Frans Grimbergen verliezer af De Danaïden blijft Zuiderkwartier voor TENNIS CIRCUIT OLTC's „elfde P Wouter Fok winnaar van CeidaeSowant WONDERBAARLIJK HERSTEL MARTIJN KRANS TIJDENS LC-MASTERS BS Leiden incasseert eerste nederlaag he ge1 on Erik van der Maas op weg terug E r MAANDAG 2 SEPTEMBER 1985 PAGINA 18 WARMOND Frans Grimbergen werd de af gelopen jaren in de ten niswereld niet bepaald als een „winnaar" be schouwd. De Lissenaar sloot B-finales bijna al tijd verliezend af, liet het tijdens een promotiewed strijd van Unicum II in - een beslissende fase nog eens hopeloos afweten en 5 leek in het Leidse dis trict met een positie op het tweede plan genoe gen te moeten nemen. Dit jaar rekende Grim- bergen nadrukkelijk met dit image af. Na een jaar competitie spelen voor Jaagpad II bleek de stu- - dent lichamelijke opvoe ding zeker een klasse vooruit gegaan. Hij won het toernooi van Nieuw ■v Vennep met overmacht en bleek ook bij de Mas ters, die bij Dekker-ten nis werden gespeeld met afstand de sterkste. 'f# Het Masters-toernooi bleek ook dit jaar dé krachtmeting van het tennisseizoen. In een - modaal toernooi kunnen de coryfeën rustig twee rondjes inspelen om pas in de halve finale op echte tegenstand te - stuiten. Tijdens het slottoer- nooi van het tenniscircuit is daar geen sprake van. De winnaar moet vijf wedstrij den in korte tijd op volle kracht afwerken. Frans Grimbergen had evenwel aan vier sterke partijen vol doende. Na een nederlaag op de openingsdag tegen Jan Siemerink herstelde de Lis senaar zich goed. Hij won achtereenvolgens van Freek van der Capellen en Freek Tanis en eindigde alsnog als eerste van de poule. Jan Sie merink en Tanis verzamel den eveneens vier punten. De laatste viel door een min der setgemiddelde af. In de andere poule deed Jan Willem Lugthart, na een ne derlaag tegen Stephan Faas, nog een laatste poging om de laatste vier te halen tegen Michael van der Berg. De partij, die eerder opviel door verbaal geweld dan door goed tennis, wérd uiteinde lijk door Van der Berg ge wonnen. Stephan Faas legde beslag op de eerste plaats door de lange Unicummer achter zich te houden. In de kruisfinales nam Mi chael van der Berg de niet zo verstandige beslissing om de partij tegen Grimbergen (die gezien zijn speelstijl natuur lijk ook indoor wilde spelen) binnen af te werken. Van der Berg gaf daarmee iedere kans op de overwinning weg, maar zorgde wel voor de meest aantrekkelijke partij van de dag: 6-3, 6-1. Jan Sie merink en Stephan Faas speelden de andere kruisfi nale gewoon buiten. De Rijnsburger had met zijn ser vice-volley spel vermoedelijk meer last van de wind dan zijn opponent: 6-3, 6-3. Uit eindelijk verscheen met de partij tussen Stephan Faas en Frans Grimbergen wel de sterkste finale op de baan. Faas kon echter geen vat krijgen op de wind en Grim bergen pakte opmerkelijk soepel de overwinning: 6-0, 6-3. Bij de dames verscheen Mar- got van Overloop enigzins verrassend in de eindstrijd. Die plaats was eigenlijk toe bedacht aan Evelyn Btler- mann. De sinds kort in Lei den woonachtige speelster verkeerde echter niet in haar beste vorm. Tegen Christel Verwoert kende zij al de no dige problemen en Margot van Overloop stelde tegen haar een finaleplaats veilig dankzij een overwinning in drie sets. In de andere poule eindigde Anne Marie Radstake als eerste. Omdat Tine Lange- veld de motivatie niet kon opbrengen om echt voor de overwinning te knokken, kwam de tweede plaats van Sandy Wenderhold niet in gevaar. In de kruisfinales rekende Anne Marie Radstake vol gens verwachting met Eve lyn Büermann af. Margot van Overloop had drie sets nodig om de winst tegen San dy Wenderhold te kunnen incasseren. De eindstrijd de4ich met recht de sterkste bij de D-dames. Bionda Zon- derop mocht dan erg veel winnen afgelopen seizoen, de confrontaties Goedhart-Zon- derop eindigde steeds in het voordeel van de eerste. Naast goed tennis liet de Alphense ook een prima wedstrijdmen taliteit zien. In vier van de vijf wedstrijden mocht zij zich pas na drie sets winnares noemen. Marleen Vink en Annemarie Langeveld ein digden op de derde en vierde plaats. Astrid Leijthen had wellicht de pech dat zij in de iets sterkere poule was inge deeld en daarom de laatste vier misliep. WILLEM SPIERDIJK Uitslagen De winnaars van het Leidse Courant Masters-toernooi. V.l.n.r.: Heieen van den Berg, Marie- Louise Goedhart, Martijn Krans, Ben Dekker, Frans Grimbergen en Anne Marie Radstake. bracht weinig spanning. Rad- uit te slaan. Een dag later had Krans zich echter weer helemaal over die teleurstelling heen gezet. Marco Visser kwam geen moment in zijn spel, maakte veel fouten en verloor met 6- 2, 6-2. In de andere halve eindstrijd kende Eric Snel- stake liet zich niet door de felle wind van de wijs bren gen. Margot van Overloop kreeg geen kans om haar op- ponente onder druk te zetten en verloor kansloos: 6-1, 6-3. Niet Marco Visser, niet Erik Snellenberg, maar Martijn Krans ging bij de C-heren met de overwinning strijken. Krans moest het daartoe twee keer opnemen tegen Snellenberg. De eerste partij was de meest spannende. Beide spelers wilden persé winnen om in de kruisfinale Marco Visser te ontlopen. Bij 5-4 en 0-40 in de derde set verspeelde Krans zijn kansen door een super simpele bal Hillegommer liet een hele reeks jongere spelers achter zich. Vijf maal was Dekker de sterkste, een prestatie van formaat. In de eindstrijd kreeg Jacco Schoonenwolf geen kans: 7-5, 6-2. Erik Schuilenburg en Ronald Lammens legden beslag op lenberg aanmerkelijk meer de derde en vierde plaats, problemen met Rogier Lief- Vooral van de eerste was dat broer, die een onverwacht verrassend, want Schuilen- sterk toernooi afwerkte. Pas burg mengde zich zeker zes Frans Grimbergen bereikte voor de eerste maal de laatste vier van het Masters-toernooi. De Lissenaar greep meteen de eer ste plaats. na 7-6, 6-4 capituleerde de Nieuw Vennepper. Martijn Krans toonde zich in de eindstrijd wel sterker dan Snellenberg. Geconcentreerd greep de speler van Unicum de overwinning: 6-4, 6-1.. De overwinning van Heieen van den Berg was niet het meest verrassende feit bij de C-dames. Dat Madelijn Da- men zo dicht bij kwam in de eindstrijd was opvallend: 7-5, 6-4. Wil den Hollander, Irma van den Oudenrijn en Nelle- ke Weijermans werkten een prima toernooiseizoen af, maar leken de laatste weken enigzins uitgespeeld. Irma van den Oudenrijn kwam zelfs niet in de halve eind strijd en moest Weijermans voor laten gaan. De slotwed strijd in de dames C-klasse werd op één van de binnen banen van Dekker-tennis af gewerkt. Voor veel publiek maakten Madelijn Damen en Heieen van den Berg er een fraaie partij van. De laatste bleek net iets meer in huis te hebben en trok de eerste prijs naar zich toe. Ben Dekker veegde met ie dereen de vloer aan in D. De weken niet in het toernooi- tennis. Voorts viel de uit schakeling van Martijn Roij- en op. De Unicummer kwam ook een paar weken niet op de toernooilijsten voor en kwam maar tot één overwin ning. Marie-Louise Goedhart toon- CeidóeSouAOtit HEB Poule A: F. van der Capellen - F. Grimbergen 1-6, 0-3 ret.; J. Sieme rink - F. Tanis 6-4, 2-6, 4-6; F. van der Capellen - J. Siemerink 5-7, 2-6; F. Grimbergen - F. Tanis 6-3, 6-1; Poule B: H. Tönjann - S. Faas 1-6, 2-6; J.W. Lugthart - M. van der Berg 6-7, 6-7; H. Tönjann - J.W. Lugthart 4-6, 7-6, 7-5; S. Faas - M. van der Berg 7-5, 2-6, 6-2; kruisfinales: F. Grimbergen - M. van der Berg 6-2, 6-3; S. Faas - J. Siemerink 6-3, 6-4; finale: Grimbergen - Faas 6-0, 6-3; DEB Poule A: S. Wenderhold - A. Rad stake 4-6, 2-6; A. Radstake - B. van der Maarel 6-1, 6-2; T. Langeveld - 5. Wenderhold 3-6, 1-6; T. Lange veld - B. van der Maarel 2-6, 1-6; Poule B: M. van Overloop - E. Büer mann 7-5, 2-6, 6-3; M. van Over loop - I. van Seeters 7-6, 6-2; C. Verwoert - E. Büermann 6-7, 2-6; kruisfinales: A. Radstake - E. Büer mann 6-2, 6-3; M. van Overloop - S. Wenderhold 6-3, 4-6, 6-2; finale: Radstake - Van Overloop 6-1, 6-4. HEC Poule A: M. Visser - R. Liefbroer 6 3, 6-3; A. Weening - R. van Splunter 6-7, 4-6; Poule B: E. Snellenberg - M. Krans 6-2, 4-6, 6-4; R. Oskam - E. de Graaf niet gespeeld; kruisfi nales: M. Krans - M. Visser 6-2, 6-2; E. Snellenberg - R. Liefbroer 7-6, 6 4; finale: Krans - Snellenberg 6-4, 6-1. DEC Poule A: N. Weijermans - T. van Velzen 6-3, 6-4; H. van den Berg - I. van den Oudenrijn 6-2, 6-1. Poule B: W. den Hollander - M. Patiwael 6-1, 6-1; J. Jünger - M. Damen 2-6, 4-6; kruisfinales: H. van den Berg - W. den Hollander 6-2, 6-0; M. Da men - N. Weijermans 6-4, 6-1; fina le: Van den Berg - Damen 7-5, 6-4. HED Poule A: B. Dekker - O. Guinau 1-6, 6-2, 6-3; H. Hartevelt - B. Dekker 2- 6, 6-2, 5-7; H. Hartevelt - R. Lam mens 2-6, 4-6; R. Lammens - O. Guinau 6-4, 1-6, 6-4; Poule B: M. Roijen - J. Schoonenwolf 1-6, 0-6; M. Smit - E. Schuilenburg 6-1, 4-6, 4-6; kruisfinales: B. Dekker - E. Schuilenburg 6-3, 6-0; J. Schoonen wolf - R. Lammens 6-4, 6-0; finale: Dekker - Schoonenwolf 7-5, 6-2. DED Poule A: A. Leijthen - M. Goedhart 6-3, 3-6, 2-6; S. Gijsbers - M. Vink 4-6, 3-6; Poule B: A. Langeveld - I. Tjho 7-6, 3-6, 6-4; B. Zonderop - N. Bader 6-1, 6-0; kruisfinales: B. Zon derop - M. Vink 5-7, 6-4, 6-1; M. Goedhart - A. Langeveld 6-4, 6-2; finale: Goedhart - Zonderop 6-3, 6 3. 6-2. MERKSEM De BS Leiden kan niet zonder de inbreng van Bert Kragtwijk. De Leidse basketballers misten gisteren in de slotminuten van het oe fenduel met het Belgische Opel Merksem hun lange laat ste man en moesten prompt de met 32 punten van Kragtwijk opgebouwde voorsprong inle veren. Niet bij Jerry Beck overigens, want de ex-Leiden Amerikaan heeft het niet naar zijn zin in Merksem en gaf dus niet thuis. Alleen Bobby Potts kreeg de gelegenheid om na mens de thuisclub met even eens 32 punten een vuist te maken. De Belgische arbitrage speelde een troebele rol in de slotfase van het gelijkopgaan- de duel. Eerst werd een Leidse aanval afgefloten wegens een overtreding van de dertig-se conden regel, vervolgens mocht Beck over de achterlijn stappen en gewoon verder spe len en tot overmaat van ramp leverden de Leidse protesten niet meer op dan de vijfde en dus diskwalificerende fout voor Kragtwijk en een techni sche fout daar bovenop. Merk sem benutte de toegekende twee vrije worpen, kreeg zij kant en ronde deaanval af met een drie-punter. Zonder Kragtwijk kwam Leiden die klap niet meer te boven en verloor de wedstrijd met 88-82. Opel Merksem - BS Leiden: 88-82 (49-42), Toeschouwers: 50, Vijf fou ten: Kragtwijk (Leiden). Scores BS Leiden: Kragtwijk 32, 65%, 14 re- -bounds; Heijdeman 14; Hagens 11; Van Helfteren 11; Kales 10; Ema- nuels 2; Van Egmond 2. Team: 52% (36 op 69), 40 rebounds, 21 balverlies. Scores Merksem: Potts 32, Oelbrandt 16, Beek 11, Enzlin 10, Herman 9, Haerbos 6, De Riicke 2, Arcay 2. Team: 57% (34 op 60), 23 rebounds, 13 balverlies. LEIDEN Met drie wed strijden is er een beschei den begin gemaakt aan het korfbalseizoen 1985- 1986. De Danaïden bleef in een attractief duel Zui derkwartier een neusleng te voor (10-9) en ook Ve- locitas boekte tegen Atlas een winstpunt (7-7). Ons Eiland moest echter ADO in de slotfase voorbij laten gaan (10-12). DE stadsderby tussen De Da naïden en Zuiderkwartier kreeg een winnaar (10-9), maar een puntendeling had de verhoudingen beter weergege ven. Beide ploegen lieten el kaar vrijuit van afstand schie ten en dat leverde een open strijd op, waarin de thuisclub met 8-6 nog de grootste voor sprong bezat. Opvallend was de inbreng van de vrouwen, die met elkaar goed waren voor acht treffers, gelijkelijk verdeeld over de twaalftallen. De beslissende goal kwam evenwel uit handen van Eric Kromhout, die zes minuten voor tijd een vlak afstandschot door de mand liet slaan. Een alles-of-niets-offensief van Zuiderkwartier leverde niets meer op, al was invaller Mi- chail Martens met een door loop dicht bij een verdiende gelijkmaker. Nu bleef de pro- duktie van Hennie van der Top, Eric Kromhout (beiden, 2x), Annemarie van Dijk, Ma deion Martens, Frans Brand, Cees Christiaanse, René de Louw en Eric Peters genoeg om die van Carla Akse, Dirk Jan de Kreek (beiden 2x), Si- mone van der Kaay, Christa Metselaar, Theo van Leeuwen, Erik van Lunteren en Wil de Wit te neutraliseren. De rentree van Ons Eiland in de tweede klasse liep tegen ADO op een teleurstellende 10-12 nederlaag op. Het twaalftal van Roedoe kon tot halverwege de tweede helft het scoreverloop bepalen (9-8), maar miste teveel kansen om de winst in eigen handen te krijgen. Enkel Wim Nijenhuis kon nog een derde strafworp verzilveren bij 9-12, nadat Rob Debutante Renate Schetter waagt een schotpoging voor De Danaïden in de Leidse derby tegen Zuiderkwartier. Verdedigster Edith Hillebrands komt' een stapje tekort, zoals ook haar ploeg net tekort kwam: 10-9. Hasselbach (2), Anja Uuwer- kerk, Olga Soudan, Colinde de Wekker, Jan Boon en Huib Hasselbach eerder hadden ge scoord. Kort na rust kreeg Velocitas een goede mogelijkheid om Atlas te ontmoedigen, toen Je roen van Driel de score van 4- 4 naar 4-6 tilde. De Leiderdor pers, zonder basisspelers Mar- tine van der Water, Toos en Aad van Poelgeest, lieten deze voorsprong evenwel ontglip pen en moesten ook na 6-7 dulden, dat de sterke debutant langszij kwam: 7-7. De overige doelpunten waren van Lian Coppier, Heieen van Ommen, Jetske en Ron Goudsmit en Steven de Ronde. MICHEL VAN GENT De indeling van de veldkorfbalcompe- title luidt als volgt: Promotieklasse C: AKC, HKC (H), Kinderdijk, 't Overschotje, PSV, SDO, Steeds Hooger en TOP. Promotieklasse D: Blauw Wit '51, Deto, Fides Pacta, Luto, OEC, Per- nix, VES en Het Zuiden. Eerste klasse B: Achilles, De Danaï den, Kwiek (Hg), Olympiaan, OSCR, De Overkanters, Ready, Ten Donck en Zuiderkwartier. Tweede klasse A: ADO, Fiks, GKV (G). KOAG, ODO (M). Ons Eiland, Oranje Nassau. Sagitta en TOP (A). Tweede klasse B: Atlas, DES, Meer- vogels, Merwede, Nieuwerkerk, Velo citas, Vriendenschaar (B), IJsselvo- gels en Zuidwesters. Tweede klasse C: De Algemene, De Bermen, Crescendo, KVR, TOV, Vlaardingen, De Zwervers en Zwijn- drecht. Derde klasse A: Dijkvogels, NIO, Olympia, ONDO (Gr.), RWR, Stormvo gels, Tempo en Vitesse. Derde klasse B: Avanti, Bolnes, DVS '69, Fluks, Maassluis, Seolto, Sportief en Ventura Sport. Jb TV eerd heel PT! Niet Het jeen extr I de t lijk wor AMS de t\ giste nog man |Van OEGSTGEEST Ook het voor de elfde maal ge organiseerde 30+ tennis toernooi van OLTC kon gisteren door alle betrok kenen weer geslaagd wor den genoemd. Afgezien van de vochtige zaterdag, de zeer natte maandag en de nogal stormachtige en uiteindelijk toch ook weer even vochtige zondag, werkten de weergoden de afgelopen week immers goed mee en in de zomer van 1985 was het al heel wat als een tennistoernooi niet in een of andere hal moest worden uitgespeeld. Ook de sfeer tijdens de toernooidagen kon „ou derwets" worden ge noemd, al hield het inci dent rondom Jan van der Lippe (vrijdagavond) de gemoederen in het week einde nog even bezig. Des te triester, omdat er in wezen van een incident in de juiste betekenis van het woord geen sprake was. „Showman" Van der Lippe heeft er nu eenmaal een ge woonte van gemaakt het bij zijn partijen aanwezige pu bliek te vermaken. In z'n wed strijden passen ludiek bedoel de elementen zoals het na een dropshot op het racket plaats nemen of het terugkoppen in plaats van terugslaan van een tennisbal. Acties die vanzelf sprekend niet door iedereen met bewondering worden ga degeslagen. Maar het blijft wel zeer de vraag of het door bondsgedelegeerde Koole offi cieel van de baan verwijderen van de Noordwijker vrijdaga vond nu wel de juiste „oplos sing" was. Wouter Fok legde gisteren zo als verwacht beslag op de B-ti tel bij de dertigplussers. Ri chard Kasten leverde Fok in de eindstrijd overigens minder problemen op (6-3, 6-2), dan John Asselbergs, een ronde eerder. Die zege werd immers pas ver in de derde set een feit: 4-6, 6-3, 7-5. Bij de dubbe lende B-heren ging de winst zonder spelen naar Har Meijer en Philip van der Kwast. As selbergs verkoos het slaan te gen een hockeybal boven het voor vijf uur 's middags ver spelen van een tennisfinale, waardoor partner Anton Will van Zoelen letterlijk alleen kwam te staan. De C-finale bij de B-dames werd een prooi voor Maureen Meijer. Doris Knott bood goed tegenstand: 7- 5, 6-3. Met Helma Kallenberg ging Maureen Meijer in de dubbel-eindstrijd onderuit te gen Winneke den Otter en Jeltje Teekens, terwijl Dorien Anjema en Hans Möller in de mixed te sterk bleken voor de combinatie Dogger/Dogger. Henk Timmer maakte indruk ben twee tijdens het C-toernooi. De wi op c ze waarop Timmer in de halyvan finale afrekende met Haiigene van Tongeren (6-0, 6-0) mocljover er zijn, terwijl ook Lodewij kik\ Kallenberg, de bedwinger vai muu papieren finalist Rob Altip waa Sieberg, zijn meerdere in Tim snap mer moest erkennen: 4-6, 6-1 „ver 6-1. Jos van der Hoeve wen gem de verrassende winnares va| staai het DEC. Na eerst Mary Lei] van nissen maar twee games t van| hebben toegestaan, moest oo ten 1 Winnéke den Otter er aan ge reed loven: 6-4, 6-4. Het kopp^ latei Jansonius/Suyver bleek in d vom HDC-eindstrijd nog (veel) steil zouc ker dan het toch ook zekd den, niet zwakke duo Brebde/Bien „hel ling, terwijl Lygea VoorHarJ-boof en Nel Vogelaar Van Balei] naa] /Vink met 2-6, 6-2 en weer 6- Ami achter zich hielden. In de C bool mixed, de enige partij die doo den regenval tijdelijk moest woij ovei den onderbroken, ging de zegi umi naar de combinatie Teeken: /Ronald BlommendaaL H( duo Van der Hoeve/Eng< werd nipt verslagen: 7-6, 6-4. Theo Sanders, vorig jaar wir naar van het HED, reikte oo nu tot de finale. Daarin trof h in John Dahlhaus echter ee speler die nog vaster was: 6- 6-4. Dezelfde winnende uitsla boekte Hermien Wenzel over gens in haar finale tegen Passchier. De gebroeders Nic en Dick Dofferhof bleven D Koning en Heijboer uiteinde lijk nog ruim voor in de HDD finale 6-4, 4-6, 6-1, terwijl D Roo/Verkerk in de DDD-einc strijd tegen winnaressen Klerk en Van Duivenvoord slechts twee games maakten i: die beslissende derde game: 3 6, 6-2, 6-2. De D-mixed tenslöl te, bracht Leo en Greet Lefe ber de toernooiwinst Wemp en Gaus werden ook al in dri delen verslagen: 3-6, 6-4, 6-2. GERT-JAN ONVLE] Uitslagen HEB: Halve finales: W. Fok - J. Asse bergs 4-6, 6-3, 7-5; R. Kasten - H. van der Feen 6-1, 5-7, 6-3. Final: Fok - Kasten 6-3, 6-2. DEB: Halve f nale: M. Meijer - C. Kwaaitaal 6-4, 1. Finale: Meijer - D. Knott 7-&, 6-J HDB: Van de Kwast/Meijer - Asse bergs/Van Zoelen w.o. DDB: Den O ter/Teekens - Meijer/Kallenberg 3-< 6-2, 6-3. GDB: Anjema/Möller - Doe ger/Dogger 6-1, 5-7, 6-3. HEC: Malv finales: H. Timmer - H. van Tongere 6-0, 6-0; L. Kallenberg - R. Alting Sk berg 7-5, 3-6, 6-4. Finale: Timmer Kallenberg 4-6, 6-2, 6-1. OEC: Halv finales: W. den Otter - M. Leunisse 6-1, 6-1; J. van der Hoeve - M. Lie broer 6-4, 6-2. Finale: Van der Hoev - Den Otter 6-4, 6-4. HDC: Jansoniu: /Suyver - Brebde/Bierling 6-4, 6- DDC: Voorham/Vogelaar - Van Ba len/Vink 2-6, 6-2, 6-2. GDC: Teeken: /Blommendaal - Van der Hoeve/Er gel 7-6, 6-4. HED: Halve finale: Dahlhaus - W. Batelaan 6-2, 6-4; Tf Sanders - J. van Riel 6-2, 7-5. Finale Dahlhaus - Sanders 6-3, 6-4. OEC Halve finales: H. Wenzel - B. Prinse 6-1, 6-7, 6-2; A. Passchier/E. Guyt 6, 6-0, 7-6. Finale: Wenzel - Passchie 6-3, 6-4. HDD: Dofferhof/Dofferhof De Koning/Heijboer 6-4, 4-6, 6- DDD: De Klerk/Van Duivenvoorde De Roo/Verkerk 3-6, 6-2, 6-2. GDC Lefeber/Lefeber - Wempe/Gaus 3-£ 64, 62. LEIDEN De De-Brasemwaterskier Erik van der Maas lijk met een eerste plaats bij de wedstrijden om de WSK-cup an Bel gië weer op de goede weg. Na zijn optrede/i op de Europese ju nioren kampioenschappen, waar hij op de slalom excelleerde ei op de beide andere disciplines (springen en figuren) teleur stel de, lijkt in België toch ook de weg terug gevonden te hebben Met een eerste plaats bij de slalom (3 boeien op een lengte vai 14.25 meter) en een eerste plaats bij het springen (35.60 meter was de matige prestatie bij het figuren (hij viel in zijn eerste par kours en scoorde niet meer dan 1100 punten) snel vergeten. dier V Gee tuss tere tele

Leidse Courant | 1985 | | pagina 18