,,Ladies-day" bij tennistitelstrijd Ingelise Driehui^ kiest voor tenni^. Michael van der Berg lonkt naar Masters sportuitslagen 3® Triomf Phil Anderson Gedragsregels voor Me Engelse voetballers 3 Oefenzege DOSR Sportwereld Brookhuis naar NEC Opening 40 damseizo^ op de Daif'" SPORT Sieidóe. Gouiaiit VRIJDAG 16 AUGUSTUS I98S P, Gewonde man Heizel-ramp overleden BRUSSEL Het drama bij de Europa Cup-finale in het Heizelstadion te Brussel heeft een 39e dode geëist. De Italiaanse voetbalfan Luigi Pidone stierf gisteren na 77 dagen in coma te hebben geleden. Door de dood van de 31-jarige Sici- liaan steeg het aantal do den met de Italiaanse na tionaliteit tot 32. In Brussel wordt nu nog één Italiaan verpleegd sinds de voetbal onlusten. Hij is intussen op weg naar herstel. Twintig jaar schorsing voor golfspeler LONDEN De Schotse golfspeler Da vid Robertson heeft een schorsing van twintig jaar en een boete van 20.000 gul den gekregen voor bedrog vorige maand bij de kwalificaties voor de open Britse kampioenschappen. Robertson legde de bal op een van de greens op een voordeliger plaats dan hij was neer gekomen. Tegenstanders attendeerden hem erop. Zij eisten dat Robertson zijn bal op de juiste plaats moest leggen en bovendien twee strafslagen diende te accepteren. De Schot weigerde. De orga nisatoren van het Europese profcircuit namen deze zaak hoog op en gaven Ro bertson, wiens loopbaan gelijk ten einde is, een buitengewoon zware straf om een voorbeeld te stellen. CHAPELLE-LEZ-HERLAIMONT De Ronde van België wordt beheerst door Nederlandse ploegen, hoewel de enige dagwinnaar van Nederlandse nationaliteit heeft opgegeven. Jelle Nijdam uit de ploeg van Jan Raas kwam wegens buik loop niet aan de start van de tweede etappe, die werd gewon nen door Phil Anderson, de Australische kopman van Post. Ludo Peeters, de Belgische ploeggenoot van Nijdam, bleef in de blauwe leiderstrui. Anderson, de leider in het klassement om het Super Prestige en op die basis de beste beroepsrenner van het huidige seizoen, ontsnapte tijdens de plaatselijke ron de in Chapelle-lez-Herlaimont, waar na 177 kilometer de eindstreep van de tweede rit was getrokken. De nummer vijf van de Ronde van Frankrijk kreeg gezelschap van Etienne de Wilde. De kopman uit het Belgische ploegje van Florent van Vaerenbergh was in de eindsprint kansloos. Henk Lubber- ding is winnaar geworden van het profcriterium in Ede. De renner uit Voorst ontsnapte in de slotfase van de honderd ki lometer lange ronde uit het peloton, waarvan de eindsprint werd gewonnen door Fons van Katwijk. Simpele opgave roeiteams HAZEWINKEL Drie van de vier ingeschreven Ne derlandse kanoboten hebben zich op de openingsdag van de negentiende wereldkampioenschappen voor de halve finales geplaatst. Een resultaat, gisteren in het Belgische watersportcentrum Hazewinkel behaald, dat niet om het lijf heeft omdat in de openingsfase amper sprake is van eliminatie. Bij de heren KI en K 2 - 1.000 meter werden via series en herkansingen de deelne mersvelden van respectievelijk 21 en 20 boten terugge bracht tot 17. Zowel in de K 1 als in de K 2 - klasse 500 meter dames kwamen achttien boten aan de start. In beide boottypen werden slechts drie deelneemsters uit geschakeld. Morgen, als de velden worden terugge bracht tot negen boten per categorie, is pas sprake van werkelijke strijd. Annemiek Derckz leverde wel een prima prestatie. De winnares van het olympisch brons op Lake Casitas ging door een zeer overtuigende tweede plaats in de series als enige Nederlandse boot recht streeks over naar de halve finales. cult >tv 5 LONDEN De 1.800 Engelse profvoetballers hebberf' met gedragsregels toegestuurd gekregen van de spelen' die daartoe aangemoedigd was door de nationale bonti Gordon Taylor, de secretaris van de spelersorganisatie£' soenscode bedoeld als middel tegen uitspattingen onder ters. „Wij willen", aldus Taylor, „niemand verbieden zl de over een doelpunt te laten blijken, maar wij willen op het veld voorkomen, die voor de toeschouwers prd3ri e' kunnen zijn. De spelers moeten hun verantwoord^den' kennen". Straffen voor overtredingen van de gediwaal kunnen oplopen tot een boete, die gelijkwaardig is aan] ken loon, of een langdurige schorsing. De voetbalbon<ra£e[} kant laat de aanvoerders van de elftallen morgen voor0" aan de openingswedstrijden, het publiek verzoeken ziJ1 te gedragen. |etDl DEN HAAG De vierde dag van de na tionale tenniskampi oenschappen kan ge zien de gebeurtenis sen worden be schouwd als „ladies- day". Waar bij de mannen de gelederen zich langs de ver wachte patronen slo ten, ontstonden er bij de vrouwen de nodige surprises. Waarbij Manon Bollegraf en Yvonne der Kinderen nadrukkelijk de aan dacht op zich vestig den. Dit duo was er verantwoorde lijk voor dat in tegenstelling tot de mannen er in de finale sprake zal zijn van de aanwe zigheid van een volslagen out sider. Bollegraf en Der Kinde ren ontmoeten elkaar namelijk in de halve eindstrijd en de winnares treft dan Nanette Schutte of Marianne van der Torre in het duel om de titel. Hellas ter Riet en Karin Moos waren de slachtoffers van de geldingsdrang van het opval lende tweetal. Ter Riet en Moos behoren tot de gevestig de orde in vrouwentennisland, hoewel de eerste op jeugdige leeftijd een grotere belofte in hield dan de Brabantse, maar door allerlei tegenslag is dat er bij haar nooit helemaal uitge komen. Ter Riet was enige ja ren geleden één van de weini ge jongere speelsters, die er Marcella Mesker uitgeschakeld MAHWAH Marcella Mesker is in de tweede ronde van het internatio nale tennistoernooi in Mahwah uitgeschakeld. De Nederlandse was kansloos tegen de Ame rikaanse Leigh Thomp son, die in twee sets met 6-1 en 6-1 zegevierde. Huub van Boeckel heeft in de tweede ronde van het internationale toer nooi in Cleveland in de Amerikaanse staat Ohio verloren van de Ameri kaan Hank Pfister. Van Boeckel dolf met 6-4, 7-6 het onderspit. een eigen coach op nahield. Die aanpak resulteerde in ver dienstelijke resultaten, maar fysiek ongemak stond een ver dere doorbraak enige tijd in de weg. Dat Ter Riet nog lang niet weer in goede doen is, bewees de Apeldoornse gisteren tegen Manon Bollegraf. De laatste speelster bleek conditioneel de betere, want na twee in een tiebreak eindigende sets bracht ze de laatste reeks met de simpele score van 6-1 op haar naam. Ook Yvonne der Kinderen had drie reeksen no dig om de halve eindstrijd te bereiken. Ze was na verlies van de eerste set dicht bij uit schakeling, maar in de „ver lenging" van de tweede set kon Moos het karwei niet af maken. Der Kinderen schreef de tiebreak op haar naam en Moos was daardoor mentaal zodanig uit haar evenwicht ge bracht dat de derde reeks bij na een formaliteit werd. Volle afstand Overigens moest ook favoriete Nanette Schutte over de vole afstand gaan. De Amsterdam se, die met haar internationale titel vanuit Kitzbühl begin deze week vol zelfvertrouwen op de Mets arriveerde, had met de jonge Ingelise Driehuis meer moeite dan verwacht. De talentvolle Haagse slaagde er zelfs in de tweede set op haar naam te brengen, maar had daarmee haar kruit verscho ten. Schutte deed vervolgens recht aan de geldende krachts verhoudingen door de winst vervolgens tamelijk gedeci deerd naar zich toe te trekken. De enige speelster, die met be trekkelijk weinig moeite de laatste vier bereikte was Mari anne van der Torre. De even als Schutte ooit eens met een Europese jeugdtitel gesierde Rotterdamse behoefde tegen Pascale Druyts niet tot de bo dem te gaan om te zegevieren. De daarmee ontstane kracht meting tussen Schutte en Van der Torre kan dan eigenlijk als de eindstrijd van deze editie worden beschouwd, want dat de opmars van Bollegraf en Der Kinderen tot inclusief de finale reikt, lijkt niet zo waar schijnlijk. Geordende banen Bij de heren verliep, zoals ge zegd, alles meer langs de geor dende banen. Zij het dat als gevolg van de gestaakte wed strijden van woensdag de par tijen in de kwartfinales over Ingelise Driehuis vertrekt maandag voor negen maanden naar de Verenigde Staten. ,,lk hoop in Amerika nieuwe impulsen te krij gen en een overgangsperiode te overbruggen". slechts twee gewonnen sets gingen in plaats van de ge plande drie. Aan de mogelijk heid om alle duels uit de kwartfinales vandaag af te werken wanneer alleen maar damespaftijen op het program ma staan, wenste de wedstrijd leiding niet te denken. Waar mee de bondsheren weer eens een fraaie proeve van onbe kwaamheid aflegden, want door deze manoeuvre moest een aantal spelers gisteren on nodig tweemaal in actie ko men. Menno Oosting en Michiel Schapers bleven fier overeind als kanshebber. Schapers moest daartoe gisteren eerst nog één game inpalmen tegen Wim Groeneveld, die zijn re putatie dus niet heeft kunnen waarmaken en de titelhouder nauwelijks het vuur na aan de schenen heeft kunnen leggen. Vervolgens kon ook Frank Lapre geen dam opwerpen te gen de Rotterdammer, die nu Johan Vekemans ontmoet. Deze volvoerde eerst het kar wei van een afgebroken duel met Mare van Eekeren en re kende vervolgens af met Mar cel Vos. Oosting behoefde gisteren slechts voor één partij aan te treden tegen Rob Simon, die daarvoor eerst Marcel Lason- der nog opzij had moeten zet ten. Oosting treft nu zoals ver wacht Mark Koevermans, die Frank Stienen beentje lichtte. Een eindstrijd tussen Schapers en Oosting lijkt dus aanstaan de en ook daarmee zal zijn be antwoord aan het verwach tingspatroon. Vandaag zal het evenwel dank zij de confron tatie tussen Schutte en Van der Torre eerst nog even een tweede „ladies day" worden. Maar dat mag natuurlijk best. FRANK WERKMAN SCHEVENINGEN Ingeli se Driehuis uit Lisse kiest komend jaar nadrukkelijk voor tennis. De speelster van de Metselaars, die gisteren tijdens de NK van Nanette Schutte verloor, gaat ver gezeld door Simone Schilder en Vincent van Gelderen negen maanden naar de Clemson University in South-Carolina. Het is na tuurlijk niet de eerste maal dat Nederlandse tennissers naar de Verenigde Staten reizen als beursstudent. Het unieke aan deze expeditie is wél dat het initiatief in dit geval van de tennisbond uit gaat. De KNLTB hoopt dat op deze manier de overgang van het juniorentennis naar het toer- nooiencircuit bij de senioren gemakkelijker verloopt. Het laatste is één van de manco's van het Nederlandse tennis. Bij de jeugd tot zestien jaar hebben verschillende talenten uit ons land volledig aanslui ting bij Europese en/of wereld top. Bettina Sonneveld is de nummer één van Europa bij de veertienjarigen, Paul Dog ger is de nummer twee in die klasse, terwijl Paula Grubben vorig jaar bij de WK voor de jeugd zesde werd. Ingelise Driehuis: „Er is iets wat ont breekt. De talenten staan juist rond hun achttiende jaar stil in hun ontwikkeling. Op aan raden van Stanley Franker, die adviseur is van de bond, wil men op deze manier pro beren of dat verbeterd kan worden". De Clemson University is met zorg uitgekozen door de KNLTB. Driehuis: „Een verte genwoordiger van de bond is er geweest, heeft de mensen daar het hemd van het lijf ge vraagd. De Clemson-universi- teit behoort tot de top tien in tennis. Verschillende spelers en speelsters die nu in bij de beste honderd op de ranglij sten staan, hebben daar gestu deerd. Marie-Jo Fernandez, die nu 32e staat, heeft er bij voorbeeld vorig jaar gezeten De Lissese hoopt in de Vere voor een plaats in het eerste team knokken. Van de coach heb ik min of meer begrepen dat wij in het eerste team ko men, maar dat was misschien Amerikaans optimisme. Ik hoop in Amerika nieuwe im pulsen te krijgen en een over gangsperiode te overbruggen". Hemmes De keus voor kort Amerikaans is tamelijk onverwacht ge daan. Aanvankelijk had Inge lise Driehuis haar komst toe gezegd aan Fred Hemmes, die in september in Goirle een tennisopleiding start: „Fred heeft wel toegezegd dat als het me in Amerika niet mocht be vallen, ik altijd nog bij hem te recht kan. Ik heb altijd met plezier met hem getraind". Met de andere inmiddels ontslagen bondscoach Jan de Rook heeft Ingelise altijd op goede voet gestaan. De Rook trad ook als coach op bij de wedstrijden tijdens de Ne derlandse Kampioenschappen op de Mets-banen. Driehuis: „Ik bezit geen privétrainer en in Jan de Rook heb ik alle vertrouwen". De 17-jarige speelster, die dit jaar zeer overtuigend het vwo- diploma behaalde, heeft twee jaar onder De Rook en Hem mes getraind. In dieHA^ speelde ze competitieiebel Metselaars in de hol a en eredivisie. De Haar niging sloot de laatstePe a tie met een kampioenivaai De Lissese: „Ik verlijoed ?tnai Jjrste igde van de 27 pai denk niet dat iemant tere score had". In Sc gen reikte Driehu kwartfinale, waar L Nanette Schutte een hnt i: toegeroepen. Toch liejymf aantal games lang peFee(js vallend tennis zien. jme< van de weinigen sper. de Nederlandse top s<taal de aanval niet. Zij 'R c dan ook over een ijfde (stop)volley en smasMaa hand en opslag zijn'heef voor verbetering Vooral het ontwikkr. de service dient bij <*d g< aanvallende speelster ho ii te krijgen. „Ik moet m d gen dat we daar hardsell ken. Eerst hebben we^ jes eruit gehaald, nu wat meer effect in k<£vo^ Klasse apart chap In de dubbels is Drie! een klasse apart. MP1'1™ Witvoet is zij dan o<jk e' daat voor de eindzege"*516 veningen. Op de w^erie lijst bij de junioren f1 in het dubbelspel e"e de plaats in. De komei'e^en hoopt zij ook de senifarva' lijsten te beklimmen?" *ai besloten de eerst kor£avor ren aan tennis te bes. merk wel hoever Wanneer het niet i ken, hoop ik dat welf[ te zien. Ik heb weinil lange tijd te besteden spelen van tienduize" toernooitjes". WILLEM SPJI LEIDEN De toch al nuttige oefenwedstrijd tegen Halfweg leverde DOSR gisteravond op de valreep ook nog eens een overwinning op. De Veense elf zag in de laatste minuten van de strijd kans een 2-3 achter stand alsnog in een 4-3 zege om te buigen. Voor DOSR scoorden Leander Rietbroek, Erwin Loos en Martin Hoog- enboom. De completerende DOSR-goal werd door een spe ler van Halfweg gefabriceerd. De reserves van Noordwijk bleken veel te sterk voor Alk- mania: 1-5. Ton Akerboom redde de Alkemadese eer. Koudekerk redde het niet te gen ROAC '79. Perry van Es, Dammy van der Weiden en Hans Witteman schoten de combinatie naar een 3-1 zege. ASC boog een 0-2 achterstand bij rust om in een 8-3 overwin ning op Olympia. Tjeerd Lan- gerhorst (3x), Ton Nieuwen- burg (2x), Carlo Paardenkoo- per (2x) en Henk Langerhorst waren productief. Oranje Groen scoorde via Rob van der Tuin tegen VTL. VTL won echter met 1-2. LDWS had geen kind aan MVKV. Kees de Roode en Daaf Mink (beiden 2x), Bart van der Weij- den en Ger Nagtegeller be zorgden de Vlietclub de 6-1 winst. Meerburg zat. speelde knap gelijk tegen het zondag team van ZLC. Theo van Kuijk benutte de doeltreffende Meerburgse strafschop. Rand stad Sport bleef Die Haghe de baas: 2-1. Tjeerd de Jager en Kees Dreef doelpuntten. Oegstgeest tenslotte, klopte Warmunda met 2-0. Frank Hogewoning en de terugge keerde Ge Perfors schoten met scherp. Volleybal De nationale damesploeg heeft tijdens het toernooi van Varna met 3-0 (15-10, 15-4, 15-12) verloren van Polen. Voetbal Sören Busk, de Deense verdediger, is terug gekeerd bij MVV. De 31-jari- ge voetballer heeft voor één seizoen getekend. TENNIS NK op Mets, Scheveningen Herenenkelspel Derde ronde: Michiel Schapers-Wim Groeneveld 6-1. 6-4; Johan Veke- mans-Marc van Eekeren 2-6. 6-3. 6-3; Rob Simon-Marcel Lasonder 6-2. 6-2; Frank Stienen-Chris Vermeeren 7-5. 4-6. 7-5. Kwartfinales: Michiel Schapers-Frank Lapré 6-2. 6-2; Johan Vekemans- -Marcel Vos 6-2. 6-4; Mark Koever mans-Frank Stienen 4-6, 6-0, 6-4; Menno Oosting-Rob Simon 6-1, 6-0. Damesenkelspel Kwartfinales: Manon Bollegraf-Hellas ter Riet 7-6, 6-7. 6-1; Nanette Schut- te-lngelise Driehuis 6-2, 5-7. 6-2; Ma rianne van der Torre-Pascale Druyts 6-1, 6-4; Yvonne der Kinderen-Karin Moos 2-6. 7-6. 6-3. Herendubbelspel Kwartfinales: Nijssen/Oosting-Van Eekeren/Van Gelderen 6-2 6-4; Moos/Wilborts-Everaars/Groeneveld 6-4. 6-4; Albert/Vekemans-Bruin/Hak 6-3, 3-6, 12-10; Gorter/Thung-Lod- der/Simon 6-4. 6-4. Damesdubbelspel Halve finales: Ingelise Driehuis/Hes ter Witvoet-Ellen Driebergen/Mariëtte Pakker 6-4. 6-4; Carin Bakkum/Nico- le Jagerman-Hellas ter Riet/Manon Bollegraf 6-4. 6-3. WIELRENNEN Ronde van Colorado Elide etappe: 1. Bauer (Can), 77 km in 1 uur 49 minuten en 31 seconden; 2. Shapiro (Vst) op 8 seconden; 3. Pierce (VSt); 4. Phinney (VSt); 5. Guay (Fra); 6. Knickman (VSt); 7. Lemond (VSt); 8. Hampstean (VSt) z.t. Shapi- Algemeen klassement: 1. Lemond (VSt) 24 uur 16 minuten en 2 secon den; 2. Hampstean (VSt) op 1 minuut en 55 seconden; 3. Shapiro (VSt) op 6.00; 4. Pierce (VSt) op 6.08; 5. Ber nard Hinault (Fra) op 7.06; 6. Glenn Sanders (VSt) op 7.08; 7. Ronan Pen- sec (Fra) op 7.44; 8. Knickman op 8.12. Ronde van België Tweede etappe: 1. Anderson (Aus) 4.37.00; 2. De Wilde (Bel) 4.37.02: 3. Planckaert (Bel) op 4.37.22; 4. Liec- kens (Bel) 4.37.22; 5. Van Poppel (Ned); 6. Van Brabant (Bel) alien z.t. Planckaert;; 7. Frison; 8. Bogaert; 9. Vermote; 10. Vanhaerns; 25. Planc kaert; 26. Poels (Ned); 29. Kolkhuis- -Tanke (Ned); 42. Peeters 45. De Keulenaer 46. Slendebroek (Ned); 52. Ducrot (Ned): 53. Daams (Ned); 55. Lammerts (Ned); 58. Oosterbosch (Ned); 59. Veldscholten (Ned); 62. Ja- kobs (Ned); 64. Solleveld (Ned); 68. Van Bindsbergen (Ned) alien z.t. Liec- kens; 73. Van Vliet (Ned) op 3.47; 83. Hanegraaf (Ned); 85. Groen (Ned); 86. Heeren (Ned); 87. Mackay (Ned); 88. Nevels (Ned) alien z.t. Van Vliet. Klassement: 1. Peeters 9.35.47; 2. Matthys op 1.20; 3. Lieckens op 1.38; 4. Jacobs z.t.; 5. Ducrot (Ned) z.t.; 6. Lurquin op 1.41; 7. Dhaenens op 1.56; 8. Schepers op 1.58; 9. Delau- rier (Fra) op 2.05; 10. Durant op 2.06; 17. Planckaert op 3.35; 28. Daams (Ned) op 3.44; 29. Jakobs (Ned) z.t.; 30. Lammerts (Ned) op 3.45; 36. Poels (Ned) op 3.48; 41. De Keule naer op 3.53; 46. Nevens op 4.01; 48. Kolkhuis-Tanke (Ned) op 4.03; 53. Van Vliet (Ned) op 6.48; 56. Van Pop- pel (Ned) op 16.34; 58. Oosterbosch (Ned) op 21.59; 59. Veldscholten (Ned) op 22.08; 60. Solleveld (Ned) op 22.09; 64. Van Bindsbergen (Ned) op 22.16; 68. Planckaert op 22.23; 70. Slendebroek (Ned) op 22.25; 76. Mackay (Ned) op 26.38; 81. Groen (Ned) op 44.44; 83. Nevels (Ned) op 44.54; 86. Hanegraaf (Ned) op 45.00; 87. Heeren (Ned) z.t.; 92. en laatste Maertens op 45.38. Niet gestart: Nij dam (Ned). VOETBAL Competitie Hongarije: Ha- ladas-ZTE 2-0; Tatabanya-Ferencva- ros 0-0; Videoton-Csepel 0-0; Raba Eto-Volan 2-0; MTK VM-Ujpest Dozsa 0-0; Pecs-Debrecen 3-0; Honved-Be- kescsaba 1-1; Vasas-Siofok 0-1. Competitie Frankrijk: Metz-Stras- bourg 0-0. KANO WK, Hazewinkel Series Dames K 1-500 meter: 1. Agneta Andersson (Zwe) 2.08.43; 2. Annemiek Derckx (Ned) 2.11.38; 3. Yvonne Knudsen (Den) 2.13,07; 4. Leslie Klein (VSt) 2.15,61; 5. Inge Coeck (Bel) 2.17,37; 6. Horada Yukiko (Jap) 2.26.92. K 2-500 meter: 1. Schmidt-Kuhn (ODI) 1.48.72; 2. Andersson-Wiberg (Zwe) 1.49,77; 3. Efremova-Salomy- kova (Sov) 1.51,57; 4. Derckx-Cox (Ned) 1.54,09; 5. Lahtinen-Hannikai- nen (Fin) 1.57,96; 6. Intrioni-Ricci (Ita) 2.00.28. Heren K 1-1.000 meter: 1. Philippe Boccara (Fra) 3.52,99; 2. Ferencs Csi- pes (Hon) 3.55,73; 3. Greg Barton (VSt) 3.56,72; 4. Jan Dirk Nijkamp (Ned) 3.58.85; 5. Volker Eberle (Oos) 3.59.96; 6. Carlos Prendez (Spa) 4.06.47; 7. Mark Pannecoucke (Bel) 4.06.58. K 2-1.000 meter 1. Boccara-Boucher- it (Fra) 3.36,94; 2. Brien-Shaw (Can) 3.39,75; 3. White-Kent (VSt) 3.41.52; 4. Chiwialkowski-Kozlowski (Pol) 3.42.22; 5. Dimitrov-Muerov (Bui) 3.45.57; 6. Muuooly-MacDonald (NZI) 3.50.00; 7. De Leede-Regtien (Ned) 3.52,46. Herkansingen: Dames: K 2-500 me ter: 1. Derckx-Cox (Ned) 1.55.83; 2. Intrioni-Ricci (Ita) 1.59,33; 3. Wethe- rall-Crawley (GBR) 1.59.44; 4. Ras- mussen-Laegraid (Noo) 2.00,13. Heren: K 1-1.000 meter 1. Terecho- wicz (Pol) 3.50,11; 2. Nijkamp (Ned) 3.51,78; 3. Prendez (Spa) 3.52.03; 4. Amundsen (Noo) 3.52,30; 5. Koleh- mainen (Fin) 3.53.56; 6. Zenichiro (Jap) 4.19.38. K 2-1.000 meter 1. Davies-Graham (Aus) 3.32,70; 2. Rasmussen-Slets- joee (Noo) 3.32.72; 3. Savilahti-Niemi- nen (Fin) 3.34,73; 4. Dimitrov-Muerov (Bui) 3.35.12; 5. De Leede-Regtien (Ned) 3.35,45; 6. Fieux-Bonte (Bel) 3.37,85. PAARDESPORT CHIO, Rotterdam Internationaal springconcours op tijd, max. hindernishoogte 1,50 me ter 1. Roger-Yves Bost (Fra) Mayflo wer 0-61,55; 2. Nick Skelton (GBr) Radius 0-62.18; 3. Eric Wauters (Bel) Mrs. C 0-62.76; 4. Patrice Delaveau (Fra) Jonc d'Or 0-65.43; 5. Bert Romp (Ned) Renville 0-65.79; 6. Henk Noor- en (Ned) Rapide 0-67.03; 7. Thomas Fruhmann (Oos) Gothard As 0-68.02; 8. Graziano Mancinelli (Ita) Karata 0- 69,46; 9. Roland Fisher (Oos) Viktor 0-80,97; 10. Edouard Couperie (Fra) Lapsus de Noyers 4-64.61. Nationaal springconcours, tabel A, max. hindernishoogte 1,50 meter, na barrage: 1. Emiel Hendrix (Baarlo) Texas 0-43.9; 2. Albert Voorn (Asten- -Heusden) Sander S 4-43,4; 3. Piet Raymakers (Asten-Heusden) Salvador 8-42,3; 4. Jikkie Willemsen (Wolfheze) Cupido W 8-48.9; 5. Cees van Nieu- wenhuizen (Rotterdam) Santiago 20- 67.9. Dressuurproef Duitse S 8: 1. Anne- marie Sanders-Keyzer (Ned) Amon 892 punten; 2. Georg Theodorescu (WDI) Entertainer 856; 3. Jean Bemel- mans (WDI) Elise 854; 4. Christopher Bartle (GBr) Honey Tangle 837; 5. Do minique d'Esme (Fra) Fresh Wind 820; 6. Jennie Loriston-Clarke (GBr) Dutch Gold 808; 7. Jane Bartle-Wil- son (GBr) Pinocchio 807; 8. Sandy Pflueger-Clarke (VSt) Marco Polo 806. Internationaal springconcours ..Speel uw Spel", hindernishoogte 1.20 - 1,70 meter; 1. Helena-Dickin son (GBr) Saskia 1180 punten - 69,01 seconden, 2. Paul Schockemöhle (WDI) So Long 1150 - 69.74, 3. Ro land Fischer (Oos) Ballynattin 1110 - 69,30, 4. Marcel Rombouts (Bel) Ri vaal 1110 - 70,12, 5. Jeff McVean (Aus) King Omega 1020 - 68,88, 6. Thomas Frühmann (Oos) Miss G 960 - 68,68, 7. Rob Ehrens (Ned) Black Power 950 - 68,07, 8. Eric Levallols (Fra) Graine d'Oria 940 - 72,16, 9. Ju les Ceulemans (Bel) Wolan 900 - 64.52. 10. John Whitaker (GBr) Novil- heiro 890 - 63.68 Intematic Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00, telefoonnummer 071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. A, max. hindernishoogte 1,60 meter, tevens tweede kwalificatiewedstrijd voor de Grote Prijs van Rotterdam: 1. Patrice Delaveau (Fra) Laeken 0-37,55; 2. Hubert Bourdy (Fra) Lia- mone 0-38,91; 3. Hugo Simon (Oos) The Freak 0-40,12; 4. Marcel Rom bouts (Bel) Perle 0-41,13; 5. Filippo Moyersoen (Ita) Adam 0-41,87; 6. Nick Skelton (GBr) Domino 0-42,53; 7. Giorgio Nuti (Ita) Impedoumi 0- 44,59; 8. John Whitaker (GBr) Blue Moon 3-56,23; 9. Jean Germany (GBr) Mandingo 4-39,60; 10. Jeff McVean (Aus) Fürst Z 4-40,52; 11. Rob Ehrens (Ned) Oscar Drum 4- 42,19; 12. Henk Nooren (Ned) Glenn 4-32.11. SCHAKEN NK dames, Arnhem Vierde ronde: Mieke van Elst-Hanne- ke van Parreren 1/2-1/2; Ada van der Giessen-Pernette Cameron 0-1; Fran- zisca Selmeier-Corrie Vreeken 1-0; Erika Belle-Jessica Harmsen 0-1; Ar- jette Cameron-Jeanette Mulder 1-0; Mariette Drewes-Patricia de Wit 1/2-1/2. Stand: 1. Arjette Cameron. Harmsen, Van Parreren en Belle 2 1/2 punt; 5. De Wit Pernette Cameron, Van der Giessen. Selmeier en Van Eist 2; 10. Mulder en Vreeken 1 1/2; 12. Drewes 1. LEIDEN Michael van der Berg is hard op weg om tijdens het tennistoer nooi van Nieuw Vennep nuttige punten bijeen te scharrelen, die hem in staat zouden moeten stel len zich te kwalificeren voor de Masters. De Uni- cummer moest zich wel erg veel moeite getroosten om Han Burger van het frêle lijf te houden.: 7-5, 5-7, 6-3. Marcel Vink, in de vorige ron de nog zo verrassend bedwin ger van de plaatselijke „held" Marcel van Rijn, verweerde zich met name in de eerste set knap tegen Frans Grimbergen. De favoriet geachte Grimber gen was niet helemaal bere kend op die felle tegenstand en moest de set dan ook af staan. In het vervolg van de partij bewees de Lissenaar echter zijn klasse en trok de wedstrijd toch nog vrij simpel naar zich toe: 4-6, 6-0, 6-3. Jan Willem Lugthart kon zijn zes de positie niet waarmaken en verloor in drie sets van Jasper Reitsma: 6-2, 2-6, 6-3. Bij de dames vond Marijke Guyt haar Waterloo. De Kat- wijkse wist de eerste set nog wel binnen te slepen tegen Madeion Verdegaal, maar kwam er vervolgens niet meer aan te pas: 4-6, 6-4, 6-1. Chris tel Verwoert kende enige pro blemen met Irma van Seeters, maar toonde zich telkens net iets koelbloeaiger op de mo menten, dat het er om spande: 7-6, 6-4. In B2 kon Bolinda Bokhout de nummer één van de plaat singslijst, Tine Langeveld, heel lang bijbenen. De eerste set ging aan de voor Tean uitko mende Langeveld voorbij, t^ (J; 3-6, 6-4, 6-2. Heieen van der maar zij herstelde zich op t Berg manoevreerde zich vlot langs Petra van Daalen via 6-2 en 6-3. De heren Cl klasse werd bijna beroofd van zijn nummer twee, Erik Snellenberg. De Dekker-pupil had tegen Onno van Paridon een tie-break in de beslissende set nodig om het toernooi voort te kunnen zetten. Martijn Krans, aan wie een nederlaag was toegeschre ven tegen Marco van Trigt, bleek die wedstrijd gewénnen te hebben met 6-3, 7-6 en blijft NIJMEGEN De overgang van Wilfried Brookhuis naar NEC alsnog een feit geworden. De 23-jarige doelman van De Graaf schap heeft bij zijn nieuwe club een overeenkomst gesloten voor twee jaar. Om de transfer van Brookhuis is het nodige te doen geweest. De oorspronkelijk van Quick'20 afkomstige doelverde- diger had zijn verbintenis met De Graafschap reeds verlengd, toen NEC belangstelling toonde. De Doetinchemse club hield Brookhuis aanvankelijk aan zijn contract. Om die reden meed de doelman de eerste trainingen bij zijn oude elftal. Naast Brookhuis is ook Ton Wildenbeest (22) door NEC, de in de eredivisie teruggekeerde ploeg, gekocht van De Graafschap. Hij was reeds op huurbasis bij de selectie van Sandor Popovics, de trainer, die deze zomer ook al de overstap van De Graafschap naar NEC maakte. Met de overgang van de twee is ruim 200.000 gulden gemoeid. Popovics hoopt ook Hans Wanders en Jeri^ Cooke, onlangs door FC Twente verkocht aan de club uit Doetinchem, te kunnen in lijven. De Graafschap is weinig gelukkig met de plannen van zijn oud oefenmeester. Met name diens opvolger Henk van Brussel is hoogst verbolgen over de handelwijze van Popovics. „Zo kort voor de competitie zit hij nog aan onze spelersgroep te trekken. Terwijl hij zelf heel goed weet hoe moeilijk het toch al is als je met zo n krappe selectie moet werken". zodoende één van de kansheb bers voor de'eindzege. John van Overloop haalde Kees Jan Schuilenburg, de aanvoerder van de plaatsingslijst in C2, onderuit al gebeurde dit wel een categorie hoger: 6-2, 6-4. In C2 geen problemen voor Erik Bakker, die Aito Endema slechts twee games gunde. Zoeterwoudse TC De surprises blijvèn lang uit in het toernooi van de Zoeter woudse TC. Zonder meer een „verdienste" van de wedstrijd leiding, die de capaciteiten van de deelnemers juist wist in te schatten. De heren zijn in C gevorderd tot de kwartfinale. Erik van Oei schudde Ed He- deman in twee sets van zich af, Yvo Sypkens was met tweemaal 6-3 te sterk voor „invaller" Jan van Rijn, ter wijl Ruud van der Voort korte metten maakte met Wijnand Heyer, die twee games kreeg toebedeeld. Bij de dames wandelt Tiny van Velzen rustig door naar de eindstrijd, want ook Ingrid Tjandra kon haar geen duim breed in de weg leggen: 6-2, 6- 1. Bernadette Kortmann had al even weinig te stellen met Iris Koster, voor wie drie ga mes het maximaal haalbare was. Fleurike Westhol dolf het onderspit tegen Esther van Zuuren en dat was niet echt onverwacht: 6-2, 6-4. De D-categorie lijkt sterk be zet in Zoeterwoude. De als eerste geplaatste Arno Vonk zal het daar zonder twijfel mee eens zijn, daar hij zich neer moest leggen bij het meester schap van Richard van Eg- mond, die het pleit in twee sets wist te beslechten 5-7, 3-6. De wispelturige Van Egmond, een euvel waar meer Huis ter Duiners mee te kampen heb ben, zal in de kwartfinale de twaalfjarige Barrie Atsma ont moeten, die over een langere adem bleek te beschikken dan Thijs Michielsen: 2-6, 6-3, 6-4. De dames Marleen Vink, Mar- ja van der Kolk en Annemarie Langeveld voldeden compleet aan de verwachtingen en be reikten de halve finale. JELLE RAAP r\ lumer 1 Sküts - WOO* Jouri RV AMSTERDAM HetMurd se Rabo-damtoernooierika< men op de Dam" v) moi jaar op 31 augustus gd va Het evenement wdrien, 11.00 uur geopend dir in fi houder Jonker door éid be te spelen tegen de .gaat Jimmy Chakawri, pte kampioen van het distt op i sterdam. „Dammen Hier Dam" bestaat uit een fubrie sneldamtoernooi voDerti deelnemers en het onflioeti multaan-dammen. IB vormt de damesgnHill J nieuw element van lanse nooi. Hierin zullen 6 dier sters uitkomen als Pt stort man, Barbara Graas e>k èn Heitmeier. Ex-werehski oen Ton Sijbrands zir ob 12.00 uur de simulpkker strijd spelen tegen Chee kandidaten. Bij regen iedy-i het toernooi naar de Diar Kerk, evenees gelegefapeu Dam. Dit zevende Frasi geldt tevens als opertter het damseizoen 1985/P Jourr Nieui Voetbal Sparta rh,h0 zijn tweede wedstrij. toernooi van Sportijgp^ verloren. Oviedo Rotterdamse club mL 2Nieu. een ruststand van 1

Leidse Courant | 1985 | | pagina 6