ilmische kritiek op •jurgerlijke samenleving h „Fanny en Alexander ^DIO/TELEVISIE Ccicbc Souiant KRO JUBILEERT VANUIT DEN BOSCH Johnny en Rijk klapstuk van avondje A VRO-tv WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1985 PAGINA 17 (OR "c kracht in één keer herhaald op tv iVERSUM - AVRO-tv gaat vrijdag in zijn geheel de oor- nkelijk driedelige tv-serie „De stille kracht" naar het boek Louis Couperus uitzenden. Dit gebeurt in twee gedeelten egint om 19.45 uur op Ned. II. Dit tv-spel wordt alleen on- roken door de IKON-bijdrage „Een zee van geloof" om J uur Het werd eerder uitgezonden in 1974 in de regie van [er v.d Kamp In de hoofdrollen staan wijlen Bob de Lan- >leuni Touw, Willem Nijhoit en Astrid Ceuleers. Hans van Mierlo leidt VN-kwis HILVERSUM - Mr. Hans van Mierlo zal op 24 oktober, de Dag der Ver. Naties, een kwis voor scholieren leiden op TROS-tv. Het gaat hierin om kennis van de Ver. Naties. Hierbij zal een groot aantal scholen en scholen gemeenschappen worden inge schakeld. De kandidaten zullen nog deze maand op kennis wor den getest, waarna op 5 oktober de opnamen volgen. Uitzending heeft plaats op 24 oktober. In het comité van aanbeveling hebben zitting genomen de he ren Schmelzer, Kok, van Lede, mr. Scheltema en mevr. Klom- pé. HILVERSUM De festiviteiten rond het zes tigjarig bestaan van de KRO beleven op zes september een hoogtepunt Er staan die dag na melijk twee openingen op het programma: die van 'KRO-studio Den Bosch' en de jubileum tentoonstelling „KRO-zestig jaar". Plaats van handeling is het Jeroen Boschhuis in Den Bosch, de stad die dit jaar haar achthonderdste verjaardag viert. Van september tot december komen gemiddeld drie a vier programma's per week vanuit KRO- studio Den Bosch. De mobiele studio staat op de binnenplaats van het Jeroen Boschhuis, Hint- hamerstraat 74. In principe is de studio voor ie dereen toegankelijk, voor zover de aard van een programma dat toelaat. De programma's die uitgezonden worden, staan vantevoren aan gegeven op de gevel van het Jeroen Boschhuis. Op zes september verricht mr. B.L.A. van Zwieten, burgemesster van Den Bosch, de offi ciële opening van de radio-studio. Dat doet hij om half negen 's'morgens in een rechtstreekse uitzending van „De ontbijtshow" gepresenteerd door Frans van Sark. (Hilversum 1 om 7.00 uur) De voorzitter van de KRO, mr. B.A. Schmitz neemt de opening van de jubileumten toonstelling „KRO-zestig jaar" voor zijn reke ning. Dat gebeurt na het nieuws van 10.00 uur. In het programma „KRO-studio Den Bosch" zal met hem en andere betrokkenen worden ge sproken over de jubilerende KRO. De jubi leumtentoonstelling, opgebouwd uit veel foto's en authentieke geluidsopnamen, behandelt de geschiedenis van de KRO in drie tijdvakken. De panelen zijn in drie ruimten opgesteld. Vormgever is Chris Maas terijl Heinz Joosten, oud KRO-archivaris, de tentoonstelling samen stelde. irdt plaaj et an» van h arin g eslissi^vERSUM Liefst '™en zondagavonduitzen- am|en, te beginnen zon- besteedt VPRO-tv wat wel beschouwd tdt als Ingmar Berg- levenswerk, tevens insverhaal, zijn film ny en Alexander", maakte deze in twee feies, een korte bestemd r de bioscoop, en een er uitgebreide speciaal a: de tv, samen bijna uur film. Toch aan- ïlijk minder dan de tig uur die hij aanvan- ijk in gedachten had. VPRO koos voor de iste, Ned." I om 21.00 kijker zal er voor moeten n zitten. Niet alleen van- je de duur, maar vooral in centratie op de handeling in uitgesponnen beelden is rgelegd. Het gaat om zijn fnsfilm in die zin ook, dat in Alexander deels zijn ei- jeugd heeft getekend. Het getje heeft nog onvoldoen- woorden om aan te duiden i hij het leven ervaart. Irom koos Bergman over- gend voor weergaven van ns sprekende gezicht, het Ieren van zijn reacties op i omgeving. interviews heeft Ingmar ;man laten weten, dat dit lijk zijn laatste grote speelfilm is. In enkele tiental len films, waarin hij persoon lijke betrokkenheid aan de dag legde met zijn onderwerp, heeft hij zich naar eigen zeg gen uitputtend uitgeleefd. Vóór de grote vermoeidheid zou toeslaan heeft hij echter het verhaal van zijn jeugd wil len vertellen, ook een verkla ring willen zoeken voor zijn levenslangs liefhebberij, thea ter en film. Hierbij werd hij ook nog eens geleid door zijn niet te bedwingen neiging menselijk gedrag te ontleden, te zoeken naar wat wezenlijk mag heten in het bestaan van de mens in het algemeen en van het individu in het bijzon der, voorzover die de aandacht krijgt in zijn films. Te denken valt hier aan zijn verhandeling over het huwelijk, waarin een relatie zo diepgaand wordt af getast. dat er van wat mensen wezenlijk bindt weinig meer overblijft, ontluisterend bijna. Stille jongen Het verhaal over Fanny en Alexander komt op gang in het begin van deze eeuw. Broer en zus verliezen door de dood hun vader, de directeur van een plaatselijke schouw burg in Zweden. De moeder hertrouwt met een Lutherse bisschop en Fanny en Alexan der verhuizen mee naar de grote stad. Van het begin af kan Alexander het niet vinden met zijn stiefvader. Bergman gebruikt vele scenes om dat pijnlijk duidelijk te maken. De rol van de jongen, Bertil Guve, wordt breed uitgemeten, mi nutieus gevolgd. Meestentijds moet deze, geleid door Berg man. in houding uitdrukken wat hij niet onder woorden ge bracht kan krijgen. Zodoende maakt hij een beetje de indruk van een stille jongen met een intens eigen leven. Zo schat Bergman zich als fil mer ook in. Heeft hij altijd ge daan. ook in interviews, waar in hij minder repte van eigen visies op het leven, alswel op de verschijnselen waarop het leven zich aan hem voordoet. Zodoende kregen zijn kritici meestentijds ook moeilijk vat op deze filmer, die zijn werk veelal ook vulde met symbo len die de veronderstelde juist heid van zijn kijk op mensen moest onderlijnen. Ook in deze film komt men dat weer tegen, al was het maar de burgerlijke ambiance in de bisschoppelijke residen tie, waarin dit levensverhaal zich deels afspeelt. Het meubi lair daarin krijgt zo'n indruk wekkende plaats, dat de figuur van het jongetje er soms in verdwijnt. Daarin vindt men dan de ver borgen kritiek, alleen begrij pelijk voor de goede verstaan der, verbeeld van Bergman op die samenleving, die christe lijk heet, maar burgerlijk uit pakt. Van jongstaf voelde Bergman zich hier niet in thuis. Dat wordt in de houding Scène uit de film „Fanny en Alexander" van het jongetje duidelijk ge maakt. De tweede vorm. waarin zijn kritiek zich schuil houdt, ont waart men in de manier waar op de filmer de volwassen per sonages neerzet. Deze mensen voeren onderling normale ge sprekken, maar in de kijk van het jongetje duiden die half door hem begrepen woorden er op, dat er tegen hem wordt samengespannen. Hij loopt met voortdurende achterdocht jegehs die ouderen rond. Daar in probeert hij ook zijn zusje te betrekken. Diens belevenissen krijgen van de filmer echter minder uitgewerkte aandacht. Meer thema's Er is nog een andere reden voor Bergman geweest om Fanny en Alexander te omge ven met vele volwassenen. In wat hij zelf ziet als zijn af- scheidsfilm haalt hij nog meer thema's overhoop, liefde, ge zin, huwelijk, erotiek, geloof, een hele reeks die hij eerder in films behandelde. Boven dien schijnt hij zich toch iets te hebben aangetrokken van de veelvuldige kritiek op zijn le venskijk, dat deze nl. te neer slachtig zou zijn. Hij heeft van „Fanny en Alexander" ook een familiekroniek willen ma ken. Om dat stukje karakteris tiek aan zijn film mee te geven doorschoot hij deze met teke nende anekdotes, bijv. de doorslaggevende rol bij alle beslissingen van de grootmoe der, een soort mater familias, alle hebbelijkheden van voort durend drentelende tantes en het gewicht dat oudere heren aan hun woorden willen mee geven. Dan wordt deze film tussen de depressieve bedrijven door nog een soort familiaal pren tenboek. Als zodanig kan men ook zien de taferelen met de toverlantaarn in het vroegere ouderlijke huis en de ontmoe tingen van het jongetje met een kermisachtige figuur, die hem theater leert kijken. Toch kan Bergman het ook niet zonder sombere beelden, zoals in de druk waaraan hij en zijn zusje bloot komen te staan van de zijde van de veeleisende do minee/stiefvader, die elk men selijk handelen toetst op zon digheid. Met ziin film „Fanny en Alexander" heeft Bergman ook als zijn visie willen geven, dat star en verkeerd begrepen geloofsleven veel oorspronke lijkheid en durf uit het leven wegneemt. TON OLIEMULLER HILVERSUM - Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooijer verschij nen voor het eerst sedert jaren weer samen op het scherm. Te beginnen vrijdag 4 oktober staan zij in de nieuwe tv-serie „De Brekers" op tekst van Peter Romer. In andere rollen vinden zij Adèle Bloemendaal en Sacco v.d. Made naast zich. Het draait in deze serie om de rasechte Amsterdamse familie „de Breker", vader Rijk, moeder Adèle, broer Johnny en zwager Sacco. Rijk mist rijkelijk inzicht in het mijn en dijn en kwam daardoor nogal eens in het gevang terecht. Als hij zijn leven gaat beteren, wil hij een fietsenstalling inrichten. Maar de vrouw houdt voor alle zekerheid wel haar viskraam op de markt aan. De humor ontstaat als iedereen zich met alles begint te bemoeien. Mies Bouwman deed het goed met haar praatprogramma „In de hoofdrol" rond een opvallende Nederlander. Eenmaal in de veertien dagen nodigt Mies een bekende Nederlander uit met haar mee te komen naar theater 't Spant te Bussum. Dit gebeurt allemaal op vrijdagavond, het komende seizoen de vaste AVRO-avond. Om 19.00 uur daarop begint die met de Bennie Bang Show, speciaal voor de kinderen spelend in het clubhuis van een kluitje kinderen met als hoofdfiguur Bennie Bang, een schepping van tekstschrijver Eli Asser. Na het einde van deze serie, in het voorjaar dus, komt Leoni Jansen op de proppen om met kinderen te praten over allerhand onderwerp. Ook volgt dan nog „Topscore", waarin sportclubs tegen elkaar uitkomen. Ruud tër Weijden en Leonie Sazias verzorgen wekelijks infor matie over wat er te doen is op het gebied van show, film, thea ter, mode etc. De AVRO-vrijdagavond ontvangt verder invulling van figuren als Ria Bremer met „Nederland uit de bol" over het Ned. Reva- lidatiefonds, Robert Long met theatershow, sportman van het jaar, Lee Towershow, alsmede zes spelprogramma's gewijd aan Telelot, in de presentatie van Jos Brink, voor het overige staan er films geprogrammeerd. Rond tien uur staat „Actualiteiten" geprogrammeerd, in een royale opzet. Dit programma wordt samengesteld uit bijdragen van Televizier, de Haagse redactie met het wekelijkse gesprek met de minister-president en Sportpanorama. Nadien komt Ka-" rel v.d. Graaf aan het woord. De avond wordt besloten door een gedicht of voordracht van de Belgische kunstenares Tine Ruyss- haert. Met dansleraren samen zal een danstest georganiseerd worden. De voorronden daarvoor starten in december. Dit zal eindigen in een op tv te brengen finale. Op de zaterdag brengt de AVRO een nieuwe rubriek over auto en verkeer onder de titel „De hoogste versnelling". Vergeten mag voorts niet worden waarvoor de AVRO al eerder uitgebreid de aandacht vroeg, nl. „Goldrush", de zoektocht met behulp van een helikopter en summiere aanwijzingen naar drie staven er gens in het land verborgen goud, ten bedrage van 100.000 gul den. De eerlijke en gelukkige vinder mag het belastingvrij bij schrijven op zijn rekening. Fred Oster gaat rustig voort met zijn spelletjes, zo goed als jonge mensen op het concertpodium blijven verschijnen. Op de don derdag ruimte voor Minjon, van oudsher het jongerenprogram ma, dat vroeger zoveel talent voortbracht. Johnny en Rijk weer samen in een serie op AVRO-tv. Nederland EDERLAND 1 TROS 30 Suske en Wiske en de Windbrekers (4). poppen serie (herh.) 52 De Bananasplit Show (2). Herhaling van een afle vering uit het vorige seizoen 40 Sons and daughters, Australische tv-serie. Beryl Palmer neemt een definitief besluit over haar huwelijk NOS 30 V36-Journaal TROS i46 Pop Formule Special (3). Erik de Zwart presen teert vanuit zomerse loka- ties in Nederland videohits TELEAC ,25 Algemeen Voorlich tingsprogramma TROS ,00 Rosco, kinderprogram ma .05 Knight Rider, Ameri kaanse tv-serie. Afl.: Alles voor Stacy. Michael Knight en Kit gaan op zoek naar de dader van een fatale aanrij ding, waarbij Stacy Court ney, de dochter van zijn partner uit vroeger tijden, ernstig gewond werd ach tergelaten NOS 100 Journaal SOCUTERA 1.28 Kankerbestrijding? Misschien zijn we verder dan U denkt. Uitzending van het Koningin Wilhelmi- na Fonds TROS 1.33 Het KWF Gala, gala-a vond t.b.v. het Koningin Wilhelmina Fonds, gepre senteerd door Willy Dobbe. Met o.a. Anita Meijer, Ge rard Joling, Rondo Venezia- no, Rob de Nijs, The Bobby Socks en Albert Hammond t.00 TROS Aktua, actualitei- tenmagazine (.30 Derrick, Duitse detecti veserie. Afl.: De beste van de klas. Laksplinters en scherven van een verbrijzel de koplamp, dat zijn de eni ge sporen die bij een dode lijk verkeersongeval worden gevonden. De dader is er van doorgegaan. Derrick gaat op onderzoek uit NOS 23.35 Journaal 23.40 Nieuws voor doven NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.40 Sesamstraat 18.45 GD Jeugdjournaal 19.00 Journaal PP 19.12 Uitzending van de PvdA 19.22 Van gewest tot gewest, regionaal magazine. Met o.a. de volgende onderwer pen: Nieuwegein - dreigend verval van een nieuwbouw wijk en computer brengt toeristen in Zeeland onder dak 19.50 Rappresentatione di anima e di corpo, recht streekse uitzending vanuit de Buurkerk te Utrecht van de opvoering van een 'geestelijke opera' van Emi- lio d'Cavalieri door studen ten en oud-studenten van het Koninklijk Conservatori um in Den Haag, in het ka der van het vierde Holland Festival Oude Muziek (ste reo-geluid via Hilversum 4) 21.25 Beeldspraak: Vanwege het experiment. Bloemle zing van een dertigtal films, gemaakt 'vanwege het ex periment', samengesteld door de in Nederland wo nende Amerikaanse film- dichter Peter Rubin 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag 23.00 Studio Sport 23.30 Nieuws voor doven FILMNET 17.00 Riptide herh. esp.: Beat the Box 17.50 Pursuit of D. B. Cooper 19.40 Airwolf all.: Heroes 20.30 48 Hours 22.05 Patt Garret and Billy the Kid 23.50-01.30 Keetje Tippel Harry Klein (Fritz Wepper) en Stephan Derrick (Horst Tappert) krijgen vanavond te maken met een voor hun schijnbaar ongebruike-lijke zaak: een dode, die bij een verkeers-ongeval om het leven is gekomen. Ned. 1 om 22.30 uur. 17.55 Journaal 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma 18.05 Zeppelin, informatief kinder magazine 18.30 KDKapitein Zeppos, Vlaamse jeugdserie. Afl.: De dame met het masker. In de geheimzinnige kamer ontdekken Ben en Kapitein Zeppos dat 'de dame met het masker' en 'zwartjekker' èen en dezelfde persoon zijn. namelijk Ariane d'Espinal. Ver momd als loodgieters gaan ze uitzoe ken waar Arian eigenlijk woont 19.00 Gezondheid, maandelijks ma gazine voor gezondheidsopvoeding en -voorlichting. Met o.a.: Voorbe schouwing over de zelfverantwoorde lijkheid in het voorkomen van kanker waaraan in de volgende vijf afleverin gen aandacht wordt geschonken. Wiegedood en Te vet of niet te vet: tips voor wie van de vakantie wil af slanken 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Kijk uitl Verkeerstips 20.15 Met Mike in zee. Voor de laat ste keer dit seizoen ontvangt Mike Verdrengh in het Zeepreventorium in den Haan gasten uit de journalistieke, show-, sport- en theaterwereld. Met: Bart Peeters, Johan Anthierens, Paul Gijssels, Lloyd Cole and the Commo tions. Victor Laszlo, Ivan Guilini en Katie Lindekens 21.40 Uitzending door derden: Pro gramma van de Katholieke Radio- en Televisie Omroep 22.30 Sport Extra 22.45 Journaal en Coda BRT 2 19.00 Geestenbaai (slot). Canadese jeugdserie van 7 verhalen rond een hedendaagse Indianengemeenschap in Noord-Canada. Afl.: Het vliegtui gongeval. Rabbit en Minnow zien een vliegtuig neerstorten in de winterse wildernis. Terwijl Minnow hulp gaat halen improviseert Rabbit een slee met stukken van het vliegtuigwrak 19.25 De moderne tijd 19.32 Juke Box 19.42 Programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Videomatch. Videospelletje met Marleen Gordts 20.20-22.20 D Onder een gelukkig gesternte (Thank you lucky stars), Amerikaanse speelfilm uit 1943. Met in de hoofdrollen: Eddie Cantor, Humphrey Bogart en Bette Davis. Re gie: David Butler. In het radiopro gramma van Eddie Cantor zijn twee Eddie Cantor speelt de hoofdrol in 'Thank you, lucky stars' op BRT 2 om 20.20 producers te gast die talenten zoeken voor een benefietconcert. Zanger Tommy Randolph en tekstschrijfster Pat Dixon willen kost wat kost aan de show deelnemen. Ook buschauffeur Joe Simpson, die als twee druppels water lijkt op Eddie Cantor, ziet in dat optreden een kans om een nieuwe loopbaan te beginnen Het drietal werkt een plan uit waarbij Eddie Can tor tijdelijk wordt uitgeschakeld en Joe zijn plaats in zal nemen RTBF 1 17.30 Mededelingen ONEM 17.45 Boite aux images 18.10 Lollipop, kinderprogramma 18.45 Clip Club, videoclips met Ray Cokes 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.30 Journaal 20.00 Le grain de sable, spelpro- gramma met Thierry Luthers 20.40 Petit déjeuner compris (3), 21.40 Japon le rêve et l'histoire, do cumentaire-serie over de geschiede nis van Japan. Afl.: Des barbares ve- nus d'Europe 22.35 Trekking van de Nationale 22.40 Journaal 22.55 Un autre regard MUSIC BOX TV 5 16.00 (SNon-stop videoclips. Pre sentatie: Julie met 'Boogie Box' (16.00), Martin (17.00), Gaz en Simon met 'Chart Attack' (18.00). 19.00 II est important d'ètre aime, theaterstuk van Oscar Wilde 21.00 L'année Européenne de la musique 22.00 Nieuws 22.30-02.00 BNon-stop videoclips. Herhalingen. Presentatie: Julie (22.30), Martin (23.00), Gaz en Simon met 'Chart Attack' (00.00) en Gary met deel 2 van een interview met Bal- timora (01.00). □3 Ondertiteling via TeleTekst. E Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■X Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. BS Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. MQ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 14.45 BDie goldene Eins, amuse mentsprogramma, rechtstreeks vanaf de Funkausstellung in Berlijn 17.40 BFunkausstellung aktuell, berichten en reportages over de hoogtepunten van de dag en de nieuwste technische ontwikkelingen 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.25 Meister Eder und sein Pu- muckl, tv-serie 19.00 Monaco Franze, der ewige Stenz. Afl.: Neunundvierzigeinhalb 19 58 Heute im Ersten 20.00 fflTagesschau 20.15 Wer einmal lügt, politiefilm van Wilfried Dotzei en Friedheim Wer- remeier. Erich Weygang is bang ont slagen te worden bij de firma waar hij als chauffeur op de geldtransporten in dienst is. Om zijn onmisbaarheid te kunnen bewijzen zet hij een overval in scène waaruit hij als de held tevoor schijn zou moeten komen 21.15 Begegnungen. Afl.: Franz Jo sef Strauss, door Peter von Zahn 22.00 ARD-Sport extra. Voetbal 22.30 Tagesthemen 23.00 Musikszene '85, nieuws uit dë muziek-wereld gepresenteerd door Ron Williams. Met aandacht voor Trio, Gogo-muziek uit Washington en John Fogerty 23.45 Tagesschau DUITSLAND 2 16.00 SPfiff, sportstudio voor jonge kijkers vanaf de Funkausstellung 17.00 Heute 17.05 BShowplatz Berlin. ZDF-info- theek op de Funkausstellung 18.00 Alle Gauner, tv-serie. Afl.: Schrittmacher. Emil Schropf is een landloper van over de vijftig. Hü vindt het slapen op harde banken in het park wat ongemakkelijk worden en hij besluit daar verandering in te bren gen 18.44 Mittwochslotto 18.58 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Kino-Hitparade, films, feiten en favorieten 20 15 SAua dem Deutschen Reich stag. 'Duitsland en Berlijn, meningen over nationale vragen' 21.00 Hotel, tv-serie. Afl.: Entwürfe 21.45 Heute-journal 22.05 Auf Biegen und Brechen? 'De regering, de vakbonden, de werkge vers', filmreportage 22.45 Das kleine Fernsehspiel: Der goldenen Oktober, tv-spel. In Berlijn werden in het. jaar X vijf leden van de regering gekidnapped door de onder grondse beweging 'Goldener Okto ber'. Uit angst voor meer ontvoerin gen bedenkt het kabinet een pakket tegenmaatregelen. De politici moeten zich verkleden 23.55 Zeugen des Jahrhunderts. Kurt A. Kórber in gesprek met Leo Brawand 00.55 Heute DUITSLAND 3 18.30 Die kleine Meerjungfrau 19.00 Aktuelle Stunde 20.00 Tagesschau 20.15 Mittwochs im III. 21.45 Hobbythek. AflEtsen 22.30 Keine Gnade, Mr. Deel (Tracjt- down), Amerikaanse speelfilm uit 1976. Met In de hoofdrollen: Jim Mit- chum. Karen Lamm en Anne Archer. Regie: Richard T. Heffron 00.05 Laatste nieuws Engeland SKY CHANNEL 16.45 BYoung, Free Single, met Gary Davies 17.30 GDAII American hot 100, met Paul Gambaccini 18.30 E Mr. Ed. Afl.: Home sweet trailer 19.00 Ouchl Komische film 19.30 Pathfinders. Afl.: Nightmare 20.25 Kill me tomorrow, Engelse misdaadfilm van Terence Fisher 21.40 International Motor Sports 22.45 Fifa World Youth Football Championship 23.45-00.30 SSky Trax. Herhaling middagprogramma BBC 1 17.35 Laurel and Hardy. Afl.: Detec tive story 17.40 Battle of the Planets, kinder programma 18.00 Newsround wit Paul McDo well, jeugdjournaal 18.10 Gentle bel 18.35 The Flinstones, kinderserie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.35 Wildlife on one. Afl.: The fas test claw in the west 21.00 Howard's way 21.50 Points of view 22.00 Journaal 22.24 Regionaal nieuws 22.26 Weerbericht 22.30 Fatal Vision 00.00 George Burns and the other sex symbols 00.50 Weerbericht BBC 2 17.15-18.00 Traders Union Con gress 18.30 Nieuwsoverzicht voor doven 18.35 The interview game 19.00 E Anna Karenina, Amerikaan se speelfilm uit 1935 van Clarence 20.30 The food connection 21.10 Informatief programma 22.00 Muziek-special 23.00 Documentaire 23.45 Newsnight, actualiteiten 00.30 Weerbericht 00.35-01.00 Open University ITV 17.50 Hold tight 18.15 Blockbusters 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga zine 19.35 Crossroads 20.00 Where there's life... 20.30 Coronation Street 21.00 Fresh Fields. Komische serie 21.30 The Brothers McGregor 22.00 Minder 23.00 Nieuws 23.30 Death Valley, Amerikaanse speelfilm uit 1982 van Dick Richards over een jongen die tijdens zijn va kantie in Arizona wordt achtervolgd door een moordenaar 01.00 This I believe TV'inorgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13 00 Nieuws voor do ven VOO 16.00 Veronica Sport Ex tra, sportmagazine 16.45 Club Vero nica Clips NOS 17.30 'A6-Journaal VOO 17.46-17.52 Agenda MUSIC BOX 08.00 BNon-stop videoclips. Sunie in Berlijn (08.00). Howard Jones-spe cial (herh.) (09.00), Simon en Gary (10.00), 'Time Out for Holland' (11.00), 'Musical Chains' (12.00) en Martin (13.00). 14.00 BHerhalingen. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-lnfo Arbeit und Beruf 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Wer einmal lügt, tv-spel 11.25 Musikszene '85 12.10 ZDF Magazin 12.55 Persoverzicht 13.00 Tages schau 13.15 Teletekst-overzicht 14.45 CHiDie goldene Eins, amuse mentsprogramma, rechtstreeks vanaf de Funkausstellung in Berlijn 17.40 LDFunkausstellung aktuell DUITSLAND 2 Tot 18.00 uur alle programma's rechtstreeks vanaf de Internationale Funkausstellung in Berlijn 09.55 Gu- ten Morgen aus Berlin 10.00 Tages schau 10.03 Quasselbox 10.10 BSie, magazine voor de vrouw 11.00 ËD Stadteturnier 12.00 BKünatlertreff in 5 nach 12, aspekten van de Berlijn- se cultuurscene 13.00 Heute 13.15 [HARD en ZDF in gesprek met de kijkers 13.45 BVideo Derby, ver zoekprogramma met Peter lllmann 14.30 Grüezi, Servus, Guten Tag. 3SAT in Berlijn 14.45 >.Zehnkampf der Fernsehfans, spelprogramma 16.00 HAlice's Teeparty 17.00 Heu te 17.05 BShowplatz Berlin SKY CHANNEL 11.30 SPat Sharp Show (herh.) 12.15 SYoung, Free Single (herh.) 13.00 BAII American hot 100 (herh.) 14.00 Live from London: The Cha meleons. Muziek-special 15.00 Standby-Lights! Camer! Actionl 16.00 HThe Pat Sharp Show 16.45 BFirst run, met Peter Powell BBC 1 07.50 Breakfast Time 10.20 Traders Union Congress 11.30 Play School 11.50-13.45 Traders Union Congress 14.00 Journaal 14.24 Regionaal nieuws 14.27 Weerbericht 14.29 Nieuwsoverzicht voor doven 14.30- 14.45 Chock-a-block 15.15 Traders Union Congress 17.18 Regionaal nieuws 17.20 Gran ITV 07.25 TV-AM 10.25 Sesame Street 11.25 Cartoon Time 11.35 Siberia 12.30 About Britain 13.00 Alfie At kins 13.10 Mooncat and Co. 13.30 The Sullivans 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 Falcon Crest 15.30 Daytime 16.00 Take the hilversum 1 NCRV: 17.03 Hier en Nu-woensdagmagazine. 17.55 Mede delingen (NOS). 18.06 Met Teddy aan tafel. 19.02 In 't voorbijgaan. 19.07 Leger des Heilskwartier. 19.25 NCRV-Woensdag-Sport. NOS: 20 03 Hobbyscoop. 20.30 Langs de lijn, sport en muziek. 23.07 Met het oog op morgen. NCRV: 0.02 Volgspot. 1.02 Romance. 2.02 Nachtexpress. 6.02 In 't voorbijgaan. 6.07 Van daag... donderdag hilversum 2 NOS: 16.30 Nws 16.33 NOS-Ombudsman EO: 17.30 Nws. 17.36 Tijdsein. NOS: 18 00 Nws. 18.10 NOS-Midweekmagazine. 19 30 Het verschijnsel Liefde (4). 20.00 Nws. EO: 20.03 Licht en uitzicht. 20.40 De Bijbel open. 21.05 Van U wil ik zin gen. 21.30 EO... in de regio. 22.00 Vragen naar de weg. 22.15 De schoolagenda. 22.30 Nws. 22.35 Ach ter de Horizon. NOS: 23.30 Verhaal hilversum 3 NOS: 18.04 De Avond- spits. VPRO: 19.02 Gonzo Radio. 20.03 The John Peel Show. 21.02 Frontlijn. 22.30 Liveconcert. 23.02 Heartlands hilversum 4 18.00 Nws. AVRO 18.02 Affiche 4. 18.05 Het betere werk. NOS: 20.00 Oude Muziek Festi val 1985 hilversum 5 TROS: 17.30 Geachte jubilaris. PP: 18.20 Uitzending van de C.P. TROS: 18.30 De Pina Colada Show. NOS: 19.00 Nieuws voor bui tenlanders radio rijnmond 16.30 Middagma- Om'rOEP rijnland 16.30 Leiden Lokaal. 17.30 Nieuws en Actualitei ten. 18.30 Geestelijk leven. Morgen HILVERSUM 1 NCRV: 07.03 Het le vende Woord. 07.10 Vandaag... don derdag, vervolg. 08 06 Hier en Nu. 08.54 Perspectief. 09.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Mu ziek bij de koffie. 11.03 NCRV-Speo- aal. 11.30 Twaalf-uurtje 12.40 Mid- dagpauzedienst. 13.06 Hier en Nu. 13.20 Vandaag: Fons Oerlemans. KRO: 16.03 Echo-special HILVERSUM 2 07.00 Nws AVRO 07.06 AVRO's zomer info. 07.30 Nws. 07.35 Actualiteiten. 07.50 Econ. com mentaar. 08.00 Nws. 08.11 Actualitei ten. 08.25 Financ.- econ. nws. 08.30 Nws 08.33 Uitgaanstips. 09.00 Au- tonws. 09.05 Reportages 09.30 Nws. 09.33 De hobby-rubriek. 10.00 Va- kantietips. 10.05 Snotneus Ahoyl 10.15 Seniorenservice. 10 30 Nws. 10.33 Cultureel nieuws. 11.33 Koken met Henk Molenberg. 12.00 Financ.- econ. spreekuur. 12.30 Nws. AVRO: 12.36 Actualiteiten. 13.00 Nws. 13.10 AVRO's Sportpanorama. 13.30 Nws. 13.33 Politiek nieuws, 14.00 AVRO's radiorechtswinkel. 14.30 Nws. 14.33 De grote finale. 15.00 De burgemees ter is jarig. (15.30 Nws). VOO: 16.00 Nieuwsradio HILVERSUM 3 TROS: 07.03 Haver- moutshow. 09.03 Nederlandstalige top tien. 10.03 Polderpopparade. 11.03 Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 Top 50 Show HILVERSUM 4 VARA: 07.00 Vroeg Ochtendconc. 08.00 Nws. 09.00 Ka- mermuz. van Dvorak (9). 09.50 Israël in Egypte - Oratorium van HandeL 11.30 Lazar Bergamn, pianowerken. 12.00 Operette. VPRO. 13.00 Nws. 13.02-18.00 De Beweging HILVERSUM 5 NOS: 09.03 NOS- -Sportief. 09.25 Waterstanden. RVU: 09.30 Levensloop. KRO: 10.00 KRO Scheepspraat. KRO/RKK: 10.10 Ge rechtigheid en vrede (1). KRO: 10.40 Schoolradio RADIO RIJNMOND 07.30 Ochtend magazine. 16.30 Middagmagazine OMROEP RIJNLAND 11.00 Ouderen I

Leidse Courant | 1985 | | pagina 17