'ola Budd: wel wereldrecord, een premie I yabeke en 'dkelenboom -Uitzonderlijk outer Fok favoriet TENNIS CIRCUIT BS Leiden blijft opnieuw ongeslagen sportuitslagen Duindigt en Nootdorp wijken voor Sterrenshow Tips voor Duindigt fieidóe Sou/iont DINSDAG 27 AUGUSTUS 1985 PAGINA 7 •de overwinning chester United JEN Vier wedstrijden, Overwinningen. Die score »i. Manchester United achter M in de strijd om het En- /oetbalkampioenschap. De 'ftnians hebben na de over- 20 ?oeg van gisteren, 2-0 op ei- JJld tegen West Ham Uni- 60 ivaalf punten. Twee meer Sheffield Wednesday, dat 20 ?,1 van Watford won. Li- "j)l was in vorm tegen Ips- ooe <Town: 5-0. Landskampi- s 2?verton won *n Londen 90 jO van Tottenham Hotspur. Gross: Universiade verbroederingsfeest KOBE De tweede achtereenvolgende overwinning van Conny van Bentum (nu op de 200 meter vrije slag) wekte op. de tweede dag van de zwemwedstrijden tijdens de Universiade minder verras sing dan de nederlaag van Michael Gross op de 100 meter vlinderslag. Het West- duitse supertalent beschouwt de Studen- tenspelen in de Japanse stad Kobe meer als een verbroederingsfeest dan als een. wedstrijd. Op zijn specialiteit liet hij zich net als op de 200 meter vlinderslag tij dens de olympische zwemfinale in Los Angeles aftroeven door de 18-jarige Au straliër Jon Sieben. Gross moest in Kobe ook de Amerikaanse wereldrecordhou der op de 100 meter vrije slag, Matt Biondi, nog laten voorgaan. Zilver voor hockeyjeugd VANCOUVER De finale van het wereld kampioenschap hoc key voor spelers tot 21 jaar is voor Jong Oranje op een teleur stelling uitgedraaid. In het Canadese Vancou ver was titelverdedi ger West-Duitsland de gehele speeltijd ster ker. Nederland bleek volstrekt kansloos: 4-1. De enige tegentreffer kwam op naam van aanvoerder Simon Zijp uit een strafbal. Gratis scholing voor voetballers Nigeria LAGOS De Nigeriaanse jeugdvoetballers, die in Peking de wereldtitel voor spelers on der 16 jaar veroverden, zijn door de rege ring als helden ontvangen. Alle leden van de selectie kregen een beloning in de vorm van een gratis school- en beroepsopleiding. Bovendien werden in de woonplaatsen van de spelers namen van straten naar hen ge noemd. De Nigeriaanse regering was zo ver guld met de overwinning (2-0) in de finale op West-Duitsland dat zij een militair vlieg tuig naar de Chinese hoofdstad stuurde om de ploeg op te halen. Direct na de overwin ning maakte regeringsleider generaal Mu- mammadu Buhari al bekend dat alle spelers op kosten van de staat het eindtoernooi van het wereldkampioenschap voetbal in Mexi co 1986 mogen bezoeken. SPORTWERELD Wielrennen Luis Herrera, winnaar van twee etappes en het bergklassement in de afgelopen Tour de France, heeft besloten voor de Colombiaanse ploeg Varta te blijven rij den en alle aanbiedingen uit Europa af te slaan. Autosport Het Franse staatsbedrijf Renault trekt zich aan het eind van dit Grand-Prixseizoen om financiële re denen terug uit de formule 1. Eerder werd de sponsoring van de wielerstal van ploegleider Cyrille Guimard al stop- gezet. Zeilen Het Nederlands duo Hans Duetz en Jan Bos be haalde gisteren in de openingsrace van het WK in de olympische 470-klasse een tweede plaats. Rugby De voor volgend jaar geplande toernee van de Westduitse rugbyploeg door Zuid-Afrika gaat niet door. De toernee zou een tegenbezoek vormen voor de visite die een gemengd team vorig jaar in West-Duitsland heeft afgelegd. Voetbal China heeft gisteren tijdens het eindtoernooi om het WK voor junioren (tot 21 jaar) verrassend met 2-0 gewonnen van Engeland. Gastheer Sovjet-Unie won met 2- 1 van Nigeria. VOC-HCC ZATERDAG DEN HAAG De voor het Nederlands kampi oenschap cricket beslissende ontmoeting tussen VOC en HCC is vastgesteld op zaterdag 31 au gustus. De wedstrijd, te spelen aan de Over- schiese Kleiweg in Rotterdam, werd al drie maal eerder op het programma geplaatst, maar moest als gevolg van de regen telkens wordenj afgelast. De winnaar van het duel is kampioen. Voor beide clubs, VOC heeft één punt voor sprong, zouden na de wedsfrijd van zaterdag nog drie duels resteren. Hiervoor is echter geen mogelijkheid meer. Het wedstrijdregelement van de cricketbond voorziet in een situatie waarin de competitie niet kan worden uitge speeld. De club met het hoogste puntengemid- delde is dan kampioen. Voor de beslissing om trent de degradatie speelt Excelsior zaterdag thuis tegen Rood en Wit. Verliest Excelsior, dan moet zondag nog worden gespeeld tegen HBS. °0b $EN Zola Budd gisteren een nieuw o «drecord op de 5000 o S gelopen. De van Je Zuidafrikaanse at- o liet in Londen een o ^an 14 minuten en J 2* seconden noteren, o mvas 10,82 seconden jj ir dan de oude top- Jan de Noorse Ingrid o aansen, die op 28 juni 0 ïit jaar in Oslo als vrouw onder de jn minuten dook met ™"™89. Kristiansen werd QSSlit Crystal Palace-sta- tweede in 14.57,30. 9>tvoets lopende Budd en uensen bleven de eerste 2j|ilometer zij aan zij. Vier ijn voor het einde ver- 1| de 19-jarige Budd, |a de atlete uit Stavanger tam maar zeker terrein 117 prijsgeven. „Ik heb geen 65 moment aan rondetijden ge dacht", verklaarde de stralen de Budd na haar race. „Alleen maar zo hard mogelijk gelopen om Ingrid voor te blijven. Ik had er geen idee van dat ik bijna elf seconden onder het wereldrecord zou blijven. Maar ik ben er wel gelukkig mee". Voor Budd, wier moeder zon dag uit Zuid-Afrika was over gekomen en als toeschouwer aanwezig was, betekende de indrukwekkende prestatie haar eerste wereldrecord bij de seniores. Budd heeft nu haar wereldrecord, maar liep een premie van 50.000 pond sterling (ruim twee ton) mis. Die was beschikbaar gesteld door een drankenfirma aan de eerste Britse atleet of atlete die in het Verenigd Koninkrijk een wereldrecord verbeterde. De premie zal niet worden uit gekeerd omdat het record werd gevestigd op een onder deel dat niet tot het olympisch programma behoort. Week rust Steve Cram LONDEN Steve Cram moet minimaal een week rust houden. De Engelse atleet heeft tijdens de trai ning een spier verrekt. Cram moest hierdoor gis teravond afzien van de po ging het wereldrecord op de twee mijl, op naam van zijn landgenoot Steve Ovett, te breken tijdens wedstrijden in Londen. Cram bracht dit jaar drie wereldrecords op zijn naam, waarvan hij er af gelopen vrijdag één (op de 1500 meter) kwijt raakte aan de Marokkaan Said Aouita. Cram zal komende vrijdag waarschijnlijk ook niet starten in de Van Damme-Memorial in Brus sel. Zola Budd laat Ingrid Kristiansen haar hielen zien. ^WINKEL Lili Wabeke en Anneke Eikelenboom }°£n op de openingsdag van de wereldkampioenschappen ioin als enige Nederlandse deelneemsters de volgende ron- ]°^eikt. De dubbel-twee van De Laak/Triton werd gister- ioiag in het Belgische Hazewinkel derde in hun voorwed- Dat hield in dat zij net de halve finales van vrijdag wjen. Succes en falen lagen dicht bij elkaar. De Belgische ]°Jjnatie Annelies Bredael/Ingrid Desmedt werd vrijwel 100 streep uitgeschakeld. Met een verschil van dertienhon- J^te van een seconde werd deze boot naar de vierde ion verwezen. 101 ioojerige drie Nederlandse boten, die op de openingsdag m ac- •fyamen, zullen morgen hun geluk moeten beproeven in de 99Ïisingen. Laurien Verhulst benaderde het succes nog het 9&t. De lichte skiffeuze van Triton voerde geruime tijd het ^ian. Ze moest echter, in een serie waarin slechts de over ging een plaats in de halve finales opleverde, in de Australi- 5mdair Ferguson haar meerdere erkennen. Skiffeuze Floor 97>ck van Kuffeler en de dubbel-vier Jos Compaan, Harriet 95lttekoven, Maijan Pentenga en Marijke Zeekant gingen als 95i over de streep. ROEIEN WK Hazewinkel Dames Lichte sklf, derde serie: 1. Ferguson (Aus) 7.45,85; 2. Vermulst (Ned) 7.55,13; 3. Kovaltsjoek (Sov) 8.19,28. Dubbel-twee. eerste serie: 1. Honga rije 7.11,08; 2. Noorwegen 7.12,18; 3. Nederland 7.12,92. Skif. tweede serie: 1. Llnse (Odl) 7.34,19; 4. De Block van Kuffeler (Ned) 8.06,96. Dubbel-vier, tweede serie: 1. Oost- -Duitsland 6.18,58; 4. Nederland 6.28,16. VOETBAL Engeland Liverpool-Ipswich Town 5-0; Man chester United-West Ham United 2-0; Sheffield Wednesday-Watford 2-1; Tottenham Hotspur-Everton 0-1; Bir mingham City-Oxford 3-1; Coventry- Newcastle 1-2; West Bromwich Al bion-Manchester City 2-3. Stand aan de kop: 1. Manchester United 4-12; 2. Sheffield Wednesday 4-10; 3. New castle 4-8. Hongarije Vasas-Debrecen 2-3, Honved-Tata- banya 0-0, Vldeoton-Raba Eto Györ 2-2, Volan-MTK 2-0, Csepel-Bekesc- saba 0-3. Stand aan de kop: 1. Hon- ved 4-6; 2. Bekescsaba, Ferencvaros 4-5. Noorwegen Bryne-Rosenborg Trondhelm 1-2, EIK Tonsberg-Lllleström 0-1, Kongsvln- ger-Vlking Stavanger 3-1, Molde- Vaalerengen Oslo 2-0, Moss-Mjönda- len 0-2, Start Kristlansand-Brann Bergen 3-2. Stand aan de kop: 1. Lil- lestrom 15-24; 2. Rosenborg 15-20; 3. Vaalerengen, Kongsvinger, Viking 15-17. WIELRENNEN WK baan Stayers, profs Tweede serie: 1. Renosto (Ita, gang- maker Corradini) 50 km In 42.52,91; 2. Viclno (Ita, De Lillo) op 1 meter; 3. Priem (Ned. Zijlaard) op 200 meter. Achtervolging, dames Halve finales, eerste rit: 1. Twigg (Vst) 3.56,55, 2. Galbiati (Ita) 4.01,74. Tweede rit: 1. Longo (Fra) 3.52,38, 2. Maass (Vst) 4.02,22. Om derde plaats: 1. Maass (Vst) 3.58,01; 2. Gal biati (Ita) 4.04,60. Finale: 1. Twigg (Vst) 3.52,75; 2. Longo (Fra) 3.53,83. Ploegachtervolging, amateurs Kwartfinales, vierde serie: 1. Italië 4.21,75; 2. Nederland 4.29,63. Halve finales, eerste rit: 1. Polen 4.22,18; 2. Oost-Duitsland 4.23,14. Tweede rit: 1. Italië 4.22,79; 2. Sovjet-Unie 4.25,61. Om derde plaats: 1. Sovjet Unie 4.24,80; 2. Oost-Duitsland 4.26,78. Fi nale: 1. Italië 4.26.77; 2. Polen 4.34.91. Keirin, profs Finale: 1. Freuler (Zwl); 2. Dazzan (Ita); 3. Giebken (Wdl); 4. Takizawa -(Jap); 5. Inoue (Jap); 6. Vaarten (Bel); 7. Golinelli (Ita); 8. Dill-Bundi (Zwi); 9. Vernet (Fra). Tandem, amateurs Eerste serie: 1. Walscheld/Weber (Wdl) 10,45; 2. Pyatt/Bormann (Gbr). Tweede serie: 1. Colas/Deplne (Fra) 10,45; 2. Valls/Barczewskl (Vst). Der de serie: 1. Rehounek/Voboril (Tsj) 11,18; 2. Sarti/Sella (Ita); 3. Pieters- /Harren (Ned). Herkansing, eerste se rie: 1. Italië 11,01; 2. Groot-Brittannlë. Tweede serie: 1. Verenigde Staten 10,82; 2. Nederland. ZWEMMEN Universiade Kobe Heren 400 meter wisselslag: 1. Pra- do (Bra) 4.19,83; 2. Woodhouse (Aus) 4.20,76; 3. Prior (Vst) 4.23,91. Heren 100 meter vlinderslag: 1. Sie ben (Aus) 53,97; 2. Biondi (Vst) 54,03; 3. Gross (Wdl) 54,16. Heren 4 x 200 meter vrije slag: 1. Verenigde Staten 7.20,34; 2. West- Duitsland 7.22,43; 3. Canada 7.30,81. Dames 200 meter vrije slag: 1. Van Bentum (Ned) 2.00,34; 2. Meagher (Vst) 2.01,64; 3. Pearson (Aus) 2.02,25. Dames 200 meter schoolslag: 1. Bo- gomllova (Bul) 2.30,30; 2. Belokon (Sov) 2.32,53; 3. Hermstead (Vst) 2.36,72. HILVERSUM In draf- en rensportkringen is men ingenomen met het feit dat de paardesport cen traal staat in negen uit zendingen van het VARA- televisieprogramma Ster renshow dat vanaf 30 ok tober elke drie weken wordt uitgezonden en waarin de draverijen op de baan van Hilversum een belangrijk onderdeel van het prijzenspel zullen vormen. Maar omdat Hil versum tijdens deze negen uitzendingen op de woensdag moet gaan koersen, moeten de orga nisatoren van Duindigt en Nootdorp naar een andere dag uitwijken. Rob Mildere, de directeur van de Wassenaarse renbaan Duin digt: „Het gaat bij ons om drie meetings. Onze laatste koere- dag op 30 oktober en verder volgend jaar op 26 maart en 16 april. Het is de bedoeling dat wij op 30 oktober gewoon op de middag koersen, maar dan met een programma bestaande uit louter rennen. Op zo'n laat ste dag van het seizoen moet het mogelijk zijn om zeven of acht rennen te organiseren. Dan kan Hilversum in de avonduren gewoon een draf- programma afwerken. Voor die twee dagen in 1986 moet ook een oplossing gevonden worden". Secretaris-penningmeester Huub Starmans van de draf- baan in Nootdorp: „Het is een goede zaak dat onze mooie sport op deze manier onder de aandacht wordt gebracht van het grote publiek. Bovendien komen er opbrengsten uit deze sterrenshow-actie de paarde sport ten goede. In Nootdorp werken wij graag mee aan het algemeen belang van de paar desport. Dat hebben wij in het verleden gedaan en dat doen wij ook nu weer". Voor Nootdorp, waar normaal in de winter altijd op woens dag wordt gekoerst, is nog feen andere dag gevonden, tarmans: „Er zijn twee moge-- lijkheden voor onze verenig ging. De dinsdag- of de vrij dagavond. Als we voor het laatste kiezen, dat moet Schaesberg verhuizen naar de zaterdag. Daar komt waar schijnlijk Wolvega weer tegen in opstand omdat men daar nu het alleenrecht op de zaterdag heeft. Het zal moeilijk zijn het iedereen naar zijn zin te ma ken. Op 5 september hebben wij met de Stichting NDR een bespreking en dan zal de be slissing vallen". In Nootdorp heeft men van de minister van landbouw subsi die gekregen voor de bouw van een nieuwe rechterstoel, het onderkomen van het dra verijcomité. Starmans: „De bouw daarvan moet voor 1 ja nuari klaar zijn. Het is de be doeling dat deze rechterstoel aan de binnenkant van de baan komt. Verder hoopt Nootdorp op meer koersdagen in het winterseizoen, maar daarover is nog geen beslissing genomen". ARTHUR VAN RIJSWIJK Israëlische voetballer lid bende TEL AVIV Schlomo Schi- razi (25) is niet alleen lid van de nationale voetbalselectie van Israel, maar ook van een roversbende, gespecialiseerd in gewapende overvallen. De in ternational werd door de poli tie gearresteerd op verdenking van talrijke overvallen in de buurt van Tel Aviv. Onder bewaking van twee po- litie-agenten mocht de verde diger van Betar Jerusalem het afgelopen weekeinde toch deelnemen aan de centrale trainingen van de nationale selectie, die zich voorbereidt op het kwalificatieduel op 3 september tegen Taiwan voor de eindronde van het wereld kampioenschap. Na storting van een borgsom werd de voetballer daarna voorlopig op vrije voeten gesteld. WASSENAAR Twee ren nen en acht draverijen staan er morgenmiddag op het pro gramma van de Wassenaarse baan Duindigt. De eerste start is om 14.00 uur. Onze tips lui den: ZUIDVELDEPRIJS (eerste afdeling): Zefar Berkum, Zodam D en Zendie Baker. ZUIDVELDEPRIJS (tweede afde ling): Zip van de Lente, Zignal Frisia en Yoka Kinley. HAZELAARPRIJS: Zeppelin King, Zilco Buitenzorg en Zorro Buiten zorg. BOSZORGPRIJS (eerste afdeling): Yshamo Lerona, Ydeltuit B en Yok van de Lente. BERKENHOFPRIJS: Ydelheid For- tuna, Zvetlana Hanover en Worthy Oldeson. BOSZORGPRIJS (tweede afdeling): OOSTWIJCKPRIJS: Winston Haze laar, Vedan en Vesper J. HOLLANDIAPRIJS: Urosa Maire, Varna Pluto en Valentin Melodie. Rebecca Twigg, wereldkampioene achtervolging, omhelst haar trainer. Rebecca Twigg prolongeert wereldtitel BASSANO DEL GRAPPA De voorlaatste avond van de we reldkampioenschappen wielrennen op de baan, alweer geteis-. terd door regen, is beheerst door de titelhouders van 1984. Re becca Twigg, de 22-jarige studente biologie uit het Amerikaanse Seattle, was in de eindstrijd van de achtervolging sterker dan Jeannie Longo. Ure Freuler had bij het opnieuw zeer spectaculaire keirin vol- -doende snelheid in de benen om de Italiaanse combine van Oc- tavio Dazzan en Claudio Golinelli te doorbreken. Cees Priem én gangmaker Joop Zijlaard mogen blij zijn dat hun beslissende aanval in de tweede stayersserie succes heeft gehad. Zij bleven daardoor verschoond van een slopende herkansing. aSTGEEST Het kostte wat mankracht en vee] water omvattend dweil- maar het resultaat t er gisteren op de banen "77"de Oegstgeester Lawn Big is Club ziin. Op de derde *n het elfde 30+ toernooi )LTC kon in de, wonder 34 wonder betrekkelijk ?o ge, avonduren worden ^nist. De gisteren op de w ii aan de Hofbrouckerlaan nde ijzeren wil om er ïo a nog iets van te maken" |5 13e iets gunstiger weers zo peilingen voor de ko- w 3e dagen, doen vermoe id Mat het OLTC-gebeuren ïo Üit jaar ondanks de start" uiteindelijk 16 de noemer geslaagd in eken zal kunnen worden iomen. Ook het feit dat Irijdleider Albert Kuntze zijnen er inmiddels in i2jeslaagd bijna 100 van de jgrammeerde 430 partijen «en verspelen, mag een gevende indicatie worden *md. 8 9 $p een 30+ toernooi altijd 3 eijk te „vullen" HEB on- ^el ziet er dit keer in Igeest zeer aardig uit. 4waar telt het lijstje is acht deelnemers, het 2|en dat de vorig jaar nog Acterende Wouter Fok als fjk te kloppen papieren ier één staat genoteerd, it al heel veel goed. Rob- Jan van der Feen moet Êctdóc Qowuvnt Foks tegenstander in de finale gaan worden. Bij de de dames is B minder sterk bezet. Mau reen Meijer en Doris Knott voeren hier het veldje aan. Ronald Blommendaal, vorige, week nog winnaar van Estec, is in C als eerste geplaatst. Har Meijer zou eveneens de eind strijd moeten halen, terwijl Jan de Groot en Lodewiik Kallenberg zich in de halve fi nales zouden moeten spelen. Joly Drok, Doris Knott, Leon- tien Poots en Pat Heyligere vormen het bij de dames te kloppen kwartet. In D moet Wesseling het toer nooi gaan winnen. Van Leo Lefeber, Theo Sanders en Koos Spek wordt de meeste concurrentie verwacht. Her- mien Wenzel is de lijstaan- voerdster bij de dames. Cock Huigen, Olga Klestadt en Mic ky van Wlaasbergen zijn op dit onderdeel eveneens geplaatst. GERT-JAN ONVLEE OLTC 30+ HEB: 1. W. Fok; 2. R.J. van der Feen. DEB: 1. M. Meijer; 2. D. Knott. HDB: 1. Fok/Kasten; 2. Van der Kwast- /Meljer; DDB: 1. Meijer/Kallenberg; 2. Den Otter/Teekens. GDB: 1. Koole- /Treffers; 2. Brand/Van der Maarel. HEC: 1. R. Blommendaal; 2. H. Meij er; 3. J. de Groot; 4. L. Kallenberg. DEC: 1. J. Drok; 2. D. Knott; 3. L. Poots; 4. P. Heyligers. HDC: 1. Kal lenberg/Van Wijngaarden; 2. Jansoni- us/Suyver; 3. Van Duyn/Rodenburg; 4. Brebde/Bierling. DDC: 1. Drok- /Voskuyl; 2. Van Baaien/Vink; 3. Bron/Van Overloop; 4. Liefbroer/Van Zuuren. GDC: 1. Pufkus/Brebde; 2. Teekens/Blommendaal; 3. Koole- /Koole; 4. Poots/HIns. HED: 1. A. Wesseling; 2. L. Lefeber; 3. Th. San ders; 4. K. Spek. DED: 1. H. Wenzel; 2. C. Huigen; 3. O. Klestadt; 4. M. van Waasbergen. HDD:'1. Onvlee/Manu- putty; 2. De Groot/De Klerk Wolters; 3. Sanders/De Haas; 4. Dahlhaus- /Spek. DDD: 1. Accensl/Roerlnk; 2. Verroen/Laan; 3. Van Rees/Nagel; 4. Wempe/De Pagter. GDD: 1. Eymaal- /Key; 2. Lefeber 2x; 3. Sekeris 2x; 4. Beijen/Lemm. ALPHEN AAN DEN RIJN Ook het Alphen- se BV Odijk heeft kennis gemaakt met het onver zettelijke BS Leiden. De Leidse basketballers ver zorgden met hun 77—63 overwinning echter een saaie afsluiting van een gezellig basketbalavondje. De vrouwenploegen de den het wat dat betreft een stuk beter, waardoor bij hun optredens de tri bunes van de Rijnstreek- hal dan ook aanmerkelijk dichter bevolkt waren. „Zo, dat is dan 5—0", sprak te ammanager Gé van der Weij- den, nadat zijn BS Leiden ook in de vijfde oefenwedstrijd on geslagen wist te blijven. „Maar toch kun je van dit soort te genstanders alleen meer ver liezen", vervolgde Van der Weijden. En zijn stelling ver der verduidelijkend: „We win nen hier natuurlijk wel, maar door de manier waarop zullen we toch een paar Alphense supporters verliezen. Dat vind ik jammer". Het Leidse spel was inderdaad bepaald niet van hoog gehalte. Tegen de rayon eerste klasser BVO maakte de Leidse inzet en werklust van de voorafgaande oefenduels plaats voor een laks en rommelig uitgevoerd spelletje. BVO werkte overigens zelf gretig mee aan het matige wedstrijdbeeld. De ploeg van coach Ben Ponsioen had de ze nuwen nauwelijks in bedwang en acteerde bij tijd en wijle nogal hard. Met name Amstel- vener Bert Kragtwijk toonde zich in die fasen van de wed strijd onverzettelijk en duwde zich nors door de Alphense verdediging. Met het oog daar op zou de mogelijke komst van Paul van Solm naar Leiden een welkome versterking zijn. Van Solm, die tijdens het sei zoen '80-'81 ook al voor Leiden uitkwam, zit echter nog steeds contractueel vast aan Perma- lens Haaksbergen. Mogelijk kan Van Solm die verplichtin gen ongedaan maken, waarna het waarschijnlijk lijkt, dat Leiden er na de kerstdagen een tweede doorduwer bij krijgt. Tot die tijd zal Van Solm voor AMVJ Rotterdam gaan spelen. Nu kreeg Kragtwijk zoals ge bruikelijk onder het bord steun van Daan van Egmond en Boris Monkhoret. De drie Leidenaare hadden het daar vooral moeilijk met BVO'er Elbert Mol, die dit seizoen overkwam van BV Zaandam. Zonder Emill Hagens (gebles seerd aan zijn vinger) bleek Leiden evenwel toch over een beter gestructureerde aanval te beschikken, waardoor de ploeg via de 3144 ruststand naar de 6377 winst kon ploe teren. Een ploeteren dat te vens gold voor het arbitrale duo, dat met missers en goed- makertjes een behoorlijke bij drage leverde aan het beden kelijke niveau. Dan boden de dameswedstrij den meer kijkplezier. De da mes van het North Arkansas Community College rekenden op professionele wijze af met thuisclub BVO (5983), terwijl de andere Amerikaanse gast- ploeg, Harvard University, klop kreeg van ex-Nederlands kampioen Amstelveen (74 68). Voor het Haagse „World Sports Travel Service", een bureau dat de overkomst van Amerikaanse sportploegen naar Europa regelt, een reden om aan de dames van de NCAA een prestige-trofee te overhandigen. World Sports Travel Service toonde zich in ieder geval zeer tevreden over het optreden van de Amerikanen, ook na dat de BVO junioren de Christ School College uit Virginia met 9260 flink klop hadden gegeven. Volgend jaar wil het bureau een meerdaags rond trekkend toernooi organiseren. En dan zou het verstandig zijn om Alphen wederom te bezoe ken. JACOB BERGSMA BVO—BS Leiden: 64—77 (31—44). Toeschouwers: 100. Scheidsrechters: Van der Nat en Hartman. Vijf fou ten: John Emanuels (BS Leiden). Scores BVO: Mol 16, Filippo 13, Rom- bouts 9, Jeroen van Leeuwen 8, Theo van Leeuwen 6, Dorziel 3, Deul 2, Haverkamp 2, Josef van Leeuwen 1, Taal 0 en De Boer 0. Scores BS Lei den: Kragtwijk 17, Kales 12, Van Eg- mond 11, Emanuels 9, Van Helfteren 8, Heijdeman 8, Beij 5, Piket 4, Monkhorst 3. Tennisschool verhuist naar Valkenswaard VALKENSWAARD De tennisschool (TTI) van Henk en Janice van Hulst verhuist waarschijnlijk van Geldrop naar Valkenswaard. Het TTI, dat al vièr jaar door Van Hulst wordt geleid, is een internaat,! waar momenteel tien talent volle jeugdspelers zijn onder-: gebracht. Het project wordt gedeeltelijk gefinancierd door de nationale tennisbond, die jaarlijks ongeveer een bedrag van een half miljoen gulden in het instituut steekt. Van de prof groep van Van Hulst ma ken onder meer Menno Oost- ing, Eric Wilborts en Chris Vermeegen deel uit. Het TTI- -internaat blijft voorlopig in Geldrop gehuisvest. De verplaatsing van de prof- groep van de tennisschool van Henk van Hulst van Geldrop naar Valkenswaard vloeit voort uit een aanzienlijke posi tieverbetering voor het echt paar Van Hulst. „Ik ben be noemd tot directeur-sportief van het complex Valkencourt voor het tennis", aldus Henk van Hulst. „Die baan geeft mij meer vrijheid om mijn spelers te begeleiden. Bovendien is de visie van Valkencourt beter geënt op de topsport. Ik krijg nu bijvoorbeeld de tijd om mijn spelers in het buitenland te coachen, wat voorheen nooit het geval was". Bij de tennisbond was gisteren van een mogelijke vernuizing naar Valkenswaard nog niets be kend.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7