAVO voor 1 november aan te mel den. De prognoses waren te gengevallen, deelde de wet houder mee. Er is echter nog een onderzoek van de provin cie gaande. Men hoopt nu maar, dat die een meer roos kleurig beeld geven. In de dis cussie probeerden de voor het openbaar onderwiis geporteer de fracties zich rijk te rekenen in kinderen. Zo veronderstel de Verwey (PPR/PSP), dat Katwijk voor een invloed van jeugd naar de openbare school in Noordwijk zou kunnen zor gen. Mevrouw Voorham (PvdA) zag dat ook wel zitten, zeker als de school in het Vinken- veld geprojecteerd zou wor den. Zij drong er bij de wet houder op aan contact op te nemen met de direkteur van de openbare basisschool in de buurtgemeente. Commissielid Oostermeyer ontnam de voorstanders van het openbaar voortgezet on derwijs elke hoop. Hij atten deerde op het beleid van her schikkingen en fusies van het ministerie Beneden de 60- norm (240 leerlingen over vier jaar) is dat zelfs verplicht. Deze deskundige op het gebied van onderwijszaken wees op het feit, dat er in het gebied tussen Haarlem en Leiden geen enkele openbare school voor voortgezet onderwijs te vinden is. Als er een dergelij ke school komt, dan wordt deze niet in Noordwijk, maar in een meer centraal gelegen gemeente gevestigd. In de commissie werd nog gewezen op ervaringen met prognoses, die niet klopten. Mevrouw Voorham drong op aanmel ding aan. „Niet geschoten is al tijd mis, zei de vertegenwoor digster van de PvdA in jager stermen. Wijnands (CDA) daarentegen meende, dat voor aanmelding meer zekerheid nodig was. Daarom wilde hij de resultaten van het provinci ale onderzoek afwachten. Naar zijn mening dienden geen ver wachtingen gewekt te worden, die niet waar te maken zijn. IDEE JONGE ONDERNEMERS SLAA TAAN LEIDERDORP „Of het nu om de oude stoeltjes van oma, de tuinspullen van ome Piet of de fietsen van de familie De Groot gaat, het kan allemaal ge makkelijk in de Boedel- bak vervoerd worden". Aan het woord zijn twee jonge ondernemers (24 en 29) uit Amsterdam en te vens samen uitvinder van De Boedelbak, een fris blauw-geel geschilderde aanhangwagen met of zonder huif. De onderne mers, neven van elkaar en beiden Wiet de Bruijn ge heten, hadden enkele ja ren geleden genoeg van hun baan als bankem ployé, respectievelijk stu die bedrijfskunde en be spraken het idee om voor zichzelf te beginnen en een zaakje op te zetten. Sinds november vorig jaar staan hun boedelbakken bij benzinestations in onder meer Leiderdorp, Valkenburg en Noordwijk en zijn ze voor een paar tientjes voor iedereen en voor de meest uiteenlopende klussen te huur. Hoewel Nederland volgens Wiet en Wiet de Bruijn ruim 100.000 aanhangwagens in par ticulier bezit telt. lenen de mensen niet zo gemakkelijk een wagentje bij hun kennis sen. Vandaar het idee om boe delbakken vanuit de benzine stations te verhuren. „Dat is veel vrijblijvender. Het enige dat je ervoor nodig hebt is een trekhaak achter je auto. Bo vendien lenen mensen hun Wiet de Bruijn en Wiet de Bruijn bij hun uitvinding: de boedelbak. aanhangwagen vaak liever niet aan jan en alleman uit". Daarbij komt dat een overdek te aanhangwagen veel ge schikter is voor het vervoer van kwetsbaar materiaal dat geen regenbui over zich heen mag krijgen. „Je zou er zelfs mee op vakantie kunnen gaan en de boedelbak als slaapplaats kunnen gebruiken", oppert één van de vindingrijke on dernemers. Kilometerprijs Als voordeel boven het huren van een busje voor klussen als verhuizingen en dergelijke noemt de ander de geringe huurprijs van een boedelbak in vergelijking met een auto bus. „Je betaalt uiteraard geen kilometerprijs. Bovendien heb ben wij ze van klein naar groot. Voor een kleine klus een bak van geringe afmeting; grotere klussen vergen een omvangrijkere boedelbak". Speciale rijvaardigheid vergt het manoeuvreren met een boedelbak ook nauwelijks; „Het is even wennen, maar de huurders worden bij de sta tions geïnstrueerd. Tot nu toe zijn er nog geen ongelukken gebeurd". De Amsterdamse neven heb ben het plan om in de nabije toekomst hun zaken nog ver der uit te breiden. „We hebben de bakken nu op twintig pun ten in West-Nederland staan. Bij elk benzinestation staan er vier of vijf. Als je ziet hoeveel vraag ernaar is, denk ik dat dit aantal in de nabije toe komst wel snel zal stijgen", al dus Wiet de Bruijn. JEANNETTE SCHREUDER VEVEY De 17-jarige Joego slavische pianiste Natasha Vel- kovic heeft in Vevey in Zwit serland de Clara Haskil-prijs gewonnen. Aan de wedstrijd, onder leiding van een jury die werd voorgezeten door Nikita Magaloff, hebben 67 kandida ten meegedaan. Velkovic, die afkomstig is uit Belgrado, is de Joegoslavische pianiste wint Clara-Haskil-prijs jongste winnares die het con cours ooit heeft opgeleverd. De volgende Clara-Haskil-wed- strijd vindt in 1987 plaats, eveneens in Vevey. De prijs is ingesteld ter nage dachtenis aan een van de grootste en vooral sympathiek ste pianisten die de eerste helft van deze eeuw voor velen tot voorbeeld dienden. Clara Has- kil was meer dan de sublieme begeleider van de Belgische violist Arthur Grumiaux, ADVERTENTIE Binnenkort in de bus een brief van de belasting dienst met daarin uw Eén dezer dagen krijgt u, net als alle andere mensen van 15 jaar en ouder in uw omgeving, een belastingnummer: het fiscaal nummer. Dit nummer is nodig in verband met de automatisering bij de belastingdienst. In een brief, die binnenkort in uw brievenbus valt, wordt uitvoerig uitgelegd wat u met dat fiscaal nummer moet doen. Houd de komende dagen dus de post goed in het oog, want het is belangrijk dat u de informatie goed leest en de brief zorgvuldig bewaart. Publikatie van de belastingdienst Harddraverij- vereniging op weg naar 1500 leden LISSE Naar verwachting zal de Harddraverijvereni ging Lisse en omstreken bin nenkort het 1500ste lid in kunnen schrijven. Een fiks aantal, dat mede kon worden bereikt dankzij de vele acti viteiten die de vereniging met name in de week rond de laatste donderdag in sep tember organiseert en waar bij de leden van de vereni ging extra voordeel genieten, zoals gratis toegang tot de kortebaandraverij voor twee volwassenen en twee kinde ren en korting op het in schrijfgeld van veel evene menten. Het aantal leden van de ver eniging is de laatste jaren ge staag gegroeid. In 1979 werd het duizendtal volgemaakt en in 1982 waren dat er al 1300., Op dit moment be draagt het aantal leden rond de 1470 en het bestuur van de vereniging vermoedt dat in de drukte van de komen de periode het getal van 1500 zal worden volgemaakt. Deze week groeit de zekerheid daarover omdat de inschrij vingen voor veel evenemen ten dan voor leden van start gaan. Bovendien wordt het programmaboekje, met daar in opgenomen een wervings bon, in een oplage van 30.000 stuks in de gehele bollen streek verspreid. Ook dit jaar omvat het totale programma van de vereniging weer tal loze activiteiten; veel oude, maar ook nieuwe. Nieuw is bijvoorbeeld de demonstratie politiehondendressuur, de Grand Prix van Lisse radio grafisch bestuurde auto's; een westernshow en terug van weggeweest is de motor cross, waarvoor men dit keer het terrein van De Blinkerd ter beschikking heeft. De huldiging van de weteranen. Peter van de Burg wint ronde van Noordwijkerhoufon NOORDWIJKERHOUT Peter van de Burg won gis termiddag voor de tweede achtereenvolgende maal de ronde van Noordwijkerhout. Nadat al in een vrij vroeg stadium een aantal Noordwij- kerhoutse wielrenners het moordende tempo niet meer kon volgen, formeerde zich een sterk peloton waarin alle favorieten aanwezig waren. Terwijl iedereen een massa sprint op de meet verwacht te, openden Peter van de Burg en Hans Steekers in de ijaai lonl trok dinsdagavond weer )ect< na 600 lopers en loopstpis Eerst vertrokken onder geien voorlaatste ronde toch nog de publieke belangstelling h ol koers en namen een minima- prestatielopers waaronck t le voorsprong die ze tot het veel jeugdigen. Daarna k985, einde toe wisten te behouden, men de wedstrijdlopers ft e Aan de finish gaf Peter van de beurt en het ging daarlip de Burg zijn veel oudere con- jaar weer ontzettend hellin current weinig kans. Peter Pieter Zwiers won voor Vude' Tettero won de sprint van de liam Augustinus, Anton Hiacti verslagen groep. De traditionele Oranjeloop en Jan Paktein. Joke inet Gerven haalde gemakke/e v de overwinning bij de dam in OEGSTGEEST De super- markgigant Digros kan op zijn vroegst eind januari de Kam steeggarage aan de Gevers straat betrekken. Dan zullen nog enige interne verbouwin gen en dergelijke nodig zijn voordat het winkelend publiek daadwerkelijk kan worden binnengelaten. Eigenaar Van den Broek verwacht dat dat een maand of vier later het ge val zal zijn. „Dat heb je wel nodig voordat je een garagebe drijf hebt omgetoverd in een aan de moderne tijd aangepas te supermarkt en bovendien moeten er parkeerfaciliteiten komen". Van den Broek heeft de men sen en goederen al lang klaar staan voor de vestiging in Oegstgeest. „Ik zal blij zijn als ik die jongens eindelijk kan vertellen dat ze aan de slag kunnen". De verbouwing en inrichting inclusief moderne koel- en diepvriesinstallaties kost naar schatting 2,5 miljoen gulden. Over de weerstand van de Oegstgeester midden stand tegen zijn vestiging in de garage de angst is geuit dat Digros aan de Rhijngeester- straatweg-Geversstraat niet de broodnodige publiekstrekker is voor de De Kempenaer- straat zegt Van de Broek dat die ongerechtvaardigd is. „Als we eenmaal open zijn, steken ze de vlag voor ons uit. Dat merkten ze overal waar we kwamen, in Noordwijk, Sassenheim en ga zo maar door. We trekken geen klan ten weg, maar brengen ze juist naar ze toe". Van den Broek en Kamsteeg zijn zoals verleden week be kend werd gemaakt, tot over eenstemming over huur van het pand door de supergrutter gekomen. De garage-eigenaar nam snel initiatief om de on derhandelingen met Van den Broek te openen toen hij las dat die afzag van vestiging in De Markthof in Oegstgeest. Volgens Kamsteeg zijn de on derhandelingen zeer snel ver lopen. SASSENHEIM Het twee de lustrum van de Stichting Slot Teylingen wordt zondag gevierd met een open dag en tal van activiteiten. De stich ting organiseert die dag niet alleen om zoveel mogelijk mensen kennis te laten ma ken met het voor ons land zeer unieke slot, maar wil te vens nieuwe Vrienden van het Slot Teylingen werven. Met het geld wordt deze oude historische waterburcht in stand en in de belangstelling gehouden. Die zondagmiddag kunnen belangstellenden tussen twaalf en een uur starten voor een fietspuzzeltocht in de directe omgeving van het slot. Start en inschrijving zijn bij de waterburcht aan de Teylingerlaan en volwasse nen betalen een gulden, ge zinnen een rijksdaalder. Om een uur start het lustrumpro gramma met een optreden door het muziekgezelschap De Perelaar dat lichte Neder landse muziek uit vroeger eeuwen ten gehore brengt door middel van oude blaas instrumenten. Toneelvereni ging Elckerlyc geeft vervol gens in originele kostuums een uitvoering van het eeu wenoude stuk „Het Kon- trakt". Verder staat een de monstratie voetboogschieten door de „Broederschap of Gilde van St. Joris te Noord wijk 1477" op het program- SASSENHEIM De aanleg van een bushalte buiten de rij baan langs de Hoofdstraat is niet meer in gevaar. Ondanks herhaaldelijk stuklopen van de onderhandeling over grondaankopen tussen ge meente en grondeigenaar, is er nu overeenstemming bereikt .over de verkoop van een strook grond ter hoogte van autobedrijf LIAM. De gemeen teraad krijgt dinsdagavond het voorstel akkoord te gaan met de grondaankoop. De recon structie van het gedeelte van de Hoofdstraat tussen de Floris Schoutenstraat, de Julianalaan en het bedrijfsgebouw van de Meulder is gekoppeld aan de ontsluiting van de nieuw bouwwijk Postwijk. Eerder dit jaar werd al met diverse ande re grondeigenaren overeen stemming bereikt, maar de im passe over dit laatste stukje hield het hele plan op. Nu kan echter zonder vertraging wor den gewerkt aan het aanleg gen van de bushalteplaats. De overige werkzaamheden voor reconstructie van de Hoofd straat en ontsluiting van Post wijk zijn inmiddels in volle gang. wordt deze 'loopingball'. Al spelend bewegen en plezier hebben. Wij sturen u dit nieuwe spel als dank wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis, r-— I Noteer als nieuwe abonnee ingaand I Naam: Hoe snel een en ander i beslag kan krijgen, haijVO< van het besluit dat de ger.00 teraad neemt over de wijispoi van het bestemminsgpl»45 1 plekke waardoor een sNOl marktvestiging mo>30 wordt. Bij een positief bVO< kan Kamsteeg gelijk gaar»46-: besteden voor nieuwbouvTEL zijn eigen bedrijf. Zijn i40 I ging in Voorschoten tegel den de Zilverfabriek wordt licht met twintig procent >VO( breid. Daarin wordt de c»00 I le administratie en nojkaai centrale faciliteit van htland ven filialen tellende gar^nem drijf ondergebracht, troe nieuwbouw kan naar schiuit 2 in vier maanden zijn afgciiscf De rest van het Oegstgite garagebedrijf verhuist moe naar het aangrenzende gjNOS bedrijf Van de Ameele aiOO Deutzstraat en RhijgelVOC straatweg. 128 I (1). nam 'Sha- Adres: Postcode/plaats:_ Telefoon: (voorcontrole bezorging) NOS J Deze ontvangt de krant de eerste twee weken grat50 J Daarna wordt het abonnement betaald per: 'f,^J I n maand (per automatische betaling) O kwartaal per acceptgiro I Stuur als dank de loopingball aan: I Naam: J Adres: Postcode/plaats:. Sluur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 9 I 2500 VD Den Haag (postzegel niet nodig).

Leidse Courant | 1985 | | pagina 16