Oosterbosch wil af van heimwee Je kiest maar .onder loep Geen profronde Amsterdam SPORT QeidwQowuvnt DINSDAG 20 AUGUSTUS I9S5I Ploeg-Post is nu rond WINSCHOTEN Peter Post heeft zijn wielerploeg voor het komende seizoen rond. Robert Millar, de Schotse klimmer, komt definitief als kopman naast Ander son en de teruggekeerde Johan van der Velde de formnatie versterken. De andere nieuwkomers zijn: Teun van Vliet, Van Lancker, Peiper en Harings. Behalve Lammerts, Veldscholten en Rooks, die al len hun heil elders zoeken, verdwijnt ook Bert Wekema. De Drentse knecht kreeg geen nieuw contract aangeboden. Over de toekomst van Alexi Grewal is Post nog in het ongewisse. De Amerikaan, die kampt met een kwaal aan de ingewanden, is reeds geruime tijd uitgeschakeld. Druppers niet in Europese selectie MOSKOU Rob Druppers is niet op genomen in de Europese ploeg voor de strijd om de wereldbeker. De Ne derlander maakte aanspraak op een plaats in de selectie na zijn goede prestaties op de 800 en 1500 meter in het begin van dit seizoen. De Europe se Atletiek Associatie (EAA) koos op voorspraak van de Italiaan Salvatore Morale voor de kortere middenstand voor wereldrecordhouder Sebastian Coe. De Engelsman is al enige tijd niet in actie gekomen wegens een blessure. Hij verwacht voor de wed strijden van 4 tot 6 oktober in Canber ra weer fit te zijn. Op de 1500 meter komt voor Europa Steve Cram in ac tie. Motorcoureur bezweken LUIK De Franse motorcou reur Jean-Pierre Haemisch is in het Bavire-ziekenhuis te tijdens de 24 uren op het cir cuit van Francorchamps ten val. Hij liep een aantal breu ken en inwendige bloedingen op. In de loop van zondag nacht is de Fransman bezwe ken. Haemisch is het tweede slachtoffer dat deze wedstrijd, die wordt gehouden in het ka der van de wereldtitelstijd en durance, dit jaar eist. De West duitser Harald Layher veron gelukte tijdens de training. Jong Oranje in halve finale VANCOUVER Het Neder lands hockeyteam heeft giste ren de halve finale bereikte van het toernooi om de junio renwereldtitel in Vancouver. Nederland won met 1-0 van West-Duitsland door een doel punt van invaller Van den Honert. Eerder speelde Neder land 2-2 tegen Argentinië. Opstelling Nederland: Zijp; Van der Meulen, Spackler, Vaal, Vriesendorp, Van Ede, Delissen, Bovelander, Wete- rings, Parlevliet, Van der Wal (Van den Honert; Midden dorp). AMSTERDAM De eerste Ronde van Amsterdam gaat niet door. Voor het criteri um voor profrenners, dat 8 september op het Damrak zou worden gehouden, kan volgens de organisatoren geen „acceptabel" deelne mersveld worden aange trokken. Drie weken voor de wedstrijddatum heeft het stichtingsbestuur zeven con tracten ontvangen. Het bestuur en hoofdsponsor Joop Steenbergen menen dat de officiële coördinator be roepsrenners van de KNWU, Peter Bonthuis, ter zake ern stig in gebreke is gebleven. Bonthuis verklaart desge vraagd de organisatoren al in april te hebben verteld dat de gekozen datum zeer ongunstig was. Vorige week ging Steenbergen tijdens de Ronde van Kamerik op de vuist met Bonthuis. Ex- -bokser Steenbergen haalde zo uit dat Bonthuis een nacht ter observatie in het ziekenhuis moest verblijven. Een week la ter wordt Bonthuis nog behan deld door een oorarts. WINSCHOTEN Bert Oosterbosch is vandaag in de oranje leiderstrui voor de eerste etappe van de Ronde van Nederland. De Eindhovenaar was giste ren tijdens de proloog in Winschoten veruit de snelste man op het 6600 meter lange parcours. Dat mag gerust verrassend ge noemd worden, want de 28-jarige Oosterbosch heeft sinds zijn overwin ning in de openingstijdrit in de Ronde van Spanje erg weinig successen be haald in zijn specialiteit. Twee weken geleden pakte hij de draad weer op door een rit tegen de klok in Noorwegen te winnen en gisteren bleek dat dat geen toevalstreffer was. geëvenaard, zelfs niet door Oosterbosch' ploegmakker Eric Vanderaerden. De Belg kwam maar liefst elf seconden te kort, terwijl het drietal Ron Groen, Gerrit Solleveld en Steven Rooks zelfs op 20 se conden werd gezet. De suprematie van de ploeg Post was zoals verwacht dus duidelijk in de proloog, waar van het parcours zeker niet optimaal was. De renners klaagden over de grote hoe veelheid olie op de weg, ter wijl ook de weergoden niet meewerkten om de omstandig heden voor iedereen gelijk te doen zijn. Het deed niets af aan de prestatie van Bert Oos terbosch, wiens kopman Phil Anderson op het laatste mo ment wegbleef. „Overver moeid", verklaarde ploegleider Peter Post de afwezigheid van zijn Australische vedette. „Phil neemt een paar dagen rust om helemaal fit aan het wereldkampioenschap te be ginnen". Opvallend was het goede rij den van Steven Rooks. In te genstelling tot veel renners ging hij tot op de bodem van zijn kunnen. Ron Groen en Gerrit Solleveld verhinderden nog juist dat er drie Post-man- nen op het podium kwamen, maar de vijfde plaats was ook tot volle tevredenheid van de Noordhollander. „Ik ben voor het WK door de bondscoach op een zijspoor gezet", sprak Rooks getergd. „In deze Ronde van Nederland wil ik bewijzen dat hij er verkeerd aan heeft gedaan om mij reserve te zet ten. Ik wil deze week toch nog proberen mijn plaatsje af te dwingen, al lijkt de ploeg al vast te staan. Er lopen nog di verse jongens rond in die ploeg, die niet helemaal in orde zijn. Wellicht valt er nog eentje af". Handblessure Rooks doelde daarmee op on der andere Jacques Hanegraaf, de Nederlandse kampioen, die herstellende is van een hand blessure die heni ook al uit de Bert Oosterbosch ondergaat de huldiging na zijn zege in de proloog van de ronde van Nederland. Tour de France hield. Hane graaf reed zeker geen goede tijdrit, de Brabander verloor ruim één minuut, maar dat deerde hem allerminst. „Ik ben hier niet om voor het klassement te rijden, maar om kilometers te maken. Zoals ik me nu voel rijd ik zeker niet in Italië, de definitieve beslis sing neem ik echter zaterdag pas. Ik verwacht dat het de komende dagen steeds beter zal gaan, maar mocht het niet zo zijn, dan gaat Gerrit Solle veld naar het WK. Niet Ste ven Rooks, want hij staat als derde reserve", zei Hanegraaf, daarmee meteen Rooks' hoop de bodem inslaand. Toch zijn er nog wat onzeker heden in de ploeg voor het WK. Zo is Henk Lubberding gisteren ziek aan de Ronde van Nederland begonnen. De man uit Voorst, die begrijpe lijk een uitermate zwakke tijd reed, had last van zijn inge wanden en nam geen enkel ri sico. Dat deed ook Johan Lam merts niet, die vorige week in België ten val kwam en daar bij een forse rugblessure op liep. Beiden zijn geselecteerd en doen er alles aan op tijd te zijn voor de mondiale titel strijd op 1 september. Niet erg Proloogwinnaar Bert Ooster bosch vond het helemaal niet erg dat hij er in Italië niet bij is: „Ik kom conditie tekort, want ik heb veel te weinig wedstrijden gereden. Wat heb ik er dan aan om een plaats op te eisen. De kans is veel te groot dat ik bij het minste of geringste er af gereden word. Het missen van de Tour de France is mede schuldig aan het gebrek aan wedstrijdritme. Door mijn heimwee kon ik daar niet naar toe, maar vol gend seizoen moet het toch an ders worden. Met verzorger Ruud Bakker ga ik komende winter proberen van de heim wee af te komen, want ik word een stukje ouder en wil nog graag wat grote ronden rijden". Over zijn kansen op de eindzege in de Profronde toonde Oosterbosch zich hoop vol: „Er zit geen echt lastige etappe in, al weet je nooit wat er nog kan gebeuren. We heb ben echter een goede ploeg die het tempo hoog kan houden, dus ik heb er wel fiducie in". GERHARD NIJBOER „Op de eerste plaats wordt Ajax als opleidingsinstituut te hoog opgehemeld. De hele voorhoede bestaat met Va nenburg - Van Basten - De Wit uit stadgenoten van mij. De eerste twee kwamen op 16-jarige leeftijd bij Ajax, De Wit toen hij al bij 20 was. Er zijn dus heus wel meer clubs, die talenten vinden en verder opleiden". En: „Cruijff, hij is pas zes wekan bezig. Hoe hou den hij en Ajax zich onder grote druk? Dat valt pas over een half jaar te bezien. Maar diploma's? Cruijff zit wel be schouwd al 20 jaar in het vak. Onze verdediger Rijsbergen heeft het diploma II gehaald, maar die zou met zijn erva ring óók zo op een topclub kunnen worden losgelaten. Misschien had ik ook wel zon der gekund". (Trainer Nol de Ruiter van FC Utrecht - tevens VVON- bestuurder - in de Volks krant) „Sinds maart is John voetbal moe. Hij heeft te hoge bloed druk, beweert hij. Hij hangt nu de ezel uit. We willen pra ten over aanpassing van zijn contract, maar het lijkt wel of hij van de aardbodem is ver dwenen. Zijn echtgenote zegt altijd: hij is net weg of hij komt zo. Het enige wat we kunnen doen is nog naar zijn woonplaats Liedekerke rei zen, maar dat doe ik zelfs voor de paus niet, dus zeker voor Dusbaba niet". (Secretaris Albrecht de Groote van St. Niklaas in het Algemeen Dagblad) Er was altijd wat. Er werd ge dold en gelachen bii FC Am sterdam. Ontzettend veel ge kaart. De groep corrigeerde elkaar ook altijd. Ik zal het nooit vergeten. Feyenoord- uit. Op een zaterdag. Nico Jansen en Gerard van der Lem waren net nieuw in de groep. Wij onderweg in Noordwijk de bus uit. Je weet wel, een hapje eten, komt Stoop ineens dat restaurant binnen, roepen Jansen en Van der Lem: hé grijze. Moet je weten, dat het net het eer ste seizoen, was dat die twee in het eerste stonden. Nou. Dat hebben ze geweten. Frit- sie Flinkevleugel was nu niet bepaald een vriend van Stoop. Die lag atijd met hem over hoop. Over z'n contract. Al ging het om een dubbeltje. Het was een strijd tussen die twee, altijd. Maar Jansen en Van der Lem kregen van kleine Fritsie wel op hun kop. Of anders wel van Jongbloed, dan werden ze mooi ter ver antwoording geroepen". (Jeugd voetbaltrainer Pim Nol de Ruiter ...diploma's... „Ja, ik ben een beetje Ajax- supporter, omdat Ajax door de jaren heen altijd wat meer in dividuele klasse heeft dan de andere clubs. Kijk nou eens naar Frank Rijkaard, dat is een kanjer. Die jongen was te aardig, daarom heeft hij het moeilijk gehad. Hij heeft stil gestaan, maar onder Johan Cruijff komt hij, let maar op. Er hebben meer jongens stil gestaan bij Ajax, ik heb nooit begrepen waarom Marco van Basten een half jaar uit vorm was. Een jongen die zo goed kan voetballen mag nooit een half jaar uit vorm zijn. Aad de Mos had het moeilijk bij Ajax, hij had geen klankbord, hij wist niet wie hij kon vertrou wen. Aad de Mos leek me een eerlijke vent. Hij was jong, zocht steun na een nederlaag, had weinig ervaring en had zelf nooit hoog gevoetbald. Ie dere trainer heeft een ex- voetballer nodig waar hij te genaan kan praten. Aad de Mos was eenzaam bij Ajax". (Ex-voetballer Theo van Duivenbode in Voetbal In ternational) „Bij Voetbal '80 zitten horken van mensen, die werkelijk van niks weten. Daar vinden ze elke week het wiel uit, dat steeds weer vierkant blijkt te zijn. Die Jack Gadellaa, de producer, die het woord voet bal niet eens kan spellen, die zegt volgens mij op iedere vergadering: jongens, wat gaan we nu weer voor ver- nieuwends doen? Vervolgens zetten ze Meurders in het bal lenhok. En maar Theo Koom- en proberen na te doen, de meest onderschatte radiover slaggever die we ooit hebben gehad. Terwijl ze iaren op die man gekankerd hebben. De triestheid". Oud-televisiepresentator Henk Terlingen in de Tele graaf) Pir.- van de Meent ...lachen... wereldtitel motorsport in de zijspan- klasse. sportuitslagen WIELRENNEN Ronde van Nederland Proloog: 1. Oosterbosch (Ned, Post) 8.25 minuten, 2. Vanderaerden (Bel. Post) op 11 seconden, 3. Groen (Van Erp) op 15. 4. Solleveld (Raas) op 15. 5. Rooks (Post) op 15, 6. Verhoeven (Van Erp) op 16. 7. Van der Hulst (Van Erp) op 20. 8. De Rooy (Post) op 20, 9. Adri van Houwelingen (Swerts) op 20. 10. Müller (Zwl, De Gribaldy) op 22, 11. Hermans (Perurena) op 25. 12. Frison (Bel, Van Vaerenbergh) op 26, 13. Daams (Raas) op 26, 14. Kne- temann (De Gribaldy) op 27, 15. Veld scholten (Post) op 27, 17. Zoetemelk (Raas) op 28, 20. Van Vliet (Swerts) op 29. Ronde van Colorado Laatste etappe: 1. Bauer (Can) 159.9 kilometer In 2 uur, 56 minuten en 56 seconden. 2. Jentzsch (Odl) op 1 mi nuut en 18 seconden, 3. Kietel (Vst) op 1.43, 4. Phinney (Vst) op 1.49, 5. Steida (Can) z.t., 6. Lemond (Vst) z.t.. 7. Hoondert (Ned) z.t., 8. Pierce (Vst) z.t„ 9. Tiltord (Vst) z.t., 10. Roll (Vst) z.t, 49. René Beuker op 4.36. 62. Eric Breukink op 9.54, 64. John Bogers z.t., 67. Jan Slemons op 9.57. Eindklassement: 1.Lemond (Vst) 35 uur. 21 minuten en 21 seconden. 2. Hampstean (Vst) op 1.51, 3. Shapiro (Vst) op 4.40, 4. Pierce (Vst) op 8.35, 5. Pensee (Fra) op 9.33, 6. Sanders (Vst) op 9.47, 7. Knickman (Vst) op 10.14. 8. Whitesel (Vst) op 10.37, 9. Hinault (Fra) op 11.02, 10.Rol (Vst) op 16.45, 44. Breukink op 1.02.28, 59. Beuker op 1.37.33. Damesronde Laatste etappe: 1. Thompson (Vst) 55 kilometer in 1 uur, 25 minuten en 1 seconde. 2. Madonna Harris (Nzl) z.t., 3. Oomen (Ned) op tien seconden. 4. Simonnet (Fra) z.t., 5. Enzenauer (Wdl) z.t., 6. Timmermans (Ned) z.t., 7. Tobin (Vst) z.t., 8. Damianl (Fra) z.t., 9. Hage (Ned) z.t.. 10. Parks (Vst) z.t. Eindstand: 1. Longo (Fra) 14.13.27. 2. Thompson (Vst) op 3 minuten en vier seconden, 3. Harris (Nzl) op 3.21, 4. Enzenauer (Wdl) op 7.14, 5. Simonnet (Fra) op 7.35, 6. Lafarque (Fra) 8.39, 7. Maass (Vst) op 9.57, 8. Parks (Vst) op 10.36, 9. Dolan (Vst) op 10.53, 10.Hage (Ned) op 10.58. Ronde van Wilhelm Teil Eerste etappe: 1. Muller (Odl) 77,5 km in 1.49,05. 2. Jarosjenko (Sov). 3. Pentchev (Bul). 4. Hodge (Aus), 5. Wrona (Pol). 23. Van Orsouw. 45. Schurer. 70. Luykx, 71. Van Passel, 78. De Vries, 87. Rakers. Klimtijdrit: 1. Manuel Cardenas (Col) 20.02 (gem. 19,463 km/u).; 2. Richard (Fra) op 26 sec.; 3. Küttel (Zwi) op 49 sec.; 4. Israel Corredor (Col) op 1.03; 5. Uran (Col) op 1.03; 6. Hürlimann (Zwi) op 1.08; 7. Cattaneo (Ita) op 1.16; 8. Hodge (Aus) op 1.18; 9. Fuchs (Zwi) op 1.20; 10. Trinkler (Zwi) op 1.21; de klasseringen van de Ne derlanders zijn: 41. Van Passel op 2.52; 45. Van Orsouw op 2.54; 55. Schurer op 3.17; 76. Luykx op 4.36; 86. De Vries op 6.10; 87. Rakers op 6.13. Algemeen klassement: 1. Manuel Cardenas 2.09.12; 2. Richard op 26 sec.; 3. Küttel op 49; 4. Israel Corre dor op 1.03; 5. Uran z.t. 6. Hürlimann op 1.08; 7. Hodge op 1.13; 8. Catta neo op 1.16; 9. Fuchs op 1.20; 10. Trinkler op 1.21, 41. Van Passel op 2.52; 44. Van Orsouw op 2.54; 56. Schurer op 3.17: 71. Luykx op 4.37; 80. De Vries op 15.42; 87. Rakers op 20.19. - Pernette Cameron 1/2 de ronde: Mulder - Harmsen - De Wit 1-o,V<_ wes 1-0, P. Cameron - 1/2-1/2, Van ParrerenÊ Van der Giessen - SelnT Stand: 1. Harmsen en j 5. 3. Selmeier 4 Wit. Vreeken er Cameron en P. Camerdl wes, Van der Giessen 2,( 2. ZEILEN EK Tornado Varberg Tweede race: 1. Poul 1 ström (Den), 2. Andrei Hagara (Oos), 3. StephiOV€ chael Starken (Wdl), 4. ^r|0 a'~~5. Tobiasori I V&D bruist van leven. Al bijna 100 jaar! VROOIVm DREESMj uit apol

Leidse Courant | 1985 | | pagina 6