Brei h trui uit één bol! cTWAASDAM A PINGI IUIN „Ik probeer het' altijd zo jong mogelijk te houden" Christian D lor JOUMAYL Ridderhof 24 KOUSEN en PANTY'S &3*0" LadyService AII.CGö 986 T a3aW31d3S£ OVQSNia ml ^1 BREESTRAAT147 2311 CN LEIDEN TEL. 071-1424 Do modiste mode of schoenmode pobiod. Von Avont- Gordo tot Sophisticeted. Breestreet 159 Leiden. Tel. 071 - 130165. Trui maat 42 1 bol =300 gr LEIDEN. OEGSTGEEST. NOORDWIJK/ZEE Winkelcentrum Winkelcentrum Koopcentrum De Kopermolen 32. De Langevoort 57. Hoofdstraat 60. Tel. 071 - 220038 Tel. 071 - 174715 Tel. 01719 12691 BEENMODE '85 Korte grove krullen met lichte punten BREIMODE OP Z N BEST Alphen a.d. Rijn Tel. 21656. Grote sortering (j|[)(j() o.a. kant met naad, bedrukte en geweven motieven. Ooezastraat 19 - Leiden Tel. 071-140728 KAPSALON PARFUMERIE SCHOONHEIDSSALON depositair van o.a.: Estée Lauder, Clinique, Lancaster, Chanel, Dior DINSDAG 3 SEPTEMBER 1985 PARIJS In Parijs wordt deze maand een grandioos mo despektakel gehouden dat voor iedereen toegankelijk is. Het komt in de plaats van het gebruikelijke modieuze voor proefje voor een exclusief publiek. Hoogtepunt van het eer ste internationale modefestival een idee van de Franse confectie-industrie is een spectaculaire modeparade op 22 september. Dit festival begint op 20 september en loopt op 23 september ten einde. Tijdens de parade zullen ongeveer vijfhonderd mannequins op de chique Avenue Foch, tussen het Bois de Boulogne en de Etoile, de nieuwste confectiemode showen. „Er komt waarschijnlijk ook een groot podium voor een ech te show, verzorgd door Melka Treanton die ook de meeste shows van Claude Montana regisseert"', aldus Serge Glon, woordvoerder van de confectiebond. Montana's modeshows staan bekend als oogverblindende spektakelstukken. In het Theatre des Champs-Elysees wordt een gala-avond gegeven en in het Intercontinental Hotel staat een conferen tie over mode op het programma. Misschien komt er zelfs een filmfestival met mode als thema. Tijdens een receptie op het stadhuis van Parijs zullen prijzen worden uitgereikt aan ontwerpers, fabrikanten en modejour nalisten uit binnen- en buitenland. De confectie-industrie is echter geen voorstander van het opzichtige sfeertje dat bijvoorbeeld tijdens het filmfestival in Cannes wordt opgeroepen. „Deze manifestatie is bedoeld als een eerbetoon aan de hele confectie-industrie: vooral aan de negenhonderd Franse fabrieken, maar ook aan de ontwerpers, fabrikanten en journalisten uit het buitenland", zegt Glon. Aan het hoofd van de Franse confectiebond staat ontwerper Daniel Hechter, die vorig jaar unaniem tot president werd gekozen en de drijvende kracht achter het modespektakel is. Het hele jaar door worden in Parijs modeweken gehouden: twee series haute-coutureshows, twee series confectiemode voor vrouwen plus nog een aantal rpodebeurzen en, twee maal per jaar, modeshows voor herenkleding. De voorbereidingen voor dit eerste internationale modefesti val zijn echter nog niet klaar. De confectie- industrie heeft nog geen definitieve afspraken kunnen maken met de mach tigste groep van professionele modemakers, de Chambre Syndicale de la Couture en du Pret-è-Porter, aangevoerd door Pierre Berge, Madame Gres en Jacques Mouclier. Dit modesyndicaat onder houdt geen bijzondere banden met de confectie bond van Hechter en heeft kennelijk nogal lauw op zijn grootse plannen gereageerd. „We willen echter abso luut niet concurreren met de Chambre Syndicale. We willen alleen een over eenkomst sluiten", aldus Glon. Hij vertrouwt er daarom op dat ook de laatste details bijtijds ge regeld zullen zijn. SUZY PATTERSON (ADVERTENTIE) Haarmode individuele haarmode De kleding wordt geshowd door eigen modellen en soms ook door dames die in het verzorgingstehuis wonen. Veel bejaarden is het aflopen van kledingzaken, het geworstel in de kleedhokjes en de soms haastige bediening een gruwel. VOORHOUT Ouderwets? Hoe komen we op het idee! Bejaarden hebben de mode al lang geleden ontdekt. Al gaat de voorkeur wel uit naar meer, tja, klassieke kleding. En blauw hè, dat blijft toch wel erg in. Al ja ren en jaren. Misschien om dat het zo goed staat bij zil vergrijs haar. Directeur A. Meijssen van het kledingbedrijf Meijssen BV uit Voorhout wil er geen misverstand over laten be staan. Bejaarden hebben gevoel voor mode. Ze wor den steeds modieuzer. „Vaak wordt ons gevraagd: is dat nou niet erg trutterig, die spullen die je verkoopt? En dan zeg ik steevast: Wel nee, het is mooil Natuurlijk moet je niet met een disco- bloemenjurkje aankomen. Maar ik probeer het wel zo jong mogelijk te houden. En feestelijk, dat vooral. Hoe beter de sfeer, hoe meer er verkocht wordt, zo is dat nu eenmaal". Al ruim acht jaar organise ren de heer Meijssen en zijn vrouw modeshows in be jaardentehuizen door heel het land. „Mijn vrouw wilde een boetiekje beginnen, maar ik stelde haar voor het eens met bejaarden te pro beren. 's Avonds kwam ze al thuis met de adressen van twee bejaardentehuizen. Daarna is het erg snel ge gaan". Mevrouw Meijssen vult aan: „Ik denk dat we nu voor zo'n tachtig bejaarden huizen in Noord- en Zuid- Holland en ook in Limburg modeshows verzorgen. Als het seizoen begint dan heb ben we onze handen vol, dat kunt u rustig aanne- De kleding wordt ingekocht bij verschillende handelaren en door eigen modellen ge showd. Soms zijn dat bewo ners uit het tehuis zelf. Vaak ook oudere huisvrouwen van veertig, vijftig jaar voor de wat jeugdiger modellen. Meijssen: „Een forse grote vrouw met maat achten- veertig en een gezond uiter lijk. Dat is een heerlijke vrouw om te laten lopen". Vroeger brachten de Meijs- sens een pianiste mee die tijdens de shows opgeruim de klanken verzorgde la James Last en Charlie Kunz. „Maar daar zijn we mee ge stopt omdat de meeste be woners toch liever naar de lady speaker luisteren. Met muziek erbij is zij vaak moeilijk te verstaan", ver klaart de heer Meijssen. Dit najaar komt er wat meer kleur in de collectie. „Alhoe wel bejaarden in het alge meen geen buitensporige dingen willen dragen. We proberen van alles wat te brengen: iets opvallends voor de extravagante oude ren, iets modieus, iets tradi tioneels, iets goedkoops en iets degelijks". Geen moeite te veel Het hangt vooral van het bejaardentehuis af of de modeshow van de Meijs- sens ook werkelijk iets ge zelligs wordt. Sommige te huizen is geen moeite te veel om een feestelijke sfeer te creëren. Er wordt een po dium opgebouwd, bloemetje op tafel gezet, lotto georga niseerd en 's middags is er nog een koffiemaaltijd. „Maar helaas komt het ook voor dat je een beetje aan je lot wordt overgelaten. Op de manier van: zoek het zelf maar uit. Tja, de sfeer is ge woon minder in zo'n huis. Dat merk je direct". Het type bejaardentehuis is volgens mevrouw Meijssen ook vaak bepalend voor de kleding die gekocht wordt. „Zo heb je bijvoorbeeld streng-christelijke tehuizen. Dat is allemaal zwart. We proberen het wel eens met donkerblauw maar nee hoor, dat gaat er niet in. Een klein wit stipje of streepje kan nog net, maar daar is ook alles mee ge zegd". Haar man vult aan: „Het hangt er helemaal van af of de bejaarden in zo'n tehuis nog in het volle leven staan. Laatst waren we in een ser vice-centrum in het hartje van Amsterdam. Daar lagen de Viva's bij wijze van spre ken nog op tafel. Maar kom je in een afgelegen ver pleegtehuis, dan is het alle maal minder modieus". De bewoners zien een kle- dingshow vaak als een uit komst. Het aflopen van ver schillende kledingzaken, het geworstel in de kleedhokjes en de soms haastige bedie ning is veel bejaarden een gruwel. Door een kledingbe drijf in de arm te nemen, kunnen bejaardentehuizen op een plezierige manier tweemaal per jaar een breed scala van ouderenkle- "ding presenteren. „Een wel kome afwisseling voor de bewoners", zegt de heer Meijssen. En een goede in komstenbron, want bejaar den plegen elkaar tijdens modebeurzen nogal eens tot kopen aan te zetten. Meijssen, knipogend: „Je ziet wel meer dat vriendin nen niet voor elkaar onder willen doen. De een een nieuwe blouse, nou, dan de ander ook. Daarbij wordt vaak goed op de kwaliteit gelet. Onze aanbiedingen hebben lang niet altijd de hoogste omzet. Hoewel je ervan staat te kijken hoe weinig sommige bejaarden na alle bezuinigingsmaatre gelen nog te besteden heb ben. Die koopkracht is de afgelopen jaren fors terug gelopen, tot soms niet meer dan honderdvijftig gulden zakgeld in de maand. Daar kun je natuurlijk niet veel mee doen". Deze maand beginnen de Meijssens weer aan de na- jaarsmode-tournee. „Ik hoop dat het dan slecht weer is, veel regen", oppert mevrouw Meijssen met een bezorgde blik in de richting van de koperen ploert die ons na een periode van veel regen weer even door de markies toelacht. Zij ver zucht: „Met slecht weer ver kopen we doorgaans meer. Maar ik ben bang dat we een goed najaar krijgen". PAUL KOOPMAN

Leidse Courant | 1985 | | pagina 16