ubbers heeft alles overwoekerd AANGESLAGEN ►PEN HUIS OP HHH SEPTEMBER BIJ ALLE TOYOTA-DEALERS. ''SBJSUS deOPENE 22450- Tovota, sterk maar waar. /fff 12 KLEPPEN De nieuwe Corolla Sedan. )e nieuwe Corolla Liftback. 12 KLEPPEN DE TIJD Taxatie getaxeerd R igiNDERDAG 5 SEPTEMBER 1985 LEIDSE COURANT PAGINA 15 HOW VAN TOYOTA Bij uw Toyota-dealer staat ook de allernieuw ste 4-deurs Corolla Sedan. Al jaren het paradepaardje van Toyota. De perfckte middenklasser. Royaal en represen tatief. Natuurlijk uitgevoerd met de 12 kleppen-techniek. De nieuwe Sedan uitvoering is tot in details verfijnd. Wie hem nog niet kent moet er beslist een keer in gaan zitten en gaat u dan maar eens op uw gemak vergelijken. Keus uit zuinige 1.3 liter benzinemotor (55 kW/75 PK) of 1.8 liter dieselmotor. Voorwielaandrijving en onafhankelijke wielophanging rondom. Vanaf De Liftback zit in de lift. Steeds meer mensen :uwefzen voor fraj"e stroomlijn en de praktische ag ul^e deur. De nieuwe Corolla Liftback is een lust voor ïfort'1 °°8- ^ot *n details volgens de laatste ideeën de )rmgcgeven. Technisch zijn tijd vooruit (natuurlijk ook iet 12 kleppen-techniek). [jCn Elk onderzoek, of het nu weggedrag of onder- tem-H1^ betreft, bewijst de superioriteit van de Toyota Drolla. Keus uit 1.3 liter benzinemotor (55 kW/75 PK) liter ^ter dieselmotor. Voorwielaan- otorïjving cn onafhankelijke wielop- wm inging rondom. Vanaf 1.3 l automaat 113.5 sec. 10.5 sec ^nostofverbruik (litews/loo km). normale benzine tstadsverkeer inostofverbruik (uters/loo k 90 KM/U tstadsverkeer Op die dagen zet Toyota de deuren nog eens extra wagenwijd voor u open. De koffie staat klaar. Want wat is er aan de hand? Uw Toyota-dealer heeft de hele 12 en 16 kieppen-serie voor u in huis gehaald. U krijgt dus het nieuwste van het nieuwste te zien. Toyota-techniek waar de autopers niet over uitgepraat raakt. (De zuinig heid ten top en topprestaties). Een vormgeving die toonaange vend is en de zekerheid dat u niet voor Ga dus gezellig kijken bij uw Toyota-dealer. Al was het alleen maar om al dat moois van Toyota een keer bij elkaar te zien. U bent van harte welkom. 1.31 benzine seoan 4-8ak sedan s-bak urre. s-bak brandstofverbruik (liters/100 km) ece 90km/u ece 120 km/u ece staosverkeer verrassingen komt te staan. Prettig gevoel is dat. Twee jaar garantie tot een maximum van 100.000 km. Zes jaar carros seriegarantie tegen roesten van binnenuit. L IMPORTEUR: LOUWMAN&PARQUIB.V., INDUSTRIETERREIN OOMBOSCH 1.STEURWEG8.4941 VR RAAMSDONKSVEER. TEL.01621 - 8 5900. PRIJZEN INKL. BTW. EXKL. AFLEVERINGSKOSTEN. WIJZIGINGEN IN PRIJS EN UITVOERING VOORBEHOUOEN. - LEIDEN - GARAGE VLASVELD B.V. - Haarlemmerweg 49A - Tel. 071-134689 - A.J. VERBERG'S AUTO B.V. - Zoeterwoudseweg 23 - Tel. 071-313141RIJNSBURG - GARAGE DIJKSMAN B.V. - Oegstgeesterweg 17-23 - Tel. 01718-20500 SASSENHEIM - 'GARAGEBEDRIJF A. BORST - Parklaan 60 - Tel. 02522-14625 .TER AAR - I GARAGEBEDRIJF J J. VAN DER GEEST - Westkanaalweg 37 -Tel. 01722-2132 ZOETERWOUDE - GARAGE HEEMSKERK - Schenkelweg 109 -Tel. 01715-1220. •Off. Agent 37 RADI0ACTIEVE-ST0FFENBESLUIT KERNENERGIEWET (Stb. 1981,564) (ter inzage legging aanvraag om vergunning) De Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, mede namens de Staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, Mw. Mr. A. Kap- peyne van de Coppello, en de Staatssecretaris van Wel zijn. Volksgezondheid en Cultuur, gelet op artikel 12 e.v. van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne (Stb. 1979,442), maakt bekend dat op 26 juli 1985 een aan vraag is ingekomen van Centocor Europe B.V., p/a Viot- tastraat 52 te Amsterdam, om vergunning voor het voor handen hebben, het toepassen en het zich ontdoen van radioactieve stoffen in het isotopenlaboratorium (zijnde een C-laboratorium) in het gebouw van voornoemde vennootschap, gelegen aan de Einsteinweg te Leiden. De in artikel 18, eerste lid van de Wet algemene bepa lingen milieuhygiëne bedoelde ter inzage legging van de aanvraag en de daarbij behorende stukken vindt plaats van 06 september 1985 tot en met 07 oktober 1985 op de volgende plaatsen: 1. de Directie Stralenbescherming van het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, Dokter van der Stamstraat 2 te Leid- schendam, op werkdagen van 09.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur. 3. Stadhuis, Directie Voorlichting, Breestraat 117 te Leiden, op werkdagen van 09.00-12.00 en van 13.30-16.30 uur, op donderdagavond van 18.00- 21.00 uur. Na afloop van deze termijn blijven de aanvraag en de daarbij behorende stukken - alsmede eventueel nog te ontvangen aanvullingen - voor een ieder tot het einde van de termijn, waarbinnen tegen de beschikking op de aanvraag beroep kan worden ingesteld, ter inzage lig gen bij de Directie Stralenbescherming van voornoemd Ministerie, alsmede op het stadhuis van Leiden (ter inzage uren als boven, met uitzondering van donder dagavond). Desgewenst kan een mondelinge toelichting op de stuk ken worden verkregen bij mevrouw M. Ammerlaan van de Directie Stralenbescherming van voornoemd Minis terie op werkdagen van 09.00-12.00 uur en van 14.00- 17.00 uur (tel. 070-209367, tst. 2624). Gemotiveerde bezwaren, ontleend aan vrees voor gevaar, schade en/of hinder, kunnen door een ieder tot en met 07 oktober 1985 schriftelijk worden ingebracht bij de Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer en dienen te worden gezonden aan de*Directie Stralenbescherming, Postbus 450 te 2260 MB Leidschendam. Degene die een bezwaarschrift indient, kan daarbij schriftelijk verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden inge bracht tijdens de openbare zitting, welke wordt gehou den op vrijdag 27 september 1985 van 14.00 uur tot uiterlijk 16.00 uur in het stadsbouwhuis van de gemeente Leiden, gelegen aan de Lange Gracht 72 te Leiden, waarbij tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezi gen. Mededeling voor de adverteerders van deze krant Het is helaas niet mogelijk van tevoren toezeg gingen te doen over de plaats waar de adver tenties In de krant zullen worden opgenomen. Haagse Post belicht „het erbleekte leiderschap" van )d N ij pels. Opiniepeiler J^jJaurice de Hond: „Lubbers ^-"'leeft alles overwoekerd. Er s naast hem niets kunnen (bloeien. Ook de positie van ijpels als fractievoorzitter tan een regeringspartij verkt in zijn nadeel. Het is o ongeveer de ondankbaar- te positie voor een politicus lie een geprofileerde positie kil opbouwen". Elders zegt Ie Amsterdamse rechtbank- iresident mr. Asscher: „Een pchter is niet neutraal. Hij £n alleen maar goed func- neren als hij emotioneel ietrokken is bij de samenle- 'ing en de daarin voorko- nende conflicten. Een emo- ieloze rechter vind ik ver- chrikkelijk". Aandacht ook oor het vak van de souf leur in het theater, dat uit- terft omdat er in de meeste |ecors geen plaats meer is 'oor zijn hokje. „Voor jonge- e acteurs ben ik eigenlijk liet nodig. Die kennen hun tkst. Ouderen hebben daar aak moeite mee. Dan weten E dat ik daar zit. Ik ben ei- enlijk een soort vangnet". !en ander artikel gaat over et illegaal decoderen van et signaal van abonnee-tele- isie. „Het heeft me 8 dagen ekost om het probleem van et gecodeerde signaal op te >ssen. Ik schat de kosten op D(f gulden en je bent voor al jjd klaar. Als je bedenkt da1 ilmNet 35 gulden per iaand kost met een eenmali- e aansluitprijs van 135,-, I") an zijn de kosten er na een lar al bijna uit". n Elsevier praten de minis- prs Van Aardenne en Win- Bmius over de discussie rond ieuwe kerncentrales. „Men legint in het land wat meer |a te denken en zegt: kern- nergie is zo gek nog niet >ie gemeenten hebben nogal fat industrieterrein braak jggen. dat kost kapitalen. Wen kan in één klap uit de inanciële zorgen komen. Die [erschuiving hebben we in Ie Noordoostpolder al ge ien". Het blad drukt het tien iagina's lange interview af, Ed Nijpels' leiderschap is verbleekt (Haagse Post). dat de Russische leider Gor- batsjov heeft gegeven aan re dacteuren van het Ameri kaanse weekblad Time. „Wij willen de democratische principes in de bedrijfsvoe ring bevorderen, de autono mie van het produktie-appa- raat, van ondernemingen, van collectieve en staatsboer derijen uitbreiden, we willen de plaatselijke autonome be drijfsvoering en vooral on dernemingsgeest aanmoedi gen. Ons doel is dat op alle niveaus zaken als winst, prijssystemen, krediet en rendement bevorderd wor den". Het omslagartikel gaat ovgr de strategie van Green peace. „Andere, kleinere ac tiegroepen komen in een uit hoek van het politieke spec trum terecht en verspelen de gunst van media en publiek. De resultaten zijn vervolgens nihil. Ons beleid heeft succes gehad: bind je niet en hou je vooral ver van partijpolitiek. Wij zijn niet te etiquetteren". Een vraaggesprek tenslotte met de actrice Pleunie Touw. „Het publiek heeft zich altijd het meest geamuseerd bij oorspronkelijke Nederlandse series. Juist die worden maar heel weinig gemaakt. Ik hoop dat over een paar jaar de commerciële televisie dat soort series mogelijk zal ma ken". Vrij Nederland laat een denkbeeldige professor Lou de Jong de geschiedenis schrijven van de ondergang van ons koninkrijk in de der de wereldoorlog. „De plotse linge, emotionele afkeer van het overgrote deel van de Nederlandse bevolking van kruisraketten hoe sympa thiek ook is een historisch voorbeeld van blikverenging. Niet de kwaal wordt bestre den, maar een symptoom". Minister Korthals Altes zegt in een interview: „In die zaak van De Vries van de RSV had ik verder moeten kijken dan mijn neus lang is. Ik had het rapport van het openbaar ministerie gelezen, maar het was beter geweest als ik het hele proces-verbaal had doorgenomen. Dat was een enorm dikke pil, dus las ik alleen het rapport". Voorts een vraaggesprek met de zwarte leider Allan Boesak, gehouden vlak voordat hij door de Zuidafrikaanse poli tie werd gearresteerd. „Wat ik tegen minister Van den Broek zal zeggen, als ik hem te spreken krijg? Ik zal heel duidelijk tegen hem zijn. Wij vragen niet van u om in de gevangenis het ameublement wat rond te schuiven. Wij vragen u ons te helpen, opdat wij de deur van die gevange nis kunnen openbreken". De schrijfster Yvonne Keuls ten slotte praat over de werke lijkheid achter haar nieuwe roman, waarin de hoofdper soon een kinderrechter is, die zich vergrijpt aan de hem toevertrouwde jeugd. „De pe dofiele kinderrechter uit Den Haag bestaat echt. Justitie was van zijn praktijken op de hoogte en de man ging vrij uit. Ik heb een aanklacht bij de politie ingediend, maar de zaak is in de doofpot gestopt. De rijksrecherche zei: het was zo erg, dat het maat schappelijk belang ernstig zou worden geschaad als de zaak in de openbaarheid kwam". Het blad heeft een jubileumbijlage in verband met zijn 45-jarig bestaan. Het omslagartikel van De Tijd gaat over Bouterse en Surinamers in Nederland. „Als er ooit hinder komt van het Surinaams verzet, dan is het in Nederland op het moment dat het verzet door gebrek aan succes en steun in een isolement raakt. Als dat gebeurt, is er niet alleen feest bij Bouterse. Dan lachen Jan maat en Glimmerveen mee". Het blad vergezelde PvdA- lijsttrekker Den Uyl op zijn reis naar Nicaragua. „Nu ik alles eens heb bekeken en overwogen, ben ik toch voor stander geworden van een nationale dialoog tussen de Sandinisten, de oppositie en de gewapende contra's. Op een andere wijze kan de oor log niet worden beëindigd. Elders een gesprek met beel dend kunstenaar (van de Be- atrix-postzegel met de pun tjes) Peter Struycken. „Met die postzegel ben ik vooruit gelopen op wat ik in mijn le ven wens te bereiken: door een rangschikking van bete kenisloze elementen als pun ten een zó sprekend beeld scheppen, dat het de kwali teit heeft van een altijd lij kend portret. In dit geval: een koningin van stippen". Pleunie Touw In Elsevier. „Het publiek heeft zich altijd het meest geamu seerd bij oorspronkelijke Nederlandse series. Juist die worden maar heel weinig gemaakt". De schrijver Bert Schier- beek was in China. „Er is een waanzinnige honger naar iets nieuws. En het nieuwe komt toch uit de westerse wereld". De Groene Amsterdammer laat Hortensia Allende, de weduwe van de vermoorde president, aan het woord over het verzet in Chili. „Pi nochet was er allang niet meer geweest, als de opposi tie tot eenheid had kunnen komen in het verzet. Zonder die eenheid zullen we hem nooit overwinnen". Elders de vraag waarom vrouwen min der misdaden plegen dan mannen. „Meisjes identifice ren zich met het beeld van de thuis werkende moeder, waardoor ze gemakkelijker dan jongens emotioneel vol wassen kunnen worden. Jon gens immers moeten het doen zonder het beeld van een vader, die thuis aan het werk is, met het gevolg dat zij zich gefrustreerd en onte vreden voelen als ze zelf werken gaan". Het blad blikt vooruit op het komende FN V-congres over arbeids tijdverkorting. „Het handha ven van volledige werkgele genheid via centrale afspra ken is een overheidstaak. Net zoals de overheid haar inge zetenen dient te behoeden voor aanvallen van buiten en tegen diefstal en geweld bin nenslands, zo dient zij de burgers te beschermen tegen massawerkloosheid. Aan een progressieve vakbeweging de taak om ervoor te zorgen, dat de overheid dit weer als haar taak gaat zien". De schrijver Bert Schierbeek was in Chi na. „Er is een waanzinnige honger naar iets nieuws. En het nieuwe komt toch uit de westerse wereld. Dat bleek duidelijk uit de gesprekken, die wij hebben gevoerd over de invulling van het cultu reel akkoord tussen China en Nederland". Hervormd Nederland praat met directeur Egbert van der Poel van de Stichting Pando ra over psychiatrie. „Een pa tiënt met klachten moet on gelooflijk sterk in de schoe nen staan, en dan nog is het de vraag wat je bereikt. De rechtsgang is namelijk belab berd. Er zijn maar heel wei nig advocaten die iets van de materie afweten, en slechts een paar rechercheurs die de procedures op de goede ma nier doorlopen eerst de patiënt horen, dan pas de psychiater". Een ander arti kel gaat over het toenemend aantal echtscheidingen. Ka- rel Booden van de Stichting Organisatie Gescheiden Men sen: „Vijf en zeventig procent van de initiatieven wordt ge nomen door de vrouw. De motieven worden daarbij niet ingegeven door grote verwij ten jegens mannen. Ze kiezen voor een eigen levensper spectief, ervaren het huwe lijk als onvrij, soms verstik kend, een gevangenis. De mannen in de modale schei ding mishandelen hun vrou wen niet". Behalve de eerste vrouwelijke legerpredikant, dominee M. Bezemer, komt een andere predikant, domi nee Polhuis, die in Rotter dam opbouwwerk doet, aan het woord. „Ach, er is hier wel eens een varkenskop bij Marokkanen naar binnen ge gooid. Maar in het algemeen wordt te snel gesproken van racisme. Daar moeten we mee ophouden". Om gerechtigheid te krijgen, moet men soms door vele zure appelen heenbijten. Er zijn bijv. huiseigenaren die ze ker menen te weten dat hun bezit te hoog is getaxeerd door de gemeente waaraan zij onroerend-goedbelasting verschuldigd zijn. De ellende, de tijd, de inspanning, de aantallen lange, doorwrochte brieven en de hoeveelheid postzegels die het kost om zo'n comptabele ervan te over tuigen dat zij te hoog heeft aangeslagen, zullen wij u bespa ren. De goede raad tóch die moeite op te brengen, geven wij gratis: het heeft beslist resultaat. Niet alleen met de onroerend-goedbelasting, ook met de vermogensbelasting kunnen huiseigenaren het te stellen krijgen, tenminste als ze verscheidene huizen bezitten en daar een aantal van verhuren. Jan van Dam was zo iemand. In de gemeente Utrecht was hij al jarenlang eigenaar van een stel woningen. Eén ervan bewoonde hij zelf; de andere werden verhuurd. Toen in de loop van 1977 zijn eigen huis, d.w.z. het pand waar hij met zijn gezin in woonde, werd getaxeerd op 140.000,-, was hij het daarmee wel eens geweest. Echter in de jaren daarna, de „dure periode", had er de bekende waardestijging plaatsgevonden van zijn woning en alle soortgelijke pan den, zodat elke volgende taxatie hoger zou zijn uitgevallen. Met die achtergrond hield Van Dam geen rekening toen hij in 1979 zijn aangifte voor de vermogensbelasting klaar maakte. De waarde van het totale aantal woningen waarvan hij immers ook de gebreken kende stelde hij op 600.000,-. Dit bedrag viel echter niet in goede aarde bij de belastinginspecteur, volgens hem was Jans bezit zeker een miljoen waard. Van Dam sloeg aan het briefschrijven om zijn visie uiteen te zetten. Toen de inspecteur hem echter geen duimbreed bleek te willen toegeven, besloot Jan de zaak voor te leg gen aan het Gerechtshof. Maar ook daar ving hij bot. Van Dam had zelf, redeneerde het Hof, ingestemd met de taxatie van zijn huis in 1977, was het zo niet? Ja, zo was het. Juist Nu, Van Dam wist dan ook wel dat de waardes tijging in 1977 en 1978 zeker twintig procent had bedragen. Dat wist Van Dam. Van Dam kon dus onmogelijk bezwa ren koesteren als het Hof ter plekke de waarde van zijn woning vaststelde op 170.000,-. Van Dam had die bezwa ren wel, maar hij zweeg. Dan moest het Hof nu de overige woningen bezien, name lijk of de waarde daarvan per 1 januari 1979 wel of nie: lager was dan een miljoen min f 170.000,-, dat is 830.000,-. Om deze vraag beantwoord te krijgen Van Dam zweeg nog steeds als het graf ging het Hof uit van de totale bruto-huuropbrengst der verhuurde panden 72.000,-) en de totale kosten van onderhoud en andere lasten (f 29.000,- Op deze bedragen baseerde het Hof vervolgens de stel ling, dat een taxatie van 830.000,- voor de verhuurde pan den niet te hoog was. Ergo, dat de inspecteur gelijk had Sehad met zijn totale waardebepaling van een miljoen, an, die beter van de pen dan van de tongriem gesneden was, liet de uitspraak over zich heen komen, vertrok naar huis en schreef een gloedvolle bezwaarbrief naar de Hoge Raad. En nu ging het wél goed, dat wil zeggen, toen de zaak voorkwam had de Hoge Raad weinig tijd nodig om de door het Hof gedane uitspraak te vernietigen. De argumenten waren ondeugdelijk geweest, want er be- stéét helemaal geen algemeen geldende, vaste verhouding tussen huuropbrengsten en de waardering van onroerend goed. Formeel gezegd: het kapitaliseren van de huurop- rengst ter vaststelling van de waarde in het economisch verkeer van verhuurde onroerende goederen, is een (te) globale waarderingsmethode. Er zijn evident nog heel wat andere factoren die bij die waardering een rol spelen: de aard van een huis en zijn ligging; de ouderdom; de staat van onderhoud; de courantheid ervan; of er wel of geen centrale verwarming in zit en hoe de sanitaire voorzienin gen zijn. En natuurlijk ook de altijd bestaande mogelijk heid dat de verhuur binnenkort zal worden beëindigd, waardoor het goed vrij opleverbaar wordt Mr. P.R.M.Hamers (Werkzaam bij Da Boar an Van Keu ten/belastingadviseurs.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15