Rioolrecht invoeren ds de hondenbelasting wordt afgeschaft Schaaktoernooi luidt Oranjefeest Valkenburg in W oningbou wvereniging schrijft weigerachtige aspirant-huurster uit Braderie Zeemanlaan Bejaarde overlijdt na aanrijding Tent moet weg van Boulevard jfProtesten tegen uitbreiding yan „Hof van Holland" Zeevissers nog dakloos EIDEN OMGEVING Eeidóe Soman! WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1985 PAGINA 13 'ollenpakketten yor revalidatie jSE/VOORSCHOTEN Jaap Kooy's Tuin- itrum Westergeest aan de Heereweg 350 in ee en Intratuin Griffioen aan de Leidseweg in Voorschoten doen beide mee aan de actie >r het 25-jarige jubileum van het Nationaal validatie Fonds. In het kader van de jubileu- ictie worden namelijk bollenpakketten ver- cht en de opbrengst daarvan komt ten goede j plaatselijke en regionale voorzieningen t>r revalidatiepatiënten. In de tuincentra kan in een buiten-bollenpakket van 144 stuks >r 25 of een binnenpakket voor 27,50 met hoogwaardige bollen kopen. Via een kleine bositie krijgt men via die tuincentra ook in- matie over de activiteiten van het NRF. De je mondt uit in een televisie-avond „Neder- ld uit de bol" op 30 september, gepresenteerd pr Ria Bremer. Gemeenteopzichter Hazenoot stapt op NOORDWIJK De heer L. Hazenoot (59), opzichter bij bouw- en woningtoezicht te Noordwijk, heeft af scheid genomen van de gemeentedienst. Gezondheids redenen noopten hem zijn functie neer te leggen en met vervroegd pensioen te gaan. Hazenoot begon zijn loopbaan in 1957 bij het onder houdswerk van de gemeente. Ter gelegenheid van zijn vertrek bood het gemeentebestuur hem in De Kuip een receptie aan. Wethouder Admiraal bood namens het ge meentebestuur een geschenk onder couvert aan. Ing. J.A. Ruibing,- voorzitter van de personeelsvereniging „De Schakel" sprak gevoelvolle woorden. Een ge schenkbon en bloemen herinnerden aan het afscheid van de collega's. Directeur Sijens van gemeentewerken somde een reeks projecten op, waarmee Hazenoot bezig is geweest. Namens de dienst gemeentewerken werd Hazenoot vervolgens een plantenbak aangeboden. Meevaller voor Oegstgeest OEGSTGEEST Tijdens de gisteravond gehouden verga dering van de raadscommis sie financiën deelde wethou der A. Kohlbeck mee dat de gemeente voor wat betreft het uitgangspunt van de be groting 1986 een meevaller heeft. Om het tekort aan te vullen hoeft men slechts een bedrag van twee ton uit de reserves te putten in plaats van de drie ton waar men aanvan kelijk op rekende. LEIDEN In het winkel centrum V.T. Hoffstraat-Zee- manlaan wordt zaterdag 7 september een braderie ge houden. Van tien tot vijf uur worden er temidden van de vele marktkramen talrijke attracties geboden. Tot deze laatste categorie worden ge rekend de standwerkers, poppenkast, luchtkussen, een boerderij met dieren, steltlo pers, loterij en een playback- show. Woningen op terrein Antoniusschool SASSENHEIM Acht koopwoningen zullen worden gebouwd op het terrein van de voor malige Antoniusschool in het centrum van Sas- senheim. Gisteravond boog de raadscommissie ruimtelijke ordening zich over de plannen. Er zijn al veel plannen voor dit terrein bespro ken. Men wilde er achtereenvolgens een par keerterrein aanleggen, winkels bouwen en kantoorruimten creëren. De bouw van wonin gen op het terrein geniet evenwel de voorkeur van de raadscommissieleden. Alleen de uitslui ting van het terrein levert nog problemen op. Ideaal zou zijn wanneer het terrein via de J.P. Gouverneurlaan ontsloten kan worden. Hierbij doet zich echter een probleem voor. De Rabo bank grenzend aan dat gebied heeft uit breidingsplannen. Ontsluiting via de Hoofd straat is de oplossing vond de raadscommissie. LEIDSCHENDAM De 82-jarige A. Verhage uit Leidschendam is gister middag om half twee in het zieken huis Antoniushove in Leidschendam overleden aan de gevolgen van een aanrijding, gisterochtend rond half elf op de Veursestraatweg in Leid schendam. De bejaarde man fietste zonder te kij ken een voetgangers- en fietsersover steekplaats op en een automobiliste uit Voorschoten kon hem niet meer ontwijken. DRDWIJKERHOUT Wanneer D'66 in ordwijkerhout vast- |udt aan de afschaffing de hondenbelasting, die partij kan daarvoor i meerderheid in de ge- eenteraad vinden, dan 'erwegen B en W de in- lering van rioolrecht, plgende week wordt ter het voorstel van D'66 diverse raadscommis- h gesproken. D'66 wil >t gat van ongeveer 1.000 gulden dat door af- haffing van de honden- ïlasting in de gemeente- igroting ontstaat, opvan- >n door woonforensen- ^lasting in te voeren. Die loet worden opgebracht oor de bewoners van va- antiebungalows. Vorig tar konden B en W voor de invoering van een der gelijke belasting geen raadsmeerderheid vinden. Dit jaar is die dan ook niet meer opgevoerd in de ge meentebegroting als mo gelijke bron van inkom sten. „De raad heeft toen nee gezegd en dat blijft zo", aldus wethouder P.C. Heemskerk. De inkomsten van óf de hon denbelasting óf het rioolrecht of woonforensenbelasting zijn nodig om de gemeentebegro ting op poten te houden. B en W streven ernaar de belasting druk voor de inwoners onge veer gelijk te houden net als vorig jaar. Voor komend iaar is dat een doelstelling, zo blijkt uit de vier weken geleden ver schenen gemeentebegroting. Voor 1987 is het „een streven, maar nog geen garantie", aldus wethouder Heemskerk. Het zal nog niet simpel zijn om dat streven waar te maken, want bij ongewijzigd beleid vertoont de begroting voor 1986 weliswaar een overschot van bijna 270.000 gulden, maar voor 1989 wordt al een tekort van een half miljoen gulden geraamd. Overigens mag daar bij de kanttekening worden gemaakt dat de gemeente nog over ruime reserves beschikt, in totaal 13 miljoen gulden. Van een armlastige positie is dus allerminst sprake. Twee tegenvallers kunnen de ge meente echter nog te wachten staan en dan zouden de reser ves danig worden aangetast. Dat wordt het geval wanneer onverhoopt mocht blijken dat het treffen van maatregelen aan de vervuilde grond op en rond de vuilnisbelt aan de Tes- pellaan veel meer gaan kosten dan is geraamds. Een andere aanslag op de reserves kan no dig zijn wanneer de gemeente door het ministerie van volks huisvesting over besteding van Doortrekken van Victori- ruim een ton duurder Ibergi INOORDWIJKERHOUT Het doortrek- ken van de Victoriberg in Noordwijker- hout zal ongeveer 100.000 gulden duurder uitvallen dan was gedacht In het kader van de wet geluidhinder moeten er name lijk geluidreducerende maatregelen wor den getroffen. B en W willen dat oplossen ^loor het gebruik van asfalt in plaats van ■clinkers in de straat. Wanneer asfalt ■wordt gebruikt, hoeven er geen maatrege len aan de woningen te worden getroffen. ■Boven de al gereserveerde 285.000 gulden ■sal er dus nog een ton extra nodig zijn. ■Dat is geen probleem omdat de gemeente ■voor het doortrekken van die weg 644.000 Klden had gereserveerd. Er blijft dus on- nks de kostenstijging nog bijna 260.000 gulden over. Dat geld zal wanneer het niet voor de Victoriberg nodig is voor een ander doel worden gebruikt Wethouder P.C. Heemskerk. reserves uit het woningbedrijf. Al jarenlang hevelt de ge meente deels het batig saldo uit het gemeentelijk woning- bezit over naar de huishoud portemonnee om het voor an dere zaken te gebruiken. De laatste drie jaren is dat al afge bouwd en wordt niet de hele 125.000 meer overgestort. De kans bestaat echter dat dat geld alsnog moet worden te ruggestort in de reserves van het woningbedrijf en om dat mogelijk te maken moeten weer andere reserves worden aangesproken. Zoals bekend gaan B en W er- vanuit dat komend jaar de ge meentelijke belastingen, hef fingen en legers met twee tot drie procent omhoog gaan. Dat dat niet meer is, valt toe te schrijven aan het gevoerde zuinige in burgemeester Mr. F. Winkels woorden „conser vatieve" beleid. „De hand is op de knip gehouden", meldt wethouder Heemskerk trots, even later echter toegevend dat de gemeente de laatste ja ren nogal slordig uitgaven en kosten heeft geraamd. De dek king van de reinigingskosten in de gemeente is namelijk met acht procent naar bijna 77 gestegen, zonder dat de reini gingsrechten drastich zijn ver hoogd. Die stijging van het dekkingspercentage blijkt te danken te zijn aan het feit dat de gemeente voorgaande jaren de kosten van het vuilophalen te hoog heeft geschat. Juist om gemeenten te dwingen precie zer met dit soort zaken om te springen, heeft het rijk de zo genaamde profijtkorting inge voerd: de gebruikers laten be talen voor dingen waarvan ze profiteren en niet het rijk voor die kosten op laten draaien. Het streven is er ook op ge richt zaken als reiniging 100 procent kostendekkend te ma ken. Vrouw overleden bij aanrijding De 37-jarige Johanna Margaretha Bode-Geleijnse uit Den Haag is gistermorgen omgekomen bij een auto-ongeluk in Rijnsburg. De vrouw zat achter het stuur van een Citroën 2CV en reed op de Vinkenweg in de verboden rijrichting. Zij gaf bovendien bij de kruising met de Voorhouterweg geen voorrang aan de bestuur der van een bestelauto, een 35-jarige Hagenaar, die in de rich ting Voorhout reed. Een botsing ontstond, waarbij de Lelijke Eend in de greppel naast de weg terechtkwam en de bestelauto er bovenop viel. De personenauto werd daardoor nagenoeg verpletterd. In de auto zaten behalve de bestuurster haar 34-jarige zuster uit Den Haag en haar 2-jarig zoontje. Het jongetje kon snel uit de auto worden gehaald. De vrouwen zaten echter bekneld en moesten door de brandweer worden uitgezaagd nadat de bestelauto was weggeta- keld. Ondanks de aanwezigheid van de trauma-dienst van het Academisch Ziekenhuis Leiden (mobiele chirurgen die ter plekke kunnen opereren) overleed de bestuurster kort na aankomst in het ziekenhuis. Haar zuster werd zwaar gewond opgenomen. Het zoontje is inmiddels buiten levensgevaar. NOORDWIJK Reeds vanaf het voorjaar staat op het terras van het Boule vard Hotel aan de Konin gin Wilhelmina Boule vard een demontabele tent. Het uitgestrekte bui tencomplex van het be drijf wordt via deze „unit" bevoorraad. Bovendien kan men er ijs, patat, en dergelijke zaken kopen en op straat gebruiken. Volgens het college van burge meester en wethouders is de plaatsing van de tent in strijd met het bestemmingsplan. Daarom kreeg de hoteldirectie onlangs te horen dat zij de unit moet verwijderen. De leiding van het bedrijf voelt daar niets voor. Mr. F.B. Kloppenburg betoog de gisteravond tijdens een ver gadering van de raadscommis sie voor ruimtelijke ordening namens de hoteldirectie dat het terras, waarop het ge bouwtje staat, vanaf het hoofd gebouw moeilijk te bereiken is. Hij omschreef de unit als een mooie, nette oplossing, die als een aanwinst voor de bou levard kon worden be schouwd. Het bedrijf heeft daarin circa 100.000,- geïn vesteerd en het is logisch, al dus de raadsman dat men die door verkoop op het terras te rug wil verdienen. Andere mogelijkheden om de terrasproblematiek op te los sen, bleken technisch wel mo gelijk, deelde mr. Kloppen burg mee, maar financieel niet haalbaar. Over de plaatsing van de „unit" zou vooraf con tact zijn geweest met de burge meester, bleek uit de beant woording van vragen uit de raadscommissie. Over de vraag of plaatsing van een de montabel bouwsel, dat binnen een half uur opgeruimd kon worden, onder de plaatselijke bouwvoorschriften viel, zou misverstand zijn geweest. 'ALKENBURG Zoals lik jaar beginnen de Oranjefeesten in Valken- lurg met het open paar- lenmarkt schaaktoernooi, lat met schaakvereniging De Toren" wordt geo.rga- liseerd. Dit treffen vindt norgen plaats in De Terp 'anaf half negen. ïiezelfde avond is er een pres- atieloop over een afstand van irie kilometer waar iedereen lan mee kan doen. De leiding terust bij voetbalvereniging falken 68. De start is om ze- <en uur bij de clubaccommo- latie van de Valken, iaterdag 7 september zal er len Ringrijderij voor paard en tilbury gehouden worden raarvoor de Oranjevereniging fraaie prijzen ter beschikking 'stelt. Het feest vindt plaats aan de Mar. Poststraat, vanaf twee uur. Die dag wordt er om zes uur aan de Oude Rijn een hen- gelwedstrijd gehouden. Maandag 9 september staat er een open tafeltennistoernooi, die om zeven uur begint in „De Terp" op het programma. Het eigenlijke feest, de paarde- markt barst dinsdagavond 10 september in alle hevigheid los met een grootse lampioenop- tocht voor alle kinderen met medewerking van verschillen de Valkenburgse verenigin gen. Het geheel wordt opge luisterd door Valkenburg's Harmonie en de Chr. Show en Marchingband. De paardenmarkt op woens dag 11 september is een attrac tie apart en zal deze keer voor het eerst worden geopend door burgemeester C. Sinke om tien uur 's morgens. Het Castel- lumplein is voor deze dag om getoverd in een kermisterrein. Voor donderdag 12 september heeft het bestuur van de Oranjevereniging diverse volksspelen in hun program ma opgenomen waaronder ringsteken op dubbele fietsen, touwtrekken, stoelendans en kuipje steken. Vooral de kin deroptocht 's morgens om half tien trekt altijd veel belang stelling ouders en leerkrach ten zijn weken tevoren bezig óm daar iets moois van te ma ken. 's Avonds wordt er een Oranjebal gehouden in De Terp, georganiseerd door Oranjevereniging die met be hulp van de bevolking er ook dit jaar weer een echt Valken- burgsfeest van wil maken. uraarvoor de Oranjevereniging tie apart en zal deze keer voor burgsfeest van wil maken rOORDWIJK Een aantal ;woners van de Zwanensteeg de Florahof waren gister- zond onder aanvoering van Schiphuis en G.P.M. Per- >on naar de hoorzitting van raadscommissie voor ruim- ïlijke ordening gekomen om protesteren tegen de uitbrei- ingsplannen van het „Hof }an Holland". be capaciteit van het hotel moet worden vergroot met on geveer tien kamers en een tleine vergaderzaal. Architect Leen Korbee gaf gisteravond joelichting op de plannen. De heer Persoon voerde tegen het bouwplan aan, dat het strijdig zou zijn met het bestemmings plan voor het gebied van de Zwanensteeg en de Florahof. De omwonenden vrezen dat de parkeerbehoefte in de om geving van het hotel en met name in de Zwanensteeg en de Florahof zal toenemen. Verder zijn de bewoners beducht voor een toeneming van het rijver- keer in de toch al smalle Zwa nensteeg, mede door voertui gen van toeleveringsbedrijven. Andere bedenkingen van de woordvoerders betroffen ver dwijnen groen, verstoring van de harmonie in de bebouwing, aantasting van de privacy en dergelijke. Naar aanleiding van de naar voren gebrachte bezwaren deelde Hof van Holland-direc teur Van den Anker mee, dat in de aanbouw geen zaken ko men. die geluidsoverlast ver oorzaken. Op het eigen terrein van het hotel zal parkeergele genheid zijn voor dertien vijftien auto's. De raadscom missie zal zich beraden over het uit te brengen advies. De nieuwbouw van Noorlander aan de Zijldijk. Nieuw kantoor Noorlander LEIDERDORP De heren G. Noorlander en S. Noorlan der hebben vandaag de eerste paal geslagen voor de bouw van het nieuwe kantoor van Noorlander Beheer Nederland BV aan de Zijldijk in Leider dorp. Het nieuwe gebouw is ontworpen door* architecten bureau D. en T. Van Manen BV uit Noordwijk en omvat 1600 vierkante meter kantoor oppervlak in drie bouwlagen en een afzonderlijke werk plaats achter het kantoorge bouw. Noorlander zet het nieuwe kantoor in vijf maan den tijd neer. Het huidige kan toor staat aan de Van der Valk Boumanweg in Leiderdorp. Bij Noorlander werken 350 men sen en het bedrijf heeft een jaaromzet van ruim honderd miljoen gulden. NOORDWIJK De zeevissers van „De Sportvisser" zijn nog steeds dakloos. De raadscommissie voor ruimtelijke ordening kon het gisteravond niet eens worden over een nieuwe vesti gingsplaats. De raadscommissie moest zich uitspreken over twee plannen. Eén schets voorziet in bouw naast de redschuur van de Konink lijke Noord-Zuid-Hollandse Reddingsmaatschappij. Volgens de andere schets zou er gebouwd moeten worden naast het gebouw van de Noordwijkse Reddingsbrigade. Een heet hangijzer bij het maken van een keuze was de geluids overlast. CDA-fractievoorzitter Alkemade zag het op de aange geven plaatsen niet zitten zeker niet nadat wethouder Van Duijn op vragen uit de raadscommissie had verklaard, dat in het te bouwen pand de verenigingstractoren gestald moeten worden. De VVD-commissieleden Smit en Rubingh stelden zich even eens voorzichtig op. Geluid is moeilijk te meten, merkte Smit op. We moeten echter naar een oplossing. De schets naast het NRB- gebouw leek het meest acceptabel. Tussen het NRB-gebouw en het Gezondheidscentrum zou ruimte blijven voor een voetpad. Rubingh vroeg zich af of de tractoren persé in een clubgebouw ondergebracht moesten worden. Het geluid van deze voertuigen op de vroege morgen, leek hem bedenkelijk. „Zet ze in de door gang naar het Vuurtorenplein en sluit de tunnel met hekken af", suggereerde de liberale voorman. Mevrouw Voorham (PvdA) zei geen voorkeur te hebben. Waar je tractoren neerzet, de geluidsoverlast blijft. Zorg er voor dat ze de kortste route ne men, was haar advies. Men zal de voor- en nadelen van de bouwplaatsen nader bestuderen en nog eens bekijken of het stal len van de tractoren elders een oplossing geeft. Technische school voert actie voor Derde Wereld HILLEGOM De r.k. scholengemeenschap St. Paulus voor technisch en agrarisch onderwijs be staat 25 jaar. In het kader van dat jubileum wil de Hillegomse school die een regionale functie heeft, iets doen voor leerlingen in ontwikke lingslanden. De school heeft een school in Rwanda in Afrika gea dopteerd en wil daar zo veel mogelijk gereed schap aan geven. In de landen van de Der de Wereld is vooral een voudig handgereedschap nodig. De Paulus-leerlin- gen zoeken nu naar oud gereedschap dat in veel schuren ongebruikt ligt, zoals beitels, zagen, schoppen en schoffels. Het is de bedoeling dat die gereedschappen wor den ingezameld en in de Hillegomse school door de leerlingen worden op geknapt in de praktijk lessen. Tijdens de feeste lijkheden rond het 25-ja- rig bestaan zullen de ge reedschappen aan een vertegenwoordiger van de school in Rwanda worden overhandigd. Degenen die nog spullen hebben liggen, kunnen even bellen naar de school, 02520-17190, en dan worden ze afgehaald. LEIDERDORP Mag het be stuur van de Algemene Wo ningbouwvereniging Leider dorp (AWL) iemand die tot ze ven keer toe geweigerd heeft een woning te aanvaarden, uitschrijven als woningszoe- kende? Deze vraag kreeg de commissie beroepschriften gis teravond te behandelen. Burgerraadsvrouw mr. J. Mons, die namens betrokkene, een bewoonster van de Pink sterbloem in Leiden, optrad, vond dat de AWL nog niet alle mogelijkheden had benut om haar cliënt aan een andere wo ning te helpen. „Een beetje naar de zin wonen is een eer ste levensbehoefte. Ik denk dat de AWL daarom uiterst te rughoudend zou moeten om springen met haar bevoegd heid tot uitschrijving", was de mening van mevrouw Mons. Zij zag de uitschrijving als een straf en sociaal onaanvaard baar omdat haar cliënt voorlo pig niet aan de beurt is voor een andere woning. Namens de AWL trad het bestuurslid mevrouw mr. E. Meijer op. Zij stekje dat de AWL het uiterste had gedaan om een passende woning te vinden. Maar met de zesde weigering, een eenge zinswoning aan de Meijelaan met een redelijke huur, was de maat voor de AWL vol. Een trap bleek hier het breekpunt te zijn. „Wij hebben in een persoonlijk gesprek ons aan bod nog eenmaal herhaald. Maar toen het antwoord nee was konden wij niets meer voor haar doen. De AWL voert een duidelijk beleid. Te genover onze andere inge schrevenen is het niet verant woord nog langer tijd aan haar te besteden. Het huis was een lot uit de lotertij", zo verdedig de mevrouw Meijer de beslis sing van het AWL-bestuur.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13