flmNet: gewelddadig en te veel herhalingen gekleurd gezien Veronica heeft A-zendtijd nodig voor popmuziek Ierland Engeland ^IQ/TELEVISIE CcidoeSou/umt DINSDAG 27 AUGUSTUS 1985 PAGINA 13 -radio met serie over htigheid en vrede SUM De KRO-radio brengt op de vijf -an september een serie programma's lema: gerechtigheid en vrede. De half e afleveringen worden gemaakt in sa- g met Pax Christi. In het eerste pro een september (Hilversum 1 om 12.00 titel „Vrede en veiligheid" meekreeg, rek met mgr. Ernst, bisschop van Bre- •zitter van Pax Christi Nederland en erker Cor Arends van dezelfde organi- je volgende afleveringen wordt onder roken met professor Bob Goudzwaard, illigers uit kernen van het Interkerke- isberaad en uit de M(issie) 0(ntwikke- le)-groepen. Op 29 september staat de eging van nu centraal. Er zal worden op aktuele ontwikkelingen zoals het ionnement over kruisraketten. AVRO maakt opnamen van Gouden Sleutel Festival HILVERSUM Op zaterdag 28 september vindt in de gemeentelijke sporthal „De Wervel" te Vol- kel (gemeente Uden) in samenwerking met de stichting Conamus de finale plaats van het gouden sleutelfestival, een festijn dat zich richt op het Ne derlandstalige lied. De AVRO-radio en televisie maken hiervan opnamen, die half november wor den uitgezonden. Een jury, onder voorzitterschap van AVRO's Gerrit den Braber, zal op 9 septem ber een definitieve selectie maken voor deze fina le. Er zijn drie prijzen: de hoofdprijs, bestaande uit de gouden G-sleutel, vervolgens de prijs van Co namus voor de beste compositie (tekst en muziek) en de AVRO-bokaal voor de beste interpretatie. Aspirant-deelnemers kunnen tot en met 5 septem ber nog een cassettebandje met maximaal twee liedjes inzenden aan: Stichting Gouden Sleutel Festival, Postbus 70, 5048 ZH Volkel. Raadsels rond Mauritz van EO HILVERSUM De EO-persdienst heeft geen enkel commentaar op het circulerende gerucht, dat regisseur- producer Arie Mauritz van de Muzikale Fruitmand zou zijn ontslagen. Bij navraag bij de Ev. Omroep krijgt men als commen taar: „Als Arie Mauritz ontslagen is, hoe kan hij hier dan nog werken?". Er zou wel sprake zijn van grote onenigheid tussen be drijfsdirecteur J. de Koster en Mauritz. Vast staat wel dat bij de Ev. Omroep wordt uitgekeken naar een op volger van Mauritz. Van diens kant is geen enkel com mentaar te verkrijgen, omdat hem een zwijgplicht is opgelegd. Het zou nl. kunnen zijn, dat hem een termijn van drie maanden is gegeven, waarin hij de kans krijgt naar een andere werkgever uit te zien. De Ev. Omroep vindt de hele kwestie de moeite van het commentaar niet waard. Binnen de omroepen hebben wel meer ver schuivingen van personeel plaats. „1.2.3-show" zoekt kandidaten HILVERSUM Ted de Braak leidt in het nieuwe winterseizoen weer een nieuwe serie „1.2.3- shows". De KRO zoekt hiervoor kandidatenparen. Wilt u mee doen, stuur dan een briefkaart naar KRO 1.2.3, Postbus 912, 1200 AX Hilversum en vermeldt daar op uw naam, adres, woonplaats en leeftijd alsook de naam en leeftijd van uw mede-kandidaat of -kan didate. Voorwaarde voor aanmel ding als 1.2.3-paar is dat de kandi daten elkaar goed moeten ken nen. Omdat de KRO een grote hoeveelheid aanmeldingen ver wacht, zal de eerste selectie door loting plaatsvinden. :£lDAM „Geen eer saai voor zo'n er dag" is de slo- FilmNet gebruikt Shnees te werven. :&t hoopvol uitkij- •:;r de plaatsing van ®der, die de nega- ;>elden op het tele- :«erm omzet in de Olijke thuisbioscoop ijr FilmNet wordt I? Dat het na een •ijken al een thuis- is, die 's avonds •ijks meer wordt is een pijnlijk jiÖp die manier iio'n abonnement jjr drie maanden •Jjorden betaald en >den kost) wel een ■•Te aangelegenheid het uitstapje naar £oop of de video- :jen beter alterna- wordt het nog eens FilmNet, maar voor- •X het abonnee-kanaal ;Xf) in zijn kinderziek- ;X; aantal B-films dat £2 scherm hobbelt is Xflde series lijken nau- £je moeite waard. Dat Xflat ze niet interessant XÏidat ze eerder op bij- de BRT. ITV of de Xren te zien. Wat dat X* de concurrentie in X; die dichtbekabeld Xj. De kijker kan daar al kiezen uit zo'n 13 X] Maar zelfs als het Xjtia van de andere ;Xniet tot kijken uitno- ;£jjt FilmNet niet ge- pjsrnatief. Geld zal bij de aanschaf van de films ongetwijfeld een grote rol spelen, maar is het niet zo dat zonder goede rolprenten de abonnees wegblijven? Die lering kunnen ze trekken uit de resultaten van abonnee-te levisie elders in de wereld. Frappant is overigens dat elke keer wanneer FilmNet op een volgend kabelnet wordt aan gesloten, de programmering in die eerste maand duidelijk be ter is dan daarvoor en daarna. Wat september betreft zitten de abonnees dan ook weer goed. want dan gaat FilmNet op KTA in Amsterdam van start. Vele Amsterdammers zullen in die eerste maand door het aantrekkelijke film menu worden overgehaald tot een abonnement en gebleken is dat als de decoder eenmaal is geplaatst, de kijker, ondanks een matige programmering, niet zo snel zijn abonnement opzegt. Reden zijn veelal de aansluitkosten, die 130 gulden bedragen. Als je dan maar drie Je moet vooral van veel geweld houden om een avondje FilmNet te overleven. Zo is de film 'Warriors' al acht keer vertoond. Favoriete kinder-series zoals „Kuifje" worden geprogram meerd als het warme eten op tafel staat. maanden abonnee blijft, wor den het wel heel dure films. Met het uitzenden van hele sportwedstrijden zal het aantal kijkers en daarmee het aantal abonnees van FilmNet onge twijfeld groeien. Het satelliet kanaal Sky Channel, maar ook Nde BBC met zijn „Match of the week" en andere televisie-sta tions hebben bewezen dat het kijkersaantal toeneemt bij sport op televisie. De lijdens weg van de Canadese Pay-TV beleefde een ommekeer op het moment dat er sportwedstrij den werden uitgezonden. FilmNet wil elke zondagmid dag en mogelijk ook elke za terdagmiddag een wedstrijd in zijn geheel uitzenden, maar er zijn nog andere plannen. Zo denkt FilmNet aan ontbijt-tv voor de kleinsten uit het gezin in het weekeinde. Verbeterd Hoewel de programmering, sinds de start op 29 maart dit jaar, al een stuk is verbeterd, zitten er toch nog te veel her halingen in. Eenzelfde film vier keer in de maand lijkt wat overdreven, ook omdat de mensen die abonnee-televisie kijken, waarschijnlijk over een videorecorder beschikken, maar bovendien graag achter de televisie zitten. Misschien zouden de herhalingen over een aantal maanden moeten worden uitgesmeerd. Maar het komt gelukkig niet meer voor, zoals in juli, dat de film die 's avonds als laatste staat ge programmeerd, de volgende dag weer als eerste wordt uit gezonden. Ook de keuze om elke avond rond half negen een nieuwe speelfilm uit te zenden is een forse verbete ring. Wie altijd alleen rond die tijd afstemt, zal niet worden opgezadeld met een herhaling. Toch laat FilmNet veel kansen liggen: één van de voordelen, die zo'n abonnee-televisie-ka naal biedt, is de mogelijkheid tot een volledige horizontale programmering. Die wordt echter nauwelijks benut. Met het toenemen van het aantal uren televisie in de wereld worden er steeds meer mini series en langer lopende reek sen geproduceerd. Voor de Ne derlandse televisie zijn die reeksen vaak niet interessant omdat door de hoeveelheid omroepzuilen de zendtiid be- •perkt blijft tot gemiddeld één dag in de week. FilmNet zou echter dagelijks een aflevering uit een serie kunnen brengen zoals bijvoorbeeld op ITV ge beurt met de Australische reeks „Sons and daughters" (van woensdag tot en met vrij dag) of op Sky Channel met „Mr. Ed". Jongsten Met de jongsten uit een gezin houdt FilmNet weinig reke ning. Dat is vreemd, want na een recent onderzoek kwam vast te staan dat de meeste abonnees zijn terug te vinden in de leeftijdsgroep tussen de 35 en 49 jaar en dat de deco ders vooral staan opgesteld in drie- en vierpersoons huishou dens. De zaterdag- en zondag middagen worden echter ge vuld met komische westerns en thrillers, die vooral oude ren zullen aanspreken. In veel gezinnen waar de decoder zijn werk doet moet al de nodige ruzie zijn uitgebroken. Vader die op zaterdagmiddag naar FilmNet wil kijken, terwijl 'zoonlief het kinderprogramma op Nederland 1 wil zien. Of de kleuter, die eindelijk zijn kans schoon ziet om zijn favoriete televisie-programma zoals „Kuifje" of „Sjors van de re bellenclub" te bekijken, maar dan aan tafel moet komen om dat het way staat te wacn Opmerkelijk is het overigens dat een groot aantal films, dat in april al vier keer werd uit gezonden, in augustus alweer werd herhaald, zoals de uiterst slechte rolprenten „Warriors", „Fame" en „Smokey and the Bandit II". Hoewel de films goed zijn ver taald en Hilversum iets zou kunnen leren van de manier waarop Tom Collins, buiten beeld, de films en series bij de abonnee-kijker introduceert, moet je vooral van veel ge weld houden om een avondje FilmNet te overleven. Het aantal doden is talrijk, terwijl een goed verhaal veelal ver te zoeken is. Of FilmNet daar mee zijn abonnementenbe stand zal zien groeien is de vraag; vooralsnog lijkt het ge- bodene niet op te wegen tegen de aanschaf van de decoder en de abonnementsprijs van 35 gulden per maand. HANS PIËT Voor het evenwicht in haar programmapakket is het wel te hopen dat Veronica in oktober alsnog A-omroep mag worden (al heb ik daar na de agressieve taal in de eigen reclamespo tjes van Rob Out en zijn team ook wel weer gemengde gevoe lens over). Immers: je hebt alle kans dat straks Tineke haar middagshow weer zal gaan maken (vol met gekeuvel en ge giechel, maar in zijn soort zeker niet het slechtste middagpro gramma) en dat zal, als Veronica niet meer zendtijd krijgt weer (net als vorig jaar) ten koste gaan van de Clipshow die in de zomermaanden vrijwel wekelijks op donderdagmiddag wordt vertoond onder de titel „Club Veronica Clips". Dat zou <een beetje jammer zijn, want het is het enige pro gramma op de Nederlandse televisie dat is gevrijwaard van de verschijning van een populaire presentator en van opge wonden gekakel en geschreeuw tussen de nummers door. Er wordt echt wat gedaan aan de muziek die ten gehore wordt gebracht en tegelijk aan de visuele bedoelingen van de film pjes. Bij tijd en wijle leveren die immers ook interessant kijk voer op, dat je best mag rangschikken onder de noemer „vi deokunst". De videoclips geven de muziek een extra dimensie. Op deze manier zijn tophits op de televisie over het algemeen heel wat aardiger om te bekijken dan wanneer de uitvoerende muziek helden in Hilversum komen opdraven teneinde daar voor de spaanplaten bedenksels van „T.oppop" of „Countdown" te playbacken. Je moet je in elk geval niet voorstellen dat het vrolijke filmpje waarin Mick Jagger en David Bowie samen door de straten dansen, wordt vervangen door een optreden bij Adam Curry of nieuwe „Toppop"-presentator Kas van Iersel... De manier waarop Veronica omspringt met de videoclips steekt aldus glanzend af met de vertoning bij de TROS („For- mule-1") waar ze aan elkaar moeten worden gerateld door Erik de Zwart, een over het paard getild jongmens dat door het rijden in opzichtige automobielen en het debiteren van ui terst oubollige en sexistische praatjes denkt te kunnen meede len in de glorie die van de popsterren in de filmpjes afstraalt. Zulks is vanzelfsprekend een tragische misvatting. Veronica lijkt trouwens met haar club (volgens eigen zeggen al 40.000 leden!) te gaan bewijzen de goeie toon te hebben ge vonden om het kijkpubliek in de tienerjaren aan zich te bin den. Ook het „Magazine" (vorige week nog op televisie) oogt en klinkt behoorlijk fris en er komt een aantal aansprekende onderwerpen aan de orde. Voor de presentatie is naast (in middels) oudgediende Alfred Lagarde, Simone Walraven in gehuurd (van het radioprogramma „Trend") die het prima doet. Een goeie greep, die Simone die zich uitdrukt in exact het juiste jargon. Alleen: wie vertelt haar eens dat het wat onbehouwen is om iemand te interviewen terwijl je aan een ijsje zit te likken? Lagarde zorgt daarbij voor wat tegenwicht. Tijdens de discussie over alternatieve straffen (met onder meer een jongen die in plaats van drie maanden tuchthuis, vier weken in het recreatiecentrum onderhoudswerkzaamhe den had mogen doen) stelde hij precies de vraag die het me rendeel van de kijkers op de lippen zal hebben gebrand: „Is dat niet wat erg weinig? Zo kom je er wel erg gemakkelijk af!". Tenslotte: Als nu de programmacoördinatiecommissie Veroni ca en de A VRO even vertelt dat het niet zo handig is op twee netten tegelijk popmuziek uit te zenden (vorige week een programma over Elvis Presley flink overlappend met een concertopname van Dire Straits) en minister Brinkman komt zijn toezeggingen aan Veronica na, dan komen de liefhebbers van dit jargon nog in voldoende mate aan hun trekken. RENÊ DE COCQ RLAND 1 X;i Wereld in oorlog, vipver de Tweede We- Xjrlog. Afl.: Rassen- 1941 - 1945 (herh.) ;X<n dag in Dungu, film ;Xjet werk van de Ml VA ;X*a x'jt Nestkuiken, jeugd- X-jAfl. 2: Op de boerde- J-Journaal 30 Alias Smith en P Amerikaanse tv-se- Het vijfde slachtof- >rh.) ituur in eigen land, I documentaires over I en landschappen in ^Hand ^^fers en Letters, spel- imma gepresenteerd 3ob Bouma >lge*irnaal e bé igerfarom hebben ze het niet gevraagd? (1), I Jl/ige Engelse detecti- lfVe naar het gelijknami- ^Bk van Agatha Chris- jbby Jones en Dr. Ni- in vinden tijdens een |e golf een zwaar ge- i man. De dokter gaat j^ialen. Bobby blijft bij lAlin, die na de woorden '■■'om hebben ze het niet gevraagd?", jdt (herh) andpunt, actualitei- iriek met aandacht jen KRO-enquète over restie van de kruisra- 1 en een reportage .melding van nieuwe en van mishandeling 4 Nederlandse leger, aanleiding van de ge- fnissen in Oirschot De Nieuwe Pacific documentaire-serie. De Japanse vooruit- Heeft Japan wat de ek betreft de toe- of blijft Amerika voor -urnaal udio Sport extra. 'innen: WK op de baan «netië. Commentaar: B Bakker £uws voor doven RLAND 2 indelingen ter Plek- fl.: En dezen onder- len zich gunstig (Han en 17 en 18) (herh.) it kleine huis, Ameri kaanse serie. Qharles In- galls is erg geschokt als de politie hem vertelt dat Al- bert wegens diefstal is ge arresteerd. Hij is ervan overtuigd dat Albert slechte vrienden heeft en dat de beste oplossing zou zijn met Albert naar Walnut Grove te gaan 16.53-17.00 Het verhaal van Petrus. Afl.: Een afscheid, maar niet voorgoed FEDUCO 17.45 Open Universiteit: De mocratie en Rechtstaat. Cursus: inleiding staats recht (herh.) NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.40 Sesamstreet 19.00 Journaal EO 19.12 Anders is ook gewoon, serie films over kinderen uit alle delen van de wereld. Afl.: Zeg ken jij de mossel man. Een film over een Nieuw-Zeelandse familie die een kwekerij in zee begon nen is 19.37 De vlucht van de Con dor (slot), serie Engelse na tuurfilms over de condor 20.32 Muzikale groeten uit Scandinavië, muzikaal reis verslag van de reis van het EO-huisorkest Psalter en Waine Nigrini naar Zweden 20.52 Catastrofes, Engelse documentaire over natuur verschijnselen 21.22 God verandert mensen, gespreksprogramma waarin gewone mensen aan 't woord komen. Presentatie: Feike ter Velde en Wiesje Hoekendijk NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag EO 23.00-00.02 Ten Westen van Hester Street, Amerikaanse speelfilm van Allen Mondell en Cynthia Salzman-Mon- dell. In 1960 woonden er anderhalf miljoen joden in de VS, waarvan één miljoen in New York. Vreemdelin genhaat, met name tegen de joodse bevolking, werd schering en inslag. Daarom moesten er ook andere ves tigingsplaatsen, maar dan ver van de oostkust, wor den gevonden. De Galves- ton-beweging werd geboren FILMNET/ATN 17.00 Diffrent Strokes herh. afl.3: Big Brother 17.25 Who's the Boss herh. afl.3: Angela's First Fight 17.50 Hollywood Classic: The Edge of Doom 19.30 Riptide afl.22: Mirage 20 30 Pursuit of D.B. Cooper 22.10 The Sting 00.15-02.20 The Onion- field BRT 1 15.30 Waregem Koersen, recht streekse reportage van de jaarlijkse paardenrennen aan de Gaverbeek te Waregem 18.10 Journaal 18.15 Tik Tak, kleuterprogramma 18.20 Klein, klein kleutertje 18.35 Candy, Candy, tekenfilmserie 18.55 Frank Buck (Bring 'em back alive), Amerikaanse serie. Afl.: De ge heimzinnige generaal. Frank laat zich door Gloria overhalen om David Marsh, een Amerikaanse zakenman, op een tocht door de jungle te bege leiden. Het wordt echter een tocht vol verrassingen 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Weerbericht 20.15 Kunstzaken 20.25 Bill Cosby Show, Amerikaanse serie over komische situaties In een zwart gezin. Afl.: Rudy's sick? 20.50 Made in Kerala, Nederlandse documentaire uit 1980 van Louk Vreeswijk over sociale toestanden in de Indiase deelstaat Kerala, waar de bevolking leeft van de uitvoer van de cashewnoten en kokosvezels 21.35 Uitzending door derden: Pro gramma van de SO 22.15 Journaal 22.30 Sport extra. WK Wielrennen op de baan te Bassano, samenvat tende reportage 23.00 Coda RTBF 1 17.30 Mededelingen ONEM 17.45 Cinè-vacances 18.10 Lollipop, kinderprogramma 18.45 Clip Club. videoclips 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.23 Bonjour la fète, spelprogram- 19.30 Journaal 20.00 Les Sentiers du monde, docu mentaire-serie. Fabienne van de Meerssche ontvangt Francis Hourant en Maurice Levaux, twee prijswin naars van het concours 'La Bourse du Cinèaste-Reporter', n.a.v. hun films 'Sènègal: Kadulè' en 'Ruwenzo- ri: Les monts de la lune" 21.15 Soiree spéciale Alain Delon, gesprek in de studio met Alain Delon. 21.30 Mort d'un pourri, Franse speelfilm uit 1977 van Georges Laut- ner. Met: Alain Deloq, Ornella Muti, Maurice Ronet e.a. De afgevaardigde Philippe Dubaye wordt beschuldigd van de moord op Serrano, een colle ga. Zijn vriend Xavier probeert hem er onderuit te laten komen met een vals alibi, in de wetenschap dat Ser rano een gehaat man was onder zijn collega's 23.35 Journaal MUSIC BOX TV 5 16.00 (SNon-stop videoclips. Pre sentatie: Julie (16.00), Martin (17.00) Julie en Gaz met Eurochart, de Euro parade van Music Box (18.00). 19.00 L'oeil apprivoise, magazine 19.27 Chansons sans vide... il y a dix ans 19.52 Temps present 20.50 Musique en blue jeans, amu sementsprogramma 22.00 Nieuws 22 30 Cinè-club: Home sweet home, blijspel 00.00-02.00 ENon-stop videoclips. Herhalingen. Eurochart (00.00) en Gary (01.00). DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Frauengeschichten. Mitzi Wei land. de kleinste vrouw van Duitsland 16.55 SpaB am Dienstag, kinderpro gramma met Werner en Zini 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.15 Eigener Herd ist Goldes wert. Tv-serie. Afl.: Die Sperrstunde 18.40 Extra schart 19.00 Falcon Crest, Amerikaanse se rie. Afl.: Requiem 19.58 Heute im Ersten 20.00 [BTagesschau 20.15 Expeditionen ins Tierreich, dierenfilmserie van Heinz Sielmann. Afl.: Die Welt der Stachelrltter. Tierle- ben im Haus und Garten 21.00 Report 21.45 Magnum, Amerikaanse serie. Afl.: De bankrover. Higgins houdt een voortvluchtige bankrover verborgen, en niet alleen dat. Hij vraagt Magnum ook nog eens om hulp 22.30 Tagesthemen 23.00 Kulturweltspiegel. Met: Hans- jürgen Rosenbauer 23.45 Tagesschau DUITSLAND 2 16.05 Anna und der König von Siam. (The King and I), Engelse serie. Afl.: Die Glückspielerin. Met: Yul Brynner, Samantha Eggar, Eric Shea 16.30 Verzoekfilm voor kinderen: Boomer, der Streuner, jeugdserie. Afl.: Der Privatdetektiv. Mr. Kolodny is privè-detective. Hij krijgt de op dracht om de brulloftsjuwelen van Samantha Caldwell te bewaken. Ge lukkig komt Boomer te hulp CO Ondertiteling vla TeleTekst. GD Uitzending In stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. BJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. ■9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.50 Das Haus am Eaton Place (Upstairs - Downstairs), Engelse serie. Afl.: Das Familientreffen 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Hilfe, der Doktor kommtl (Doctor at Large), Engelse speelfilm uit 1956. Met: Dirk Bogarde, Muriel Pavlow, Donald Sinden, e.a. Regie: Ralph Thomas. Drie pas afgestudeer de medische studenten maken een reis over de Middellandse Zee. Bij hun terugkomst in Engeland krijgen ze een baan aangeboden in het be roemde St. Swithirt's Hospital in Lon den 21.05 Programma-overzicht voor september 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine 21.45 Heute-Journal 22.05 Filme von Frauen: Weggehen um anzukommen, Duitse speelfilm uit 1981. Met: Gebriele Osburg, Ute Cremer, Geneviève Martin, e.a. Regie: Alexandra v. Grote. Anna en Regine wonen sinds één jaar samen. Wan neer Regine verliefd wordt op een an dere vrouw, besluit Anne naar Zuid- -Frankrijk te gaan om tot zichzelf te komen 23.30 Die Sport-Reportage. Interna tionale Galppprennwoche uit Baden- -Baden/lffezheim en WK wielrijden op de baan vanuit Bassano del Grappa in Italië 00.10 Heute DUITSLAND 3 18.30 Das feuerrofe Spielmobil, kin derserie. Afl.: Mein Vater singt im Treppenhaus 19 00 Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Wanderungen durch die DDR, documentaire-serie. Afl.: Die weiBe Flotte 21.00 Rückblende. 20 Jaar geleden overleden: Le Corbusier. 'Bauen aus dem Geist elner Epoche', portret van de architect Charles-Edouard Jean- neret die zichzelf Le Corbusier noem de 21.15 Der seidene Schuh (2), tv-film in vier delen van Manoel de Oliveira 22.45 Reisewege zur Kunst: Sardi nië (1). Van Olbia naar Nuoro 23.30 Het 19de Duitse Jazzfestival te Frankfort, met o.a. Albert Man- gelsdorff en Wolfgang Dauner 00.25 Laatste nieuws SKY CHANNEL 16.45 (EMonsters of rock, met Amanda Redington 17.30 HEngelse top SO, met peter Powell 18.30 E Mr. Ed. Afl.: Ed the musician 19.00 The Double Life of Henry Phy- fe. Afl.: Phyfe takes a wife 19.30 Charlie's Angels. Afl.: Homes sweet Homes" 20.20 A country practice, nieuwe Australische tv-serie 21.10 Roving Report, actualiteiten magazine 21.40 Havoc 5. Motorsport 22.40-00.30 SSky Trax. Herhaling middagprogramma BBC 1 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 Grandad, kinderprogramma 18.35 Kick start 19.00 Journaal en Weerbericht 19.35 London plus 20.00 EastEnders, tv-serie. Met: Nej- det Salih, Andrew Johnson. Oscar Ja- 20.30 Carry on Cleo, Engelse speel film uit 1964. Met: Sidney James, Kenneth Williams, Kenneth Connor, e.a. Regie: Gerald Thomas 22.00 Politieke uitzending. Sociaal Democraten 22.05 Journaal en weerbericht 22.30 Matt Houston, Amerikaanse tv-serie 23.00 Goodtime George 23.50 O'Donnell investigates booze, informatieve serie. Afl.: The fall and rise of drink 00.20 Late Night in Concert 00.50 Weerbericht BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven 19.00 Laremie 19.50 Off the record, spelprogram- ma 20.00 No limits 21.00 Cameo 21.10 Million pound grave 22.00 Politieke uitzending. Sociaal Democraten 22.05 There's a lot of it about, co medyserie 22.30 Summer season: The house on Kirov Street, tv-spel 23.55 Newsnight, actualiteiten 00.40 Weerbericht ITV 17.45 The end of the Rainbow Show 18.15 Emmerdale Farm 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga zine 19.35 Crossroads 20.00 The Zodiac Game 20.30 Des O'Connor now 21.00 Magnum. Afl.: Echoes of the Mind 22.00 SDP Political Broadcast 22.05 Storyboard. Afl.: Ladies In Charge 23.00 Nieuws 23.35 The Tenor Man's Story 00.35 Out of School. Afl.: Starling Out NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven NCRV 14.00 Het Vredeskanon, tekenfilm 14.15 Parasolka in het Cir cus, tekenfilm 14.25 Duimelijntje, te kenfilm 14.50 Stiltel 13 Chileense kinderen bezetten in 1979 de Deense ambassade in Chili. Ze gingen in hon gerstaking omdat ze wilden weten wat er met hun verdwenen familiele den gebeurd was TROS 15.30 Suske en Wiske en de Windbrekers (3) 15.54 De Bananasplit Show (1, herh.) 16.45 Sons and daughters, tv-serie NOS 17.30 Vi6-Journaal TROS 17.40 Formule 1 special MUSIC BOX 08.00 EINon-stop videoclips. Pre sentatie: Sunie (08.00), Simon (09.00), Julie met 'Boogie Box' (10.00), Martin (11.00), Sunie en Gaz met 'Musical Chains'( 12.00) en Gary (13.00). 14.00 KJNon-stop videoclips. Herhalingen. DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Die Sport Repor tage 10.35 Hilfe, der Doktor kommtl (herh.) 12.10 Report 12.55 Presse- schau 13.00 Tagesschau 13.15 Tele- tekst-overzicht 15.00 E Fury, avon turen van een paard 15.25 Jim Knopf und Lukas, der Lokomotiv- führer 15.55 Wolff und Rüffel 16.00 Tagesschau 16.10 Janosik, Held der Berge (9) 16.55 ARD-Sport extra. Voetbal: Rusland - W.-Duitsland DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.55 Pro gramma-overzicht 15.00 Heute 15.03 Emily Erdbeer und der Back- wettbewerb, tekenfilm 15.30 Ferien- kalender 16.05 Flugboot 121 SP 16.30 Babbelgamm 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.50 Rau- chende Colts, westernserie SKY CHANNEL 11.30 ISPat Sharp Show (herh.) 12.15 (EMonsters of rock (herh.) 13.00 GCEngelse top 50 (herh.) 15.00 Standby... Lights! Cameral Actionl 16.00 ISThe Pat Sharp Show 16.45 SYoung, Free Single BBC 1 07.50 Breakfast Time 10.20 Pink Panther 10.40 Red hand gang 11.05 Hartbeat 11.25 CP Quickstitch 11.30 Play school 11.50-12.15 Ghar- bar 14.00 Journaal 14.25 Weerbe richt 14.27 Nieuws voor doven 14.30 Hokey Cokey 14.45-15.30 Songs of praise 17.20 King Rollo ITV 07.25 TV-AM 10.25 Sesame Street 11.25 Rainbow Theatre 11.50 Speed way 12.30 About Britain 13.00 Story- time 13.10 Our Backyard 13.30 The Parlour Game 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 A Country Practice 15.30 Hair 16.00 Take the High Road 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and daughters 17.00 Storytime 17.10 Cartoon Time HILVERSUM 1 VPRO: 17.03 Borét. 17.55 Mededelingen (NOS). 18.06 Boeken. 20.03 Het Evenement. 21.02 Buiten Beeld. 22.02 Het bericht. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. VARA: 00.02 De nacht klinkt anders. 02.02 Groot licht. 05.02 Werklicht HILVERSUM 2 TROS: 16.00 TROS Nieuws Show. 17.30 Nws. 17.36 TRO- S-Aktua. 18.00 Nws. 18.10 Het jour nalistenforum. 19.00 TROS Klanten service. 20.00 Nws. 20.03 Muziek uit mijn schooltijd. 21.00 Om het boek. 21.30 Een leugentje om bestwil, hoor spel. 22.03 Finale. 22.30 Nws. 22.35 De planteneter, hoorsp. 23.00 Proef lokaal HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De Avond- spits. VARA: 19.02 Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Morgen gebeurt het HILVERSUM 4 18.00 Nws. NCRV: 18.02 Met hart en mond en handen, lied en meditatie. 18.15 Muziek in vrije tijd. 19.15 Sonate voor wald hoorn en piano. 19.35 Pianorecital. 20.00 Openingsconcert van het Inter nationaal Orgelfestival Haarlem 1985. Orgelmis van Bach. 21.30 Klass. sym fonische muz. 22.00 Pianorecital. 22.30 Kerkorgelconc. 23.10 Kamer muziek HILVERSUM 5 AVRO: 17.30 Hilver sum 3 bestond nog niet. 18.30 De berg heeft een muis gebaard. NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlanders RADIO RIJNMOND 16.30 Middagma gazine: Reportages, verslag van tocht door Rijnmondgebied, spel, weer. verkeer, cultuur, sport OMROEP RIJNLAND 17.30 Politiek en economie. 18.30 Tussenfase: maatschappijveranderingen. 19.00 Regionale muziek. Morgen HILVERSUM 1 VOO: 7.03 Ook Goeie- morgen. 9.03 Muziek terwijl u werkt. 10.03 Kletskop. 12.03 Will Wil Wel. 13.06 Nederland Muziekland. NCRV: 14.03 Kletsmajoor. 14.15 Douce Fran ce. 14.30 Logies en ontbijt. 16.03 Van eigen bodem. 17.03 Hier en Nu- -woensdagmagazine HILVERSUM 2 7.00 Nws. VARA: 7.06 De Wekkerradio. 8.30 Nws. 8.33 Het archief. 9.00 Muziek, merk Malando. 09.30 Nws. 9.33 Hoor Haarl 10.30 Nws. 10.33 Leef-tijd-genoeg. 11.30 Nws. 11.33 VARA's natte zomer. 14.00 De Schuurpapier. 14.30 Nws. 14.33 Opklaringen. 15.30 Nws. 15.33 Leef-tijd-genoeg. 16.00 Tony van Ver re ontmoet Leo Uittenbogaard (3). NOS: 16.30 Nws. 16.33 NOS-Om- budsman HILVERSUM 3 EO: 7.03 Ronduit mu- sic-time. 9.03 Gospelsound. 10.03 Muziek motief. 11.03 Country Trail. VPRO: 12.03 De Wilde Wereld. 15.03 Ronflonflon met Jacques Plafond. NOS: 16.04 De Nationale Hitparade HILVERSUM 4 NCRV: 7.00 Het leven de Woord. 7.10 Preludium. 8.00 Nws. 8.02 Progr.-overzicht. 8.05 Platen- nieuws. 8.45 Te Deum Laudamus. 9.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 Ka- mermuz. 10.30 Orkestpalet. 11.50 De orkestmuziek van Bach (3). 12.25 Promenade. 13.00 Nws. 13.02 Liede ren voor mezzo-sopraan en plano. 13.35 Kerkorgelconc. AVRO: 14.00 Telefoonnummer 39211. 15.30 Puur cultuur. 15.45 Muziektheater. 16.30 Kasteelconcert. Pianorecital HILVERSUM 5 NOS: 09.03 NOS- -Sportief. 9.25 Waterstanden. TELE- AC: 9.30 Onderhoud fiets, les 5. RVU: 10.00 Leesvoer RADIO RIJNMOND 7.30 Ochtendma- gazine: Reportages, spel, weer, ver keer, etc. 16.30 Middagmagazine OMROEP RIJNLAND 16.30 Leiden Lokaal.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13