Bezwaren tegen bouwplan Havenstraat Loggerstraat NAAL Muziekkorps Noméro leert noten lezen hM SLECHTE WEER DEERT VAKANTIESPELEN NIET KATWIJK HOUDT BEDRIJVEN BEREIKBAAR Viswedstrijden en muziektheaw Verbouwing Ignatiusschool LEIDEN Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen, raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. bioscopen dienstuerlening APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 16 augustus waargeno men door Apotheek Haven in Leiden en apotheek Hofland in Voorschoten. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIOEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis poliklinieken tel 155543. afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth- ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kin derafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15- 12.00 u. (alleen voor echtgeno ten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Ellsabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u.: zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Dagelijks 14.15- 15.00 u. en 18.30-19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verlos kunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling dagelijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Voor ouders en familie is voort aan doorlopend bezoek moge lijk. Bezoek aan ernstige patiën ten: wanneer aan ernstige pa tiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor spe ciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkli niek zijn dagelijks 15.00-15.45 u. en 18.30-19.00 u. De bezoektij den van de kinderafdeling (al leen voor ouders van kinderen kan er een afwijkende tijd afge sproken worden met de hoofd verpleegkundige) zijn dagelijks van 14.15-15.00 u. en van 18.30- 19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafde ling: 19.30-20.30 u. Kinderafde ling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u. S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst. tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht bereik- BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreekuren ma. en di. 10.00- 12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau, Ketelboe- terssteeg 10, tel. 130775; afde ling wonen en werken: ma. 18.30 -20.30 en wo. 10.30-12.30. afdeling belastingen: di. 18.30- 20.30 en do. 10.00-12.15. klach tenbureau: di. 18.30-20.30 en do. 18.30-20.30. afdeling vrouw en recht: vr. 9.30-11.30 in Leids Volkshuis. DIERENHULPDIENST Hulp verlening aan verongelukte hon den, katten, vogels, e.d. in de gemeenten Leiden. Leiderdorp, Oegstgeest, Warmond en Zoe- terwoude. Tel. 071-220021. De Sint Ignatiusschool in Roelofarendsveen wordt binnenkort voor een bedrag van bijna vijl tigduizend gulden verbouwd. In de loop van september aanstaande wordt de voormalige gedeeltelijk in gebruik genomen als bibliotheek. Dit in afwachting van de verbouwing van do „de Alkeburcht", die pas volgend voorjaar zal beginnen. De opknapbeurt die de Ignatiui krijgt, betekent een gedeeltelijke vernieuwing van de centrale verwarmingsinstallatie, parki zieningen, brandveiligheidsmaatregelen en wat schilderwerk. Stoomtram Voor al diegenen die het ver geten waren: de stoomtram door de Katwijkse duinen rijdt nog steeds. Op de zater dag 17,24 en 31 augustus en op 7 en 14 september kan men voor een ritje terecht bij de Nederlandse Smalspoor- weg Stichting in de Katwijk- se Zuidduinen. Bij de Vrieze Wei kan men opstappen om tien, elf, twaalf, een, twee, drie, vier en vijf uur. De Koetillers De Het Katwijkse stoomtrammetje. De Koetillers uit Noordwijker- hout houdt zondqg een re ceptie ter gelegenheid van haar „2 maal 11 "-jarig jubile um. De receptie vindt plaats in hotel Van der Geest aan de Zeestraat 7a in Noordwij kerhout van half twee tot drie uur. Fietstocht (1) De fietscommissie van de Ter Aarse IJsclub houdt zondag weer een fietstocht door de omgeving. Er wor den afstanden van 40, 65 en 150 kilometer verreden. De 40 kilometertocht doet Al phen, Koudekerk, Leimui- den en Kudelstaart aan. De 60 kilometer-tocht komt door de plaatsen Zwammerdam, Boskoop, Woubrugge, Lei- muiden en Kudelstaart. Deel nemers kunnen starten vanaf de kantine van de IJsclub aan de Oostkanaalweg en bij café Keijzer in Leimuiden. Wie 150 kilometer wil fietsen komt door Zoetermeer, Den Haag, Noordwijk, Heemstede, Aalsmeer en De Hoef. De start van deze fietstocht is al leen vanaf de kantine van de IJsclub tussen zeven en tien uur. Alle deelnemers krijgen 3 V* I *45 na afloop van de tocht* vo herinnering. ler I Fietstocht (2) ma De Ren en Toerveren\ abo De Bollenstreek heeft I zondag ook een grote op het programma Tussen half acht en l gen 's morgens kan gestart bij het clubhuis de Spekkelaan in Lisse prestatietocht voert lang Noord AA, Rottemeren, 1 nenoordbrug over de JL de molens van Kinderdij via het pontje naar Kris aan de Lek verder lang. venhuizen, Benthuizen Leiden terug naar iJSS deelname kost f5 per jlige soon, zonder herinn^enc che ulei 2,50. INSTALLATIE BURGEMEESTER BOELEN IN NIEUWVEEN NIEÜWVEEN De nieuwe burgemeester van Nieuwveen, Rijnsaterwoude en Leimuiden, de heer mr. M.J.J.M. Boelen wordt dinsdag 27 augustus om half acht tijdens een buitenge wone raadsvergadering in Nieuwveen geïnstalleerd. Dit gebeurt in De Ringkant aan de Hazeweg 1 in Nieuwveen. In Leimuiden en Rijnsater woude wordt de nieuwe bur gemeester al donderdag 22 au gustus, respectievelijk om twee en om acht uur geïnstalleerd. Derde veld DOSR krijgt opknapbeurt ROELOFARENDSVEEN Het zogenaamde „derde veld" van de Roelofarendsveense voetbalvereniging DOSR krijgt binnenkort een extra opknapbeurt van rond de twaalfduizend gulden. Het veld is niet opgenomen in het over enige tijd uit te voeren renovatieplan van het sport veldencomplex aan de Alke- madelaan. De grote opknap beurt van het noodveld houdt in dat nieuwe drainering wordt gelegd, oneffenheden worden weggewerkt en dat het veld gedeeltelijk opnieuw wordt ingezaaid met gras. Reünie van „Gele buurt" HAZERSWOUDE/ALPHEN •AAN DEN RIJN Dertien gezinnen zijn vrijdag 23 au gustus uitgenodigd om deel te nemen aan een reünie van oud-bewoners van de „Gele Buurt" bij De Hoorn in Ha- zerswoude en Alphen. Om zeven uur begint de feestelij ke hereniging die in de stal van de familie van Zwieten aan de Rijndijk wordt gehou den. De oud-bewoners van de wijk, die inmiddels is ge sloopt, komen uit heel Ne derland naar Alphen. NA ZESTIEN JAAR „STREEPJES EN TOESTANDEN RIJP WETERING Het is al maandenlang stil rond het Rijpweteringse Tamboer- en Trompetter korps Noméro. Bij plaatse lijke festiviteiten schittert Noméro door muzikale af wezigheid. Wie evenwel denkt dat het muziek korps ter ziele is, heeft het mis. De leden studeren hard op het professionele muzieknotenschrift, dat in de plaats komt van de vroegere „streepjes en toe standen". „Het ging altijd echt wel goed met die streepjes en andere te kentjes, maar bij bepaalde no ten wisten we nooit precies of we goed zaten", vertellen Cor- rie Ganze vies-Vreeswijk en Trees van Smoorenburg-ten Cate, in hun functie van res pectievelijk eerste en tweede secretaresse van het bestuur van Noméro. Nu worden de muzieknoten vanaf de eerste grondbeginselen bijgebracht door de Leidse muziekinstruc- teurs Henk en Kitty Sierat. In september vorig jaar is het echtpaar Sierat daarmee be gonnen. Omdat de korpsleden straks écht goed voor de dag willen komen, is afgesproken dat ze tijdens de studieperiode niet zullen optreden. Het was de bedoeling dat het Ripse Tamboer- en Trompetterkorps in december aanstaande een groots opgezette voor iedereen toegankelijk concert zou ge ven. Dat is volgens de laatste berichten nu uitgesteld tot maart volgend jaar. Momenteel telt Noméro een entwintig volwassen leden (acht trompettisten en dertien tamboers). Bovendien blokken er nog zes leerling-Noméria- nen op het notenschrift. Ventiel De enthousiaste leden hebben het bijna zestien jaar zonder kennis van het notenschrift gered. Dat gebeurde de eerste jaren onder leiding van Nico Straathof en daarna tien jaar lang onder leiding van een Al- phense instructeur, de heer Klein. Deze gaf met behulp van 'eentjes en tweetjes' aan, welk ventiel de trompettisten moesten indrukken. Met de komst van nieuwe in structeurs moesten de Ripse muzikanten zich aanpassen aan het meer gangbare mu zieknotenschrift. Nu zijn de tamboers op het punt dat ze marsen vanaf muzieknoten- schrift kunnen lezen en gaan ze de eerste stukken uit het hoofd spelen. De leden van het zestien jaar geleden door pastoor Van Die pen in het leven geroepen Rip se muziekkorps zijn over het algemeen niet ouder dan vijf endertig of hooguit veertig jaar. „Vandaar dat het om schakelen op muzieknoten niet al teveel problemen geeft", vertellen de bestuursle den Corrie Ganzevles en Trees van Smoorenburg. Mogelijkhe den om zich te manifesteren zijn er genoeg voor Noméro. Het korps zal na maart vol gend jaar weer volop optreden op concoursen en festivals in de regio. Evenementen in heel Alkemade zullen niet langer alleen door de Nieuwe Wete- ringse en Roelofarendsveense muziekkorpsen muzikaal wor- De leden van het Ripse Tamboer- en Trompetterkorps Noméro studeren op het moment hard op het professionele muzieknoteipriu den opgeluisterd, maar ook weer door Noméro. In Rijpwe- tering en Oud Ade zal het korps weer van de partij zijn bij voetbalevenementen, brui loften en „als de pastoor iets aan de hand heeft". Trompetten Bouwmeester is tamboer-maï- tre en vice-voorzitter van het bestuur. Bert Bouwmeester is voorzitter en Cor Bouwmees ter organiseert van alles om geld voor de vereniging in het kaartavonden voldoende geld bijeen voor de aanschaf van nieuwe uniformen. De muzi kanten zien er sindsdien piek fijn uit in hun zwarte kolbak ken met rode klep en witte laatje te krijgen. De onlangs pluim en hun rode jasjes met Vermeldenswaard is dat het vooral de Rijpweteringse broers Bouwmeester zijn die zich bijzonder inspannen voor het muziekkorps. Gerard gehouden braderie bracht ruim vierduizend gulden op. Een bedrag dat goed was voor de aanschaf van vier nieuwe trompetten. In 1982 kreeg de verenging door middel van loterijen, bra derieën, rommelmarkten en zwarte broeken. Financiële zorgen houdt het bestuur van het Tamboer- en Trompetter korps desondanks nog altijd. Op dit moment moeten er hoognodig nieuwe instrumen ten voor de leerlingen worden aangeschaft. Uniformen heeft de vereniging volop, want ten tijde van de aanschaf «en uniformen, had Nomérdpeci dan veertig spelende ledJode de oprichting zestien jaale bi den waren dat er ov^ zelfs zeventig. Het Bami wensenpakket van heOode weteringse Tamboer-S. J. Trompetterkorps omvaUalk nieuwe tamboer-maïtrOouv nieuwe ophanging volen trommels, koebellen ennen we handschoenen. „Depleel groeit overal uit", consjjoek Corrie Ganzevles spijtigflat c ELLEN VERfras CeidócSomq/ni Driekamp in Alkemade ALKEMADE Deelnemers aan de jaarlijkse driekamp in sportcomplex „De Tweesprong" kunnen zich tot uiterlijk aanstaande maandag aanmelden. De driekamp vindt dit jaar plaats op 25 augustus. Men kan kiezen uit afstand A of B. Afstand A betekent 1.6 kilometer zwemmen, 60 kilometer fietsen en 12 kilometer hardlopen. Afstand B betekent 0.8 kilometer zwemmen, 30 kilometer fietsen en 6 kilometer hardlopen. Inmiddels hebben zich al 250 deelnemers aan gemeld. Bij aanmelding voor de driekamp dient men 25 gulden te betalen. Alleen deelnemers die zestien jaar of jonger zijn hoeven slechts 12.50 neer te tellen. Iedere deelnemer ont vangt na afloop een herinneringsmedaille, een certificaat van deelneming en een totaalklasse ment. Nadere informatie is te krijgen via de te lefoonnummers; 01713-2128 of 01713-5080. KATWIJK Het ge meentebestuur probeert de komende maanden als nog de bereikbaarheid van twee bedrijven aan het Prins Hendrikkanaal te garanderen. Men wil hiermee tegemoet komen aan de bezwaren van de firma's Van Duin en Duij- venbode die door uitvoe ring van het bouwplan Havenstraat/Loggerstraat hun toegangswegen van uit het centrum afgesloten zien. Tijdens een vergadering van de raadscommissie voor ruim telijke ordening, grondbedrijf en openbare werken kregen beide ondernemers van wet houder J. van der Plas te ho ren dat gezocht zal worden naar een alternatieve oplossing die voor beide partijen aan vaardbaar is. De eerste fase van het inrich tingsplan Havenstraat/Logger straat omvat de bouw van een ondergrondse parkeergarage (met een capaciteit van 128 au to's) en 35 woningen. In vol gende fasen staat in dit sane- ringsgebied ondermeer de aan leg van de Hoogwaterkering gepland, evenals nog enkele tientallen woningen en een tweede ondergrondse parkeer kelder. Voor de uitvoering van dit plan is het onder meer noodzakelijk de Havenstraat op te heffen, waarmee de be reikbaarheid van de bedrijven aan het Prins Hendrikkanaal aanzienlijk verslechterd. Duijvenbode maakten in een eerder stadium al bezwaar te gen de onttrekking van de Ha venstraat aan het openbaar wegennet, een procedure waarover GS zich momenteel buigen, en verzetten zich nu ook tegen de uitvoering van het bouwplan. Wethouder Van der Plas maakte gistermiddag echter duidelijk dat men in deze tweede procedure niet erg sterk staat, omdat het voornemen van de gemeente is vastgelegd in het bestem mingsplan Katwijk aan Zee Beide bedrijven verzuimden destijds bij de vaststelling van dit plan door de gemeenteraad op dit punt te reageren. Niettemin handhaafde Van der Plas de eerder gedane be lofte dat het gemeentebestuur blijft zoeken naar een goede oplossing voor de breikbaar- heid van de bedrijven. Tot die tijd zal een tijdelijke voorzie ning worden getroffen. In de komende dagen zullen de be drijven laten weten of zij hun bezwaren tegen het bouwplan intrekken. Bezwaren tegen het bouwplan heeft overigens ook de Stich ting Leefbaar Katwijk, die het niet vindt passen in de be staande omgeving. Te strak en eenzijdig, zo karakteriseert de Stichting de vormgeving van de woningen. Leefbaar Kat wijk was gistermiddag niet tij dens de commissievergadering aanwezig om de bezwaren nog eens toe te lichten. Gezien er- varingen in het verleden mag echter wel verwacht worden dat de Stichting tot aan het hoogste niveau probeert haar gelijk te krijgen. Politie zoekt onbekende fietser De politie verzoekt daarom ge tuigen en de melder van het ongeval zich met haar in ver binding te stellen. Ook wil men graag achter de identiteit van de andere fietser komen. Hij reed op een bruine heren fiets van het merk Grand Sport met velgremmen en drie versnellingen. Het witte ge deelte van het spatbord had aan de rechterkant een rode streep en links een paarse streep. De fietser zou uit de richting van Voorhout/Sassen- heim gekomen zijn. De politie van Oegstgeest is bereikbaar onder telefoonnummer 071- 155440. DONDERDAG 15 AUQUSTUS 1985 PAGll NIEUWE WETERING/RIJP- WETERING/DE KAAG De vakantiespelen in Nieuwe Wetering, Rijpwetering en de Kaag leden gisteren niet onder het extreem slechte weer. „Open Huis" in het Rijpwete ringse dorpshuis werd weer druk bezocht. Tijdens de gis termiddag gehouden stuif-es- in-show lieten veel kinderen de aanwezigen genieten van playback- en soundmixshows. Een meisje had haar pony- paardje meegebracht om het te laten zien en erover te vertel len. Voor het overige hebben de kinderen zich weer creatief beziggehouden met onder meer het maken van gipsfigu ren. Het Nieuwe Weteringse huttendorp werd gisteren „Spijkerwetering" gedoopt. De democratisch gekozen burge meester van het dorp is Alex Bouwmeester geworden. Ko mende nacht mogen de Spij- kerweteringse huttenbouwers in hun zelfgebouwde onderko mens blijven slapen. In De Kaag blijkt een toene mende belangstelling voor de vakantieactiviteiten te be staan. Gisteren deden al 120 kinderen mee. Er was veel animo voor een crossfiets- en een skippyballenrace en voor het maken van brooddeegfigu ren. Een enorme stortbui zorg de er gisterenmiddag voor dat de touristische „Tour de Kaag" hindernisrace op wobbel- fietsen) moest worden afgelast. Gipsfiguren maken in het Rijpweteringse dorpshuis. OEGSTGEEST De politie van Oegstgeest is op zoek naar een fietser die gistermiddag rond twaalf uur betrokken was bij een aanrijding met een andere fietser op de Haarlem mertrekvaart. De politie kreeg een melding binnen dat er op het gedeelte tussen het tolhek en de Haar lemmerstraatweg een man ge wond op straat lag en een an der verdwaasd rond liep. Op de plaats van het ongeval werd echter alleen een 22-jari- ge Leiderdorper aangetroffen, die zich van het ongeluk niets meer kon herinneren. Hij weyl met hoofdletsel naar het Academisch Ziekenhuis Lei den vervoerd. Er lagen wel twee fietsen, waardoor de poli tie met behulp van een speur hond op zoek ging naar de an dere wielrijder. Die was echter onvindbaar. ROELOFARENDSVEEN/OUDE WETERING Een viswedstrijd voor alle jongens en meisjes tot en met veertien jaar uit Roelofarends veen en Oude Wetering wordt aan staande zaterdag georganiseerd in het kader van de vakantiespelen door Visclub „Looze Vissertje'Het ver trek naar de visplaats is om ongeveer negen uur vanaf Dorpshuis „De Al keburcht" aan de Noordhoek in Roe lofarendsveen. Deelname kost een gulden. De kinderen moeten zelf zor gen voor een hengel en voer. De vakantiespelen in All wordt aanstaande zaterdag besloten met een optreden d< ziektheater „Kip" die het sj tevens komische programma de Lucht" opvoert. Het vindt plaats op het schoolpleii de Ignatiusschool, NoordeindeI Roelofarendsveen. Bij slecht wordt uitgeweken naar Veilii aan de Sotaweg in Roelofarenj De toegang kost een gulden, eind krijgen de kinderen een pering mee naar huis.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 10