Jasgenoten"zien elkaar weer op Aloysiuscollege tism&M EeidócSoivuuvt gekleurd gezien De bal rolt weer: is het wel zo fijn langs de lijn Duitsland 5 MO/TELEVISIE DINSDAG 20 AUGUSTUS 1985 PAGINA 7 'tl ^Sportief naar Wilnis JSUM Ter gelegenheid van arig bestaan van Wilnis en de verbonden festiviteiten komt krtief zaterdag 24 augustus CGfoks vanuit de feesttent op het t aan de Pieter Joostenlaan. 8 uur begint de rechtstreekse "jig die tot 09.25 uur duurt. Het no*L, js vanaf 08.30 uur welkom in an L.ri£nt om te kijken of om aan de >P™Jn mee te doen. Sport van de far^ i. En de speciale gaste is de kampioen op de marathon Wissen. Er wordt voorts „«..en met Dick Raman, gefietst de Koenders, getennist met Ju- jringa, gezwommen met Elles h gesurfd met Evert-Jan Post- JOOD SINGER INLITERAMA HILVERSUM „Al zou ik de laatste zijn die Jiddisch spreekt, dan zou ik nog in die taal schrijven, omdat het mijn moedertaal is. Het is ook de taal van de mensen over wie ik schrijf, omdat die bijna allemaal Jid disch spreken, of ze nu in Amerika wonen of in Polen. Daarom schrijf ik in het Jid disch, omdat dat het beste is voor mijn werk. Ik heb er nooit spijt van gehad". Al dus Isaac Bashevis Singer, winnaar van de Nobelprijs voor letterkunde in 1978, in de uitzending die NCRV's Literama vanavond aan hem wijdt, Hilversum 4 om 21.30 uur. Isaac Bashevis Singer werd geboren op 14 juli 1904 in het Poolse Radzymin. Hij groei de op in het Warschau van voor de Tweede Wereldoorlog. Daér liggen dus zijn wortels. Alhoewel zijn vader, evenals zijn grootva der trouwens, rabbijn was, koos Singer voor het schrijverschap. In 1935 verscheen zijn eerste roman, „Sotn in Goray", in het Jiddisch. Het handelt over een 17e eeuws Joods dorp in Polen. Later verscheen de Engelse vertaling: „Satan in Goray". Ook in 1935 emigreerde Singer naar de Verenig de Staten, waar hij in New York redacteur werd van „The Jewish Daily Forward". Hij schreef daar stukken in het Jiddisch, om zijn taal voor definitieve verdwijning te be hoeden. In 1945 verscheen in die krant van zijn hand een feuilleton, ook weer in- het Jiddisch. In 1950 werd dit feuilleton als de roman „The Family Moskat" in het Engels vertaald. Vrijwel al zijn werken komen op deze manier tot stand: eerst schrijft Singer een feuilleton in het Jiddisch, later wordt dat als roman vertaald in het Engels, vaak door hem zelf. Belangrijke thema's in het werk van Isaac Singer zijn liefde, magie, religie en vooral het joodzijn. Luisteraars Radio Rijnmond gunstig over programma's ROTTERDAM Radio Rijnmond bevindt zich in een lastige, doch niet hopeloze situatie, waarin het station moet proberen als jonge regionale omroep een stevige positie te bewerkstelligen in een gebied waarin de inwoners een relatief "geringe regio-bin ding tonen. Een voordeel is dat Radio Rijnmond geen negatief imago heeft en dat d« luisteraars over het algemeen gunstig oor delen over de geboden programma's. Dit is een van de conclu sies van de NOS-afdeling Kijk- en Luisteronderzoek na een on derzoek onder luisteraars en niet-luisteraars naar Radio Rijn mond. Uit het onderzoek is gebleken dat de inwoners van Rijnmond een geringere interesse en affiniteit hebben dan is geconstateerd onder inwoners in een meer landelijk gebied, zoals de regio waarvoor Radio Oost uitzendt. Hoofdredacteur N. Haasbroek sprak op een persconferentie over een bekend en voor Radio Rijnmond nadelig, „hard gegeven", dat de binding van inwoners met hun regio in stedelijk gebieden veel losser is dan in landelij ke gebieden. De inhoud van de programma's wordt over het al gemeen gewaardeerd. Men wil de binding met de luisteraars nu gaan verhogen. 1UM „Zeker, t in de vijfde af- van „Klasgeno- steïïinjomende zaterdag, f 2 rum 21.20 uur, weer voi bekende Neder- Baiaat nog duide- ifgeloi'" om een ex-poli- ;t sin^aar a*s Je diens viichelioemt in een stuk Jstitelt Haagse Aloysius- »elsma kijken misschien n conJsen niet, die onder ij J^cr°rwaar(*e °P hem s van willen stemmen, lopen ze toch een ar he^dige opmerkingen sPai oudere heren die eelstnich°o1 klaPPen Er ler JoPë meer jongens in ele wTde klas gymnasi- ?nige 1 de jaargang '36- koptik hebben allemaal van 65 jaar, maar allemaal nog monter en direct bereid tot praten. Stuk voor stuk mooie verhalen over hoe ze bijvoor beeld van de paters sexuele voorlichting kregen. Toen het woord alleen al viel, barstte er hilariteit uit onder de heren. Door de paters werden sexuele gevoelens destijds omschreven als „aangenaam maar laag staand". De heren weten in tussen beter. Van die zendtijd overschrijdende, hilaire lach hebben we zelfs een deel weg moeten knippen, omdat anders het programma zou uitlopen". Goedkoper De in de politiek bekend ge worden Nederlander toont zich over zijn verleden tame lijk openhartig. Inwoner van Rotterdam trok zijn vader met gezin naar Wassenaar, omdat de gemeentebelastingen daar gunstiger liggen en hij zich een mooier huis kon permitte ren tegen dezelfde kosten. Zo kwam deze bekende Neder lander ook op het AC-college terecht. Wel katholiek, maar niet meer praktiserend, zou den de zonen naar een open bare school gaan, maar het werd het AC, omdat daar een voordeliger schoolgeldregeling n Ass 't Hart nu het door bestond. Onder invloed van de jelijk&zuieten geleide AC, paters-docenten kwam zelfs een priesterstudie nog in het zicht, maar uiteindelijk bleek de keuze voor het celibaat een beletsel. Enkele leerlingen uit dat jaar kozen later voor het priesterschap, van wie er in tussen één, een trappist, uit zijn orde is getreden. Toen nog leerling Vroom (van Dreesmann), later directeur van een bekend grootwaren- re w>jen van Jef Radema- nieuVgeestelijke vader ach- /ARA-serie, die deze vekelijks door Koos .-^-op de buis wordt ge- Cla Ruud Gullit en An- Duin, na Haagse Mo- H*-d. Ven en Leidse ilasseJ contact met de leer- TT (lijft houden en waar- de Ileerlingen ook onder- niet geheel ver- rec hi ns Kftademakers: „Van de rt gean Ruud Gullit en van door van Duin wisten de arsinpiet veel meer van el- Weerzien op het Aloysiuscollege met op de voorste bank rechts jhr. Chrlstlaan van Nispen tot Sevenaer, naast hem Wille Berger, procureur-generaal van de Hoge Raad. Daarachter met wit haar tandarts Herman Rischen. Daar weer achter van der Blezen, president van de Almelose rechtbank. Gedeeltelijk zichtbaar midden achterin exportmanager Toine Laseroms. nt inj verloren elkaar uit Toen we eenmaal een huis, ontmoet in deze uitzen- _ien van oud-AC-leer- adden, werden we van m: naar de ander verwe- zesdt gaat wel om mannen >n 1/2_ ding klasgenoot van der Bie zen, nu president van de Al melose rechtbank. In een les eloquentia, ter training van de welbespraaktheid en de dis cussiemethodiek, kregen zij het tegen elkaar op te nemen over de vraag of en in hoever re het grootwinkelbedrijf de middenstand wegconcurreer de, dooddrukt. De verslagen van deze discussie kwamen weer te voorschijn en Vroom schijnt toen al over sterke ar gumenten te hebben beschikt, dat de middenstand weinig van de grootwinkelier te vre zen heeft. Terwijl genoemde v.d. Biezen toen al werd be schouwd als de grootste schreeuwlelijk van de school. Die uitgetreden pater trappist heeft er overigens ook geen moeité^inee te vertellen waar om hij precies uit het klooster verdween. In zijn orde geldt zwijgen als het mooiste blijk van gehoorzaamheid. Dat wil zeggen, dat er jaarlijks een dag gedurende twee uur volop met elkaar gesproken mocht wor den. De heren hadden elkaar dan veel te vertellen, maar na twee uur viel het grote zwij gen weer in. De afloop van be paalde verhalen moest dan een jaar lang binnen de omheining van de tanden gehouden wor den en mocht pas nadien wor den verteld. De ex-AC-er had daar wat moeite mee. Hij wil de zijn verhalen sneller kwijt. Niet minder Uit die AC-klas kwamen ook paters jezuieten voort, een dorpspastoor, een huidarts, een bedrijfsjurist, een conrector, een tandarts, een wetenschap pelijk medewerker, een ex portmanager en ook Wille Berger, procureur-generaal van de Hoge Raad. Zij allen hebben het onderwijs op dat college als vormend ervaren. De twee heren, die na het col lege geen universitaire studies hebben gevolgd, voelen zich daarom niet de minde: 3n van hun meer geleerde ex-klasge noten. \yelnee, zij mogen de anderen met jij en bij hun voornamen aanspreken. Vertelt Jef Rademakers ook dat het zijn produktieteam maar een enkele keer is over komen, dat ex-klasgenoten medewerking aan een uitzen ding weigerden. Zo stuitte men bij de uitzending van Ruud Gullit op een Walletjes meisje, dat er niet zo'n trek in had zichzelf als zodanig op tv te etaleren. In het geval van Maarten 't Hart kreeg men te doen met een ex-klasgenoot, die het Maarten kwalijk neemt, dat hij bij tijd en wijle de draak steekt met gerefor meerden. Hij vindt dit geen pas geven en zag zijn verschij ning in een tv-uitzending dan ook niet zitten. Mensen die het minder ver geschopt hebben in de maatschappij hebben er blijkens zijn ervaringen niet zoveel moeite mee om daar mee voor de draad te komen. Zeker niet als zij gelukkig zijn met het werk dat zij nu doen. Voor sociologen, de bestudeer- ders van samenlevingsver schijnselen, schijnt het een boeiende serie te zijn. Opval lend is het verschil in opge wektheid, dat de verschillende generaties uitstralen. Mensen boven de vijftig met een rede lijke baan stralen levensplezier uit, jongeren van even twintig, die het met de werkloosheid niet zien zitten, maken geen geheim van hun somberheid over de naaste toekomst. Wel hebben ze er bijna alle maal plezier in nog eens terug te zien op de jaren van hun jeugd aan de hand van ont moetingen met ex-klasgeno ten, zeker als blijkt, dat ook „slechte" leerlingen het in de maatschappij redelijk ver ge schopt hebben. Op dat vlak treden soms lelijke vergissin gen op. En frappante verras- Smg8n TON OLIEMULLER Vlak na de moordpartij in het Brusselse Heizelstadion, eind mei, had de TROS een feestje op het programma staan, waar in de voetballer van het jaar gehuldigd zou worden. Vervuld van mooie ethische motieven, zoals we die kennen van de TROS (kijk maar eens maar The A-Team) besloot deze om roep die uitzending van het schema te nemen: Je kon immers geen met voetbal verwant feest vieren met het Brusselse bloed nog vers op het scherm. Maar de tijd heelt alle wonden, zoals het gezegde luidt En zo konden we vorige week alsnog de uitreiking van de Gouden Schoen meebeleven, zij het, aldus spreekstalmeester Jack van Gelder, „om begrijpelijker redenen" in een sobere entourage. Wat is daar eigenlijk begrijpelijk aan? Ik bedoel: Als je zo be gaan bent met dat Brusselse drama, geldt de reden geen feest te vieren dan nu niet net zo keihard als in mei. En als je vindt dat'het nu wel weer kan, is er geen slachtoffer dat je er mee helpt door het nu, maanden later, wel te vieren, maar zonder gala-voorstelling. Nou ja, hoe dan ook: De zomer is voorbij, want die Gouden Schoen was tegelijk de opmaat van het nieuwe voetbalsei zoen. En daarmee was de weg weer vrij voor de bombastische taal van de trainers van dienst (van wie de meesten stuivertje gewisseld hebben, net als weer een groot aantal spelers). Zo wel bij Jack van Gelder als bij Mart Smeets ging de micro foon weer de gebruikelijke holle draadjes op, over aanvallend voetbal en mooi voor het publiek en veel kans op de titel. Maar het ergste was natuurlijk nog de gèneverwekkende ver toning van Rinus Michels met de in blazer gestoken spelers van het Nederlandse Elftal, die onder aanvoering van Harrie Slinger van de groep Drukwerk en in opdracht van de al machtige voetbalbond in beeld verschenen om te zingen dat het „weer fijn" is langs de lijn. Een definitievere afrekening met de doden van Brussel kun je je nauwelijks voorstellen. Na een week vol van drukte, geruzie, kabaal, vette kranten koppen, boze interviews en ander gekrakeel kwam de ope ning van de nieuwe competitie natuurlijk wel gewoon op de televisie. Wie had daar eingenlijk aan getwijfeld? We kennen dit steekspel om de pegels toch al jaren? Het getouwtrek om de miljoenen van ons kijkgeld, die de Ho- gewonings en de Harmsens de NOS willen aftroggelen in ruil voor toestemming om met de camera en een microfoon op het dak van de tribune in de kou we wind te komen zitten, ten dienste van het vaderlandse kijkersvolk, het is al zo vaak vertoond. En de argumentatie is overbekend: Als er geen televisie zou zijn, kwamen er meer mensen naar de velden om naar het voetbal te kijken. De heren van de bond moeten zich maar eens herorienteren: In Engeland is in het afgelopen weekeind geen voetbal te zien geweest via de televisie, („gewone", of abonnee-tv of wat dan) en er zijn daar nog minder mensen komen kijken dan ooit op de eerste dag van het betaalde voetbal. Het lijkt mij persoonlijk, dat de heren er eerst maar eens voor moeten zorgen dat je weer voor je lol langs de lijn kunt gaan staan, zonder dat je je moet voorbereiden met een kogelvrij vest en een valhelm. Dan zijn die doorzichtige fratsen met zo'n liedje ook niet nodig: Er zijn voetballiefhebbers genoeg die gewoon voor het spelletje zelf willen komen, maar er voor passen de kans te lopen in elkaar geslagen te worden door een dronken relzoeker. Maar alcohol verbieden in de stadions? Oh nee, dan worden de kantinehouders boos, en je moet het publiek die dienst toch kunnen bewijzen? Zal een voetbalfan eigenlijk geen twee maal drie kwartier zonder een pilsje kunnen? Dat wil er bij mij niet zo goed in. Of het spelpeil in de Nederlandse sta dions moet zó laag gezakt zijn, dat hij zijn verdriet daarover ter plekke moet kunnen verdrinken... RENÉ DE COCQ derland EP arrw- ^fclAND 1 Pcful ^ndre^ Wereld in oorlog, stephiover de Tweede We- 4- hlog. Afl.: De bezet- T n t. <£0's Tekenfilmfesti- ment:»t Nestkuiken, jeugd- (je belevenissen kleine Annemarie. 19,0, Oh, ging het maar re- i Bladi yker 51 mi3-Journaal 30 Alias Smith en Amerikaanse tv-se- ten Het vijfde slachtof- bltfh.) fuchsituur in eigen land, documentaires over i en landschappen in land. Afl.: De heide jfers en Letters, spel- imma gepresenteerd leleköob Bouma ;ken. I grijsurnaal 3. Dagboek van een rshond (16, slot), se in Willy van Hemert tsupö. Erik Odekerke be- voor op zijn af- Peter Bonte, inmid- tot kapelaan gewijd, hem op. Door een storting komen een kompels, waaronder katoi Bonte, vast te zitten f1- andpunt, actualitei- iriek met een reporta- ter asielzoekers, die lewdongen op Schip- moeten bivakkeren estiktde Nederlandse rege- n twi'heeft besloten asie- ralagers niet meer het binnen te laten. Zo ïert een groep Ira- onder primitieve om- gheden al veertien n aktü in het stationsge- o.a.livan Schiphol. Voorts 9eeabeschouwing van het iart. 1|( van je paus aan en Marokko De nieuwe Pacific, elige documentairese- f [I. 7: Scholing urnaal voor doven 3LAND 2 N indelingen ter Plek- II.: Gesloten en geo- deuren (herh) it kleine huis, Ameri- e serie. Afl.: Auteur- s ten. Laura krijgt de ran haar leven als ze IVIj uitgenodigd om in apolis met een uitge ver te gaan praten over haar manuscripten 16.53-17.00 Hét verhaal van Petrus. Afl.: Petrus hoort er weer bij NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.40 Sesamstreet 19.00 Journaal EO 19.12 Anders is ook gewoon, serie over kinderen uit an dere landen. Afl.: Een onbe taalbaar eiland. Het leven op een eiland in de Stille Oceaan, zo groot als een voetbalveld 19.37 De vlucht van de Con dor (2), serie Engelse na tuurfilms 20.35 Ronduit zomer-muziek- special. Jan van de Bosch presenteert vanuit Dalfsen bekende gospelmusici uit meer dan twintig landen met hun allernieuwste re pertoire 21.20 leder zingt zijn. eigen lied, Amerikaanse tv-film uit 1979 van Dick Bennet. Eric en Debbie vinden een kik ker, maar Debbie beleeft aan dit dier minder plezier dan ze zou willen. Zij moet van haar moeder piano stu deren want de recital staat voor de deur 21.50 Italië is... Reportage van Ton Goldberg 22.15 'n Ogenblikje, meditatie NOS 22.30 Journaal EO 22.45 Tijdsein, actualiteiten- -magazine met o.a. een ei gen reportage over de toe spraak van president Botha van Zuid-Afrika. In het ver slag enkele interviews met onder andere bisschop Tutu, dr. Anton Treurniet en de blanke oppositieleider Van Zijl-Slabbert. Verder aandacht voor het wereld- -jeugdfestival in Moskou en voor de val van Antwerpen, 400 jaar geleden 23.15 O] Het ontstaan van Is raël. Afl.: De intocht. Na veertig jaar woestijn vero veren de Israëlieten het be loofde land NOS 23.47 Nieuws voor doven en slechthorenden FILMNET/ATN 17.00 Diffrent Strokes herh. afl.2: In the Swlm 17.25 Who's The Boss herh. afl.2: Briefless Encounter 17.50 Hollywood Classic: They got me Co vered 19.25 Riptide afl.21: Prisoner of War 20.15 De Krans 20.30 Pat Garrett and Billy the Kid 22.20 The Ghost of Flight 401 00.00-01.55 Ca sanova 70 BRT 1 17.55 Journaal 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma 18.05 Tom en Tina, kleuterprogram ma 18.10 Klein, klein kleutertje 18.25 Candy, Candy, Japanse teken filmserie. Afl.: Een belangrijke beslis sing 18.45 Juke Box 18.50 Frank Buck (Bring 'em back alive), Amerikaanse serie. Afl.: Twis tappel. Frank doet een ontdekking die tot een bijzondere archeologische vondst kan leiden 19.40 Programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Weerbericht 20.15 Kunst-zaken 20.25 Bill Cosby Show, Amerikaanse serie over komische situaties in een zwart gezin. Afl.: Father's Day 20.50 Revolutie in de Stille Oceaan (The new Pacific), documentaireserie. Afl.: Schaduw van de Rijzende Zon. Zal de electronische revolutie van Ja pan, Korea en Singapore overwicht krijgen op Amerika en Europa? 21.50 Programma van de Christen- -Democratische Omroep. Uitzending door derden 22.45 Journaal en Coda RTBF 1 17.30 Mededelingen ONEM 17.45 Ciné-vacances 18.10 Lollipop, gevarieerd kinder programma 18.45 Clip Club 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.23 Bonjour la fète, spelprogram- ma 19.30 Journaal 20.00 Les Sentiers du monde, na tuurfilmserie. Afl.: Mosaïques Portu- gaises 21.20 L'homme brun, tv-film van Freddy Charles. Met: Lesly Bunton, Joris Gillelr, Serge Krisbus e.a. Een kleine jongen woont alleen met zijn moeder. Aangezien hij geen vader heeft probeert hij tevergeefs verschil lende mensen uit zijn omgeving in deze rol te schuiven. Op een dag lijkt echter alles te gaan veranderen 22.55 Journaal MUSIC BOX TV 5 16.00 ISNon-stop videoclips. Pre sentatie: Julie (16.00), Martin (17.00) Julie en Gaz met Eurochart, de Euro parade van Music Box (18.00). 19.00 L'oeil apprivoise 19.27 Chansons sans vide... il y a dix ans 19".52 Temps present 20.50 L'A.M.R. 22.00 Nieuws 22.30 E Le clné-club: Une page d'a- mour, van M. Rablnowitcz 00.30-02.00 (SNon-stop videoclips. Herhalingen. Eurochart (00.30) en Gary (01.00). O) Ondertiteling via TeleTekst. El Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■I Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. Hl Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. David Langton als Richard Bellamy en Rachel Gurney als lady Marjorie in de aflevering „De bruidsschat" in de serie „Upstairs downstairs". Duitsland 2 om 17.50 uur. DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Liebe, Schmerz und Tod. Afl.: Traumkörper 16.55 Die Spielbude 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.15 Eigener Herd 1st Goldes wert. Afl.: Die Zimmerschlacht 18.40 Extra scharf 19.00 Der Preis der MachL Afl.: Das Komplott 19.58 Programma-overzicht 20.00 CDTagesschau 20.15 Was bin ich, beroepenkwis met Robert Lembke 21.00 Panorama, actualiteiten 21.45 Magnum, Amerikaanse detec tiveserie. Afl.: Ein Toter kehrt zurück. Magnum denkt een oude vriend terug gezien te hebben, ware het niet dat de man al jaren geleden door een on geluk om het leven kwam. Hij gaat op onderzoek uit 22.30 Tagesthemen 23.00 ARD Sport extra. Met voetbal uit de Bundesliga 23.30 Kulturwelt: Die Etrueker, vor den Römem, filmreportage 00.30 Tagesschau DUITSLAND 2 16.05 Anna und der König von Siam (The King and I), Engelse serie. Afl.: Oom Patra 16.30 Verzoekfilm voor kinderen: Manni der Libero, das sinkende Schift, jeugdfilm naar de roman van Peter Conradl. Met: Tommi Ohrner, Stefan Schneider, Hellmut Lange e.a. Manni's ouders gaat het financieel zeer slecht. Wanneer hij een aanbod krijgt van de voorzitter van de Armi- nen, gaat hij hier dan ook gretig op in 17.00 Haute 17.15 Tele-illustrierte 17.50 Das Haus am Eaton Place (Upstairs - Downstairs), Engelse serie. Afl.: Die Mitgift 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Verkehrsgericht, tv-serie. Afl.: Een zwarte dag voor Steffi 21.00 Tierportrat: De kerkuil, een portret van Gerd Wustig 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine 21.45 Heute-Journal 22.05 Filme von Frauen: Eine Liebe in Hongkong (Love in a Fallen City), film uit Hongkong uit 1984. Met In de hoofdrollen: Cora Miao, Chou Jun Fa en Chiang Chung Ping. Regie: Ann Hui. Na vele omwegen durven Pal en Fan, een jong Chinees paar, elkaar hun liefde te bekennen. Dan breekt de 2e Wereldoorlog uit en dringt door tot in Hongkong; zij krijgen het zwaar te verduren 23.40 Zeugen des Jahrhunderts. Ernst Krenek in gesprek met Hans Bünte 00.45 Heute DUITSLAND 3 18.30 Das feuerrote Spielmobil. Das Haus mit der Nummer 30, kinderse rie. Afl.7: Das 1st ja nochmal gutge- gangen 19.00 Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Wandorungen durch die DDR, documentaire-serie. _Afl.: Der Östliche Harz 21.00 Rückblende. Portret van de vijftien jaar geleden overleden acteur en regisseur Fritz Kortner 21.15 Der seidene Schuh (1), tv-film in vier delen van Manoel de Olivelra. Toneelstuk gesitueerd in het Spanje van omstreeks de 17e eeuw. De ge schiedenis van een onmogelijke liefde speelt zich af In vier dagen 22.45 Reisewege zur Kunst: Turkije (2). Vandaag: Bodrum und das Land der Lykler 23.30 Het 19de Duitse Jazzfestival te Frankfort. Vandaag met Philip Ca therine, Christian Escoude en Didier Lockwood 00.20 Laatste nieuws SKY CHANNEL 16.45 EIMon8ters of rock, met Amanda Redington 17.30 ElEngelse top 50, met Peter Powell 18.30 E Mr. Ed. Afl.: Ed discovers America 19.00 The Double Life of Henry Phy- fe. Afl.: Henry Phyfe's visit to Was hington 19.30 Charlie's Angels. Afl.: One of our Angels is missing 20.20 Learned Friends. Afl.: The de ciding factor 21.15 Roving Report, actualiteitenru briek 21.45 American College Basketball 22.45-00.30 ElSky Trax. Herhaling middagprogramma BBC 1 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 Grandad, kinderprogramma 18.35 Paddles up 19.00 Journaal en Weerbericht 19.35 London plus 20.00 EastEnders, tv-serie. Met: Nej- det Salih, Andrew Johnson, Oscar Ja mes, e.a 20.30 The time of your life. Afl.: Dame Kiri te Kanawa 21.10 In at the deep end. Afl.: Ball room dancer 22.00 Journaal en weerbericht 22.25 Matt Houston, Amerikaanse 23.15 Goodtime George 23.45 Trouble with booze 00.15 Late Night in Concert 00.45 Weerbericht BBC 2 17.15 CrickeL 5e testmatch Austra lië, Edgbaston 19.10 Laramie, tv-serle. Met: John Smith, Spring Byington, Dennis Hol mes e.a 19.50 Off the record, spelprogram- 20.00 No limits 21.00 Drunk and disorderly 21.30 Making waves 22.00 There's a lot of it about, co medy serie 22.25 Summer season: Broken Ho mes 23.15 Harty in Edinburgh 23.45 Newsnight, actualiteiten 00.30 Weerbericht 00.35 Cricket, hoogtepunten 01.05-01.30 Open University ITV 17.20 Storybook International 17.45 The end of the Rainbow Show 18.15 Emmerdale Farm 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga zine 19.35 Crossroads 20.00 The Zodiac Game 20.30 Dee O'Connor now 21.00 Magnum, tv-serie met Tom Selleck 22.00 Story board 23.00 Nieuws 01.30 Strands in a Tapestry NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven TROS 14.00 Caecilia Consort (slot), muziekprogramma 14.23 Skee- zer, Amerikaanse tv-film uit 1980 (herh). 15.55 Calimero, tekenfilmserie 16.07 Suske en Wiske en de Wind brekers (2), popenserie 16.30 Sons and daughters, Australische tv-serie NOS 17.30 Vï6-Journaal TROS 17.40 TROS Formule 1 zomers pee lal MUSIC BOX 08.00 (EINon-stop videoclips. Pre sentatie: Gary (08.00), Simon met Au stralische muziek (09.00), Julie met 'Boogie Box' (10.00), Martin (11.00), Simon en Sunie met 'Chart Attack', overzicht van de Music Box Top 40 (12.00) en Gaz (13.00). 14.00 SNon- atop videoclips. Herhalingen. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Verkehrsgericht 11.55 Um- schau 12.10 Panorama 12.55 Pres- seschau 13.00 Tagesschau 13.15 Te letekst 15.00 E Fury, avonturen van een paard 15.25 Fauna Iberica 15.50 Woirf und Rüffel 16.00 Tagesschau 16.10 Janoeik, Held der Berge (8) 16.55 Nach Toml Ungeren Die Mel- lops finden öl, tekenfilmserie 17.05 ARD Sport Extra: Admiral's Cup, re portage zeilwedstrijd tussen Engeland en Ierland 17.50 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.55 Pro gramma-overzicht 15.00 Heute 15.03 Der Waschbfir Rascal, teken filmserie 16.05 Flugboot 121 SP, tv- serie 16.30 Babbelgamm 17.00 Heu te 17.15 Tele-lllustrierto 17.50 Rau- chende Colts, westernserie SKY CHANNEL 11.30 SPat Sharp Show (herh.) 12.15 (EIMonstera of rock (herh.) 13.00 [ElEngelse top 50 (herh.) 14.00 Animal Homes 14.15 Beyond Tokio 14.35 Live from London: Dianno 15.30 Last of the Red Hot Dragons 16.00 BPat Sharp Show 16.45 [UYoung, free and single BBC 1 07.50 Breakfast Time 10.20 Pink Panther 10.45 Huckleberry Finn 11.05 Why don't you 11.25 Cricket 13.50 Journaal 14.05 Weerbericht 14.07 Nieuws voor doven 14.10 Ho- key Cokey 14.25 Cricket 17.20 King Rollo 17.25 Bric-a-Brac ITV 07.25 TV-AM 10.25 Sesame Street 11.25 Cartoon Time 11.40 The BMX pro-spectacular final 12.30 About Britain 13.00 Storytime 13.10 Our backyard 13.30 The Parlour Game 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 A country practice 15.30 Hair 16.00 Take the High Road 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and daughters 17.00 Storytime 17.10 Victor and Maria HILVERSUM 1 VPRO: 17.03 Borét. 17.55 Mededelingen (NOS). VPRO: 18.06 Boeken. 20.03 Het Evenement. 21.02 Buiten Beeld. 22.02 Het be richt. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. VARA: 00.02 De nacht klinkt anders. 02.02 Groot licht. 05J)2 Werklicht HILVERSUM 2 TROS: 16.00 TROS Nieuws Show. 17.30 Nws. 17.35 Ak- tua. 18.00 Nws. 18.10 Het journalis tenforum. 19.00 TROS Klantenservi ce. 20.00 Nws. 20.03 Muziek uit mijn schooltijd. 21.00 Om het boek. 21.30 Finale. 22.30 Nws. 22.35 De plantene- ter, hoorsp. 23.00 Proeflokaal HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De Avond- spits. VARA: 19.02 Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Morgen gebeurt het HILVERSUM 4 18.00 Nws. NCRV: 18.02 Met hart en mond en handen, lied en meditatie. 18.15 Muziek In vrije tijd. 19.15 Sonate voor viool en piano. 19.30 PianorecitaL 20.00 Bachfest 1984 in Kassei. Radio Symf. Ork. Frankfurt: Bach in de 20e eeuw. 21.30 Literama. 22.30 Kerkorgelconc. 23.10 Kamermuziek. Pianorecital HILVERSUM 5 AVRO: 17.30 Hilver sum 3 bestond nog niet 18.30 Oe berg heeft een muis gebaard. NOS: 19.00 Nieuw3 voor buitenlanders RADIO RIJNMOND 16.30 Middagma gazine: Reportages, verslag ven tocht door Rijnmondgebied, speL weer. verkeer, cultuur, sport OMROEP RUNLAND 17.30 Fttlttiek en economie. 18.30 Tussenfase: maatschappijveranderingen. 15L00 Regionale muziek. Morgen HILVERSUM 1 VOO: 7.03 Veronica komt naar je toe... Met om: 7.03 Ook Goeiemorgen. 9.03 Muziek terwijl u werkt. 10.03 (Van 10.00 tot 14.00 programma's vanuit Maastricht) Ne derland' Muziekland. 12.03 WHI Wil Wel. NCRV: 14.03 Kletsmajoor. 14.15 Douce France. 14.30 Logies en ont bijt. 16.03 Van eigen bodem. 17X13 Woensdagmiddagmagazine HILVERSUM 2 7.00 Nws. VARA: 7.06 De Wekkerradio. 8.30 Nws. 8.33 Het archief. 9.00 Muziek, merk Malendo. 09.30 Nws. 9.33 Hoor Haar! 10.30 Nws. 10.33 Leef-tijd-genoeg. 11.30 Nws. 11.33 VARA's natte zomer. 14.00 De Schuurpapier. 14.30 Nws. 14.33 Opklaringen. 15.30 Nws. 15.33 Leef-tijd-genoeg. 16.00 Tony van Ver re ontmoet Leo Uitten bogaard (2). NOS: 16.30 Nws. 16.33 NOS-Om- budsman HILVERSUM 3 EO: 7.03 Ronduit mu- sic-tlme. 9.03 Gospelsound. 10.03 Muziek motief. 11.03 Country Trail. VPRO: 12.03 De Wilde Werekl 15.03 Ronflonflon met Jacques Plafond. NOS: 16.04 De Nationale Hitparade HILVERSUM 4 NCRV: 7.00 Het leven de Woord. 7.10 Preludium. 8.00 Nws. 8.02 Progr.-overzicht. 8.05 Platen-, nieuws. 8.45 Te Deum Laudamus. 9.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 Ka- mermuz. van de klassieken. 10.30 Or-; kestpalet. 11.50 De orkestmuziek van Bach (2). 12.25 Promenade. 13.00 Nws. 13.02 Liederen voor sopraan en piano. 13.30 Kerkorgelconc. AVRO: 14.00 Telefoonnummer 39211. 15.30 Puur cultuur. 15.45 Muziektheater. 16.30 Kasteeiconcert HILVERSUM 5 NOS: 0983 NOS- -Sportief. 9.25 Waterstanden. TELE- AC: 9.30 Onderhoud fiets, les 4. RVU: 10.00 Leesvoer RADIO RIJNMOND 780 OcMeodma- gazine: Reportages. speL weer, ver keer, etc. 16.30 Middagmagsziae: Re portages met een verslag van de tocht door het Rijnmondgebied OMROEP RUNLAND 1680 beiden Lokaal

Leidse Courant | 1985 | | pagina 7