lan voor camping a eetcafé bij h Lindehoeve Onvrede met bouwplannen in Wassenaar Leidse kantonrechter onbevoegd tot oordeel over daden Katwijkse visser 'PAfEK OMGEVING E&idócQowuvnt LEREND JONGERENCENTRUM BLIJFT ACTIEF Avondzwem- vierdaagse in Leidschendam estbrief frreidingen irell KatwijkerBerkhey wint visschoonmaakwedstrijd DINSDAG 20 AUGUSTUS 1985 PAGINA 11 idie voor Visserijdagen 7d v/K het organisatie-comité van de JeeeSgen, die deze week in Katwijk wor- chtePu^en' bunnen rekenen op een ge- rdasJke garantie-subsidie van 7.000 gulden. vrr® 8u^en meer dan door het comité in vnctant'e was' raadscommissie voor fi- vo'besloot gisteravond ook de verschuï- 'er J&cariorechten in dit bedrag op te ne- '(L de garantie-subsidie kunnen eventue- 'Vn worden gedekt. De voornaamste ar- in voor het verlenen van deze garantie Pr» belonen van de enorme inzet die bij rs Zfeatie van deze Visseriidagen door een -n Aital vrijwilligers aan de dag is gelegd 1 aannoreren van een belangrijk stuk „Kat- notie. Behalve de garantie voor een een bedrag van 7.000 gulden zullen ilijk ook de kosten die door de dienst werken worden gemaakt niet aan het irden doorberekend. >er jimol lid mi ee verpfilijl Tuinmanswoning verkocht WASSENAAR De voormalige tuin manswoning van het Baljuwhuis, gele gen aan de Gang in centrum-Wasse naar, wordt verkocht voor het bedrag van 465.000 gulden. Een inwoonster van Wassenaar heeft een bod van die hoogte gedaan. Het was het hoogste bod, nadat het ge bouw te koop was aangeboden. Eerder had de gemeente de tuinmanswoning laten opknapper? voor in het totaal 340.000 gulden. Ook de muur van het Baljuwhuis is opgeknapt, nadat gedeel telijke instorting werd geconstateerd. De gemeenteraad van Wassenaar ging gisteravond akkoord met de verkoop van de tuinmanswoning. Burgemeester moet verhuizen WASSENAAR De dringende verhuizing van de Leidse Merenwijk naar de ambtswoning van Wassenaar (gelegen aan de Prinses Marielaan), bracht met zich mee dat burgemeester drs. P. H. Schoute gisteravond niet beschikbaar was als voorzitter van de raadsvergadering. De ambtswoning is inmiddels geheel gereno veerd, zodat de heer Schoute zonder problemen de overstap van Leiden naar Wassenaar kon maken. Over die ambtswoning is overigens na het ver trek van burgemeester Staab nog gesproken. De raad bleek toen van mening dat de eerste burger van Wassenaar een woning van ge meentewege „krijgt". Al was het maar omdat grote huizen in Wassenaar niet altijd even ge makkelijk voor een redelijke prijs zijn te be trekken. Nieuwe straatnaam in Wassenaar WASSENAAR De tot dusverre naamloze weg, die ligt tussen het Theo Bouwmeesterpad en het Ruychrockpad in Wassenaar-Zuid heet sinds gister avond „het Groenendaal". De raad van Wassenaar ging met de naamgeving akkoord. Reden voor het geven van een naam is het feit dat in de nabije toekomst meer verkeer gebruik zal maken van de weg, zoals wordt aangegeven in het bestem mingsplan „Landscheiding". De naams keuze kwam voort uit de nummering van een huis aan de weg, die sinds jaar en dag bij de PTT bekend is als Groe nendaal 9a. Onder invloed NOORDWIJKER- HOUT Een 28-jari- ge Noordwijker is vannacht in de kraag gevat wegens het rij den onder invloed. De man werd rond twee uur door de Noordwij- kerhoutse rijkspolitie aangehouden omdat hij zo slingerend reed. Na het ondergaan van de bloedproef en het opmaken van een pro- ces-verbaal is de man zonder auto naar Gouden zwaan voor trouwe dienst LISSE Voor alle betoonde inzet heeft Henk van Stein de gouden Hobaho-zwaan met briljanten opge speld gekregen door directeur J.Th.M. Zwetsloot van de bloembollenveiling Hobaho. De heer Van Sein is daar mee beloond voor zijn inzet gedurei die hij bij het bedrijf werkzaam is. Veertig jaar geleden begon Van Stein als telegrafist en hij bediende dus de telefooncentrale en functioneerde bij gebrek aan een omroepinstallatie als omroeper. Ver der behandelde hij de in- en uitgaande post en de afgif te van de benodigde lijsten voor de vrachtrijders. Bui ten diensttijd hield hij zich ook bezig met het numme ren en inschrijven voor de veilingen en in het voorjaar sprong hij bij op de afdeling reclames. Tijdens het sei zoen ging hij steevast de loodsen in om te schrijven en als vanzelf kreeg hij op den duur ook bemoeienis met het stencillen van de veiling-catalogi en later wekelijks het bloembollenvakblad „Hobaho". ■4 Kot de c( ■venrHOTEN - Jon- mevitrum „De Linde kan over enige leleto een jubileum ren: 12'/2 jaar staat trum open voor In de beginjaren it centrum vooral Bo, het weekeinde oetetld door jongeren. té zenden kwamen nieuis heeft het cen- eu^fekelijks ongeveer a^e'Jerd jongeren die ^'Verker Harry ffst zegt daarover: Je ^£was het consumeren, ■r wegwezen". Dat is 'et efelemaal veranderd. recter Gerard Bal: 'eren kwamen de meeste ng hier naartoe om iets r moteld te krijgen. Nu TrAeigeveer zestig mede- meiiUe om zi°h heen een ran evelingen vormen." 1382. Indianenverhalen De voorzitter van de commis sie van bijstand, Mr. Ronald Kalsbeek, betreurt het dat er nog steeds zoveel indianenver halen worden rondgestrooid over het jongerencentrum. „We zijn er voor alle jongeren. Onze medewerkers zijn niet alleen te vinden in de linkse politieke groeperingen. Iedere jongere is bij ons welkom." De penningmeester van de com missie van Bijstand, Piet den Hartog, wijst erop dat de jon- gerenraad de inhoud van het beleid bepaalt. De commissie van bijstand is er uitsluitend om een en ander mogelijk te maken of om advies te verle nen. „Het is wel een moeilijke zaak, als je bedenkt dat het centrum in 1981 282.000 gul den subsidie kreeg en dat er voor 1986 slechts een bedrag van 217.000 gulden op de be groting. Neem daarbij dat ook de jongeren zelf minder te verteren hebben en de bar- omzet vergeleken met enige jaren terug drastisch vermin derd is. Als penningmeester heb ik zorgen". Zelfwerkzaamheid De bezuinigingsoperatie van de overheid heeft echter ook goede kanten. De zelfwerk zaamheid is sterk toegenomen. Huismeester Gerard Bal blijkt gouden handen te hebben. In zijn vrije tijd knutselt hij dat het een lieve lust is en zo heeft De Lindehoeve technische mogelijkheden, bijvoorbeeld bij disco, die gewoon professio neel zijn. Van kachelpijpen, die hele ouderwetse, heelt hij een grote hoeveelheid spotjes gemaakt. De grote stal kan in een handomdraai veranderen in vier gezellige ruimten voor kleine groepen. „Een jongerencentrum kan nooit even uitblazen, want het moet zo mogelijk de tijd voor- Lindehoeve. blijven. De interesse van de jeugd verandert als het ware met het weer en daar kunnen we nu op inspelen", aldus de stafmedewerker Harry Zweekhorst. Officieel werkt het jongerencentrum met VA vaste kracht. Gelukkig is er af en toe nog wel eens een sta giaire en zijn er de nodige vrij willigers om het centrum zes avonden en vijf middagen open te houden. Van de Doka kan iedere Voor schotenaar gebruik maken on geacht leeftijd. Van de zeef druk werd eenmaal gezegd dat deze oneerlijk de drukker zou beconcurreren. Dat is niet juist, want de zeefdruk wordt uitsluitend gebruikt door vere nigingen en dergelijke, die niet niet voldoende geld heb ben om naar de vakman te gaan. De Drempel wordt het eetcafé van de Lindehoeve. Speciaal voor jongeren, die wel eens buiten de deur willen eten, maar niet zoveel geld hebben. Er zullen eenpansmaaltijden, worden geserveerd. Het café zal maximaal twee keer per week open zijn en iedereen dient vooraf zijn of haar komst te melden. Camping Bij nieuwe activiteiten wordt eerst gekeken of er behoefte an zoiets betaat. Dat is ook het geval met de jongerencam- ping, die volgend voorjaar gaat starten. Voorzitter R. Kals beek: „De jongeren kunnen in deze omgeving op geen enkele camping terecht. Ook de jeugdherbergen zijn in deze streek zeer schaars. Daarom wil de Lindehoeve van de boo gaard en een stuk braaklig gend terrein een jeugdcamping maken. We verwachten de goedkeuring van de gemeente want er is dringend behoefte aan. Voor ons betekent het zorgen voor voldoende accom modatie in het jongerencen trum". De commissie van bijstand en de jongerenraad menen dat met plezier het koperen jubile um herdacht kan worden. Ze stoppen heel wat vrije tijd in het jongerencentrum waarin zij geloven en dat kans ziet af en toe grote evenementen te organiseren met sterk geredu ceerde toegangsprijzen speciaal voor de jongeren met een krappe beurs en dat zijn er ve len. JOOP PEETERS LEIDSCHENDAM Voor het tiende achtereenvolgen de jaar wordt er van maan dag 26 tot en met vrijdag 30 augustus de avondzwemvier- daagse in het Leidschendam- se sportcentrum De Fluit ge houden. Omdat het evene ment dit jaar zijn tweede lu strum beleeft, wordt het zwem festijn de hele week met allerlei activiteiten om lijst, zoals demonstraties van Leidschendamse sportvereni gingen en als hoogtepunt donderdag een demonstratie van de plaatselijke brand weer. Bovendien zijn er elke avond sport- en spelinstui- ven. De slotavond is extra feestelijk met home-trainer wedstrijden, pony-rijden, ka novaren, een modelboten- show, een demonstratie crossmotoren en rodeorijden op een mechanische stier. Alle deelnemers mogen op deze avond verkleed te wa ter gaan. De origineelste out- fit wordt beloond met een prijs. De toegang voor bezoe kers is van maandag tot en met donderdag gratis. Vrij dag kost de entree een gul den. Inschrijven voor de avondzwemvierdaagse is mo gelijk aan de kassa van De Fluit aan het Fluitpolder- plein voor 5,75. Houders van een abonnement betalen 3,75. Deelnemers die vier avonden de afstand van 500 meter zwemmen (de vrijdag avond is verplicht) krijgen een medaille. De start is elke avond tussen 17.30 en 19.45 uur. Groepen beginnen tus sen 17.00 en 17.30 uur. Het "VAAR Buurt- van het pret- "fjinrell in Wasse- ("den dat het pret- J,et verder moet uitgebreid. De ■>escvil duidelijkheid 'gevolgen, die de s an vergunningen jemeente zal heb- bgjg de bewoonbaar hun buurt. aVw<)e voorzitter van de cni6inë Duinrell, J. 0pi, is de maat zo Bijnfhand vol. „Als aa"trekt, moet uitp, zorgen voor par- orscpnheid. Maar nu in de tuin oojpren van Duinrell. ruimte zijn voor ntalr^eerru'm^e' maar gemjblijkbaar wel voor sele^dingen van het /oor. Een aantal buurt man s heeft een brief on(follege van B en W riënt waarin wordt ge- [le V( „dat het gevaar :hrif het pretpark Duin- 't pofaaie woondorp nog enntast dan al is ge- hetUit de brief:„Er g(* lawaaiig monster Istrekt uit de schaal ;emeente groeit en ine druk begint te de infrastructuur Vnaar in het alge- J op het woonkli- let dorp in het bij- Ie schrijvers onder- |dat een bloeiend te,an belang kan zijn in }dorp, maar stellen geluh wel gelegen moet pastt campingbedrijf en atiënet steeds weer in ireidhemende attracties, procusies worden in de dan bkken dat Duinrell )i 5 fekersaantallen niet n) ejag groeien; dat de als blast moet worden an; dat bezoekers komst moeten par- h tpt terrein van bet dat er een ver- voor Duinrell atie 'en' ote flt ontvangen? Bel en 19.00 uur, za- 14.00 en 15.00, trui#nmer 071-122248 pait wordt nog dezelf- nabezorgd. GROTE BELANGSTELLING VOOR START KA TWIJKSE VISSERIJDAGEN De crème de la crème van de vader landse visdetaillisten nam gister middag in de Katwijkse School voor de Zeevisvaart deel aan de Nationa le Haringschoonmaakwedstrijden. De opdracht die zij meekregen, luidde in tien minuten zoveel moge lijk haringen voor consumptie ge reed te maken, volgens de richtlij nen zoals die door het ministerie zijn opgesteld. Het startsein voor dit evenement, waarmee de Visserijda gen officieel begonnen, werd gege ven door burgemeester C.A. Bos die zelf de eerste haring onder handen nam. Onder grote publieke belangstelling traden vervolgens 22 visdetaillisten in het strijdperk die er een aanmer kelijk hoger tempo op na hielden dan Katwijks eerste burger. De jury, onder voorzitterschap van de heer B. Daalder (voorzitter van de Stich ting Nationaal Visbureau) beloonde uiteindelijk de verrichtingen van de Katwijker Dirk Berkhey, medewer ker van een haringgroothandel, met een eerste plaats. Binnen tien minu ten leverde hij 39 schoongemaakte haringen af. De hele week door staat een groot aantal evenementen in Katwijk nog in het teken van de visserij, met als hoogtepunt zaterdag een grote publieks/vakdag in het winkelcentrum. Inbraken in de regio VOORHOUT/LISSE- /NOORDWIJKERHOUT Inbrekers zijn weer eens actief geweest in de regio. Het Paro chiehuis aan de Herenstraat in Voorhout is ontdaan van alle geld dat binnen de muren te vinden was. Insluipers hebben de hele pastorie en de kerk doorzocht in de nacht van zon dag op maandag. Op hun speurtocht hebben zij het inte rieur van het gebouw over hoop gehaald. Uit de Victor- school blijkt in de zomerva kantie een videorecorder te zijn gestolen. Bij het gebouw zijn geen sporen van inbraak aangetroffen. Uit een woning aan het Zuiderkruis in Lisse tot slot zijn sieraden gestolen. De daders zijn vermoedelijk met een valse sleutel binnen gekomen en hebben een greep in een sieradenkistje gedaan. De waarde van de gestolen snuisterijen bedraagt naar schatting een paar honderd gulden. LEIDEN/KATWIJK De Amsterdamse recht bank zal moeten uitma ken of de Katwijkse vis sersboot Alida KW22 te dicht in de buurt van een booreiland is geweest. Het platform lag in het Neder lands deel van het Conti nentaal Plat, 22 zeemijlen verwijderd van Kijkduin. Gisterochtend werd dit probleem voorgelegd aan de Leidse kantonrechter Morshuis, maar die be paalde dat hij niet be voegd was deze zaak te behandelen, Officier van justitie Van den Broek zal zich nu tot de rechtbank in Amsterdam wenden. De KW22 zou zich op 16 april 1984 op honderd meter afstand van het boorplatform hebben bevonden; volgens de voorschriften moeten sche pen tenminste 500 meter af stand tot het booreiland be waren. Tevens zou de Alida over de uitstaande ankerket ting van een duikschip heb ben gevaren, terwijl er ook nog een duiker aan het werk was. Dit schip lag bij het boorplatform. Volgens de Scheepvaartinspectie was De schipper van de Alida ontkende gisteren dat zijn schip te dicht bij het eiland is geweest. Toen het voorval zich afspeelde lag de gezag voerder in zijn kooi, een ma troos stond op de brug. Vol gens de schipper weet zijn personeel dat het schip niet te dicht bij een booreiland mag komen; een platform wordt door de Alida altijd op een halve zeemijl gepasseerd. Daarbij is de radar van het schip op deze afstand afge steld. Tot een grondige behande ling van de zaak kwam het échter niet omdat kanton rechter Morshuis eerst wilde weten of hij wel bevoegd was deze zaak te behandelen. Of ficier van justitie Van den Broek verklaarde dat de Leidse kantonrechter de zaak inderdaad niet mocht afdoen. De overtreding was gepleegd buiten de territoria le wateren en zaken die zich daar afspelen moeten wor den afgehandeld door de rechtbank in Amsterdam. De officier was te laat tot deze ontdekking gekomen en daarom kon de behandeling in Leiden niet meer worden tegengehouden. WASSENAAR Er heer ste geen grote tevreden heid, gisteravond in het Wassenaarse raadhuis De Paauw. Het CDA, de PvdA, partij Wassenaar en D'66 bleken het niet eens met een door het college van B en W aangebrachte wijziging in de planning voor de woningbouw van Wassenaar. Uiteindelijk zegde loco-burgemeester C.P.M. Barning (VVD) toe de notulen van de raads vergadering van gister avond te zenden aan de provincie, zodat men daar kan zien, hoe de raad over die planning denkt. Hier kan dan rekening mee worden gehouden bij het toekennen van de contin genten. In het concept-raadsvoorstel dat enkele weken geleden door de raadscommissies fi nanciën en ruimtelijke orde ning unaniem werd goedge keurd, was door het college „gesneden". In het raadsvoor stel, zoals dat gisteravond aan de orde kwam, ontbrak een door de commissies aangeno men staat over de maximale capaciteit van woningen van Wassenaar voor de komende jaren. Het verschil: In het nieuwe voorstel worden veel minder woningen genoemd dan eerder het geval was. Oor zaak van het verschil is het niet meetellen van de reserve- bouwlocaties in het Westering- park in Wassenaar-Noord. „Wat heeft u eigenlijk bezüeld, die woningbouwplanning te veranderen", vroeg CDA-frac- tieleider V.J.W. Wensveen zich gisteravond af, waarbij hij werd gesteund door allé ande re raadsfracties behalve de VVD. Op de vraag vari Wens veen kwam niet echt een dui delijk antwoord uit de mond van loco-burgemeester Bar ning, die toegaf dat er in het oorspronkelijke voorstel ge knipt is. Zijn redenering kwam hier op neer, dat Was senaar pas de volgende raad speriode over de reserve- bouwlocaties in het Wetering park zal beslissen. Nu hoeft er blijkbaar dus nog niet over mogelijkheden daar te worden gesproken. Dat laatste is ook conform de wens van WD- woordvoerder ir. K.W. Nieuw - zwaag, die tijdens de commis sievergadering zei dat er niet met zoveel woorden over het Weteringpark behoefde te worden gesproken. Nieuw- zwaag ging gisteravond zeer vlot akkoord met het raads voorstel, dat nu wel voldeed aan zijn ideeën. VVD-fractieleider ChJfl. Apt- root deed er nog een schepje bovenop, door te verklaren „dat het in het Weteringpark voorlopig alleen nog maar gaat om agrarische grond", alsof zelfs het raadsvoorstel het niet heeft over de extra bouwmo gelijkheden, nadat er 350 wo ningen gebouwd zullen zijn. Voor Pvd A-fractieleider H. Goulooze was de maat dan ook duidelijk vol. Hij hekelde de woorden van de WD-er als zijnde „praatjes om de achter ban mee te sussen". Slotconcert in Grote Kerk NOORD WIJK De bekende Haagse organist Sander van Ma rion geeft vrijdagavond 23 augustus een orgelconcert op het fraaie Knipscheer-instrument van de Grote Kerk te Noordwijk- Binnen. Het is tevens het laatste concert in de zomeravondserie, dat de Stichting Orgelcentrum in het 14e eeuwse bedehuis orga niseert. Het door Sander van Marion uit te voeren programma is geheel gewijd aan drie grote componisten, die driehonderd jaar geleden het levenslicht zagen, te weten J.S. Bach, GJ. Handel programma („The Harmonious Blacksmith") en het Orgelconcert na 5, ter wijl van Scarlatti diens Sonate voor orgel wordt gespeeld. Het programma wordt door Van Marion afgerond met twee improvi saties over thema's van Bach en Handel. Het concert begint om kwart over acht.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11