arig Water bos nadert Vi miljoen bezoekers Samensteller „Broeiboop CcidócSou^mt Gratis popspektakel bij Zoeterwoudse KPJ fKSPOLITIE VERHUIST VOOR SPORTONDERRICHT NAAR RIJNSBURG Huttendorp in Warmond Raadhuis Zoeterwoude morgen dicht Waterleiding Oosthout langs Pilarenlaan (enco«l®aü^ formaot J ADRES: j NAAM: ÊcidaeSowux/nt agL IPEN& OMGEVING DONDERDAG 15 AUGUSTUS 1985PAGINA 11 53hssenaarse strandpolitie: [rreinmotoren te duur EN AAR Ondanks de mogelijkheid tot dagjbsch gebruik van terreinmotoren op hei enaarse strand, zal de gemeentepolitie itwaarschijnlijk niet tot aanschaf over- Dat zegt de Wassenaarse commissaris van jie J-C. van der Wolk, die meent dat de kos- hoog zijn. gebruik van terreinmotoren door de lpolitie zou vooral uitkomst bieden op de jen van het strandbezoek. Met een Land- r is het vooral bij vloed moeilijk rijden op lan overvolle strand. Het probleem bij het van motoren is echter dat het vervoe- ^van mensen met letsel een moeilijke zaak fan der Wolk:„Het erbij hebben van moto- zou best handig zijn, maar in dat geval Ut het financiëel weer moeilijk". Veertig jaar bij Beukenhof OEGSTGEEST De Oegstgeestenaar H. van der Luit viert vandaag het feit dat hij veertig jaar werkzaam is bij restaurant „De Beuken hof". In al die jaren klom hij op tot restaurant- manager. „De Beukenhof" maakte vlak na de Tweede Wereldoorlog furore en veroverde twee Michelinsterren. Van der Luit heeft in Oegstgeest vele groten der aarde ontmoet, zoals mevrouw Eleonore Roosevelt, de echtgenote van de Amerikaanse president; veldmaarschalk Montgomery; de filmster Liz Taylor en prins Reinier van Monaco. Vandaag is het precies veertig jaar geleden dat Van der Luit zijn loop baan bij „Beukenhof" begon. Donderdag 12 sep tember volgt een receptie in „De Beukenhof". Op 1 oktober gaat Van der Luit met VUT. Driehonderd deelnemers aan kindervakantieweek OEGSTGEEST Aan de kin- dervakantieweek in Oegstgeest, die wordt georganiseerd door de afdeling welzijn van de ge meente en de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk wordt door ongeveer 300 kinderen deelge nomen. Gisteren werden er on der meer, in samenwerking met de vrijwillige brandweer, spuitfeesten gehouden. Van daag is er een Sierra Leone Rommelmarkt en morgen wordt de vakantieweek onder meer afgesloten met een optre den van het kindertheater „Plok" uit Rotterdam. ZOETERWOUDE Het nieuwe sei zoen gaat bij de Katholieke Platte lands Jongeren (KPJ) zondag van start met een popspectakel rond sport en recreatiecentrum „De Klaverhal". Vanaf een uur is iedereen welkom. In principe wordt opgetreden in de open lucht. Wanneer het slecht weer is, wordt uitgeweken naar het clubge bouw van de KPJ, de Westender. De eerste klanken die te horen zijn, zijn afkomstig van de Stompwijkse formatie „Hekking B. Band" die is ontstaan in de voormalige jeugdsocië- teit „de Oase". Een juiste kwalifikatie van de band is moeilijk te geven. Men blaast niet hoog van de toren en er zal best een schoonheidsfoutje te noteren zijn doch het enthousiasme van het zestal kent geen grenzen. Vervolgens is het de beurt aan de Prins Willem Alexander Band - kortweg de PW A band - die zo'n gevarieerd programma brengt dat iedere bezoeker zich onge twijfeld thuis zal voelen: van The Cure en David Bowie tot jazz en blues. De finale van het KPJ-popspectakel wordt verzorgd door „Sembarang" die funk-jazz rock ten gehore brengt. Het gehele gebeuren zal enkele uren in beslag nemen. Het zal voor de liefheb bers van alternatieve muziek als „mu ziek in de oren klinken" dat het festi val gratis toegankelijk is. Tas tussen het wiel: jongen maakt val NOORDWIJKERHOUT Een 15-jarige jon gen uit Noordwijkerhout is gistermiddag ge wond geraakt na een val van zijn fiets. Hij reed op het fietspad bij de kruising Herenweg- /Schoollaantje met een tas met boeken aan het stuur. Deze is vermoedelijk tussen het wiel ge raakt, waardoor hij een buiteling maakte. Het slachtoffer is met een hersenschudding, schaaf wonden, een blauw oog en een buil op zijn hoofd naar het Academisch ziekenhuis in Lei den gebracht. Geluidsapparatuur gestolen LEIDERDORP Bij een inbraak in een flat aan de Wilddreef in Leiderdorp zijn gisteren overdag geluidsapparatuur, een televisie en wat sieraden gestolen. De daders kwamen binnen via een bovenlichtje. De bewoners ontdekten de inbraak gisteravond bij thuiskomst. lige ÏNSBURG Rond de [wisseling bereikt het nsburgse zwembad Het tterbos het record aan- van 2,5 miljoen bezoe- s. Een heugelijk feit in jaar dat het zwembad i 10-jarige bestaan rt. Overigens is er spra- van een dubbelfeest, ,t behalve het 10-jarige in van het binnen- wordt ook het eerste trum van het buiten- —I gevierd. Ter gelegen- ni van die hoogtepun- hebben bestuur en di- tie een feestweekeinde touw gezet. Op 23 en 24 Justus is er van alles te even ih en rond de ba- 1 met als hoogtepunten I optreden van zanger os Alberts en een wa- --polowedstrijd tussen Jjdskampioen AZC uit %Jhen aan den Rijn en andere topper ZIAN uit Den Haag. 1 ferigens is het niet aan het k>oie" weer van de afgelo- t.; zomer te danken dat het ;mbad al zoveel bezoekers n heeft gehad. Het 10-ja- binnenbad meldde vorig k de stand op 1.798.240 be kers en het 5-jarige buiten- I 459.273. Om echter het jcfjfd voor de abonnementhou- s over deze koude en natte ler te verzachten, is de af- jpen zes weken het binnen- I maar open gebleven. „Het l anders vooral sneu voor ?rert abonnementhouders, want •eft I ote Het drukbezochte 10-jarige binnenbad van Het Waterbos. dat zijn meestal juist de men sen die toch al niet met vakan tie gaan", aldus Mevrouw A. de Haas, voorzitter van het be stuur van Het Waterbos. Die bezoekersaantallen hanteert zij ook graag als tegenargument wanneer er weer eens gespro ken wordt over de enorme hoeveelheid geld die het zwembad de gemeente Rijns burg kost; Valkenburg draagt bij naar rato van het aantal in woners. „We hebben hier ont zettend* veel activiteiten, zoals bejaarden zwemmen, therapie zwemmen, sport en vrij zwem men en elk uur gebeurt er hier wat. Het binnenbad is 70 uur pec week continu bezet, er zijn geen loze uren. Dat moet je eens afzetten tegen wat er soms wordt uitgegeven voor een eenmalig evenement waar nog niet eens zoveel mensen op af komen". Waterbos-directeur Wil Jans sen, in de wandelgangen bijge naamd „de ronselaar", is er in geslaagd loze uren weg te wer ken door onder meer contrac ten af te sluiten met de Ko ninklijke Marine van het Vliegkamp Valkenburg en sinds kort ook met de rijkspo litie. Met de marine kwam hij tweeëneenhalf jaar geleden al tot overeenstemming voor twee keer zwemmen in de week. Na drie jaar van over leggen is de rijkpolitie ak koord gegaan met het overhe velen van het sportonderricht van de manschappen naar Rijnsburg. Dat gebeurt met in gang van oktober. Het bestuur van Het Waterbos heeft destijds gekozen voor de aanschaf van een golfslagma chine boven andere, goedko pere, attracties. Het uniek zijn in de regio met een dergelijke voorziening heeft daarbij vol gens bestuursvoorzitter De Haas een belangrijke rol ge speeld. „Daarom hoeven wij nu ook niet zoals andere baden elk jaar te investeren in nieu we voorzieningen als bijvoor beeld een glijbaan. Wij zoeken het nu in kleinere zaken als speeltjes voor de peuters." De Waterbos-directie probeert de hoge kosten te beperken door zelf het onderhoud ter hand te nemen. Directeur Wil Janssen stelt dat een en ander er daardoor nog als nieuw" uit ziet. Hij is ook samen met mevrouw De Haas de grote promotor van het bad. Zo wa ren ze tijdens de Lakenfeesten in Leiden op de zondagse feestmarkt te vinden met een informatiestand. Daar werden veel reductiekaarten uitge reikt en werden tallozen op het bestaan van het bad gewe zen. Sponsoring wordt door Het Waterbos, zeker gezien het nauwlettend in de gaten hou den van de kosten door de ge meente, niet afgewezen. Tij dens het jubileumweekeinde op vrijdag 23 en zaterdag 24 augustus zijn ook veel activi teiten dankzij het bedrijfsle ven tot stand gekomen. Een plaatselijke bank heeft er bij voorbeeld voor gezorgd dat de zanger Koos Alberts acte de présence geeft op die vrijdaga vond. Voor die Jubileum Moonlight Party 's avonds van half zeven tot elf uur zijn 3000 kaarten beschikbaar. 1200 zijn er al weg, deels vergeven aan de abonnementhouders die gratis een kaart krijgen en deels al verkocht. Bij Het Wa terbos zijn ze te koop door niet abonnementshouders voor vijf gulden, kinderen tot en met twaalf jaren betalen de helft. Dankzij de sponsoring is ook de Super Sterrenslag zaterdag 24 augustus van elf tot vijf uur met tal van plaatselijke ge meenteraadsleden, ambtena ren en andere prominenten en in de pauze de waterpolowed- strijd, mogelijk geworden. Overigens staat er voor de jeugd in het kader van het lu strum op zaterdag 19 oktober een discomiddag met licht show en danswedstrijden en een optreden van het televisie duo Appie en Flappie gepro grammeerd. Dit alles van twee tot vijf uur. Ruim vijftig kinderen hebben twee dagen lang met groot enthousiasme gewerkt aan de bouw van een flink huttendorp in de speeltuin aan de Warmondse Bernhardstraat. Riante woningen verrezfen binnen enkele uren uit afvalhout, dekens, plastic en dergelijke. De hutten werden in de loop van de dag steeds fraaier en huiselijker. De constructie van de hutten zag er zo degelijk uit dat een deel van de leiding besloot met achttien kinderen te overnachten in de hutten. Geslapen werd er uiter aard nauwelijks. Aanvankelijk stond er voor gistermiddag een zeepkistenrace op het programma maar dat is niet helemaal gelukt. Sommige zeepkisten stortten al bij de proefritten in elkaar en een zeepkist verdween. Bovendien maakten de snel opkomende buien gistermiddag een abrupt einde aan de huttenbouwdagen. Met de brandweer was een afspraak gemaakt om een spuitbalwedstrijd te houden als afsluiting van het huttenbouwen maar ook dat kon vanwege het slechte weer niet doorgaan. ZOETERWOUDE In het kader van de arbeidsduur verkorting voor de ambtena ren zal met ingang van deze maand het gemeentehuis van Zoeterwoude twee maal per maand op vrijdagmiddag ge sloten zijn. Morgen zal het de eerste keer zijn dat niemand vanaf twaalf uur bereikbaar is. De andere data van de rest van dit jaar zijn: 30 augustus, 13 en 27 september, 11 en 25 ok tober, 15 en 29 november, 13 en 27 december. SUKSCONSULENTSCHAPZIET VEELZIJDIGE WERKNEMER VERDWIJNEN luis ie erdi Krui Jang, izen r USSE De heer Jac. per Gigenbrood neemt vol- r'nn\ende week vrijdag af- cheid van het Rijkscon- ulentschap voor de Tuin- louw in Lisse. Hij is meer 'an veertig jaar bij deze ïstelling werkzaam ge feest. Naar aanleiding an zijn langdurig werk erband is de heer Eigen- rood enige maanden ge iden koninklijk onder leiden. Uit handen van linister G. Braks van andbouw en Visserij reeg hij de eremedaille i goud, verbonden aan e orde van Oranje Nas- tu. Volgende week vrij- ag wordt de heer Eigen- rood, die in de VUT aat, een receptie aange- oden in de kantine van et Laboratorium voor iloembollen Onderzoek LBO) tussen half vijf en alf zes. lap Eigenmond startte zijn irrière veertig jaar geleden ij de toenmalige Rijkstuin- auwvoorlichtingendienst in isse, die toen nog tijdelijk nderdak genoot binnen het BO. op de plaats waar thans ie bibliotheek van het labora- >Ote«Drium is gevestigd. Jaap ging tan de slag als assistent bin- iaf ten het Consulentschap. Het nértipecialisme van Jaap werd de lediodembemesting in met name jaale bloembollenstreek, ovd t Samenwerkend met de leraar heOodemkunde en bemesting, ir. oer-fl. J. Wezenberg, en met Piet mvsBalkenende van de Tuin- ïaitrtouwvoorlichtingsdienst, wer- voien erg veel monsters geno- i ertnen en onderzocht en al ras „Depleek dat er veel meer om de :onshoek kwam kijken dan alleen ijtigflat onderzoek. Grote behoefte rERWas er namelijk ook aan voor lichting op het terrein van bo dem en bemesting. In de loop der jaren zijn door Jaap dui zenden bemestingsadviezen aan de kwekers verstrekt en werd veel tijd gestoken in „huisbezoek" en persoonlijke voorlichting. Maar ook de voorlichting in breder ver band was bij Jac. Eigenbrood in goede handen, zoals in de praktijk bleek tijdens spreek beurten over bodemkundige en bemestingszaken. Toen in 1964 ir. Si. van Veen de nieuwe Tuinbouwconsu- lent werd en daarbij tevens direkteur van de proeftuinen in Lisse en Rijnsburg, ging Ei genbrood zich weer meer met onderzoek bezighouden. In tussen waren ook zijn redac tionele kwaliteiten niet onop gemerkt gebleven en werd hij door ir. Van Veen ook inge schakeld bij de samenstelling en redactie van de alom be kende serie boekjes „Tips voor de bloembollenkwe kers", die werd uitgegeven door het Consulentschap voor de Tuinbouw te Lisse en de Vereniging Proeftuin voor de bloembollenkuituur. Een best seller was toen het zogenaam de „Broeiboekje". In 1973 kwam voor Jaap Ei genbrood de échte grote ver andering. Het onderzoek werk bij de Proeftuin Lisse moest worden afgestoten en werd bij opheffing van de proeftuin overgeheveld naar het Laboratorium voor Bloembollen Onderzoek. De heer drs. A.F.G. Slootweg was toen inmiddels aan het be wind. Overtuigd van zijn vele kwaliteiten, werd Jaap Eigen brood door zijn baas benaderd om financieringsdeskundige te worden bij de Provinciale Directie voor de Bedrijfsont wikkeling in Zuid Holland. Een specialist op dit terrein gaat onder meer ter plaatse na of het door de aanvrager in gediende investeringsplan De heer Jac. Eigenbrood voor het gebouw van het consulentschap in Lisse. voor wat betreft de rentabili- tegen een beter rendement te teit binnen het bedrijf past. laten marcheren. Hij beoordeelt tevens de hui dige bedrijfsvoering en na- De scheidende financierings- tuurlijk wordt eveneens diep- expert verklaart zich vaak gaand onderzocht of de nieu- diep bij door hem onderzochte we financiële consequenties bedrijven betrokken te heb- voor het bedrijf wel te dragen ben gevold. „Dat gebeurt bij zijn en wellicht zijn er ook voorbeeld als het betreffende nog mogelijkheden aan te ge- bedrijf in liquiditeitsmoeilijk- ven om de zaken vlotter en heden verkeert", aldus de heer Eigenbrood. „Alle regis ters worden opengetrokken om tot spoedige oplossingen te komen, want de uiteindelijke beslissing is voor de onder meer van uitzonderlijk be lang". Dat ondernemerschap bestaat overigens volgens Ei genbrood ook voor een ge deelte uit het kennen van de wegen die tot zo'n financie ring leiden. Een klein stukje know-how geeft hij daarmee vrij, doch veel meer van de hoed en de rand zal zijn op volger Paul de Wit inmiddels weten, want op diens schou ders rust de taak om in de voetsporen van Jac. Eigen brood te treden en diens grote verantwoordelijkheden over te nemen. NOORDWIJK/NOORDWIJKERHOUT/VOORHOUT Langs de Pilarenlaan in Noordwijkerhout wordt zeer binnenkort begonnen met de aanleg van een nieu we waterleiding. De leiding maakt deel uit van het wa terleidingtraject dat de nieuwe Voorhoutse wijk Oost hout van water moet gaan voorzien. Volgens J. de Kluiver, directeur van het Noordwijkse nutsbedrijf dat ook water aan Noordwijkerhout en Voorhout levert, zou de huidige watervoorziening van Oosthout bij aan houdend warm weer problemen kunnen geven. In 1987 komt er aan de Sassenheimse kant van Voorhout een extra aansluiting op het waterleidingnet, waardoor de water voorziening voldoende zal zijn. De Kluiver vreest echter dat het in de nog komende twee zomers wel eens mis zou kunnen gaan als het erg warm wordt en het waterverbruik lange tijd hoog zou zijn. Er werd al langer naar een geschikt traject tussen Noordwijk en Voorhout gezocht. De kortste weg bleek in dit geval ook de duurste, omdat over een bepaald gedeelte het recht van overpad betaald zou moeten worden. Op ^at gedeelte loopt de leiding na melijk onder particuliere grond, waarvoor een fors vergoeding betaald zou moeten worden. De gemeente Noordwijk overwoog om de leiding onder het weg dek van de Pilarenlaan te leggen, maar een berekening maakte duideljk het het openbreken van de weg teveel zou kosten. Af gelopen week diende zich een oplossing aan, toen bleek dat de huiseigenaars langs de Pilarenlaan bereid waren om de leiding via hun grond te laten lopen. De leiding wordt nu lèngs in plaats van onder de weg gelegd. Voorwaarde van de bewoners was wel dat de aanleg vóór 15 september moest gebeuren, omdat daarna de grond voor bollenteelt benut zal worden. De aanleg van het resterende gedeelte van de leiding naar Voor hout moet voor de volgende zomer klaar zijn. „We moeten nog enkele moeilijke oversteken maken, onder andere bij de Piet Gijs-brug in Noordwijkerhout. Maar daar hebben we nog even de tijd voor", aldus De Kluiver. De aanlegwerkzaamheden langs de Pilarenlaan worden verricht door het Noordwijkerhputse be drijf Van Denzen. Een luxe handdoek van 50x100 cm wordt uw deel, als u de (kleine) moeite doet een nieuwe abonnee aan te brengen voor deze krant. I NOTEER ALS NIEUWE ABONNEE M.I.V. I NAAM: POSTCODE/PLAATS: TELEFOON: Deze ontvangt de eerste twee weken de krant grabs. I Daarna wordt het abonnement betaald per: kwartaal I automatisch per maand ÜW I STUUR EEN LUXE HANDDOEK NAAR: I ADRES: POSTCODE/PLAATS: Shiui de bon ingevuld aan de Leidse Couianl, Antwoordnummer 998, I 250Q.VD Den Haag (postzegel niet nodig).

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11