Quick Boys laat hieuw gezicht met zien Rijnsburgse Boys laat winst liggen De Sleutels maakt indruk tegen Vlaardingen 'C LISSE TREKT GOEDE LUN DOOR ïlapend Toordwijk onderuit bijNunspeet RCL weinig lagvaardig ARC opent met zege SIZO PORTTRIBUNE £eidóc0otrtmtt op dreef MAANDAG 2 SEPTEMBER 1985 PAGINA 17 fLTWIJK Na de 1-1 nise tegen Vallei vogels fcakte de kersverse trai- lr van Quick Boys, Rob Jeuns, geenszins een Itdane indruk. Begrijpe- Jterwijs was er ook geen jchstemming. „De tijd oet het leren of het lukt nieuwe gezicht van de oeg goed uit de verf te |en komen. Er wordt ge- |rkt aan aanvallend etbal met snelle vleu- jls en een beweeglijke, |rk koppende centrum- Its. Bij vlagen liep dat ndaag prima, maar het ook niet gek geweest wij door de haperende ganisatie bij rust met 0-2 |dden achtergestaan. Dat üick Boys de winst ten slotte onnodig liet liggen, tjah, daar ben ik niet blij mee. Maar er wordt met goede moed voortge bouwd aan het nieuwe Quick Boys." Dat de Katwijkse ploeg, zon der de geschorste Freek Rienks, op sportpark Nieuw Zuid nog niet waarmaakte waar naar wordt gestreefd, was vooral in de eerste helft duidelijk. Door misverstanden in de verdediging kwam de in dividueel sterke aanvoerder van Valleivogels, Aart van Ginkel, een paar keer oog in oog met doelman Theo Guyt. Steeds hield Guyt met knappe reflexen 'zijn hok schoon'. Ook de thuisploeg creëerde zich een reeks mogelijkheden, zij het meestal niet al te riant. Al leen had Jaap Paap bij diverse kopballen gerust een wat scherper vizier mogen hebben. Zowel Paap als Mart van der Plas waren toch, beiden met een kopbal rakelings naast, dicht bij de openingstreffer. Die viel evenwel aan de ande re kant. Valleivogels had een snelle uitval. Een vier-tegen- vier situatie werd rap uitge speeld. Als besluit schoot Har ry Valkenburg hard in, de bal toucheerde enkele voeten, doch verdween evengoed in de touwen: 0-1. Na de pauze was Quick Boys duidelijk beter bij de les. Met name Fred Eijsberg ging zijn mede-verdedigers voor bij het uiterst consequent en fel be waken van de tegenstander. Zo verviel nu Valleivogels (voor rust was die rol er voor Quick Boys) in keer op keer machteloos uitverdedigen. De thuisformatie hield de bezoe kers flinke tijd opgesloten in de defensie. Spoedig was er ook succes. Gesteund door Leen van der Plas rukte vleu gelverdediger Teun van der Plas knap op en lanceerde op rechts Frenk van der Kleij. Van der Kleij, deze wedstrijd een van de betere spelers, le verde een stevige schuiver af, in de uiterste linkerhoek van het doel: 1-1. De druk van Katwijkse kant luwde nu spoedig. Enerzijds waren er vele slordigheden, anderzijds was Valleivogels van meet af aan bepaald niet kinderachtig met het -overi gens niet gemeen- onderuit halen van tegenstanders. En al floot arbiter Brussaard dat veelvuldig af en reikte ook twee boekingen uit, op den duur brak het toch het ritme bij Quick Boys. Plots was er toch nog een dikke kans op de winst. Jaap Paap brak door (leek daarbij hands te maken, Brussaard vond echter van niet), omspeelde goalie Lou- Frenk van der Kleij mikt raak. De gelijkmaker van Quick Boys is een feit. wendraat en knalde in. Aart de Greef sloeg de bal uit het doel: strafschop. Vallei vogels protesteerde: het eerste hands- geval moest bestraft. Uiteinde lijk ging Mart van der Plas het vonnis vellen. De toch al ma tig spelende Van der Plas (de nieuwe rol van middenvelder en ook van aanvalssteun ging hem deze middag erg pover af) mikte echter, tegen zijn zin, laag door het midden. Doel man Louwendraat viel naar de hoek, maar keerde het leer met de benen. Zo bleef het in feite terecht, omdat geen van beide ploegen duidelijk aanspraak maakte op de zege bij 1-1. LEJO BUCK Quick Boys: Guyt, Teun van der Plas, Haasnoot, Jonker, Eijsberg, Leen van der Plas, Mart van der Plas, Van Duyn, Van der Kleij, Paap, Marco van der Plas. EIDEN Een teleurgestelde Dordwijkoefenmeester John ïlman had het vooral over It gebrek aan concentratie. 3or pure onderschatting was n équipe ten onder gegaan Ïen het kwaliteitsarme, ar wilskrachtige Nunspeet: lop.k hoop, dat ze nu wak- 5nsjr zijn", was de reactie van iten!lman op de daden van zijn ijjjeelersgroep, die zich slechts de beginfase tweemaal een ins wist te creëeren. in kopstoot van Klaas Vink los-ng net naast, waarna de bal roor'vendien no8 een keer via de 3oljiderkant van de lat terug het Al_ild instuitte. Waarmee met sen n alle kansen op een Noord- ijktreffer zijn genoemd. Met ongt uitstraling van „het zal wel ronkken" slenterden de Noord- arloijkers achter de keihard wer- de'nde Nunspeters aan. Als col- tjes_ elft lectief, want niemand blonk uit bij de thuisclub, werd Noordwijk regelmatig terugge drongen, wat overigens lange tijd geen echt gevaar oplever de. Tot de 76e minuut, want toen werd het wel 1-0. Het wakker geschrokken Noord- wijk wenste nu wel iets te doen, maar de soms met kramp geplaagde gastheren knokten voor wat ze waard waren om die voorsprong te verdedigen. Aan het slot wer den door de kustspelers alle ri sico's genomen om toch nog maar gelijk te komen. Een uit val in de allerlaatste minuut beslechtte echter definitief het lot van de hoogmoedige kust- formatie: 2-0. Noordwijk: Dortmundt, Vink. Van Beveren, Klinkenberg. Sluys. Marijt, Wetzel. Bakker. Van Kan, Van Hens- bergen. Klaas Vink. >or-ElDEN Als men de muta- kteis kent bij RCL en hoort, dat eeni eerste competitiewedstrijd rer-j en tegen Scherpenzeel met jw-D verloren ging, zal de arge- venze voetbalgeïnteresseerde di- en-pt concluderen, dat dat niet oenlders kon. Toch verliep het de|heel anders dan men zou trmoeden. Na een uur RCL- 'erwicht had, gezien het aan- i) 1 Leiderdorpse doelkansen, elftjt eigenlijk al 3-0 moeten lietlian. Toen Scherpenzeel ech- dej- halverwege de tweede >ostilft scoorde was het gedaan genet de roodwitten. jok hetet name Peter Siera, die zo'n °fiede oefenfase doormaakte, iterld niet zijn dag en verzuimde de talrijke situaties de bal te- uetjn het net te knallen. Maar Pierre van Gemerden en k van der Post kregen het leer er niet in. Een uur lang werd Scherpenzeel aanvallen de acties ontnomen en was het RCL, dat de klok sloeg. En dat terwijl er jongens inlopen, die vorig jaar het „tweede" niet eens van degradatie konden redden. Zij voldeden zaterdag echter goed. Tot de 70e mi nuut. Want toen werd een drievoudige inzet van de thuisclub als eerste treffer ge noteerd. Tien minuten later was het helemaal voorbij voor coach Mouter's brigade. Nadat uit een counter de bal drie maal was ingeschoten, werd doelman Peter van der Heij den gepasseerd: 2-0. RCL bezat niet meer de overtuigings kracht om nog iets aan de stand te veranderen. RCL: Van der Heijden, Van Breugel, Ruis. Brasker. Ab Braat, Siera, Hans Braat, Velthuyzen, Loek van der Post, Van Gemerden, Heemskerk. LEIDEN Het lukte Marken, dat uitblinkt in eenvoudig voetbal, dan toch nog langszij Rijns burgse Boys te komen. De technisch aanmerkelijk betere pupillen van Arie Lagendijk hadden een 2-0 voorsprong genomen, maar konden niet voorko men, dat de Noordhollan ders in het laatste kwar tier nog gelijk maakten. Marcel van der Blom zorgde voor beide treffers aan Rijnsburgzijde. Martin Toet en Arie van Dijk kregen opvallend veel vrijheid als opkomende vleugelspelers, waardoor lange tijd vanaf de flanken voor veel gevaar ge zorgd kon worden. En omdat ook Marken wenste te scoren en dus naar voren wilde, werd de eerste competitieconfronta tie voor de Markense kijkers een aardige opvoering. Voor de pauze werden er wel kan sen gecreëerd, maar was nie mand bij machte de openings score te verzorgen. Dat was wel kort na de hervatting het geval met Marcel van der Blom. Hij ontnam verdediger Harrie de Waart de bal en om speelde de Markenkeeper: 0-1. Henk Zeeman kopte even la ter net over het doel van Henk van Voorbergen. Halverwege het tweede part werd de voor sprong uitgebouwd, toen Fred Arroyo werd neergelegd en de voorzichtig spelende Huug Aandewiel een vrije trap mocht nemen. Hij schoof de bal links langs de muur naar Marcel van der Blom, die we derom geen fout maakte: 2-0. Er leek geen vuiltje aan de lucht voor Lagendijk cs. Bij het ingaan van het laatste kwartier kreeg Marken echter loon naar hard werken door vanuit een scrimmagesituatie 1-2 in te schieten. Twee minu ten voor het einde werd de re mise een feit, toen Toet een „aangeschoten handsbal" kreeg aangewreven. De snel genomen vrije trap verraste de geelzwarte defensie, waardoor Martin Boes kon scoren: 2-2. Scoreverloop: 50 en 69 Marcel van der Blom 2-0, 76 en 88 Boes 2-2. Rijnsburgse Boys: Van Voorbergen, Toet. Paul van der Blom, Van Veen, Kroon, Arroyo, Manuputty, Aande wiel, Van Dijk, Marcel van der Blom, LEIDEN De Sleutels is, met Jodan Boys de grote winnaar van de eerste competitieronde in de vierde klasse. De Leidse promovendus versloeg op in drukwekkende wijze vlaar- dingen met 4-2, waarbij dient te worden aangetekend, dat Leo Compeer alle vier de doel punten voor zijn rekening nam. Jodan Boys troefde SV Voorschoten af met 3-1. De overige wedstrijden, waarbij Valken'68 (bij en tegen Ber- kel), Koudekerk (uit tegen WDS) en Hazerswoudse Boys (thuis tegen ex-afdelingclub CVC Reeuwijk) betrokken wa ren, eindigden in een 1-1 re misestand. Floreant en Zeven hoven beginnen pas dinsdag avond (18.30 uur). De Sleutels - Vlaardingen 4-2 (1-1) Ex-profvoetballer Danny Mo lendijk zette Vlaardingen na een kwartiertje op voordeel, wat de koppende Leo Com peer op aangeven van Marcel Groenendijk een vijftiental minuten later teniet deed. Uit een voorzet kopte Compeer in de 55e minuut wederom raak. De uitstekend spelende Sleu- telsspits zou dergelijke acties, dan wel met het been, nog tweemaal herhalen, zodat De Sleutels met 4-1 voor zou ko men. Een terechte tussenstand, gezien het fraaie spel van de Leidenaars, dat in Vlaardin gen een „open" spelende oppo nent ontmoetten. In de slotmi nuten zou het 4-2 worden. Jodan Boys - SV Voorscho ten 3-1 (0-0) Veel aanvallen aan beide zij den en een licht voordeel voor de SV bood de meegekomen Voorschotenaren een leuke partij en goede hoop voor de tweede helft. Wat een verve lende kater zou worden, want na de onderbreking waren de rollen omgekeerd. Hans van Kersbergen, Peter Vergeer en Rob Siteur zouden namelijk binnen het half uur 3-0 ver zorgen. Slechts Hein de Graaf kon nog uit een assist van Marco Ravelli tegenscoren. Berkel - Valken'68 1-1 (1-1) Trainer Wil Henskens was achteraf blij met het punt, maar besefte, dat er meer in had gezeten. Bij titelkandidaat Berkel op bezoek was het za terdagtopscorer van het vorig seizoen, Theo van Rijn, die uit een pass van Hans Vijgeboom 0-1 aantekende. Door het ver krijgen van een omstreden strafschop wegens handspel kon Berkel vijf minuten later gelijk komen. In het gelijkop- gaande gevecht had Van Rijn verder weinig geluk met zijn kopballen. WDS - Koudekerk 1-1 ((H)) Koudekerkspits Klaas van Diggelen kreeg één goede kans tijdens het eerste part, waar WDS direct na rust een latschot tegenover stelde. Uit een hoekschop zou het halver wege de laatste helft 1-0 wor den. Een minuut voor het ein de was het Ron Weiman, die via de doelman de gelijkmaker scoorde. Trainer Koos Crama was tevreden met deze start. Hazerswoudse Boys - CVC Reeuwijk 1-1 (0-1) andelijke helft bezocht, doch De thuisclub miste in vakan- „gaten" vinden was het groot- tieganger Sjaak van Dorp nog ste dilemma van de boys. Op een belangrijk rustpunt in de slag van rust doelpuntte CVC: ploeg. Veelvuldig werd de vij- 0-1. Pas vijf minuten voor het Leo Compeer kopt in na mens De Sleu tels. Compeer nam zaterdag alle vier de treffers van de met 4-2 van Vlaardingen winnende Lei denaars voor z'n rekening. slot was het invaller André Kooter, die de zaken vanuit een scrimmage gelijk trok en Hazerswoude in ieder geval een punt bracht. LEIDEN ARC, dat door in siders wordt beschouwd als een potentiële titelkandidaat in de tweede klasse, heeft zijn eerste twee punten binnen. De Alphenaren toonden zich met name technisch beter dan SHO, waardoor de eindscore 1-2 voor de ploeg van trainer Jan Kroese werd. De eerste helft gaf al een ster ker ARC te zien, maar doel punten werden in die fase niet gemaakt. Wel waren Paul Kluyvers en Sjaak Key dicht bij de openingsgoal. Ardi Oos- terlee schoot overigens vlak voor het rustsignaal raak, maar werd teruggefloten we gens buitenspel, dat door de Alphenaren als uiterst dubieus werd ervaren. Dezelfde Oos- terlee nam toch de eerste com petitiegoal voor zijn rekening door drie minuten nam de thee vanaf de stip in te schie ten. Hij was zelf in het straf schopgebied gehaakt. Na pre cies een uur spelen was het Key, die voor 2-0 zorgde. Roel de Bruyne hield met zijn tref fer vijf minuten later de strijd spannend. De lange passes van SHO leverden echter niets meer op. ARC-goalie Cor Prook was bijzonder goed op dreef. SE Dat de druk van de ;el was, toonde FC Lisse- iiner Wim Eilander aan ior bij zowel het eerste als !t tweede Lisser doelpunt jui- lend het veld in te rennen. I de 86e minuut legde de in- jvallen jeugdspeler Paul Pij- |rs zijn hele ziel en zaligheid Ide knal, die de 2-1 zege op Wtlust'46 zou opleveren, len flinke opluchting", zou Eilander laten onderschrijven. Zijn gerenoveerde ploeg was in de oefencampagne ongesla gen gebleven en had Lugdu- num uit de beker gekegeld, zo dat de verwachtingen in het bollendorp hoog gespannen waren. Een zware druk dus voor vooral de jongere spelers van Eilander. Ex-junioren als Ron de Keizer, Leon van der Zwet en invaller Paul Pijpers leken nauwelijks last te hebben van die extra lading, want zij de den zeker niet onder voor de nieuwe aanwinsten Henry van der Weijden, Gepie van Rooij- en en de ingevallen Frans van der Veen. De aanvallende be doelingen van Lisse en goed tegenspel van de Woerdense promovendus beslist geen degradatiekandidaat zorg den voor een aantrekkelijk schouwspel. Vooral in de tweede helft. Voor de onder breking hadden Van der Zwet, Leo van Kampen en Van der Weijden scoringsmogelijkhe- den gehad, terwijl aan de an dere zijde vooral Chris Luhuli- ma was opgevallen. Door het inbrengen van Van der Veen en Pijpers werd na de rust meer stootkracht bin nengebracht, zodat nog meer gevaar voor het Woerdense doel gesticht kon worden. De thuisclub zou dan ook volko men terecht op voorsprong ko men. Pijpers bediende „good old" Frans van der Laan, die niet uithaalde, maar Van der Weijden verrassend aanspeel de. Een droge schuiver in de rechter benedenhoek bewees de waarde van de ex-Lugdu- nummer. Terwijl iedereen op 2-0 zat te wachten kopte Lu- hulima op aangeven van Ro nald Wijnands simpel 1-1 in. Na van de schrik te zijn beko men was het toch weer Lisse," dat voldoende mentaliteit in zich had om alsnog de winst te grijpen. Vier minuten voor tijd kopte Van der Veen na een uittrap van goalie Bart de Bruin door naar Pijpers, die zicfc krachtig, maar reglemen tair ontdeed van Kees Bons. Het loeiharde schot was wel licht het meest illustratief voor de wil om te winnen bij Lisse. Het net bleef gelukkig heel. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 67 Van der Weijden 1- 0, 74 Luhulima 1-1, 86 Pijpers 2-1. FC Lisse: De Bruin, Vermeulen, Van der Laan, De Keizer, Van Rooyen, Van der Zwet, Wijnhout (Van der Veen), Arie Schalk, Van Kampen, Van der Weijden, Schoone (Pijpers). LEIDEN Van de derdeklas sers in de Leidse regio maakte alleen SIZO een goede compe titiestart. Met 1-4 werd VEW verslagen, waarbij de ploeg weer net zo op dreef was, als twee seizoenen geleden, toen de Hillegommers promoveer den naar de tweede klasse. Ter Leede bereikte een gelijke eindstand bij Lyra: 1-1, terwijl Katwijk een uiterst sobere J aanvang kende met een 2-4 nederlaag bij Rijsoord. VEW - SIZO 1-4 (0-2) Al na zeven minuten scoorde Gert Kardol, de goaltjesdief, die de trainingen niet meer kan meemaken, maar puur is „ingehuurd" om doelpunten te maken. Peter Boll schoot nog voor de pauze de tussenstand naar 0-2, waarmee het over wicht concrete vormen kreeg. De Hillegomse formatie was duidelijk de completere van de twee elftallen. Na 1-2 direct na de rust doelpuntte Boll voor de tweede keer, ditmaal vanaf de stip. Klaas-Jan Vijn was neer gehaald. Stephen Schottman tenslotte bepaalde de eind stand op 1-4. Lyra - Ter Leede 1-1 (00) Tijdens een slechte wedstrijd had Lyra in de openingshelft de betere kansen. Kees Lager werf, Nico Vermeer en Johan Voskamp stuitten meerdere malen op het nieuwe sluitstuk van Ter Leede, ex-Alphenkee- per Win) Britsemer. Na de pauze deden de Sassenheimers wat terug, maar de inzetten van Bau Westerbeek en Pieter van der Plas waren te rwak. Elf minuten voor het einde kopte Vermeer zijn ploeg maar 1-0, ondanks het goede defen sieve werk van Rob de Ruyter en Johan Verloop. Drie minu ten voor het slotsignaal schoot Marco Verbree tegen de hand van Ton Solleveld, waardoor ex-Quick Boys en Rijnsburgse Boysspeler Nico Kuyt de straf schop kon benutten: 1-L Rijsoord - Katwijk 4-2 (3-1) In de eerste twintig minuten werd de Katwijkse verdedi ging maar liefst driemaal uit gespeeld en op een 3-0 achter stand gezet. Ondanks de te gentreffer van Wim Guyt afstandschot zou de marge te groot blijken. Toen Jan van Duyn werd neergelegd in het 16-metergebied en Amerik van Duyvenvoorde de penalty benutte, leek het er nog even op, maar een echte „vuist" kon Katwijk niet meer maken. Er werd te lang doorgecombi- neerd en te weinig in de rich ting van het doel gevoetbald. In de slotfase werd het -nog 4- 2.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 17