Zoetemelk mijdt grote drukte Becker stelt fans teleur T Beenhakker wil spelen met vier spitsen _b* Joop in Italië „supernonno" .onder GOED KOOPJE BIJ DE HEMA HEMA ^PORT ÊcicbcSommxt DINSDAG 3 SEPTEMBER 1985 PAGINA 7 ary Kasparov egint met wit I MOSKOU Uitdager Gary Kasparov is vandaag in nieuwe tweekamp om het we reldkampioenschap schaken tegen titel houder Anatoli Karpov met wit. In de tweekamp, die maximaal 24 partijen zal omvatten, zijn alle oneven partijen met wit spelen. Tijdens de eerste tweekamp, die op 15 februari werd afgebroken, begon wereldkampioen Karpov met wit. Bij het begin van de loting typeerden Karpov en Kasparov de gespannen sfeer waarin de tweekamp zich zal gaan afspe len. De titelhouder en de uitdager weiger den elkaar de hand te schudden. De afge lopen weken hebben beide spelers elkaar heftig bekritiseerd in interviews in kran- DRIE AJACIEDEN IN JONG ORANJE ZEIST De selectie voor het elftal van Jong Oranje, dat dinsdag 10 september in Monthey een vriendscahppelijk duel speelt tegen Zwitserland telt drie Ajacieden: Vanenburg, Silooy en Van t Schip. De groep, waarvan de maximumleeftijd 22 jaar is, komt zondag al bijeen. Volgens bondscoach Leo Beenhakker „om te voorkomen dat de spelers pas maandag in het vliegtuig naar Genève met elkaar kennismaken. Van Herpen (FC Den Bosch) en Storm (FC Groningen) zijn de zogeheten compensa tiespelers. De selectie voor Jong Oranje is: Vanenburg. Silooy, Van 't Schip (Ajax).Van Herpen en Scholten (FC Den Bosch), Duut (Feyenoord), Boessen en Suvrijn (FC Fortuna Sittard), Storm en Verkuyl (FC Groningen), Kruzen (Heracles), Van de Boo gaard MVV), Hoekman (NEC), Gorter (Roda JC), Van Loen (FC Utrecht) en Snelders (FC Twente). Zes spelers Anderlecht in selectie BRUSSEL De Belgische bondscoach Guy Thijs heeft zestien spelers aangewezen voor de selectie, die donderdag in het Heizelstadion begint met de voorbereiding op het belangrijke kwalificatieduel voor de eindronde van het wereldkampioenschap tegen Polen. De Belgen moeten op woensdag 11 september in Polen winnen om zich rechtstreeks voor Mexico te plaatsen. Een gelijkspel of een ne derlaag betekent beslissingswedstrijden tegen Ne derland. De zestien geselecteerden rijn: Doel: Munaron (Anderlecht) en Bodart (Standard Luik). Veld: Grun (Anderlecht), Frankie van der Eist (Club Brug ge), Renquin (Servette), De Wolf (AA Gent), Clijsters (Wa- Hilton weg bij Valkenswaard VALKENSWAARD John Hilton heeft zijn contract bij de tafeltennis vereniging Valkenswaard opgezegd. De Brit, die in 1982 in Bern de Euro pese titel veroverde, verleent zijn maatschappelijke carrière in Enge land voorrang boven het bestaansle- ven als tafeltennis-professional. Om die redenen kon Hilton zich niet verenigen met de eisen van Val kenswaard, die minimaal drie trai ningen per week voorschreven. Hil ton was uitsluitend bereid voor Val kenswaard te spelen, indien hij op de speeldag per vliegtuig zou arrive ren en na de wedstrijd onmiddellijk weer kon terugkeren Squashdames bij laatste acht DUBLIN Het nationale damesteam heeft zich ge plaatst bij de laatste acht voor de strijd om het we reldkampioenschap squash in Dublin. Babette Hoogen- doorn, Petra Zeevenhooven, Mariëtte Remijnse en Mar jolein Houtsma, die eerder met 3-0 van Zweden had den gewonnen, versloegen Wales met dezelfde cijfers. Tegen Europees kampioen Engeland, dat zich ook plaatste, viel die uitslag in het nadeel van de Neder landse dames. Belgische bond schorst zestien voetballers BRUSSEL De Belgische voetbalbond (KBVB) heeft zestien beroepsvoetballers voor onbepaalde tijd geschorst, omdat ze bij hun club nog steeds geen contract heb ben getekend. Volgens secretaris-generaal Albert Roosens van de KBVB hadden de gestraften vóór 1 augustus met hun club leiding tot overeenstemming moeten ko men. Tot de geschorsten behoren de IJslander Petur Petursson, die vorig seizoen door FC Antwerp aan Feyenoord werd uitge leend, de voormalige Ajacied Johnny Dus- baba (Sint Niklaas), de oud-PSV'er Paul Posthuma (Lierse SK) en de Belgische in ternational Raymond Mommens (SK Lo keren). (Van onze correspondent) ROME „Lang zal Joop le ven' schrijven de Italiaanse kranten na de overwinning van Joop Zoetemelk op het parcours van Montello afgelo pen zondag. En dit „Lang zal ie leven" is vooral spottend be doeld, met een lichte toespe ling op dat lange wielerleven dat Zoetemelk al achter zich heeft. Joop heeft de jeugd een lesje geleerd, Joop die de „su pernonno" (nonno=opa), wordt genoemd vanwege zijn 38 jaar. Zoetemelk was al bekend bij het Italiaanse publiek na zijn overwinning in de Tirreno-A- driatico, een kermiskoers van nationale omvang, begin dit jaar. Zoetemelk wist de vooral Italiaanse jeugd toen al te on derrichten in koerstactiek, en afgelopen zondag deed hij dat Twee Italianen vechten om een been en een Hollander fietst er vlug mee heen, zo zou je het commentaar in de Itali aanse pers kunnen samenvat ten. De Italiaanse renners Mo- ser, Saronni, Visentini, Argen- tin, Gavazzi waren voor eigen publiek gedoodverfd als win naars. „Ze betastten, beroken, beloerden elkaar terwijl intus sen een „anziano Olandese" (een Hollands oudje) zonder fanfare weg reed. De overwinning van Zoete melk wordt gezien als een ne derlaag voor Moser en Saron ni. „Waar waren jullie, toen Joop ervandoor ging vraagt de Corriere della Sera, de grootste Italiaanse krant. „We waren er niet", zei een ontluis terde Moser. Als de Italiaanse renners wor den verslagen zijn is er sprake van een nederlaag voor de I hele wielrennerij, ook in dit I geval. Maar het is geen schan- F de van iemand als Zoetemelk I te verliezen, vinden de kran- P ten. Titel Nicols weer onzeker HAARLEM Haarlem Nicols is nog geen landskampioen honkbal. Door een foutieve toepassing van de buitenlan- dersregel vorige week donder dag, waardoor de Amerikaan se korte stop David Daniels te gen Unique Giants de werp- heuvel beklom, werd onregle mentair gewonnen. Daniels was voor de competitie niet als werper opgegeven. Nicols krijgt nu een boete, twee pun ten in mindering en ongeldig- verklaring van de zege. Nu is plots Amstel Tijgers weer kan didaat voor de titel. BEWONDERING ALOM VOOR NIEUWE WERELDKAMPIOEN SCHIPHOL/RIJPWETE- RING /TEGELEN Zel den werd in Nederland een topsportprestatie met zo veel warmte ontvangen als de wereldtitel bij de beroepsrenners van Joop Zoetemelk. De ogen van veel Nederlanders schoten voor het beeldscherm vol tranen toen de 38-jarige renner in Treviso met op geheven armen over de eindstreep reed. In de drie stadions, waar zondag ere divisievoetbal werd ge speeld, klonk luid applaus van de in totaal ruim 41.000 toeschouwers. Gistermiddag om half twee kwam Joop Zoetemelk op Schiphol aan. Hij werd opge wacht door de sponsor van zijn ploeg Joop Steenbergen en slechts weinig wielerliefheb- bers, want zijn komst was op dat moment nog lang niet voorzien. Joop had zich echter zondagavond al van de Neder landse ploeg afgezonderd. Hij wilde rust. Op Schiphol maakte Zoete melk een montere indruk. Hij was zondagavond met Hein Verbruggen, de voorzitter van de profsectie van de wereld- wielerfederatie, ondergedoken in het hotel van de UCI-be- stuursleden. Gistermorgen reed hij, niet zeker of hij wel een plaats in een vliegtuig naar Nederland kon vinden, met Verbruggen naar het vliegveld van Milaan. Uiter aard was er voor de nieuwe wereldkampioen een plaatsje in het KLM-toestel naar Schiphol. Felicitaties Zoetemelk had geen enkele negatieve reactie gekregen op zijn onverwachte succes. Greg Lemond, de Amerikaanse oud- -wereldkampioen, die zich te vreden moest stellen met de tweede plaats, feliciteerde de Nederlander direct na afloop. De Italiaanse favoriet Moreno Argentin leek de nederlaag niet te kunnen verkroppen. Hij gaf Joop geen hand bij de huldiging. „Hij is later toch naar me toegekomen om me te feliciteren", aldus Zoetemelk. Op Schiphol zag hij tientallen passagiers hun duimen naar hem opsteken. Hij kreeg een voorkeursbehandeling van de marechaussee en het douane- -personeel liet iedereen door lopen om Joop de hand te kunnen drukken. Al bij al was de aankomst van Zoetemelk op Schiphol rustig. Omdat haast niemand er van op de hoogte was. Cock van Leeu wen, zijn verzorger sinds de nieuwelingen-categorie, stond er natuurlijk wel. Hij reed Joop tegen tweehonderd kilo meter per uur naar zijn ouder lijk huis in Rijpwetering. Daar was de deur nog gesloten. Va der Zoetemelk was nog op de terugreis uit Italië, er was geen fanfare, geen huldigings comité, alleen een paar hulde blijken op onder de deur door geschoven ansichtkaarten. Het zoeken van rust vormt een deel van het geheim van Zoetemelks wereldsucces. Zoe temelk heeft altijd geloofd in de antieke levensstijl. Leven als een asceet, geen uitspattin gen, vroeg naar bed, vroeg op, trainen, koersen, verzorging, kortom vierentwintig uur per dag leven voor de sport. „Ik heb me nooit gek laten maken. Ik wist wat ik moest doen en moest laten. Ik ben altijd mijn eigen gang gegaan. Daar ben ik nooit vanaf geweken en ik weet dat het goed was om het lang vol te houden. Mijn leef wijze heeft alles te maken met mijn prestaties op deze leef tijd". Joop Zoetemelk wordt voor de start van de Ronde van Tegelen gehuldigd door de massaal uitgelopen plaatselijke bevolking. Tegelen, het Noordlimburgse dorpje van de passiespelen, re ageerde gisteravond gepassio neerd op de komst van de nieuwe wereldkampioen. Met twintigduizend kwamen ze hem in de regenboogtrui be wonderen. Zoetemelk vond het vanzelfsprekend, dat hij na de grote wereldtitelstrijd kwam fietsen in het rondje rond de kerk van Tegelen. Buiten dat zijn startgeld van 4500 gulden na het wereld kampioenschap ruimschoots werd verdubbeld, kon hij niet wegblijven uit het criterium georganiseerd door zijn jacht vriend Piet Janssen. „Af spraak is afspraak", zei Joop, die door een interview voor Brandpunt en het NOS-jour- naal plus een concurrentieslag tussen Limburgse kranten pu bliek en collega's enige tijd liet wachten. Wielerklucht Tegelen kreeg vervolgens een wielerklucht te zien. Er was al een uitvaller vóór een deel van het peloton de start had genomen. Theo de Rooy bleek niet te kunnen rijden met zijn gebroken ringvinger, overge houden aan een valpartij in de Ronde van Nederland. Zijn start in de Ronde van Catalo- nië (vanaf woensdag) kwam op losse schroeven te staan. Op dat moment reden Hennie Kuiper, Henk Lubberding, Teun van Vliet, Adri van der Poel en Maarten Ducrot met gierende banden Tegelen bin nen. Hun vliegtuig uit Italië had een uur vertraging gehad. De vijf schoten een café bin nen, kleedden zich snel om en gingen het parkoers op. Ze mochten met enkele ron den vertraging aan de wed strijd deelnemen, zonder dat hen de door de anderen reeds gereden ronden werden aan gerekend. Het publiek accep teerde de onoverkomelijke chaos. De meesten waren er tenslotte om voor „Jopie, Jo- pie" te klappen. Hun favoriet werd vierde. De eerste pro fronde van Tegelen werd ge wonnen door Ad Wijnands. NEW YORK Al vóór de finale van het toernooi om de open Amerikaanse tenniskampioenschappen is een deel van de span ning verdwenen. De ten niswereld had met verlan gen uitgezien naar de con frontatie tussen John McEnroe en Wimbledon- - winnaar Boris Becker. De Amerikaan plaatste zich voor de kwartfinales, de Westduitser slaagde daar niet in. Becker ver loor in de achtste finales in vier sets van de als tiende geplaatste Zweed Joakim Nyström, die nu tegen de als eerste geno teerde McEnroe uitkomt. Boris Becker is niet alleen een goed verliezer, maar ook een realist. Dat bewees hij na zijn nederlaag tegen Nyström. Op Wimbledon had Becker de Zweed in de derde ronde te ruggewezen. „Ik heb nu wel verloren, maar ik laat me daardoor niet gek maken", vertelde Becker. „Nyström was veel beter dan ik. De vol gende keer kan het heel an ders lopen". Al kon Becker, als achtste geplaatst, het niet laten de arbitrage te laken: „Er zijn veel fouten gemaakt. Dat was voor zowel mij als Nyström erg lastig". De 22-jarige Zweed, die van de baseline nauwelijks risico nam, vond het spel van Bec ker maar matig: „Hij verkeer de bij lange na niet in de vorm, die hij in Londen had. In het begin was Becker erg nerveus en beging hij vreemde fouten. Dat werd later wat minder, maar toch bereikte hij nooit het juiste niveau. Ik had mijn tactiek niet echt op zijn spel afgestemd, ik wilde van mijn eigen kracht uitgaan". Door dat principe was Ny ström zo sterk, dat Becker vijf belangrijke games verloor, waarin hij aan service was. Die ellende begon al in de eer ste set. De voornaamste neder laag leed hij echter in zijn eer ste opslagbeurt van de laatste set. Die klap kwam de West duitser niet meer te boven, al „Om meer inzicht te krijgen in de invloed van het soort handicap op het functioneren van hte lichaam tijdens in spanning, hebben wij twee jaar geleden inspanningson- derzoek gedaan bij mensen met een dwarslaesie. Daaruit kwam naar voren dat goed getrainde rolstoelbasketbal lers tijdens inspanning het beeld van ongetrainde niet- gehandicapten vertonen. Zij hadden bij geringe inspan ning al een hoge hartslag. Mensen, die goed getraind zijn, zijn in staat hun slagvo lume veel meer te vergroten dan ongetrainen (sporthart). Zij zullen dus met ook bij een zware inspanning kunnen werken met een vrij lage hartslag. Een gevolg hiervan is dat zij veel meer kunnen presteren. Om het slagvolu me te kunnen vergroten moet het bloed uit de benen naar het bovenlichaam wor den gebracht. Dit gebeurt on der meer door het samen trekken van de bloedvaten in de benen. Bij mensen met een dwarslaesie is dit in het gebied onder de laesie niet meer mogelijk. Dit zou ook kunnen betekenen dat men sen met een (hoge) dwarslae sie vrij snel aan hun maxi male belasting zitten". (Fysiologe Mar ja de Bruin in „Gehandicapten Sport") „Een stap naar voren. Geen kopman meer. Maar ik kom wel bij een superformatie, waarin ik mijn weg zal kun nen vinden. En gaat het niet, dan stap ik na twee jaar weer op. Post heeft voor volgend jaar voor de Tour wel zestien kandidaten voor tien plaat sen. Dit jaar kon ik slecht rij den, maar was ik in de uit slag nog de beste van mijn équipe. Misschien dat dat remmend werkte in de ont wikkeling. Ik had zes aanbie dingen op zak. Post en Raas ontliepen erlkaar niet. Waar om ik voor eerstgenomede heb gekozen moet je me niet vragen. Ik heb nog net geen dubbeltje opgegooid, maar veel scheelde het niet". (Wielrenner Teun van Vliet in het Algemeen Dag blad) „Italië heeft zich nooit kun nen bevrijden van de stress twee kampioenen tegen el kaar uit te spelen; zelfs als er geen twee (of soms niet één) bestaan. Moser en Saronni heten nu de lijdende voor werpen. Dat gegeven heeft de ploegleiders die andere soms betere vedetten on-* der contract hebben, tot wan hoop en razernij gebracht. Bontempi heeft als kroon prins voor een nieuwe pole miek afgedaan, zodat het er naar uitziet, dat Moser en Sa ronni hun carière minstens zo lang moeten rekken als Den Uyl. Moser, die onlangs van de internationale wieler- pers de prijs voor de meest toegankelijke renner mocht ontvangen, hangt het hele gedoe inmiddels rijkelijk de keel uit. Wie de vorige week bij een Italiaanse journalist informatie over de veteraan probeerde in te winnen, kreeg al gauw als antwoord: „Dam moet je bij mijn collega zijn. Hij volgt Moser op de baan, ik op de weg". De eer ste Moseroloog deed vervol- Marten Kastermans: „Misschien te tolerant geweest". gens haarfijn de laatste ge heimen uit de doeken: „Ik heb net zijn vrouw gebeld. Hij voelt zich uitstekend". Moser zelf: „Hët wordt hoog tijd dat Italië leert leven met het idee dat ik 34 ben, niet meer zo snel herstel van in spanningen en ook niet meer hetzelfde kan presteren als tien jaar geleden". (Verslaggever Johan Wol- derop in Trouw) „Waar ik het meest op let is het niet overvragen van mijn jonge paarden. Met een kilo meterteller bepaal ik of ze vooruitgaan of terugvallen en pas dan direct de training aan of stop er desnoods tijde lijk mee. Ik ben van mening dat de ondergrond van een paard, zeker voor een tweeja rige, voldoende moet zijn op- gebowud, zodat de koers nooit zwaarder voor ze is dan de training. Dat is m'n groot ste zorg, daarin moet je ze voldoende hard maken. Jon ge paarden interesseren me ook het meest, hoewel het onrendabel is. Veel uren trai ning en pas na lange tijd koersen. Hoe je kunt zien of je het fout doet? Één punt is een duidelijke aanwijzing: als ze hun voer laten staan. (Eigenaar-trainer Andries van der Blonk in „Paarde- sport") „Het was op Hemelvaartsdag, een prachtige dag, we speel den met het tweede in het Zuiderpark tegen Helmond Sport 2. Ik had nog nooit met Stoop gesproken. Hij was trouwens nog nooit bij het tweede geweest. Vlak voor we beginnen komt hij aanlo pen en vraagt of hij in de dug-out mag zitten. Ik zeg, waar de jongens bij zijn: nee. Hij zegt: dan stemmen we er over. Ik zeg: doe maar, maar ik stem tegen. Je weet hoe dat met die jonge gasten gaat, die stemmen dus allemaal te gen. In de rust tikt Stoop me op de schouder en duwt me een briefje in de handen: Je staat met 3-0 voor, waarom ga je achterin niet één op één spelen. Ik lees het, verscheur het en loop naar de kleedka mer. Stoop achter me aan. Ik zeg tegen de jongens: Als jul lie er nu nog twee in schop pen, is het goed. En ga niet, zoals onze gekke voorzitter wil, achterin één op één spe len. Daar hebben we eenvou dig de ploeg niet voor. Stoop heeft toen niets gezegd. Maar na afloop met een paar bor rels op begon hij opeens dat hij zich hevig beledigd voel de. En dat mag niet. Wie hem voor schut zegt, vliegt eruit". (Piet de Zoete, ex-trainer FC Den Haag, in de Haag- sche Courant) „Op persoonlijke titel heb ik alle voorzitters van de vijf- Plet de Zoete: „Wie Stoop voor schut zet, vliegt er uit". duizend amateurclubs aange schreven en gesteld dat zij de hoogst verantwoordelijken zijn. Op 27 spetember worden de clubleiders van de zater dag-eersteklassers en de zon dag-hoofdklassers in Zeist verwacht om in bijzijn van onze bondsmanager Rinus Michels over de ontwikkelin gen van gedachten te wisse len. Misschien zijn we te tole rant geweest, maar we moe ten nu grenzen trekken en het gevaar van de spelverru- wing gezamenlijk de kop in drukken. Het kwaad speelt zich vooral af bij de senioren. Dat er tussen wijken en dor pen rivaliteit bestaat, prima, maar verdere afbrokkeling op deze manier kunnen we niet toestaan. Anders dan in het betaald voetbal zitten we niet met gesloopte treinstel len en supportersrellen, maar met geweld binnen de lijnen zelf". (Marten Kastermans, voor zitter amateursectie KNVB, in de Volkskrant) Zweed de definitieve winst vier keer uit te stellen. In de laatste game zette hij zijn ser verende tegenstander op een achterstand van 0-40, maar dit had geen invloed op Nyströms contstante spel. Duidelijk was te zien, dat Becker zelf na twee uur en bijna 45 minuten tennis tegen Nyström nog nau welijks in een plek in de vol gende ronde geloofde. Bij het tweede matchpunt was het op treden van Becker echt voor- bij. Bij de dames heeft West-Duits- land in het enkelspel een rela tief flinke afvaardiging. Na Claudia Kohde bereikte de 16-jarige Steffi Graf de laatste acht. Met de als achtste ge plaatste en twee jaar oudere Bulgaarse Manuela Maleeva had Graf opvallend- weinig moeite: 6-2, 6-2. Marcella Mesker heeft met haar partner Pascale Paradis op Flushing Meadow de vierde ronde bereikt in het dames dubbelspel. De Nederlands- Franse combinatie won in drie sets van het Australische duo Anne en Elisabeth Minter: 6-4, 3-6, 7-5. In het jeugdtoernooi in New York bereikte de Nederlander Mark van Eekeren de tweede ronde. Hij won zijn eerste duel op Flushing Meadow tegen de Colombiaan Augusto Solano in twee sets: 6-2, 7-6 (7-3). Bij de meisjes was er dubbel succes voor Nederland. In het enkel spel bereikten Ingelise Drie huis en Simone Schilder de volgende ronde. (ADVERTENTIE) Bij de Hema is alles altijd goedkoop. Maar nu zijn er tot en met zaterdag 7 september maar liefst 80 extra voordelige aanbiedingen. Stofzuigers, bierglazen, Goudse kaas, dekbedden, overhemden, tandpasta, strijkijzers, motorolie, sherry... Dat alles en nog veel meer heel goed koop bij de Hema. H 85 553-28/8-4/9 Echt Waar Voor Je Geld ZEIST De blessure van Ro nald Koeman heeft bonds coach Leo Beenhakker in zijn voorbereiding op de oefenin terland tegen Bulgarije, mor gen in Heerenveen, behoorlijk gestoord. De Ajacied had zo veel last van een kwetsuur aan de voet dat hij moest af zeggen. Beenhakker, die expe rimenteert met een systeem met vier spitsen, had voor Koeman een sleutelrol op het middenveld bedacht. Het uit vallen heeft zelfs zulke grote problemen opgeleverd dat Beenhakker geen opstelling kon geven. Jan van Dijk bij de selectie van het Nederlands elftal. Een verrassing. De aan voerder van FC Groningen heeft deze eer te danken aan het wegvallen van Ronald Koeman en het afzeggen van diens vervanger Dick Schoe naker te danken. Leo Been hakker belde Van Dijk gister ochtend op. Van Dijk wilde het nieuws dat zijn vrouw hem meldde aanvankelijk niet ge loven. Zelfs nadat hij Been hakker hoogst persoonlijk te woord had gestaan en in de auto op weg was naar Zeist be kroop hem meermalen een on behagelijk gevoel. „Straks sta ik daar met mijn tasje in de hand, voor niks, je hebt zoveel van die imitators tegenwoor dig". Voot* de kleine Groninger middenvelder betekent het een erkenning van zijn kwali teiten, al beseft hij terdege dat zo iets ook van heel veel geluk afhankelijk is. „Ik profiteer natuurlijk mee van het feit dat Van Tiggelen in de selectie zit. Ofschoon het experimentele karakter van het Nederlands elftal doet vermoeden dat de interland tegen de Bulgaren slechts als een proef wordt ge zien, bestrijdt Beenhakker die zienswijze met klem. „Bulga rije is een hele goede test (de Bulgaren leiden in de WK- kwalificatiegroep voor Frank rijk en Joegoslavië - red.) om te kijken of we een wedstrijd in de hand kunnen nemen., Dus niet dat je anderhalf uur achter de Polen aanloopt straks, want met het oog op de Polen is deze wedstrijd na tuurlijk bedoeld. Gezien Been hakkers experiment, gaat hij ervan uit dat België volgende week in Katowice Polen ver slaat.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7